SON DAKİKA ÖREN HABERLERİ

Son Dakika Ören Haberleri

 • 14:10Antalya'da Kültür ve Arkeolojik Varlıkları Tanıma Turları' Yüzde 50 AzaldıAntalya'da Kültür ve Arkeolojik Varlıkları Tanıma Turları' Yüzde 50 AzaldıAntalya'da faaliyet gösteren Turizm Seyahat Acentesi sahibi Aziz Günyeli, Rus turist azlığının Antalya'da tarihi ören yerlerinde kültür, tarih ve arkeolojik varlıkları tanıma turunu olumsuz etkilediğini söyledi.
 • 12:2030 Fotoğraf Sever Side Antik Kent'i Fotoğrafladı30 Fotoğraf Sever Side Antik Kent'i Fotoğrafladıİl il dolaşarak tarihi ören yerlerini fotoğraflayan 30 Nevşehir Fotoğrafseverler Grubu üyesi, Side Antik Kent'i fotoğrafladı.
 • 18:54Hayvanlar İçin Kardan Duvar ÖrdülerHayvanlar İçin Kardan Duvar ÖrdülerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kardan duvar Koyunlar ve keçiler Vatandaşlar ile röportaj Bir çocuğun türkü söylemesi Koyun ve keçilerin yolda gitmesi Hayvanlar için kardan duvar ördüler Van'ın Muradiye ilçesinde hayvancılıkla geçinen vatandaşlar, kardan duvar örerek koyunlarını tipiden koruyor Hayvancılıkla uğraşan Polat: "Bu yıl soğuklar bizi çok etkiledi.
 • 10:23Hayvanlar İçin Kardan Duvar ÖrdülerVan'ın Muradiye ilçesinde vatandaşlar, hayvanlarını soğuktan korumak için kardan duvar ördü.
 • 10:08Ünlü Yazar Ahmet Ümit Yeni Romanı'nda Bergama'yı AnlatacakÜnlü Yazar Ahmet Ümit Yeni Romanı'nda Bergama'yı Anlatacakİttihat ve Terakki'nin 20 yılını ele aldığı son romanı Elveda Güzel Vatanımı geçtiğimiz Aralık ayında okuyucu ile buluşturan Ahmet Ümit, yeni romanının hazırlıkları için Bergama'ya geldi.
 • 20:52Bergamam Ünlü Yazarın Hikayesi Bergama'da Hayat BulacakBergamam Ünlü Yazarın Hikayesi Bergama'da Hayat BulacakÜnlü yazarın hikayesi Bergama'da hayat bulacak İstanbul Hatırası, Bab-ı Esrar, Beyoğlu'nun En Güzel Abisi, Elveda Güzel Vatanım, Patasana ve Kavim gibi birçok kitabın yazarı olan Ahmet Ümit, bu kez hikayesine, UNESCO Dünya Mirası listesine giren İzmir'in Bergama İlçesi'nde hayat verecek.
 • 17:13Rus Turist Azlığı Antik Kentte Deve Turlarını BitirdiRus Turist Azlığı Antik Kentte Deve Turlarını BitirdiRus turist azlığı dünyaca ünlü Side Antik Kent'te deve turlarını durma noktasına getirdi.
 • 17:10Ünlü Yazar Ahmet Ümit'in Hikayesi Bergama'da Hayat BulacakÜnlü Yazar Ahmet Ümit'in Hikayesi Bergama'da Hayat Bulacakİstanbul Hatırası, Bab-ı Esrar, Beyoğlu'nun En Güzel Abisi, Elveda Güzel Vatanım, Patasana ve Kavim gibi birçok kitabın yazarı olan Ahmet Ümit, bu kez hikayesine, UNESCO Dünya Mirası listesine giren İzmir'in Bergama İlçesi'nde hayat verecek.
 • 16:48Nevşehir Kapadokya?nın Ziyaretçileri AzaldıNevşehir Kapadokya?nın Ziyaretçileri AzaldıKapadokya'nın ziyaretçileri azaldı TÜRKİYE'nin peribacaları, eşsiz güzellikteki vadileri, sıcak hava balonculuğu, yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini geçen ay 45 bin 960 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
 • 16:27Baski Çürüyen Kanalizasyon Borularını DeğiştirdiBaski Çürüyen Kanalizasyon Borularını DeğiştirdiBalıkesir’in Burhaniye ilçesinde, BASKİ Ören’de çürüyen kanalizasyon borularını değiştirdi.
 • 14:06Kapadokya'nın Ziyaretçileri Yüzde 50 AzaldıKapadokya'nın Ziyaretçileri Yüzde 50 AzaldıPeribacaları, sıcak hava balonculuğu ve yeraltı şehirleri ile ünlü Kapadokya bölgesini geçen ay 45 bin 960 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
 • 12:23Jak-Georgia Karako Çiftinin Öldürülmesi DavasıBeşiktaş Ortaköy'de "Ören Bayan" firmasının kurucularından Jak Karako ile eşi Georgia Karako'nun öldürülmesine ilişkin 2 sanığın yargılandığı davaya ilişkin açıklanan savcılık mütalaasında, sanıklar hakkında ayrı ayrı 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 16 yıla kadar hapis cezası talep edildi.
 • 11:00Ören Bayan CinayetiÖren Bayan Cinayeti"Nde 2'şer Kez Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstendiKoca için ayrı ayrı 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 16'şar yıla kadar hapis cezası istedi.
 • 10:47Ören Bayan CinayetiÖren Bayan Cinayeti"Nde 2'şer Kez Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstendi...* Ören Bayan İplikleri'nin eski sahibi Jak Karako ile eşi Georgia Karako'yu Ortaköy'deki villalarında bıçaklayarak öldürdükten sonra evlerinden hırsızlık yaptığı iddia edilen hizmetçileri Özbekistan uyruklu Farkhodjon Yusupova ve eşi Gulbakhor Yusupova'nın yargılandığı davada, savcı mütalaasını açıkladı.
 • 10:21Kapadokya'yı Ocak Ayında 45 Bin Yerli ve Yabancı Turist Ziyaret EttiKapadokya'yı Ocak Ayında 45 Bin Yerli ve Yabancı Turist Ziyaret EttiTürkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya Bölgesini Ocak ayında 45 bin 960 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
 • 09:58Karako Çiftini Öldüren Hizmetçilere 2 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet TalebiÖren Bayan’ın sahibi Jak Karako ve eşi Georgia Karako’yu öldürdükleri gerekçesiyle yargılanan hizmetçi karı kocaya 2’şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 16’şar yıla kadar hapis cezası istendi.
 • 09:43Ören Bayan Cinayetinde Sanık Karı Kocaya 2 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet İstemiÖren Bayan’ın eski sahiplerinden Jak Karako ve eşi Georgia Karako’nun öldürülmelerine ilişkin davada, savcı Özbek asıllı sanık karı kocanın 2’şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmalarını istedi.
 • 09:24Didim Sahilleri Göçmen Akınına UğradıDidim Sahilleri Göçmen Akınına UğradıAydın’ın Didim ilçesi sahillerinde Ortadoğu ve sınır bölgelerinden yaşanan göç nedeniyle nüfus hareketlerin yaşandığı belirtildi.
 • 13:50Çinli Kız Kardeşler Roma ve Bizans Eserlerini AraştırıyorÇinli Kız Kardeşler Roma ve Bizans Eserlerini AraştırıyorPekin Üniversitesi'nde tarih bölümünde yüksek lisans yapan ve arkeoloji okuyan Çinli kız kardeşler, 3 ülkede Roma ve Bizans dönemi eserlerini araştırıyor.
 • 11:39Gaziantep'in Belgeseli ÇekildiGaziantep Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla kenttin 4 önemli tarihi sürecinin konu edindiği belgesel çekildi.
 • 10:16Gaziantep'in Belgeseli ÇekildiGaziantep'in Belgeseli ÇekildiGeçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapan Gaziantep’in belgeseli çekildi.
 • 18:513 İlde Elektrik KesintisiAnkara'nın Ayaş, Etimesgut ve Pursaklar ilçeleri ile Çankırı'nın Bayramören ve Bartın'ın merkez ilçesinde bazı mahallelere 6 Şubat'ta elektrik verilemeyecek.
 • 18:09Mersin'de Kaçak Kazı Yapanlara Jandarmadan SuçüstüMersin'de Kaçak Kazı Yapanlara Jandarmadan SuçüstüMersin’in merkez Toroslar ilçesinde kaçak kazı yapan 9 kişi, jandarmanın operasyonuyla suçüstü yakalandı.
 • 10:20Didim Fb Spor Okulunun 8 Sporcusu Seçmelere KatıldıDidim Fb Spor Okulunun 8 Sporcusu Seçmelere KatıldıDidim Fenerbahçe Spor Okulları’nda eğitim gören 8 sporcu Antalya’da yapılacak olan seçmelerde katıdı.
 • 17:03Erkekler Örüyor, Kadınlar SüpürüyorErkekler Örüyor, Kadınlar SüpürüyorHatay’ın Hassa ilçesinde erkekler bahçelerinde yetiştirdikleri süpürgelik bitkisinden elde ettikleri süpürgeleri örerek ev ekonomisine katkı sağlarken, unutulmaya yüz tutmuş bu zanaati yaşatmaya çalışıyor.
 • 16:59Muğla, 2016 Turizm Sezonundan UmutluMuğla Valisi Amir Çiçek, "Turizm hem iç hem de dış etkilerin altında kalabilir ama turizm olgusu sağlam bir temele oturtulursa, turizmin gerekli olan aktörleri görevlerini iyi yaparsa iç veya dış etkenlerden turizm olumsuz etkilenmez" dedi.
 • 16:52Sultanahmet Saldırısı Alman Kültür Turlarını Yarı Yarıya AzalttıSultanahmet Saldırısı Alman Kültür Turlarını Yarı Yarıya Azalttıİstanbul Sultanahmet Meydanı'ndaki canlı bomba saldırısı sonrası Alman kültür, tarih ve arkeolojik varlıkları tanıma turlarında yüzde 50 azalma oldu.
 • 16:27Vali Çiçek: Vali Çiçek: "Karamsarlığa Yer Yok"Muğla’da 2016 yılı turizm değerlendirme toplantıları sürüyor.
 • 15:36Baharın Müjdecisi Badem Ağaçları Side'de Çiçek AçtıBaharın Müjdecisi Badem Ağaçları Side'de Çiçek AçtıDünyaca Antalya Side Antik Kent'te ilkbaharın müjdecisi badem ağaçları çiçek açtı.
 • 12:53Grafikli - Türk Futbolu Nereye Gidiyor?Finansal Fair Play (FFP) kurallarına uymadığı gerekçesiyle UEFA Finansal Kontrol Kurulu Yargı Komisyonu'na sevk edilen ve Avrupa kupalarından men cezası alması gündemde olan Galatasaray'ın içinde bulunduğu süreç, gözlerin diğer kulüplerin mali yapısına çevrilmesine neden oldu.
 • 11:57Merkezefendi'de Toplanan Kitaplar Mahalle Okullarına DağıtılıyorMerkezefendi'de Toplanan Kitaplar Mahalle Okullarına DağıtılıyorMerkezefendi Belediyesi, ‘Yaşam Paylaştıkça Güzel’ projesi kapsamında şehrin bir çok yerine yerleştirdiği oyuncak ve kitap kumbarası sayesinde topladığı kitapları, törenleTavas ilçesinin Altınova Mahallesi’nde öğrenim gören çocuklara armağan etti.
 • 20:09İstanbul'da Elektrik KesintisiKadıköy, Kartal, Sancaktepe, Tuzla ve Ümraniye'nin bazı mahallelerinde 4 Şubat'ta elektrik kesintisi yapılacak.
 • 10:09Beyaz Gelinlikli Ani DiyarıBeyaz Gelinlikli Ani DiyarıGeçmişinden bugüne kadar kadim topraklarında köklü bir tarih barındıran Kars’ın Ani Ören Yeri, kış gelince tüm çehresiyle beyaz gelinliğe büründü.
 • 15:00Ağaçlar Kayaköy'deki Yapıları Tahrip EdiyorAğaçlar Kayaköy'deki Yapıları Tahrip Ediyor"Görüntü Dökümü: Yapılardan detaylar Mimarlar Odası Fethiye Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Güngör Mimarlar Odası Fethiye Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi Hilal Polat ile röportaj "Ağaçlar Kayaköy'deki yapıları tahrip ediyor" Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Kayaköy Ören Yeri'nde evlerin içinde ve etrafından çıkan ağaçlar, yapıların duvarlarının yıkılarak tahrip olmasına yol açıyor Ağırlıklı olarak incir ağaçlarının bulunduğu bölgedeki yapıların bir çoğu, büyüyen kök ve dallar nedeniyle doğaya yenik düşüyor Mimarlar Odası Fethiye Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi Polat: "Ağaçlar, duran zamanın bir ögesi olan evlerin duvarlarında patlatmalara sebep olmaktadır.
 • 14:20Ağaçlar Kayaköy'deki Yapıları Tahrip Ediyor"Tarihi milattan önce 3000 yıllarına uzanan ve antik dönemlerde "Karmylassos" olarak bilinen Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Kayaköy Ören Yeri'ndeki mimari yapıların, ağaçlar nedeniyle zarar gördüğü bildirildi.
 • 17:50Kazak Öğrencilerden İhlas'a TeşekkürKazak Öğrencilerden İhlas'a TeşekkürÜniversite öğrenimlerini Türkiye’de devam ettiren ve İhlas Vakfı öğrenci yurtlarında barınan Kazakistanlı 28 öğrenci, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı A. Mücahid Ören’i ziyaret etti.
 • 16:54Emıtt'e Adıyaman Standına Yoğun İlgiEmıtt'e Adıyaman Standına Yoğun İlgiDoğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Adıyaman standı, fuarın ilgi odağı oldu.
 • 13:16Ders Aralarında Suriyeliler İçin Atkı ÖrüyorlarDers Aralarında Suriyeliler İçin Atkı ÖrüyorlarGörüntü Dökümü: TÜRGEV Emine Erdoğan Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu Kız öğrencilerin der çalışması Öğrencilerin atkı örmesi Yurt müdürü Birsen Gözlü Sümer'in konuşması Öğrencilerden Esra Arslan'ın konuşması Öğrencilerden Nergiz Carav'ın konuşması Öğrencilerden Evin Sayın'ın konuşması Ders aralarında Suriyeliler için atkı örüyorlar TÜRGEV Emine Erdoğan Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrenciler, yarıyıl tatilinde bir yandan YGS'ye hazırlanıyor diğer yandan ders aralarını Suriyeli ihtiyaç sahiplerine atkı örerek değerlendiriyor Yurt müdürü Sümer: "Öğrencilerimizin hem el ve zihin koordinasyonlarının gelişmesi hem de ihtiyaç sahibi Suriyeli kardeşlerimize yardım etmeleri için ders aralarında atkı örüyoruz" FECRİ BARLIK - Siirt'te yarıyıl tatilinde Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na hazırlıklarını sürdüren yatılı lise öğrencileri, derslerinden arta kalan zamanlarında Suriyeli ihtiyaç sahipleri için atkı örüyor.
 • 12:32Ders Aralarında Suriyeliler İçin Atkı ÖrüyorlarSiirt'te yarıyıl tatilinde Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na hazırlıklarını sürdüren yatılı lise öğrencileri, derslerinden arta kalan zamanlarında Suriyeli ihtiyaç sahipleri için atkı örüyor.
 • 12:29Uzay Mimarisinde Türk Tasarımcı Ayşe Ören İmzasıUzay Mimarisinde Türk Tasarımcı Ayşe Ören İmzasıUluslararası ödüllü tasarımcı Ayşe Ören, ABD’de uzun dönem uzay yolculuklarında mekan tasarımına yönelik yaptığı sunumda, Deep Space ve NASA’nın ilgisini çekti.
 • 17:54İngiliz Kültür Turlarında Yüzde 50 Azalma Olduİngiliz Kültür Turlarında Yüzde 50 Azalma Olduİngilizler kültür, tarih ve arkeolojik kültür turlarının rotasını Türkiye'den İtalya, Mısır ve Yunanistan'a çevirince ziyaretlerde yüzde 50 düşme oldu.
 • 15:27Adıyaman Emitt'e Yerini AldıAdıyaman Emitt'e Yerini AldıTürkiye turizm sektörünün aynası olan Dünyanın 5’inci büyük turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT), Adıyaman yerini aldı.
 • 11:11Pamukkale'de Kış Ortasında Havuz KeyfiTürkiye'de turistlerin ziyaret ettiği ören yerlerinin başında gelen Pamukkale'de antik kalıntıların bulunduğu açık havuz, soğuk havaya rağmen dolup taşıyor.
 • 11:51Kazı Başkanları Muğla'da BuluştuMuğla'daki 14 ören yeri ve bir sualtı batık kazısında çalışma yürüten kazı başkanları, Muğla Valisi Amir Çiçek ile buluştu.
 • 11:18Macera Tutkunları Yarıyıl Tatilinde Muğla'yı Tercih EttiALİ BALLI - Yaz aylarında çok sayıda turistin ziyaret ettiği Muğla, kültürel varlıkları ve muhteşem doğasıyla yarıyıl tatilinde de macera ve doğa tutkunlarının adresi oldu.
 • 10:38Ege'nin Açıkhava Müzesi Muğla'da Tanıtım AtağıEge'nin Açıkhava Müzesi Muğla'da Tanıtım AtağıBünyesinde barındırdığı antik kent ve ören yerleriyle ziyaretçilere tarihte yolculuk yapma fırsatı sunan Muğla, tarih ve kültür zenginliklerinin oluşturduğu potansiyelle Ege Bölgesi'nin açıkhava müzesi konumunda.
 • 09:18Müze ve Ören Yerlerinden 6 Milyon TL GelirMüze ve Ören Yerlerinden 6 Milyon TL GelirMuğla Valisi Amir Çiçek, Muğla bölgesinde biri su altı, 14’ü yüzey 15 arkeolojik kazı çalışmasının yapıldığı ören yerlerinin kazı başkanları ile bir araya geldi.
 • 16:24Çorum'a Gelen Turist Sayısı DüştüÇorum'a Gelen Turist Sayısı DüştüÇorum’a gelen yerli ve yabancı turist sayısında geçtiğimiz yıl yüzde 15’lik bir düşüş yaşandı.
 • 15:36Fethiye'deki Ören Yeri Ziyaretçi Sayısında DüşüşFethiye ve Seydikemer ilçelerindeki müze ve ören yerlerini 2015 yılında, bir önceki yıla oranla yüzde 2'lik düşüşle 231 bin 219 kişinin ziyaret ettiği bildirildi.
 • 13:10Tarihi Ören Yeri Ziyaretleri AzaldıTarihi Ören Yeri Ziyaretleri AzaldıAntalya'da 2015 yılındaki yüzde 20'lik Rus turist kaybı, tarihi ören yeri ziyaretlerine de yansıdı.