20:5900
SON DAKİKA ÖREN HABERLERİ

Son Dakika Ören Haberleri

   

  Seaş'ın Özelleştirme Girişimine Tepki

  Seaş'ın Özelleştirme Girişimine Tepki

  Soma'da sivil toplum örgütü ve oda temsilcileri, Soma termik santralinin özelleştirilmesinin durdurulması isteğiyle TBMM'de Manisa milletvekilleriyle görüştü. (Bugün 18:55)

   

  Yolsuzluk Operasyonuna Takipsizlik, Yargıya Baskıyı Gözler Önüne Serdi'

  CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, ülkenin en büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonları olarak tarihe geçen 17 ve 25 Aralık operasyonlarından sonra açılan soruşturmalara savcı tarafından verilen takipsizlik kararının, hükümetin yargıya baskısını gözler önüne serdiğini söyledi. (Bugün 13:33)

   

  Alman Öğrenciler Mersin'i Keşfediyor

  Alman Öğrenciler Mersin'i Keşfediyor

  Mersin'in Erdemli ilçesine Yabancı Olmak Dost Olmak projesi kapsamında gelen Alman gençler, tarihi ve turistik bölgelerde keşif yapıyor. (Bugün 12:58)

   

  Bodrum Cup Yat Festivali Başladı

  Bodrum Cup Yat Festivali Başladı

  Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, bu yıl 26'ncısı düzenlenen Bodrum Cup Uluslararası Yat Festivali bugün yapılan kortej yürüyüşü ve kampana çanının çalınması ile start aldı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP Milletvekili Özel: Takipsizlikle Adaletin Saati 17.25'te Durdu

  CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, 17 ve 25 Aralık soruşturmalarında takipsizlik kararı verilmesinin, adalet adına bir katliam olduğunu söyledi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Komana Antik Kenti İçin Tanıtım Atağı

  Tokat'taki Komana Antik Kenti'nin tanıtımı amacıyla "Komana Kalkınma Derneği"nin kurulması için çalışma başlatıldı Vali Cevdet Can: "Amacımız, Komana'yı Türkiye ve dünyaya tanıtmak" (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Erdek Turizm ve Tanıtma Vakfı Başkanı Taviloğlu Açıklaması

  ''Doğa yürüyüşü olanakları yönünden Kapıdağ Yarımadası, bu alanda aktif seyahat acentaları için adeta bir cennet'' (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Tarihi Kalede Pansiyonculuk Turizmi

  Tarihi Kalede Pansiyonculuk Turizmi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Seferihisar Belediyesi Seferihisar Sığacık Kaleiçi'nde sokak sağlıklaştırma ve bina cepheleri iyileştirme projesini tamamladı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Pamukkale'de Hedef Konaklayan Ziyaretçi

  Denizlili turizmci ve esnaflar, ören yerleri içerisinde ziyaretçi sayısı ve gelir bakımından üst sıralarda yer alan Pamukkale'nin günübirlik yerine konaklamalı misafiri ağırlamasını istiyor. DENTUROD Başkanı Şen: "Denizli esnafının ziyaretçilerden daha iyi faydalanmasını hedefliyoruz" dedi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Doğu Karadeniz Turizmde Altın Yılını Yaşıyor

  Doğu Karadeniz Turizmde Altın Yılını Yaşıyor

  Türkiye'nin en önemli turizm yörelerinden birisi haline gelen Doğu Karadeniz, ağırlanan turist sayısı ve sağlanan ekonomik girdiyle turizmde altın yılını yaşıyor. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  "Manisa'daki Tarım Arazilerinin Yüzde 60'ı İpotekli"

  CHP Milletvekili Hasan Ören, Manisa'daki tarım arazilerinin yüzde 60'ına ipotek koyulduğunu söyledi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Bodrum Cup Heyecanı Başlıyor

  Bodrum Cup Heyecanı Başlıyor

  Türkiye'nin en büyük deniz organizasyonlarından biri haline gelen Uluslararası Bodrum Cup Yelken Yarışları'nın basın toplantısı bugün yapıldı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Güney Koreli Belediye Başkanları Kuşadası Ziyareti

  Güney Koreli Belediye Başkanları Kuşadası Ziyareti

  Turizm bölgelerindeki turistik faaliyetleri yerinde görmek amacıyla Türkiye'ye gelen Güney Kore heyeti Kuşadası'nı ziyaret etti. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Mersin 35 Noktada 5 Dilde Tanıtılacak

  Mersin 35 Noktada 5 Dilde Tanıtılacak

  Mersin'de 35 noktaya yerleştirilecek bilgi terminalleri ile şehri ziyaret edenler Türkçe, İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca olarak bilgilere tek noktadan ulaşabilecek. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Mersin, Sanal Ortamda 5 Dilde Tanıtılacak

  Mersin, Sanal Ortamda 5 Dilde Tanıtılacak

  Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘Tıkla Turla Mersin’i’ projesiyle sanal ortamda 5 dilde Mersin’in tanıtımı yapılacak. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Mersin Büyükşehir'den 3 Önemli Proje

  Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Tekno Mersin, Yeni Hayat ve Bulu Belediye projelerinin tanıtım yapıldı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

 

  Bozcaada'da Kruvaziyer Turizmi

  Bozcaada'da Kruvaziyer Turizmi

  Karanvan Turizm Genel Müdürü Baltazzi: "Bozcaada'ya önümüzdeki yıl mayıs ve ekim aylarında 11 sefer düzenlenecek" "Gemiler adanın yaklaşık 1 mil açığında demir atacak. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Koreli Başkanlar, Belediye-Turizm İlişkisini İncelemek İçin Kuşadası'nda

  Koreli Başkanlar, Belediye-Turizm İlişkisini İncelemek İçin Kuşadası'nda

  Güney Kore’de çeşitli kentlerin belediye başkan yardımcıları Kuşadası’nı ziyaret ederek Belediye-Turizm ilişkisi hakkında bilgi aldı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Kirazlı Manastırı'da 94 Yıl Sonra İlk Ayin

  Fener Rum Patriği Bartholomeos, Balıkesir'de- Bartholomeos: "Türkiye'de inanç turizminin gelişmesi gerekir. Bunun için de başta Kapadokya ve Trabzon'daki Sümela Manastırı olmak üzere önemli mekanlar var"BALIKESİR (AA) - Fener Rum Patriği Bartholomeos, "Türkiye'de inanç turizminin gelişmesi gerekir. Bunun için de başta Kapadokya ve Trabzon'daki Sümela Manastırı olmak üzere önemli mekanlar var" dedi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Fener Rum Patriği Bartholomeos, Balıkesir'de

  Bartholomeos: "Türkiye'de inanç turizminin gelişmesi gerekir. Bunun için de başta Kapadokya ve Trabzon'daki Sümela Manastırı olmak üzere önemli mekanlar var" (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Burhaniye'de Korku Filmi Çekiliyor

  Burhaniye'de Korku Filmi Çekiliyor

  Burhaniye'nin Ören Mahallesi, korku filmleri içinde özgün bir örnek oluşturarak seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan 'Hüddam' filminin çekimlerine ev sahipliği yapıyor. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Pamukkale, Ziyaretçi Sayısında Zirvede

  Pamukkale, Ziyaretçi Sayısında Zirvede

  Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz, Pamukkale Örenyeri'nin, bu yıl ilk 8 aylık verilere göre ören yerleri arasında en fazla ziyaret edilen yer olduğunu söyledi. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Pamukkale 78 Ören Yerinin En Çok Kazandıranı

  Pamukkale 78 Ören Yerinin En Çok Kazandıranı

  Beyaz travertenleriyle ünlü Denizli'deki Pamukkale, bu yıl ören yerleri arasında ziyaretçi sayısı ve gelir bakımından birinci sıraya yükseldi Denizli Kültür ve Turizm Müdürü Korkmaz: "8 aylık verilere baktığımızda Pamukkale'nin, Efes'i geride bırakarak ören yerleri sıralamasında 1. sırada olduğunu. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Turizm Acente Temsilcileri Milas'ı Gezdi

  Bodrum'da faaliyet gösteren TÜRSAB'a bağlı seyahat acenteleri, Milas Kaymakamlığının davetiyle ilçedeki ören yerlerini gezerek bilgi aldı. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Işid Bahanesiyle Düzenlenen İzinsiz Gösteriler

  Işid Bahanesiyle Düzenlenen İzinsiz Gösteriler

  AK Parti Siirt Milletvekili Ören: "Olaylar esnasında ateşe verilen Halk Eğitim Merkezi ve Halk Kütüphanesi'nin yeniden yapılması için Başbakan Ahmet Davutoğlu talimat verdi" (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Hitit Tabletlerini Tiyatroya Uyarladılar

  Hitit Tabletlerini Tiyatroya Uyarladılar

  Yaklaşık 4 bin yıl önce yaşayan Hititlerin geçirdiği veba salgınını anlatan "Ağlayan Şehir Hattuşa" isimli tiyatro oyunu, Hitit Üniversitesi akademisyenleri ile öğrencileri tarafından oluşturulan tiyatro ekibince, Hitit Medeniyeti'nin başkenti Boğazkale ilçesindeki Hattuşa ören yerinde sahnelendi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  3. Uluslararası Manavgat Bisiklet Festivali 16-19 Ekim Tarihleri Arası Yapılacak

  3. Uluslararası Antalya-Manavgat Bisiklet Festivali'nin 16-19 Ekim tarihleri arası yapılacağı bildirildi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Hitit Tabletlerini Tiyatroya Uyarladılar

  Yaklaşık 4 bin yıl önce yaşayan Hititlerin geçirdiği veba salgınını anlatan "Ağlayan Şehir Hattuşa" isimli tiyatro oyunu, ören yerinde sahnelendi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Side Antik Kent'te Defne Kesimleri Başladı

  Side Antik Kent'te Defne Kesimleri Başladı

  Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı dünyaca ünlü Side Antik Kent'te defne kesim çalışmaları başladı. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Kapadokya'da Sonbahar Güzelliği

  UNESCO'nun Dünya Doğal ve Kültürel Miras Listesinde yer alan Kapadokya, sonbaharla beraber farklı bir güzelliğe büründü. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  CHP'li Ören: Yangın Söndürme Helikopteriyle Gezi Yaptılar

  CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, AK Parti Alaşehir ve Sarıgöl ilçe başkanlarının Orman Genel Müdürlüğü’ne ait yangın söndürme helikopteriyle gezi yaptıkları iddisıyla TBMM’ye soru önergesi verdi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Koreli Turistler Turlarını Apollon'da Gün Batım Fotoğraflamasıyla Sonlandırıyor

  Koreli Turistler Turlarını Apollon'da Gün Batım Fotoğraflamasıyla Sonlandırıyor

  Güney Koreli turistler, İstanbul'dan başladıkları 11 günlük Anadolu turunu dünyaca ünlü Antalya Side Antik Kent'te Apollon Tapınağı'nda gün batımı fotoğraflamasıyla sonlandırıyor. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu Açıklaması

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu Açıklaması

  Aydın Büyükşehir Belediye başkanı Özlem Çerçioğlu, hafta sonu düzenlenen 1. Aydın Ekonomi Zirvesi’nde yaptığı konuşmada Tarih boyunca, bolluk ve bereketin sembolü olmuş Aydın’ın kalkınabilmesi için ilin sahip olduğu tarım, turizm ve enerji potansiyelinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  SGK Yolluk ve Gündelikleri Durdurunca Sevk Edilen Hastalar Mağdur Oldu

  CHP Milletvekili Hasan Ören, Manisa'nın büyükşehir olmasından sonra ilçelerden, merkez hastanelere sevk edilen hastaların gündeliklerinin durdurulduğunu söyledi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Muğla'da Boğa Güreşleri Festivali Düzenlendi

  Milas'ta düzenlenen boğa güreşi festivalinde 130 boğa güreştirildi. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Saadet Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi

  Saadet Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığının 5. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Fethiye'de Yöresel Lezzetler Yarıştı

  Fethiye'de Yöresel Lezzetler Yarıştı

  Fethiye Kayaköy Örenyerinde düzenlenen yemek yarışmasında bölgede yetiştirilen ürünlerle yapılan yöresel yemekler yarıştırıldı. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Fethiye'de Yöresel Lezzetler Yarıştı

  Kayaköy ören yerinde düzenlenen yemek yarışmasında bölgede yetiştirilen ürünlerle yapılan yöresel yemekler yarıştırıldı Fethiye Lezzeti Proje Koordinatörü Toprak: "Amaç sütü, sebzesi ve meyvesini kullanılarak yöresel lezzetlerin ortaya çıkmasına katkı sunmak" (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Foça'ya Tarihi Dokunuş

  Foça'ya Tarihi Dokunuş

  İzmir’in turizm cenneti Foça’da Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle sürdürülen kazı ve restorasyon çalışmalarında önemli mesafe alındı. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Foça'ya Tarihi Dokunuş

  Foça'ya Tarihi Dokunuş

  UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Geçici Listesine alınan Foça, 5 bin yıllık tarihiyle yeniden buluşuyor. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kapadokya'ya Gelen Turist Sayısında Artış

  Kapadokya'ya Gelen Turist Sayısında Artış

  Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, bu yılın ilk 9 aylık döneminde 2 milyon 273 bin turist ziyaret etti. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.10.2014 20:59:05. #1.13#