SON DAKİKA ÖREN HABERLERİ

Son Dakika Ören Haberleri

 • 05:13Erzururm 2 CHP'nin Tır'ı Polis Zoru ile KaldırıldıErzururm 2 CHP'nin Tır'ı Polis Zoru ile KaldırıldıCHP'nin Erzurum'da stant olarak kullandığı ve seçim çalışmalarını yürüttüğü TIR, 'tarihi alana zarar verdiği' gerekçesiyle Yakutiye Kent Meydanından polis ve zabıta zoruyla çıkarıldı.
 • 03:14Erzurum - CHP'nin Tır'ı Polis Zoru ile Kaldırıldı 1Erzurum - CHP'nin Tır'ı Polis Zoru ile Kaldırıldı 1CHP'nin Erzurum'da stant olarak kullandığı ve seçim çalışmalarını yürüttüğü TIR, 'tarihi alana zarar verdiği' gerekçesiyle Yakutiye Kent Meydanından polis ve zabıta zoruyla çıkarıldı.
 • 01:22CHP'nin Tır'ı Polis Zoru ile KaldırıldıCHP'nin Tır'ı Polis Zoru ile KaldırıldıChp'nin Erzurum'da stant olarak kullandığı ve seçim çalışmalarını yürüttüğü TIR, 'tarihi alana zarar verdiği' gerekçesiyle Yakutiye Kent Meydanından polis ve zabıta zoruyla çıkarıldı.
 • 14:26Acıpayam'daki İçme Suyu Sorunu ÇözüldüAcıpayam'daki İçme Suyu Sorunu ÇözüldüDenizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Acıpayam ilçesinin Ören ve Köke mahallelerinde yaşanan içme suyu sorununu çözdü.
 • 13:36Arkeolog Sürül: Bafra'nın Turizm Potansiyeline Yeterince Sahip ÇıkamıyoruzArkeolog Sürül: Bafra'nın Turizm Potansiyeline Yeterince Sahip ÇıkamıyoruzBafra Müzesi arkeoloğu Kenan Sürül, İkiztepe ören yerindeki höyüklerde yapılan kaçak kazılarda altın aranmasına tepki göstererek, "Burayı isterseniz buldozerlerle dağıtın, atomlarına ayırın, çekirdeklerine ayırın, burada bir gram altın yok. Boşuna kimse tabakalara zarar vermesin.
 • 09:44Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Ceyhan, Seyhan, Kozan ve Yumurtalık ilçelerinde perşembe günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 22:40Taksim'de Galatasaraylı Taraftarların Sevinç GösterisiGalatasaray'ın 20. şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından, sarı kırmızı taraftarlar Taksim Meydanı'nda kutlama yaptı.
 • 16:32Genel Seçime DoğruMHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu, "Kapatılan belde belediyeleri, özel idare ve köyleri yeniden kuracağız" dedi.
 • 13:23Tanrıkulu: Kapatılan Beldeler Yeniden AçılacakTanrıkulu: Kapatılan Beldeler Yeniden AçılacakMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu, yaklaşık üç yıl önce belde belediyelerini kapatılıp mahallelere dönüştürülmesiyle vatandaşların mağdur edildiğini söyledi.
 • 11:10Beçin Kalesi Unesco Kalıcı Listesine Girmeye HazırlanıyorBeçin Kalesi Unesco Kalıcı Listesine Girmeye HazırlanıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yelli Cami genel- Tarihi havuz genel- Kadir Pektaş röportaj görüntüsü Beçin Kalesi UNESCO kalıcı listesine girmeye hazırlanıyor- Muğla'nın Milas ilçesinde bulunan ve 2012 yılında UNESCO'nun Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınan tarihi Beçin şehri ve kalesinin kalıcı listeye girebilmesi için alan yönetimi çalışması yapılıyor- Beçin Kalesi Kazısı Başkanı Prof. Dr. Pektaş: - "Beçin ören yerinin alan planını hazırlıyoruz.
 • 11:07Beçin Kalesi Unesco Kalıcı Listesine Girmeye HazırlanıyorMuğla'nın Milas ilçesindeki UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne bulunan tarihi Beçin şehri ve kalesinin kalıcı listeye girebilmesi için çalışma yürütülüyor.
 • 19:28Canikli: Canikli: "2,5 Milyon İnsanı Sağlık Hizmeti Almak İçin Türkiye'ye Bekliyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ören İlkokulu'nun görüntüsü, - Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'nin tören alanına gelişi, - Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'nin konuşması, - İlkokulu'nun açılış kurdelesinin kesilmesi, - Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'nin okulu gezmesi, - Canikli'nin kız çocuğuyla ilgilenmesi, - Canikli'nin okuldam ayrılması, Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli: - "2023 yılında 2,5 milyon insanı sağlık hizmeti almak için Türkiye'ye bekliyoruz.
 • 19:17Yıldırım Kolej'i Uçurtma Şenliği DüzenlediYıldırım Kolej'i Uçurtma Şenliği DüzenlediTokat'ın Turhal ilçesinde faaliyet gösteren Özel Yıldırım Koleji, öğrenci ve velilere yönelik uçurtma şenliği düzenledi.
 • 18:57Zonguldak - Zincirleme Kazada 2 Kişi YaralandıZonguldak - Zincirleme Kazada 2 Kişi YaralandıZincirleme kazada 2 kişi yaralandı ZONGULDAK'ın Ereğli İlçesi'nde, 3 otomobilin karıştığı zircirleme kazada 2 kişi yaralandı.
 • 17:50Kdz.ereğli'de Zincirleme Trafik Kazası: İki YaralıKdz.ereğli'de Zincirleme Trafik Kazası: İki YaralıZonguldak’ın Ereğli ilçesindeki zincirleme trafik kazasında, iki kişi yaralandı.
 • 16:20Zincirleme Kazada 2 Kişi YaralandıZincirleme Kazada 2 Kişi YaralandıZonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde, 3 otomobilin karıştığı zircirleme kazada 2 kişi yaralandı.
 • 14:47Ereğli'de Trafik Kazası: 1'i Çocuk 2 YaralıEreğli'de Trafik Kazası: 1'i Çocuk 2 YaralıZonguldak'ın Ereğli ilçesinde tali yoldan yola çıktığı iddia edilen otomobil sürücüsü iki otomobile çarparak durabildi.
 • 13:25Değle Ören Yerindeki Kazı Çalışmaları Yeniden BaşladıDeğle Ören Yerindeki Kazı Çalışmaları Yeniden BaşladıKaraman’ın, Karadağ’daki Madenşehri köyünde bulunan ve Binbir Kilise diye adlandırılan kiliseler bölgesinde temizlik çalışmaları yeniden başladı.
 • 12:51Karaman'da Kazı ÇalışmalarıKaraman'da Kazı ÇalışmalarıÖren yerlerindeki dini ve askeri yapılarıyla dikkati çeken Karadağ'da bu yılki kazı çalışmaları, Vali Murat Koca'nın kazmayı vurmasıyla başladı. Karaman Müze Müdürü Yıldız; "2015 yılı kazı çalışmalarını başlattık. 30 Kasım'a kadar çalışmalarımız devam edecek" dedi.
 • 11:55Karaman'da Kazı ÇalışmalarıKaraman Ovası'nda bulunan ören yerlerindeki dini ve askeri yapılarıyla dikkati çeken Karadağ'da yılın ilk kazı çalışmaları başladı.
 • 03:14Ekonomi Bakanı ZeybekciEkonomi Bakanı ZeybekciGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin konuşması Ekonomi Bakanı Zeybekci Muğla'da: - "Muğla dünyanın en güzel şehirlerinden ve en güzel özelliklerinin olduğu bir yer. 3 ay turizm yaparak Muğla'nın zenginliklerini değerlendirirseniz Muğla'ya çok büyük haksızlık yapmış olursunuz"- "12 senede serbest bölgelerde istihdam edilen insan sayısı 20 bin kişiden 63 bin kişiye çıkarıldı.
 • 01:58Ekonomi Bakanı Zeybekci Muğla'da AçıklamasıEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Muğla'nın turizmdeki farklılıklarıyla dünyaca bilinen bir kent olduğunu belirterek, "Muğla dünyanın en güzel şehirlerinden ve en güzel özelliklerinin olduğu bir yer. 3 ay turizm yaparak Muğla'nın zenginliklerini değerlendirirseniz Muğla'ya çok büyük haksızlık yapmış olursunuz" dedi.
 • 17:18Van Belediye Parkına Duvar Ören Vatandaş Şaşkınlık YarattıVan Belediye Parkına Duvar Ören Vatandaş Şaşkınlık YarattıVan'ın merkez ilçelerinden Tuşba Belediyesi sınırları içerisinde 800 metrekarelik yeşil alan, bir vatandaş tarafından etrafına duvar çekilerek işgal edildi.
 • 16:47Nestle'de Açlık Grevi Sona ErdiNestle'de Açlık Grevi Sona ErdiBursa’nın Karacabey ilçesinde Nestle fabrikası işçileri haksız yere işten çıkarıldıklarını iddia ederek yaklaşık bir yıldır direnişlerini sürdürüyor.
 • 15:55Karacabey Nestle'de İşçilerin Açlık Grevi Sona ErdiKaracabey Nestle'de İşçilerin Açlık Grevi Sona ErdiBursa'nın Karacabey İlçesi'ndeki Nestle Fabrikası'nda Tek Gıda-İş Sendikası'na üye oldukları için işten çıkartıldıkları öne sürülen işçilerin mart ayından beri sürdürdükleri açlık grevi sona erdi.
 • 15:41Belediye Parkına Duvar Ören Vatandaş Şaşkınlık YarattıBelediye Parkına Duvar Ören Vatandaş Şaşkınlık YarattıVan'ın merkez ilçelerinden Tuşba Belediyesi sınırları içerisinde 800 metrekarelik yeşil alan, bir vatandaş tarafından etrafına duvar çekilerek işgal edildi.
 • 15:41Nestle'deki Eylemler 11 Ayı Geride BıraktıNestle'deki Eylemler 11 Ayı Geride BıraktıBursa’nın Karacabey ilçesinde Nestle işçilerinin haksız yere işten çıkarıldıkları gerekçesiyle başlattıkları eyle 11 ayı geride bıraktı.
 • 14:39Öğrencilere Tablet Bilgisayar DağıtıldıMilli Eğitim Bakanlığı'nca uygulanan Fatih Projesi kapsamında Siirt'te öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı.
 • 14:06Başarılı Öğrenciler Pamukkale'ye GötürülüyorBaşarılı Öğrenciler Pamukkale'ye GötürülüyorDenizli’nin Pamukkale Belediyesi, bu yıl 80 okuldan 2 bin 725 öğrenciyi, 800 veli ve 200 öğretmenle birlikte Pamukkale ören yerine götürüyor.
 • 13:29Kirazda İç Piyasada Sorun Yok, İhracat Ürününü Don VurduKirazda İç Piyasada Sorun Yok, İhracat Ürününü Don VurduTürkiye'nin en önemli kiraz üretim merkezlerinden olan ve ilk hasatın yapıldığı İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'nde, rekolte geçen yılın çok üzerinde beklenmesine rağmen, üreticiler, 23 Nisan gecesi yaşanan donun özellikle ihracat ürünü olan Napolyon türü kirazı vurmasından yakındı.
 • 13:29Kirazda İç Piyasada Sorun Yok, İhracat Ürününü Don VurduKirazda İç Piyasada Sorun Yok, İhracat Ürününü Don VurduTürkiye'nin en önemli kiraz üretim merkezlerinden olan ve ilk hasatın yapıldığı İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'nde, rekolte geçen yılın çok üzerinde beklenmesine rağmen, üreticiler, 23 Nisan gecesi yaşanan donun özellikle ihracat ürünü olan Napolyon türü kirazı vurmasından yakındı.
 • 12:46Samsun'da Samsun'da "Müzeler Günü" EtkinlikleriSamsun Arkeoloji ve Entogrofya Müzesi Müdürü Muhsin Endoğru, “Müzeler Günü” kapsamında bir hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, tanıtımın artırılarak müzelere daha fazla ilginin çekilebileceğini söyledi.
 • 11:31Üniversite Öğrencileri Yerel Yönetimi TanıdılarÜniversite Öğrencileri Yerel Yönetimi TanıdılarDokuz Eylül Üniversitesi 2. sınıf öğrencileri yerel kamu hizmetleri kapsamında düzenledikleri yerel yönetimleri yerinde gör me ve tanıma etkinliği için Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı'yı ziyaret ettiler.
 • 10:28Kirazda İç Piyasada Sorun Yok, İhracat Ürününü Don VurduKirazda İç Piyasada Sorun Yok, İhracat Ürününü Don VurduTürkiye'nin en önemli kiraz üretim merkezlerinden ve ilk hasatın yapıldığı İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'nde, rekolte geçen yılın üzerinde beklenirken; üreticiler 23 Nisan gecesi meydana gelen donun özellikle ihracat ürünü olan Napolyon türü kirazı vurmasından yakındı.
 • 20:44Tarsus'ta "Tübitak Bilim Şenliği" AçıldıMERSİN (AA) – Tarsus'ta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "TÜBİTAK Bilim Şenliği" düzenlendi.
 • 15:29Hitit Kralı Şuppiluliuma'nın Heykelinin Kopyası İstanbul'daTopkapı Sarayı Müze Mağazası'nda, 3D yazıcıyla üretilen Şuppiluliuma'nın üç boyutlu heykel kopyası, satışa çıkarıldı.
 • 13:59Hasankeyf'e İlgi Çözüm Süreci ile ArttıHasankeyf'e İlgi Çözüm Süreci ile ArttıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Batman'ın tarihi ilçesi Hasankeyf'ten genel ve detay görüntüler- Hasankeyf çarşısı - Esnaf görüntüsü- Seyir alanı- Tarihi çarşı- El Rızık Camii- Kasrı Rabii - Zeynel Bey Türbesi görüntüleri- Okan Üniversitesi Öğretim görevlisi Prof. Dr. Hasan Özekes ile röportaj- Yerli turist Fatih Ataç ile röportaj Hasankeyf'e ilgi Çözüm Süreci ile arttı- Açık hava müzesi konumundaki Hasankeyf'te, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Çözüm Süreci ile sağlanan huzur ortamı sayesinde turizm canlandı- Yöreye çok sayıda turistin gelmesi esnafın yüzünü güldürdü- Kaymakam Ayca: "Hasankeyf'te son dönemde turizm açısından en hareketli günler yaşanıyor"- Belediye Başkanı Kusen: "Huzur ortamı ekonomi ve turizmin gelişmesini olumlu etkiliyor"- Kültür ve Turizm İl Müdürü Arslanlı: "Hasankeyf'i ziyaret eden turist sayısında bu yıl yüzde 20 artış bekliyoruz" MUHYEDDİN BEYCA - YILMAZ EKİNCİ - Batman'da açık hava müzesi konumundaki Hasankeyf'e ilgi, Çözüm Süreci ile arttı.
 • 13:29Hitit Kralı Şuppiluliuma, 3200 Yıl Sonra İstanbul'daHitit Kralı Şuppiluliuma, 3200 Yıl Sonra İstanbul'daDünyanın en büyük müze mağazası zinciri BKG, infoTRON ile 3D yazıcı teknolojisini Topkapı Sarayı Müze Mağazası'na getirdi.
 • 13:16Hitit Kralı Şuppiluliuma, 3200 Yıl Sonra İstanbul?da?Hitit Kralı Şuppiluliuma, 3200 Yıl Sonra İstanbul?da?Dünyanın en büyük müze mağazası zinciri BKG, infoTRON ile 3D yazıcı teknolojisini Topkapı Sarayı Müze Mağazası'na getirdi.
 • 11:59Zile'ye Panoramik MüzeZile'ye Panoramik MüzeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kaleden genel görüntüler- Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ile röportaj Zile'ye panoramik müze- Roma İmparatoru Sezar'ın, Basforos Kralı 2. Pharneke'ye karşı zafer kazanarak dünyaca ünlü "Veni, vidi, vici" sözünü söylediği belirtilen Zile'de, savaşın anlatılacağı panomarik müze yapılacak- Belediye Başkanı Vidinel: - "Kalenin, kulesi ve surlarının restorasyonunun üçte biri tamamlandı.
 • 11:35Hasankeyf'e İlgi Çözüm Süreci ile ArttıYILMAZ EKİNCİ - Batman'da açık hava müzesi konumundaki Hasankeyf'e ilgi, Çözüm Süreci ile arttı.
 • 16:47Müzeler HaftasıAhlat Müze Müdürlüğü'nce, 18-24 Mayıs Müzeler Haftası dolayısıyla program düzenlendi.
 • 11:32Kuşadası Esnafı Gemi Turizminden FaydalanamıyorTürkiye’de denizyoluyla en çok turistin geldiği Aydın'ın Kuşadası ilçesinde esnaf, bu durumdan yeterince istifade edemedğini söylüyor.
 • 09:38Kocamaz. Kocamaz. "Önceliğimiz, 8 Turizm Bölgesinin Plan Çalışmalarını Tamamlamak"METAB Birlik Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, METAB olarak önceliklerinin, Mersin’de ilan edilmiş 8 turizm merkezinin plan çalışmalarını tamamlayarak, yatırımcıya tahsis etme noktasına getirmek olduğunu bildirdi.
 • 09:03300 Km Pedal Çevirdiler300 Km Pedal ÇevirdilerTürkiye’nin ilk kamplı uzun bisiklet turu Gökova Bisiklet Turu 9’uncusu tamamlandı.
 • 19:14Bakan Çelik, Yenilenen Efes Müzesi'nin Açılışını YaptıBakan Çelik, Yenilenen Efes Müzesi'nin Açılışını YaptıKültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, restorasyon çalışmaları tamamlanan Efes Müzesi’nin açılışını yaptı.
 • 14:39Ahlat'ta Müzeler Haftası KutlandıAhlat'ta Müzeler Haftası KutlandıBitlis’in Ahlat İlçe Müze Müdürlüğü, 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Müzeler Haftası nedeniyle bir program düzenledi.
 • 12:43Alanya'da Alanya'da "Müzeler Haftası" Kutlamaları“Müzeler Haftası” nedeniyle Antalya’nın Alanya ilçesinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.
 • 12:37Moritanya Yardım ve Eğitim Cemiyetinden İhlas Vakfına TeşekkürMoritanya Yardım ve Eğitim Cemiyetinden İhlas Vakfına TeşekkürKuzey Batı Afrika ülkelerinden Moritanya’da faaliyet gösteren Teaven Hayır ve Eğitim Yardım Cemiyeti Genel Sekreteri Ömer el Feth Sidi Abdulkadir ve yardımcısı Babah Sadvi, İhlas Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Av. Mehmet Okyay’ı ziyaret etti.
 • 18:36Gökova Bisiklet Turu Boodrum'a UlaştıGökova Bisiklet Turu Boodrum'a UlaştıGökova Bisiklet Turu Boodrum'a ulaştı Bisikletlilerden antik kentte poz Muğla Bisiklet Derneği tarafında bu yıl 9.'su düzenlenen Gökova Bisiklet Turu kapsamında Bodrum'a gelen bisikletliler, antik tiyatroda hatıra fotoğrafı çektirdi.