18:1700
SON DAKİKA EGITIM HABERLERİ

Son Dakika Egıtım Haberleri

  24 Kasım Öğretmenler Günü

  Mersin'de, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bazı milletvekilleri ve belediye başkanı kutlama mesajı yayımladı. (Bugün 17:35)

   

  Odü'den Şehidin Mezarına Bayrak

  Odü'den Şehidin Mezarına Bayrak

  Diyarbakır’da uğradığı hain saldırı sonucu şehit olan Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu’nun mezarına Ordu Üniversitesi (ODÜ) tarafından bayrak dikildi. (Bugün 17:24)

   

  Dilara'nın Okul Özlemi Bitiyor

  Dilara'nın Okul Özlemi Bitiyor

  Bursa'da, okullardaki sistem değişikliğinin ardından evinden uzaktaki ortaokula gidemeyen bedensel engelli 14 yaşındaki Şevval Dilara Kurt'un sorununa, Bursa Valiliği el attı. (Bugün 17:23)

   

  CHP'li Soydan'dan Öğretmenlere 120 Lira Nöbet Ücreti Teklifi

  CHP'li Soydan'dan Öğretmenlere 120 Lira Nöbet Ücreti Teklifi

  Chp Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, TBMM Başkanlığı'na, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'na, öğretmenlere her bir günlük nöbet hizmeti karşılığında 120 lira ücret ödenmesine ilişkin maddenin eklenmesine dair teklifte bulundu. (Bugün 17:22)

   

  Engelli Şevval Dilara Kurt'a Devlet Sahip Çıktı

  Bursa’da okula gidemeyen engelli Şevval Dilara Kurt’un yaşadığı sıkıntıların basında yer alması üzerine Cumhurbaşkanı ve Milli Eğitim Bakanının talimatı ile okul ve öğrencinin yaşadığı ev bölgesinde Bursa Vali Vekili ile il Milli Eğitim Müdürü inceleme yaptı. (Bugün 17:22)

   

  Okul Hizmetlisinden Öğrencilere Dayak İddiası

  Aydın'ın Buharkent ilçesindeki ortaokulda hizmetlinin 5 öğrenciye "sıra dayağı" attığı iddia edildi İl Milli Eğitim Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlattı. (Bugün 17:22)

   

  Eğitim- Bir-Sen: Öğretmenin Maaş Düzenlemesinde Sayının Çokluğu Bahane Ediliyorsa (2)

  Eğitim-Bir-Sen ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından düzenlenen "Eğitim ve Ahlak Şurası"nda konuşan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu'nun öğretmen maaşlarının arttırılmasına ilişkin talepleri üzerine söz alan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Yardımcısı Halil Etyemez, "Sayın Başkanımız, konuşmasında öğretmenlerimizin maaşlarıyla ilgili bir talepte bulundu. (Bugün 17:17)

   

  Eroğlu: 'Tüyü Bitmemiş Yetimin Hakkını Koruyan En İyi Hükümetiz'

  Eroğlu: "Tüyü Bitmemiş Yetimin Hakkını Koruyan En İyi Hükümetiz"

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde düzenlenen Devlet Su İşleri Dilderesi Islah Çalışması ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Atık Su Artıma Tesisi temel atma törenine katıldı. (Bugün 17:17)

   

  Sakarya Fatih Koleji'nin Büyük Başarısı

  Sakarya Fatih Koleji'nin Büyük Başarısı

  Sakarya Serdivan Fatih Koleji’nin 7 öğrencisi, ABD’nin dünya çapında organize ettiği matematik yarışmasının birinci aşamasında büyük bir başarı elde etti. (Bugün 17:14)

   

  Eğitim-Sen'den Meclis Önünde Bütçe Eylemi

  Eğitim-Sen üyeleri, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülecek olan 2015 eğitim ve yükseköğretim bütçeleriyle ilgili Türkiye çapında toplanan imzaları TBMM’ye sundu. (Bugün 17:14)

   

  Eskişehirspor'da Sai Kayseri Erciyesspor Maçı Hazırlıkları

  Milli takım kamplarından dönen Erkan ve Lawal, takımla birlikte çalıştı. (Bugün 17:14)

   

  Engelli Şevval Dilara Kurt'un Eğitimi İçin Milli Eğitim Devrede

  Bursa’da okula gidemeyen engelli Şevval Dilara Kurt’un yaşadığı sıkıntıların basında yer alması üzerine açıklama yapan Bursa Valiliği, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Milli Eğitim Bakanımız olmak üzere, valimizin talimatı ile bahse konu okul ve öğrencimizin yaşadığı ev bölgesinde, vali vekilimiz ile il Milli Eğitim Müdürümüz inceleme yapmıştır. (Bugün 17:05)

   

  24 Kasım Öğretmen Günü

  Kütahya Valisi Yılmaz: "Geleceğimizin teminatı olan yeni nesillerimizi sevgiyle, eğitimle, büyüten öğretmenlerimiz, bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu, icra ettikleri görevlerinin manevi karşılığı olarak değerlendirerek, mesleklerin en soylusunu icra etmektedirler" (Bugün 17:02)

   

 

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi: 24 Kasım'da Baş Öğretmenin Aoç'deki Kaç-Ak Saraya Gitmeyin

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi: 24 Kasım'da Baş Öğretmenin Aoç'deki Kaç-Ak Saraya Gitmeyin

  Mimarlar Odası Ankara Şubesi yöneticileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda verilecek resepsiyona katılacak öğretmenlerin resepsiyona katılmamaları gerektiğini söyleyerek, "Atatürk Orman Çiftliği'nin talan edilerek 5 katrilyona mal olan bir israf bütçesi ile yapılan Kaçak Saray'da, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde verilecek resepsiyona davet edilecek öğretmenler, Baş öğretmenin AOÇ'sindeki Kaç-Ak Saraya Gitmeyin. (Bugün 16:59)

   

  6 Milyon Liraya Malolan Okul Binasını Hırsızlar Yağmaladı

  Batman'da 6 ay önce yapımı tamamlanan ve 6 milyon liraya malolan 2 katlı ana okul binası, açılışı yapılmadan hırsız ve madde bağımlılarının yuvası haline geldi. (Bugün 16:45)

   

  Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanlığı Bütçesi Görüşüldü

  Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanlığı Bütçesi Görüşüldü

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “İlköğretime devam eden kız çocuklarına 35 TL, erkek çocuklarına 30 TL, ortaöğretime devam eden kız çocuklarına 55 TL, erkek çocuklarına ise 45 TL aylık ödenmektedir” dedi. (Bugün 16:37)

   

  Türk ve Yabancı Öğrenciler, Aü'yü Tercih Etti

  AÜ Eğitim Öğretim ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özcan: "2014 2015 eğitim öğretim yılında kontenjanlarımızın yüzde 98.88'i doldu, ayrıca yabancı uyruklu öğrenci sayısında ise geçen yıla oranla yaşanan yüzde 17'lik artış var" (Bugün 16:35)

   

  Öğretmen Adayı Nizamettin Arslan, Yarın Batman'da Toprağa Verilecek

  Öğretmen Adayı Nizamettin Arslan, Yarın Batman'da Toprağa Verilecek

  Antalya'da çalıştığı otelde çıkan kavgada başına aldığı darbelerle ölen öğretmen adayı Nizamettin Arslan'ın cenazesi, yarın memleketi Batman'da toprağa verilecek. (Bugün 16:30)

   

  Öğretmenler Günü

  Öğretmenler Günü

  ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Gönen: "Eğitim ve öğretimin önemini idrak etmiş uluslar, başta ekonomi olmak üzere, kültür, sanat, bilim ve teknoloji gibi insan yaşamının her alanında ilerleme kaydetmişlerdir" (Bugün 16:26)

   

  Uluslararası Düzce Tarih ve Kültür Sempozyumu

  Sempozyumda yurt içi ve dışından 51 akademisyenin katılımıyla kentin tarihi ve kültürel geçmişi ele alınacak Düzce Belediye Başkanı Keleş: "Şehirleri kalkındırmanın, modern ve çağdaş birer kent haline getirmenin temel şartlarından birisi de kültürel faaliyetlerin sayısı ve kalitesini arttırmaktır" (Bugün 16:23)

   

  Bakan Eroğlu "Kocaeli'ye 13 Milyar Liralık Yatırım Yapıldı"

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kocaeli'nde yapılan ve yapılacak olan yatırımları açıkladı (Bugün 16:19)

   

  Aktaş Holding'e Uludağ Üniversitesi'nden AR-GE Ödülü

  Aktaş Holding'e Uludağ Üniversitesi'nden AR-GE Ödülü

  Aktaş Holding, birbirinden farklı platformlarda düzenlenen organizasyonlarda, adından söz ettirmeye devam ediyor. (Bugün 16:12)

   

  Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası BEÜ'de Konser Verecek

  Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası BEÜ'de Konser Verecek

  Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 25 Kasım 2014 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesinde bir konser verecek. (Bugün 16:11)

   

  Komisyon'da 'Karne' Tartışması (2)

  Komisyon'da 'Karne' Tartışması (2)

  Tbmm Plan ve Bütçe Komisyonu'nda MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, dersleri zayıf olan büyük bir karne verdi. (Bugün 16:10)

   

  Kesimoğlu, ''Özel'' Öğrenciler İle Buluştu

  Kesimoğlu, ''Özel'' Öğrenciler İle Buluştu

  Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, Kırklareli Özel Eğitim Uygulama Okulu'nu ziyaret etti. (Bugün 16:08)

   

  Türkiye Sinemasının En Yenileri Gezici Festival'de

  Ankara Sinema Derneği'nin T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival, 20'nci yılında da Türkiye sinemasının en yeni örneklerini seyircisiyle buluşturmaya hazırlanıyor. (Bugün 16:07)

   

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da

  Bakan İslam: "Artık despot bir devlet yok, halkın hizmetinde olan devlet var. 'Sen böyle giyineceksin, yaşayacaksın, davranacaksın, konuşacaksın, oraya giremezsin, buradan çıkamazsın' diyen bir devlet yok, 'değerli vatandaşım, sana nasıl hizmet edebilirim' diye soran ve bunun için çalışan, çabalayan. (Bugün 16:06)

   

  Gümüşhane'de Minik Öğrencilere Kan Bağışı Anlatıldı

  Gümüşhane'de Minik Öğrencilere Kan Bağışı Anlatıldı

  Gümüşhane Kızılay Kan Merkezi ve Nesrin Halit Zarbun Anaokulu işbirliği ile minik öğrencilere kan bağışının önemi anlatılırken, düzenlenen kampanya ile veliler kan bağışında bulundu. (Bugün 16:00)

   

  Erdoğan, 2. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi'nde Konuştu

  Erdoğan, 2. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi'nde Konuştu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, “Faaliyet gösterdikleri hemen hemen her ülkede gizli yapılanma içine giren ve ajanlık faaliyetleri artık daha da somutlaşan bu örgütlere karşı devlet ve hükümet başkanı dostlarımızın daha hassas olacaklarını umuyoruz” dedi. (Bugün 15:55)

   

  Komisyonda Karne Tartışması -1

  Komisyonda Karne Tartışması -1

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, dersleri zayıf olan büyük bir karne verdi. (Bugün 15:53)

   

  Tatvan'da Dünya Çocuk Hakları Günü Programı Düzenlendi

  Tatvan Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü, Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle program düzenledi. (Bugün 15:50)

   

  Bir Buket Meyve'nin Kurucusu Tanrıverdi'den Öğretmenler Günü Mesajı

  Bir Buket Meyve'nin Kurucusu Tanrıverdi'den Öğretmenler Günü Mesajı

  Bir Buket Meyve'nin kurucususu, başarılı girişimci Tülay Tanrıverdi, öğretmenler gününü kutlayan bir mesaj yayınladı. (Bugün 15:47)

   

  Bora Gezmiş Taziyeleri Kabul Etti

  Deniz Gezmiş’in annesi Mukaddes Gezmiş’in vefatının ardından evinde taziyeler kabul ediliyor. (Bugün 15:45)

   

  'Dünden Bugüne Mesnevi' Konferansı

  "Dünden Bugüne Mesnevi" Konferansı

  Iğdır Üniversitesinde "Dünden Bugüne Mesnevi" konulu konferans düzenlendi. (Bugün 15:38)

   

  Kömür Yüklü TIR, Evin İçine Daldı

  Kömür Yüklü TIR, Evin İçine Daldı

  Afyonkarahisar'da kömür yüklü bir TIR, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu eve daldı. Kaza esnasında evin mutfağında olan kadın şoka girdi. (Bugün 15:32)

   

  Bayburtlu Minikler Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu İle Eğlenecek

  Bayburtlu Minikler Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu İle Eğlenecek

  Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu'nun, çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan "La Fonten Orman Mahkemesinde" oyunu, Bayburtlu minik tiyatroseverlerle buluşuyor. (Bugün 15:25)

   

  Hayalini Kurduğu Öğretmenliği Yapamadan Yaşamını Yitirdi

  2 ay önce felsefe öğretmenliğine atanan ve yarıyıl tatilinin ardından işe başlayacak 30 yaşındaki Nizamettin Arslan, geçici olarak çalıştığı Antalya'daki otelde çıkan kavgada başına aldığı darbe nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 49 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. (Bugün 15:19)

   

  Antalya'da Ataması Yeni Yapılan Öğretmenin Öldürülmesi

  Antalya’da, atamasını beklerken çalıştığı otelde çıkan kavgada ağır yaralanan ve 52 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybeden felsefe öğretmeninin katil zanlısı olarak bir kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. (Bugün 15:16)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.11.2014 18:17:19. #1.12#