12:5600
SON DAKİKA EGITIM HABERLERİ

Son Dakika Egıtım Haberleri

   

  Akü'de Öğretim Üyelerine 'Kadro Verilmiyor, Mobbing Uygulanıyor' İddiası

  Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) öğretim üyelerinin kadro ve özlük haklarını alma konusunda mağduriyet yaşadığı, yönetime oy vermeyenlerin üvey evlat muamelesi gördüğü, öğretim elemanı ve idari personele mobbing uygulanarak rahatsız edildiği iddia edildi. (Bugün 12:43)

   

  Askerlikte Sevk Tehiri Yönetmeliğinde Değişiklik

  Askerlik hizmetini yerine getirecek yükümlülerden, sevk tehiri hakkı olanların sevklerinin tehir edilmelerine ilişkin esasları düzenleyen yönetmelikte değişiklik yapıldı Buna göre, kamu personeli için sevk tehiri teklifini, bağlı bulundukları bakanlığın genel müdür, daire başkanı veya eşidi seviyedeki kurum amirleri yapacak Kamu kurum ve kuruluşlarında mesleki staj; kaymakamlık, hakimlik veya savcılık stajı yapanlar ile sözleşmeli subay/astsubay veya dış kaynaktan temin edilecek muvazzaf (Bugün 12:42)

   

  Neü'de Prof. Dr. Akgül Dekan Olarak Atandı

  Neü'de Prof. Dr. Akgül Dekan Olarak Atandı

  Necmettin Erbakan Üniversitesi Ereğli Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanlığı’na Prof. Dr. Mehmet Akgül vekaleten getirildi. (Bugün 12:33)

   

  Mhl Öğrencileri Eshab-I Kehf'i Gezdi

  Mhl Öğrencileri Eshab-I Kehf'i Gezdi

  Elbistan Mükrimin Halil Anadolu Lisesi’nde eğitim gören 45 kişilik öğrenci ve öğretmen grubu, Afşin Eshab-ı Kehf külliyesini ziyaret etti. (Bugün 12:17)

   

  Karşıyaka Filede Anadolu Üniversitesi ile Karşılaşacak

  Kadınlar Voleybol 2'nci Ligi A Grubu'nda 3'te 3 yaparak zirveye demir atan Karşıyaka Asrın Grup, yarın sahasında son sıradaki Anadolu Üniversitesi ile karşılaşacak. (Bugün 12:15)

   

  Almanya'da Erdoğan'a Büyük Saygısızlık

  Almanya'da Erdoğan'a Büyük Saygısızlık

  Almanya'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 'köpek' şeklinde gösteren karikatür okul kitaplarında basıldı. (Bugün 12:13)

   

  ERÜ Tıp Öğrencileri Meme Kanserine Karşı Uyardı

  ERÜ Tıp Öğrencileri Meme Kanserine Karşı Uyardı

  Erciyes Üniversitesi Türk Tıp Öğrencileri Birliği üyeleri, meme kanseri hakkında stant açıp vatandaşları bilgilendirdi. (Bugün 11:57)

   

  Süleyman Demirel 90 Yaşında

  Süleyman Demirel 90 Yaşında

  Türk siyasetinin önde gelen isimlerinden eski Cumhurbaşkanı ve Başbakan Süleyman Demirel 90 yaşına bastı. (Bugün 11:45)

   

  Makedonya Başkenti Üsküp'de Türk Kültürü ve Ahilik Sempozyumu

  Makedonya Başkenti Üsküp'de Türk Kültürü ve Ahilik Sempozyumu

  Makedonya’nın başkenti Üsküp’de gerçekleştirilen Türk Kültürü ve Ahilik Sempozyumunda, Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Ahilik Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Ayfer Şahin, ’Ahiliğin Kadın Kuruluşları Olan Bacıyan-ı Rum Teşkilatının Kültür Coğrafyamıza Etkileri’ konulu konferans verdi. (Bugün 11:44)

   

  Aydınlı Melisa Milli Takım Kampına Çağrıldı

  Aydınlı Melisa Milli Takım Kampına Çağrıldı

  Aydın’da, 7 Eylül Spor Kulübü orta saha oyuncusu 14 yaşındaki Melisa Dağlı, U-15 Kadın Milli Takım kampına çağrıldı. (Bugün 11:37)

   

  Nijerya Eğitim Bakanı: Türk Okullarına Her Zaman Minnettar Kalacağım

  Nijerya Eğitim Bakanı Malam İbrahim Shekarau, ülkesinin 7 eyaletinde yıllardır hizmet veren Türk okullarından övgüyle söz etti. (Bugün 11:36)

   

  Hkü'de Down Sendromu Semineri

  Hkü'de Down Sendromu Semineri

  Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde (HKÜ) Down Sendromu Derneği ve HKÜ İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü işbirliğiyle ‘Gaziantep Down Sendromu Semineri’ yapıldı. (Bugün 11:25)

   

  Geleceğin Einsteinları" Türkiye'de Buluşacak

  Farklı ülkelerden lise öğrencilerince hazırlanmış başarılı bilimsel projelerin görücüye çıktığı ICYS Uluslararası Genç Bilim İnsanları Konferansı, gelecek yıl "ilk kez" Türkiye'de yapılacak İzmir'de düzenlenecek ICYS'ye katılan öğrenciler, projelerini bilim dergilerinde yayınlatma imkanı bulacak Evsahibi üniversitenin eğitim danışmanı Karademir: "Gelecekte Nobel ödülü alacak gençleri İzmir'de misafir edeceğiz. (Bugün 11:12)

   

  Ateşbaz-I Veli Mutfak Kültürü Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Ateşbaz-I Veli Mutfak Kültürü Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü, Anadolu Halk Mutfağı Derneği ile Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün organizasyonunda, Torku’nun ana sponsorluğunda, Büyükşehir ve Meram belediyelerinin destekleriyle Hz. Mevlana’nın tarihe mal olmuş baş aşçısı Ateşbaz-ı Veli Hazretleri adına daha önceleri İstanbul’da yapılan ve bu yıl ilk kez Konya’da gerçekleştirilen ‘Ateşbaz-ı Veli Mutfak Kültürü Ödülleri’ sahiplerini buldu. (Bugün 11:07)

   

  İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetinkaya'ya Hayırlı Olsun Ziyaretleri

  İlkadım İlçe Milli Eğitim müdürlüğü görevine atanan Cengiz Çetinkaya'ya hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. (Bugün 10:51)

   

  Kocaeli'de, METİSKOP ile İş Sağlığında Avrupa Yaklaşımı

  Kocaeli'de, METİSKOP ile İş Sağlığında Avrupa Yaklaşımı

  Kocaeli'de hayata geçirilecek olan Mesleki Teknik Eğitimde İş Sağlığı ve Kalite Kültürü Oluşturma Projesinin proje ortakları Fransa saha incelemesi yaptılar. (Bugün 10:43)

   

  Uludağ Üniversitesi'nden Üniversite-sanayi İşbirliği Projelerine 11 Milyon Lira

  Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ), Rektörü Kamil Dilek, Uludağ Üniversitesi’nin özellikle üniversite-sanayi işbirliğine yönelik projeler için ayırdığı 11 milyon lirası ve deneyimli akademisyenlerin bulunduğunu belirtti. (Bugün 10:37)

   

  Aktif Eğitim-Sen Yozgat Şubesi Üyeleri ile Piknikte Bir Araya Geldi

  Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim-Sen) Yozgat İl Temsilciliği üyeleri ile piknikte bir araya geldi. (Bugün 10:35)

   

  Profesör Peçen: Dünya Ciddi Enerji Sorunlarıyla Karşı Karşıya

  Profesör Peçen: Dünya Ciddi Enerji Sorunlarıyla Karşı Karşıya

  North Amerikan Üniversitesi Rektörü ve öğretim üyesi Prof. Dr. Recai Reg Peçen, yenilenebilir enerji kaynaklarının uygulamaya konulamaması durumunda, enerji ihtiyacı içindeki gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin ciddi krizlerle karşılaşabileceği uyarısında bulundu. (Bugün 10:35)

   

  Erciyes Film Festivalinde 'Hafsa' ile 'Geç Gelen' Birinci

  Erciyes Film Festivalinde 'Hafsa' ile 'Geç Gelen' Birinci

  ERÜ İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen Erciyes Film Festivalinde, belgesel dalında birinciliği Emre Karapınar'ın yönettiği 'Hafsa' filmi aldı. (Bugün 10:21)

   

  5 Bin Yıllık Beyin Ameliyatı

  5 Bin Yıllık Beyin Ameliyatı

  Samsun’da 1974 yılından bu yana yapılan İkiztepe kazılarında, bulunan kafataslarındaki ameliyat izleri, yaklaşık 5 bin yıl önce yaşamış insanların beyin ameliyatlarını gerçekleştirdiklerini gösteriyor. (Bugün 10:21)

   

  KAÜ'de Rektör Adayı Seçimleri

  Kars Kafkas Üniversitesi Rektör Aday Belirleme Seçim sonuçları açıklandı. (Bugün 10:11)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.11.2014 12:56:55. #1.11#