SON DAKİKA ERDEMLİ HABERLERİ

Son Dakika Erdemli Haberleri

 • 18:47Yürüyerek Telefonu Şarj Etti, Ödüle Layık GörüldüYürüyerek Telefonu Şarj Etti, Ödüle Layık GörüldüMersin'de ayakkabı üzerine yerleştirdiği sistemle yürürken 9 voltluk elektrik üretmeyi başaran ortaokul öğrencisi altınla ödüllendirildi.
 • 16:19Ankara Kalkınma Ajansı Dış Ticaret Seminerleri Sertifika TöreniAnkara Kalkınma Ajansı tarafından ihracat pazarlarını geliştirmek isteyen Ankara firmalarına verilen dış ticaret seminerleri tamamlandı.
 • 15:20Erdemli Belediyesi, Sağlık Ocağının Tadilatını YaptıErdemli Belediyesi, Sağlık Ocağının Tadilatını YaptıMersin’in Erdemli Belediyesi, Elvanlı Mahallesi Sağlık Ocağı’nın tadilatını yaptı.
 • 15:13Genç MuciteGenç Mucite" Cumhuriyet AltınıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Mucitin bottan ürettiği enerji ile çalışan cep telefonunun görüntüsü, -Kaymakam Taştan'ın konuşması, "Genç mucite" cumhuriyet altını- Mersin'de ayakkabı üzerine yerleştirdiği sistemle yürürken 9 voltluk elektrik üretmeyi başaran ortaokul öğrencisi altınla ödüllendirildi Mersin'in Erdemli ilçesinde ayakkabı üzerine monte ettiği sistemle yürürken elektrik üretmeyi başaran ortaokul öğrencisi Furkan Faruk Aslan, Erdemli Kaymakamı Osman Taştan tarafından altınla ödüllendirdi.
 • 13:14Mdob, Haziran'da İstanbul ve Ayvalık Turnesine ÇıkacakMersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), 2014-2015 Sanat Sezonu’nun son ayı olan Haziran ayında, Mersin programları dışında İstanbul ve Ayvalık turnelerine çıkacak.
 • 13:04Genç Mucite" Cumhuriyet AltınıMersin'in Erdemli ilçesinde ayakkabı üzerine monte ettiği sistemle yürürken elektrik üretmeyi başaran ortaokul öğrencisi Furkan Faruk Aslan, Erdemli Kaymakamı Osman Taştan tarafından altınla ödüllendirdi.
 • 12:45Erdemli Küçük Mucit Altınla ÖdüllendirildiErdemli Küçük Mucit Altınla ÖdüllendirildiKüçük mucit altınla ödüllendirildi BİR bot üzerine monte ettiği sistem ile yürüyerek 9 voltluk elektrik üretmeyi başaran Mersin'in Erdemli İlçesi'ndeki Akdeniz Ortaokulu öğrencisi Furkan Faruk Aslan, Kaymakamlık, milli eğitim ve okul aile birliği tarafından altınla ödüllendirildi.
 • 11:45Büyükşehir Belediyesi'nden Ambulans AlımıMersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı bünyesine alınan ve ilçelerin hizmetinde kullanılacak olan 7 adet tam donanımlı hasta nakil ambulansın Erdemli Koordinasyon Şube Müdürlükleri'ne teslim edildi.
 • 10:58Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden İlçelere AmbulansMersin Büyükşehir Belediyesi'nden İlçelere AmbulansMersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı bünyesine alınan ve ilçelerin hizmetinde kullanılacak olan 7 adet tam donanımlı ambulans, ilçe Koordinasyon Şube Müdürlükleri’ne teslim edildi.
 • 10:41Mucit Çocuğa Altın ÖdülMucit Çocuğa Altın ÖdülMersin’in Erdemli ilçesinde teknolojiye feda ettiği botuna kurduğu sistem ile elektrik üretip bunu istediğinde kullanabilen 15 yaşındaki Furkan Faruk Aslan, ilçedeki kurumlar tarafından altınla ödüllendirildi.
 • 17:06Erdemli Devlet Hastanesi'nde İki Ünitenin Açılışı YapıldıErdemli Devlet Hastanesi'nde 1. basamak 5 yataklı Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesi ile teknolojik cihazlarla yenilenen Radyoloji Ünitesi törenle açıldı.
 • 15:30Başkan Tollu; Başkan Tollu; "Turizm Gelirleri Arttırılmalı"Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Turizm gelirlerinin arttırılması adına, turizm yatırımcılarını bölgemize çekebilmek adına belediye olarak üzerimize ne düşüyorsa yapacağız” dedi.
 • 14:56Erdemli Devlet Hastanesi'nin Yeni Üniteleri Hizmete GirdiErdemli Devlet Hastanesi'nin Yeni Üniteleri Hizmete GirdiErdemli Devlet Hastanesi’nde 1. basamak 5 yataklı dahiliye yoğun bakım ünitesi ile teknolojik cihazlarla yenilenen radyoloji ünitesi törenle açıldı.
 • 12:42ODTÜ'nün Ankara, Kuzey Kıbrıs, Erdemli Kampusları Mersin'de TanıtıldıODTÜ'nün Ankara, Kuzey Kıbrıs, Erdemli Kampusları Mersin'de TanıtıldıOrta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Ankara Rektör Danışmanı Doç. Dr. Barış Sürücü, Türkiye’de ve uluslararası arenada pek çok başarıya imza atan ODTÜ’nün aynı zamanda ilklerin üniversitesi olduğunu belirterek, “Üniversitemiz dünyanın en başarılı 85. üniversitesi seçildi” dedi.
 • 18:48Erdemlili Öğrenciler Staj İçin Belçika'ya GidecekErdemli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden 20 öğrenci, "İyi tarım uygulamalarıyla sera içinde sebze yetiştiriciliği" projesi kapsamında staj için 15 günlüğüne Belçika'ya gidecek.
 • 16:31Prime World Etkinlik: Savaşı Kazan, Kızı Kap!Prime World Etkinlik: Savaşı Kazan, Kızı Kap!Oyun dünyasının önemli ödüllerini kazanarak tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de büyümeye devam eden RPG MOBA Prime World ilginç bir etkinliğe sahne oluyor.
 • 12:37Mersinli Çocuk Yürürken Telefon Şarj Eden Bot YaptıMersin Erdemli'de yaşayan Furkan Faruk Aslan, bir bot üzerine monte ettiği sistem ile yürüyerek 9 voltluk elektrik üretmeyi başardı.
 • 11:55Meski, Iso 9001 Kalite Yönetim Sistemi'ne Bir Adım Daha YaklaştıMeski, Iso 9001 Kalite Yönetim Sistemi'ne Bir Adım Daha YaklaştıMersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) tetkikçileri tarafından denetlendi.
 • 09:24Prof. Dr. Çaha'dan Seçim ÇalışmasıProf. Dr. Çaha'dan Seçim ÇalışmasıAK Parti Van Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ömer Çaha, siyasetten hiçbir beklentisinin olmadığını, varmak istediği yere geldiğini belirterek, “Benim siyasette olmamın tek amacı halkımıza hizmettir; benimle birlikte görev yapacakların da bu anlayışta olmasını beklerim” dedi.
 • 19:43Erdemli'de Türkmen ŞöleniErdemli Belediyesi tarafından bu yıl 26. kez düzenlenen Türkmen Şöleni'nde sanatçılar Ziynet Sali ile Mustafa Yıldızdoğan sahne aldı.
 • 14:46Erdemli'de 26. Türkmen ŞöleniErdemli'de 26. Türkmen ŞöleniErdemli Belediyesince bu yıl 26.’sı düzenlenen Türkmen Şöleni, Talat Göktepe Çamlığı’nda başladı.
 • 14:30Çekirge ile Mücadele Çalışmaları Devam EdiyorÇekirge ile Mücadele Çalışmaları Devam EdiyorMalatya’nın Pütürge ilçesindeki çekirge ile mücadele çalışmalarını yerinde inceleyen Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Selahattin Günci ve Ziraat Mühendisi Taner Erdoğan, çalışmalar hakkında İlçe Müdürü Mustafa Olmuş’dan bilgiler aldı.
 • 10:33Otomobille Motosiklet Çarpıştı: 2 ÖlüOtomobille Motosiklet Çarpıştı: 2 ÖlüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Kazada otomobilin altına giren motosiklet ve kaza yapan aracın görüntüsü-Trafik polislerinin araçları yönlendirmesi-Motosekletin araç altından çıkartılması-Hastane koridorundaki kalabalıktan görüntü-Hastane acil servisi önü ve Ambulasın çıkış görüntüsü Mersin'de otomobille motosiklet çarpıştı: 2 ölü Erdemli ilçesinde otomobille motosikletin çarpışması sonucu 2 kişi öldü.
 • 10:14Mersin'de Otomobille Motosiklet Çarpıştı: 2 ÖlüErdemli ilçesinde otomobille motosikletin çarpışması sonucu 2 kişi öldü.
 • 09:23Mersin'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 YaralıMersin'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 YaralıMersin’in Erdemli ilçesinde üzerinde yaşları küçük iki kişinin bulunduğu motosiklet ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 1 kişi de ağır yaralandı.
 • 16:18Kızkalesi Plajına Turist AkınıKızkalesi Plajına Turist AkınıMersin'in Erdemli İlçesi'nin tarihi turistik Kızkalesi plajı, havaların ısınması ile birlikte tatilcilerin ve turistlerin akınına uğradı.
 • 12:08Erdemli'de "Mersin 2. Fizik Olimpiyatı" YapıldıErdemli Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen "Mersin 2. Fizik Olimpiyatı" 12 okuldan 25 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.
 • 09:13Muhtarlar Kadına Şiddeti Önlemek İçin Psikolog İstiyorMuhtarlar Kadına Şiddeti Önlemek İçin Psikolog İstiyorTürkiye Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Ramazan Özünal, gelecek dönemde muhtarların taleplerini içeren 26 maddelik program hazırladıklarını belirterek, bunun milletvekili adaylarına verdiklerini söyledi.
 • 19:35Ortaokullar Arası Voleybol Dostluk Maçı YapıldıOrtaokullar Arası Voleybol Dostluk Maçı YapıldıAdıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Erdemli ve Başarılı Birey Projesi kapsamında Cumhuriyet ve Savran Ortaokulu arasında kız öğrenciler arası voleybol maçı yapıldı.
 • 16:27Meski'den İlkyardım EğitimiMeski'den İlkyardım EğitimiMersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü ve Türk Kızılay Derneği Silifke Şubesi işbirliği ile MESKİ personeline ilk yardım eğitimi verildi.
 • 15:20Oşinografik ve Meteorolojik Ölçüm Yapan Şamandıra, Testleri Başarıyla GeçtiOşinografik ve Meteorolojik Ölçüm Yapan Şamandıra, Testleri Başarıyla GeçtiOrta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ), Mersin Erdemli İlçesi'ndeki Deniz Bilimleri Enstitüsü tarafından körfeze bırakılan ve Türkiye'de bir ilk olan oşinografik ve meteorolojik ölçüm yapan şamandıra, testleri başarıyla geçti.
 • 13:53Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Özünal AçıklamasıMERSİN (AA) – Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Ramazan Özünal, aile içi şiddetin önlenmesi ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulabilmesi amacıyla, muhtarlıklara psikolog tahsis edilmesini istediklerini söyledi.
 • 16:13İşkur, Erdemli'de 'Kariyer Günleri' Düzenlediİşkur, Erdemli'de 'Kariyer Günleri' DüzenlediMersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, üniversitede okuyan öğrencilerin kariyer geleceklerine ışık tutmak amacıyla, Mersin Üniversitesi Erdemli Meslek Yüksekokulu’nda ’Kariyer Günleri’ düzenledi.
 • 11:51Erdemli'de "Balık Tüketelim Sağlıklı Yaşayalım" ProjesiMersin’in Erdemli ilçesinde çocukları balık tüketimine teşvik etmek amacıyla “Balık tüketelim sağlıklı yaşayalım” projesi başlatıldı.
 • 17:34Erdemli'de Öğrenciler İçin Doğa KampıErdemli ilçesinde, "Yeşiliyle mavisiyle merhaba doğa-2" projesi kapsamında, öğrenciler doğa kampında buluştu.
 • 17:31Erdemli'de 26. Türkmen Şöleni Pazar YapılacakMersin’in Erdemli Belediyesi’nin bu yıl 26.’sını gerçekleştireceği geleneksel Türkmen Şöleni, 24 Mayıs 2015 Pazar günü Erdemli Çamlığı’nda yapılacak.
 • 17:01Güzel Sanatlar Lisesi'nde Bahar ŞenliğiGüzel Sanatlar Lisesi'nde Bahar ŞenliğiAdıyaman Güzel Sanatlar Lisesi’nin geleneksel Bahar Şenliği etkinlikleri başladı.
 • 16:43Erdemli'de "Türkmen Şöleni"Ne DoğruErdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 26. Türkmen Şöleni'nin 24 Mayıs Pazar günü yapılacağını bildirdi.
 • 13:58Kızkalesi Plajında DüğünKızkalesi Plajında DüğünGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çiftin sahilde fotoğraf çektirmeleri- Sahilde nikahın kıyılması- Nikah cüzdanının verilmesi- Nikaha gelenlerden görüntü- Kızkalesinden görüntü- Çiftin açıklaması Kızkalesi plajında düğün- Mersin'in Erdemli ilçesinde bir çift, kumsalda nikah yapma hayallerini Kızkalesi plajında gerçeğe dönüştürdü Nikahlarının kumsalda kıyılmasının hayalini kuran çift, Mersin'in Erdemli ilçesinde bulunan Kızkalesi plajında düzenlenen törenle dünyaevine girdi.
 • 13:17Kızkalesi Plajında DüğünNikahlarının kumsalda kıyılmasının hayalini kuran çift, Mersin'in Erdemli ilçesinde bulunan Kızkalesi plajında düzenlenen törenle dünyaevine girdi.
 • 13:03Memur-sen Genel Başkanı Yalçın: Memur-sen Genel Başkanı Yalçın: "Siyonizm'le Hareket Edip Birliğimizi Hedef Aldılar"Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Biz küresel operasyonlara da vesayet arayışlarına da karşıyız. İhanet şebekeleri Siyonizm’le hareket ederek birliğimizi hedef aldı.
 • 15:2619 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Anamur, Erdemli ve Gülnar ilçelerinde kutlandı.
 • 16:59Aydın, Okul ve Siyasi Tecrübelerini Gençlerle PaylaştıAydın, Okul ve Siyasi Tecrübelerini Gençlerle Paylaştıİlim, Spor ve Kültür Spor Kulübü Derneği tarafından Kahta ilçesinde düzenlenen ilahi dinletisine katılan AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın program sonunda okul ve siyasi tecrübelerini gençlerle paylaştı.
 • 11:15İçişleri Eski Bakanı Güney'den Müs-der'e Ziyaret…İçişleri Eski Bakanı Güney'den Müs-der'e Ziyaret…Bayburt’un yetiştirdiği önemli siyasetçilerden olan İçişleri Eski Bakanı Doç. Dr. Ülkü Gökalp Güney, Müslüman Dilendirmezler Cemiyetini ziyaret ederek derneğe üye oldu.
 • 00:42Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Erdemli'deEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Erdemli'deGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -AK Parti önünde eski bakan Lütfi Elvan'ı bekleyen vatandaşlardan görüntü-Lütfi Elvan'ın eşi ile birlikte parti binası balkonundan halkı selamlaması-Lütfi Elvan'ın konuşması Genel seçime doğru- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: "Başbakanım bana sadece Karaman'ın vekilliğini değil Mersin, Karaman ve Antalya'nın da vekilliğini verdi.
 • 21:22Genel Seçime DoğruEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili adayı Lütfi Elvan, "Başbakanım bana sadece Karaman'ın vekilliğini değil Mersin, Karaman ve Antalya'nın da vekilliğini verdi.
 • 20:58Lütfi Elvan Erdemli'deLütfi Elvan Erdemli'deEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti Antalya milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Mersin’de bir çok projenin tamamlandığını belirterek, “Bundan sonraki sürecimiz ihale hazırlıklarına başlamak” dedi.
 • 18:40Ak Partili Aday Çelik: Ak Partili Aday Çelik: "Yeni Türkiye'nin Tarihini Gençler Yazacak"AK Parti Antalya milletvekili adayı Sena Nur Çelik, AK Parti Gençlik Kollarının düzenlediği "Gençlik Buluşması" adlı etkinlikte yaptığı konuşmada Yeni Türkiye’nin tarihini gençlerin yazacağını söyledi.
 • 17:09Diyarbakır'da İmam Hatip Öğrencilerinin BaşarısıDiyarbakır'da liseler arası bilgi ve beceri yarışmalarında dereceye giren Yenişehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine okul yönetimi tarafından hediye verildi.
 • 14:09İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi Sona Erdiİşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi Sona ErdiMersin’in Erdemli ilçesinde bu yıl 2.’si gerçekleştirilen ’Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi’ tamamlandı.