SON DAKİKA ERDEMLİ HABERLERİ

Son Dakika Erdemli Haberleri

 • 12:27Erdemli'de Yol Çalışmaları Aralıksız SürüyorErdemli'de Yol Çalışmaları Aralıksız SürüyorMersin’in Erdemli Belediyesi, ilçe genelindeki yol çalışmaları kapsamında Yağda Mahallesi’nde de asfalt yol yapıyor.
 • 21:19Avni Akyol Kabri Başında AnıldıAvni Akyol Kabri Başında AnıldıDüzce’nin yetiştirdiği önemli devlet adamı, siyasetçi ve eğitimci merhum Avni Akyol vefatının 16. yıldönümünde kabri başında yapılan törenle anıldı.
 • 19:04Manisa'da Kitap Okuma EtkinliğiManisa'da Kitap Okuma EtkinliğiManisa’da Aktif Felsefe Derneği tarafından kitap okuma oranını arttırmak ve topluma örnek olmak amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda kitap okuma etkinliği düzenlendi.
 • 10:01Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Erdemli, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:40Gülnar'daki Pat Pat Kazasında Ölü Sayısı 2'ye YükseldiGülnar'daki Pat Pat Kazasında Ölü Sayısı 2'ye YükseldiMersin'in Gülnar ilçesine bağlı Gezende mahallesinde pat pat diye tabir edilen tarım aracının virajı alamayarak uçuruma yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 2’ye yükseldi.
 • 20:16Su Kabağı Tuzlu Ortamlarda Karpuza Anaçlık EdecekSu Kabağı Tuzlu Ortamlarda Karpuza Anaçlık EdecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Alata araştırma merkezinde yetiştirilen su kabaklarından görüntü - Ziraat Mühendisi Nihal Denli ile röportaj - Su kabağı asmalarından görüntü - Renkli su kabaklarından görüntü Su kabağı tuzlu ortamlarda karpuza anaçlık edecek- Gıda, süs eşyası, müzik aleti gibi çok farklı kullanım alanlarına sahip su kabağının, tuzlu ortamda karpuza anaçlık etmesi amacıyla bilimsel çalışma başlatıldı- Ziraat mühendisi Denli: "Su kabağı, karpuz türüne anaç olarak kullanılan ve gayet iyi uyuşma gösteren bir türdür.
 • 19:42Halk Eğitim Merkezi'nden Okullarda Ücretsiz Saç KesimiHalk Eğitim Merkezi'nden Okullarda Ücretsiz Saç KesimiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kuaförlük kursuna katılanların öğrencilerin saçlarına bakım yapması - Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur ile röportaj - Kursiyerlerin kız öğrencilerin saçlarını kesmeleri - Kurs hocası Aslıhan Duran Özçelik ile röportaj Halk Eğitim Merkezi'nden okullarda ücretsiz saç kesimi Erdemli Halk Eğitim Merkezi, okulların açılmasının ardından özellikle kırsal kesimden gelen kız öğrencilere yönelik ücretsiz saç kesimi ve cilt bakımı etkinliği düzenledi.
 • 17:33Halk Eğitim Merkezi'nden Okullarda Ücretsiz Saç KesimiErdemli Halk Eğitim Merkezi, okulların açılmasının ardından özellikle kırsal kesimden gelen kız öğrencilere yönelik ücretsiz saç kesimi ve cilt bakımı etkinliği düzenledi.
 • 15:57Halk Eğitimden Öğrenciye Ücretsiz Saç Bakımı (İstenirse Görüntü Vardır)Halk Eğitimden Öğrenciye Ücretsiz Saç Bakımı (İstenirse Görüntü Vardır)Mersin’in Erdemli ilçesinde Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü bünyesinde açılan kuaförlük ve cilt bakım kursunun kursiyerleri öğrencilere ücretsiz saç bakımı yapmaya başladı.
 • 15:05Su Kabağı Tuzlu Ortamlarda Karpuza Anaçlık EdecekErdemli Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğünde yürütülen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen projeyle, su kabağının tuzlu ortamda karpuza anaçlık yapması sağlanacak.
 • 12:47Erdemli Su Kabağından Tuza Dayanıklı Karpuz Anacı YetiştirilecekErdemli Su Kabağından Tuza Dayanıklı Karpuz Anacı YetiştirilecekMersin'in Erdemli İlçesi'ndeki Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitü Müdürlüğünde, Su kabağının genetik kaynaklarını korumak amacıyla hazırlanan 'Türkiye Su Kabaklarının Toplanması, Morfolojik ve Moleküler Markırlarla Karekterizasyonu' başlıklı projeyle su kabağının tuzlu ortamda karpuza anaçlık yapması amacı yürüttüğü çalışmalar olumlu sonuç verdi.
 • 18:12Başkan Kamil Saraçoğlu: Şehrin Kültürel Değerilerine de Sahip Çıkan Bir BelediyeyizBaşkan Kamil Saraçoğlu: Şehrin Kültürel Değerilerine de Sahip Çıkan Bir BelediyeyizKütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, şehrin kültürel değerlerine de sahip çıktıklarını ifade etti.
 • 18:01Üç Roman Genci İnternet Kafede Buldukları Cüzdanı Sahibine İade EttiÜç Roman Genci İnternet Kafede Buldukları Cüzdanı Sahibine İade EttiBalıkesir'de üç Roman genç, gittikleri internet kafede buldukları içinde 1600 lira paranın bulunduğu cüzdanı sahibine ulaştırdı.
 • 15:02Deniz Çoban'a Konya Tsyd'den DestekTürkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şube Başkanı Recep Çınar, hakemliği bırakan Deniz Çoban'ın Türk hakemliğinde bir ilke imza attığını ve dik durarak örnek olduğunu söyledi.
 • 11:21Erdemli Halk Eğitim Merkezi Aşçı Çırağı Kursu AçtıErdemli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ömer Okur, İŞKUR İl Müdürlüğü iş birliğinde, "İş gücü Yetiştirme Projesi" kapsamında aşçı çırağı kursu açtıklarını söyledi.
 • 16:31Erdemli'de Yol Açma Çalışmaları SürüyorErdemli'de Yol Açma Çalışmaları SürüyorMersin’in Erdemli Belediyesi, Hacıalanı Mahallesi Kavaklı mevkiinde yol açma çalışmalarını sürdürüyor.
 • 15:36Erdemli Kocahasanlı Sulama Birliği Başkanı Yılmaz AçıklamasıMERSİN (AA) – Erdemli Kocahasanlı Sulama Birliği Başkanı Mustafa Yılmaz, Kocahasanlı Gerce mevkisinde sulama suyunda yaşanan sıkıntının yeni kurulan pompaj tesisi sayisinde giderildiğini söyledi.
 • 15:29Tasarruf Ettiren Tesisle Su Sorunu ÇözüldüTasarruf Ettiren Tesisle Su Sorunu ÇözüldüMersin’in Erdemli ilçesindeki Erdemli-Kocahasanlı Sulama Birliği, Kayacı Vadisi’nden gelen cazibeli su üzerine kurduğu yeni tesisle su sıkıntısını çözmekle birlikte iş gücü ve zaman tasarrufunun yanında yüzde 30’da enerjiden tasarruf sağladı.
 • 16:39Ergani Takımları Lige HazırErgani Takımları Lige HazırDiyarbakır Süper Ametör Lig ekiplerinden Erganispor ile Ergani Gençlerbiliği bir haftalık Mersin Erdemli kamp çalışmalarını tamamlayıp kente döndü.
 • 15:27Erdemli Belediyesi'nden Okullara Bakım DesteğiErdemli Belediyesi'nden Okullara Bakım DesteğiMersin’in Erdemli Belediyesi, ilçedeki okulların eksiklerini ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında Tömük Hacı Recep Yaşa Ortaokulu’nun boya ve tadilatını yaptı.
 • 15:11Domates, Tarlada 40 Kuruşa Alıcı BulamıyorDomates, Tarlada 40 Kuruşa Alıcı BulamıyorMersin'in Erdemli ilçesindeki domates üreticisi, yetiştirdiği ürününü satmakta zorlanıyor.
 • 13:16Domatese Alıcı BulamıyorlarDomatese Alıcı BulamıyorlarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Domates bahçesinden görüntü, - Domateslerin toplanması, - Erdemli Ziraat Odası Başkanı Ahmet Öger ile röportaj, Domatese alıcı bulamıyorlar- Mersin'in Erdemli ilçesindeki domates üreticileri, tarlada 40 kuruşa kadar düşen ürünlerini satmakta zorlanıyor- Erdemli Ziraat Odası Başkanı Öger: - "Dalında 40 kuruşa satalım diyoruz alıcı yok" Mersin'in Erdemli ilçesinde kilogram fiyatı tarlada 40 kuruşa kadar düşen domates, alıcı çıkmayınca çiftçinin elinde kaldı.
 • 12:06Domates Fiyatı Dibe VurduDomates Fiyatı Dibe VurduMersin’de Eylül ayında mevsim normalleri üstünde seyreden hava sıcaklığı ile piyasa olumsuzlukları dolayısıyla domates fiyatları dibe vurdu.
 • 12:01Domatese Alıcı BulamıyorlarMersin'in Erdemli ilçesinde kilogram fiyatı tarlada 40 kuruşa kadar düşen domates, alıcı çıkmayınca çiftçinin elinde kaldı.
 • 19:57Yedaş'tan Anlamlı YemekYedaş'tan Anlamlı YemekSamsun’da yaşayan şehit ve gazi aileleri, YEDAŞ (Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş) tarafından düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi.
 • 16:49AK Parti Bilecik Milletvekili Eldemir'in İlköğretim Haftası MesajıAK Parti Bilecik Milletvekili Eldemir'in İlköğretim Haftası MesajıAk Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, İlköğretim Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
 • 16:30Özel Şehzade Mehmet Eğitim Kurumları Yıla Muhteşem Bir Açılışla BaşladıÖzel Şehzade Mehmet Eğitim Kurumları Yıla Muhteşem Bir Açılışla BaşladıManisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi, yeni eğitim yılına yeni bir heyecanla başladı.
 • 16:02Kuş Severler Derneğine Kumar OperasyonuErdemli ilçesinde Muhabbet Kuşu Severler Derneğine düzenlenen operasyonda kumar oynadığı belirlenen 19 kişiye yasal işlem yapıldı.
 • 15:36Tollu, Yeni Eğitim-öğretim Yılını KutladıErdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesi için herkesin üzerine düşen görevi eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerektiğini belirterek, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.
 • 14:59Mersin'de Tombala OperasyonuMersin'de Tombala OperasyonuMersin’de jandarma tarafından düzenlenen operasyonda yasa dışı tombala oynayan 19 kişi yakalandı.
 • 14:56Elvan: Elvan: "Mersin'deki Ulaştırma Projelerini Hızla Tamamlayacağız"Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Mersin-Adana Karayolu ile Liman ve Hal Kavşağı projelerini 1 Kasım seçimlerinden önce ihaleye çıkaracaklarını söyledi.
 • 14:25Şehzade Mehmet Eğitime Törenle BaşladıŞehzade Mehmet Eğitime Törenle BaşladıManisa Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi 2015-2016 eğitim ve öğretim yılına düzenlediği törenle başladı.
 • 14:03Okullarda İlk Ders Zili ÇaldıMilli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Bayram Çetin, Türkiye'de yaklaşık 17 milyonu aşkın öğrenci ve 1 milyona yakın eğitim çalışanı olduğunu vurgulayarak, "Bugün Avrupa'nın birçok ülkesinde böyle nüfus bile yok" dedi.
 • 13:44Esenler'de Eğitime Coşkulu AçılışEsenler’de 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı, düzenlenen coşkulu bir törenle başladı.
 • 21:27Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ElvanEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ElvanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın ilçe girişinde karşılanması- Lütfi Elvan'ın vatandaşlarla selamlaşması- Elvan'ın konuşması-Elvan'ın vatandaşlarla bayramlaşması Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: - "AK Partimize destek verirseniz, hem Anamur hem Mersin hem de Türkiye'nin önü açılacak.
 • 18:05Samsun'da 246 Bin 357 Öğrenci Ders Başı Yapacak2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Samsun’da 46 bin 921’i taşımalı, 17 bin 447’si 1. sınıf olmak üzere toplam 246 bin 357 öğrenci eğitim görmeye başlayacak.
 • 15:57Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan AçıklamasıEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan, "AK Partimize destek verirseniz, hem Anamur hem Mersin hem de Türkiye'nin önü açılacak.
 • 23:30Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan AçıklamasıEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan, "Ne yazık ki her iki parti de koalisyon çağrımıza olumlu cevap vermedi ve erken seçim kararı alındı.
 • 20:53Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan;Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan;Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, teröre karşı ciddi bir mücadele başlatıldığını belirterek, "Terörün kökünü kazıyacağız" dedi.
 • 11:53Erdemli Halkı Belediyedeki Bayramlaşmada BuluştuErdemli Halkı Belediyedeki Bayramlaşmada BuluştuMersin’in Erdemli Belediyesi tarafından Kurban Bayramı’nın 2. gününde düzenlenen bayramlaşma programında, Erdemli halkı bir araya geldi.
 • 11:39Erdemli'de Kick Boks GecesiErdemli'de Kick Boks GecesiErdemli Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Kick Boks Şampiyonlar Gecesi, çetin mücadelelere sahne oldu.
 • 19:49MHP'li Öztürk Erdemli'de Vatandaşlarla BayramlaştıMHP'li Öztürk Erdemli'de Vatandaşlarla BayramlaştıMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Mersin’in Erdemli ilçesinde vatandaşlarla bayramlaştı.
 • 11:06Kurban BayramıTrabzon Valisi Abdil Celil Öz, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 14:46AK Parti Milletvekili Adayları Erzurum'da Tanıtıldı…AK Parti Milletvekili Adayları Erzurum'da Tanıtıldı…Ak Parti Erzurum İl Teşkilatınca düzenlenen basın toplantısında milletvekili adayları kamuoyuna tanıtıldı.
 • 11:02Moldova'da Merkez Bankası Başkanı Yolsuzluk Sebebiyle İstifa EttiMoldova'da Merkez Bankası Başkanı Yolsuzluk Sebebiyle İstifa EttiMoldova bankalarından kaybolan yaklaşık 1,5 milyar dolar sebebiyle artan protestolar üzerine Merkez Bankası Başkanı Dorin Dragutsanu ve yardımcısı Marin Moloşag meclis başkanına istifalarını sundu.
 • 15:46Erdemli'de Kick Boks GecesiErdemli'de Kick Boks GecesiErdemli Belediyesi tarafından bu yıl 2.’si gerçekleştirilen Kick Boks Şampiyonlar gecesi kıran kırana mücadelelere sahne oldu.
 • 11:04Erdemli'de Tarım Fuarına DoğruErdemli'de Tarım Fuarına DoğruMersin’in Erdemli ilçesinde ilk kez düzenlenecek tarım fuarının hazırlıkları sürüyor.
 • 15:19Büyükşehir Belediye Meclisi İkinci Birleşimi YapıldıBüyükşehir Belediye Meclisi İkinci Birleşimi YapıldıMersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Eylül ayı ikinci birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.
 • 13:19Güney Ege Gıda Firmaları Geka Desteğiyle Moskova Fuarı'nda KatıldıGüney Ege Gıda Firmaları Geka Desteğiyle Moskova Fuarı'nda KatıldıAydın, Denizli ve Muğla’da faaliyet gösteren gıda sektörünün öncü firmaları GEKA’nın 24. Uluslararası Moskova Gıda Fuarı’nda sağladığı stant alanında, firmalarının ve ürünlerinin tanıtımını yaptı.
 • 00:09Mersin'de Limon Hasadı BaşladıMersin'de Limon Hasadı BaşladıMersin'de limon hasadı başladı Türkiye'nin limon deposu olarak bilinen Mersin'in Erdemli İlçesi'nde ilk limon hasadı başladı.