07:1300
SON DAKİKA ULAŞTIRMA BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Ulaştırma Bakanlığı Haberleri

  Irak'ın Türkiye'ye Yaptırdığı 14 Vagonun 6'sı Hazır

  Irak'ın Türkiye'ye Yaptırdığı 14 Vagonun 6'sı Hazır

  Irak'ın yeni tren setlerini üreten Türkiye, yapımı devam eden 14 vagonun 6'sını tamamladı. (Dün 09:41)

   

  Ugandalı Bakan Çin'de Hastaneye Kaldırıldı

  Uganda Ulaştırma Bakanı Dr. Steven Chebrot Çin’de hastaneye kaldırıldı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  PTT 174 Yaşında

  PTT 174 Yaşında

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Baş: "Günün şartlarına, teknolojinin gelişmesine ayak uydurarak, kendini geliştiren PTT, ayağının üzerinde durmaya başladı ve milli bütçeye katkı sağladı" "Bundan sonra da PTT kendine düşen görevi, ülkenin büyümesi manasında katkı sağlayacaktır" (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Küçük Uydu Tasarım ve Mühendislik Çalıştayı

  Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü ve İslam Ülkeleri Uzay Bilim ve Teknolojileri Ağı'nın (ISNET) ortaklaşa düzenlediği, Küçük Uydu Tasarım ve Mühendislik Çalıştayı Ankara'da gerçekleştirildi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Denizcilik ve Lojistik Sektörü Aliağa'da Buluşuyor

  Denizcilik ve Lojistik Sektörü Aliağa'da Buluşuyor

  İzmir’in sanayi ve deniz ticaret kenti Aliağa, geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediği “Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi”ne ikinci kez ev sahipliği yapacak. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Uluslararası Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi

  Aliağa, ikinci kez zirveye ev sahipliği yapacak. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Uluslararası Nakliyeciler Derneği Başkan Yardımcısı Ergun Bilen Açıklaması

  Uluslararası Nakliyeciler Derneği Başkan Yardımcısı Ergun Bilen Açıklaması

  Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergun Bilen, Türkiye-İran arasındaki transit geçiş gerginliğinin tırmandığını söyleyerek, konu ile alakalı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı müsteşarı ile toplantı yaptıklarını söyledi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Denizcilik ve Lojistik Sektörü Aliağa'da Buluşuyor

  İzmir'in Sanayi ve Deniz Ticaret kenti Aliağa, geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediği "Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi"ne ikinci kez ev sahipliği yapacak. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  2015 Yılı Bütçe Maratonu Takvimi Belli Oldu

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine, 23 Ekim Perşembe günü, Maliye Bakanı Şimşek'in sunuş konuşmasıyla başlanacak Komisyonda kurum, kuruluş ve bakanlıkların bütçelerinin görüşülmesi Kasım ayı sonuna kadar sürecek. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Denizcilik Ve Lojistik Sektörü Aliağa'da Buluşuyor

  Kentteki limanlardan yılda 40 milyon tonun üzerinde elleçlemenin (yükleme boşaltma) yapıldığı Aliağa'da denizcilik ve liman işletmeciliği büyük bir ivme ile gelişiyor. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Yozgat'a Bölge Havaalanı Yapılacak

  Yozgat'a Bölge Havaalanı Yapılacak

  Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat'ta yapılması öngörülen bölgesel havaalanı ile ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini, zemin etüt ve raporunun hazırlanmasının ardından yatırım programına dahil edileceğini söyledi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Bankacılık Kanunu Değişiyor

  Bankacılık Kanunu Değişiyor

  TBMM Başkanlığı'na sunulan kanun tasarısına göre, Türkiye Kalkınma Bankası yalnızca anonim şirketlere değil, tüm gerçek ve tüzel kişilere kredi verebilecek. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bankacılık Kanunu Değişiyor

  Bankacılık Kanunu Değişiyor

  Resmi Gazete'nin basım ve dağıtım hizmetlerinde grev ve lokavt yapılamayacak Sermaye piyasasında bilgi suistimali ve piyasa dolandırıcılığı eylemlerinin cezalarının alt sınırı 2 yıldan 3 yıla çıkarılacak Sigorta şirketleri, reasürans şirketleri ve Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu'na göre kurulan emeklilik şirketlerinin Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği'ne üyeliği zorunlu olacak Sigorta eksperleri kendilerine teklif edilen işi herhangi bir sebep (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  İran Büyükelçiliği, İki Ülke Arasındaki Tır Sorununa Çözüm Önerisi Getirdi

  İran Büyükelçiliği’nce, İran ve Türkiye arasındaki TIR krizi ile ilgili “İki ülke TIR’larına akaryakıt, taraflarca üzerinde uzlaşılan fiyattan verilsin; Bütün yabancı tırlar için uygulanan mevcut uygulamaya devam edilsin ve taşımacı girişte bir miktar fiyat farkı ödeyerek İran’da ucuz akar yakıt satın alsın” denildi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Engelli Belediye Otobüsü Servisten Kalktı

  Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek, Erfelek Sinop arasında yolcu taşıyan engelli belediye otobüsünün servisten kaldırıldığını söyledi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Kamuya 8 Bin 417 Yeni Araç Alınacak

  Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'na göre, gelecek yıl kamuya 8 bin 417 taşıt alınacak Taşıtların 7 bin 458'i genel bütçeli kuruluşlar, 941'i özel bütçeli idareler, 18'i ise düzenleyici ve denetleyici kurumlar tarafından kullanılacak Emniyet Genel Müdürlüğü, bin 534 taşıtla gelecek yıl en fazla taşıt alımı gerçekleştirecek kamu idaresi olacak. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan Mersin'de Açıklaması

  (İran'a giriş yapan tırlardan akaryakıt fiyat farkı adı altında ücret tahsil edilmesi) "Biz tabiki sorunun çözülmesini istiyoruz. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Açıklaması

  "İran’a yönelik uygulamaya konulan mütekabiliyet uygulaması akabinde İran taşıtlarının ikili, transit ve boş girişler dahil ülkemize girişi düşmüştür. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Çin'de Yolsuzluk Davası: Eski Demiryolu Bakanı'nın Sağ Koluna Ölüm Cezası

  Çin’de yolsuzlukların üzerine ‘’müsamahasız’’ gidiliyor. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Okyanusu Sınıfa Sığdırdılar

  Türkiye'nin "yeni Barbarosları"nı yetiştirmeyi amaçlayan denizcilik anadolu meslek liseleri, simülatörlü eğitimlerle öğrencilerine sınıfta engin suların seyir tecrübesini yaşatıyor Simülatörde son teknolojiyi kullanan İzmir'deki Nevvar Salih İşgören Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, geleceğin kaptanlarını. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Görme Engellilere 'Gören Göz' Cihazı

  Görme Engellilere "Gören Göz" Cihazı

  Gaziantep'te 77 görme engelliye gitmek istedikleri yere GPS sistemiyle ulaşmalarını sağlayan "Gören göz" cihazı dağıtıldı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Gökyüzü 24 Saat Erzurum'dan Gözlenecek

  Gökyüzü 24 Saat Erzurum'dan Gözlenecek

  Doğu Anadolu Gözlemevi Projesi kapsamında yapılacak teleskobun ihalesini kazanan firmayla, Atatürk Üniversitesi arasında protokol imzalandı. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

 

  Gökyüzü 24 Saat Erzurum'dan Gözlenecek

  Gökyüzü 24 Saat Erzurum'dan Gözlenecek

  Doğu Anadolu Gözlemevi Projesi kapsamında yapılacak teleskobun ihalesini kazanan firmayla Atatürk Üniversitesi arasında protokol imzalandı. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  77 Engelliye "GÖREN Göz" Cihazı Dağıtıldı

  Gaziantep'te 77 görme engelliye gitmek istedikleri yere GPS sistemiyle ulaşmalarını sağlamaya yarayan gören göz cihazı törenle dağıtıldı. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Fıata Dünya Kongresi

  Fıata Dünya Kongresi

  Ekonomi Bakan Yardımcısı Yıldırım: "Türkiye, 2023 yılındaki dış ticaret hedefine ulaşabilmek için gerekli altyapı yatırımlarına başladı. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Güzeldere Geçidi'ne, 400 Milyon Liralık Çözüm

  Güzeldere Geçidi'ne, 400 Milyon Liralık Çözüm

  Van Başkale karayolu üzerinde bulunan ve araçla 45 dakikalık zorlu tırmanış gerektiren Güzeldere Geçidi,400 milyon liralık yatırımla, güvenli bir yola dönüştürülüyor. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  İran TIR'ları İçin Yeni Tarife

  İran TIR'ları İçin Yeni Tarife

  Ulaştırma Bakanı Elvan, mütekabiliyet uygulaması kapsamında 10 Ekim'den itibaren İran tırlarından akaryakıt fiyat farkının tahsil edilmeye başlandığını bildirdi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  IFTE 2014 İçin Geri Sayım Başladı!

  IFTE, ülkemizdeki havacılık sektörünün gelişimine ve sektörde yer alacak kalifiye personelin yetişmesine fayda sağlamayı hedefliyor. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  IFTE 2014 İçin Geri Sayım Başladı

  IFTE 2014 İçin Geri Sayım Başladı

  Havacılık meraklılarının ve havacılık sektöründe kariyer yapmak isteyenlerin merakla beklediği ikinci IFTE Fuarı için geri sayım başladı (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Antalya Valisi Türker, Görevine Başladı

  Antalya Valisi Türker, Görevine Başladı

  Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği görevinden Antalya Valiliğine atanan Muammer Türker, kente gitti. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Konak Tünelleri'nde Son 300 Metre

  Tamamlandığında İzmir sahil yolu ile Yeşildere'yi birbirine bağlayarak, İzmir trafiğini rahatlatması beklenen Konak Yeşildere tünellerinde yaklaşık bin 400 metrenin kazıldığı belirtildi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Antalya Valisi Türker, Görevine Başladı

  Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği görevinden Antalya Valiliğine atanan Muammer Türker, kente gitti. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması 1 Aralık'ta Başlıyor

  Zorunlu Kış Lastiği Uygulaması 1 Aralık'ta Başlıyor

  Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık Pazartesi günü başlıyor. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Gelecek Yıl 88,5 Milyar Lira Kamu Yatırımı Yapılacak

  Yatırım programı (2015 2017) çerçevesinde gelecek yıl 88,5 milyar liralık kamu sabit sermaye yatırımı yapılması planlanıyor Genel bütçeli kurumlardan Milli Eğitim Bakanlığı için 5,5 milyar lira, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı için 5 milyar lira, Sağlık Bakanlığı için 1,1 milyar lira ödenek ayrılması öngörüldü. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Karaman Modern Bir Ulaşım İmkanına Kavuşuyor

  Karaman Modern Bir Ulaşım İmkanına Kavuşuyor

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Feridun Bilgin ile Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yeni çevre yolu çalışmalarını yerinde inceledi. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Karaman Modern Bir Ulaşım İmkânına Kavuşuyor

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Feridun Bilgin ve Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yeni çevre yolu çalışmalarını yerinde inceledi. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  43. Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması Karaman'da Yapıldı

  43. Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması Karaman'da Yapıldı

  43. Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş yarışması 7 ülkeden bayan ve erkek olmak üzere toplam 49 sporcunun katılımıyla Karaman’da yapıldı. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Karaman'a Havalimanı Projesi

  Merkeze bağlı Sudurağı beldesine yapılması planlalan havalimanı ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Demirtaş'ın Provokatör Dediği Kişileri HDP Twitter'dan Takip Ediyor

  Demirtaş'ın Provokatör Dediği Kişileri HDP Twitter'dan Takip Ediyor

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "provokatör" dediği kişileri, HDP'nin Twitter'da takip ettiği ortaya çıktı. Militanlar, internetten infaz talimatı veriyor. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Türkiye'nin Yatırım Ortamı 'Mercek' Altına Giriyor

  Türkiye'nin Yatırım Ortamı 'Mercek' Altına Giriyor

  Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Kalkınma Bakanlığı ile Dünya Bankası işbirliğinde hayata geçirilen 3 milyon avro bütçeli Bölgesel Yatırım Ortamının Değerlendirilmesi Projesi kapsamında Türkiye’deki 6 bin civarında yatırımcı firmayla birebir görüşme yapılarak yatırıma ilişkin beklenti ve sorunların belirleneceğini söyledi. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Deniz Ticaret Odası Olağan Meclis Toplantısı

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: "Bakanlık ve hükümet olarak denizcilik sektörümüzü güçlendirmeye kararlıyız. Öyle bir yol haritamız olacak ki bu sektörün orta ve uzun vadede hem rekabet gücü artacak hem de dünyada yaşanan bir takım sarsıntılar karşısında dimdik ayakta duracak. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Dönüş Telaşı Sürüyor, Otobüsler Hem Yolcu Hem Kurban Eti Taşıyor

  Dönüş Telaşı Sürüyor, Otobüsler Hem Yolcu Hem Kurban Eti Taşıyor

  Kurban Bayramı sebebiyle tatilin kısa olmasına rağmen yaklaşık 10 bin şehirlerarası yolcu otobüsü yollara çıktı. (07 Ekim 2014 Salı )

   

  Havaalanına 'Belediye Otobüsü Sefer Yapsın' Talebi

  Malatya hava alanına belediye otobüsünün sefer yapması istendi. (07 Ekim 2014 Salı )

   

  'Kış Lastiğinde Karaborsa Sıkıntısı Yaşanmayacak'

  "Kış Lastiğinde Karaborsa Sıkıntısı Yaşanmayacak"

  Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Fuat Şeker, "Kış lastiği konusunda fabrikaların üretimi yeterli olacak, karaborsa sıkıntısı yaşanmayacaktır." dedi. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şeker Açıklaması

  "Kış lastiği konusunda fabrikaların üretimi yeterli olacak, karaborsa sıkıntısı yaşanmayacaktır" (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Balo ve Rca Arasında Protokol İmzalandı

  Uluslararası lojistik sektörüne demiryolu ağırlıklı intermodel taşımacılık hizmeti vermek üzere kurulan BALO (Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar), Avusturya Devlet Demiryolları’nın yük taşımacılığı şirketi Rail Cargo Austria(RCA) ile ortak girişimde bulunmak üzere protokol imzaladı. (03 Ekim 2014 Cuma )

   

  Otoyol ve Köprülerden Ücretsiz Geçiş Başladı

  Otoyol ve Köprülerden Ücretsiz Geçiş Başladı

  Kurban Bayramı nedeniyle otoyol ve köprülerden ücretsiz geçiş gece yarısından itibaren başladı. (03 Ekim 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.10.2014 07:13:03. #1.13#