SON DAKİKA ULAŞTIRMA BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Ulaştırma Bakanlığı Haberleri

 • 13:12Irak'ta Tikrit'e Dönüş SürüyorIrak'ta Tikrit'e Dönüş SürüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yolda bekleyen araç konvoyu- Sığınmacı aileler- Selahaddin Valiliği İnsan Hakları Danışmanı Ammar El Cuani ile röportaj Irak'ın Kerkük kentindeki Tikritli sığınmacıların evlerine dönüşü sürüyor.
 • 12:27Irak'ta Tikrit'e Dönüş SürüyorIrak'ın Kerkük kentindeki Tikritli sığınmacıların evlerine dönüşü sürüyor.
 • 17:45Malatya'da Engelli Öğrencilere Tablet BilgisayarMalatya'da Engelli Öğrencilere Tablet BilgisayarMalatya'da engelli öğrencilere tablet bilgisayar verildi.
 • 17:29Öğrencilere, Tablet Bilgisayar DağıtıldıÖğrencilere, Tablet Bilgisayar DağıtıldıMalatya Öğretmen Evi’nde Bana AB’yi Anlat Projesi ve 3. El Projesi kapsamında ödül töreni düzenlendi.
 • 14:13Seçim Sonrası Resmi Gazete'de Yayınlanan Atama Kararları7 Haziran’da yapılan milletvekili seçiminden sonra birçok kurum başkanlığına çok sayıda atama yapıldı.
 • 11:0812 Bin 500 TL Maaşla İş İmkanı12 Bin 500 TL Maaşla İş İmkanıAdı yeni duyulmaya başlanan Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanlığı, üniversite mezunlarına yeni ve yüksek kazançlı iş imkanı sunuyor.
 • 21:38Ulaştırma Bakanlığı, En Yüksek Meblağlı Projeye İmza AttıAvrupa Birliği (AB) hibesiyle gerçekleştirilen en yüksek meblağlı proje sözleşmesi olan Samsun-Kalın demiryolu hattı modernizasyonu projesi yapım sözleşmesi imzalandı.
 • 17:38Çöl Sıcakları Almanya'da Ulaşımı da VurduAlmanya’da dün başlayan ve önümüzdeki haftada da sürmesi beklenen çöl sıcakları, başta demiryolları olmak üzere ulaşımı da vuruyor.
 • 14:51Almanya'da Sıcak Havanın Asfaltı Eritmesi İhtimaline Karşı ÖnlemAlmanya'da Sahra çölü sıcağı etkili olurken karayolları yetkilileri de harekete geçti.
 • 13:49Dünya Meteoroloji Örgütü'nden Türkiye'ye Sıcak Hava UyarısıDünya Meteoroloji Örgütü'nden Türkiye'ye Sıcak Hava UyarısıDünya Meteoroloji Örgütü, Türkiye'nin sıcak hava dalgası nedeniyle önümüzdeki günleri sıkıntılı geçireceğini bildirdi.
 • 16:33Ulaştırma Projelerine Ar-Ge DesteğiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, ihtiyaç duyulan ve desteklenmesine öncelik verilmesinde fayda görülen Ar-Ge konuları belirleyerek, 30 Haziran itibarıyla çağrıya çıktı.
 • 16:00Kütahya'da 'Engelsiz Bilişim' ProjesiKütahya'da 'Engelsiz Bilişim' ProjesiKütahya’da, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ortak projesi kapsamında, 13 engelli öğrenciye ’engelli erişebilirlilik cihazı ve tablet bilgisayar’ hediye edildi.
 • 12:58Şaphane'de Öğrencilere Tablet Dağıtımı YapıldıŞaphane'de Öğrencilere Tablet Dağıtımı YapıldıKütahya’nın Şaphane ilçesinde, ilk ve ortaokullarda kaynaştırmalı eğitim-öğretim gören öğrencilere tablet verildi.
 • 11:58İsmet Yılmaz'ın TBMM Başkanı SeçilmesiSivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ile Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz'ın, TBMM Başkanlığına seçilmesi dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
 • 09:13Stb Başkanı Hastaoğlu, Meclis Başkanı Yılmaz'ı KutladıStb Başkanı Hastaoğlu, Meclis Başkanı Yılmaz'ı KutladıSivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na seçilmesi nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
 • 08:58Büyük İstanbul Otogarı'nda Biletler TükeniyorBüyük İstanbul Otogarı'nda Biletler TükeniyorTürkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Erdoğan, Ramazan Bayramı öncesinde biletlerin yüzde 80'inin tükendiğini açıkladı.
 • 07:42AK Parti Oylarıyla Yeni Meclis Başkanı İsmet YılmazAK Parti Oylarıyla Yeni Meclis Başkanı İsmet Yılmaz7 Haziran sonrasında ilk işbirliği testine giren 3 muhalefet partisinden MHP'nin ayrışması sonucunda yarışı AK Parti kazandı. İktidar, devlet protokolünde 2 numaralı makamı muhalefete bırakmadı.
 • 18:58TBMM'nin 26. Başkanı İsmet YılmazTBMM'nin yeni Başkanı, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz oldu.
 • 17:22Denizcilik Bayramı, Şenlik Havasında KutlandıDenizcilik Bayramı, Şenlik Havasında Kutlandı1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, bu yıl İzmir’de şenlik havasında kutlandı.
 • 16:50Almanya 2016 Bütçesini de Borçsuz OluşturduAlmanya Federal Bakanlar Kurulu 2016 yılında ait bütçe tasarısını kabul etti.
 • 16:26Engelli Öğrencilere Tablet BilgisayarEngelli Öğrencilere Tablet BilgisayarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası- İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu'nun açıklaması- Engelli öğrenciler tabletleri kullanırken- Ailelerden detaylar Kayseri'de engelli öğrencilere tablet bilgisayar Kayseri'de engelli öğrencilere tablet bilgisayar verildi.
 • 14:54Kayseri'de Engelli Öğrencilere Tablet BilgisayarKayseri'de engelli öğrencilere tablet bilgisayar verildi.
 • 14:53Engelli Öğrencilere Tablet DağıtıldıMilli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, Ahlat'ta 3 engelli öğrenciye "Engelli Erişilebilirlik Cihazı ve Tablet Bilgisayar" dağıtıldı.
 • 14:46Engelli Öğrencilere Tabletleri DağıtıldıEngelli Öğrencilere Tabletleri DağıtıldıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından koordine edilen Engelsiz Bilişim Projeleri kapsamında, Kayseri’de tespit edilen 23 öğrenciye tablet bilgisayarları teslim edildi.
 • 14:171 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj BayramıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Deniz Donanmasına ait gemi genel ve yakın plan görüntüleri- Askeri bando takımı detay görüntüsü- Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özkan Poyraz'ın konuşması- Bando takımı ve Karadeniz halk oyunları ekibinden detay görüntüler- Barbaros Hayreddin Paşa Türbesi ziyaret- Denize Çelenk atılması 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla deniz araçları İstanbul Boğazı'nda su gösterisi yaptı, Beşiktaş İskelesi'nden deniz şehitleri anısına suya çelenk bırakıldı.
 • 14:14Gemi Adamlarına Sınav Tarihi ŞokuGemi Adamlarına Sınav Tarihi ŞokuGemilerde çalışabilmek için yapılan sınavlardan Gemi Adamları Sınavına girmek için Türkiye’nin dört bir yanından İzmir’e gelen vatandaşlar, sınav tarihinin değişmesi üzerine mağdur olduklarını ifade etti.
 • 13:441 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla deniz araçları İstanbul Boğazı'nda su gösterisi yaptı, Beşiktaş İskelesi'nden deniz şehitleri anısına suya çelenk bırakıldı.
 • 11:18Mersin Liman Başkanı Gül: Mersin Liman Başkanı Gül: "Denizlerimiz 89 Yıldır Daha Mavi ve Daha Coşkulu"Mersin’de 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Cumhuriyet Meydanı’nda ve açık denizde düzenlenen törenle kutlandı.
 • 10:30Engelli Öğrencilere Engelli Öğrencilere "Özel Tablet" DağıtıldıMilli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Bitlis’in Ahlat ilçesinde ki 3 engelli öğrenciye "Engelli Erişilebilirlik Cihazı ve Tablet Bilgisayar" dağıtımı yapıldı.
 • 06:13Ankara'da Atama FuryasıAnkara'da Atama FuryasıBaşbakanlık ile 7 bakanlıkta atamalar yapıldı. Atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 15:03KKTC Başbakanı Yorgancıoğlu: "Yeni Hükümete Yüzümüzün Akı ile Bir Miras Devrediyoruz"LEFKOŞA (İHA) – KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu, devlet televizyonunda katıldığı programda hükümetin icraatlarına değinerek, “İnanıyorum ki, gelecek yeni hükümete yüzümüzün akı ile bir miras devrediyoruz.
 • 14:00Erdek'te "Yarı Amatör Denizcilik Belgesi" SemineriErdek İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde "Yarı Amatör Denizcilik Belgesi" semineri gerçekleştirilecek.
 • 12:34Ulaştırma Bakanlığından "Güler Misin Ağlar Mısın?" Haberine YalanlamaUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, bir gazetede yer alan “Güler misin ağlar mısın?
 • 11:11Benzin İstasyonlarına Bile Danışman Zorunluluğu!30 Haziran tarihinden itibaren tehlikeli madde taşıyan, paketleyen, dolduran, boşaltan işletmelere Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (TMGD) bulundurma zorunluluğu getiriliyor.
 • 11:09Benzin İstasyonlarına Bile Danışman Zorunluluğu!30 Haziran tarihinden itibaren tehlikeli madde taşıyan, paketleyen, dolduran, boşaltan işletmelere Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurma zorunluluğu getiriliyor.
 • 14:53Kastamonu Havaalanı, 'Engelsiz Havaalanı Kuruluşu' Sertifikası AldıKastamonu Havaalanı, 'Engelsiz Havaalanı Kuruluşu' Sertifikası AldıKastamonu Havalimanı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında ’Engelsiz Havaalanı Kuruluşu’ unvanına layık görüldü.
 • 14:46İzmir Körfez Geçiş ProjesiAK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca projelendirilen "İzmir Körfez Geçiş Projesi"nin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) toplantısında TMMOB'ye bağlı bazı odaların projeye karşı çıktığını belirterek, "Ne yazık ki kentte, hemşehrilerimize hizmet etmek amacıyla yapılan projelerin hayata geçmesini istemeyen bir yapı var" değerlendirmesinde bulundu.
 • 11:55Kop Tüneli'nde Işığa Doğru Yolculuk SürüyorKop Tüneli'nde Işığa Doğru Yolculuk SürüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kop Tüneli giriş görüntüleri, - Tünel Kontrol Mühendisi Hayri Targut ile röportaj, - Tünel içinde ki çalışmalardan görseller, Kop Tüneli'nde ışığa doğru yolculuk sürüyor- Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerini birbirine bağlayan 2 bin 409 rakımlı Kop Dağı Geçidi'nde yapımı devam eden tünelin yaklaşık 4 bin metrelik bölümü kazıldı- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tünel Kontrol Mühendisi Targut: - "Girişte ve çıkıştaki toplam 4 tüpteki ilerlememiz 4 kilometreye yakın.
 • 11:24Kop Tüneli'nde Işığa Doğru Yolculuk SürüyorTarihi İpek Yolu güzergahında yer alan Erzurum-Bayburt karayolu üzerindeki Kop Dağı'nda yapımı devam eden Kop Tüneli'nin 4 bin metrelik bölümü tamamlandı.
 • 10:02"Türkiye Yerli Uçak'ta Hollanda ve Japonları Geçecek"Yeri Uçağı yapacak şirketin Genel Müdürü Dave Jackson, "Türkiye, yerli uçak işine Honda ve Mitsubishi'den daha iyi pozisyonda başlıyor." dedi.
 • 16:51Kapadokya'daki Balon KazasıKültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sefer Yılmaz, Nevşehir'de sıcak hava balonunun sert iniş yapması sonucu meydana gelen kazada yaralananları hastanede ziyaret etti.
 • 15:18Nevşehir'de Meydana Gelen Balon KazasıNevşehir'de Meydana Gelen Balon KazasıNevşehir’de meydana gelen balon kazasıyla ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sefer Yılmaz, Vali Mehmet Ceylan’dan bilgi aldı.
 • 11:50Ağrı'da 13 Engelli Öğrenciye Tablet BilgisayarAğrı'da, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında imzalanan Engelsiz Bilişim Projeleri İşbirliği Protokolü kapsamındaki "3. El Projesi" çalışmalarında, 13 engelliye tablet bilgisayar hediye edildi.
 • 11:49Ağrı'da 13 Engelli Öğrenciye Ağrı'da 13 Engelli Öğrenciye "Engelli Erişilebilirlik Cihazı ve Tablet" Dağıtımı YapıldıAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Ağrı’da 13 engelli öğrenciye "Engelli Erişilebilirlik Cihazı ve Tablet Bilgisayar" dağıtımı yapıldı.
 • 19:03İzmir Körfez Geçişi Projesi'nde Sorulara Yanıt Arandıİzmir Körfez Geçişi Projesi'nde Sorulara Yanıt Arandıİzmir'de İnciraltı ile Çiğli arasında 3.5 milyar TL'ye yapılması planlanan otoyol ve raylı sistemi kapsayacak 'Körfez Geçişi Projesi' görücüye çıktı.
 • 18:16Alınacak Konutun Çevresinde Yapılacak Proje Var mı?Bir konut almayı düşünenler barınma ihtiyacını karşılamak kadar aslında bir yatırım da yapmış oluyor. Her yatırım gibi ilerde değerlenip değerlenmeyeceği de göz önüne alınması gereken bir husus haline geliyor.
 • 15:35Engelli Öğrencilere 3. ElEngelli Öğrencilere 3. ElEngelsiz Bilişim Projeleri İşbirliği Protokolü kapsamındaki 3. El” Projesi ile eğitim çağında olup eli veya kolu olmayan ya da bilgisayar faresi kullanamayacak düzeyde engelli olan öğrencilere 11 cihaz ve tablet bilgisayar verildi.
 • 10:42TT Arena'nın Metro Sorunu ÇözülüyorTT Arena'nın Metro Sorunu ÇözülüyorTT Arena'ya metroyla ulaşım konusunda yaşanan sıkıntıları çözme yolunda önemli bir adım atan Sarı-kırmızılı yönetim, stat localarının tamamını sattı.
 • 16:01Narlıdere Metrosu İçin Yer Teslimi YapıldıNarlıdere Metrosu İçin Yer Teslimi Yapıldıİzmir metrosunu Evka 3’ten Fahrettin Altay’a kadar uzatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de hattı Narlıdere İstihkam Okulu’na kadar uzatmak için çalışmalarını sürdürüyor.
 • 15:55Kop Tüneli İnşaatında Göçük OluştuKop Tüneli İnşaatında Göçük OluştuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kop Tüneli girişinden genel görüntü, - Tünel içinde yeraltı suyunun çıktığı alandan görüntü, - Tünel Kontrol Mühendisi Hayri Targut ile röportaj, - Kop Tüneli dışında oluşan göçük alanında ki çalışmalar, Kop Tüneli inşaatında göçük oluştu- Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerini birbirine bağlayan 2409 rakımlı Kop Dağı Geçidi'nde yapımı devam eden tünel inşaatında yeraltı suyu kaynaklı göçük meydana geldi Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerini birbirine bağlayan 2409 rakımlı Kop Dağı Geçidi'nde yapımı süren tünel inşaatında, yeraltı suyu kaynaklı göçük oluştu.