01:0600
SON DAKİKA ULAŞTIRMA BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Ulaştırma Bakanlığı Haberleri

   

  Sayıştay Açıklaması

  "(Kadıköy Kartal Metrosu'na ilişkin iddialar) Habere konu olan iş ve işlemlerle ilgili herhangi bir denetim bulgusu veya tespiti olmamış ve herhangi bir Sayıştay raporunda bu yönde bir konu yer almamıştır'' (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş,

  Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş,

  Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Türkiye’de ‘Kastamonu’ bir markanın olduğunu söyledi. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Maliye Bakanı Şimşek Açıklaması

  Maliye Bakanı Şimşek Açıklaması

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Twitter yetkililerinin kendisiyle iletişime geçerek randevu talep ettiklerini söyledi. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Twitter Heyeti Ankara'da

  Twitter'ın üst düzey yetkililerinden oluşan heyeti, BTK ve TİB yöneticileri ile görüşmek üzere Ankara'ya geldi. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Twitter'ın Türkiye'deki Kaderi, Bugün Belli Olacak

  Twitter'ın Türkiye'deki Kaderi, Bugün Belli Olacak

  Twitter'ın tepesinde bulunan iki numaralı yöneticinin bugün Türkiye'ye gelmesi bekleniyor. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Alaplı'ya Deniz Hava Limanı Projesi

  Alaplı'ya Deniz Hava Limanı Projesi

  Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde denizde hava limanı projesini tasarlayan Düzceli proje tasarımcısı Harun Dinçer, proje ile bölgenin ekonomik anlamda büyük bir ivme kazanacağını söyledi. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Kardemir Filyos'a Yeni Fabrika Yapacak

  Kardemir, liman yapımı için hazırlıkların sürdüğü Filyos'ta yeni bir fabrika kurulmasının planlandığını açıkladı. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Başkan Sözlü'yü 1,25 Milyarlık Borç Bekliyor!

  Başkan Sözlü'yü 1,25 Milyarlık Borç Bekliyor!

  Adana'da Büyükşehir Belediye başkanlığı koltuğuna oturacak adayı 1,25 milyar TL tutarındaki borç bekliyor. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Anayasa Mahkemesi'nin Twitter Kararı Resmi Gazete'de

  Anayasa Mahkemesi'nin Twitter Kararı Resmi Gazete'de

  Anayasa Mahkemesi'nin, Twitter'a tedbir amaçlı erişimin engellenmesiyle ilgili yapılan başvurularda başvurucuların haklarının ihlal edildiğine ilişkin verdiği karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Anayasa Mahkemesi Twitter ile İlgili Kesin Kararını Verdi

  Anayasa Mahkemesi Twitter ile İlgili Kesin Kararını Verdi

  Geçtiğimiz haftalarda ülkemizden erişimi engellenen mikroblog sitesi Twitter ile ilgili Anayasa Mahkemesi, kararını açıkladı. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Twitter ile İlgili Son Sözü Anayasa Mahkemesi Söyledi

  Twitter ile İlgili Son Sözü Anayasa Mahkemesi Söyledi

  Twitter yasağına ilişkin kararını veren Yüksek Mahkeme, siteye erişim engelinin başvuruyu yapanların haklarını ihlal ettiğine hükmetti. (02 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Karabük'ün ve Kardemir'in Kuruluşunun 77. Yıldönümü

  Karabük İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı Hüseyin Erer, Karabük’ün ve KARDEMİR’in kuruluşunun 77 yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayarak, Cumhuriyet Kenti Karabük’ün adının, ilk kez 1932 yılında Devlet Demiryolları haritasında bir tren istasyonu olarak resmi kayıtlara geçtiğini söyledi. (02 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Anayasa Mahkemesi Twitter'ın Kapatılmasını İfade Özgürlüğüne Aykırı Buldu

  Anayasa Mahkemesi, Twitter'a erişimin engellenmesinin ifade özgürlüğünü ihlal ettiğine hükmederek, konuya ilişkin yapılan bireysel başvuruda verdiği kararı; ihlali ve sonuçlarını ortadan kaldırılmak üzere Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı'na gönderilmesine oy birliğiyle karar verdi. (02 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Gazzeli Kamyoncuların "Abluka Protestosu"

  Gazze'deki kamyon şoförleri, İsrail'in bölgeye uyguladığı ablukayı protesto etti. (02 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Araçlarda Geri Görüş Kamerası Zorunlu Hale Geliyor

  ABD Ulaştırma Bakanlığı'nın bugün yaptığı açıklamaya göre 1 Mayıs 2018 itibarıyla üretilen tüm otomobillerde geri görüş kamerası bulunması zorunlu olacak. (02 Nisan 2014 Çarşamba )

   

 

  Bakan Elvan: Türkiye'yi Büyültmeye Güçlendirmeye Devam Ettik

  Bakan Elvan: Türkiye'yi Büyültmeye Güçlendirmeye Devam Ettik

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, "Türkiyemizin gelişmesine engel olmak isteyenlere rağmen, Türkiye'yi büyültmeye devam ettik." dedi. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  Düşük Tonajlı Kamyonlara Lkw-Maut Uygulamasına Destek

  Almanya’da 2008 yılından bu yana 12 tonun üzerindeki boş veya dolu ağır vasıtalardan alınan otoban kullanım ücreti (LKW-Maut) kapsamına küçük tonajlı kamyon ve kamyonetlerin alınması projesine Baden-Württemberg (BW) Ulaştırma Bakanlığı da destek veriyor. (26 Mart 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri