SON DAKİKA ULAŞTIRMA BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Ulaştırma Bakanlığı Haberleri

09:02
Ulusal Tütün Kontrol Eylem Planı Uygulamaya Konuldu Başbakan Ahmet Davutoğlu imzasıyla yayımlanan genelgeyle Ulusal Tütün Kontrol Eylem Planı uygulamaya konuldu.
Ulusal Tütün Kontrol Eylem Planı Uygulamaya Konuldu
08:41
SHGM, 21 Havacılık Uzman Yardımcısı Alacak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, 21 havacılık uzman yardımcısı alacak.
SHGM, 21 Havacılık Uzman Yardımcısı Alacak
11:25
3'üncü Köprüye İlk Çelik Tabliyeler Yerleştirildi... İlk çelik tabliyeler ve yapılan çalışmalar DHA gökyüzü kamerasıyla görüntülendi.
3'üncü Köprüye İlk Çelik Tabliyeler Yerleştirildi...
10:58
3'üncü Köprüye İlk Çelik Tabliyeler Yerleştirildi 3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesinde, Anadolu yakasında temelden 318 metre, Avrupa yakasında ise 322 metreye ulaşan kulelerin yapımı tamamlandı.
3'üncü Köprüye İlk Çelik Tabliyeler Yerleştirildi
19:43
ABD'nin Kuzeydoğu Eyaletleri Kara Teslim ABD’nin kuzeydoğu eyaletleri kara teslim oldu.
ABD'nin Kuzeydoğu Eyaletleri Kara Teslim
12:25
Hüyük'te Jandarmadan Kış Lastiği Denetimi Konya’nın Hüyük ilçesinde, jandarma trafik ekipleri ticari araçlarda kış lastiği denetimlerine devam ediyor.
Hüyük'te Jandarmadan Kış Lastiği Denetimi
11:57
Kruvaziyer Turizminde Tercih Karadeniz Oldu İstanbul, Kuşadası ve İzmir gibi Türkiye'nin önemli limanlarına gelen yolcu sayısında kayıplar yaşanırken, Karadeniz kıyılarını ziyaret eden turist sayısı 2 kat arttı.
09:23
Ucuz Petrol Fiyatları, Uçak Biletlerine Yansımadı Petrol fiyatları son yılların en düşük seviyesinden satılmasına rağmen, hala uçak biletlerine yansımadı.
Ucuz Petrol Fiyatları, Uçak Biletlerine Yansımadı
23:31
İzmir Tünel İşçileri Eylem İçin Ankara'ya Gidiyor Tünel işçileri eylem için Ankara'ya gidiyor İZMİR- Manisa Karayolu'nda yapımına başlanan ve 2 kent arasındaki ulaşımı 15 dakikaya indirmesi planlanan Sabuncubeli Tüneli'nde çalışırken işlerine son verilen taşeron işçiler, yaklaşık 5 aylık ücret, kıdem ve ihbar tazminatlarının ödenmediğini öne sürüp Ankara'da eylem yapmak üzere yola çıktı.
İzmir Tünel İşçileri Eylem İçin Ankara'ya Gidiyor
23:19
Tünel İşçileri Eylem İçin Ankara'ya Gidiyor İzmir- Manisa Karayolu'nda yapımına başlanan ve 2 kent arasındaki ulaşımı 15 dakikaya indirmesi planlanan Sabuncubeli Tüneli'nde çalışırken işlerine son verilen taşeron işçiler, Ankara'da eylem yapmak üzere yola çıktı.
Tünel İşçileri Eylem İçin Ankara'ya Gidiyor
14:39
Akü, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesiyle Çalışmalara Katkı Sağlayacak Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin(AKÜ) geçen yıl kurulan ‘Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin işlerlik kazanmasıyla Türkiye’nin havacılık ve uzay sanayisindeki çalışmalara ciddi katkı sağlayacağı belirtildi.
Akü, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesiyle Çalışmalara Katkı Sağlayacak
12:43
Büyükşehirlerde Hemzemin Geçit Kalmayacak" TCDD Genel Müdür Yardımcısı Apaydın: "Yapılan iyileştirmeler sonucunda hemzemin geçitlerde 2000 yılında 361 kaza meydana gelmişken 2014 yılı Eylül ayı itibarıyla bu sayı yüzde 89'luk düşüşle 41 adet olmuştur" "Özellikle büyükşehirlerde 3 yıl içinde hemzemin geçitlerin hemen hemen tamamını alt ve üst.
11:53
Büyükşehirlerde D4 Dönüşüm Çalıştayı Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki toplu taşıma hizmetlerinde yaşanan sorunların çözümü için Türkiye genelindeki büyükşehir belediyelerinin katıldığı "D4 Dönüşüm Çalıştayı" düzenledi.
17:33
Bakan Elvan, Atasoy'u Kabul Etti Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy’u kabul etti.
Bakan Elvan, Atasoy'u Kabul Etti
16:47
Otokar Yılın İlk Filo Siparişini Malta'dan Aldı Otokar Malta'dan toplu taşımada kullanılmak üzere 142 adet otobüs siparişi aldı.
16:19
Otokar Doruk, Malta Caddelerini Fethedecek Üst üste 5 yıl Türkiye'nin en çok tercih edilen otobüs markası olan Otokar, şimdi de Malta Adası halkının kalbini kazanmaya hazırlanıyor.
Otokar Doruk, Malta Caddelerini Fethedecek
15:18
Rize'ye Çok Yakışacak Bir Proje Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap'ın On numara projeleri arasında yer alan "Sahil Külliye" projesini, İlgili Bakanlık yetkilileri ve teknik ekip sahil dolgu alanında yerinde inceledi.
Rize'ye Çok Yakışacak Bir Proje
19:15
Uteb'in 7. Değerlendirme Toplantısı Savunma Sanayi Müsteşarlığı Uzay Daire Başkanlığı'nda Teknik Danışman Gençay: "Yurt dışında bu işi yapan büyük ülkeler gibi, Türkiye'nin, önümüzdeki yıllarda Uzay Ajansı'na sahip olması, uzayla, uydu ve fırlatma ile ilgili projelerini bir eşgüdüme getirip, kurumlar arası koordinasyonu sağlayacak bütçe.
16:55
Büyükşehirlerde 'D4 Dönüşüm Çalıştayı' Düzenleniyor Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki Toplu Taşıma Hizmetleri’nde yaşanan sorunların çözümü için Türkiye genelindeki Büyükşehir Belediyeleri’nin de katılacağı “D4 Dönüşüm Çalıştay’ı” düzenliyor.
Büyükşehirlerde 'D4 Dönüşüm Çalıştayı' Düzenleniyor
07:47
Başbakan ve Bakanlar Mahkeme Kararı Olmadan Erişimi Engelleyebilecek TİB, Başbakanlık ve bakanlıkların talebi üzerine hakim kararı olmadan "İçerik çıkarma ve erişimin engellenmesi kararı" verebilecek. Karar 4 saat içinde uygulanacak.
Başbakan ve Bakanlar Mahkeme Kararı Olmadan Erişimi Engelleyebilecek
21:14
İnternet Suçlarıyla Mücadele Kanununda Değişiklik Teklifi AK Parti'li Özkul'un kanun teklifine göre, yaşam hakkı ile kişilerin can ve mal güvenliğinin korunması, milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi veya genel sağlığın korunması sebeplerinden bir veya bir kaçına bağlı olarak hakim veya gecikmesinde sakınca bulunan hallerde, Başbakanlık veya Bakanlıkların talebi üzerine Başkanlık tarafından içeriğin çıkarılması veya erişimin engellenmesi kararı verilebilecek Kararın gereği, 4 saat içinde yerine getirilecek; Söz
18:00
Antalya, Davos Zirvesinde Antalya, Davos zirvesinde ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, dünyanın en büyük patronlarının, CEO'larının ve siyasi liderlerinin geldiği Davos'a kabul edilen ilk belediye başkanı olduğunu belirterek, 'Yeni bir sloganımız var, 'Visit Antalya' diyorduk, şimdi 'Invest Antalya.' 'Antalya'yı ziyaret et'ten 'Antalya'ya yatırım yap'a gelir bir slogan" diye konuştu.
Antalya, Davos Zirvesinde
22:05
Bakan Elvan, Proje ve Yatırım Toplantısına Katıldı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Malatya'da- Bakan Elvan: "Bugün Türkiye'de aşağı yukarı geniş bant abone sayısı 41 milyonu geçti.
Bakan Elvan, Proje ve Yatırım Toplantısına Katıldı
20:53
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Malatya'da Bakan Elvan: "Bugün Türkiye'de aşağı yukarı geniş bant abone sayısı 41 milyonu geçti.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Malatya'da
16:36
Msb Yılmaz: "Mustafa Kemal, Osmanlı'nın da Paşası, Türkiye Cumhuriyeti'nin de Cumhurbaşkanı" Milli Savunma Bakanı Yılmaz: -"Mustafa Kemal, Osmanlı'nın da paşası, Türkiye Cumhuriyeti'nin de Cumhurbaşkanı. Dolayısıyla bu devlette süreklilik vardır.
Msb Yılmaz: 'Mustafa Kemal, Osmanlı'nın da Paşası, Türkiye Cumhuriyeti'nin de Cumhurbaşkanı'
16:28
Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması "Mustafa Kemal, Osmanlı'nın da paşası, Türkiye Cumhuriyeti'nin de Cumhurbaşkanı. Dolayısıyla bu devlette süreklilik vardır.
10:04
KTO Heyeti Ankara Çıkarması Yaptı Kayseri Ticaret Odası heyeti, Ankara'da bir dizi ziyarette bulundu.
KTO Heyeti Ankara Çıkarması Yaptı
09:27
Kto Heyeti Ankara Çıkarması Yaptı Kayseri Ticaret Odası heyeti Ankara'da bir dizi ziyarette bulundu.
17:34
3. Havalimanı'nın Raylı Sistem Bağlantı İhalesi İstanbul 3. Havalimanı raylı sistem bağlantısı etüt ve mühendislik projelerinin hazırlanması için 9 teklif geldi.
14:43
Söke Tarihi Tren Garı Projesi Onay Bekliyor Söke Tren Garı'ndaki tarihi binalarının restorasyonu için hazırlanan proje onay bekliyor.
Söke Tarihi Tren Garı Projesi Onay Bekliyor
17:53
Kalkınma Bakanı Yılmaz Açıklaması "2015 Yılı Yatırım Programında tahsis edilen 53,5 milyar liralık başlangıç ödeneği, 2014 Yılı Yatırım Programında tahsis edilen 47,5 milyar liralık başlangıç ödeneğine göre yüzde 12,6 artış gösteriyor" "Program kapsamında gerçekleştirilmesi programlanan 53,5 milyar liralık yatırımın yüzde 74,8'ini merkezi.
15:43
AK Parti Çorum Milletvekillerinden Demir Yolu Müjdesi AK Parti Çorum Milletvekilleri Uslu, Bağcı ve Yıldırım, Çorum'un yıllardır özlemini duyduğu demir yolu projesinin 2015 yılı yatırım programına girdiği müjdesini verdi.
14:11
2015'te En Yüksek Yatırım Payını Yüzde 27,1 ile Ulaştırma Sektörü Aldı Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, dün Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan 2015 Yatırım Programı’na ilişkin değerlendirmesinde tahsis edilen 53,5 milyar TL’lik başlangıç ödeneğinin geçen yıla oranla yüzde 12,6 artış gösterdiğini söyledi.
10:00
Türk Telekom, Türkiye'nin Geleceğine Yatırım Yapmaya Devam Ediyor Türk Telekom, Türkiye'nin dört bir yanındaki Türk Telekom Okulları ve Türk Telekom Amatör Spor Kulüplerine desteğini sürdürüyor.
Türk Telekom, Türkiye'nin Geleceğine Yatırım Yapmaya Devam Ediyor
20:31
Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Toplantısı Başkan Yarsuvat: "Cuma sabahı Sırbistan'a gideceğiz.
13:10
Bakan Elvan, Gemi Yangınına Anında Müdahale Etti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın gemi ve uçak kazalarına ilişkin koordinasyonun sağlandığı Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi’ni (AAKKM) ziyareti sırasında İskenderun Limanı’ndaki bir gemide yangın çıktığı bilgisi üzerine hemen harekete geçildi.
Bakan Elvan, Gemi Yangınına Anında Müdahale Etti
10:35
Kapanacak Havalimanına Yüzlerce Milyon Euroluk Yatırım THY'nin isteği ile DHMİ, Atatürk Havalimanı'na 112 milyon euroluk ilave dış hatlar terminali yapımına karar verdi. Devlet kasasından harcanacak para için Sayıştay uyardı.
Kapanacak Havalimanına Yüzlerce Milyon Euroluk Yatırım
09:45
Endonezya'da Düşen Yolcu Uçağı Uçağın ikinci karakutusu da bulundu.
Endonezya'da Düşen Yolcu Uçağı
18:03
Konya'da Uluslararası Düzeyde Veri Merkezi Kurulacak Konya Veri Merkezleri Bölgesi Uygunluk Araştırma Projesi Sözleşmesi, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nda imzalandı.
17:40
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan Açıklaması "Bu işi muhalefete bıraksanız iki günde ülkeyi batırır. Ne ellerinde projeleri var ne de ne yapmak istediklerini biliyoruz.
14:19
Bakan Elvan ve Bakan Eroğlu Afyonkarahisar'da Yeni Yapılan Karayollarını Hizmete Açtı Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, geçmiş dönemlerde yapılan yatırımlara ve açılışlara değinerek, “Geçmişte ben bir tuvaletin açılışı için Bakan gittiğini biliyorum, internete bakın göreceksiniz.
Bakan Elvan ve Bakan Eroğlu Afyonkarahisar'da Yeni Yapılan Karayollarını Hizmete Açtı
11:13
Avrasya Tüneli Teknik Gezisi İstanbul’un yoğun araç trafiğine çözüm üretmek maksadıyla yeni bir kıtalararası proje daha yapılıyor.
09:00
Günde 68 Bin Araç Garanti Boğaziçi Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Marmaray'dan sonra Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Avrasya Tünel geçişine başlandı.
08:58
Airasia'nın Kara Kutusu Bulundu Endonezya’da iki hafta önce düşen AirAsia uçağının kara kutusu bulundu.
Airasia'nın Kara Kutusu Bulundu
12:15
Mersin'in 'Beyaz Şapkalı Hackerleri' Mersin Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Bilgisayar Mühendisi Kutluhan Kibrit ile Mühendislik Fakültesi Okutmanı Elektrik-Elektronik Mühendisi Özkan Kırık, Türkiye'de sadece 53 kişinin aldığı 'Beyaz Şapkalı Hacker' sertifikası aldı.
Mersin'in 'Beyaz Şapkalı Hackerleri'
11:44
Ogs ve Hgs Kullanıcıları, Kaçak Geçiş Nedeniyle Mağdur Oluyor" TÜDER Genel Sekreteri Cengiz: "Köprü ve otoyollardan geçerken cihazların sistem tarafından okunmasının ve sürücülere süresinde bildirim yapılmasının sağlanmasını bekliyoruz"
00:18
İçten: Türkiye'nin En Uzun Üçüncü Köprüsü Bölgemize Hayırlı Olsun AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Adıyaman, Şanlıurfa ve Diyarbakır arasındaki karayolu ulaşımını sağlayacak olan Nissibi Köprüsü'nde sona gelindiği müjdeledi.
İçten: Türkiye'nin En Uzun Üçüncü Köprüsü Bölgemize Hayırlı Olsun
00:18
İçten: Türkiye'nin En Uzun Üçüncü Köprüsü Bölgemize Hayırlı Olsun AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Adıyaman, Şanlıurfa ve Diyarbakır arasındaki karayolu ulaşımını sağlayacak olan Nissibi Köprüsü'nde sona gelindiği müjdeledi.
İçten: Türkiye'nin En Uzun Üçüncü Köprüsü Bölgemize Hayırlı Olsun
17:19
Bulgaristan, Ulaşımdaki Güvenliğini Artırdı Bulgaristan Ulaştırma Bakanlığı, ulaşım dairesindeki birimlerin güvenliğini artırdı.
17:13
AK Parti Karabük İl Başkanlığı Kongresi AK Parti Karabük İl Başkanlığı Kongresi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Soylu ve Mehmet Ali Şahin’in katılımıyla gerçekleştirildi.
AK Parti Karabük İl Başkanlığı Kongresi
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 10:20:43. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ULAŞTIRMA BAKANLIĞI HABERLERİ
[Hata Bildir]