SON DAKİKA ULAŞTIRMA BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Ulaştırma Bakanlığı Haberleri

 • 13:25AK Parti Milletvekili Adayı Ahmet Arslan'dan Çarpıcı AçıklamalarAK Parti Milletvekili Adayı Ahmet Arslan'dan Çarpıcı AçıklamalarAK Parti Kars Milletvekili adayı Ahmet Arslan, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimlerinin kendilerine ders verdiğini belirtti.
 • 11:52Taha Akyol: Dünyada Hiçbir İktidar, Böyle Totaliter Bir Medya YaratmadıHürriyet gazetesi yazarı Taha Akyol, Digiturk'ün savcılık kararıyla 7 kanalın yayınına son vermesini 'genel otoriterleşmenin bir parçası' olarak değerlendirdi.
 • 14:36Tehlikeli Maddelerin Demiryolu ile Taşınmasında Yeni DönemTSE Başkanı Sebahittin Korkmaz, “Demiryolunda tehlikeli madde taşımacılığında kullanılan ambalaj, tank, konteyner gibi yük taşıma araçlarını üreten firmaların, RID belgelerini almak için Enstitümüze başvurmaları gerekmektedir” dedi.
 • 13:19Tehlikeli Maddelerin Demiryolu ile Taşımasında Yeni DönemTürk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Sebahittin Korkmaz, demiryolu ile tehlikeli madde taşınabilmesi için sertifika alma zorunluluğu getirildiğini belirterek, "Demiryolunda tehlikeli madde taşımacılığında kullanılan ambalaj, tank, konteyner gibi yük taşıma araçlarını üreten firmaların, RID belgelerini almak için Enstitümüze başvurmaları gerekmektedir" ifadesini kullandı.
 • 13:56Kumluca'daki Balıkçı Barınağı ve Yat LimanıKumluca'da yapılması planlanan balıkçı barınağı ve yat limanı projeleri hakkında Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ve DLH 6. Bölge Müdürü İlker Çelik fikir alışverişinde bulundu.
 • 13:18Sürdürülebilir Ulaşım İçin Türkiye-Ab Ortaklığı SemineriUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürü Bekir Gezer, sürdürebilirliğin 21. yüzyıl ulaştırma politikaları açısından kaçınılmaz bir öncelik olduğunu belirterek, "Türkiye'de altyapı yatırımlarını gerçekleştirirken sunulan çözümlerin dünyanın geri kalanı ile entegre, güvenli, çevre dostu, akılcı, akıllı, erişebilir ve sürdürülebilir olmasına öncelik vereceğiz" dedi.
 • 12:53Yıldırım'a Yıldırım'a "Üstün Hizmet Nişanı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Binali Yıldırım'ın katıldığı toplantıdan detay görüntüler- Binali Yıldırım'ın konuşması- "Demir İpek Yolu Üstün Hizmet Nişanı"nın Binali Yıldırım'a verilmesi Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği, Binali Yıldırım'a Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yaptığı dönemde Demir İpek Yolu Projesi'ne desteği dolayısıyla "Demir İpek Yolu Üstün Hizmet Nişanı" verdi.
 • 12:11Milli Elektrikli Lokomotif Bugün Raylara İniyorMilli Elektrikli Lokomotif Bugün Raylara İniyorTürkiye’yi raylı araç sektöründe dünya otoritelerinden biri haline getirecek Milli elektrikli lokomotif E1000 bugün raylara iniyor.
 • 12:03Sürdürülebilir Ulaşım İçin Türkiye-Ab Ortaklığı SemineriUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, IPA fonu kapsamında 2014-2020 yıllarını içeren ikinci dönemde Türkiye ulaştırma sektörüne 442,8 milyon avro hibe fon sağlanacağını belirterek, "Ulusal bütçemizden yapacağımız katkıyla birlikte düşündüğümüzde IPA-II döneminde Ulaştırma Operasyonel Programı kapsamında toplam 520 milyon avro tutarında yatırım yapılacak" dedi.
 • 12:02Yıldırım'a "Üstün Hizmet Nişanı"Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği, Binali Yıldırım'a Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yaptığı dönemde Demir İpek Yolu Projesi'ne desteği dolayısıyla "Demir İpek Yolu Üstün Hizmet Nişanı" verdi.
 • 11:44Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji KonferansıBilgi Güvenliği Derneği tarafından "Siber Güvenlik ve Kritik Altyapılar" ana temalı 8. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı 30-31 Ekim'de düzenlenecek.
 • 11:20Gümüşhane'ye 1 Milyar 800 Milyon Liralık YatırımOrman ve Su İşleri Bakanlığınca Gümüşhane'de 13 yılda gölet, dere ıslahı, sulama gibi projeler ve destekler aracılığıyla 1 milyar 800 milyon liralık yatırım yapıldı.
 • 17:47Volkswagen: Emisyon Değerleri Hileli Araçlar Ocak'tan İtibaren Geri ÇağırılacakVolkswagen (VW) Yönetim Kurulu Başkanı Matthias Müller, Franfkurter Allgemeine Gazetesine (FAZ) yaptığı açıklamada emisyon değerlerinin manipüle edildiği araçları Ocak ayından itibaren onarım için geri çağıracaklarını bildirdi.
 • 15:18AK Parti Milletvekili Öz: Çıldır Havalimanı İçin Çalışma YapılıyorAK Parti Milletvekili Öz: Çıldır Havalimanı İçin Çalışma YapılıyorAK Parti Milletvekili Abdurrahman Öz, Aydın’da devamlı gündeme gelen Çıldır Havalimanı’nda, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkililerin incelemelerde bulunduklarını söyledi.
 • 15:55High Tech Port By Müsiad Qatar Fuarı AçıldıHigh Tech Port By Müsiad Qatar Fuarı AçıldıProtokolden detaylar- Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül konuşması- Katar Savunma Bakanı Hamad Bin Ali El-Atiyye konuşması- Müsiad Başkanı Nail Opak konuşması- Kurdela kesilmesi- Bakan Vecdi Gönül ve Katar Başbakanı Abdullah bin Nasır bin Halife Al Sani standları gezdi Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, dünya nüfusunun dörtte birini oluşturan İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) bünyesindeki 57 ülkenin dünya Ar-Ge harcamalarının yüzde 2,4'üne, toplam patentin yüzde 1,6'sına, toplam bilimsel yayınların ise yüzde 6'sına sahip olduğunu belirterek, "Bu düşük seviye kabul edilemez bir durum" dedi.
 • 13:21High Tech Port By Müsiad Qatar FuarıMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, dünya nüfusunun dörtte birini oluşturan İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) bünyesindeki 57 ülkenin dünya Ar-Ge harcamalarının yüzde 2,4'üne, toplam patentin yüzde 1,6'sına, toplam bilimsel yayınların ise yüzde 6'sına sahip olduğunu belirterek, "Bu düşük seviye kabul edilemez bir durum" dedi.
 • 12:20Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı AçıklamasıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi Köseköy-Gebze Kesiminin Rehabilitasyon ve Yeniden İnşaası işlerinde 3. hatla ilgili yapılacak harcamada Avrupa Birliği (AB) hibesinin kullanılması ya da geri iade edilmesinin söz konusu olmadığı bildirildi.
 • 12:05Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan AçıklamaUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi Köseköy-Gebze Kesiminin Rehabilitasyon ve Yeniden İnşaası” çalışması ile yayınlanan bir haber üzerine açıklama yapıldı.
 • 11:32Baden Württemberg'de Boş Araçlara Çözüm AranıyorAlmanya'nın Baden Württemberg eyaletinde trafik yoğunluğu ve buna bağlı hava kirliliğinin önüne geçmek için birbirinden farklı tedbirler aranıyor.
 • 17:31İnebolu Limanının Satışına Balıkçılardan Tepkiİnebolu Limanının Satışına Balıkçılardan Tepkiİnebolu Limanı’nın Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından satışa çıkartılmasına tepki gösteren balıkçılar, balıkçıların limanda mağdur edilmek istendiğini ileri sürdü.
 • 11:41Trabzon'a Son 13 Yılda 14 Milyar TL'lik YatırımTrabzon’da 2003-2015 yılları arasında merkezi hükümet tarafından 14 milyar TL’lik yatırım yapıldığı belirtildi.
 • 12:52Türkiye'nin En Pahalı Tramvayı Antalya'ya YapılıyorAntalya'da EXPO alanı ile havalimanını şehir merkezine bağlayacak 18 kilometre uzunluğundaki tramvayın Türkiye'nin en pahalı raylı sistem projesi olduğu ortaya çıktı.
 • 10:36Milletvekili Özdemir'den Batman Havaalanı AçıklamasıMilletvekili Özdemir'den Batman Havaalanı Açıklaması5 aydır tadilatta olan Batman Havaalanının belirtilen süreden daha erken bitirilmesi konusunda, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir'den bir açıklama geldi.
 • 14:18Türkiye ile AB Arasında Ulaşım İçin Dev Ortaklık!Türkiye ile AB Arasında Ulaşım İçin Dev Ortaklık!"Sürdürülebilir Ulaşım için Türkiye-AB Ortaklığı" kapsamında yüzde 85'i AB tarafından finanse edilen, toplam 520 milyon Euroluk program gerçekleştirilecek.
 • 16:44Denizcilik ve Lojistik Sektörü Aliağa'da BuluşacakAliağa, iki yıldır başarıyla gerçekleştirdiği "Aliağa Uluslararası Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi"ne üçüncü kez ev sahipliği yapacak.
 • 15:35Sivas Belediye Başkanı Aydın Gündemi DeğerlendirdiSivas Belediye Başkanı Aydın Gündemi DeğerlendirdiSivas Belediye Başkanı Sami Aydın, basında çıkan bazı haberler hakkında açıklamalarda bulundu.
 • 15:10Denizcilik ve Lojistik Sektörü Aliağa'da Buluşacakİzmir'in sanayi ve deniz ticareti şehri Aliağa, iki yıldır başarıyla düzenlenen Uluslararası Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesine üçüncü kez evsahipliği yapacak.
 • 14:32Endonezya'da 10 kişinin Bulunduğu Yolcu Uçağıyla Bağlantı KesildiEndonezya'da 10 kişinin Bulunduğu Yolcu Uçağıyla Bağlantı KesildiEndonezya'da Aviastar Havayolları'na ait küçük bir yolcu uçağıyla irtibatın kesildiği ve uçakta 10 kişinin olduğu bildirildi.
 • 12:15Aliağa Uluslararası Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi"Türkiye'nin deniz ticaretinde önemli merkezlerinden Aliağa'da bu yıl üçüncü kez düzenlenecek "Aliağa Uluslararası Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi", denizcilik ve lojistik sektörü temsilcilerini buluşturacak.
 • 21:33Özel Güvenlik Hizmetlerinde At ve Köpek KullanılabilecekÖzel güvenlik hizmetlerinde görev hayvanı kullanımı ile ilgili genelge yürürlüğe girdi.
 • 20:46Özel Güvenlik Hizmetlerinde At ve Köpek KullanılabilecekÖzel Güvenlik Hizmetlerinde At ve Köpek Kullanılabilecekİçişleri Bakanlığının özel güvenlik hizmetlerinde görev hayvanı at ve köpeklerin kullanımıyla ilgili genelgesi, yürürlüğe girdi.
 • 15:29Çevrecilerden Alman Hükümetine SuçlamaÇevrecilerden Alman Hükümetine SuçlamaAlman hükümeti, Volkswagen şirketinin emisyon standartlarına uydurmak için dizel motorlu otomobillerin egzoz değerlerini manipüle ettiğinden haberi olmadığını iddia etti.
 • 03:033 Bakanlıkta Atama! 3 İsim Değişti, 1 İsim Gitti3 Bakanlıkta Atama! 3 İsim Değişti, 1 İsim GittiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na yeni atamalar yapıldı.
 • 18:44Samsun-Kalın Demiryolu Hattı Modernizasyonu ProjesiSamsun-Kalın Demiryolu Hattı Modernizasyonu ProjesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Demiryolundan detay ve genel görüntüler- Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) Genel Müdürü Ömer Yıldız konuşması - Protokolden genel - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürü Bekir Gezer'in konuşması - İş makinesi ve işçilerden genel - Vali İbrahim Şahin'in konuşması - Protokol üyelerinin butona basması - Demir yolundaki modernizasyon çalışmalarının başlaması Samsun-Kalın Demiryolu Hattı Modernizasyonu Projesi- Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında yenilenecek demiryolu hattının ilk ray sökümü, Samsun'da yapıldı- TCDD Genel Müdürü Yıldız: - "Samsun-Kalın Demiryolu Hattı Modernizasyon Projesi, bugüne kadar AB IPA fonları ile finanse edilen en büyük ölçekli projemizdir" Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının yürüttüğü Ulaştırma Operasyonel Programı kapsamında, AB IPA fonları kullanılarak Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti işbirliğiyle gerçekleştirilen Samsun-Kalın (Sivas) Demiryolu Hattı Modernizasyon Projesi'nin ilk ray sökümü, Samsun'da gerçekleştirildi.
 • 17:47Samsun-Kalın Demiryolu Hattı Modernizasyonu ProjesiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının yürüttüğü Ulaştırma Operasyonel Programı kapsamında, AB IPA fonları kullanılarak Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti işbirliğiyle gerçekleştirilen Samsun-Kalın (Sivas) Demiryolu Hattı Modernizasyon Projesi'nin ilk ray sökümü, Samsun'da gerçekleştirildi.
 • 16:35İlk Ray Sökümü Başladıİlk Ray Sökümü BaşladıAvrupa Birliği (AB) hibe fonlarıyla finanse edilen en büyük ölçekli proje olan Samsun-Kalın Demiryolu hattı modernizasyon projesinin ilk ray sökümü Samsun’da törenle başladı.
 • 16:09Dubai'deki Palmiye Adaları'nın Yapımında Kullanılan Gemi, 3'üncü Havalimanı İçin Dolgu YapıyorDubai'deki Palmiye Adaları'nın Yapımında Kullanılan Gemi, 3'üncü Havalimanı İçin Dolgu YapıyorHaber: Ezgi ÇAPA/İSTANBUL DHA İstanbul'un kuzey kıyısında inşası süren 3. Havalimanı için hazırlanan 2013 yılının Nisan ayındaki Nihai Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) raporunda 'denize dolgu yapılmayacak' denildiği halde, 11 bin metreküp kum kapasitesi olan ve taşıdığı yükü sahile püskürterek boşaltan Dubai'deki ünlü Palmiye Adaları'nın yapımında da görev alan James Cook adlı dolgu gemisi sahilde mekik dokuyor.
 • 15:48Dubai'deki Palmiye Adaları'nın Yapımında Kullanılan Gemi, 3'üncü Havalimanı İçin Dolgu YapıyorDubai'deki Palmiye Adaları'nın Yapımında Kullanılan Gemi, 3'üncü Havalimanı İçin Dolgu Yapıyorİstanbul'un kuzey kıyısında inşası süren 3. Havalimanı için hazırlanan 2013 yılının Nisan ayındaki Nihai Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) raporunda 'denize dolgu yapılmayacak' denildiği halde, 11 bin metreküp kum kapasitesi olan ve taşıdığı yükü sahile püskürterek boşaltan Dubai'deki ünlü Palmiye Adaları'nın yapımında da görev alan James Cook adlı dolgu gemisi sahilde mekik dokuyor.
 • 13:04Başkan Çelik Sanayicilere SeslendiBaşkan Çelik Sanayicilere SeslendiBüyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Sanayi Odası Meclis Toplantısı’nda önemli açıklamalar yaptı.
 • 11:04Fatih Projesi Hakkında 9 Ayrı Soruşturma Yürütüldüğü İddiası Meclis'teCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Fatih Projesi hakkında 9 ayrı soruşturma yürütüldüğü iddiasını Meclis gündemine taşıdı.
 • 18:15Çaturoğlu Ereğli Kampüs İnşaatına 2016'da Başlanacağını AçıkladıÇaturoğlu Ereğli Kampüs İnşaatına 2016'da Başlanacağını AçıkladıZonguldak’ın Ereğli ilçesinde AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu teşkilat mensupları ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında protokolü ziyaret etti.
 • 14:56Elvan: Elvan: "Mersin'deki Ulaştırma Projelerini Hızla Tamamlayacağız"Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Mersin-Adana Karayolu ile Liman ve Hal Kavşağı projelerini 1 Kasım seçimlerinden önce ihaleye çıkaracaklarını söyledi.
 • 14:30Rusya ve Ukrayna'dan Yeni Yaptırım: Uçuşlar Karşılıklı İptal EdildiRusya ve Ukrayna'dan Yeni Yaptırım: Uçuşlar Karşılıklı İptal EdildiKırım’ın Rusya’ya bağlanması ve Doğu Ukrayna’da devam eden çatışmaları gerekçe gösteren Kiev, Rus hava yolu şirketleri Aeroflot ve Transaero’nun da aralarında bulunduğu 25 kadar şirketin Ukrayna’ya uçmalarını yasakladı.
 • 07:49Milli Uçakta Pürüz Var, Henüz Anlaşma da İmzalanmamışMilli Uçakta Pürüz Var, Henüz Anlaşma da İmzalanmamışAK Parti Hükümeti'nin seçimler öncesi tanıtığı 'milli' uçak projesinde, anlaşma imzalanmadığı, uçağın parçalarının Türkiye'de imal edilmesi şartı yüzünden de pürüz yaşandığı ortaya çıktı.
 • 16:31Motorcu Dostu Bariyer'ler İçin İmza Kampanyası BaşlattılarSakaryalı motosiklet tutkunu Egemen Edirneli'nin Gelibolu - Keşan yolunda bariyerlere çarpması sonucu hayatını kaybetmesi üzerine arkadaşları, bariyerlerin 'motorcu dostu bariyer' sistemleriyle değiştirilmesi için imza kampanyası başlattı.
 • 17:12Volkswagen'nin ABD'deki Egzoz Testi Manipülasyonuİtalya Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Riccardo Nencini, ülkesinde egzoz emisyon değerlerinde manipülasyon yapılmış riskli Volkswagen araç sayısının 1 milyon adet olabileceğini söyledi.
 • 14:19İki Sıkı Dost: Otomotiv ve Siyasetİki Sıkı Dost: Otomotiv ve SiyasetAlman otomobilcilik şirketlerine eleştiri yağıyor.
 • 15:18Volkswagen'da Görevden Almalar SürüyorHafta başında ortaya çıkan emisyon skandalı ile gündeme gelen Volkswagen (VW) grubunda istifalar sürüyor.
 • 07:18Kurban Bayramı Nedeniyle Köprü ve Otoyollarda Ücretsiz Uygulama BaşladıKurban Bayramı Nedeniyle Köprü ve Otoyollarda Ücretsiz Uygulama BaşladıKurban Bayramı nedeniyle otoyol ve Boğaziçi ile FSM köprülerinden ücretsiz geçişler gece yarısından itibaren başladı.
 • 01:43Otoyol ve Köprülerde Ücretsiz Geçiş BaşladıOtoyol ve Köprülerde Ücretsiz Geçiş BaşladıBayram nedeniyle otoyol ve Boğaziçi ile FSM köprülerinden ücretsiz geçişler gece yarısından itibaren başladı.