SON DAKİKA ULAŞTIRMA BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Ulaştırma Bakanlığı Haberleri

 • 17:05Kırklareli'nden Kısa KısaFATİH Projesi kapsamında Kırklareli'nde öğretmen ve öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı.
 • 16:21150 Bin Tablet Bilgisayar Öğrencilere Dağıtılıyor150 Bin Tablet Bilgisayar Öğrencilere DağıtılıyorFATİH Projesi kapsamında bugün Malatya’da öğrenim gören öğrencilere 150 bin adet tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi.
 • 15:37Fatih Projesi Tablet Dağıtım TöreniFatih Projesi kapsamında Nevşehir, Yozgat ve Malatya'da öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı.
 • 14:47Kütahya'da Fatih Projesi Tablet Dağıtım TöreniKütahya'da Fatih Projesi Tablet Dağıtım TöreniKütahya’da, Milli Eğitim Bakanlığı ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı işbirliği ile oluşturulan, Milli Eğitim Bakanlığı adına Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Eğitimde Fatih Projesi" kapsamında tablet dağıtım töreni Vali Şerif Yılmaz’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
 • 14:43Cihan-Sen: 'Medyayı Susturma Talimatı' Girişimi Münferit DeğilCihan Sendikalar Konfederasyonu (CİHAN-SEN) Genel Başkanı Naci Haliloğlu, Ankara Savcısı Serdar Coşkun’un Ulaştırma Bakanlığı’na gönderdiği iddia edilen, 'medyayı susturma talimatı’na tepki gösterdi.
 • 14:03Avrupa Gazeteciler Federasyonu'ndan Savcılık Talimatına Sert TepkiAvrupa Gazeteciler Federasyonu (EFJ), Ankara savcısı Serdar Coşkun’un Ulaştırma Bakanlığı’na verdiği ‘Muhalif medyayı susturun’ talimatına tepki gösterdi.
 • 13:24Eğitimde Fatih ProjesiEğitimde Fatih Projesi" Tablet Dağıtım TöreniSalondan genel görüntü.
 • 12:56Eğitimde Fatih ProjesiKonya'da, Eğitimde Fatih Projesi kapsamında öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı.
 • 11:19Özdağ: Özdağ: "Ak Parti Diğerleri Gibi Türkiye'yi İdare Etmedi, Yönetti"AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Türkiye’yi idare etmek kolay yönetmek zordur” dedi.
 • 11:06Samanyolu Yayın Grubu, Savcı Coşkun'u HSYK'ya Şikayet EttiSamanyolu yayın grubu, bazı basın kuruluşlarının yayınlarının durdurulması içerikli talebi nedeniyle Savcı Serdar Coşkun’u HSYK’ya şikayet etti.
 • 10:39Zara'da Mezuniyet SevinciCumhuriyet Üniversitesi Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı.
 • 18:33Eski Bakan Elvan: Kılıçdaroğlu'nun Projelerine Çok GüldümEski Bakan Elvan: Kılıçdaroğlu'nun Projelerine Çok GüldümUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'mega proje' açıklamasına ilişkin, "İzlediğimde çok güldüm açıkçası" dedi.
 • 18:17Otomotiv Tarihinin En Büyük Geri ÇağırmasıOtomotiv Tarihinin En Büyük Geri ÇağırmasıJapon hava yastığı firması Takata, ABD’li güvenlik kontrolörlerinin ısrarlı talepleri üzerine, üretilen 33,8 milyon hava yastığının hatalı olduğunu kabul...
 • 17:52Denizli Sanayi Odası Sayısal Takograf Hizmetine BaşladıDenizli Sanayi Odası (DSO), Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalanan protokol gereği sayısal takograflarda kullanılan sürücü, şirket ve servis kartı başvuru işlemleri için yetkilendirildi.
 • 17:05Otomotiv Tarihinin En Büyük Geri ÇağırmasıJapon hava yastığı firması Takata, ABD’li güvenlik kontrolörlerinin ısrarlı talepleri üzerine, üretilen 33,8 milyon hava yastığının hatalı olduğunu kabul ederek, otomotiv tarihinin en büyük geri çağırmasına yol açtı.
 • 16:11İstanbul Autoshow 2015 Başladıİstanbul Autoshow 2015 BaşladıAvrupa'nın en büyük otomobil fuarlarından biri olan 'İstanbul Autoshow 2015', Büyükçekmece'deki TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın da katıldığı açılış töreniyle başladı.
 • 13:13Utso'da Üye Bilgilendirme ToplantısıUzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası'nda (UTSO) üye bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 • 12:54Müsiad Şube Başkanı Lekesiz'den 'İcracı Bakanlık' DeğerlendirmesiMüsiad Şube Başkanı Lekesiz'den 'İcracı Bakanlık' DeğerlendirmesiMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şube Başkanı Resul Lekesiz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan’n Antalya’dan aday gösterilmesinin kent adına büyük bir şans olduğunu söyleyerek, kamu yatırımlarının neredeyse yarısının bu bakanlık tarafından gerçekleştirildiğini ve icracı bakanlığa herkesin yardımcı olması gerektiğini ifade etti.
 • 00:27MHP Grup Başkanvekili Vural AçıklamasıMHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, seçim sonucunda partisinin AK Parti ile koalisyon yapma olasılığına ilişkin, "Korku devleti oluşturan bir partiyle koalisyon yapmamız mümkün gözükmüyor" dedi.
 • 15:27Antalya, Yunanistan'dan Fazla "Mavi Bayrağa" SahipAntalya Valisi Muammer Türker, Antalya'nın Yunanistan ve İspanya'dan daha fazla mavi bayrağa sahip olduğunu söyledi.
 • 14:48Deniz Kirliliğine Karşı, Acil Müdahale Bölgesel Tatbikatı ile Eğitim ve Koordinasyon MerkeziDeniz Kirliliğine Karşı, Acil Müdahale Bölgesel Tatbikatı ile Eğitim ve Koordinasyon MerkeziAntalya Vali Muammer Türker, Antalya Deniz Kirliliğine Karşı Acil Müdahale Bölgesel Tatbikatı ile Deniz Kirliliğine Karşı Antalya Bölgesel Acil Müdahale Eğitim ve Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı.
 • 14:06Tehlikeli Madde Taşıyanlara İzmir'de Eğitim FırsatıTehlikeli Madde Taşıyanlara İzmir'de Eğitim Fırsatıİzmir Ticaret Odası ve İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliği ile artık tehlikeli madde taşıyanların alması gereken eğitimler İzmir’de de verilebilecek.
 • 10:44ABD'de 34 Milyon Araç Geri ÇağrılıyorABD'de 34 Milyon Araç Geri ÇağrılıyorPatlayarak metal şarapnel saçtığı ileri sürülen hava yastıklarıyla ilgili tartışma dinmiyor.
 • 09:52Esendir: Muhalif Sesleri Susturma, Basın Özgürlüğüne Yapılmış Bir SuikasttırMedya Etik Konseyi Başkanı Halit Esendir, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın muhalif medyayı susturmak için başlattığı çalışmayla ilgili bir açıklama yaptı.
 • 21:54Denizdeki Havalimanı AçılıyorDenizdeki Havalimanı AçılıyorOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 22 Mayıs 2015'in, Ordu ve Giresun illeri açısından tarihi bir gün olacağını söyledi.
 • 15:36Denizdeki Havalimanı AçılıyorOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 22 Mayıs 2015'in, Ordu ve Giresun illeri açısından tarihi bir gün olacağını söyledi.
 • 15:22Genel Seçime DoğruAK Parti Edirne Milletvekili adayı Şemsettin Emir, Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin hayata geçeceğini belirtti.
 • 14:54İgc Başkanı Dikmen: Muhalif Basını Susturma İddiası Çok Vahimİgc Başkanı Dikmen: Muhalif Basını Susturma İddiası Çok VahimAnkara Cumhuriyet Savcısı Serdar Coşkun’un, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na muhalif medyanın susturulmasına yönelik talimat gönderdiği iddiasına bir tepki de İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nden (İGC) geldi.
 • 14:44Ordu-giresun Havalimanı Açılışa HazırOrdu-giresun Havalimanı Açılışa HazırGümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, 22 Mayıs 2015 Cuma günü açılacak olan Ordu-Giresun Havalimanı’nda incelemelerde bulundu.
 • 19:43Birileri Medyadan Her Gün 'Padişahım Çok Yaşa' Demelerini İstiyorBirileri Medyadan Her Gün 'Padişahım Çok Yaşa' Demelerini İstiyor"BBP Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, savcı Serdar Coşkun'un seçime bir ay kala Ulaştırma Bakanlığı'na yasaklara aykırı olarak 'muhalif medyayı susturma talimatı' gönderdiği iddiası için, demokratik ülkelerde görülmeyen bir uygulama olduğunu söyledi.
 • 16:53Kadir Topbaş'tan İstanbullulara Tramvay Müjdesiİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Eyüp Belediyesi’nin Göktürk’teki yürüyüş parkurunun temel atma törenine katıldı.
 • 14:17Göp: Muhalif Medyayı Susturmak İçin Anayasa İhlal EdiliyorGazetecilere Özgürlük Platformu (GÖP), Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu’nun Ulaştırma Bakanlığı’na yazı göndererek, muhalif medyanın susturulmasını istediği iddialarına tepki gösterdi.
 • 13:57Göp: Muhalif Medyayı Susturmak İçin Anayasa İhlal EdiliyorAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu'nun yasalara aykırı bir talimatla "Ulaştırma Bakanlığı'na yazı göndererek, muhalif partilerin sesini duyurabildiği televizyon, radyo ve internet sitesi gibi medya organlarının kullandığı devlete ait uydu bağlantılarını kapatmayı amaçladığı" iddialarına karşı Gazetecilere Özgürlük Platformu bir açıklama yaptı.
 • 08:57İstanbul Trafiğine Çözüm İstanbul trafiğini azaltmak, denizin toplu ulaşımdaki payını artırmak için Dentur Avrasya, 14 adet ''double ended'' yeni gemi yapıyor.
 • 20:23Çaykur Rizesporlu Futbolcular Taraftarla BuluştuÇaykur Rizesporlu Futbolcular Taraftarla BuluştuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Futbolcuların taraftarla fotoğraf çektirmesi ve forma imzalaması- Teknik direktör Hikmet Karaman ile röportaj- Teknik direktör Hikmet Karaman minik taraftarla sohbeti- Fotoğraf çekimi Çaykur Rizesporlu futbolcular taraftarla buluştu- Çaykur Rizesporlu futbolcular ve teknik direktör Hikmet Karaman, İyidere ilçesinde düzenlenen etkinlikte taraftara forma dağıttı- Hikmet Karaman: "Çok önemli bir maça çıkacağız. Taraftarın desteğine yarın ihtiyacımız var" Çaykur Rizesporlu futbolcular ve teknik direktör Hikmet Karaman, İyidere ilçesinde düzenlenen etkinlikte taraftarlarla bir araya geldi.
 • 18:22CHP'li Kara: Ön Seçim Sonrası Çıktığım Televizyon Kanalını CezalandırdılarCHP'li Kara: Ön Seçim Sonrası Çıktığım Televizyon Kanalını CezalandırdılarCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya 1. sıra milletvekili adayı Dr. Niyazi Nefi Kara, siyasi iktidarın medya üzerinde çok ciddi baskısı olduğunu söyledi.
 • 16:42Tek Adamlı Bir Sistem İçin Sistematik Operasyon Yapıyorlar'MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Ankara Savcısı Serdar Coşkun’un seçime bir ay kala Ulaştırma Bakanlığı’na yasalara aykırı olarak ‘muhalif medyayı susturma talimatı’ gönderdiği iddialarına tepki gösterdi.
 • 15:13Bakan İslam Gazetecilere Bakanlık Programlarını AnlattıBakan İslam Gazetecilere Bakanlık Programlarını AnlattıAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, gazeteciler ile buluşarak bakanlık programlarını ve işleyişini anlattı.
 • 15:11Muhalif Medyayı Susturun' Talimatına Tepki: Talimat AntidemokratikAnkara Savcısı Serdar Coşkun’un Ulaştırma Bakanlığı’na yasalara aykırı olarak ‘muhalif medyayı susturma talimatı’ gönderdiği iddiasına muhalefet parti milletvekillerinden tepki geldi.
 • 14:57Türk Medyasını Terör Yayını Görmek, Türkiye'yi Kabile Devleti Görmekle EşdeğerTürk Medyasını Terör Yayını Görmek, Türkiye'yi Kabile Devleti Görmekle Eşdeğer"İzmir Bağımsız Milletvekili ve bağımsız milletvekili adayı İlhan İşbilen, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu’nun, Ulaştırma Bakanlığı’na, ‘muhalif medyayı susturun’ yönünde talimat gönderdiği iddialarına tepki gösterdi.
 • 14:37Vekil Toptaş: Yolsuzluklar, Hırsızlıklar Duyurulmasın Diye Basın SusturuluyorAnkara Savcısı Serdar Coşkun’un Ulaştırma Bakanlığı’na talimat vererek yasalara aykırı olarak muhalif basını susturma talimatı gönderdiği iddialarına siyasiler tepki gösterdi.
 • 13:31MHP'li Tanrıkulu'ndan, 'Medyayı Susturma' İddiasına Sert TepkiMHP'li Tanrıkulu'ndan, 'Medyayı Susturma' İddiasına Sert TepkiMHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, Ankara Savcısı Serdar Coşkun’un seçime bir ay kala Ulaştırma Bakanlığı’na, 'muhalif medyayı susturma talimatı’ gönderdiği iddialarına sert tepki gösterdi.
 • 11:47Kamyonlar Denizi Doldurmak İçin 950 Bin Sefer YaptıKamyonlar Denizi Doldurmak İçin 950 Bin Sefer YaptıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Havalimanı tabelası - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Fatih Turan'ın konuşması - Havalimanı havadan görüntüsü Kamyonlar denizi doldurmak için 950 bin sefer yaptı- Avrupa ve Türkiye'nin deniz doldurularak inşa edilen tek havalimanı olan ve gelecek hafta açılışı planlanan Ordu-Giresun Havalimanı'nın yapımında kullanılan 36 milyon ton taşı, kamyonlar 950 bin seferde taşıdı- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Turan: "Projede görev alan Türk mühendisler, ilkleri gerçekleştirdi" HAYATİ AKÇAY - Avrupa ve Türkiye'nin deniz doldurularak inşa edilen tek havalimanı olan ve gelecek hafta açılışı planlanan Ordu-Giresun Havalimanı'nın yapımında kullanılan 36 milyon ton taş için kamyonlar 950 bin sefer yaptı.
 • 11:44Kamyonlar Denizi Doldurmak İçin 950 Bin Sefer YaptıAvrupa ve Türkiye'nin deniz doldurularak inşa edilen tek havalimanı olan ve gelecek hafta açılışı planlanan Ordu-Giresun Havalimanı'nın yapımında kullanılan 36 milyon ton taş için kamyonlar 950 bin sefer yaptı.
 • 11:43Tşof Başkanı Apaydın AçıklamasıTürkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, şoför esnafının hükümetten beklentilerinin yüksek olduğunu, kamyoncu esnafının da müjde beklediğini belirtti.
 • 11:08Tşof Başkanı Apaydın: Tşof Başkanı Apaydın: "Kamyoncu Esnafımız Hükümetten Müjde Bekliyor"TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun verdiği müjdeli haberlerle binlerce şoför esnafının sevindiğini belirterek, "Kamyoncu esnafı hükümetten müjde bekliyor" dedi.
 • 10:47Eski Bakan Açıkladı: 4g Değil 5g GeliyorEski Bakan Açıkladı: 4g Değil 5g GeliyorEski Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, 4G ve 5G hakkında bazı açıklamalarda bulundu.
 • 06:42Pertek ve Çemişgezek Feribotları Suya İndirildiPertek ve Çemişgezek Feribotları Suya İndirildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Halk oyunları gösterisi-Vali Osman Kaymak'ın konuşması-Protokolden görüntüler-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın'ın konuşması-Pertek Belediye başkanı Recai Vural'a ve Çemişgezek Belediye başkanı Ahmet Şadan Ersoy'a Kuran-ı Kerim ve Bayrak verilmesi-Pertek Belediye başkanı Recai Vural'ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkililerine plaket vermesi-Feribotlardan görüntü-İl Müftüsü Hüseyin Yıldırım'ın dua okuması ve açılış kurdelesinin kesilmesi-Feribotun ilk seferine çıkması -Tunceli Valisi Kaymak: "Halkımız artık barış, kardeşlik istiyor.
 • 23:34Pertek ve Çemişgezek Feribotları Suya İndirildiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Tunceli'nin Pertek ve Çemişgezek ilçe belediyelerine hibe edilen "Murat" ve "Bayram Baba" feribotları, törenle suya indirildi.
 • 21:44Tunceli'de 12 Milyonluk Feribotlar Törenle Suya İndirildiTunceli'de 12 Milyonluk Feribotlar Törenle Suya İndirildiTunceli’nin Pertek ve Çemişgezek ilçesinde yük ve yolcu taşımacılığının yanı sıra turizm alanında da kullanılacak iki feribot düzenlenen törenle suya indirildi.