SON DAKİKA ULAŞTIRMA BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Ulaştırma Bakanlığı Haberleri

 • 22:08Ssm ile Shgm Arasında "Uçuşa Elverişlilik Sertifikasyon Protokolü" İmzalandıSavunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi, bölgesel uçak projesinin ikinci aşamasında tamamen yerli imkanlarla ikinci tip bir uçak tasarlanması ve üretilmesinin öngörüldüğünü belirterek, "Böylece havacılık alanında ciddi atılım yapan bir ülke konumuna gelmiş olacağız" dedi.
 • 18:54Samsat'ta Feribot İskelesinin Yapımına BaşlandıSamsat'ta Feribot İskelesinin Yapımına BaşlandıAdıyaman’ın Samsat ilçesi ile Şanlıurfa’nın Bozova ilçesi arasında ulaşımı sağlayacak feribot iskelesi yapımına başlandı.
 • 16:35Yeşil Liman/eko Liman Projesi Belge TöreniTürkiye’de faaliyet gösteren liman tesislerinin işletme standartlarının yükseltilmesi ve çerçeveye olan duyarlılıklarının en üst düzeye çıkarılması amacıyla imzalanan “Yeşil Liman Protokolü” çerçevesinde Marport Liman İşletmelerine “Yeşil Liman” belgesi düzenlenen törenle teslim edildi.
 • 15:45Türkiye'nin İlk Yeşil LimanıTürkiye'nin ilk yeşil liman sertifikası, Marport Liman İşletmelerine verildi.
 • 00:36Kuzey Kutbu'nda Kaybolan Rus Pilot Sağ BulunduHALİFAX (AA) – Robinson R 22 tipi tek kişilik helikopteriyle Kanada'nın Iqualit kentinden Cuma günü havalandıktan sonra kaybolan Rus pilot Sergey Ananov kurtarıldı.
 • 19:49Kantara Girmemek İçin Plakasına Çamur Sıvayan Araç 'Bomba Yüklü' Şüphesiyle DurdurulduKantara Girmemek İçin Plakasına Çamur Sıvayan Araç 'Bomba Yüklü' Şüphesiyle DurdurulduBursa'nın İnegöl ilçesinde aracına normalden fazla kavun yükleyen Selami Ş. (49), yol üzerinde bulunan Ulaştırma Bakanlığı bünyesindeki kantarlara girmemek için aracının plakasını çamur ile sıvayınca polisi alarma geçirdi.
 • 11:51Kapadokya'daki Balon Kazası Raporu TamamlandıUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, 17 Aralık 2014'te meydana gelen ve 3 kişinin yaralandığı balon kazasıyla ilgili olarak hazırlanan raporun tamamlandığını duyurdu.
 • 10:17Türk Mühendislerinden Gemi ve Trene Doğalgazlı MotorTürk Mühendislerinden Gemi ve Trene Doğalgazlı MotorTren ve gemilerde kullanılan dizel motorların yanına, Türk mühendislerin geliştirdiği doğalgaz ile çalışan motorlar da dahil edilecek.
 • 11:24Engelli Öğrencilere Özel TabletEngelli Öğrencilere Özel TabletMilli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında Van’da 12 engelli öğrenciye ‘Engelli Erişilebilirlik Cihazı ve Tablet Bilgisayar’ dağıtımı yapıldı.
 • 16:15Engelli Çift Bakanlık Önünde Hareketli Dakikalar YaşattıEngelli Çift Bakanlık Önünde Hareketli Dakikalar YaşattıEngelli çift Bakanlık önünde hareketli dakikalar yaşattı Ankara'da kendilerine verilen engelli kartı ile özel halk otobüslerine binemediğini ve otobüs personeli tarafından hakarete uğradığını öne süren engelli çift, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı önünde üzerlerine benzin dökerek kendilerini yakmak istedi.
 • 16:01Engelli Çift Bakanlık Önünde Hareketli Dakikalar YaşattıEngelli Çift Bakanlık Önünde Hareketli Dakikalar YaşattıAnkara'da kendilerine verilen engelli kartı ile özel halk otobüslerine binemediğini ve otobüs personeli tarafından hakarete uğradığını öne süren engelli çift, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı önünde üzerlerine benzin dökerek kendilerini yakmak istedi.
 • 15:53Görme Engelli Şahıs Ücretsiz Ulaşım İçin Bakanlık Önünde Eylem YaptıAnkara’da yüzde 91 görme engelli olan Dursun Pertesoy isimli vatandaş eşiyle birlikte Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı önünde eylem yaptı.
 • 00:38Arınç: "Hdp'li Yöneticiler O Eylemde Neden Yoktu"Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen ve 32 kişinin hayatını kaybettiği patlamaya öncesinde Suruç Belediyesi yetkililerinin polisin Amara Kültür Merkezinde arama yapmasına müsaade etmediklerini ve güvenlik kameralarının çalışmadığını belirterek, Suruç’ta her gün yapılan eylemlere katılan HDP’li yöneticilerin o gün yapılan eyleme neden katılmadıklarının ayrıca bir istihbarat konusu olduğunu söyledi.
 • 17:14Akçakoca Balıkçı Barınağı Fenerleri YenilendiAkçakoca Balıkçı Barınağı Fenerleri YenilendiAkçakoca balıkçı barınağında yer alan deniz fenerleri yenilendi.
 • 12:59Terminali Kullanmayan Seyahat Firmalarına Ceza GeliyorTerminali Kullanmayan Seyahat Firmalarına Ceza GeliyorBursa Şehirlerarası ve Uluslararası Otobüs Terminali’ni kullanmayıp mahalle aralarından aldıkları yolcuları yurtdışına götüren firmalara yaptırım uygulanacak.
 • 11:58Terminal Dışında Yolcu İndirip, Bindiren Otobüs Firmasını 571 Lira Ceza BekliyorÖzellikle bayram ve tatil günlerinde şehirler arası yolcu terminallerinin dışından yolcu indirip bindiren otobüs firmalarını sürpriz cezalar bekliyor.
 • 11:24Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yeni Haftaya Hızlı Başladı"Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bayram sonrası yeni haftaya yeni dönemi planlayarak başladığı bildirildi.
 • 11:02Terminali Kullanmayan Firmalara Yasal Yaptırım UygulanacakBursa Şehirlerarası ve Uluslararası Otobüs Terminali'ni kullanmayıp mahalle aralarından aldıkları yolcuları yurtdışına götüren firmalara yaptırım uygulanacak.
 • 06:48Amerika'daki En Etkili 30 Türk-Amerikan Kadını BelirlendiAmerika'daki En Etkili 30 Türk-Amerikan Kadını BelirlendiAmerika'da 2002 yılından beri yayınlanan TURKOFAMERICA Dergisi, ABD'nin "En etkin 30 Türk-Amerikan kadını"nı belirledi.
 • 18:20Kocaeli Donanmaya Ait Savaş Gemileri Körfez Köprüsü'nde Tabliye Kaldıran Vinçleri SalladıKocaeli Donanmaya Ait Savaş Gemileri Körfez Köprüsü'nde Tabliye Kaldıran Vinçleri SalladıDonanmaya ait savaş gemileri Körfez Köprüsü'nde tabliye kaldıran vinçleri salladı Gebze-Orhangazi-İzmit otoyol Projesi'nin en önemli geçiş noktası olan Körfez Köprüsü'nün 'Kuzey yolu' olarak da adlandırılan Dilburnu ayakları ile kara bağlantısı arasındaki tabliyelerin yerleştirilmesi sırasında Körfez'den belirlenen hız limitinin üzerinde geçen gemilerin hasara yolaçtığı ortaya çıktı.
 • 17:25Büyükşehir Yeni Haftaya Hızlı BaşladıBüyükşehir Yeni Haftaya Hızlı BaşladıBüyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’de huzurlu bir şekilde geçen Ramazan ayı ve Bayram sonrası yeni haftaya yeni dönemi planlayarak başladı.
 • 09:23Gemiler Aşırı Dalga Yaptı, İzmit Köprüsü İnşaatı Hasar GördüGemiler Aşırı Dalga Yaptı, İzmit Köprüsü İnşaatı Hasar Gördüİzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde çalışmalar hızla devam ederken bölgeden geçen gemilerin aşırı hızla gitmelerinin köprü tabliyelerine hasar verdiği ortaya çıktı.
 • 11:44Hava Yastığı Skandalında Yeni GelişmeHava Yastığı Skandalında Yeni GelişmePatlayarak metal şarapnel saçtığı ileri sürülen hava yastıklarıyla bağlantılı geri çağırmalara bir yenisi daha eklendi.
 • 10:17Milli Yolcu Uçağının Motoru da Yerli OlacakMilli Yolcu Uçağının Motoru da Yerli OlacakBaşbakan Davutoğlu’nun 27 Mayıs’ta tanıttığı ve 2019’da göklerde olması hedeflenen milli bölgesel yolcu uçağının motoru da yerli olacak.
 • 12:26Korsan Taksiyle Taşınan Her Turistin Can Güvenliği Tehlikededir'Korsan Taksiyle Taşınan Her Turistin Can Güvenliği Tehlikededir'Manavgat Şoförler Odası(MŞO) Başkanı Mahmut Şafak, korsan taksiciliğin, emeğiyle taksicilik yapanlarının emeklerini gasp ettiğini söyledi.
 • 11:28Eski Bakan Yaşar Topçu: Siyasette Zenginleşmek, 'Hırsızlık Harici' Mümkün DeğilEski Bakan Yaşar Topçu: Siyasette Zenginleşmek, 'Hırsızlık Harici' Mümkün DeğilEski Ulaştırma Bakanı Yaşar Topçu, siyaset içerisinde insanların zenginleşemeyeceğini, zenginleşen siyasetçinin mutlaka yasal olmayan yollara tevessül etmiş olduğunu söyledi.
 • 10:53Tmgd Olabilmek İçin Nasıl Bir Yol İzlenmeliTmgd Olabilmek İçin Nasıl Bir Yol İzlenmeliAspir Eskişehir Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı ve SRC5 Eğitim Merkezi Sorumlusu Hüda Doğan, adı yeni duyulmaya başlanan Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanlığı ile ilgili bilgi verdi.
 • 19:58Budapeşte-Belgrad Demiryolu Hattı Modernizasyonu ProjesiBudapeşte-Belgrad Demiryolu Hattı Modernizasyonu ProjesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanlığı binası,- Anlaşmaların imzalanması, - Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto'nun konuşması, - Sırbistan Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Dejan Trifunovic'in konuşması, - Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu Başkan Yarımdısı Vang Hsziao-tao'nun konuşması Budapeşte-Belgrad demiryolu hattı modernizasyonu projesi- Çin'in finanse edeceği proje, anlaşmaların imzalanması halinde bu yıl içinde hayata geçirilecek Budapeşte-Belgrad demiryolu hattının modernizasyonu konusunda Macaristan, Sırbistan ve Çin'den üyelerin katılımıyla oluşturulan çalışma grubu, Macaristan Dış Ticaret ve Dışişleri Bakanlığı'nda bir araya geldi.
 • 19:45Budapeşte-Belgrad Demiryolu Hattı Modernizasyonu ProjesiBudapeşte-Belgrad demiryolu hattının modernizasyonu konusunda Macaristan, Sırbistan ve Çin'den üyelerin katılımıyla oluşturulan çalışma grubu, Macaristan Dış Ticaret ve Dışişleri Bakanlığı'nda bir araya geldi.
 • 13:16Demiryolu Kazalarının AraştırılmasıDemiryolu kazalarının nedenlerine ilişkin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu da inceleme yaptırabilecek.
 • 12:26Köprü ve Otoyollarda Bedava Geçiş BaşladıKöprü ve Otoyollarda Bedava Geçiş BaşladıHaber- Kamera: Ramazan EĞRİ/ İSTANBUL DHA Ramazan Bayramı nedeniyle otoyol ve köprülerden ücretsiz geçiş gece yarısından itibaren başladı.
 • 11:06Kars'ta Lojistik Merkezi ÇalışmalarıAK Parti Kars Milletvekili Mehmet Uçum, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu (BTK), Lojistik Merkezi demiryolu bağlantısı uygulama projeleri hazırlama işinin çalışmalarına başlandığını söyledi.
 • 08:16Köprü ve Otoyollarda Bedava Geçiş BaşladıKöprü ve Otoyollarda Bedava Geçiş BaşladıRamazan Bayramı nedeniyle otoyol ve köprülerden ücretsiz geçiş gece yarısından itibaren başladı.
 • 18:00Kars Lojistik Merkezi ve Demiryolu Bağlantısı Uygulama Projeleri Hazırlama İşine BaşlandıKars Lojistik Merkezi ve Demiryolu Bağlantısı Uygulama Projeleri Hazırlama İşine BaşlandıAK Parti Kars Milletvekili Av. Mehmet Uçum, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu (BTK), Lojistik Merkezi demiryolu bağlantısı uygulama projeleri hazırlama işinin çalışmalarına başlandığını bildirdi.
 • 16:44Afyonkarahisar Kantardan Kaçan Tırlara Gece OperasyonuAfyonkarahisar Kantardan Kaçan Tırlara Gece OperasyonuAfyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde fazla yük nedeniyle yol denetim istasyonundan kaçan tırlara polis gece operasyonu düzenledi.
 • 16:12Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Tahran Deklarasyonu olarak Brezilya ile Türkiye'nin ortaya koyduklarının, müzakere çerçevesi şu anda kabul edilen nükleer anlaşmanın ana gövdesini oluşturduğunu belirterek, "Keşke o zaman bu anlaşma esas alınıp hayata geçirilseydi belki bir 5 yıl kaybedilmemiş olacaktı" dedi.
 • 14:36Otoyol İçin Halk Toplantısı YapılacakAnkara-Niğde Otoyolu ve bağlantı yolları için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci başladı.
 • 23:33Zara'da İftar ProgramıSivas'ın Zara ilçesinde iftar programı düzenlendi.
 • 18:35Almanya Temmuz'a Yeniliklerle GirdiAlmanya’da birçok alanda yapılan kanun değişiklikleri ve düzenlemeler 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe girdi.
 • 18:35Yalova - Çınarcık'ta Deniz Dolgusunda 'Çevre Felaketi' ÖnlemiYalova - Çınarcık'ta Deniz Dolgusunda 'Çevre Felaketi' ÖnlemiÇınarcık'ta deniz dolgusunda 'çevre felaketi' önlemi Işıl ARSLAN- Faruk KAHRAMAN/YALOVA, (DHA) - YALOVA'nın Çınarcık İlçesi'nde yapımına geçen yıl başlanan Çınarcık Deniz Dolgu Projesi'ni alan yüklenici firmanın, dolgu malzemesi yerine, gemilerle İstanbul'dan getirdiği kentsel dönüşüm hafriyatını kullandığı ve gece denizin ortasına toprak döktüğü iddiaları, mercek altına alındı.
 • 15:37Otobüsçülerden Korsan Taşımaya TepkiRamazan Bayramı'na ramak kala otogarlara akın artıyor.
 • 14:20Çınarcık'ta Deniz Dolgusunda 'Çevre Felaketi' ÖnlemiÇınarcık'ta Deniz Dolgusunda 'Çevre Felaketi' ÖnlemiYalova'nın Çınarcık İlçesi'nde yapımına geçen yıl başlanan Çınarcık Deniz Dolgu Projesi'ni alan yüklenici firmanın, dolgu malzemesi yerine, gemilerle İstanbul'dan getirdiği kentsel dönüşüm hafriyatını kullandığı ve gece denizin ortasına toprak döktüğü iddiaları, mercek altına alındı.
 • 18:06Zorunlu İniş Yapan Uçakta İncelemeZorunlu İniş Yapan Uçakta İncelemeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu ekibinin uçak üzerinde inceleme yapmasından görüntüler,- Uçağın sökülmesinden detay görüntüler, - Uçağın kanatlarının alınması ve vinçin üzerine yerleştirilmesinden detay görüntüler, Samsun'da uçağın zorunlu iniş yapması- Çarşamba Havalimanı'ndan dün havalandıktan kısa süre sonra sahile zorunlu iniş yapan uçakla ilgili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı inceleme başlattı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu, Çarşamba Havalimanı'ndan dün havalandıktan sonra sahile zorunlu iniş yapan İstanbul Havacılık Kulübü'ne ait tek motorlu TB10 tipi uçağında inceleme başlattı.
 • 17:26Karakaya Barajı'nda Feribot Seferleri BaşlıyorKarakaya Barajı'nda Feribot Seferleri BaşlıyorKarakaya Baraj Gölü’ne Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından getirilen iki feribot yakın zamanda sefere başlayacak.
 • 15:57Samsun'da Uçağın Zorunlu İniş YapmasıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu, Çarşamba Havalimanı'ndan dün havalandıktan sonra sahile zorunlu iniş yapan İstanbul Havacılık Kulübü'ne ait tek motorlu TB10 tipi uçağında inceleme başlattı.
 • 15:29Zorunlu İniş Yapan Uçak İçin İnceleme BaşlatıldıZorunlu İniş Yapan Uçak İçin İnceleme BaşlatıldıSamsun'da dün İstanbul Havacılık Kulübü'ne ait tek motorlu TB10 tipi uçağın havalandıktan kısa bir süre sonra motorunun durması sonucu denize zorunlu iniş yapmasıyla ilgili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu tarafından inceleme başlatıldı.
 • 14:01Zorunlu İniş Yapan Uçak İçin İnceleme BaşlatıldıZorunlu İniş Yapan Uçak İçin İnceleme BaşlatıldıSamsun'da dün İstanbul Havacılık Kulübü'ne ait tek motorlu TB10 tipi uçağın havalandıktan kısa bir süre sonra motorunun durması sonucu denize zorunlu iniş yapmasıyla ilgili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu tarafından inceleme başlatıldı.
 • 12:18Marmaris Yat Limanını 2016'ya Kadar Marmaris Belediyesi İşletecekMuğla Büyükşehir Belediyesine bugün devredilmesi beklenen Marmaris Yat Limanını, yıl sonuna kadar Marmaris Belediyesi işletilecek.
 • 11:40Bayram Tatilinde Yolcular Biletsiz KalmayacakTüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Genel Sekreteri Nusret Ertürk, Ramazan Bayramı tatili öncesi mevcut tarifeli seferlerin tamamının dolmasına karşın talep oldukça ek sefer koyarak vatandaşların ulaşım sorununu çözeceklerini bildirdi.
 • 11:19Feribotlar Seferlere BaşlıyorFeribotlar Seferlere BaşlıyorUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılarak, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen 2 adet feribot yakında seferlere başlayacak.