SON DAKİKA AİHM HABERLERİ

Son Dakika AİHM Haberleri

23:44
Doğu Perinçek, Beraberindeki Heyetle Yurda Döndü "Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır" sözleri üzerine davalık olduğu İsviçre'nin temyiz başvurusu üzerine AİHM'de savunma yapan Doğu Perinçek, yurda döndü.
23:19
Çiçek: Deaş'e Karşı Savaşıyor Görüntüsü Altında PKK'nın Terör Örgütü Olduğu Göz Ardı Edilemez Resmi ziyaret için Fransa'da bulunan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye'nin Paris Büyükelçiliği'nde bir basın toplantısı düzenledi.
22:02
Cemil Çiçek: DEAŞ'tan Önce PKK Var TBMM Başkanı Çiçek "Yaşadığımız coğrafyada tek terör örgütü DEAŞ değil, ondan daha evvel, bizim 40 bin vatandaşımızı katleden PKK terör örgütü var." dedi.
Cemil Çiçek: DEAŞ'tan Önce PKK Var
21:54
Türkiye İfade Özgürlüğünde Sonuncu Türkiye, 2014 yılında da AİHM önünde ifade özgürlüğü ihlali nedeniyle hakkında en fazla karar açıklanan ülke oldu.
Türkiye İfade Özgürlüğünde Sonuncu
21:12
TBMM Başkanı Çiçek Paris'te "Yaşadığımız coğrafyada tek terör örgütü DEAŞ değil, ondan daha evvel, bizim 40 bin vatandaşımızı katleden PKK terör örgütü var. Şimdi DEAŞ'e karşı savaşıyor görüntüsü altında PKK'nın terör örgütü olduğu gözardı edilemez, ona meşruiyet kazandırılamaz" "Türkiye'nin Ermeni halkıyla bir sorunu yok. Esas mesele diasporanın dünyada Ermenistan'ın da politikalarını ipotek altına alan bir karalama kampanyası sürdürmesidir" "(AİHM'deki Perinçek davasıyla ilgili) Bizim AİHM'den beklentimiz, konuya
19:27
AİHM 2014 İstatistiklerini Açıkladı Türkiye'den AİHM'e 2013'te gelen 10 bin 950 kayıtlı dava sayısı 2014 yılında 9 bin 488'e düştü.
12:18
George Clooney'nin Eşi, Doğu Perinçek'e Karşı Ermenistan'ı Savundu George Clooney'nin eşi Emel Clooney, Doğu Perinçek'in 'Ermeni Soykırımı emperyalist bir yalandır' sözü sonrası temyize giden davada Ermenistan'ın avukatlığını yaptı.
George Clooney'nin Eşi, Doğu Perinçek'e Karşı Ermenistan'ı Savundu
09:52
Kayıp Kaçak Bedeli Yasalaşabilir AHİM Yolu Göründü Hükümetin Meclis'e yolladığı "Elektrik Piyasası" taslağının yasalaşması durumunda, tüketici örgütleri "kayıp-kaçak" bedellerini yasallaştıracağını savundu.
Kayıp Kaçak Bedeli Yasalaşabilir AHİM Yolu Göründü
19:47
Perinçek: "Biz Mahkemeye Hukuki Kanıtlarımızı ve Tarihi Gerçekleri Sunduk" AİHM'deki Perinçek davası- İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek : "Mahkemeyi ucuz savunmalarla, argümanlarla etkileme yöntemi bizim için makbul değil. Biz mahkemeye hukuki kanıtlarımızı ve tarihi gerçekleri sunduk"- "Savunmanın inandırıcı olup olmadığını mahkeme takdir edecek.
Perinçek: 'Biz Mahkemeye Hukuki Kanıtlarımızı ve Tarihi Gerçekleri Sunduk'
19:27
Çavuşoğlu Türkmenistan'da Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "(AİHM'deki Perinçek davası) Bu dava aslında sözde soykırımla ilgili bir dava değil, ifade özgürlüğüyle ilgili bir davadır"
19:08
AİHM'de Görülen Doğu Perinçek'in Taraf Olduğu Temyiz Duruşması Sona Erdi (2) Levent GÜNDÜZ - Engin AKGÜRBÜZ / DHA - İŞÇİ Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in İsviçre'de verdiği konferanslarda, 1915 olaylarına ilişkin "Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır" demesi üzerine bu ülke yargısınca 'ırkçı ayrımcılık' gerekçesiyle cezaya çarptırılması üzerine, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) ise 'ifade özgürlüğü' vurgusu yaparak İsviçre'yi haksız bulduğu Perinçek-İsviçre davasının temyiz duruşması sona erdi.
18:26
AİHM'deki Perinçek Davası İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek : "Mahkemeyi ucuz savunmalarla, argümanlarla etkileme yöntemi bizim için makbul değil. Biz mahkemeye hukuki kanıtlarımızı ve tarihi gerçekleri sunduk" "Savunmanın inandırıcı olup olmadığını mahkeme takdir edecek.
17:54
AİHM'de Perinçek Davasında Son Perde İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek tarafından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) önünde İsviçre'ye karşı açılan ifade özgürlüğü davasının temyiz duruşması Strasbourg'da yapıldı.
AİHM'de Perinçek Davasında Son Perde
17:15
Aktüel1aihm'de Görülen Doğu Perinçek'in Taraf Olduğu Temyiz Duruşması Sona Erdi (AKTÜEL GÖRÜNTÜLER - RÖPORTAJLAR) AİHM'de görülen Doğu Perinçek'in taraf olduğu temyiz duruşması sona erdi İŞÇİ Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in İsviçre'de verdiği konferanslarda, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır demesi üzerine bu ülke yargısınca 'ırkçı ayrımcılık' gerekçesiyle cezaya çarptırılması üzerine, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) ise 'ifade özgürlüğü' vurgusu yaparak İsviçre'yi haksız bulduğu Perinçek-İsviçre davasının temyiz
Aktüel1aihm'de Görülen Doğu Perinçek'in Taraf Olduğu Temyiz Duruşması Sona Erdi
16:35
AİHM'deki Perinçek Davası İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek : "AİHM 2. Dairesi'nin kararından ve bizlerin mücadelesinden sonra Türkleri aşağılayan taşlaşmış önyargılar kırılmıştır"
16:25
Perinçek, AİHM Önüne Destek İçin Gelen Gruba Hitap Etti Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde bugün görülen Perinçek-İsviçre davası için Türkiye’den ve Avrupa’nın farklı ülkelerinden yüzlerce kişi Strasbourg’a geldi.
Perinçek, AİHM Önüne Destek İçin Gelen Gruba Hitap Etti
16:21
Aktüel2aihm'de Görülen Doğu Perinçek'in Taraf Olduğu Temyiz Duruşması Sona Erdi Dha DIŞ HABER - (ALTÜEL GÖRÜNTÜELER - RÖPORTAJLAR) AİHM'de görülen Doğu Perinçek'in taraf olduğu temyiz duruşması sona erdi İŞÇİ Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in İsviçre'de verdiği konferanslarda, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır demesi üzerine bu ülke yargısınca 'ırkçı ayrımcılık' gerekçesiyle cezaya çarptırılması üzerine, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) ise 'ifade özgürlüğü' vurgusu yaparak İsviçre'yi haksız bulduğu Perinçek-İsviçre
Aktüel2aihm'de Görülen Doğu Perinçek'in Taraf Olduğu Temyiz Duruşması Sona Erdi
16:04
MHP Grup Başkanvekili Vural Açıklaması "Devletin sahip olduğu tecrübelerin ortadan kaldırılarak birisinin arzusu, ihtirası için sistemin değişmesini doğru ve meşru bulmuyoruz.
15:54
Oktay Vural: Başbakan Bayrağın Ne Anlama Geldiğini Bilmiyor MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun al bayrak edebiyatı yaptığını söyledi.
Oktay Vural: Başbakan Bayrağın Ne Anlama Geldiğini Bilmiyor
15:47
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay Açıklaması "(HDP'nin seçime parti olarak girmesi) Risklerini alarak seçime siyasi parti olarak katılmalarında fayda vardır.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay Açıklaması
15:43
Oktay Vural : Başbakan Bayrağın Ne Anlama Geldiğini Bilmiyor Mhp Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun al bayrak edebiyatı yaptığını söyledi.
15:33
Bozdağ, Aa Editör Masası'na Konuk Oldu Açıklaması "(AİHM'deki Perinçek davası) Bugün Büyük Dairenin Doğu Perinçek hakkında vereceği kararı tarihi bir karar olarak görüyorum.
15:32
Doğu Perinçek: 'Bu Olay Türk Milletini Birleştirdi' İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek’in ‘Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır’ sözü nedeniyle davalık olduğu İsviçre’nin temyiz başvurusunu görüşen AİHM Büyük Daire, davanın ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.
Doğu Perinçek: 'Bu Olay Türk Milletini Birleştirdi'
15:19
Perinçek: " Bu Olay Türk Milletini Birleştirdi" İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ‘Ermeni soykırımı yalandır’ dediği için kendisini mahkum eden İsviçre ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Daire’de görülen temyiz duruşmasının ardından açıklama yaptı.
Perinçek: ' Bu Olay Türk Milletini Birleştirdi'
14:57
AİHM'deki Perinçek Davasının Temyiz Duruşması Sona Erdi AİHM'deki Perinçek davasının temyiz duruşması sona erdi- İşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek : "Talat Paşa hiçbir şekilde Türkiye'deki mahkemeler tarafından Ermeni kırımı nedeniyle mahkum edilmemiştir"- AİHM Büyük Dairesi davaya ilişkin kararını ileriki bir tarihte açıklayacak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Dairesi, İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları hakkındaki açıklamaları nedeniyle ceza alması üzerine verilen ihlal
AİHM'deki Perinçek Davasının Temyiz Duruşması Sona Erdi
14:42
AİHM'deki Perinçek Davası Ankara'da bir grup, İP Genel Başkanı Perinçek'e destek için İsviçre Büyükelçiliği önünde eylem yaptı.
14:33
Doğu Perinçek'in Davası Ertelendi İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek’in ‘Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır’ sözü nedeniyle davalık olduğu İsviçre’nin temyiz başvurusunu görüşen AİHM Büyük Daire, davanın ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.
Doğu Perinçek'in Davası Ertelendi
14:32
CHP'li Türmen Açıklaması "Başkanlık sistemi, gücün tek elde toplanmasıdır.
14:29
MHP'li Vural'dan Bayrak Eleştirisi MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun al bayrak edebiyatı yaptığını belirterek, bayrağın bir bez parçası olmadığını, Başbakan Davutoğlu’nun bayrağın ne anlama geldiğini bilmediğini söyledi.
MHP'li Vural'dan Bayrak Eleştirisi
14:03
2 AİHM'de Görülen Doğu Perinçek'in Taraf Olduğu Temyiz Duruşması Sona Erdi (PERİNÇEK'İN AÇIKLAMASI İLE) AİHM'de görülen Doğu Perinçek'in taraf olduğu temyiz duruşması sona erdi - 2 (Tür: Dış)
2 AİHM'de Görülen Doğu Perinçek'in Taraf Olduğu Temyiz Duruşması Sona Erdi
13:59
Perinçek: "Bundan Sonra Kimse 'Türkler Soykırım Yapmıştır' Diyemez" Levent GÜNDÜZ - Engin AKGÜRBÜZ / DHA - İŞÇİ Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in İsviçre'de verdiği konferanslarda, 1915 olaylarına ilişkin "Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır" demesi üzerine bu ülke yargısınca 'ırkçı ayrımcılık' gerekçesiyle cezaya çarptırılması üzerine, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) ise 'ifade özgürlüğü' vurgusu yaparak İsviçre'yi haksız bulduğu Perinçek-İsviçre davasının temyiz duruşması sona erdi.
Perinçek: 'Bundan Sonra Kimse 'Türkler Soykırım Yapmıştır' Diyemez'
13:48
Perinçek: Avrupa Hukukuna Uygun Bir Karar Verileceğinden Eminiz İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Ermeni soykırımı iddialarını reddetmenin suç sayılması ile ilgili davada vereceği karardan emin konuştu.
13:44
Perinçek: Avrupa İnsanının Özgürlüğü İçin Buradayız Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Dairesi, Fransa'nın Strasbourg kentinde, İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları hakkındaki açıklamaları nedeniyle ceza alması üzerine verilen ihlal kararıyla ilgili İsviçre'nin temyiz başvurusunu görüştü.
Perinçek: Avrupa İnsanının Özgürlüğü İçin Buradayız
13:35
AİHM'de Görülen Doğu Perinçek'in Taraf Olduğu Temyiz Duruşması Sona Erdi Dha DIŞ HABER - (PERİNÇEK'İN AÇIKLAMASI İLE) AİHM'de görülen Doğu Perinçek'in taraf olduğu temyiz duruşması sona erdi.
AİHM'de Görülen Doğu Perinçek'in Taraf Olduğu Temyiz Duruşması Sona Erdi
13:34
AİHM'deki Perinçek Davasının Temyiz Duruşması Başladı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Dairesi, İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Perinçek'in, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları hakkındaki açıklamaları nedeniyle ceza alması üzerine verilen ihlal kararıyla ilgili İsviçre'nin temyiz başvurusunu görüşmeye başladı Perinçek : "Avrupa insanının.
13:15
Bozdağ - AİHM'deki Perinçek Davası Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
Bozdağ - AİHM'deki Perinçek Davası
12:54
2 Perinçek: Avrupa İnsanının Özgürlüğü İçin Buradayız 1(MAHKEMEDEN GÖRÜNTÜLERLE) Perinçek: Avrupa insanının özgürlüğü için buradayız Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Dairesi, İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları hakkındaki açıklamaları nedeniyle ceza alması üzerine verilen ihlal kararıyla ilgili İsviçre'nin temyiz başvurusunu görüşmeye başladı.
2 Perinçek: Avrupa İnsanının Özgürlüğü İçin Buradayız
12:44
1 Perinçek: Avrupa İnsanının Özgürlüğü İçin Buradayız Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Dairesi, İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları hakkındaki açıklamaları nedeniyle ceza alması üzerine verilen ihlal kararıyla ilgili İsviçre'nin temyiz başvurusunu görüşmeye başladı.
1 Perinçek: Avrupa İnsanının Özgürlüğü İçin Buradayız
12:41
AİHM Büyük Dairesi, Perinçek Davasını Ele Alıyor AİHM'nin Büyük Dairesinde, Ermeni soykırımı iddialarını reddeden Doğu Perinçek'in İsviçre tarafından cezalandırılmasını haksız bulan kararın temyiz duruşması başladı.
AİHM Büyük Dairesi, Perinçek Davasını Ele Alıyor
12:35
Başkent'te Perinçek Davası Protesto Edildi İşçi Partisi (İP) ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek’in “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” sözleri üzerine davalık olduğu İsviçre’yi İsviçre Büyükelçiliği önünde protesto etti.
Başkent'te Perinçek Davası Protesto Edildi
12:23
Perinçek AİHM'deki Savunmasına "Mahkemeye Güveniyorum" Diyerek Başladı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile İsviçre arasındaki “soykırım inkarını suç sayma” davası bugün AİHM Büyük Dairesi’nde yeniden görüşülmeye başlandı.
11:56
Perinçek AİHM'de İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in İsviçre'de verdiği konferanslarda, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır demesi üzerine bu ülke yargısınca 'ırkçı ayrımcılık' gerekçesiyle cezaya çarptırılması üzerine, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) ise 'ifade özgürlüğü' vurgusu yaparak İsviçre'yi haksız bulduğu Perinçek-İsviçre davasının temyiz duruşması bugün yapılıyor.
Perinçek AİHM'de
11:41
Aktüel Görüntüler - Perinçek AİHM'de Aktüel GÖRÜNTÜLER - Perinçek AİHM'deDHA DIŞ HABER - AKTÜEL GÖRÜNTÜLER - Perinçek AİHM'de.
Aktüel Görüntüler - Perinçek AİHM'de
11:34
Doğu Perinçek'e Siyasilerden Destek İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in ‘Ermeni soykırımı yalandır’ dediği için kendisini mahkum eden İsviçre ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Daire'de görülen temyiz duruşmasına birçok siyasi destek verdi.
Doğu Perinçek'e Siyasilerden Destek
11:33
Doğu Perinçek'e Siyasilerden Destek İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in ‘Ermeni soykırımı yalandır’ dediği için kendisini mahkum eden İsviçre ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Daire’de görülen temyiz duruşmasına birçok siyasi destek verdi.
Doğu Perinçek'e Siyasilerden Destek
11:22
Savcı Takipsizlik Verdi, Milli Eğitim İse 'Kınama' Cezası Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Gezi Parkı eylemlerine katıldıkları için başlatılan soruşturmada 20 öğretmen hakkında takipsizlik kararı verdi.
Savcı Takipsizlik Verdi, Milli Eğitim İse 'Kınama' Cezası
10:47
AİHM'deki Perinçek Davası Başladı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM), İsviçre hükümetinin Doğu Perinçek kararının yeniden görülmesi başvurusunu kabul etmesi sonrası, dava AİHM’in Büyük Dairesi'nde bugün görülüyor.
AİHM'deki Perinçek Davası Başladı
10:42
Türkler Perinçek'e Destek İçin Strasbourg'da AİHM Önünde - 3 Türkler Perinçek'e destek için Strasbourg'da AİHM önünde - 3 (Tür: Dış)
Türkler Perinçek'e Destek İçin Strasbourg'da AİHM Önünde - 3
09:55
Türkler Perinçek'e Destek İçin Strasbourg'da AİHM Önünde - 2 Türkler Perinçek'e destek için Strasbourg'da AİHM önünde - 2 (Tür: Dış)
Türkler Perinçek'e Destek İçin Strasbourg'da AİHM Önünde - 2
09:45
Türkler Perinçek'e Destek İçin Strasbourg'da AİHM Önünde.... Levent GÜNDÜZ - Engin AKGÜRBÜZ / DHA - İŞÇİ Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in İsviçre'de verdiği konferanslarda, 1915 olaylarına ilişkin "Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır" demesi üzerine bu ülke yargısınca 'ırkçı ayrımcılık' gerekçesiyle cezaya çarptırılması üzerine, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) ise 'ifade özgürlüğü' vurgusu yaparak İsviçre'yi haksız bulduğu Perinçek-İsviçre davasının temyiz duruşması bugün yapılıyor.
Türkler Perinçek'e Destek İçin Strasbourg'da AİHM Önünde....
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 05:56:33. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA AİHM HABERLERİ
[Hata Bildir]