22:5600
SON DAKİKA AİHM HABERLERİ

Son Dakika AİHM Haberleri

  Muammer Aydın: Türkiye'de Hukuk Yok, Bunları Uygulayanlar Hukukçu Değil

  Eski İstanbul Barosu Başkanı Avukat Muammer Aydın, özgür medyayı hedef alan 14 Aralık operasyonunu sert bir dille eleştirdi. (Dün 15:42)

   

  Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Gümüş: AKP'den Alevi Sorununun Demokrasi ve İnsan Hakları...

  Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Av. Fevzi Gümüş Türkiye Devletinin AİHM'in zorunlu din dersi kararına itiraz etmesini değerlendirerek, "AKP'den Alevi Sorununun Demokrasi ve İnsan hakları bağlamında çözümü çıkmaz. Çocuklarımıza zorla Sünnilik öğretmek, mahkeme kararları varken zorunlu din dersini ısrarla uygulamak asimilasyon politikalarına devam etmek, kelimenin tam anlamıyla insan haklarına aykırıdır" dedi. (Dün 14:50)

   

  Tek Tarafa Yıkılan İddianameyi Tartışırız'

  Tek Tarafa Yıkılan İddianameyi Tartışırız'

  Hrant Dink davası avukatlarından Hakan Bakırcıoğlu, suçun Gülen Cemaati'ne yıkılmasını kabul etmeyeceklerini söyledi: Sorumluluklar sadece belirli bir kesim üzerinden tartışmaya açılırsa biz de hazırlanan bu iddianameyi tartışmaya açarız. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

 

  AİHM'den Yunanistan'a Mültecilere Kötü Muamele Cezası

  AİHM'den Yunanistan'a Mültecilere Kötü Muamele Cezası

  Strasbourg Mahkemesi, iki ayrı başvuru sonucunda mültecilere kötü muamele nedeniyle Yunanistan'ı mahkum etti. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Bağımsız Seçim İzleme Platformu: Seçim Barajı Demokrasi Adına Büyük Engel

  Bağımsız Seçim İzleme Platformu: Seçim Barajı Demokrasi Adına Büyük Engel

  Bağımsız Seçim İzleme Platformu üyesi Yar. Doç. Dr. Çiğdem Sever, yüzde 10 seçim barajının demokrasi adına büyük engel oluşturduğunu söyledi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Kadın Cinayetlerini Önlemek İçin İktidardan İcraat Bekliyoruz"

  Pınar Kadın ve Çocuk Hareketi Derneği Başkanı Canan Özalp, Türkiye’de kadın cinayetlerinin ve kadına şiddetin ulaştığı boyutun Unicef’in raporuyla bir kez daha ortaya çıktığını söyledi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Türk F-16'sını Yunanistan Düşürmüş

  Türk F-16'sını Yunanistan Düşürmüş

  Ege Denizi'nde 1996 yılında düşen F-16 uçağının Yunanistan tarafından düşürüldüğü ortaya çıktı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  AİHM'in Cemevi Kararı İbb Meclisine Taşındı

  AİHM'in Cemevi Kararı İbb Meclisine Taşındı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li üyeleri, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Türkiye'nin Cemevlerine 'ayrımcılık' yaptığına hükmettiği kararını meclise taşıdı. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan, AİHM Kararlarını Değerlendirdi-1

  Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan, AİHM Kararlarını Değerlendirdi-1

  (Tür: İstanbul) (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan, AİHM Kararlarını Değerlendirdi-2

  Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan, AİHM Kararlarını Değerlendirdi-2

  * Cem Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan: (AİHM'nin cemevleri kararı) "1517'den bu yana, yani Mısır seferi dönüşünde Yavuz Sultan Selim'in 'Bundan böyle Osmanlı Devleti'nin mezhebi Sünniliktir' demesinden bu yana ilk defa uluslararası toplumda tarafsız, kararları tartışılamayan, saygın, 1 milyarın üzerindeki insana adalet dağıtan bir kurum, nihayet Alevilik ve Aleviliğin kendi inançlarını icra ettiği mekan ve onun hukuki statüsüyle ilgili çok önemli bir karar vermiştir. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan, AİHM Kararlarını Değerlendirdi

  Cem vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan, (AİHM'nin cemevleri kararı) "1517'den bu yana, yani Mısır seferi dönüşünde Yavuz Sultan Selim'in 'Bundan böyle Osmanlı Devleti'nin mezhebi Sünniliktir' demesinden bu yana ilk defa uluslararası toplumda tarafsız, kararları tartışılamayan, saygın, 1 milyarın üzerindeki insana adalet dağıtan bir kurum, nihayet Alevilik ve Aleviliğin kendi inançlarını icra ettiği mekan ve onun hukuki statüsüyle ilgili çok önemli bir karar vermiştir. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  AİHM'nin Cemevi Kararı

  CEM Vakfı Başkanı Doğan: "Alevilere dini temelde ayrımcılık yapıldığını hüküm altına almıştır. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  AİHM'nin Cemevi Kararı

  AİHM'nin Cemevi Kararı

  CEM Vakfı Başkanı İzzettin Doğan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) cemevi kararını, "Alevilere dini temelde ayrımcılık yapıldığını hüküm altına almıştır. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Cem Vakfı Başkanı Doğan: 'Aihm Kararlarına Saygılı Olsunlar'

  Cem Vakfı Başkanı Doğan: 'Aihm Kararlarına Saygılı Olsunlar'

  AİHM’nin Alevilerle ilgili kararını değerlendiren Cem Vakfı Başkanı İzzetin Doğan, “Türkiye’yi yönetenleri uyarıyorum; AİHM kararlarına saygılı olsunlar. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Cem Vakfı Başkanı Doğan: "Aihm Kararlarına Saygılı Olsunlar"

  İSTANBUL (İHA) – AİHM’nin Alevilerle ilgili kararını değerlendiren Cem Vakfı Başkanı İzzetin Doğan, “Türkiye’yi yönetenleri uyarıyorum; AİHM kararlarına saygılı olsunlar. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  İzzettin Doğan: Cemevi, AİHM'in Literatürüne İbadethane Olarak Girdi

  Yenibosna Cemevi’nde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) cemevleri ile kararını değerlendiren Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan, “Divan, çok açık net bir şekilde hüküm fıkrasında da ‘cemevleri ibadethanedir’ diyor. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Bozdağ: ' Bu Gerçek Değil, Gazete Kupürü'

  Bozdağ: " Bu Gerçek Değil, Gazete Kupürü"

  Türk Ceza Adalet Sisteminin Etkinliğinin Geliştirilmesi Projesi- Adalet Bakanı Bozdağ: - "İlerleme raporlarındaki bazı hususların Türkiye'deki muhalif medyadaki görüşlerden ibaret olduğunu görüyoruz. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Türk Ceza Adalet Sisteminin Etkinliğinin Geliştirilmesi Projesi

  Adalet Bakanı Bozdağ: "İlerleme raporlarındaki bazı hususların Türkiye'deki muhalif medyadaki görüşlerden ibaret olduğunu görüyoruz. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Muğla İnsan Hakları Kurulu Vali Çiçek'i Ziyaret Etti

  Muğla İl İnsan Hakları Kurulu Üyeleri, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla Vali Amir Çiçek'i makamında ziyaret etti. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  TBMM Başkanı Çiçek Açıklaması

  "(Osmanlıca tartışmaları) Meseleyi bir ihtiyaç ve imkan meselesi olarak değerlendirmek lazım. En önemli konuları bazen gündelik siyasette tartışma konusu yaparak heba ediyoruz. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Çiçek, Demirtaş'ın Açıklamalarını Değerlendirdi

  Çiçek, Demirtaş'ın Açıklamalarını Değerlendirdi

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 'Sokağa çıkmak gerekiyor olabilir ama bütün bunları yaparken kanunların dışına çıkmamak lazım. Kim ne yapacaksa, neyi söyleyecekse, neyi protesto edecekse yasalar çerçevesinde yapması lazım' dedi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Çiçek, Demirtaş'ın Açıklamalarını Değerlendirdi

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “Sokağa çıkarız, gerekirse kıyamet koparırız” açıklamalarına ilişkin, “Sokağa çıkmak gerekiyor olabilir ama bütün bunları yaparken kanunların dışına çıkmamak lazım. Kim ne yapacaksa, neyi söyleyecekse, neyi protesto edecekse yasalar çerçevesinde yapması lazım” dedi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Çiçek: Kim Neyi Protesto Edecekse Yasalar Çerçevesinde Yapması Lazım

  Çiçek: Kim Neyi Protesto Edecekse Yasalar Çerçevesinde Yapması Lazım

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis'e gelen iç güvenlik paketi ile ilgili Selahattin Demirtaş’ın 'Sokağa çıkarız gerekirse kıyamet koparırız' açıklamalarını değerlendirdi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  AİHM, Faili Meçhulden Türkiye'yi Mahkum Etti

  AİHM, Faili Meçhulden Türkiye'yi Mahkum Etti

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Türkiye'yi faili meçhul cinayetlerden bir kez daha mahkum etti. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  AİHM'den Ankara'ya 'Faili Meçhul' Cezası

  AİHM'den Ankara'ya 'Faili Meçhul' Cezası

  Ankara, 1990'lı yıllarda Güneydoğu'daki faili meçhul cinayetler nedeniyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) tarafından bir kez daha suçlu bulundu. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  Cezaevinde Yıkılan Duvarın Parasını Mahkum ve Tutuklular Ödeyecek

  Cezaevinde Yıkılan Duvarın Parasını Mahkum ve Tutuklular Ödeyecek

  Burdur Cezaevi'nde 2000 yılındaki operasyonda duvarı delen dozerin kepçe darbesiyle sağ kolu kopan 37 yaşındaki Veli Saçılık'ın da aralarında bulunduğu 61 mahkum ve tutuklu hakkında, 'cezaevinde oluşan hasarı karşılamaları' için açılan davada mahkeme, 61 mahkum ve tutuklunun toplam 25 bin 369 TL tazminat ödemesine hükmetti. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  AİHM, İngiltere'yi Mahkum Etti

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, gözaltında tutulduğu tek kişilik hücresinde ölü bulunan İrlandalı gencin annesinin yaptığı başvuruda İngiltere'yi suçlu buldu. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  CHP'li Kadın Milletvekillerinden Milli Eğitim Şurası'na Tepki

  CHP'li Kadın Milletvekillerinden Milli Eğitim Şurası'na Tepki

  CHP'li Serter: "Mesele Osmanlı kültürünü öğrenmek, araştırmak değil. Mesaj şudur; Arap alfabesini okullara zorunlu olarak sokmak ve harf devrimine karşı darbe yapmak. (09 Aralık 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
19.12.2014 22:56:40. #1.12#