03:1700
SON DAKİKA AİHM HABERLERİ

Son Dakika AİHM Haberleri

   

  CHP'li Ağbaba: İktidar, Toplumu Sistemli Şekilde Dönüştürmeye Çalışıyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Türkiye’de demokrasinin temel ilkelerinden biri olan çok sesliliğin azaldığını, iktidarı eleştiren medyanın susturulduğunu ya da hükümete yakın işadamları tarafından satın alındığını belirterek "Sistemli bir şekilde toplumu dönüştürmeye çalışıyorlar. (Dün 13:07)

   

  Türk Eğitim-Sen'den 24 Eylül'de Bir Günlük İş Bırakma Eylemi

  Türk Eğitim-Sen'den 24 Eylül'de Bir Günlük İş Bırakma Eylemi

  Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Eğitim-Sen olarak tüm illerde 24 Eylül'de bir günlük iş bırakma eylemi yapacaklarını söyledi. (Dün 11:18)

   

  Baba- Oğla Erdoğan'a Hakaret Davası

  Baba- Oğla Erdoğan'a Hakaret Davası

  Antalya'da dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak lise öğrencisi 17 yaşındaki H.U.C.'nin öğretmen babası Hüseyin C. hakkında da başka bir eylemde aynı suçu işlediği gerekçesiyle dava açıldı. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Hdp Irak ve Suriye Teskerelerine Karşı

  Hdp Irak ve Suriye Teskerelerine Karşı

  HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Meclis’in açılma tarihi olan 1 Ekim’de Meclis gündemine getirilecek olan Suriye ve Irak teskerelerinin sürelerinin uzatılmasının NATO koalisyonu kurulmasından sonra bir anlamı kalmadığını ve teskerelerin çözüm sürecini etkileyeceğini söyledi. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Okullar Yakıldıktan Sonra Kürtçe Okula İzin Sinyali

  Okullar Yakıldıktan Sonra Kürtçe Okula İzin Sinyali

  Devletin kapattığı Kürtçe okulların mühürleri üçüncü kez söküldü. Misilleme olarak örgüt, 24 okulu yaktı. Gerilim artarken dün hükümet cephesinden olumlu mesajlar geldi. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Tuncelili Veliler Harekete Geçti

  Tuncelili Veliler Harekete Geçti

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin, Türkiye'den zorunlu din dersi uygulamasına son verilmesini istemesinin ardından Tunceli'de öğrenci velileri harekete geçti. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Yargıtay: Polise Taş Atmak Düşünce Açıklama Yöntemi

  Yargıtay: Polise Taş Atmak Düşünce Açıklama Yöntemi

  Yargıtay, Diyarbakır'da polise taş atan yüzü kapalı göstericiye verilen cezayı AİHM'nin kararlarını emsal göstererek bozdu. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Dha Yurt: Mühürlenen Kürtçe Okullar İçin Resmi Başvuru Yapılacak

  Dha Yurt: Mühürlenen Kürtçe Okullar İçin Resmi Başvuru Yapılacak

  Diyarbakır'da Kürtçe okulun dün mührünün vatandaşlar tarafından sökülmesinin ardından polisin yeniden mühürleyip, çıkan olaylarda gözaltına aldığı kişilerin adliyeye sevk edilmesi nedeniyle aralarında HDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak, sivil toplum örgütü temsilcilerin de bulunduğu yaklaşık 200 kişi adliye önünde toplandı. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Mühürlenen Kürtçe Okullar İçin Resmi Başvuru Yapılacak

  Mühürlenen Kürtçe Okullar İçin Resmi Başvuru Yapılacak

  Diyarbakır ,Hakkari ve Şırnak Kürtçe eğitim vermek için açılan ,valilik kararlarıyla kapılarına mühür vurulan okullar için resmi başvuru yapılacak. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Avrupa'da, Din Standart Bir Ders"

  MÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Köse: "İngiltere ve Avrupa'nın birçok ülkesinde din dersi standart derstir. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  AİHM'de Fransa Davası

  AİHM, Brunet'nin açtığı davada Fransa'yı mahkum etti. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Türkiye'nin Yeni AB Stratejisi

  Türkiye'nin Yeni AB Stratejisi

  Yeni strateji, “Siyasi Reform Süreci”, “Katılım Sürecinde Sosyo Ekonomik Dönüşüm” ve “AB İletişim Stratejisi” ayakları üzerine oturtuldu. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Mehmet Görmez: Batıda Birçok Ülkede Zorunlu Din Kültürü Dersi Vardır

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Zorunlu din eğitimiyle, zorunlu din kültürü ve ahlak bilgisi derslerini birbirinden ayırmak gerekiyor. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Diyanet İşleri Başkanı'nın AİHM Yorumu

  Diyanet İşleri Başkanı'nın AİHM Yorumu

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez, AİHM'in "zorunlu din dersi" kararına ilişkin, "Zorunlu din eğitimi ile zorunlu din kültürü derslerini birbirinden ayırmak gerek." dedi. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez: Zorunlu Din Eğitimi ile Zorunlu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi...

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında yapılacak olan iş birliği anlaşmasının imza töreninde konuştu. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Görmez'den AİHM'in Zorunlu Din Dersi Kararına Cevap

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "AİHM’in gördüğü sorun zannediyorum zorunlu din eğitimiyle din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin zımnen de olsa birbirine karıştırılmasından kaynaklanmaktadır. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.09.2014 03:17:27. #1.11#