10:2400
SON DAKİKA AİHM HABERLERİ

Son Dakika AİHM Haberleri

  Şüpheliler Savunmaları Alınmadan Tutuklanırlarsa Skandal Olur

  Şüpheliler Savunmaları Alınmadan Tutuklanırlarsa Skandal Olur

  Adana Barosu İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Çinkılıç, gözaltındaki polisler ile ilgili hakimin şüphelilerin ifadesini almadan dosya üzerinde karar vermesine karşı çıktı. (29 Temmuz 2014 Salı )

   

  Avukat Ata: Zaten Tutuklayacaksın, Bu Bir Siyasi Soruşturmaydı

  Avukat Ata: Zaten Tutuklayacaksın, Bu Bir Siyasi Soruşturmaydı

  Sahurda yapılan operasyonlarla evlerinden gözaltına alınan polislerin adliyedeki mahkeme süreci devam ederken, polislerin avukatlarından dikkat çeken bir açıklama geldi. (29 Temmuz 2014 Salı )

   

  Gkry Lideri Anastasiadis, Atina'da

  Yunanistan Başbakanı Samaras : "Kıbrıs'ta taraflar arasında önemli yakınlaşma yok" (28 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Oğlunun Askerde Ölümünü AİHM'e Taşıdı

  Oğlunun Askerde Ölümünü AİHM'e Taşıdı

  Ankara'da 2008 yılında vatani görevini yaparken, bulunduğu askeri aracın kaza yapması sonucu yaşamını yitiren Jandarma Onbaşı Çağrı Kurt, kaza raporlarına 'şoför' olarak yazıldığı için şehit sayılmadı. (28 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Şehit Pilotun Oğlu da Pilot Olacak

  Şehit Pilotun Oğlu da Pilot Olacak

  Ege Denizi'nde, 8 Ekim 1996 tarihindeki uçuş sırasında Sakız Adası açıklarında Yunan savaş uçağı tarafından düşürülen F-16 ile sulara gömülerek şehit olan Pilot Yüzbaşı Nail Erdoğan'ın 19 yaşındaki oğlu Nail Erdoğan, THK Üniversitesi'ni kazandı. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Esp'den Anayasa Mahkemesi'nde Eylem

  Esp'den Anayasa Mahkemesi'nde Eylem

  Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP,) Gazi olaylarının tutuklu sanığı Hasan Polat’ın serbest bırakılması için Anayasa Mahkemesi önünde eylem yaptı. (25 Temmuz 2014 Cuma )

   

  MEB'de 'geri adım' söz konusu değil (1) -

  MEB'de "geri adım" söz konusu değil (1) -

  Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, 8. sınıf öğrencilerinin girdiği ortak sınavda değişiklik iddiasına ililşkin, "Bu noktadan sonra herhangi bir geri adım, herhangi bir farklılaştırma söz konusu değil. Bizim kesinlikle böyle bir değişiklik planlamamız, tasarımımız yok" dedi. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Zübeyde Teker: Cezaevleri Boşalmadan Dağdan Dönüşler Olmaz

  Tutuklu Hükümlü Aileleri Hukuk Dayanışma Dernekleri Federasyonu TUHAD-FED Genel Başkanı Zübeyde Teker, cezaevlerindeki ağırlaştırılmış müebbet ve müebbet hapis cezası olan yaklaşık 2 bin PKK'lının durumunu önce Anayasa Mahkemesi'ne sonra AİHM'e taşıyacaklarını belirterek, "Başta Abdullah Öcalan olmak üzere cezaevindeki tutuklu ve hükümlüler bırakılmadan dağdan, Avrupa'dan, Mahmur'dan geri dönüşlerin olmaz" Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM), Abdullah Öcalan'a verilen ağırlaştırılmış (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  AİHM'den Türkiye'ye Biber Gazı Cezası

  AİHM'den Türkiye'ye Biber Gazı Cezası

  AİHM, biber gazı kapsülünün isabet etmesi sonucu ölen kişinin babasının yaptığı başvuruda Türkiye'yi haksız buldu. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  'O Kelepçe Benim Koçuma Şereftir'

  "O Kelepçe Benim Koçuma Şereftir"

  İstanbul Terörle Mücadele eski Şube Müdürü Yurt Atayün'ün ağabeyi olan Emniyet Müdürü Anadolu Atayün, "O kelepçe benim koçuma şereftir." dedi (22 Temmuz 2014 Salı )

   

 

  Mahkeme Soma Yürüyüşünde Verilen Trafik Cezasını Kaldırdı

  Mahkeme Soma Yürüyüşünde Verilen Trafik Cezasını Kaldırdı

  Sinop Sulh Ceza Mahkemesi, Soma'da yaşanan maden kazasını protesto gösterisi sırasında 10 kişiye kesilen trafik cezasına yapılan itirazı kabul ederek, cezayı kaldırdı. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Tarım Orman İş Malatya İl Temsilcisi Ali Ekber Tunçdemir Açıklaması

  Tarım Orman İş Malatya İl Temsilcisi Ali Ekber Tunçdemir Açıklaması

  Tarım, Orman, Hayvancılık ve Çevre Hizmet Kolu Kamu Emekçileri Sendikası (TARIM ORMAN İŞ) Malatya İl Temsilcisi Ali Ekber Tunçdemir, “İsrail zulmüne karşı artık bir şey yapılmalıdır” dedi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Strasbourg'ta İsrail Protestosu

  Strasbourg'ta İsrail Protestosu

  Place Kleber Meydanı'nda saat 15.00'te başlayan protesto gösterisine çok sayıda Türk, Arap ve Fransız sivil toplum dernekleri katıldı. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Strasbourg'ta İsrail Protestosu

  Strasbourg'ta İsrail Protestosu

  Fransa'nın Strasbourg kentinde İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılar yaklaşık 2 bin kişi tarafından protesto edildi. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Sarp Kuray'ın 21 yıllık davasının onanması - Veli Ağbaba -

  Sarp Kuray'ın 21 yıllık davasının onanması - Veli Ağbaba -

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Sarp Kuray'ın cezasının onanmasına ilişkin, "AİHM'e kulak asmayan yerel mahkeme ve Yargıtay'ın kararı, dünya hukuk tarihine geçecek nitelikte bir karar" dedi. (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

  CHP Cezaevi Komisyonu: Yargıtay'a Göre Sarp Kuray, Anayasal Düzeni Yıkabilecek Tek Kişilik Bir Örgüt

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Yargıtay'a göre Sarp Kuray'ın "anayasal düzeni yıkabilecek tek kişilik bir örgüt" olduğunu belirterek, Yüksek Mahkeme'nin AİHM'in verdiği karar doğrultusunda bu davadaki insan hakkı ihlalini ortadan kaldıracak bir karara imza atmasını beklediklerini kaydetti. (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Sarp Kuray'ın 21 Yıllık Davasının Onanması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: "AİHM'e kulak asmayan yerel mahkeme ve Yargıtay'ın kararı, dünya hukuk tarihine geçecek nitelikte bir karar" (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

  CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Açıklaması

  CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Açıklaması

  CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Sarp Kuray'ın tek başına anayasal düzeni değiştirerek örgüt kurmakla suçlandığını belirterek, "Yeniden yargılama olmaması gereken bir uygulama ama Sarp Kuray'ın davasında yeniden yargılama da kar etmedi" dedi. (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

  AYM: Hrant Dink Soruşturması Etkin Şekilde Yapılmadı

  AYM: Hrant Dink Soruşturması Etkin Şekilde Yapılmadı

  Anayasa Mahkemesi, Hrant Dink davası ile ilgili olarak "Etkili soruşturma" yapılmadığına hükmederek "ihlal" kararı verdi. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Cezaevlerinde PKK ve KCK'dan 4912 Tutuklu ve Hükümlü Var

  Cezaevlerinde PKK ve KCK'dan 4912 Tutuklu ve Hükümlü Var

  Adalet Bakanlığı, PKK ve KCK'dan Türkiye'deki cezaevlerinde 3 bin 961'i hükümlü olmak üzere toplam 4 bin 912 kişinin bulunduğunu açıkladı. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  AİHM'de Rusya Davası

  AİHM'de Rusya Davası

  AİHM'in büyük dairesi, metal kafes içinde yargılama şikayetiyle açılan davada Rusya'yı 16 bin avro tazminata mahkum etti. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  CHP'den 4 Bakanın Soruşturma Komisyonuna Olağanüstü Toplantı Çağrısı

  Cumhuriyet Halk Partisi, 4 eski bakan hakkında kurulan soruşturma komisyonunu olağanüstü toplantıya çağırdı. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  AİHM'nin Büyük Dairesi "Pilot Davada" Karar Verdi

  AİHM'nin büyük dairesi, eski Yugoslavya Cumhuriyeti'ndeki bankalarda yabancı kurdaki tasarruf hesaplarını çekemeyen üç Bosna Hersek vatandaşının yaptığı şikayeti haklı buldu. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Sapkınların Avukatı" İbaresinin Nefret Suçu Sayılmaması

  Kendisi hakkında, bir internet sitesinde "sapkınların avukatı" ibaresi kullanıldığı gerekçesiyle Anayasa Mahkemesine yaptığı başvuruda ihlal kararı verilmeyen KAOS GL Derneğinin avukatı Sinem Hun, AİHM'e gideceğini bildirdi. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Atina Büyükelçisi'nden 'Hacivat ile Karagöz' Tepkisi

  Atina Büyükelçisi'nden "Hacivat ile Karagöz" Tepkisi

  Hacivat ile Karagöz’ü Yunanlı gösteren bir gazeteye Türkiye'nin Atina Büyükelçisi Kerim Uras mektup göndererek tepki verdi Büyükelçi Uras: "Karagöz, Türk kültürünün bölünmez bir parçasıdır" "Türk karakteri Karagöz, Yunanistan’da bu kadar popüler olduğunu öğrense bunu çok eğlenceli bulurdu” (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  İdil'de Öldürülen Kadını, Son Yolculuğuna Kadınlar Uğurladı

  İdil'de Öldürülen Kadını, Son Yolculuğuna Kadınlar Uğurladı

  İdil'de 3 gün önce bir çobanın dere kenarında bulduğu ve kimliği henüz kimliği tespit edilemeyen kadına Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldı. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  İdil'de Öldürülen Kadını, Son Yolculuğuna Kadınlar Uğurladı

  İdil'de Öldürülen Kadını, Son Yolculuğuna Kadınlar Uğurladı

  Şırnak'ın İdil ilçesinde 3 gün önce derede cesedi bulunan ve henüz kimliği tespit edilemeyen kadının tabutu, kadınlar tarafından mezarlığa kadar omuzlarda taşındı. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Sapkınların Avukatı" İbaresi Nefret Suçu Sayılmadı

  Anayasa Mahkemesi İkinci Bölümü, kendisi hakkında, "sapkınların avukatı" ibaresini kullanan bir internet sitesine açtığı davalardan sonuç alamayan KAOS GL Derneğinin avukatının yaptığı bireysel başvuruda, şeref ve itibara saygı hakkının ihlal edilmediğine karar verdi Kararda, haberde yer alan "sapkınlar" ifadesinin, toplumda yer alan belli bir kesimi ve derneği hedef almasına rağmen bu ifadeyle ilgili hedef alınan dernek tarafından başvuruda bulunulmadığı kaydedildi "Sapkınların avukatı" (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Anayasa Mahkemesi "Sapkın Avukat" İfadesini Nefret Suçu Saymadı

  Anayasa Mahkemesi, Avukat Sinem Hun'un "habervaktim.com" isimli internet sitesinde yer alan bir haberde "...Kaos GL isimli sapkınların derneğinin de avukatlığını yürüten Ankara Baorsu'na kayıtlı Sinem Hun" ifadesini hak ihlali saymadı. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Hasan Polat'ın Müebbet Hapis Cezasına Onama

  Yargıtay 9. Ceza Dairesi, terör örgütü TKP ML üyeliğinden 1991 yılında gözaltına alınarak müebbet hapis cezasına çarptırılan ve AİHM'in ihlal kararı ile yeniden yargılandığı davada tekrar müebbet hapis alan Hasan Polat'ın cezasını onadı. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Yargıtay'dan Hasan Polat'ın Müebbet Hapis Cezasına Onama

  1991 yılında gözaltına alınarak müebbet hapis cezasına çarptırılan Hasan Polat'ın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ikinci kez onandı. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Kadıköy'de 'Nöbet Çadırı'

  Kadıköy'de "Nöbet Çadırı"

  Tkp-ml örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle 1991 yılında tutuklanan ve yargılama sonucu müebbet hapis cezasına çarptırılan Hasan Polat'ın tahliye edilmesi için ESP'li bir grup "nöbet çadırı" eylemi başlattı. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Kadıköy'de Nöbet Çadırı

  Kadıköy'de Nöbet Çadırı

  Haber-kamera Ramazan ALMAÇAYIR İstanbul DHA TKP-ML örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle 1991 yılında tutuklanan ve yargılama sonucu müebbet hapis cezasına çarptırılan Hasan Polat'ın tahliye edilmesi için ESP'li bir grup nöbet çadırı eylemi başlattı. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  AİHM'de Türkiye Davası

  AİHM, gözaltında kötü muamele şikayetinde Türkiye'yi haksız buldu. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Trafik Suçu İşleyen Türk'e Kötü Muamele, Binlerce Euro Ceza Getirdi

  Arabasıyla trafik sucu işledikten sonra polis uyarılarına rağmen durmadığı için gözaltına alınan Türk vatandaşına kötü muamele yapıldığı gerekçesiyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) haksız bulunan Türkiye, yedi bin 500 euro tutarında manevi tazminat ödeyecek. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
31.07.2014 10:24:22. #1.11#