13:1400
SON DAKİKA AİHM HABERLERİ

Son Dakika AİHM Haberleri

  Makul Şüphe' İfadesi Meclis Gündeminde

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi verdi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Başkan Demir: Paket, Muhaliflere Yönelik Cadı Avı Başlatılacağının Habercisi

  Başkan Demir: Paket, Muhaliflere Yönelik Cadı Avı Başlatılacağının Habercisi

  İzmir Barosu Başkanı Ercan Demir, yeni yargı paketini sert sözlerle eleştirdi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Yeni Yargı Paketi

  Yeni Yargı Paketi

  İzmir Baro Başkanı Demir: "Avukatın dosya incelemesine yönelik kısıtlamalar yeniden geri getirilerek, bu yolla yurttaşın kendisi hakkındaki soruşturmalarla ilgili iddiaları öğrenme hakkının önüne geçmek ve gizli soruşturmalar muhaliflere karşı bir baskı aracı olarak kullanılmak istenmektedir" (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Haluk Kırcı: 5'ini Ben, 2'sini Çatlı Öldürdü

  Haluk Kırcı: 5'ini Ben, 2'sini Çatlı Öldürdü

  Bahçelievler katliamı davasında ifadesi alınan Haluk Kırcı, 7 öğrenciden 5'ini kendisinin, 2'sini de Çatlı'nın öldürdüğünü söyledi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Eğitim Sen, Mağdur Profesöre Sahip Çıktı

  Eğitim Sen, Mağdur Profesöre Sahip Çıktı

  Eğitim Sen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a açtığı dava nedeni ile çalıştığı üniversite tarafından disiplin soruşturması başlatılarak görev verilmeyen Prof. Dr. Hayrettin Ökçesiz'e sahip çıktı. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  AİHM'de Rusya İçin Önemli Dava

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Rusya'da 2004 yılında meydana gelen Beslan katliamı ile ilgili davayı bugün ele aldı. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  TBMM Önünde 'Kobani' Eylemi

  TBMM Önünde 'Kobani' Eylemi

  TBMM Dikmen Kapısı önünde toplanan bir grup, IŞİD'in Kobani'ye saldırılarını protesto etti. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  AİHM'de Türkiye Davası

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, 2004 yılında açılan bir davada adi yargılanma hakkının ihlal edildiği gerekçesiyle Türkiye'yi tazminata mahkum etti. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  AİHM'den Öcalan'ın Temyiz Başvurularına Red

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Türkiye ve Abdullah Öcalan'ın avukatlarının temyiz başvurularını reddetti. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  AİHM'den Ankara ve Öcalan'a Ret

  AİHM'den Ankara ve Öcalan'a Ret

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, mart ayında açıkladığı karar için Ankara ve Abdullah Öcalan'ın avukatları tarafından ayrı ayrı ?yapılan temyiz başvurularını reddetti. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  AİHM, 'Öcalan' Kararının Tekrar Görüşülmesini Reddetti

  AİHM, 'Öcalan' Kararının Tekrar Görüşülmesini Reddetti

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, PKK lideri Abdullah Öcalan hakkında 18 Mart'ta kararı verilen davanın esastan yeniden görüşülmesi yönünde yapılan başvuruları geri çevirdi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bosna-Hersek'teki Seçimler

  Avrupa Konseyi, anayasal değişiklik konusunda Bosna Hersek’i uyardı. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  TBMM Başkanı Çiçek Açıklaması

  "İnsanlar sokağa çıksın derseniz, eylemlerin içinden gelen siyasetçilerin şunu bilmesi gerekir ki; sen ne kadar masume bir talep olarak bunu söylersen söyle, bu fırsattan yararlanmak isteyen fırsatçılar, provokatörler, eli kanlı katiller çıkar, ortalığı kana bular" "Türkiye, sebebinin kendisinin olmadığı, sonuçlarından da en olumsuz şekilde etkilendiği bir kara harekatının içine bodoslama girsin isteniliyor" "Türkiye niye tek başına böyle bir kara harekatına girişecek? (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Bosna Hersek Seçimlere Gidiyor

  Bosna Hersek, 1992-1995 yılları arasında yaşanan savaşın ardından 12 Ekim'de yedinci kez devlet başkanlığı ve parlamento seçimlerine gidiyor. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Adalet Bakanlığındaki Bilgilendirme Toplantısı

  Başbakan Davutoğlu: (1) "HSYK ve yargı bir güç mücadelesinin alanı değildir, bir vicdan alanıdır. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Başbakan Davutoğlu Adalet Bakanlığını Ziyaret Etti

  Başbakan Davutoğlu Adalet Bakanlığını Ziyaret Etti

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamuoyu anketlerinde yargıya olan güvenin ciddi bir yıpranma geçirmiş olduğunu belirterek bu konunun herkesin üzerinde düşünmesi gereken bir husustur olduğunu söyledi. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

 

  AB Türkiye'den Uygulama Bekliyor

  AB Türkiye'den Uygulama Bekliyor

  AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Stefan Füle, Suriye sınırındaki gelişmelerden Kıbrıs'a, AYM kararlarından yolsuzluk soruşturmalarına önemli açıklamalarda bulundu. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  "27 Mayıs ve 12 Eylül'ü Bugün Yeniden Yaşıyoruz"

  İdare Hukuku Uzmanı Prof. Dr. Metin Günday, hükümetin bilerek Anayasa'yı çiğnediğini söyledi. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  'IŞİD'i Destekleyenler Büyük Sorun Yaşayacak'

  "IŞİD'i Destekleyenler Büyük Sorun Yaşayacak"

  Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, "IŞİD'i destekleyen insanlar, devletler, hükumetler, yarın onlara da büyük bir sorun olacaktır." dedi. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Mehmet Öcalan: Öcalan'ın Cenazeye Gitme Talebi Yok

  Mehmet Öcalan: Öcalan'ın Cenazeye Gitme Talebi Yok

  İmralı Adası'ndaki hükümlü ağabeyi Öcalan'ı ziyaret eden Mehmet Öcalan, gazetecilerin "Ablasının cenazesine katılacak mı?" sorusuna; "Böyle bir talepte bulunmadı" dedi. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Öcalan: 15 Ekime Kadar Bekleriz, Sonra Yapacak Bir Şeyimiz Kalmaz

  Öcalan: 15 Ekime Kadar Bekleriz, Sonra Yapacak Bir Şeyimiz Kalmaz

  Abdullah Öcalan'ın, "Çözüm için 15 Ekime kadar bekleriz, gelen heyetlere dediklerimizi aktarırız ondan sonra yapacağımız bir şey kalmaz." dediği öğrenildi. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Aihm, Perinçek-İsviçre Davasında Ermenistan'ı 3. Taraf Olarak Kabul Etti"

  Erivan'daki Fransa büyükelçiliğinin internet sitesindeki habere göre; Strasburg'daki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Perinçek-İsviçre davasında, Ermenistan'ın 3. taraf olmasını kabul etti. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Fransa'da Aşırı Sağın AİHM Tepkisi

  Le Pen, ''ülkesinin AİHM ile bağları kesmesini'' istedi. (05 Ekim 2014 Pazar )

   

  Haşim Kılıç: Gazeteciler Dirensin, Pes Etmesin

  Haşim Kılıç: Gazeteciler Dirensin, Pes Etmesin

  Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Türkiye'de bir "korku iklimi" oluştuğunu belirterek gazetecilere, "Direnin, pes etmeyin" çağrısı yaptı. (04 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Danıştay Kararı "Çifte Bayram" Yaptırdı

  İzmir Balçova'da arsaların bulunduğu bölgeyle ilgili imar planları nedeniyle mağdur olduklarını savunarak hukuk mücadelesi başlatan arsa sahipleri, Danıştay'ın "imarla ilgili çevredeki emsal oranlarının dikkate alınması" yönündeki kararını, bayramı ilk günü davul zurna eşliğinde halay çekip kutladı Balçova Arsa Mağdurları İnsani Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği avukatı Turan: "İmar planı yapım sürecinde uğradığımız haksızlık ve hukuksuzluğu Danıştayın 11 yıl sonra aldığı karar ortaya koydu. (04 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  AİHM, Askerlere Sendika Hakkı Vermeyen Fransa'yı Mahkum Etti

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, ordu içerisinde sendika kurulmasını yasaklayan Fransa'yı mahkum etti. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Bulgaristan'da Ana Dil Sorunu

  HÖH Genel Başkanı Mestan: "Türklere karşı uygulanan yasaklar, Bulgar toplumunun bilinçaltında yatan tarihsel yükten kaynaklanıyor" (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Ostim'deki Patlamalarla İlgili Davada Tutuklu Kalmadı

  OSTİM Organize Sanayi Bölgesi'nde 3 Şubat 2011'de 20 kişinin hayatını kaybettiği patlamalarla ilgili tutuklu 3 kişi tahliye edildi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Cezaevinde Yıkılan Duvarın Parası Davası Ertelendi

  Cezaevinde Yıkılan Duvarın Parası Davası Ertelendi

  Burdur Cezaevi'nde 2000 yılındaki operasyonda duvarı delen dozerin kepçesiyle sağ kolu kopan 37 yaşındaki Veli Saçılık'ın da aralarında bulunduğu 61 mahkum ve tutuklu hakkında, 'cezaevinde oluşan hasarı karşılamaları' için açılan dava, 9 Aralık'a ertelendi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Eğitim-İş, Ortaöğretime Türban Serbestliğini Danıştay'a Taşıdı

  Eğitim-İş, Ortaöğretime Türban Serbestliğini Danıştay'a Taşıdı

  Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Genel Başkanı Veli Demir, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) çıkardığı türban yasağının ortaöğretimde serbest bırakan yönetmeliğinin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Danıştay’a dava açtı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Veli Saçılık'ın Burdur Cezaevi'nde Kolunun Kopması

  Burdur Cezaevi'ne 2000 yılında yapılan müdahale sonucu ortaya çıkan zararın, o dönem cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlülerden tazmin edilmesine yönelik davanın 76'ıncı duruşması yapıldı Müdahale sırasında cezaevine giren dozer ile duvar arasında kalması sonucu kolu kopan Veli Saçılık da katıldığı duruşma, 9 Aralık'a ertelendi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Kavgacı Öğrencilerden Polise AİHM Tehdidi

  Kavgacı Öğrencilerden Polise AİHM Tehdidi

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavga polisin anında müdahalesi ile önlenirken, taraflardan biri polisi Avrupa İnsan Hakları Mankemesi’ne şikayet etmekle tehdit etti. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Bulgaristan'da Erken Seçime Doğru

  Bulgaristan'da Erken Seçime Doğru

  Bulgaristan'da erken seçime doğru- HÖH lideri Mestan, seçim kampanyasında sadece Bulgarca kullanılmasını eleştirdiSOFYA (AA) – Bulgaristan'da 5 Ekim'de yapılacak erken parlamento seçimleri öncesinde, Türk ve Müslümanların oylarına talip Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) lideri Lütvi Mestan, seçim kampanyasında sadece Bulgarca kullanılma zorunluluğunu eleştirdi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Bulgaristan'da Erken Seçime Doğru

  Bulgaristan'da Erken Seçime Doğru

  HÖH lideri Mestan, seçim kampanyasında sadece Bulgarca kullanılmasını eleştirdi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  "Terörü İslam Dinine İzafe Etmek, Gerçeği Saptırmaktır"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, WOW İstanbul Hotelde Türkiye Yeşilay Cemiyetince düzenlenen Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumuna katıldı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi'den 'Tezkere' ve 'Başörtüsü' Eleştirisi

  CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi'den 'Tezkere' ve 'Başörtüsü' Eleştirisi

  ANKARA (İHA) – CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, "Türkiye kara harekatının parçası olarak IŞİD’e karşı bir harekete kalkıştığında onun gelecek dönemde Türkiye’nin bölge siyasetine etkisi olumsuz olacaktır. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi Açıklaması

  "Türkiye kara askeri harekatın parçası olarak IŞİD'e karşı harekete kalkıştığı takdirde bunun gelecek dönemlerde Türkiye'nin bölge siyasetine etkisi olumsuz olacaktır" "Davutoğlu, bilgisini, uzmanlığını, birikimini, halkın mücadelesi alanında değil yolsuzlukları örtme alanında kullanıyor. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  YSK'dan Adaylara Özgeçmiş Sansürü

  YSK'dan Adaylara Özgeçmiş Sansürü

  Yüksek Seçim Kurulu'ndan, seçime ortak liste ile giren YARSAV ve Yargıçlar Sendikası'nın desteklediği adaylara özgeçmiş sansürü geldi. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Erdoğan: Işid'in İslamla Alakası Yoktur

  Erdoğan: Işid'in İslamla Alakası Yoktur

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IŞİD terör örgütüne yönelik koalisyon için dünyada toplantılar yapıldığını belirterek, ancak dünyanın Türkiye’de 32 yıldır devam eden PKK'ya karşı rahatsızlık duymadığını söyledi. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: IŞİD'in İslam ile Alakası Yok

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: IŞİD'in İslam ile Alakası Yok

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IŞİD için koalisyon oluşturan Avrupa ülkelerinin PKK ile mücadele konusunda aynı hassasiyeti göstermediğini söyledi. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  İtalya'da Çocukların Annelerinin Soyadını Taşıyabileceği Yasaya Onay

  İtalya'da Çocukların Annelerinin Soyadını Taşıyabileceği Yasaya Onay

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin cezalandırması üzerine İtalya Parlamentosu, çocukların, annelerinin soyadını da taşıyabilecekleri yasayı kabul etti. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.10.2014 13:14:30. #1.12#