03:4900
SON DAKİKA AİHM HABERLERİ

Son Dakika AİHM Haberleri

 

  TBMM Önünde 'Kobani' Eylemi

  TBMM Önünde 'Kobani' Eylemi

  TBMM Dikmen Kapısı önünde toplanan bir grup, IŞİD'in Kobani'ye saldırılarını protesto etti. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  AİHM'de Türkiye Davası

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, 2004 yılında açılan bir davada adi yargılanma hakkının ihlal edildiği gerekçesiyle Türkiye'yi tazminata mahkum etti. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  AİHM'den Öcalan'ın Temyiz Başvurularına Red

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Türkiye ve Abdullah Öcalan'ın avukatlarının temyiz başvurularını reddetti. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  AİHM'den Ankara ve Öcalan'a Ret

  AİHM'den Ankara ve Öcalan'a Ret

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, mart ayında açıkladığı karar için Ankara ve Abdullah Öcalan'ın avukatları tarafından ayrı ayrı ?yapılan temyiz başvurularını reddetti. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  AİHM, 'Öcalan' Kararının Tekrar Görüşülmesini Reddetti

  AİHM, 'Öcalan' Kararının Tekrar Görüşülmesini Reddetti

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, PKK lideri Abdullah Öcalan hakkında 18 Mart'ta kararı verilen davanın esastan yeniden görüşülmesi yönünde yapılan başvuruları geri çevirdi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bosna-Hersek'teki Seçimler

  Avrupa Konseyi, anayasal değişiklik konusunda Bosna Hersek’i uyardı. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  TBMM Başkanı Çiçek Açıklaması

  "İnsanlar sokağa çıksın derseniz, eylemlerin içinden gelen siyasetçilerin şunu bilmesi gerekir ki; sen ne kadar masume bir talep olarak bunu söylersen söyle, bu fırsattan yararlanmak isteyen fırsatçılar, provokatörler, eli kanlı katiller çıkar, ortalığı kana bular" "Türkiye, sebebinin kendisinin olmadığı, sonuçlarından da en olumsuz şekilde etkilendiği bir kara harekatının içine bodoslama girsin isteniliyor" "Türkiye niye tek başına böyle bir kara harekatına girişecek? (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Bosna Hersek Seçimlere Gidiyor

  Bosna Hersek, 1992-1995 yılları arasında yaşanan savaşın ardından 12 Ekim'de yedinci kez devlet başkanlığı ve parlamento seçimlerine gidiyor. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Adalet Bakanlığındaki Bilgilendirme Toplantısı

  Başbakan Davutoğlu: (1) "HSYK ve yargı bir güç mücadelesinin alanı değildir, bir vicdan alanıdır. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Başbakan Davutoğlu Adalet Bakanlığını Ziyaret Etti

  Başbakan Davutoğlu Adalet Bakanlığını Ziyaret Etti

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamuoyu anketlerinde yargıya olan güvenin ciddi bir yıpranma geçirmiş olduğunu belirterek bu konunun herkesin üzerinde düşünmesi gereken bir husustur olduğunu söyledi. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  AB Türkiye'den Uygulama Bekliyor

  AB Türkiye'den Uygulama Bekliyor

  AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Stefan Füle, Suriye sınırındaki gelişmelerden Kıbrıs'a, AYM kararlarından yolsuzluk soruşturmalarına önemli açıklamalarda bulundu. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  "27 Mayıs ve 12 Eylül'ü Bugün Yeniden Yaşıyoruz"

  İdare Hukuku Uzmanı Prof. Dr. Metin Günday, hükümetin bilerek Anayasa'yı çiğnediğini söyledi. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  'IŞİD'i Destekleyenler Büyük Sorun Yaşayacak'

  "IŞİD'i Destekleyenler Büyük Sorun Yaşayacak"

  Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, "IŞİD'i destekleyen insanlar, devletler, hükumetler, yarın onlara da büyük bir sorun olacaktır." dedi. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Mehmet Öcalan: Öcalan'ın Cenazeye Gitme Talebi Yok

  Mehmet Öcalan: Öcalan'ın Cenazeye Gitme Talebi Yok

  İmralı Adası'ndaki hükümlü ağabeyi Öcalan'ı ziyaret eden Mehmet Öcalan, gazetecilerin "Ablasının cenazesine katılacak mı?" sorusuna; "Böyle bir talepte bulunmadı" dedi. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Öcalan: 15 Ekime Kadar Bekleriz, Sonra Yapacak Bir Şeyimiz Kalmaz

  Öcalan: 15 Ekime Kadar Bekleriz, Sonra Yapacak Bir Şeyimiz Kalmaz

  Abdullah Öcalan'ın, "Çözüm için 15 Ekime kadar bekleriz, gelen heyetlere dediklerimizi aktarırız ondan sonra yapacağımız bir şey kalmaz." dediği öğrenildi. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Aihm, Perinçek-İsviçre Davasında Ermenistan'ı 3. Taraf Olarak Kabul Etti"

  Erivan'daki Fransa büyükelçiliğinin internet sitesindeki habere göre; Strasburg'daki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Perinçek-İsviçre davasında, Ermenistan'ın 3. taraf olmasını kabul etti. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Fransa'da Aşırı Sağın AİHM Tepkisi

  Le Pen, ''ülkesinin AİHM ile bağları kesmesini'' istedi. (05 Ekim 2014 Pazar )

   

  Haşim Kılıç: Gazeteciler Dirensin, Pes Etmesin

  Haşim Kılıç: Gazeteciler Dirensin, Pes Etmesin

  Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Türkiye'de bir "korku iklimi" oluştuğunu belirterek gazetecilere, "Direnin, pes etmeyin" çağrısı yaptı. (04 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Danıştay Kararı "Çifte Bayram" Yaptırdı

  İzmir Balçova'da arsaların bulunduğu bölgeyle ilgili imar planları nedeniyle mağdur olduklarını savunarak hukuk mücadelesi başlatan arsa sahipleri, Danıştay'ın "imarla ilgili çevredeki emsal oranlarının dikkate alınması" yönündeki kararını, bayramı ilk günü davul zurna eşliğinde halay çekip kutladı Balçova Arsa Mağdurları İnsani Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği avukatı Turan: "İmar planı yapım sürecinde uğradığımız haksızlık ve hukuksuzluğu Danıştayın 11 yıl sonra aldığı karar ortaya koydu. (04 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  AİHM, Askerlere Sendika Hakkı Vermeyen Fransa'yı Mahkum Etti

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, ordu içerisinde sendika kurulmasını yasaklayan Fransa'yı mahkum etti. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Bulgaristan'da Ana Dil Sorunu

  HÖH Genel Başkanı Mestan: "Türklere karşı uygulanan yasaklar, Bulgar toplumunun bilinçaltında yatan tarihsel yükten kaynaklanıyor" (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Ostim'deki Patlamalarla İlgili Davada Tutuklu Kalmadı

  OSTİM Organize Sanayi Bölgesi'nde 3 Şubat 2011'de 20 kişinin hayatını kaybettiği patlamalarla ilgili tutuklu 3 kişi tahliye edildi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Cezaevinde Yıkılan Duvarın Parası Davası Ertelendi

  Cezaevinde Yıkılan Duvarın Parası Davası Ertelendi

  Burdur Cezaevi'nde 2000 yılındaki operasyonda duvarı delen dozerin kepçesiyle sağ kolu kopan 37 yaşındaki Veli Saçılık'ın da aralarında bulunduğu 61 mahkum ve tutuklu hakkında, 'cezaevinde oluşan hasarı karşılamaları' için açılan dava, 9 Aralık'a ertelendi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Eğitim-İş, Ortaöğretime Türban Serbestliğini Danıştay'a Taşıdı

  Eğitim-İş, Ortaöğretime Türban Serbestliğini Danıştay'a Taşıdı

  Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Genel Başkanı Veli Demir, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) çıkardığı türban yasağının ortaöğretimde serbest bırakan yönetmeliğinin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Danıştay’a dava açtı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Veli Saçılık'ın Burdur Cezaevi'nde Kolunun Kopması

  Burdur Cezaevi'ne 2000 yılında yapılan müdahale sonucu ortaya çıkan zararın, o dönem cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlülerden tazmin edilmesine yönelik davanın 76'ıncı duruşması yapıldı Müdahale sırasında cezaevine giren dozer ile duvar arasında kalması sonucu kolu kopan Veli Saçılık da katıldığı duruşma, 9 Aralık'a ertelendi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.10.2014 03:49:07. #1.13#