07:4300
SON DAKİKA AFGANİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Afganistan Haberleri

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gelen konvansiyonel silahların Kobani'ye girmesinin uygun olmadığına dair aldıkları bir haber üzerine şu anda Kobani'ye henüz girmiyorlar." dedi. (Dün 19:26)

   

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması - Haluk Dursun

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması - Haluk Dursun

  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması-Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, pek çok başka üyesi olduğumuz uluslararası kuruluşlardan fazla UNESCO içinde Türkiye'yi, Türk kültürünü ve Türkiye'nin önceliklerini, beklentilerini yüksek düzeyde temsil etme imkanı buldu"-UNESCO Genel Direktörü Bokova'nın videolu mesajından: -"UTMK'yı UNESCO'nun değerlerinin ve önceliklerinin gelişmesinde önemli bir aktör, ortaklıkları güçlendirmede, bilgi paylaşımı ve deneyim (Dün 19:17)

   

  400 Milyon Euroluk Eroin

  Rusya'nın Moskova Domodedovo Havalimanı yakınlarında 400 milyon euro değerinde 170 kilogram eroin ele geçirildi. (Dün 17:53)

   

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması - 2

  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması-Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, pek çok başka üyesi olduğumuz uluslararası kuruluşlardan fazla UNESCO içinde Türkiye'yi, Türk kültürünü ve Türkiye'nin önceliklerini, beklentilerini yüksek düzeyde temsil etme imkanı buldu"-UNESCO Genel Direktörü Bokova'nın videolu mesajından: -"UTMK'yı UNESCO'nun değerlerinin ve önceliklerinin gelişmesinde önemli bir aktör, ortaklıkları güçlendirmede, bilgi paylaşımı ve deneyim (Dün 16:09)

   

  Rusya Türkiye'yi 'Kanal' Operasyonuna Davet Etti

  Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı İgor Morgulov, Rusya'nın Türkiye, Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne 2015 yılının ikinci yarısında düzenlenecek antinarkotik operasyonu 'Kanal'a katılmalarını teklif etti. (Dün 15:47)

   

  Kaçakları Sahil Güvenlik Yakaladı

  Kaçakları Sahil Güvenlik Yakaladı

  Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin Ege Denizi'ndeki devriye görev sırasında 28-30 Ekim tarihleri arasında 292 kaçak kurtarıldı, 4 kaçakçı yakalandı. (Dün 15:42)

   

  First Lady'den Yasağa Destek

  First Lady'den Yasağa Destek

  Afganistan'ın yeni devlet başkanı Eşref Gani'nin eşi Rula Gani, Fransa'daki burka yasağını desteklediğini söyledi. (Dün 15:24)

   

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Çin'de

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Çin'de

  Çavuşoğlu: "Afganistan'da oluşan pozitif atmosferin devam etmesini arzu ediyoruz" "Her yönden Afganistan'a vereceğimiz desteği Türkiye olarak artırarak devam ettireceğiz" (Dün 15:24)

   

  Sahil Güvenlik İki Günde 292 Kaçak Göçmeni Kurtardı

  Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri İzmir, Aydın, Çanakkale ve Muğla'da son iki günde kanunsuz yollardan yurtdışına çıkmak isteyen 292 kaçak göçmeni kurtardı. (Dün 15:19)

   

  Halep Kuşatması Işid'in İhaneti ile Başladı'

  Halep Kuşatması Işid'in İhaneti ile Başladı'

  Al Jazeera'ya konuşan ÖSO'ya bağlı Mücahitler Ordusu komutanı Muhammed Bakur, "İmkanlar el verirse Kobani'de IŞİD'e karşı savaşırız ancak şu an mümkün değil. Halep’in durumu çok daha önemli ve kritik" dedi. (Dün 15:01)

   

  Ege Denizi'nde 3 Günde 292 Kaçak Kurtarıldı

  Ege Denizi'nde 3 Günde 292 Kaçak Kurtarıldı

  Ege Denizi'nde 3 günde 292 kaçak kurtarıldı. (Dün 14:56)

   

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması - Avcı

  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması-Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, pek çok başka üyesi olduğumuz uluslararası kuruluşlardan fazla UNESCO içinde Türkiye'yi, Türk kültürünü ve Türkiye'nin önceliklerini, beklentilerini yüksek düzeyde temsil etme imkanı buldu"-UNESCO Genel Direktörü Bokova'nın videolu mesajından: -"UTMK'yı UNESCO'nun değerlerinin ve önceliklerinin gelişmesinde önemli bir aktör, ortaklıkları güçlendirmede, bilgi paylaşımı ve deneyim (Dün 14:51)

   

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çin'de, Afganistan ve çevresinde istikrarın sağlanması amacıyla düzenlenen, "İstanbul Süreci Dördüncü Dışişleri Bakanları Konferansı"nda basın mensuplarına açıklamada bulundu. (Dün 14:51)

   

  Norveç'ten Irak'a Asker Gönderme Kararı

  Norveç hükümeti, eğitim amaçlı olarak Bağdat ve Erbil'e 120 asker gönderme kararı aldı Başbakan Solberg: "Bu meseleyi yerimizde oturup seyredemeyiz" (Dün 14:20)

   

  Yakalanan Kaçak Sayısı 3 Yılda 20 Kat Arttı

  Yakalanan Kaçak Sayısı 3 Yılda 20 Kat Arttı

  Ege Denizinde 2011 yılında 546 kaçak yakalayan Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, bu yılın 10 ayında 11 bin 407 yasa dışı göçmeni kurtardı. (Dün 12:40)

   

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması

  Milli Eğitim Bakanı Avcı: "UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, pek çok başka üyesi olduğumuz uluslararası kuruluşlardan fazla UNESCO içinde Türkiye'yi, Türk kültürünü ve Türkiye'nin önceliklerini, beklentilerini yüksek düzeyde temsil etme imkanı buldu" UNESCO Genel Direktörü Bokova'nın videolu mesajından: (Dün 12:19)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.11.2014 07:43:02. #1.12#