SON DAKİKA AFGANİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Afganistan Haberleri

 • 03:57Avusturya'da Mülteci ProtestosuAvusturya'da Mülteci ProtestosuAvusturya'nın başkenti Viyana'da toplanan yaklaşık 25 bin kişi, mülteci kamplarındaki yaşam koşullarının iyileştirilmesi için gösteri yaptı.
 • 01:32Avusturya'da "Mülteci" ProtestosuAvusturya'nın başkenti Viyana'da toplanan yaklaşık 25 bin kişi, mülteci kamplarındaki yaşam koşullarının iyileştirilmesi için gösteri yaptı.
 • 01:20Afganistan'da 124 Kız Öğrenci Okula Sıkılan Gazdan Zehirlendi - Mezar-IAfganistan'da 124 Kız Öğrenci Okula Sıkılan Gazdan Zehirlendi - Mezar-IGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Zehirlenen kız öğrencilerin tedavi görmesi Afganistan'da 124 kız öğrenci okula sıkılan gazdan zehirlendi- Yetkililer, Taliban ya da benzer örgütlerin kız öğrencilerin gittiği okula zehirli gaz sıktığı ihtimali üzerinde duruyor- Gazdan etkilenen 11 kişinin durumu ağırMEZAR-I Afganistan'ın batısındaki Herat vilayetinin Cebrail ilçesindeki kızların devam ettiği bir ortaokulda 124 öğrenci okula sıkılan gazdan zehirlendi.
 • 19:05Eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Yıldız AçıklamasıANKARA (İHA) – Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “3 dönem kuralının kaldırılacak olmasıyla beraber o manada resmi bir hak doğmuştur ama bu hak başta kendimi de zikrederek söylüyorum bütün 71 milletvekili için kullanılacak diye bir kaide yoktur.
 • 17:37Steinmeier-Aziz Ortak Basın ToplantısıSteinmeier-Aziz Ortak Basın ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier- Pakistan Dışişleri Bakanı Sertaj Aziz- Ortak basın toplantısı Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier Pakistan'da- Steinmeier: - "Pakistan'ın Afganistan'daki barış sürecini desteklemeye devam etmesini bekliyoruz" Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Pakistan'a Afganistan'daki barış sürecini desteklemeye devam etmesi çağrısında bulundu.
 • 17:08Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier Pakistan'daAlmanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Pakistan'a Afganistan'daki barış sürecini desteklemeye devam etmesi çağrısında bulundu.
 • 16:38Afganistan'da 124 Kız Öğrenci Okula Sıkılan Gazdan ZehirlendiI Afganistan'ın batısındaki Herat vilayetinin Cebrail ilçesindeki kızların devam ettiği bir ortaokulda 124 öğrenci okula sıkılan gazdan zehirlendi.
 • 16:34AA Farsça Servisi Açılıyor Anadolu Ajansı'nın Farsça Servisi yarın yayın hayatına başlayacak.
 • 15:59Ege Denizi'nde 120 Kaçak YakalandıEge Denizi'nde 120 Kaçak YakalandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kaçaklardan görüntüler Ege Denizi'nde 120 kaçak yakalandı Çanakkale'de, Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek isteyen 120 kaçak yakalandı.
 • 15:41Türkiye-afganistan Ortak Tarihine Tika DesteğiTürkiye-afganistan Ortak Tarihine Tika DesteğiTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’da 2015 yılı içerisinde düzenlenen kültürel projeler kapsamında Türkiye ile Afganistan’ın ortak tarihine önemli katkıda bulunuldu.
 • 15:06Aa Farsça Servisi AçılıyorAnadolu Ajansı (AA), Farsça haber yayınına yarın başlıyor.
 • 14:27Ege Denizi'nde 120 Kaçak YakalandıÇanakkale'de, Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek isteyen 120 kaçak yakalandı.
 • 14:09Başkan Karaçoban'dan Başkan Karaçoban'dan "1 Eylül Dünya Barış Günü" Mesajı AçıklamasıAlaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, "Dünya Barış Günü’nü, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğu bir zaman diliminde, dünyanın değişik bölgelerinde yaşanan savaşların ve kaosun gölgesinde kutluyoruz.
 • 13:46Avusturya 5 Bin Sığınmacının Yarısına Barınma İmkanı VerebiliyorAvusturya 5 Bin Sığınmacının Yarısına Barınma İmkanı VerebiliyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Parkta kalan sığınmacılardan genel görüntüler- Kutuyla taşınan çocuktan detay- Sığınmacılara yemek verilmesi- Yemek yiyen sığınmacılardan detay- Sığınmacılarla röportajlar Avusturya 5 bin sığınmacının yarısına barınma imkanı verebiliyor- Avusturya'da 2 bin 300 kişi kapasiteli kabul merkezine yerleştirilen yaklaşık 5 bin sığınmacı olumsuz şartlarda yaşıyor- Kamp yeterli olmayınca yüzlerce sığınmacı dışarıda açık alanda yatmak zorunda kalıyor, kampta kalabilenler ise yetkililerin kendilerine kötü davranmasından şikayetçi- ABD ve AB'den yetkililer, sığınmacı akınından şikayet eden ülkelere Türkiye'yi örnek gösteriyor- Beyaz Saray sözcüsü Earnest: - "Türk hükümeti ve Türk halkı sığınmacılar için ciddi kaynaklar aktardı" Ülkelerindeki çatışmalar ve yoksulluktan kurtulmak için binlerce kilometre yol katedip Avusturya'ya ulaşabilen 5 bin sığınmacı, bu ülkede yerleştirildikleri 2 bin 300 yatak kapasiteli mülteci kabul merkezinde olumsuz şartlarda yaşıyor.
 • 13:15Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu 2Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu 2Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu ANKARA, (DHA)- CUMHURBAYKANI Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93'üncü Yılı nedeniyle ilk kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir resepsiyon verdi.
 • 13:15Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu 3Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu 3Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu ANKARA, (DHA)- CUMHURBAYKANI Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93'üncü Yılı nedeniyle ilk kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir resepsiyon verdi.
 • 13:05Avusturya 5 Bin Sığınmacının Yarısına Barınma İmkanı VerebiliyorÜlkelerindeki çatışmalar ve yoksulluktan kurtulmak için binlerce kilometre yol katedip Avusturya'ya ulaşabilen 5 bin sığınmacı, bu ülkede yerleştirildikleri 2 bin 300 yatak kapasiteli mülteci kabul merkezinde olumsuz şartlarda yaşıyor.
 • 13:04Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu -1Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu -1Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu ANKARA, (DHA)- CUMHURBAYKANI Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93'üncü Yılı nedeniyle ilk kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir resepsiyon verdi.
 • 12:16Almanya ve Avrupa?da İltica ÇaresizliğiAlmanya ve Avrupa?da İltica ÇaresizliğiAlmanya ve Avrupa'da iltica çaresizliği Almanya'ya bu yılın ilk 7 ayında başta Suriye ve Afganistan'ın yanı sıra Afrika ve Balkan ülkelerinden 218 bin iltica başvurusu yapılırken bu rakamın yıl sonuna kadar 800 bini bulması bekleniyor.
 • 00:30Başkomutan" Sıfatıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde İlk ResepsiyonCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla "Başkomutan" sıfatıyla ilk kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde resepsiyon verdi.
 • 00:17Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı ResepsiyonuCumhurbaykanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93'üncü Yılı nedeniyle ilk kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir resepsiyon verdi.
 • 23:18Başkomutan"Dan İlklerin Resepsiyonunda Büyük SürprizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla ilk kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir resepsiyon verdi.
 • 21:52Zafer Bayramı Resepsiyonu'nda Yurt İçi ve Dışı Birliklerle Bağlantı Yapıldı30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resepsiyon verildi.
 • 21:16Erdoğan'dan 30 Ağustos Resepsiyonunda Görüntülü Konuşma SürpriziErdoğan'dan 30 Ağustos Resepsiyonunda Görüntülü Konuşma SürpriziCumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayram nedeniyle verdiği resepsiyonda yurtiçi ve yurtdışındaki Türk birlikleri komutanlarıyla görüntülü konuşma gerçekleştirdi.
 • 18:44Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier'den Kabil'e ZiyaretWalter Steinmeier, Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, Başbakan Abdullah Abdullah ve Dışişleri Bakanı Selahaddin Rabbani ile Kabil’de bir araya geldi.
 • 17:59ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Rice Pakistan'daABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Susan Rice resmi temaslarda bulunmak üzere Pakistan'a geldi.
 • 17:22Bodrum Ege'de Kaçak Göçmen DehşetiBodrum Ege'de Kaçak Göçmen DehşetiDatça'da denize açılan Suriyeli kaçaklar ile organizatörler arasında Sömbeki (Simi) Adası'na 1 mil kala kavga çıktı.
 • 16:03Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanıyor.
 • 15:57Avusturya'da Bir Mülteci Kamyonu Daha Bulundu: 3 Çocuğun Durumu AğırAvusturya'da Bir Mülteci Kamyonu Daha Bulundu: 3 Çocuğun Durumu AğırGeçtiğimiz hafta Avusturya'da bir kamyonda 71 mültecinin ölü bulunmasıyla ilgili olarak Macaristan'da hakim karşısına çıkartılan 4 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.
 • 15:52Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter SteinmeierAlmanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter SteinmeierGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Frank-Walter Steinmeier ve Afganistan Dışişleri Bakanı Selahaddin Rabbani ile basın toplatısı detay ve açıklamalar Kabil (AA) - Afganistan ile Almanya arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 100'üncü yıldönümü nedeniyle Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier başkent Kabil'e sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.
 • 15:39Boyabat'ta Şehadet GecesiBoyabat'ta Şehadet GecesiSinop’un Boyabat ilçesinde, son günlerde artan terör olaylarında hayatını kaybedenler için ’Şehadet Gecesi’ düzenlendi.
 • 14:35Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier Kabil'deKabil (AA) - Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Berlin ile Kabil arasında kurulan diplomatik ilişkilerin 100. yıldönümü nedeniyle başkent Kabil'e geldi.
 • 13:10Ege'de Kaçak Göçmen DehşetiEge'de Kaçak Göçmen DehşetiDatça'da denize açılan Suriyeli kaçaklar ile organizatörler arasında Sömbeki (Simi) Adası'na 1 mil kala kavga çıktı.
 • 12:23Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (1)Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - General Dostum ve beraberindeki askeri ekibin geçişi- Dostum'dan genel görüntü ve detaylar- Çocuklarla konuşması- Helikopterle bölge kontrolünün yapılması - General Dostum ile röportaj Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum: - "Taliban'ın bir bölümü, şimdilerde siyah bayrak kullanıyor.
 • 12:14Alman Dışişleri Bakanı Arabuluculuk İçin Afganistan'a GittiDha DIŞ HABER – Ahmet YILDIRIM - ALMANYA/ DHA Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, ani bir kararla bugün (Pazar) Afganistan'a gitti.
 • 11:47Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (2)Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - General Abdürreşit Dostum ile röportaj Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum: - "Taliban'ın bir bölümü, şimdilerde siyah bayrak kullanıyor.
 • 11:29Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (1)Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - General Dostum ve beraberindeki askeri ekibin geçişi- Dostum'dan genel görüntü ve detaylar- Çocuklarla konuşması- Helikopterle bölge kontrolünün yapılması - General Dostum ile röportaj Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum: - "Taliban'ın bir bölümü, şimdilerde siyah bayrak kullanıyor.
 • 11:16Afganistan'da Taliban'a Yönelik OperasyonlarKabil (AA) - Afganistan'ın Helmand vilayetinde Afgan ordusunun Taliban'a yönelik başlattığı operasyonda, 220 Taliban üyesinin ölü ve yaralı olarak ele geçirdiği belirtildi.
 • 10:13Boyabat'ta Şahadet GecesiBoyabat Birlik Vakfı Temsilciliği Şehadet Gecesi programı düzenledi.
 • 20:59Avusturya'daki Göçmen FaciasıAvusturya'da bir kamyonda bulunan 71 sığınmacının ölümüyle ilgili gözaltına alınan 3 Bulgar ve bir Afgan vatandaşı, tutuklandı.
 • 18:47İran Askeri, Mültecilere Ateş Açtı: 4 Yaralıİran Askeri, Mültecilere Ateş Açtı: 4 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yaralı mültecilere hastanede müdahale İran askeri, mültecilere ateş açtı: 4 yaralı İran'dan Türkiye'ye geçmeye çalışan Afganistan uyruklu 4 mülteci, sınırdaki İran askerlerince açılan ateş sonucu yaralandı.
 • 18:06Başkale İran Askerleri 4 Kaçak Göçmeni VurduBaşkale İran Askerleri 4 Kaçak Göçmeni Vurduİran askerleri 4 kaçak göçmeni vurdu VAN'ın Başkale İlçesi'nin İran sınırından Türkiye'ye geçmek isteyen Afganistan uyruklu 4 kaçak göçmen İran askerleri tarafından açılan ateş sonucu yaralandı.
 • 17:44İran Askeri, Mültecilere Ateş Açtı: 4 Yaralıİran'dan Türkiye'ye geçmeye çalışan Afganistan uyruklu 4 mülteci, sınırdaki İran askerlerince açılan ateş sonucu yaralandı.
 • 17:34İran Askerleri 4 Kaçak Göçmeni Vurduİran Askerleri 4 Kaçak Göçmeni VurduVan'ın Başkale İlçesi'nin İran sınırından Türkiye'ye geçmek isteyen Afganistan uyruklu 4 kaçak göçmen İran askerleri tarafından açılan ateş sonucu yaralandı.
 • 17:29İran Askerleri Sınırda 4 Afgan Mülteciyi Vurduİran Askerleri Sınırda 4 Afgan Mülteciyi Vurduİran askerlerinin yasa dışı yollardan Türkiye’ye geçmek isteyen 4 Afganistan uyruklu mülteciyi vurduğu iddia edildi.
 • 16:23Göçmenlerin Göçmenlerin "Umut Treni"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Göçmenlerden görüntü, - Suriyeli Abdurrahman'ın konuşması, - 19 yaşındaki Fatma Haşimi'nin konuşması, - Bagladeşli Bilal'in konuşması, Göçmenlerin "umut treni"- Makedonya-Yunanistan sınırındaki göçmen kabul merkezinde kendilerini Sırbistan sınırına götürecek treni bekleyen göçmenlerin hayali bir Avrupa ülkesine ulaşabilmek- 19 yaşındaki Afganistanlı Fatma Haşimi: - "Benim bir ülkem yok. İran beni istemiyor.
 • 15:23Pakistan'da Taliban'a Yönelik OperasyonPakistan'da düzenlenen hava operasyonunda 14 Taliban militanı etkisiz hale getirildi.
 • 12:26Edirne'de 176 Kaçak YakalandıEdirne'de yasa dışı yollardan yurtdışına çıkmaya çalışan 176 kaçak yakalandı.
 • 11:33Afganistan'da Taliban Saldırısı: 8 Polis ÖldüTaliban’ın saldırıları sonucu, 8 Afgan polisinin hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 10:25Tika'dan Afgan Öğrencilere Bilgisayar LaboratuvarıTika'dan Afgan Öğrencilere Bilgisayar LaboratuvarıTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan’ın kuzeyindeki Samangan Vilayetinde iki ayrı lisede bilgisayar laboratuvarı kurdu.