SON DAKİKA AFGANİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Afganistan Haberleri

 • 08:05Rus Uçağı 100 Bin Dolarlık Füzeyle VurulduRus Uçağı 100 Bin Dolarlık Füzeyle VurulduRus savaş uçağı SU-24, Türk F-16'sından atılan ve 'ölümcül füze' adı verilen AIM-9X Sidewinder ile düşürüldü.
 • 13:19Erdoğan, Putin'in Petrol İddiasına Çok Kızdı: Yazıklar OlsunErdoğan, Putin'in Petrol İddiasına Çok Kızdı: Yazıklar OlsunCumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet başkanı Putin'in "Türkiye IŞİD'den petrol alıyor" iddiasına "Diyorlar ki Türkiye DAEŞ'ten petrol alıyor. Yazıklar olsun" şeklinde yanıt verdi.
 • 18:42Afganistan'dan Avrupa'ya Yıllık 28 Milyar Dolarlık UyuşturucuBirleşmiş Miletler (BM) Uyuşturucu ve Suç Ofisi, Afganistan'dan Avrupa'ya yıllık 28 milyar dolar değerinde uyuşturucu gönderildiğini bildirdi.
 • 18:04Yabancı Uyruklu Şahısların Gasp Edildiği İddiasıYabancı Uyruklu Şahısların Gasp Edildiği İddiasıİzmir’in Aliağa ilçesinde, Afgan uyruklu 15 kişiyi gasp ettiği iddia edilen 3 kişi yakalanırken, 1 kişinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.
 • 17:19Avrupa'daki Sığınmacı KriziDaha iyi bir yaşam umuduyla Batı Avrupa ülkelerine ulaşmak için yola çıkan Suriyeli, Iraklı ve Afganistanlı sığınmacılar, Yunanistan üzerinden Makedonya'ya girmeye devam ediyor.
 • 16:31Avustralyalı Müslüman Askere AyrımcılıkAfganistan'da sekiz ay insansız hava aracı (İHA) operatörü olarak görev yapan Avustralyalı bir asker, İslamiyeti seçmesi nedeniyle meslektaşları ve üstleri tarafından "güvenlik riski oluşturmakla" damgalandığını söyledi.
 • 15:4815. Muhtarlar BuluşmasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "DAİŞ’in yaptıkları kesinlikle affedilemez. Bu örgüte asla müsamaha gösterilemez. Sadece bu değil, PYD de aynı, YPG de aynı. Ülkemizde PKK aynı, Boko Haram aynı, Şebap aynı. Bunlar şu anda dünyada maalesef yaptıkları eylemlerle hakikaten affedilemez adımlar atıyorlar" dedi.
 • 15:38Afganistan'da Taliban'la MücadeleKABİL (AA) – Afganistan'ın güneyinde bulunan Host kentinde, ABD insansız hava araçlarınca (İHA) Taliban militanlarına yönelik düzenlenen saldırılarda en az 20 militanın öldürüldüğü bildirildi.
 • 15:28Zulüm Gören Mazlumlara Destek YürüyüşüZulüm Gören Mazlumlara Destek YürüyüşüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Grubun pankartlarla yürüyüşünden görüntüler- Pankartlar ve bayrak detayları- Kayseri Genç İHH Başkanı Murat Çakır açıklaması Mazlumlara destek yürüyüşü- Kayseri Genç İHH Başkanı Murat Çakır: - "Mazlum coğrafyanın başına tebelleş olmuş barbar zihniyetin Afganistan, Irak, Çeçenistan, Bosna, Libya, Mısır, Filistin ve birçok yerde neler yapıldığını çok iyi biliyoruz" Kayseri'de, zulüm gören mazlum coğrafyalarda yaşayanlara destek olmak için yürüyüş düzenlendi.
 • 15:18Erdoğan: Türkiye'nin Daeş'ten Petrol Aldığını Söylüyorlar, Çok AyıpCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Başkanı Putin’in Türkiye’nin IŞİD’den petrol satın aldığı yönündeki iddialarına tepki gösterdi.
 • 14:57Cumhurbaşkanlığında Muhtarlar ToplantısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Suriye'ye güya DAİŞ'le mücadele adı altında askeri güç taşıyan ama bugüne kadar neredeyse hiçbir zarar vermeden sadece rejime karşı mücadele eden ılımlı grupları hedef alanların gayesi ortadadır" dedi.
 • 14:17ABD Tapi Projesini DestekliyorABD Tapi Projesini DestekliyorTürkmenistan doğal gazını, Pakistan ve Hindistan'a ulaştıracak Türkmenistan-Afganistan-Pakistan-Hindistan (TAPİ) doğalgaz boru hattı projesinin temeli 31 Aralık'ta atılacak.
 • 14:12Mazlumlara Destek YürüyüşüKayseri'de, zulüm gören mazlum coğrafyalarda yaşayanlara destek olmak için yürüyüş düzenlendi.
 • 13:56Kara Mayınları Günde Yaklaşık 10 Can AldıKara mayınları sonucu hayatını kaybedenlerin sayısında küresel anlamda artış yaşandığı ve geçen yıl 3 bin 678 kişinin yani neredeyse her gün 10 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 13:55Kayseri Genç İhh Başkanı Murat Çakır AçıklamasıKayseri Genç İhh Başkanı Murat Çakır AçıklamasıKayseri İnsani Yardım Derneği (İHH) tarafından yapılan basın açıklamasında konuşan Kayseri Genç İHH Başkanı Murat Çakır, “Suriye’deki Türkmenlerin bulunduğu Bayırbucak mevkii Rus savaş uçakları ile bombalanıyor.
 • 12:21Avrupa'daki Sığınmacı KriziAvrupa'daki Sığınmacı KriziGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yunanistan-Makedonya sınırında bekleyen sığınmacıların protestosu- Yağmurda uyumaya çalışanlar- Pakistanlı göçmenlerden Abdulkasım'ın açıklamaları- Pakistanlı göçmen Said'in açıklamaları Avrupa'daki sığınmacı krizi- Makedonya'ya alınmadıkları için Yunanistan sınırında bekletilen göçmenler, gece boyunca yağmura rağmen eylemlerini sürdürdü- Pakistanlı Said: "Önümüzdeki günlerde kar da yağsa burada bekleyeceğiz, geri dönmeyeceğiz.
 • 12:07Seta Vakfı Genel Koordinatörü Duran: Seta Vakfı Genel Koordinatörü Duran: "Paris'teki Terör Saldırılarının Mağduru Müslümanlardır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Burhanettin Duran'ın konuşması Paris'teki terör saldırılarının mağduru Müslümanlardır- SETA Vakfı Genel Koordinatörü Duran: - "Paris'te yaşanan terör olaylarının en büyük mağduru Müslümanlardır"- "Bu (İslamofobi) bizatihi Avrupa demokrasilerinin çöküşünü getirebilecek bir tehlike işaretidir, bir kriz işaretidir"- "Paris'in vurulmuş olması da bir rastlantı değil" BAYRAM ALTUĞ - Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları (SETA) Vakfı Genel Koordinatörü Prof. Dr. Burhanettin Duran, Fransa'da yaşanan terör saldırılarının ardından yaşanan İslam karşıtı eylem ve söylemlerden dolayı, saldırıların en büyük mağdurunun Müslümanlar olduğunu söyledi.
 • 11:57Mali'deki Silahlı Örgütlerin Yeni RekabetiÜlkenin kuzeyindeki silahlı grupların Bamako yönetimiyle barış sürecini görüşmeyi kabul ettiği Mali'de, DAEŞ ve El Kaide'ye bağlı gruplar eylemleriyle öne çıkmaya başladı.
 • 11:44Avrupa'daki Sığınmacı KriziMakedonya'nın Irak, Suriye ve Afganistan dışındaki ülkelerden gelen sığınmacılara kapılarını kapatmasının ardından Yunanistan sınırında beklemeye başlayan "ekonomik göçmenler", yoğun yağmura rağmen gece boyunca eyleme devam etti.
 • 11:08Afganistan'da 24 Taliban Üyesi ÖldürüldüI Afganistan'ın kuzeyindeki Kunduz ve Sar-i Pul vilayetlerinde Taliban militanlarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda 24 örgüt üyesi öldürüldü.
 • 11:05Yunan Sınırında 30 Kaçak Göçmen YakalandıTürkiye’den Yunanistan’a yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 30 kaçak göçmen yakalandı.
 • 10:34Campell: Kunduz'daki Hastane Saldırısı İnsancıl Bir Hata İdiAfganistan'daki ABD ve NATO güçlerinin komutanı General John Campbell, ABD savaş uçağının hedef aldığı Uluslararası Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) hastanesinin yanlışlıkla vurulduğunu belirti.
 • 23:56AK Parti Myk ToplantısıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Her şekilde Türkmenlerin yanındayız. Yani 'anlamlı ve nitelikli bir destek veriyoruz' dedim. Anlamlı ve nitelikli destekten kastım, maddi manevi güvenliklerini sağlayacak, güvenliklerini güçlendirecek, Türkmenlerin varlığına dönük her türlü tehdit karşısında direnmelerini, kendi bölgelerine bu son Türkmendağı'na yapılan saldırı gibi gereken şekilde karşı koyacakları bir takım imkanlarla donatılmaları da buna dahildir.
 • 21:22Dudaklarını Dikerek Eylem Yapan İranlı Göçmenlerin Protestosu SürüyorDudaklarını Dikerek Eylem Yapan İranlı Göçmenlerin Protestosu SürüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gevgeli'de sığınmacılardan detaylar- Gevgeli'den trenlerle Sırbistan sınırına yakın bir noktada bulunan Tabanovtse'ye gidecek göçmenlerden detaylar- Makedonya hükümetinin kararına tepki gösteren göçmenlerin protestosu Avrupa'daki sığınmacı krizi- Makedonya'ya alınmadıkları için dudaklarını dikerek eylem yapan İranlı göçmenlerin protestosu sürüyor Makedonya'nın, Irak, Suriye ve Afganistan dışındaki ülkelerden gelen sığınmacılara kapılarını kapatmasının ardından Yunanistan-Makedonya sınırında dudaklarını dikerek eylem yapan İranlı göçmenlerin protestosu sürüyor.
 • 21:18Afganistan'daki Çatışmada Taliban Geri ÇekildiAfganistan’ın kuzeydoğusunda Tahar vilayetinin Khwaja Baha Wuddin ilçesinde Taliban ve Afgan güçleri arasında çıkan çatışmada Taliban’ın geri çekildiği bildirildi.
 • 20:17Kunduz'daki Hastane SaldırısıABD Savunma Bakanlığı, ABD güçlerinin Afganistan'ın Kunduz kentindeki Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü'nün (MSF) hastanesine düzenlediği hava saldırısı üzerine yapılan soruşturmada, olayın "insan hatası" sonucu meydana geldiğini bildirdi.
 • 19:36Avrupa'daki Sığınmacı KriziMakedonya'nın, Irak, Suriye ve Afganistan dışındaki ülkelerden gelen sığınmacılara kapılarını kapatmasının ardından Yunanistan-Makedonya sınırında dudaklarını dikerek eylem yapan İranlı göçmenlerin protestosu sürüyor.
 • 18:02İncirlik Esnafından "Yasak" TepkisiAdana İncirlik Mahallesi'nde bulunan esnaflar, hava üssündeki ABD'li askerlere üs dışına çıkış yasağı konulmasının ardından zor durumda kaldı.
 • 17:2131. İsedak ToplantısıBirleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Kurumu (UNITAR) İcra Direktörü Nikhil Seth, ilerlemenin de ölçülmesi gerektiğini belirterek, "Biz ancak ölçtüğümüz şeyi değerlendirebiliriz" dedi.
 • 16:31Edirne'de 30 Kaçak ve Sığınmacı YakalandıEdirne'de yasa dışı yollarla yurtdışına gitmek isteyen 30 sığınmacı ve kaçak yakalandı.
 • 15:52Edirne'de 30 Kaçak ve Sığınmacı YakalandıEdirne'de yasa dışı yollarla yurtdışına gitmek isteyen 30 sığınmacı ve kaçak yakalandı.
 • 15:41Sığınmacı Çocukları Türkçe ÖğreniyorSığınmacı Çocukları Türkçe ÖğreniyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Öğrencilerden Detay görüntüler - Somalili Farah Muhammed Ömer'in konuşması - Okul Müdürü Arslan'ın Konuşması Sığınmacı çocukları Türkçe öğreniyor- Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliğinin koordinesinde geçici olarak Isparta'ya yerleştirilen sığınmacıların çocukları, gittikleri okullarda Türkçe öğreniyor- Türkçeyi güzel bir şekilde konuşmaya başlayan Sudan, Somali, Liberya, Irak, İran ve Afganistanlı çocuklar, ailelerinin kente uyumuna da yardımcı oluyor Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliğinin koordinesinde geçici olarak Isparta'ya yerleştirilen sığınmacıların çocukları, gittikleri okullarda öğrendikleri Türkçeyi iyi derecede konuşabiliyor.
 • 15:12Tekirdağ Tuğla Fabrikalarında Kaçak Çalışan 20 Afgan YakalandıTekirdağ Tuğla Fabrikalarında Kaçak Çalışan 20 Afgan YakalandıTuğla fabrikalarında kaçak çalışan 20 Afgan yakalandı TEKİRDAĞ'ın merkez Süleymanpaşa İlçesi'nde faaliyet gösteren tuğla fabrikalarında jandarma tarafından yapılan denetimde kaçak çalıştıkları tespit edilen Afganistan uyruklu 20 kişi yakalandı.
 • 14:57Tekirdağ'da Kaçak Çalışan 20 Afgan YakalandıTekirdağ'da Kaçak Çalışan 20 Afgan YakalandıTekirdağ'ın merkez Süleymanpaşa İlçesi'nde faaliyet gösteren tuğla fabrikalarında jandarma tarafından yapılan denetimde kaçak çalıştıkları tespit edilen Afganistan uyruklu 20 kişi yakalandı.
 • 14:23Sığınmacı Çocukları Türkçe ÖğreniyorÜlkelerindeki iç savaştan kaçarak Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliğinin koordinesinde geçici olarak Isparta'ya yerleştirilen sığınmacıların çocukları, gittikleri okullarda öğrendikleri Türkçeyi iyi derecede konuşabiliyor.
 • 12:21Zeytinburnu'ndaki Kaçak Göçmen OperasyonuZeytinburnu'ndaki Kaçak Göçmen Operasyonu* Zeytinburnu'nda düzenlene iki ayrı operasyonda 7'si çocuk 63 kaçak göçmen yakalandı.
 • 12:09Zeytinburnu'nda Kaçak Göçmen OperasyonuZeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz hafta yaptığı 2 ayrı operasyonda 21 şüpheli gözaltına alınırken Afganistan uyruklu 5'i çocuk 42 kişi ile İran uyruklu 1'i çocuk 21 kaçak göçmen yakalandı.
 • 11:57Atık Toplayan 2 Afgana Hırsızlık GözaltısıAtık Toplayan 2 Afgana Hırsızlık GözaltısıKocaeli'nin Darıca İlçesi'nde geri dönüşümü olan atıkları toplarken girdikleri ev ve işyerlerinden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla 2 Afgan yakalandı.
 • 11:36Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AçıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AçıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, barış dini İslam’ı kendi kirli emelleri için araç olarak kullanan bir avuç cinayet şebekesinin her gün Müslümanları katlettiğini belirterek, "Adına DEAŞ, El Kaide, Boko Haram denen bu karanlık yapılar İslam dünyasının başkaları tarafından tanzimine figüranlık yapıyor.
 • 11:30Kocaeli'de Hırsızlık İddiasıDarıca ilçesinde Afganistan uyruklu 2 şüpheli, bir iş yerinden çaldıkları öne sürülen masa, tabure ve sandalyeyi el arabasıyla taşıdıkları sırada yakalandı.
 • 11:1731. İsedak ToplantısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam coğrafyasının giderek bir ilim, irfan ve medeniyet coğrafyasından bir zulüm ve mazlumiyet coğrafyasına dönüşmesinin en büyük sebebinin, kardeşlik ahlakı ve hukukunun ihlali ve yok sayılması olduğunu belirterek, "Çocukların açlıktan, susuzluktan, yokluktan, en basit ihtiyaçları karşılanamadığı için öldüğü bir dünyada hiç kimsenin huzur bulamayacağı, hiç kimsenin kendini güvende hissedemeyeceği açıktır" dedi.
 • 11:15Sokakta Yaşayan Afgan Aileyi Nişanlı Oğlunun Evine YerleştirdiManisa'da yaşayan 77 yaşındaki Abdulbaki Demirel, sokaklarda barınan Afgan aileyi nişanlı oğlu için hazırladığı eve yerleştirdi.
 • 10:58Göçmen Kaçakçılığı OperasyonuGöçmen Kaçakçılığı OperasyonuGöçmen kaçakçılığı güvenlik kamerası görüntüleri İstanbul'da göçmen kaçakçılığı operasyonu- Yabancı uyruklu şahısları yasa dışı yollarla yurtdışına götürmek istedikleri iddiasıyla yakalanan 22 kişiden 16'sı tutuklandı İstanbul'da göçmen kaçakçılığına yönelik operasyonda, yabancı uyruklu kişileri yasa dışı yollarla yurtdışına çıkarmak istedikleri iddiasıyla yakalanan 22 kişiden 16'sı tutuklandı.
 • 10:58Kırklareli'nde 37 Sığınmacı ve Kaçak YakalandıKırklareli'nde yasa dışı yollarla yurtdışına çıkmak isteyen 37 sığınmacı ve kaçak yakalandı.
 • 10:43Afganistan'da Ordu Helikopteri Acil İniş YaptıI Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab vilayetinin Peştunkot ilçesinde Afgan Milli Ordusu'nu taşıyan Mi-17 tipi helikopterin acil iniş yaptığı bildirildi.
 • 10:28İstanbul'da Göçmen Kaçakçılığı Operasyonuİstanbul'da göçmen kaçakçılığına yönelik operasyonda, yabancı uyruklu kişileri yasa dışı yollarla yurtdışına çıkarmak istedikleri iddiasıyla yakalanan 22 kişiden 16'sı tutuklandı.
 • 09:38Zeytinburnu'nda 'Kaçak Göçmen' OperasyonuZeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yurt dışına kaçak yollarla götürülmek istenen 6’sı çocuk 63 sığınmacıyı yakaladı.
 • 08:53Bölge Rusya İçin Afganistan'a DönüşebilirBölge Rusya İçin Afganistan'a Dönüşebilir"...Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tayyar Arı, Rusya’nın Türkiye ve Suriye arasında bir tercih yapması gerektiğini belirterek, "Rusya operasyonlarına devam ederse Türkiye’yi kaybedebilir.
 • 20:32Avrupa'daki Sığınmacı KriziAvrupa'daki Sığınmacı KriziGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yunanistan-Makedonya sınırındaki Gevgeli kasabası sığınmacı detay görüntüleri - Dudaklarını iğne iplikle diken ve bazılarının bantla yapıştırdığı İranlı sığınmacıların detay görüntüleri - Kamp detay görüntüleri. Avrupa'daki sığınmacı krizi- Makedonya'ya alınmadıkları için dudaklarını dikerek eylem yapan İranlı göçmenlerin protestosu sürüyor Makedonya'nın, Irak, Suriye ve Afganistan dışındaki ülkelerden gelen sığınmacılara kapılarını kapatmasının ardından Yunanistan-Makedonya sınırında dudaklarını dikerek eylem yapan İranlı göçmenlerin sayısı artıyor.
 • 19:18Afganistan'ın Başkenti Kabil'deki PatlamalarAfganistan'ın başkenti Kabil'de meydana gelen iki ayrı patlamada yaşamını yitirenlerin sayısı 11 oldu.