SON DAKİKA AFGANİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Afganistan Haberleri

  Afganistan'da Operasyon: 17 Taliban Öldürüldü

  Afganistan Milli Ordusu, son 24 saate gerçekleştirilen operasyon sonucu 17 Taliban üyesinin öldürüldüğünü, 11 kişinin ise yaralandığını açıkladı. (Dün 09:11)

   

  Münih, Modern Bir Camiye Kavuşacak

  Münih, Modern Bir Camiye Kavuşacak

  Almanya'nın Münih kentinde yaşayan yaklaşık 110 bin Müslüman yeni modern bir camiye kavuşacak. (Dün 05:13)

   

  Special Forces - Fragman

  Special Forces - Fragman

  Fransız bir gazeteci olan Elsa görev için gittiği Afganistan'da Taliban militanlarınca kaçırılır...http://intersinema.com/special-forces-filmi-fragmani/ (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Special Forces - Fragman

  Special Forces - Fragman

  Fransız bir gazeteci olan Elsa görev için gittiği Afganistan'da Taliban militanlarınca kaçırılır...http://intersinema.com/special-forces-filmi-fragmani/ (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Afganistan'da Binlerce Kişi Charlie Hebdo Dergisini Protesto Etti

  Afganistan'ın başkenti Kabil’de aralarında din adamlarının bulunduğu binlerce kişi, Hz. Muhammed'e (sav) hakaret içeren karikatürler yayınlayan Charlie Hebdo dergisini protesto etti. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Afganistan'da Charlie Hebdo Protesto Edildi

  Afganistan'da Charlie Hebdo Protesto Edildi

  Fransız Charlie Hebdo dergisinin Müslümanların tepkilerine sebep olan karikatürleri yayınlaması Afganistan'ın başkenti Kabil'de protesto edildi. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  IŞİD Militanları Birbirine Girdi: 25 Ölü

  IŞİD Militanları Birbirine Girdi: 25 Ölü

  Peşmerge'nin saldırıları sonrasında IŞİD'in Nakşibendi grupları arasında çıkan çatışmalarda 25 örgüt üyesinin öldüğü belirlendi. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Mülteci Çocuklara Türkçe Öğretiyor

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Mülteci Çocuklara Türkçe Öğretiyor

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Altındağ Gençlik Merkezi’nde Türkçe okuma-yazma kursunun ilk dönemini tamamlayan Suriyeli ve Afgan mülteci çocuklarına katılım belgeleri dağıtıldı. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Ankara'da Mülteci Çocuklara Türkçe Öğretiliyor

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan ailelerin çocuklarına okuma yazma kursu düzenliyor. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Fransız Mizah Dergisine Tepkiler

  Charlie Hebdo dergisi Afganistan'da protesto edildi Protestocular Kabil'deki bir yabancı askeri üssü taşladı. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Fransa'da Terör Suçlusu Vatandaşlıktan Atılacak

  Terör suçundan ceza verilen Fas kökenli bir kişi vatandaşlıktan çıkarılacak. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Bursa'da Kıtalar Arası Sanat Buluşması

  Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve TÖMER iş birliğiyle Türkçe öğrenmek için 28 ülkeden gelen yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Bursa Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (BUSMEK) geleneksel Türk el sanatIarından ebrunun aşamaları gösterildi. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Yabancı Öğrenciler Ebru Sanatı ile Tanıştı

  Yabancı Öğrenciler Ebru Sanatı ile Tanıştı

  Türkçe öğrenmek için 28 ülkeden gelen yüksek lisans ve doktora öğrencileri Bursa’da geleneksel Türk el sanatlarından ebru ile tanıştı. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

 

  İsveç'in Eski Dışişleri Bakanı Bildt'in, Ölüme Mahkum Bir Öğrenciyi Kaçırdığı Ortaya Çıktı

  İsveç’in eski Dışişleri Bakanı Carl Bildt, 2009 yılında Afganistan’da ölüme mahkum bir öğrenciyi devlet uçağıyla yurtdışına kaçırdığını açıkladı. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Beyatlı: 'Ortadoğu'da Yaşanan Gelişmelerden En Çok Etkilenen Ülke Türkiye'dir'

  Beyatlı: "Ortadoğu'da Yaşanan Gelişmelerden En Çok Etkilenen Ülke Türkiye'dir"

  Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Beyatlı: - "Türkiye, Irak'ın bütün kesimlerine eşit mesafede olduğu gibi Kerbela'da, Telafer'de, Musul ve Kerkük'te patlama olduğunda hemen ambulans uçağını gönderdi, yardım etti" Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Aydın Beyatlı, "Türkiye, Irak'ın bütün kesimlerine eşit mesafede olduğu gibi Kerbela'da, Telafer'de, Musul ve Kerkük'te patlama olduğunda hemen ambulans uçağını gönderdi, yardım etti" dedi. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Konya'daki Iraklı Türkmenler Barış ve Kardeşlik Gecesinde Buluştu

  Konya'daki Iraklı Türkmenler Barış ve Kardeşlik Gecesinde Buluştu

  Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Aydın Beyatlı, Irak’ın bugünkü durumundan en çok etkilenen ülkenin Türkiye olmasına rağmen Türkiye’nin yine de Irak’ın bütün kesimlerine eşit mesafede durduğunu belirterek, “Kerbela’da, Telafer’de, Musul’da ve Kerkük’te patlama olduğunda hemen ambulans uçağını gönderdi ve yardım etti” dedi. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Stoltenberg-Borisov Görüşmesi

  Stoltenberg-Borisov Görüşmesi

  NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Bulgaristan'da- Stoltenberg: "Bulgaristan NATO'nun çok değerli ortağıdır"- "NATO'nın aldığı tüm güvenlik önlemleri savunmaya yöneliktir NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Bulgaristan'ın NATO'nun çok değerli ortağı olduğunu belirtti. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Beyatlı Açıklaması

  "Türkiye, Irak'ın bütün kesimlerine eşit mesafede olduğu gibi Kerbela'da, Telafer'de, Musul ve Kerkük'te patlama olduğunda hemen ambulans uçağını gönderdi, yardım etti" (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Bulgaristan'da

  Stoltenberg: "Bulgaristan NATO’nun çok değerli ortağıdır" "NATO’nın aldığı tüm güvenlik önlemleri savunmaya yöneliktir. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  İsveç Eski Dışişleri Bakanı Bildt, Afganistan'dan Gazeteci Kaçırmış

  İsveç eski Dışişleri Bakanı Carl Bildt’in bir ziyareti sırasında Afganistan’dan gazeteci kaçırdığı ortaya çıktı. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  TBMM Genel Kurulu'nda PKK Tartışması

  Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nun 46. Birleşimi saat 14.00’de yoklamasız açıldı. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  TBMM Başkanı Çiçek, Uganda ve Afganistan Meclis Başkanı ile Görüştü

  TBMM Başkanı Çiçek, Uganda ve Afganistan Meclis Başkanı ile Görüştü

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Uganda Ulusal Meclis Başkanı Rebecca Kadanga ve Afganistan Ulusal Meclis Başkanı Abdul Rauf İbrahimi ile görüştü. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Afganistan'da İntihar Saldırısı: 2 Ölü

  Afganistan'ın güneyindeki Helmand kentinde bir askeri konvoya düzenlenen intihar saldırısında iki asker hayatını kaybetti. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Tapi Doğalgaz Projesi 3,5-4 Yılda İnşa Edilecek

  Türkmenistan doğalgazının Pakistan ve Hindistan gibi Güney Asya ülkelerine ulaşmasına imkan sağlayacak Türkmenistan-Afganistan-Pakistan-Hindistan (TAPİ) doğalgaz boru hattı projesinin 3,5-4 yılda inşa edilmesi planlanıyor. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Pakistan'da Terörizme Karşı Yeni Adım

  Hakkani hareketi yasaklandı BM terör listesinde yer alan örgütlerin mal varlıkları donduruldu. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Afganistan'da Charlie Hebdo Dergisi Protesto Edildi

  Afganistan başkenti Kabil’de, Hz. Muhammed'e (sav) hakaret içeren karikatürler yayımlayan Fransa'nın Paris merkezli Charlie Hebdo dergisi protesto edildi. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Manus Adası'ndaki Sığınmacıların Açlık Grevine Avusturalya'lılardan Destek

  Manus Adası'ndaki Sığınmacıların Açlık Grevine Avusturalya'lılardan Destek

  Manus Adası'ndaki sığınmacıların açlık grevi- Melbourne'de yüzlerce kişi, Manus Adası Gözetim Merkezi'nde açlık grevi ve protesto eylemi yapan sığınmacılara destek gösterisi düzenledi - Avustralya'nın Melbourne kentinde Manus Adası Gözetim Merkezi'nde açlık grevi ve protesto eylemi yapan sığınmacılara destek gösterisi düzenlendi. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Davutoğlu Wilton Park'ta Konuştu

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Wilton Park’taki konuşmasında teröre verilen desteği eleştirdi. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  ERÜ'den Cevizcan Üniversitesine Kitap Yardımı

  ERÜ Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, kardeş bölüm ilan edilen Afganistan Cevizcan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne kitap yardımında bulundu. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Edirne'de İnsan Kaçakçılığı

  Yasa dışı yollarla Bulgaristan ve Yunanistan'a geçmeye çalışan 74 kişi yakalandı. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Davutoğlu: Hiçbir Milletvekilimize Baskı ve Yönlendirme Olmamıştır (2)

  Filistin SORUNU İngiltere'ye resmi bir ziyarette bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Londra'da Wilton Park Toplantısı'nda konuştu. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Türkmenistan'da Bir İlk: Afgan Lidere Atlı Karşılama

  Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani'ye büyük bir jest yaptı. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Manus Adası'ndaki Sığınmacıların Açlık Grevi

  Melbourne'de yüzlerce kişi, Manus Adası Gözetim Merkezi'nde açlık grevi ve protesto eylemi yapan sığınmacılara destek gösterisi düzenledi. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  İsipab 10. Konferansı

  TBMM Başkanı Çiçek: (2) "Dünyanın hiçbir yerinde özgürlükler kişisel haklara, insan onuruna, insanların ve toplumların kutsal saydığı değerlere hakaret etme fırsatını vermez. Eğer özgürlükler böyle anlaşılırsa bu ilkelliktir, bayağılıktır'' ''O nedenle hiç kimse en başta Sevgili Peygamberimiz olmak üzere başka bir din mensupları için de olsa onların kutsal saydığı değerlere hakaret etmeyi, aşağılamayı, bir özgürlük kullanımı olarak değerlendirmek yeni sorunlara kapı aralar, bundan herkesin (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Hollandalı Kadın Askere Türk Sevgili Cezası

  Hollandalı Kadın Askere Türk Sevgili Cezası

  Hollandalı kadın onbaşı Türk erkek arkadaşı olduğu için işten atılmak isteniyor. Onbaşı Yvette "Aşık olduğum için sorun yaşayacağım aklıma gelmezdi" dedi. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Başbakan Davutoğlu, İngiltere'de

  Başbakan Davutoğlu, İngiltere'de

  Davutoğlu: (3) ''Uluslararası krizlerin çözümü ile ilgili iyi bir yönetişim gerekmekte ve bugün bu söz konusu değil'' "Siyasi değerler konusunda her yerde demokrasiden bahsedebilirsiniz ancak stratejik çıkarlar çerçevesinde şayet bir ülkedeki askeri darbeyi ayrı tutarsanız, bu şekilde yaklaştığınızda. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Başbakan Davutoğlu, Wilton Park Toplantısı'nda İngilizce Konuşma Yaptı

  Başbakan Davutoğlu, Wilton Park Toplantısı'nda İngilizce Konuşma Yaptı

  - Davutoğlu: (1)- "Ortadoğu'daki halklar, ülkeler ya otokratik liderlerle ya da teröristlerle devam edecek. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Erü Edebiyat Fakültesinden Cevizcan Üniversitesi'ne Kitap Yardımı

  Erü Edebiyat Fakültesinden Cevizcan Üniversitesi'ne Kitap Yardımı

  Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile Afganistan Cevizcan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü kardeş bölüm ilan edildi. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 25.01.2015 14:14:38. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA AFGANİSTAN HABERLERİ
[Hata Bildir]