07:4900
SON DAKİKA AFGANİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Afganistan Haberleri

   

  Obama'dan, Guantanamo'nun Kapatılması Çağrısı

  ABD Başkanı Obama, kendisine Irak ve Suriye’de IŞİD’e karşı mücadele kampanyasını genişletme yetkisi de tanıyan savunma bütçe yasa tasarısını imzalarken, yasanın Guantanamo Hapishanesi'ne yönelik kısıtlamalar içermesini eleştirdi Obama: "Guantanamo’nun faaliyette olması, ulusal güvenliğimizin altını kazıyor. (Bugün 01:17)

   

  Ege Denizi'nde Kaçak Geçişler

  Sahil Güvenlik ekiplerince 5 günde yapılan operasyonlarda, yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçmeye çalışan 46 kişi yakalandı. (Dün 18:12)

   

  Pakistan'da Taliban Operasyonları

  Pakistan güvenlik güçlerinin dört farklı bölgede Pakistan Talibanı'yla girdiği çatışma ve operasyonlarda 91 militan öldürüldü. (Dün 17:21)

   

 

  Türksoy Ülkeleri Unesco'daki İşbirliklerini Genişletiyor

  Türksoy Ülkeleri Unesco'daki İşbirliklerini Genişletiyor

  TÜRKSOY ülkeleri UNESCO'daki işbirliklerini genişletiyor- TÜRKSOY'a üye ülkelerin UNESCO milli komisyonlarının 5. toplantısı Bakü'de başladı- Azerbaycan Dışişleri Bakanı Memmedyarov: - "Ortak kültürel mirasımızın korunması, dünyada tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması yönünde çalışmalarımızı birleştirmeli ve güçlendirmeliyiz"- Kültür ve Turizm Bakanı Garayev: - "Türk dili konuşan ülkeler olarak, milli servetimizi, değerlerimizi, tarihimizi ortak şekilde korumalı ve bu konuda ortak (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Türksoy Ülkeleri Unesco'daki İşbirliklerini Genişletiyor

  TÜRKSOY'a üye ülkelerin UNESCO milli komisyonlarının 5. toplantısı Bakü'de başladı Azerbaycan Dışişleri Bakanı Memmedyarov: "Ortak kültürel mirasımızın korunması, dünyada tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması yönünde çalışmalarımızı birleştirmeli ve güçlendirmeliyiz" Kültür ve Turizm Bakanı Garayev: (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Bağdat Operasyonlar Gücü Komutanı Şammari, Aa'ya Konuştu

  Korgeneral Abdulemir el Şammari: "İntihar saldırılarını minimize ettik" "Daha önceleri günde 15 ile 20 patlama meydana gelirken şimdi bu vakalar aldığımız güvenlik tedbirleri neticesinde bir ikiye düştü" "Bağdat'ta IŞİD ile mücadelenin ilk zamanlarındaki kaçırma olayları azaldı" "Başkentin yüzde yüzünün. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  TESK Başkanı Palandöken: "2015 Yılı Dünya Barış Yılı Olsun"

  Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “2009 yılında yaşanan küresel ekonomik kriz nedeniyle gelişmiş ülkeler hep ekonomiye odaklandılar. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Federal Meclis'te Askeri Misyon Mesaisi

  Federal Meclis'te Askeri Misyon Mesaisi

  Alman Ordusu'nun muhtelif yurtdışı misyonlarının süresinin uzatılması bugün Federal Meclis'te görüşülüyor. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Afganistan'da Polis Aracına İntihar Saldırısı Düzenlendi

  Afganistan'da Polis Aracına İntihar Saldırısı Düzenlendi

  Başkent Kabil'de düzenlenen intihar saldırısında bir kişi hayatını kaybetti, üç kişi yaralandı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Afganistan'da İntihar Saldırısı: 1 Ölü

  Afganistan'ın başkenti Kabil'de düzenlenen intihar saldırısında bir kişi hayatını kaybetti, üç kişi yaralandı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  İran'da Uyuşturucu Operasyonları

  Ülke genelinde son 8 ayda 450 ton uyuşturucu madde ele geçirildiği açıklandı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Afganistan'da Taliban'dan Kanlı Saldırı

  Afganistan'da Taliban'dan Kanlı Saldırı

  Afganistan‘ın güneyindeki Leşkergâh kentinde Taliban militanları bir bankaya saldırdı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Pakistan ve Afganistan'dan Ortak Operasyon Kararı

  Pakistan Ordu Sözcülüğü, Taliban militanlarına yönelik ortak askeri operasyon düzenlenmesi konusunda Afganistan yönetimi ile anlaşıldığını açıkladı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Pakistan'daki Okul Baskını

  BBP Genel Başkanı Destici: "Müslümanların yaşadığı ülkeler güvenli değil. Müslümanların yaşadığı ülkelerde huzur ve barış bırakmadılar" (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Bakan Işık, Kocaeli'de Okul Açılışına Katıldı

  Bakan Işık, Kocaeli'de Okul Açılışına Katıldı

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 28 Şubat döneminde imam hatip liselerinin orta kısmının kapatıldığını, liselerden üniversiteye girişin önüne kalın duvarların çekildiğini belirterek, iktidara geldiklerinden beri Türkiye’de her alanda özgürlükleri genişlettiklerini söyledi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Pakistan'daki Okul Baskını

  Uluslararası Rabia Platformu Koordinatörü İşbilir: "Bu tür saldırılar bahane edilerek, İslamofobi sistematik bir şekilde tüm dünyada tırmandırılmaktadır. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican: 'Hain Terör Saldırısını Lanetliyoruz'

  AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican: "Hain Terör Saldırısını Lanetliyoruz"

  AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, dün Taliban’ın Pakistan’ın Afgan sınırında bulunan Peşaver kentindeki okula yaptığı terör saldırısını lanetlediklerini söyledi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Afganistan'da Bankaya Düzenlenen Saldırı

  Afganistan'ın Helmand kentinde banka şubesine düzenlenen saldırıda çatışmalar sona erdi Saldırganların rehin aldığı banka çalışanları ve müşteriler kurtarıldı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  2014 Gençliğin Yılı Oldu

  2014 Gençliğin Yılı Oldu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, yıl içerisinde gerçekleştirdiği projelerle gençliğin ortak sesi oldu. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Afganistan'da Taliban Bankaya İntihar Saldırısı Düzenledi: En Az 10 Ölü

  Taliban militanlarının Afganistan’ın Leşkergah kentindeki bir bankaya düzenlediği intihar saldırısında en az 10 kişi hayatını kaybetti. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  İdris Güllüce: İklim Dostu Bir Büyüme Süreci Yaşadık

  İdris Güllüce: İklim Dostu Bir Büyüme Süreci Yaşadık

  Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Ülkemiz son 10 yılda ortalama yüzde 5'lik bir büyüme oranı yakalamıştır. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 5. Çevre Bakanları Toplantısı

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce: "Ülkemiz son 10 yılda ortalama yüzde 5'lik bir büyüme oranı yakalamıştır. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Afganistan'da Bankaya Saldırı

  Afganistan'ın Helmand kentinde banka şubesine düzenlenen saldırıda 6 kişi öldü, 7 kişi yaralandı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Yabancılar, Türkçe'yi İSMEK'te Öğreniyor

  İstanbul'a gelen yabancı uyruklu yüzlerce kişi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarında en çok Yabancılar için Türkçe branşını tercih ediyor. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Kkka Virüsü Taşıyan Keneler, Göçmen Kuşlarla da Taşınıyor

  OMÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı ile Ornitoloji Araştırma Merkezince Kızılırmak Deltası'nda kuş halkalama çalışmaları kapsamında yapılan araştırmada, KKKA hastalığı virüsünün göçmen kuşlar yoluyla da taşındığı belirlendi OMÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Leblebicioğlu: (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Taliban Bu Kez Banka Bastı: En Az 10 Ölü

  Taliban Bu Kez Banka Bastı: En Az 10 Ölü

  Pakistan'da bir okula düzenlenen kanlı baskının ardından Taliban militanları bu kez de Afganistan'da bir bankaya bombalı saldırı düzenledi. Saldırıda en az 10 sivil öldü. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Afganistan'daki Medya Derneği: Operasyon, Devlete Güveni Sarsacak

  Afganistan Bağımsız Medya Destek Derneği “Nai”, özgür basını hedef alan 14 Aralık operasyonununda medya mensuplarının gözaltına alınmasını şiddetle kınadı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Afganistan'da Bankaya Silahlı Saldırı

  Afganistan'ın güneyinde yer alan Helmand kentinde Taliban militanlarının özel bir banka şubesine saldırı düzenledi, bankadaki sivilleri rehin aldı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 07:49:17. #1.11#