SON DAKİKA YÜKSEK SEÇİM KURULU HABERLERİ

Son Dakika Yüksek Seçim Kurulu Haberleri

 • 10:06Chp, Erken Seçimin Türkiye'ye Maliyetini Başbakan'a SorduCHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından cevaplanması istemiyle Meclis Başkanlığı'na soru önergesi verdi.
 • 11:39Davutoğlu, Erdoğan ve Tüm Liderleri Geride BıraktıDavutoğlu, Erdoğan ve Tüm Liderleri Geride BıraktıSeçim sonrası Türkiye yine en çok siyaset konuşuyor. Dijital Haber Bankası Habermetre'nin istatistiğine göre, 7 Haziran – 20 Temmuz arası en çok haber yapılan lider Davutoğlu oldu.
 • 07:24Davutoğlu: Sınırda IŞİD'i Görmek İstemiyoruzDavutoğlu, Nasıl yaparız, hangi aşamalarda yaparız, o bizde mahfuz ama görmek istemiyoruz. Yerine ne geçecek, ılımlı muhalefetin oraya yerleşmesini istiyoruz" diye konuştu.
 • 18:40Şentop - Avrupa'da Bir Seçim Bölgesi Her Halükarda YapılacakŞentop - Avrupa'da Bir Seçim Bölgesi Her Halükarda YapılacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop'un açıklamaları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop: - "Avrupa'da bir seçim bölgesi her halükarda yapılacak" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Avrupa'da ayrı bir seçim bölgesinin her halükarda yapılacağını söyledi.
 • 16:57AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Avrupa'da ayrı bir seçim bölgesinin her halükarda yapılacağını söyledi.
 • 16:54Seçim Paraları PTT'ye TakıldıSeçim Paraları PTT'ye TakıldıGenel seçimlerde görev yapanların Yüksek Seçim Kurulu tarafından gönderilen harcırahları PTT’nin sistemdeki arızası sebebiyle 3 gündür ödenemiyor.
 • 11:32Hdp'ye Seçimde Çevreyi Kirletme CezasıHdp'ye Seçimde Çevreyi Kirletme CezasıAntalya'nın Gazipaşa İlçesi'nde, aydınlatma direklerine izinsiz küçük afişler yapıştırıldığı gerekçesiyle HDP'ye 4 bin 596 TL para cezası kesildi.
 • 18:37Atilla Serter'e, Aym'den Kötü HaberAtilla Serter'e, Aym'den Kötü HaberDevlet memuru olduğu gerekçesiyle Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından milletvekili adaylığı düşürülen İzmir Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Atilla Sertel'in adalet aradığı Anayasa Mahkemesi (AYM), YSK'yı haklı buldu.
 • 16:39Anayasa Mahkemesine Bireysel BaşvurularAnayasa Mahkemesi, 7 Haziran seçimi öncesinde CHP'den milletvekili adaylığı iptal edilen Atilla Sertel ile Cumhurbaşkanının seçim öncesinde halkla buluşmasına itiraz eden eski CHP Milletvekili Oğuz Oyan'ın bireysel başvurularını kabul edilemez buldu.
 • 16:28Aym, Atilla Sertel'in Başvurusunu ReddettiAnayasa Mahkemesi (AYM), milletvekili adaylığı için görevden ayrılmamış olan Atilla Sertel’in başvurusunu reddetti.
 • 11:54Sertel'in Avukatı Ergün: Dosyayı AİHM'e TaşıyabilirizGenel seçimde CHP’de İzmir milletvekili adayı olan Atilla Sertel’in adaylığı, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından Basın İlan Kurumu (BİK) üyesi olduğu gerekçesiyle düşürülmüştü.
 • 01:01AYM'nin Dershane Kararına AK Parti'den İlk TepkiAYM'nin Dershane Kararına AK Parti'den İlk TepkiAnayasa Mahkemesi'nin dershanelerin kapatılmayacağına dair kararı sonrası AK Parti milletvekili Şamil Tayyar, "Vakit kaybetmeden erken seçim. Ya zillet ya millet." dedi.
 • 17:05Mısır'da Darbenin Ardından İlk Genel SeçimMısır'da darbenin ardından ilk genel seçimin ekim ayında yapılacağı bildirildi.
 • 14:30RTÜK'ün İlk İşi TRT Genel Müdürü'nün Görevden Alınmasını Talep Etmek Olmalı'Basın Yayın İletişim ve Posta Emekçileri Sendikası (Haber-Sen) Merkez Yönetim Kurulu, üyelerinin partilere göre dağılımından sonra RTÜK’ün ilk işinin, yasal süreci başlatarak TRT Genel Müdürü'nün görevden alınmasını talep etmek olması gerektiğini bildirdi.
 • 13:14Göp: Halkın Haber Alma Özgürlüğünü Engelleyen Bütün Baskıları ReddediyoruzGazetecilere Özgürlük Platformu (GÖP), son dönemlerde gazetecilerin işlerini yaparken engellenmesi ve basın kuruluşlarının cezalandırılması gibi olaylara tepki gösterdi.
 • 08:35Erken Seçimin Türkiye'ye Faturası 2 Milyar Lirayı AşıyorErken Seçimin Türkiye'ye Faturası 2 Milyar Lirayı AşıyorYapılması muhtemel seçimin maliyeti Hazine'ye ekstra yaklaşık 760 milyon liralık yük getirecek. Doç.Dr. Selçuk Şirin'e göre maliyet 2 milyar lirayı geçiyor.
 • 18:59Erdoğan Gives Mandate To Davutoğlu To Form Gov'tPresident Tayyip Erdoğan has finally commissioned Justice and Development Party (AKP) leader and incumbent Prime Minister Ahmet Davutoğlu to form a new government, thus setting the clock ticking on a 45-day period to succeed or face a new election.
 • 14:51YSK'dan Seçim Sonuçlarını Erken Açıklayan 65 Kanala CezaYSK'dan Seçim Sonuçlarını Erken Açıklayan 65 Kanala CezaYSK, 7 Haziran seçim sonuçlarını saat 21.00'den önce yayımlamaya başlayan 65 kanala ikişer kez program durdurma cezası verdi. YSK yayın yasağıyla ilgili açıklama yapmamıştı.
 • 12:10Doğu ve Güneydoğu'da Taşımalı Seçmen HazırlığıDoğu ve Güneydoğu'da Taşımalı Seçmen HazırlığıAK Parti, Doğu ve Güneydoğu'da şehre uzak köylerde HDP'ye 'tulum' oylar çıkması üzerine, seçim güvenliği kapsamında il ve ilçelere taşımalı seçmen uygulaması için kolları sıvadı.
 • 16:34Kılıçdaroğlu: Vallahi Bıktım, Dedikodudan BıktımKılıçdaroğlu: Vallahi Bıktım, Dedikodudan BıktımCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu "Gecikme doğal bir gecikme değil. Sayın Cumhurbaşkanı'nın biran önce görevlendirmeleri yapması gerekiyor." dedi.
 • 16:21CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümet kurma sürecine ilişkin, "Gecikme doğal bir gecikme değil. Sayın Cumhurbaşkanı'nın biran önce görevlendirmeleri yapması gerekiyor.
 • 10:45Başbakan Barzani; Türkmenler Azınlık DeğilBaşbakan Barzani; Türkmenler Azınlık DeğilKuzey Irak'taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, "Türkmenleri hiçbir zaman azınlık olarak görmedik." dedi.
 • 16:41Baluken: Çözüm Süreci Tıkanıklığının Sebebi AKP'nin Samimi ve Ciddi DavranmamasıBaluken: Çözüm Süreci Tıkanıklığının Sebebi AKP'nin Samimi ve Ciddi DavranmamasıHDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın ‘HDP sadece istemeye alışmış’ sözleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 15:56HDP'den Yalçın Akdoğan'a Çözüm Süreci YanıtıHDP'den Yalçın Akdoğan'a Çözüm Süreci YanıtıHDP'li vekil Baluken, Akdoğan'ın çözüm sürecine yönelik eleştirilerine "Samimi ise çıksın AK Parti'nin hükümetinin çözüm sürecini devam ettirip ettirmeyeceğini açıklasın." dedi.
 • 08:23Erdoğan Hükümet Kurma Yetkisini 13 Gündür VermiyorErdoğan Hükümet Kurma Yetkisini 13 Gündür VermiyorÖnceki yıllarda cumhurbaşkanları, tam 5 kez hükümet kurma görevini YSK sonuçları açıkladıktan sonra 1 haftada verdiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan 13 gündür bekletiyor.
 • 16:45Neçirvan Barzani: Kdp Olarak Parlamenter Sisteme Karşı DeğilizIrak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) olarak parlamenter sisteme karşı olmadıklarını ifade etti.
 • 14:06RTÜK Başkanı Dursun: Evlilik Programları Ahlaken Kabul EdilemezRTÜK Başkanı Dursun: Evlilik Programları Ahlaken Kabul EdilemezDavut Dursun, "Televizyon programlarında reyting için marjinal ve ensest ilişkiler ele anıyor. Evliliğin televizyon ekranlarında pazarlanması ahlaken kabul edilebilir değil" dedi.
 • 13:162015'in 2'inci 3 Ayında 26 Gazeteciye Soruşturma, 19 Gazeteciye Dava Açıldı2015'in 2'inci 3 Ayında 26 Gazeteciye Soruşturma, 19 Gazeteciye Dava AçıldıÇağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) ‘2015 Nisan-Mayıs-Haziran Medya Raporunu’ açıkladı.
 • 12:48Toplu Mesaj ile Ürün Tanıtımı Yasak, Siyasi Reklam SerbestToplu Mesaj ile Ürün Tanıtımı Yasak, Siyasi Reklam SerbestBaşbakanlık İletişim Merkezi (BİMER), 1 Mayıs’ta yürürlüğe giren toplu mesaj yasağının, siyasi propaganda içeren taciz mesajlarını kapsamadığına karar verdi.
 • 16:47Barzani: Anayasa Bir Kişi İçin YazılmazIrak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, anayasanın bir kişi için yazılamayacağını söyledi.
 • 16:02Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kapılarını basına açtı Külliye içerisinde bulunan kuzey ve güney idari binaları basına tanıtıldı Mimarisinde Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk dönem yapılarının sentezi bulunan külliyede "E form" şeklinde yapılmasıyla maksimum kullanım alanını minimum yerde çözme amaçlandı Toplam bin 150 odanın bulunduğu külliyede odaların bin 24'ü kuzey ve güney idari binalarında yer alıyor Külliyede 65 bin metrekarelik bir alanda yapılan peyzaj uygulamasında 5 bin 600 yetişkin, 72 bin adet de çalı grubu ağaç dikilirken, 3 anıt ağaç bulunuyor Vatandaşların Cumhurbaşkanlığına yaptığı günlük bin 500 civarı başvuru, incelenerek ilgili kurumlara yönlendiriliyor (10.04) 2- Başbakan Davutoğlu Konya'da Teravih namazını Hacıveyszade Camisi'nde kılan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile Kültür Park'ta gezdi, vatandaşlarla sohbet etti.
 • 21:47Başbakan Davutoğlu Canlı YayındaBaşbakan Davutoğlu Canlı YayındaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "HDP ile koalisyonu şu aşamada makul görmüyoruz.
 • 17:22HDP'den MHP'ye Dilek Öcalan YanıtıHDP'den MHP'ye Dilek Öcalan YanıtıMHP'nin, Dilek Öcalan'ın Başkanlık Divanı'nda oturmaması için itirazda bulunduğu iddiaları hakkında konuşan HDP'li Baluken, "MHP'nin belirleme hakkı da haddi de yoktur" dedi.
 • 16:56Baluken: Mhp, 7 Haziran'da Verilen 'Uzlaşma' Mesajını Hiç Dikkate AlmıyorHDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, MHP’nin halkın 7 Haziran'da verdiği uzlaşma mesajını hiç dikkate almadığını söyledi.
 • 16:18Hdp Grup Başkanvekii Baluken AçıklamasıHDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, oy oranlarının, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) seçim sonuçlarını ilan ettiği saate kadar geçerli veriler olduğunu, Meclis'teki bütün dağılım ve görevlendirmelerin, partilerin sandalye sayısı üzerinden yapılması gerektiğini belirtti.
 • 17:44Doğu'da Seçim Sandığına Müdahale Edildiği" İddiasıMilletvekili genel seçiminde Doğu Anadolu Bölgesi'nin kırsal kesimlerinde kullanılan oyların büyük çoğunluğunun HDP'ye çıkması, sandıklara müdahale edildiği, açık oy kullanıldığı ve seçmenin iradesini sandığa yansıtamadığı iddiasını gündeme getirdi.
 • 17:23Atila Sertel Dosyasında Yeni Gelişme: 'Adalet' Takdiri Aym'ye Bıraktı!Atila Sertel Dosyasında Yeni Gelişme: 'Adalet' Takdiri Aym'ye Bıraktı!CHP İzmir 2. Bölge’den 6. Sıra Milletvekili adayı olan ancak Basın İlan Kurumu Genel Kurul üyesi olduğu gerekçesiyle Yüksek Seçim Kurulu(YSK) tarafından adaylığı düşürülen Atila Sertel dosyasında yeni bir gelişme yaşandı.
 • 15:53Temmuz 2015 Dünya GündemiBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun Srebrenitsa'daki toplu cenaze törenine katılmak üzere Bosna Hersek'i ziyareti, Srebrenitsa Soykırımı'nın 20. yılında farklı ülkelerde düzenlenecek anma programları, Viyana'da İran ile 5+1 ülkeleri arasında nihai anlaşma metni müzakereleri, FIFA İcra Kurulu'nun İsviçre'de yapacağı olağanüstü toplantı, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın Brüksel'de Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz'la görüşmesi, Brüksel'de düzenlenecek AB dışişleri bakanları toplantısı ve Yunanistan'daki halk oylaması, bu ayın önemli gelişmeleri arasında bulunuyor.
 • 15:11Adalet Bakanlığı, Atilla Sertel'in Başvrusunda Talebin Reddini İstemediAdalet Bakanlığı, Atilla Sertel'in Başvrusunda Talebin Reddini İstemediChp İzmir 2. Bölge 6'ncı sıra milletvekili adaylığı, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından düşürülen Atilla Sertel'in bireysel başvuruda bulunduğu Anayasa Mahkemesi'nin görüş istediği Adalet Bakanlığı'ndan, 20 sayfalık savunma geldi.
 • 14:46Sertel Davasında Bakanlık Görüşü AlındıSertel Davasında Bakanlık Görüşü AlındıYüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun, Basın İlan Kurumu üyeliği nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nden milletvekili adaylığını düşürdüğü Atilla Sertel’in Anayasa Mahkemesi’ne açtığı davada Adalet Bakanlığı’nın yazılı görüşü alındı.
 • 14:19Atila Sertel'in Milletvekilliği Adaylığının İptaliCHP İzmir milletvekili adaylığı Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edildiği için Anayasa Mahkemesine başvuran Atila Sertel'in avukatı Murat Ergün, müvekkilinin seçilme hakkının ihlal edildiğini belirterek, İzmir 2 Bölge'den 6'ıncı sıra milletvekili olması gerektiğini ileri sürdü.
 • 18:14Muhtar Seçildi, Okuma Yazma Bilmediği İddiası Üzerine Başına Gelmeyen KalmadıBolu’nun Gerede ilçesinde, 7 Haziran’da tekrar edilen muhtarlık seçimini kazanan adayın okuma yazması olmadığı gerekçesiyle, muhtarlığı İlçe Seçim Kurulu tarafından iptal edildi.
 • 14:50Bolu - Okuma Yazma Bilmeyince Muhtarlığı KaptırdıBolu - Okuma Yazma Bilmeyince Muhtarlığı KaptırdıOkuma yazma bilmeyince muhtarlığı kaptırdı BOLU'nun Gerede İlçesi'ne bağlı Yakakaya Köyü'nde muhtarın ölmesi üzerine 7 Haziran'da yapılan muhtarlık seçiminde 60 yaşındaki Mustafa Yalçın seçimi kazandı.
 • 14:13Okuma Yazma Bilmeyince Muhtarlığı KaptırdıOkuma Yazma Bilmeyince Muhtarlığı KaptırdıBolu'nun Gerede İlçesi'ne bağlı Yakakaya Köyü'nde muhtarın ölmesi üzerine, 7 Haziran'da yapılan seçimde 60 yaşındaki Mustafa Yalçın Muhtar seçildi.
 • 10:35MHP Afyonkarahisar Milletvekili Parsak, İftara KatıldıMHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, MHP Genel Merkez Hukuk Çalışma Grubu'nun iftar yemeğine katıldığı bildirildi.
 • 10:19Ikby'de Başkanlık Seçimi TartışmasıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY), Kürdistan Yurtseverler Birliği ve Goran Hareketi, Bölgesel Başkan Mesut Barzani'nin yetkilerini azaltmak istiyor.
 • 16:52Şeffaflık Derneği Seçimde 26 İhlal Tespit EttiUluslararası Şeffaflık Derneği, 7 Haziran seçimlerine ilişkin yaptığı ve ihlal konularını araştırdığı çalışmasında dikkat çeken sonuçlara ulaştı.
 • 16:337 Haziran'ın 'En'leri7 Haziran'ın 'En'leriAntalya'da,7 Haziran milletvekili genel seçimi kesin sonuçlarında, Ak Parti kent genelindeki 4 bin 684 sandıktan da oy alarak seçimin galibi oldu.
 • 10:35Atilla Sertel: İki Aydır Aym'den Haber YokAtilla Sertel: İki Aydır Aym'den Haber YokYüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), Basın İlan Kurumu üyeliği nedeniyle CHP’den milletvekili adaylığını düşürdüğü, Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti eski başkanı Atilla Sertel, Anayasa Mahkemesi’nin vereceği kararı beklediklerini belirterek, “18 Nisan'da YSK milletvekilliğimi hukuksuz engelledi.
 • 10:16YSK'da Erken Seçim HazırlığıYSK'da Erken Seçim HazırlığıYüksek Seçim Kurulu'nun, oy pusulası kağıdı ile oy zarfı yapımında kullanılacak filigranlı kağıt satın alımı için harekete geçmesi erken seçim hazırlığı olarak algılandı.