SON DAKİKA YÜKSEK SEÇİM KURULU HABERLERİ

Son Dakika Yüksek Seçim Kurulu Haberleri

16:40
298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleriyle İlgili Kanun AK Parti Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi Avukat Şeref Malkoç, 298 Sayılı seçimlerin temel hükümleriyle ilgili Kanun’da seçim takvimi yayımlandıktan sonra özel radyo ve televizyonların siyasi yayınlarıyla ilgili kısıtlamalara ilişkin, “Bu kısıtlamalardan dolayı her seçimde onlarca televizyona yayın durdurma veya kapatma cezası geliyor.
13:01
Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması "18 Şubat 2014 ile 10 Ağustos 2014 tarihleri arasında 11 milyon 662 bin 896 kişi seçmen olup olmadığı, 17 milyon 868 bin 762 kişi de sandık seçmen bilgisini sorguladı"
18:35
İzto Başkanı Demirtaş: Zaman, Aşırı Riskten Kaçınma Zamanı İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye'nin 2014 yılı ihracat rakamlarını hatırlatarak, işadamlarını aşırı riskten kaçınmaları konusunda uyardı.
İzto Başkanı Demirtaş: Zaman, Aşırı Riskten Kaçınma Zamanı
16:51
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay Açıklaması "Şu anda bunlar paralel yapının bir oyuncağı. Paralel yapı, bunları, CHP'yi, anamuhalefet partisini parmağında oynatıyor.
16:07
AK Parti Sözcüsü Atalay'dan Kılıçdaroğlu'na Eleştiri AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün gerçekleşen grup toplantısının tam bir komedi olduğunu belirterek, “Sayın Kılıçdaroğlu, ciddiye alınmayacak bir siyasetçidir.
AK Parti Sözcüsü Atalay'dan Kılıçdaroğlu'na Eleştiri
18:34
Oy Kullanmak İsteyenlerin Yurtdışı Seçmen Kütüğü'ne Kaydolması Gerekiyor Türkiye’de, Haziran ayında yapılacak olan 2015 Milletvekili Genel Seçimleri’ne 6 aydan kısa bir süre kaldı.
18:13
Genel Seçime Doğru Siyasi partilerin genel merkez organlarında görev alanların, bağımsız milletvekili adayı olabilmek için Nisan ayının ilk haftasında, seçim takvimine göre belirlenecek bir günde istifa etmeleri gerekecek.
03:17
Ysk Kararları Siyasi partilerin genel merkez organlarında görev alan parti mensuplarının, bağımsız milletvekili adayı olabilmek için partilerinden istifa etmelerinin zorunlu olduğuna ilişkin Yüksek Seçim Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
01:22
YSK'dan Bağımsız Aday Kararı YSK 7 Haziran'daki seçimlerde partilerin genel merkezinde görev alan partililerin bağımsız milletvekili adayı olabilmek için istifa etmelerinin zorunlu olduğunu açıkladı.
YSK'dan Bağımsız Aday Kararı
13:36
AK Parti'den Milletvekili Adayı Olacağı Konuşulan İsimler 2015 genel seçimlerine az bir zaman kala, AK Parti'den milletvekili adayı olacağı konuşulanlar arasında sürpriz isimler yer alıyor.
AK Parti'den Milletvekili Adayı Olacağı Konuşulan İsimler
12:45
YSK Üyeliğine, 1. Ceza Daire Üyesi Haluk Kırca Seçildi Yüksek Seçim Kurulu üyeliğine Birinci Ceza Daire Üyesi Haluk Kırca seçildi.
21:36
Zambiya'yı 2016'ya Kadar Edgar Lungu Yönetecek 'Afrika'nın barış ülkesi' olarak bilinen Zambiya'da Salı günü yapılan seçimlerin galibi olan iktidardaki Vatansever Cephe adayı Savunma ve Adalet Bakanı Edgar Lungu yemin ederek görevine başladı.
Zambiya'yı 2016'ya Kadar Edgar Lungu Yönetecek
12:17
Zambiya'nın Yeni Devlet Başkanı Yemin Ederek Görevine Başladı Güney Afrika ülkesi Zambiya'daki devlet başkanlığı seçimini kazanan iktidardaki Vatansever Cephe'den Savunma ve Adalet Bakanı Edgar Lungu yemin ederek görevine başladı.
05:39
Zambiya'daki Devlet Başkanı Seçimi Zambiya Yüksek Seçim Kurulu, oyların yüzde 48,33'ünü alan Vatansever Cephe'den Savunma ve Adalet Bakanı Lungu'nun devlet başkanı seçildiğini açıkladı.
16:08
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım: "Doğudan Batıya, Kuzeyden Güneye Her Yer Fenerbahçe Olacak" Hakan TARHAN,İstanbul-DHA Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Ocak Ayı Olağan Toplantısın da Divan üyelerinin konuşmalarının ardından açıklamalarda bulunan Başkan Aziz Yıldırım uzun bir konuşma yaptı.
15:16
AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Erzurum Bölge Toplantısı AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Erzurum Bölge Toplantısı- AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Ataş: - "2015 genel seçimleri bugüne kadar yapılmış tüm seçimlerin öneminden daha büyük önem arz eden bir seçimdir" AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, "2015 genel seçimleri bugüne kadar yapılmış tüm seçimlerin öneminden daha büyük önem arz eden bir seçimdir" dedi.
AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Erzurum Bölge Toplantısı
14:47
Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Toplantısı Kulüp Başkanı Yıldırım: "Havuzu bozmasınlar ama benim hakkımı versinler.
14:32
Aziz Yıldırım: Hakkımızı Vermezlerse Savaş Başlıyor! Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Havuzu bozmasınlar ama benim hakkımı versinler.
Aziz Yıldırım: Hakkımızı Vermezlerse Savaş Başlıyor!
13:58
AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Erzurum Bölge Toplantısı AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Ataş: "2015 genel seçimleri bugüne kadar yapılmış tüm seçimlerin öneminden daha büyük önem arz eden bir seçimdir"
13:12
Ysk'dan Özerk Statü Kazanan Spor Federasyonu Başkanları ile İlgili Karar Yüksek Seçim Kurulu (YSK) milletvekili adayı olmak isteyen, özerk statü kazanan spor federasyonu başkanlarının 7 Haziran’da yapılacak milletvekili seçimleri için 10 Şubat’a kadar görevlerinden istifa etmeleri gerektiğini bildirdi.
12:53
Ysk Başkanı Güven Açıklaması "Seçimi kendileri (siyasi partiler) yaptıkları halde seçim sonuçlarının nasıl şaibeli ve hileli olduğu yolunda hiçbir somut bilgi ve belge getirmeden akıllarda soru işareti bırakmaya yönelik açıklamalar doğru değildir.
14:21
Görevlerinden İstifa Edecek Milletvekili Adayları YSK, Spor Federasyonu başkanları ile yönetim ve denetim kurullarında görevli olanların, milletvekili genel seçiminde adayı olabilmek için görevden çekilmeleri gerektiğine karar verdi.
10:12
YSK, Oy Verme Kabini Aparatları ve Oy Sandığı Satın Alacak YSK, oy verme kabini aparatları ile 2 bin 500 şeffaf oy sandığı ana gövdesi, 5 bin oy sandığı kapağı alacak.
YSK, Oy Verme Kabini Aparatları ve Oy Sandığı Satın Alacak
16:08
MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Gündemi Değerlendirdi MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu toplantısına ilk kez başkanlık etmesine ilişkin, "Baştan itibaren eline tutuşturulan yol haritasında başkanlık sistemi var. Onun için fiilen başkanlık sistemine geçmeye çalışıyor, neticede onun bir adım sonrasında da zaten uyguluyoruz diyecek.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Gündemi Değerlendirdi
15:26
MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Açıklaması "Halkın gerçek iradesinin Meclis'e yansıması isteniyorsa mevcut seçim sistemimiz mutlaka ıslah edilmeli ve bu konuda alınacak tedbirlerle seçim hileleri konusunda kamuoyunda yerleşik şüpheler ortadan kaldırılmalıdır" MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın: "(Yeni Akit Gazetesi muhabirlerinin darp edildiği.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Açıklaması
13:40
MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk: -"Halkın gerçek iradesinin Meclis'e yansıması isteniyorsa mevcut seçim sistemimiz mutlaka ıslah edilmeli ve bu konuda alınacak tedbirlerle seçim hileleri konusunda kamuoyunda yerleşik şüpheler ortadan kaldırılmalıdır"-MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın: -"(Yeni Akit Gazetesi muhabirlerinin darp edildiği iddiası) 46 yıldır Türk basınında hak ettiği ve umduğu yeri bulmayan bir siyasi hareket olsak da basına böyle bir çıkışta bulunmamız söz konusu olamaz" MHP
MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk
11:23
Demirçalı: "Chp'de Kavgaya Yer Yok" CHP Genel Sekreter Yardımcısı Adana Milletvekili Ali Demirçalı, seçim hazırlıklarının yoğun biçimde devam ettiğini, bu süreçte tüm aday adaylarıyla birlikte iktidar olmak için enerjilerini kullanacaklarını söyledi.
Demirçalı: 'Chp'de Kavgaya Yer Yok'
18:49
Mursi'nin Yargılanması Darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Mursi: "Ben mahkeme heyetine değil yargılamaya karşıyım, sanıkları müdafaa edecek olan en iyi kişi de sensin (hakim)"
16:50
Baykal: "Ön Seçimin Bir Kaçınılmaz Gereklilik Olduğu Kanısındayım" Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekilleri Deniz Baykal, Yıldıray Sapan, Arif Bulut, İl Başkanı Cavit Arı ile partililer, mazbatasını alan yeni CHP Serik İlçe Başkanı Mehmet Ali Karacan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Baykal: 'Ön Seçimin Bir Kaçınılmaz Gereklilik Olduğu Kanısındayım'
13:52
Antalya Deniz Baykal: Önseçim Kaçınılmaz Gereklilik Deniz Baykal: Önseçim kaçınılmaz gereklilik CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Önseçimin kaçınılmaz bir gereklilik olduğu kanısındayım. Ama hakim gözetiminde resmi önseçim yapılmalı" dedi.
Antalya Deniz Baykal: Önseçim Kaçınılmaz Gereklilik
14:47
RTÜK Başkanı Dursun - Yayın Kuruluşlarına Seçim Uyarıları Yayın kuruluşlarına seçim uyarıları-RTÜK Başkanı Dursun, Yüksek Seçim Kurulunun haziran seçimleri öncesi yayın kuruluşlarının uyması gereken usul ve esasları açıklaması beklenirken, mağduriyet yaşanmaması için uyarılarda bulundu-RTÜK Başkanı Dursun: -"Yayın kuruluşlarının ihtiyatlı, dikkatli olmalarını, seçim dönemindeki yayınlar nedeniyle sıkıntı yaşamamaları için YSK'nın belirlediği usul ve esaslara uygun hareket etmelerinin önemli olduğunu hatırlatmak istiyorum"-"Seçimin en önemli unsuru,
09:56
Tv'deki Kamu Reklamlarında Düşüş Var Ekranda sık sık gördüğümüz ve ücretsiz yayınlanan kamu spotu reklamlarında 2014 yılında bir önceki yıla göre düşüş yaşandığı belirlendi.
16:11
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Açıklaması Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, işçilerin büyük problemleri olduğunu söyledi.
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Açıklaması
15:41
Destici: Sandıkta Hırsızlık Yapıyorsanız, Milletin İradesini Çalmış Olursunuz Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, sandıkta usulsüzlük yapıldığı iddialarıyla ilgili, “Sandıkta hırsızlık yapılıyorsa milletin iradesini de çalmış olursunuz. Hukukun konuya el koyması, bunu bir delil olarak kabul ederek soruşturma başlatması gerekiyor.
Destici: Sandıkta Hırsızlık Yapıyorsanız, Milletin İradesini Çalmış Olursunuz
20:21
Beşir Atalay: "Biz, Şiddetin Hiçbir Fayda Getirmeyeceğini Söylüyoruz" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Atalay: - "Türkiye'nin her köşesinde taze bir enerjiyle seçim meydanlarında olacağız. Bu, büyük bir seçim ve AK Parti, bu seçimde gerçekten çok iddialı olacak"- "Şiddetle, terörle hiçbir hak elde edilemez ve AK Parti olarak özellikle biz hep şiddete ve teröre karşı olduk" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, "Türkiye'nin her köşesinde taze bir enerjiyle seçim meydanlarında olacağız. Bu, büyük bir seçim ve AK Parti,
Beşir Atalay: 'Biz, Şiddetin Hiçbir Fayda Getirmeyeceğini Söylüyoruz'
17:10
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Atalay Açıklaması "Türkiye'nin her köşesinde taze bir enerjiyle seçim meydanlarında olacağız. Bu, büyük bir seçim ve AK Parti, bu seçimde gerçekten çok iddialı olacak" "Şiddetle, terörle hiçbir hak elde edilemez ve AK Parti olarak özellikle biz hep şiddete ve teröre karşı olduk"
11:05
Davutoğlu: "Türkiye Her Türlü Terör Saldırısına Karşı En Net Tavrı Almış, En Aktif Dayanışmayı... Başbakan Davutoğlu: - "(Paris'teki yürüyüş) Bu saldırıyı, genelde İslam dünyasına, daha özelde Avrupa'daki Müslümanlara yönelik bir karşı kampanyaya dönüştürmek isteyen çevrelere karşı da oradaki mevcudiyetimiz, en güçlü mesajı vermek olacaktır"- "Bu mevcudiyetle hem teröre karşı dayanışmamızı göstereceğiz hem de Müslüman, Hristiyan ayrımı, Avrupalı, Asyalı, Afrikalı ayrımı olmaksızın herkesin omuz omuza verdiği bugünde herhangi bir şekilde bu saldırıyı istismar ederek Müslümanlara dönük bir
Davutoğlu: 'Türkiye Her Türlü Terör Saldırısına Karşı En Net Tavrı Almış, En Aktif Dayanışmayı...
10:30
Davutoğlu: 'En Güçlü Cevabı Vereceğiz' Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Dayanışma yürüyüşüne bizzat katılarak daha önce üzerinde durduğumuz teröre karşı dayanışma ilkesini Paris'te de göstermiş olacağız" dedi.
10:19
Başbakan Davutoğlu Paris'e Gitti Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Dayanışma yürüyüşüne bizzat katılarak daha önce üzerinde durduğumuz teröre karşı dayanışma ilkesini Paris’te de göstermiş olacağız" dedi.
10:17
Başbakan Davutoğlu Açıklaması "(Paris'teki yürüyüş) Bu saldırıyı, genelde İslam dünyasına, daha özelde Avrupa'daki Müslümanlara yönelik bir karşı kampanyaya dönüştürmek isteyen çevrelere karşı da oradaki mevcudiyetimiz, en güçlü mesajı vermek olacaktır" "Bu mevcudiyetle hem teröre karşı dayanışmamızı göstereceğiz hem de Müslüman, Hristiyan ayrımı, Avrupalı, Asyalı, Afrikalı ayrımı olmaksızın herkesin omuz omuza verdiği bugünde herhangi bir şekilde bu saldırıyı istismar ederek Müslümanlara dönük bir kampanya başlatılmasına
01:35
Başbakan Yardımcısı Arınç Açıklaması "Madem ki böyle bir yetki vardır, madem ki geçmişte bazı cumhurbaşkanları 3'er 5'er defa başkanlık etmişlerdir, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da Bakanlar Kurulu'nu davet etmesinde Anayasa'ya aykırılık yoktur" "Cumhurbaşkanlığı makamı saygı gösterilmesi gereken bir makamdır.
15:40
Başbakan Yardımcısı Arınç Açıklaması "Demirtaş veya HDP'liler, bir yerde demişler ki; 'biz parti olarak seçime girer, yüzde 10 barajı aşamazsak, bizim milletvekili çıkaramamamız halinde çünkü o zaman aday bağımsız olarak da koymayacaklarına göre Türkiye karışır, çözüm süreci tehlikeye girer, PKK bundan istifade eder veya PKK'nın işine yarar" "CHP'nin oyları CHP'ye dönecek olursa farklı temsil gruplarının da başka tercihleri olacaksa senin kendi tabanın 6 7 arasındadır.
22:04
Mısır'da Parlamento Seçimleri Mart'ta Yapılacak Mısır'da parlamento seçimlerinin ilk turu 22-23 Mart'ta yapılacak.
Mısır'da Parlamento Seçimleri Mart'ta Yapılacak
20:54
Mısır, 21 Mart'ta Sandık Başına Gidiyor Mısır Yüksek Seçim Kurulu, parlamento seçimlerinin 2 kademeli yapılacağını ve ilk seçim tarihinin 21 Mart olacağını açıkladı.
20:48
Mısır'da Parlamento Seçimleri Mart'ta Yapılacak Mısırlılar, iki aşamalı seçimlerin ilk turu için yurtdışında 21 22, yurtiçinde 22 23 Mart'ta sandık başına gidecek.
10:28
Milletvekili Adayı Olacaklar 10 Şubat'a Kadar Görevlerinden Ayrılacak YSK, haziranda yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için aday olacakların, görevlerinden istifa etmek için son tarihi 10 Şubat 2015 olarak belirledi.
Milletvekili Adayı Olacaklar 10 Şubat'a Kadar Görevlerinden Ayrılacak
20:02
Ysk'dan Milletvekili Seçimine İlişkin Karar YSK'dan, 7 Haziran 2015 milletvekili seçimlerinde aday olabilmek için kanun gereği görevinden çekilmesi veya ayrılması gerekenlerin, en geç 10 Şubat Salı günü mesai bitimine kadar görevden ayrılma isteğinde bulunmaları gerektiği bildirildi.
15:16
AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Denizli Bölge Toplantısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop: "Seçim barajıyla ilgili bir tartışma Türkiye'de yok. Hukuken anayasaya göre de olamaz. Anayasa Mahkemesi bu manada bir inisiyatif kullanamaz, kullanırsa o Anayasa Mahkemesi'nin anayasa ile çizilen yetkilerini, görevlerini aşması anlamına gelir" "Fakat en son Mayıs 2014 itibarıyla seçimlere bir yıldan fazla zaman varken tartıştık ve neticede mevcut sistemle gidilmesi yönünde bir eğilim ortaya çıktı.
16:01
RTÜK Açıklaması "Gazete haberlerinin ve bazı Üst Kurul üyelerinin değerlendirmelerinin aksine, TBMM Soruşturma Komisyonu ile ilgili haberler hakkında verilen müeyyide kararları Üst Kurulun AK Parti kontenjanından seçilen üyelerinin bir sansür girişimi değildir" "Herkes gibi medya hizmet sağlayıcıların da mahkeme kararlarına.
18:21
"Milletvekilliği İçin Aday Patlaması Yaşanacak" AK Parti Kırşehir İl Başkanlığını ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İl Başkanı Salih Çetinkaya ve partililerle görüştü.
'Milletvekilliği İçin Aday Patlaması Yaşanacak'
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 01:14:09. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA YÜKSEK SEÇİM KURULU HABERLERİ
[Hata Bildir]