SON DAKİKA YÜKSEK SEÇİM KURULU HABERLERİ

Son Dakika Yüksek Seçim Kurulu Haberleri

 • 14:43Dilaver ve Mithatpaşa Mahalleleri Yeniden Sandık Başına GidecekDilaver ve Mithatpaşa Mahalleleri Yeniden Sandık Başına GidecekKaradeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Ve Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas 5 Haziran’da Dilaver ve Mithatpaşa Mahallesinde Muhtarlık seçimi yapılacağını açıkladı.
 • 17:35AK Partili Vekilin Babası Süleyman Bölünmez AK Partili Vekilin Babası Süleyman Bölünmez "Kaçakçılık"tan TutuklandıAK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez'in babası, AK Parti Milletvekili adayı Süleyman Bölünmez "kaçakçılık"tan tutuklandı. Bölünmez, işadamı Erdoğan Demirören'in ortakları arasında.
 • 12:41Çukurova'da Spor Tesisi İçin Referandum YapıldıÇukurova'da Spor Tesisi İçin Referandum YapıldıDaha önce bazı konularda referandumlar yapan Çukurova Belediyesi, bir spor tesisinin yapımı konusunda çıkan anlaşmazlık üzerine yine sandığa gitti.
 • 18:15Antalya - RTÜK Başkanı Yerlikaya: Seçim Döneminde Televizyonlarda Ysk Denetimine Son VerilecekAntalya - RTÜK Başkanı Yerlikaya: Seçim Döneminde Televizyonlarda Ysk Denetimine Son VerilecekRTÜK Başkanı Yerlikaya: Seçim döneminde televizyonlarda YSK denetimine son verilecek RADYO Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, seçim döneminde televizyon yayınlarına ilişkin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) denetimine son verecek bir yasanın gündemde olduğunu belirterek, 'Son seçimlerde çok değişik cezalar, orantısız bir takım cezalar geldi.
 • 16:54RTÜK Başkanı Yerlikaya: RTÜK Başkanı Yerlikaya: "Evlilik Programları Çığrından Çıktı"Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, bazı televizyon programlarını eleştirerek, “Evlilik programları çığırından çıktı.
 • 16:52Kurtulmuş: Türkiye'de Demokrasi Geliştikçe Medyada da Çok Seslilik Daha Ciddi Bir Şekilde...Kurtulmuş: Türkiye'de Demokrasi Geliştikçe Medyada da Çok Seslilik Daha Ciddi Bir Şekilde...* Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, " Bir zamanlar sadece devletin resmi ideolojisinin hem de o dar kalıpların dışına çıkılmaksızın ifade edildiği medya anlayışı vardı" " Onun dışında hiç kimsenin söz söyleyemediği, söyleyenlerin ise ima yoluyla bile söylese derdest edildiği, içeriye atıldığı, dergilerinin, gazetelerinin kapatıldığı, matbaalarının yaşandığı dönemi Türkiye çok iyi yaşadı" "Çok şükür Türkiye'de demokrasi geliştikçe medyada da çok seslilik daha ciddi bir şekilde görülmektedir.
 • 16:03Aa Günün1- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Dünya Turizm Forumu kapanış oturumunda yaptığı konuşmada, öne çıkan başlıklar şöyle: "Şu anda yeni bir döneme giriyoruz.
 • 15:45RTÜK Başkanı Yerlikaya: Seçim Döneminde Televizyonlarda Ysk Denetimine Son VerilecekRTÜK Başkanı Yerlikaya: Seçim Döneminde Televizyonlarda Ysk Denetimine Son VerilecekRadyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, seçim döneminde televizyon yayınlarına ilişkin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) denetimine son verecek bir yasanın gündemde olduğunu belirterek, "Son seçimlerde çok değişik cezalar, orantısız bir takım cezalar geldi.
 • 15:13Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Medyadan Gelen Talepler Doğrultusunda, Siyaseti Şekillendireceğiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un "Televizyon Haberciliği" çalıştayı konuşması "Televizyon Haberciliği" çalıştayı Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2) "Basın özgürlüğünden bahsediyoruz, maalesef hala o tek kamu yayıncılığının olduğu dönemlere ilişkin yasayla televizyonlara diyoruz ki, 'Sen seçim dönemlerinde partiler arasında objektif davranmak durumundasın.
 • 15:12Kurtulmuş: Türkiye'de Demokrasi Geliştikçe Medyada da Çok Seslilik Daha Ciddi Bir Şekilde...Kurtulmuş: Türkiye'de Demokrasi Geliştikçe Medyada da Çok Seslilik Daha Ciddi Bir Şekilde...Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Medya Derneği, Televizyon Yayıncıları Derneği ve Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Televizyon Haberciliği Çalıştayı'na katıldı.
 • 14:47Evlilik Programları Çığırından Çıktı"Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, "Özellikle evlilik programları çığırından çıktı.
 • 14:05Numan Kurtulmuş: Numan Kurtulmuş: "Ysk'nın Cezalarının Haksız Cezalar Olduğuna İnanıyorum"Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, görsel medya kuruluşlarına verilen cezaları haksız bulduğunu söyledi.
 • 13:58Televizyon Haberciliği" ÇalıştayıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, seçim dönemlerinde, yazılı basından değil televizyon kanallarından siyasi partilere objektif davranmasının istendiğini belirterek, "Bunun gözden geçirilmesi ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) marifetiyle verilen bu cezaları, son derece haksız verilen cezalar olduğuna inanan birisi olarak, bunu düzenleyecek çalışmaların süratle yapılmasını temenni ediyorum.
 • 15:01CHP'li Budak: Linç Ortamı Oluşturan TRT Suç İşliyorCHP'li Budak: Linç Ortamı Oluşturan TRT Suç İşliyorCHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, TRT’nin tarafsızlık ilkesini sürekli ihlal eden bir yayıncılık anlayışında ısrar ettiğini, programlarda muhalefetin ve finans kuruluşlarının hedef gösterildiğini savundu.
 • 12:47Dursunbey'de Ormancılık Bölümü AçılıyorDursunbey'de Ormancılık Bölümü AçılıyorDursunbey’de 22 yıldan bu yana hizmet veren Meslek Yüksek Okulu bünyesinde ‘Ormancılık ve Orman ürünleri’ bölümü açılıyor.
 • 12:17Anayasa Mutabakat Komisyonu İlk Toplantısını YaptıAnayasa Mutabakat Komisyonu İlk Toplantısını YaptıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, 1982 Anayasası’nın yamalı bohçaya döndüğünü, 34 yılda 17 kere değiştiğini ifade ederek, bugünden itibaren çalışmalarına başlayacak olan komisyonun önceki çalışmalardan yararlanarak yeni bir başlangıç yapacağını söyledi.
 • 09:52Türkiye'nin Geleceği İçin Tarihi Gün! Anayasa Uzlaşma Komisyonu İlk Kez ToplandıTürkiye'nin Geleceği İçin Tarihi Gün! Anayasa Uzlaşma Komisyonu İlk Kez ToplandıTürkiye'nin geleceğini şekillendirecek görüşmeler start verdi. TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu bugün ilk toplantı için bir araya geldi.
 • 13:08Cumhurbaşkanı ve AKP'nin İsteği Erdoğan'a Padişah Yetkileri Veren Düzenlemedir"CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Cumhurbaşkanı ve AK Parti’nin kafasında şekillenen bir başkanlık sistemi olmadığını söyledi.
 • 00:45Tunus Arap Dünyasında En Demokratik Ülke"Tunus'un dünyada demokrasi endeksi sıralamasında 57'nci, Arap ülkeleri içindeki yerinin ise birinci sırada olduğu belirtildi.
 • 16:56Başkanlık Sistemi İçin İmza TopladıSakarya'da Yakup Çoruh isimli vatandaş, başkanlık sistemi ve sivil anayasayı desteklemek amacıyla il ve ilçelerde imza kampanyası başlattı.
 • 01:122016 Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe KomisyonundaBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "RTÜK İletişim Merkezine gelen şikayetler 2015 yılında 121 bin 746'dır.
 • 16:35Sungurlu'da Yeni Kurulan Mahalle İçin Muhtarlık Seçimi YapılacakSungurlu ilçesinde yeni kurulan Akçakent Mahallesi için muhtarlık seçimi yapılacak.
 • 09:34Diyarbakır'daki Terör SaldırısıDiyarbakır'ın Sur ilçesinde 20 Ocak'ta yapılan operasyonda yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Yazak'ın babası Bayram Yazak, oğlunun sağlık durumunun iyiye gittiğini söyledi.
 • 16:24Diyarbakır'da Yaralanan Dursunbeyli Gaziden İyi HaberDiyarbakır'da Yaralanan Dursunbeyli Gaziden İyi HaberSur’daki operasyonlar sırasında teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesiyle ağır yaralanan Dursunbeyli gazi Gökhan Yazak’tan sevindirici haber geldi.
 • 16:41Burhan Kuzu: "Tanal, Hukuk Fakültesinden Öğrencim, Demek Ki Yeteri Kadar Ders Alamamış"AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, hukuk fakültesinden öğrencisi olan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın kendisinin milletvekilliğinin düşürülmesi için TBMM Başkanlığına dilekçe vermesini değerlendirerek, bu girişimden CHP’ye bir şey çıkmayacağını söyledi.
 • 15:53Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ysk Başkanı Güven'i Kabul EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven'i kabul etti.
 • 14:14Cumhurbaşkanı Erdoğan Ysk Başkanı Güven'i Kabul EttiCumhurbaşkanı Erdoğan Ysk Başkanı Güven'i Kabul EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven’i kabul etti.
 • 00:33CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na 1 Liralık Tazminat DavasıKahramanmaraş'ta yaşayan Arif Gedemenli, Olağan Kurultay'daki konuşmasından dolayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 1 liralık manevi tazminat davası açtı.
 • 15:55Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Serseri Mayın GibiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na kendisi hakkında söylediği sözlere tepki gösterdi.
 • 15:46Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Sert YanıtCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Sert YanıtCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine ’’diktatör bozuntusu’’ diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle tepki gösterdi.
 • 16:24CHP TBMM Grup ToplantısıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle hakkında açılan soruşturmaya ilişkin, "O cumhuriyet savcısına seslenmek isterim; sarayın kapı kulluğunu yapan adama cumhuriyet savcısı denmez. Sanıyor ki 'davayı açtık bunlar korkacaklar', sen kim dava kim? Biz bu yola çıktıysak, ölümüne demokrasiyi savunacağız" dedi.
 • 16:18CHP Grup ToplantısıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi hakkında soruşturma açan savcıya da hakaret içerikli sözler sarfederek, “Sarayın kapı kulluğunu yapan adama Cumhuriyet Savcısı denmez” dedi.
 • 00:55CHP'nin 35. Oıağan KurultayıCHP'nin 35. Oıağan KurultayıGörüntü Dökümü: CHP'nin 35. OIağan Kurultayı liste sayımlar - detaylar PM ve YDK seçimleri için oy verme işlemi sona erdi CHP'nin 35. OIağan Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimleri için oy verme işlemi sona erdi.
 • 23:15CHP'nin 35. Oıağan KurultayıCHP'nin 35. OIağan Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimleri için oy verme işlemi sona erdi.
 • 15:29CHP'nin 35. Olağan KurultayıCHP'nin 35. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) ve (YDK) üyeliği için başvuran aday listesi kesinleşerek, baskıya gönderildi.
 • 23:03CHP'nin 35. Olağan KurultayıCHP'nin 35. Olağan Kurultayı'nda oy verme işlemi başladı.
 • 08:53Faroz' ve 'Arafilboyu' İçin Halk Oylaması SüreciBir süredir Trabzon’da tartışma konusu olan Ortahisar ilçesi Yalı Mahallesi’nin isminin eski ismi olan ’Faroz’, Esentepe Mahallesi’nin de isminin ‘Arafilboyu’ olarak değiştirilmesiyle ilgili imzalı halk oylaması süreci başladı.
 • 10:37Kılıçdaroğlu: AKP Başkanlık İçin HDP Çevreleri ile TemastaKılıçdaroğlu: AKP Başkanlık İçin HDP Çevreleri ile TemastaCHP Lideri Kılıçdaroğlu, "AKP kanadından HDP ile yakın temasa geçildiğini biliyoruz. HDP'nin çok açık ve net başkanlık sistemine karşı olduğunu açıklaması lazım." dedi.
 • 10:24CHP'li Eminağaoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na İstifa ÇağrısıCHP üyesi ve eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, "Partinin hukuk dışı yaratılan listelerle seçime katıldığı" iddiasında bulunarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırdı.
 • 18:00CHP'de Kriz! Kılıçdaroğlu'nun İhracını İsteyen İsmi Kürsüden İndirdilerCHP'de Kriz! Kılıçdaroğlu'nun İhracını İsteyen İsmi Kürsüden İndirdilerCHP Ankara Kadın Kolları Kongresi'nde konuşma yapmak isteyen YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'na, izin verilmedi. Eminağaoğlu, Kılıçdaroğlu'nun partiden ihracını istemişti.
 • 15:25CHP'nin Önseçim Yapmadan Seçimlere GirmesiCHP üyesi ve eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının 1 Kasım seçimi öncesinde CHP'de önseçim yapılmamasına ilişkin yönetmelik değişikliğini inceleyerek, 29 Eylül 2015'te değişikliğin tüzükle uyumlu hale getirilmesini istediğini, parti yönetiminin ise parti yetkili organlarından Başsavcılık yazısını saklayarak hukuk dışı yaratılan listelerle seçime katıldığını savundu.
 • 14:51Cumhurbaşkanının Kontrolündeki Mısır ParlamentosuKAHİRE (AA) – Üç yıl aradan sonra 10 Ocak Pazar günü açılan Mısır parlamentosunun Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin kontrolünde olacağı öngörülüyor.
 • 08:04Ali Babacan'a Başbakan Yardımcısı Odası VerildiAli Babacan'a Başbakan Yardımcısı Odası VerildiAK Parti milletvekili Ali Babacan'a, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla, Başbakan eski yardımcısı Bülent Arınç'ın odası tahsis edildi.
 • 23:14Ikby'deki Başkanlık KriziIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) Goran Hareketi, "başkanlık krizinin" çözülmesi için IKBY Başkanı Mesut Barzani tarafından önerilen tekliflerin daha önce denendiğini ancak başarısızlıkla sonuçlandığını söyledi.
 • 23:12Radyo ve Televizyon Üst Kurulu AçıklamasıRadyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK) yapılan açıklamada, "Anayasal bir kurumun lağvedileceğini, üyelerinin ve çalışanlarının teröre yardım ve yataklıktan yargılanacağını söylemek bir gazetecinin yetkisi ve haddi içinde bir konu değildir.
 • 20:34Rtük: Yargı Önünde Hesap VereceklerRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), son günlerde kurum hakkında yapılan haberleri yargıya taşıyacağını açıkladı.
 • 20:16Simav - Danıştay'ın Kararı Kuşu Halkını UmutlandırdıSimav - Danıştay'ın Kararı Kuşu Halkını UmutlandırdıDanıştay'ın kararı Kuşu halkını umutlandırdı Büyükşehir Yasası kapsamında 31 Mart 2014 yerel seçimlerinde belde statüsünü kaybedip köy yapıldığı için halkın büyük tepki gösterdiği ve seçimleri boykot ettiği Kütahya'nın Simav İlçesi'ne bağlı Kuşu'nun tekrar belde statüsüne kavuşması umudu doğdu.
 • 11:05Danıştay'ın Kararı Kuşu Halkını UmutlandırdıDanıştay'ın Kararı Kuşu Halkını UmutlandırdıBüyükşehir Yasası kapsamında 31 Mart 2014 yerel seçimlerinde belde statüsünü kaybedip köy yapıldığı için halkın büyük tepki gösterdiği ve seçimleri boykot ettiği Kütahya'nın Simav İlçesi'ne bağlı Kuşu'nun tekrar belde statüsüne kavuşması umudu doğdu.
 • 17:16Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Allah'ın İzniyle Bu Ülkede Duygusal Kopuşma Falan Olmaz"Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş, ”İsrail’le normalleşmemiz, normal ilişkilerin kurulması devletler arasındaki ilişkilerin bir gereğidir ama iki meseleyi de hiç unutmayacağız. Mavi Marmara şehitlerini hiç unutmayacağız. İkincisi de Filistin davasını hiç unutmayacağız” dedi.
 • 15:35Balıkesir Şehidini UğurladıBalıkesir Şehidini UğurladıŞırnak'ın Cizre ilçesinde şehit düşen askerlerden Piyade Sözleşmeli Onbaşı Faruk Gezen Balıkesir'in Dursunbey ilçesine bağlı Durabeyler Mahallesi'nde binlerce kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.