07:5500
SON DAKİKA YÜKSEK SEÇİM KURULU HABERLERİ

Son Dakika Yüksek Seçim Kurulu Haberleri

  Aym, Mansur Yavaş Kararının Gerekçesini Yayınladı

  Aym, Mansur Yavaş Kararının Gerekçesini Yayınladı

  Anayasa Mahkemesi’nin (AYM), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Büyükşehir Belediyesi adayı olan Mansur Yavaş’ın 30 Mart yerel seçimlerine ilişkin yaptığı bireysel başvuruyu reddetmesi ile ilgili gerekçeli kararı Resmi Gazate’de yayımlandı. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  CHP İl Başkanı: 'Fatiha Okuyun' Diyen Başbakan İşini Yapsın

  CHP İl Başkanı: 'Fatiha Okuyun' Diyen Başbakan İşini Yapsın

  Chp Kayseri il yöneticileri partinin 91'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  Mansur Yavaş'ın Bireysel Başvurusunu Ret Gerekçesi

  Anayasa Mahkemesinin, CHP ile son yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterdiği Mansur Yavaş'ın bireysel başvurularını reddine ilişkin kararının gerekçesi Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı Gerekçede, "Anayasa'nın 127. maddesi uyarınca mahalli idare niteliğinde olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili ihlal iddialarının bireysel başvuru konusu yapılamayacağı" kaydedildi. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  Anayasa Mahkemesi Kararı

  CHP'li Tanal tarafından "Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığına aday olması nedeniyle Başbakanlık görevinden ayrılması gerektiği" gerekçesiyle yaptığı başvurunun, "kişi yönünden yetkisizlik" nedeniyle kabul edilemez olduğuna ilişkin Anayasa Mahkemesi kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  TBMM'ye Çanta, Ysk'ya Çuval Üretiyorlar

  TBMM'ye Çanta, Ysk'ya Çuval Üretiyorlar

  Hükümlü ve tutukluların topluma kazandırılması, meslek ve sanat öğrenmeleri için cezaevlerinde kurulan atölye ve tesislerde deriden battaniyeye, tekstil ürünlerinden oyun parkı sistemlerine, süt ürünlerinden süs eşyalarına kadar birçok alanda üretim yapılıyor TBMM'ye protokol çantasından Yüksek Seçim Kurulu'nun seçimlerde kullandığı çuvala, askeriyedeki nevresim havludan ceset torbasına kadar birçok ürün mahkumların elinde şekilleniyor. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  Mehmet Bekaroğlu, CHP PM'ye Girdi!

  Mehmet Bekaroğlu, CHP PM'ye Girdi!

  CHP'de Parti Meclis'i Yüksek Seçim Kurulu'nun kararıyla kesinleşti. Sürpriz isim olarak değerlendirilen Mehmet Bekaroğlu "cinsiyet kotası" ile PM'ye girdi. (09 Eylül 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
16.09.2014 07:55:01. #1.13#