SON DAKİKA TEKMAN HABERLERİ

Son Dakika Tekman Haberleri

 • 10:59Çin'in Uygur Halkına Zulmü New York'ta Protesto EdildiÇin'in Uygur Halkına Zulmü New York'ta Protesto EdildiÇin’in Doğu Türkistan’daki Uygur halkına yönelik uygulamaları ABD’nin New York kentinde bulunan Çin Konsolosluğu önünde protesto edildi.
 • 10:49New York'ta Çin Protestosu…New York'ta Çin Protestosu…Doğu Türkistan olarak da bilinen Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşayan Uygur Türklerinin oruç tutmalarının ve diğer ibadetlerini yerine getirmelerinin Çin yönetimi tarafından yasaklanmasına gösterilen tepkilere ABD'nin New York kentinde yaşayan Türkler de katıldı.
 • 10:49New York?ta Çin ProtestosuNew York?ta Çin ProtestosuDha DIŞ HABER ' New York'ta Çin protestosu' Doğu Türkistan olarak da bilinen Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşayan Uygur Türklerinin oruç tutmalarının ve diğer ibadetlerini yerine getirmelerinin Çin yönetimi tarafından yasaklanmasına gösterilen tepkilere ABD'nin New York kentinde yaşayan Türkler de katıldı.
 • 06:59New York'ta Sincan Uygur Özerk Bölgesindeki Uygulamalara TepkiNew York'ta Sincan Uygur Özerk Bölgesindeki Uygulamalara TepkiÇin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesinde Müslümanlara yönelik uygulamalar ABD'nin New York kentinde protesto edildi.
 • 06:00New York'ta Sincan Uygur Özerk Bölgesindeki Uygulamalara TepkiÇin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesinde Müslümanlara yönelik uygulamalar ABD'nin New York kentinde protesto edildi.
 • 18:10Büyükşehir'in 5. Dev Araç FilosuBüyükşehir'in 5. Dev Araç FilosuErzurum Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği görkemli törenle 5. Araç Filosu’nu kamuoyuna tanıttı.
 • 17:18İspir'de Kapalı Safra Kesesi Ameliyatı YapıldıErzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı İspir Devlet Hastanesinde kapalı safra kesesi ameliyatı gerçekleştirildi.
 • 16:54İspir Devlet Hastanesinde Kapalı Safra Kesesi Ameliyatı Gerçekleştirildiİspir Devlet Hastanesinde Kapalı Safra Kesesi Ameliyatı GerçekleştirildiErzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı İspir Devlet Hastanesinde kapalı safra kesesi (Laparoskopik kolesistektomi) ameliyatı gerçekleştirildi.
 • 15:18Ordu'nun Vali Yardımcıları Değiştiİçişleri Bakanlığının Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesine göre, Ordu’ya 4 yeni vali yardımcısı ve 3 yeni kaymakam atandı.
 • 15:50Ak Partili Başkanı, 4 Hdp'li İlçeyi Cezalandırmakla SuçladılarAK Partili Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 7 Haziran seçimlerinde partisinin büyük oranda oy kaybetmesine sebep olan, Kürt vatandaşların yoğun olarak yaşadığı güney ilçelerindeki bütün iş makinelerini geri çekmekle suçlanıyor.
 • 12:30Taşkesenlioğlu'ndan Teşekkür MesajıTaşkesenlioğlu'ndan Teşekkür MesajıAK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, seçimlerinin ardından ortaya çıkan tablonun milli iradeyi yansıttığını ifade ederek, “Milletimiz son sözü söylemiştir.
 • 14:5818 Gündür Kayıp Gençlerin Aileleri PKK'yı İşaret Etti18 Gündür Kayıp Gençlerin Aileleri PKK'yı İşaret EttiHakkari Üniversitesi öğrencisi 2 gençten 18 gündür haber alamayan aileler, gençlerin terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını iddia etti.
 • 11:59Üniversite Öğrencilerini PKK'nın Kaçırdığı İddiasıHakkari Üniversitesi öğrencisi 2 gençten 18 gündür haber alamayan aileler, gençlerin terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını iddia etti.
 • 03:28HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.
 • 12:05Tekman'da Üzerinden Minibüs Geçen 4 Yaşındaki Çocuk Ağır YaralandıErzurum’da geri manevra yapan minibüsün altına kalan 4 yaşındaki çocuk ağır yaralandı.
 • 16:42Milletvekili Aydemir'den Teşekkür MesajıMilletvekili Aydemir'den Teşekkür MesajıAK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 7 Haziranda tecelli eden milli iradeye saygılı olduklarını kaydederek, ‘Söz ve Karar milletindir.
 • 11:14Erzurum Seçimini YaptıErzurum’u TBMM 25’inci dönemde AK Parti’den Efkan Ala, Adnan Yılmaz, Zehra Taşkesenlioğlu ve İbrahim Aydemir, MHP’den Kamil Aydın, HDP’den Seher Akçınar Bayar temsil edecek.
 • 16:23Erzurum ili 2015 genel seçim sonuçları (Erzurum ilçeleri seçim)Erzurum ili 2015 genel seçim sonuçları (Erzurum ilçeleri seçim)Erzurum 2015 genel seçim sonuçları. 7 Haziran tarihli genel seçim sonuçları netleşmeye başladı. Erzurum'da açılan sandıklarla birlikte sonuçlarda gelmeye başladı. Son durum için linke tıklamanız yeterli.
 • 14:10Fırat'tan Sağduyu ve Barış MesajıFırat'tan Sağduyu ve Barış MesajıAk Parti Erzurum Milletvekili Adayı Abdurrahim Fırat, seçim çalışmalarının son gününde sağduyu ve barış mesajları verdi.
 • 14:05PKK'lıların AK Parti İlçe Başkanını Kaçırıp Darbettiği İddiasıAK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, partisinin Karayazı İlçe Başkanı Servet Tutkun'un, terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırılarak darbedildiğini, aracının gasbedildiğini ve beş saat alıkonulmasının ardından serbest bırakıldığını bildirdi.
 • 12:13Erzurum Hdp'nin Erzurum Mitinginde Minibüsü Yakan 2, Bıçaklı Gösteri Yapanlardan 4 Kişi YakalandıErzurum Hdp'nin Erzurum Mitinginde Minibüsü Yakan 2, Bıçaklı Gösteri Yapanlardan 4 Kişi YakalandıHdp'nin Erzurum mitinginde minibüsü yakan 2, bıçaklı gösteri yapanlardan 4 kişi yakalandı ERZURUM'da 4 Haziran perşembe günü yapılan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın mitingi sırasında, içinde sürücüsü bulunan minibüsü yakan grupta olduğu öne sürülen 2 kişi ile ellerinde bıçaklar bulunan 4 kişi gözaltına alındı.
 • 11:36Demirtaş'ın Fotoğrafını Paylaştığı Bıçaklı Saldırganlar YakalandıDemirtaş'ın Fotoğrafını Paylaştığı Bıçaklı Saldırganlar YakalandıErzurum'da Demirtaş'ın mitingi sırasında, içinde sürücüsü bulunan minibüsü yakan grupta olduğu öne sürülen 2 kişi ile ellerinde bıçaklar bulunan 4 kişi gözaltına alındı.
 • 15:22AK Parti Milletvekili Adayı İbrahim Aydemir: AK Parti Milletvekili Adayı İbrahim Aydemir: "Erzurumlu Kendine Yakışanı Yapacak"AK Parti Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, Erzurum’da hakim olan huzuru, kardeşlik ortamını bozmak, İli kaos ortamına sürükleyerek kalkınma ve gelişme seyrinden çıkarmak isteyenlere karşı dadaş ferasetinin 7 haziranda kararlı bir duruş ve yaklaşım sergileyeceğini belirterek, ‘Dadaşlar Erzurum’un siyasi hesaplara alet edilmesine izin vermeyeceklerdir.
 • 20:56Ateşe Verilen HDP Minibüsünün Şoförü Yoğun BakımdaAteşe Verilen HDP Minibüsünün Şoförü Yoğun BakımdaHDP mitingine partilileri taşıyan minibüsü kullanan ve dönüşte göstericiler tarafından araçla beraber yakılmak istenen sürücü Aydın Taşkesen yoğun bakım altına alındı.
 • 20:15Erzurum'da Hdp Mitingi Öncesi Olaylar Çıktı (6)Erzurum'da Hdp Mitingi Öncesi Olaylar Çıktı (6)Diri DİRİ YAKMAK İSTEMİŞLER İDDİASI Tekman'dan Erzurum'a HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın mitingine katılacak partilileri getirdikten sonra minibüsün kapısındaki arızayı gidermek için Oto Sanayiye giden ve orada göstericiler tarafından dövülen ve yakılmak istenen sürücü Aydın Taşkesen (40) Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakım altına alındı.
 • 17:37AK Parti Milletvekili Adayı Aydemir: "Her Yol Erzurum'a Çıkar"AK Parti Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, Erzurum’un hoşgörü, barış ve huzur kenti olduğunu vurgulayarak, ‘Milli birlik ve bütünlüğümüze, kardeşliğimize halel getirecek provokasyonlara gelmemeliyiz.
 • 15:25Erzurum Spor Tesisine DoymuyorErzurum Spor Tesisine DoymuyorGençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Erzurum’un altı ilçesine daha sentetik halı saha yapacaklarını müjdeledi.
 • 17:05Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Özçelik Oltu'da...Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Özçelik Oltu'da...Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Oltu Kaymakamlığını ziyaret etti.
 • 00:12Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurumlular'a Seslendi - DetaylarCumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurumlular'a Seslendi - DetaylarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Miting alanından görüntüler- Bayrak sallayan çocuk- Çatıda güvenlik önlemi alan ve çevreyi dürbünle izleyen polis- Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan'ın mitin alanına gelişi- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halkı selamlaması Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'da- Erdoğan: (1)- "Erzurum'la Rize arasında Ovit Tüneli'ni yapıyoruz, dağları deliyoruz dağları. Milliyetçilik ne biliyor musunuz? Ferhat olmaktır; millet şirin sen de ferhat olacaksın, şirine ulaşacaksın"- "Öyle birileri atıyor kurusıkı. Milliyetçilik öyle olmaz. Bunlar kafatası milliyetçisi, hizmet milliyetçisi değil"- "Türkiye'de iki grup oluştu; bir siyasi Kürtçüler, bir de siyasi Türkçüler.
 • 21:03Erdoğan: Erdoğan: "Türkiye'de İki Grup Oluştu; Bir Siyasi Kürtçüler, Bir de Siyasi Türkçüler"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın miting alanına gelişi-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı selamlaması-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'da- Erdoğan: (1)- "Erzurum'la Rize arasında Ovit Tüneli'ni yapıyoruz, dağları deliyoruz dağları. Milliyetçilik ne biliyor musunuz? Ferhat olmaktır; millet şirin sen de ferhat olacaksın, şirine ulaşacaksın"- "Öyle birileri atıyor kurusıkı. Milliyetçilik öyle olmaz. Bunlar kafatası milliyetçisi, hizmet milliyetçisi değil"- "Türkiye'de iki grup oluştu; bir siyasi Kürtçüler, bir de siyasi Türkçüler.
 • 20:39Erdoğan: Erdoğan: "Kargaya da Hakaret Etmiş Oluyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'da- Erdoğan: (1)- "Erzurum'la Rize arasında Ovit Tüneli'ni yapıyoruz, dağları deliyoruz dağları. Milliyetçilik ne biliyor musunuz? Ferhat olmaktır; millet şirin sen de ferhat olacaksın, şirine ulaşacaksın"- "Öyle birileri atıyor kurusıkı. Milliyetçilik öyle olmaz. Bunlar kafatası milliyetçisi, hizmet milliyetçisi değil"- "Türkiye'de iki grup oluştu; bir siyasi Kürtçüler, bir de siyasi Türkçüler.
 • 19:28Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum'la Rize arasında Ovit Tüneli'ni yaptıklarını belirterek, "Dağları deliyoruz dağları. Milliyetçilik ne biliyor musunuz? Ferhat olmaktır; millet şirin sen de ferhat olacaksın, şirine ulaşacaksın" dedi.
 • 19:11MHP'nin Erzurum MitingiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kötü giden talihe 'dur' demenin zamanı gelmiştir.
 • 17:59İbrahim Aydemir: 'Hınıslının İmanı Test Edilemez'İbrahim Aydemir: 'Hınıslının İmanı Test Edilemez'AK Parti Erzurum Milletvekili adayı İbrahim Aydemir: Bizim Hınıs'la, Uzundere'yle, Horasan, Çat, Aşkale'yle yüreğimizi buluşturmamız bir temenni değil,bir kararlılıktır.
 • 14:05Efkan Ala Hınıs ve Tekman'dan SeslendiEfkan Ala Hınıs ve Tekman'dan Seslendiİçişleri Eski Bakanı Ak Parti Milletvekili Adayı Efkan Ala, Hınıs ve Tekman’da düzenlenen mitinglerde vatandaşlara hitap etti.
 • 12:45Taşkesenlioğlu Tekman'da KonuştuTaşkesenlioğlu Tekman'da KonuştuAk Parti Erzurum Milletvekili Adayı Zehra Taşkesenlioğlu, partisinin Tekman ilçesinde düzenlediği mitingde konuştu.
 • 12:14Ak Partili Fırat'tan, Şeyh Said ÇıkışıAk Partili Fırat'tan, Şeyh Said ÇıkışıAk Parti Erzurum Milletvekili Adayı Abdurrahim Fırat, Hınıs ve Tekman’da partisinin düzenlediği mitinglerde konuştu.
 • 17:05Efkan Ala, Tekman ve Hınıs Mitinginde Konuştu: Efkan Ala, Tekman ve Hınıs Mitinginde Konuştu: "Milletin İradesine Herkes Saygı Gösterecek"İçişleri eski Bakanı Erzurum Milletvekili adayı Efkan Ala, Hınıs ve Tekman ilçelerinde düzenlenen mitinglerde halka hitap etti.
 • 11:40Ak Partili Fırat, Tekman'daAk Partili Fırat, Tekman'daAk Parti Milletvekili Adayı Abdurrahim Fırat seçim çalışmalarına Tekman ilçesinde sürdürdü.
 • 14:06Erzurum'da Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma TöreniÇevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, kentsel dönüşüm çalışmalarında en fazla beşeri problemlerin olduğunu belirterek, "Razı olmamak, hakkından fazlasını istemek, 'Şurası öyle değil, böyle olsun' demek, siyasetçilerin işin yürümemesi için manipülasyon yapmaları, engel olmaları yani insanları yanlış yöne yönlendirmeleri var" dedi.
 • 13:00Erzurum'da Kültür SanatErzurum Devlet Tiyatrosu (EDT) tarafından yürütülen "Tiyatro Seyretmeyen Çocuk Kalmasın" Projesi kapsamında ilçelerdeki çocuklara yönelik, "Nasreddin İnadın Sonu" adlı oyun sahnelenecek.
 • 12:16Kızını Ziyaretten Dönerken Traktörü Devrilen Yaşlı Adam, Hayatını Kaybettiİstanbul'dan Erzurum'a tatil için gelen evli kızına eşi Latife Güler (61) ile ziyarete giden Şevket Güler (65) ziyaret dönüşü kullandığı traktörün devrilmesi sonucu vefat etti.
 • 09:57Köprüköy ve Tekman'da Trafik Kazası: 2 Ölü 1 YaralıErzurum’un Köprüköy ve Tekman ilçelerinden meydana gelen 2 ayrı trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı.
 • 17:56Edirne'den Kısa KısaEdirne Valisi Dursun Ali Şahin Müze Müdürlüğü bahçesinde devam çevre düzenlemesi çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı Valilikten yapıla açıklamaya göre, Edirne Müze Müdürü Hasan Karakaya'dan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali dursun Ali Şahin, çalışmaların bir an önce bitirilmesi talimatını verdi.
 • 13:40Tekman'da 1 Kişi Tutuklandı, Karaçoban'da 3 Kişi Gözaltına AlındıErzurum’un Tekman ilçesinde örgüt üyesi olmak suçundan 1 kişi tutuklandı, Karaçoban’da ise 3 kişi gözaltına alındı.
 • 12:29Tekman'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 1 YaralıErzurum’un Tekman ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
 • 14:10Fırat, Tekman'ı Boş BırakmıyorFırat, Tekman'ı Boş BırakmıyorAk Parti Erzurum Milletvekili Adayı Abdurrahim Fırat, seçim çalışmalarına devam ediyor.
 • 16:37Aydemir: Aydemir: "Bizim Lisanımız Muhabbettir"AK Parti Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, ‘Hınıs’ın irfanını Oltu’nun vicdanıyla, Karaçobanın izanını Pasinler’in ruhuyla buluşturamayanlar, bizi ve temsil ettiğimiz değerleri anlayamazlar.
 • 16:58Tarıkdaroğlu, Zafer İçin Hız KesmiyoruzTarıkdaroğlu, Zafer İçin Hız KesmiyoruzAk Parti’nin genç adayı Zafer Tarıkdaroğlu çalışkanlığı, dinamikliği ve zafer azmiyle kıskandırıyor.
 • 12:19Genel Seçime DoğruAK Parti milletvekili adayı Zafer Tarıkdaroğlu, Karaçoban, Hınıs ve Tekman ilçelerinde yaptığı seçim çalışmasında vatandaşlardan destek istedi.