16:1800
SON DAKİKA TAKSİM HABERLERİ

Son Dakika Taksim Haberleri

 

  Tbb: 1 Mayıs'ın Taksim'de Kutlanmasının Engellenmesi Anayasa'ya Aykırıdır

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) yaptığı yazılı açıklamada, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı'nın Taksim'de kutlanabileceğini belirtti. (Dün 11:09)

   

  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne Doğru

  TBB: "1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanmasının engellenmesi Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne ve Anayasa'ya aykırıdır" (Dün 10:50)

   

  Tbb: 1 Mayıs'ın Taksim'de Kutlanmasının Engellenmesi Anayasaya Aykırı

  Türkiye Barolar Birliği, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün Taksim'de kutlanmasının engellenmesinin Anayasa ve Avrupa İnsan Hakları (AİHS) sözleşmesine aykırı olduğunu belirterek, "Hukuk devletinde idareler, bireyler anayasal haklarını kullanırken onların bu haklarının kullanımını kolaylaştırıcı önlemler almakla görevlidir" dedi. (Dün 10:34)

   

  Hizmet-İş Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir Açıklaması

  Hizmet-İş Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir Açıklaması

  Hizmet-İş Kayseri Şube Başkanı ve Hak-İş Dönem Sözcüsü Halil Özdemir, Hak-İş'in 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Kayseri’de kutlayacağını söyledi. (Dün 09:57)

   

  Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Akgün Açıklaması

  "Cumhurbaşkanlığı seçimi ve arkasından gelecek 2015 seçimlerinde ortaya çıkacak olan tablo, yeni Türkiye'yi kimin eliyle, geleceğe kimin taşıyacağı kararının verileceği seçimlerdir" "2014 seçimleri, sadece bin 400 belediye başkanının, binlerce belediye meclis üyeleri ve binlerce muhtarı seçiminden ibaret değildi. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  İbb'den 'Taksim'de İnşaat Başladı' Haberine Açıklama

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, haber sitelerinde ‘Taksim’de İnşaat Başladı’ haberlerinin yaklaşan 1 Mayıs ile ilişkilendirilmesi üzerine yazılı açıklama yaptı. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  İbb'den Taksim'deki Çalışmalarla İlgili Açıklama

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Tarlabaşı Tünel girişi “U” dönüşünde ticari araçların yolcu indirme-bindirme işlemlerini daha rahat yapabilmeleri için cep oluşturulduğunu, çalışmaların 22 Nisan Salı günü bitirilmesinin hedeflendiğini açıkladı. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Taksim Açıklaması

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Taksim Açıklaması

  İBB 'Taksim'de inşaat başladı' haberiyle ilgili, "Çalışmalar ticari taksileri rahatlamak için yapılıyor ve 22 Nisan'da bitecek." açıklamasını yaptı. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Taksim'de İnşaat Başladı

  Taksim'de İnşaat Başladı

  Yaklaşan 1 Mayıs öncesi Taksim Meydanı'nda inşaat çalışması başladı. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Taksim Dayanışması: '1 Mayıs'ta Taksim'deyiz'

  Taksim Dayanışması: "1 Mayıs'ta Taksim'deyiz"

  Taksim Dayanışması, 1 Mayıs kutlamalarına ilişkin basın toplantısı düzenledi. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Cumhurbaşkanı Gül: Bir Siyaset Planım Yok

  Cumhurbaşkanı Gül: Bir Siyaset Planım Yok

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Ben devletin bütün kademelerinde devletimize hizmet ettim, büyük bir şerefle bu görevleri yerine getirdim ve bundan büyük bir gurur da söz konusu olamaz. Bugünkü şartlar çerçevesinde benim gelecekle ilgili bir siyaset planımın olmadığını burada paylaşmak isterim" dedi. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kent gezileri kapsamında geldiği Kütahya’da, Başbakanın cumhurbaşkanı, kendisinin de başbakan olacağı yönündeki tahminlere ilişkin, "Ben bunun demokrasiye yakışan bir uygulama olduğu kanaatinde değilim" açıklamasını yaptı. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne Doğru

  Taksim Dayanışması sözcüsü Atlar: "Taksim'de, 2010, 2011, 2012 yıllarındaki gibi coşkulu ve barışçıl bir şekilde 1 Mayıs'ı kutlamak istiyoruz" (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Cumhurbaşkanı Gül, Soruları Yanıtladı Açıklaması

  Gül: "(Medvedev Putin formülü) Demokrasiye yakışan bir uygulama olduğu kanaatinde değilim" "Ama şu bir gerçek ki ben bağımsız bir şekilde siyasete girmiş veyahutta cumhurbaşkanı olmuş bir insan değilim. Dolayısıyla bunları arkadaşlarımız ile konuşacağımızı, tartışacağımızı ve neticede bir karara varıcağımızı, bunu da kendi aramızda konuşarak halledeceğimizi söyledim" "Dediğim gibi bunlar gayet açık, şeffaf bir şekilde olan konular. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  İçişleri Bakanı Ala Açıklaması

  "(MİT Yasası) Sivil otoritenin demokratik bir biçimde kamu otoriteleri üzerinde, güvenlik birimleri üzerindeki etkinliklerinin artırılması adımlarıdır" "Biz, 1 Mayıs'ın huzur ve güven ortamı içerisinde vatandaşlarımızın güvenliğini de devlet olarak sağladığımız bir ortamda yapılmasını istiyoruz. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Taksim Dayanışması: 1 Mayıs'ta Taksim'deyiz

  Taksim Dayanışması: 1 Mayıs'ta Taksim'deyiz

  Taksim Dayanışması Platformu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili basın açıklaması yaptı. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Efkan Ala: 198 Konuda 200'e Yakın Soruşturma Var

  Efkan Ala: 198 Konuda 200'e Yakın Soruşturma Var

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, Adana’da durdurulan MİT TIR’larına ilişkin idari soruşturmanın ne durumda olduğunun sorulması üzerine, "200’e yakın, 198 konuda soruşturma devam ediyor şu anda. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  İçişleri Bakanı Efkan Ala'dan '1 Mayıs' Açıklaması

  İçişleri Bakanı Efkan Ala'dan '1 Mayıs' Açıklaması

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, 1 Mayıs’ın Taksim’de kutlanması ısrarına ilişkin, "Bir yasaklama yok, bunun açıkça adını koyalım. Ama zaten orası kutlama yeri değil" dedi. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Taksim Dayanışması: 1 Mayıs'ta Taksim'de Olmak İstiyoruz

  Taksim Dayanışması: 1 Mayıs'ta Taksim'de Olmak İstiyoruz

  Taksim Dayanışması adına açıklama yapan Akif Burak Atlar, "Taksim'de 100 binlerle coşkulu, barışçıl bir şekilde 1 Mayıs'ı kutlamak istiyoruz." dedi. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  İçişleri Bakanı 1 Mayıs Kutlamalarıyla İlgili Açıklamalarda Bulundu

  İçişleri Bakanı 1 Mayıs Kutlamalarıyla İlgili Açıklamalarda Bulundu

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, 1 Mayıs'ın, huzur ve güven ortamı içerisinde vatandaşların güvenliğini de devlet olarak sağladıkları bir ortamda yapılmasını istediklerini söyledi. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Hükümetten 1 Mayıs Açıklaması: Yasaklama Yok, Taksim Kutlama Yeri Değil

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, 1 Mayıs kutlamalarına Taksim'de yapılmasına izin vermeyeceklerini belirterek, Yenikapı ve Maltepe Meydanlarını işaret etti. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Efkan Ala: 1 Mayıs Kutlamaları Taksim'de Yapılmayacak

  Efkan Ala: 1 Mayıs Kutlamaları Taksim'de Yapılmayacak

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanmasına izin vermeyeceklerini açıkladı. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Giresun Günleri Heyecanı Her Yeri Sardı'

  Giresun Günleri Heyecanı Her Yeri Sardı'

  8. Giresun Günleri öncesinde ilçe ve köy derneklerinin hazırlıklarının değerlendirildiği toplantıya katılan Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, Giresun Günleri heyecanının, Giresunluların olduğu her yeri sardığını söyledi. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri