SON DAKİKA HİZMET İŞ SENDİKASI HABERLERİ

Son Dakika Hizmet İş Sendikası Haberleri

11:29
Saruhanlı'da Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Başladı Saruhanlı İlçe Belediyesi’nde uygulanmak üzere Yerel Kamu İşverenler Sendikası (Yerel-Sen) ile Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri (Hizmet-İş) sendikaları arasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başlandı.
Saruhanlı'da Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Başladı
10:28
Adilcevaz'da Kaynaşma Yemeği Adilcevaz Belediye Başkanlığı bünyesinde çalışan ve geçtiğimiz yıl kasım ayında sözleşmeleri yenilenen Hizmet İş Sendikasına bağlı 17 kadrolu işçiye yemek verildi.
Adilcevaz'da Kaynaşma Yemeği
23:10
Manisa'da Kan Bağışı Kampanyası Manisa Kızılay Kan Merkezi ile Türk Kızılayı Sarıgöl Şubesi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Manisa'da Kan Bağışı Kampanyası
18:41
Arslan: "Taşeronlar Arasındaki Ayrımcılık ve Dışlayıcılık Türkiye'ye Yakışmıyor" - HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan Hatay'da- HAK-İŞ Başkanı Arslan: - "Türkiye'nin her tarafında taşeron şirketlerde çalışan insanlar var. Kamu hizmeti yapan insanlar ile taşeronlar arasındaki ayrımcılık ve dışlayıcılık Türkiye'ye yakışmıyor.
Arslan: 'Taşeronlar Arasındaki Ayrımcılık ve Dışlayıcılık Türkiye'ye Yakışmıyor'
17:41
Peygamber Efendimize Hakarete Hoşgörüye Trabzon'dan Ortak Tepki Trabzon’da 26 kurum ve kuruluşun imzasıyla birlikte yayınlanan ortak açıklamada Cumhuriyet ve Zaman Gazeteleri kınandı.
17:26
Hak-İş Genel Başkanı Arslan Hatay'da HAK İŞ Başkanı Arslan: "Türkiye'nin her tarafında taşeron şirketlerde çalışan insanlar var. Kamu hizmeti yapan insanlar ile taşeronlar arasındaki ayrımcılık ve dışlayıcılık Türkiye'ye yakışmıyor.
18:11
Tok'tan Memurlara Aktif Çalışma Vurgusu İlkadım Belediyesi ile BEM-BİR-SEN arasında çalışan memurların ekonomik hayat koşullarının iyileştirilmesine yönelik Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı.
Tok'tan Memurlara Aktif Çalışma Vurgusu
12:17
Başkan Bulutlar'dan Hanımlara Pozitif Ayrım Palandöken Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi tamamlanarak imzalandı.
Başkan Bulutlar'dan Hanımlara Pozitif Ayrım
19:29
Hak-İş Genel Başkanı Arslan Hak-İş Genel Başkanı Arslan: - "Eğer zaman zaman kullanılan, bize yapılanlara karşı kendi hukukumuzu, taleplerimizi, kafamızdaki yargılara göre hayata geçirmek istersek, burada bu tür katliamlarla karşı karşıya kalırız"- "Amaçları İslamafobi zihniyetini daha güçlendirmek, batıdaki İslam karşıtlığını daha da körüklemek ve faşist Nazi kalıntısı zihniyetin yeniden batıda hortlamasını sağlayacak bazı provokasyonlar yapmaktır" Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Paris'teki dergiye yapılan
Hak-İş Genel Başkanı Arslan
17:12
Hak-İş Genel Başkanı Arslan Açıklaması "Eğer zaman zaman kullanılan, bize yapılanlara karşı kendi hukukumuzu, taleplerimizi, kafamızdaki yargılara göre hayata geçirmek istersek, burada bu tür katliamlarla karşı karşıya kalırız" "Amaçları İslamafobi zihniyetini daha güçlendirmek, batıdaki İslam karşıtlığını daha da körüklemek ve faşist Nazi.
16:36
Hak-İş Genel Başkanı Arslan: "Paris'teki Katliamların Faturasını Yine Bizim İnsanlarımız Ödeyecek" Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) Genel Başkanı Mahmut Arslan, Paris’teki saldırıların faturasını yine Müslümanların ödeyeceğini belirterek, “Bunlar Batı’daki İslam karşıtlığını daha da körüklemek, faşist Nazi kalıntısı zihniyetin yeniden Batı’da hortlamasını sağlayacak bazı provokasyonlardır" dedi.
Hak-İş Genel Başkanı Arslan: 'Paris'teki Katliamların Faturasını Yine Bizim İnsanlarımız Ödeyecek'
10:16
Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Erol Aksakal'dan Gazeteciler Günü Mesajı Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile bir mesaj yayımladı.
Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Erol Aksakal'dan Gazeteciler Günü Mesajı
10:10
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
09:55
Develi Belediyesinde Tis Tamam Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı ile Develi Belediyesi arasında bir süredir yürütülen toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.
Develi Belediyesinde Tis Tamam
17:41
Hak-İş Genel Başkanı Arslan Hak-İş Genel Başkanı Arslan: - "Sendikalı iş yerlerindeki iş kazalarında ölüm oranı yüzde 2 civarlarında.
Hak-İş Genel Başkanı Arslan
16:09
Hak-İş Genel Başkanı Arslan Açıklaması "Sendikalı iş yerlerindeki iş kazalarında ölüm oranı yüzde 2 civarlarında.
16:11
Hak-İş Genel Başkanı Arslan: "Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısını Televizyonlardan Duyuyorum" Hak-İş Genel Başkanı Arslan: - "Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısını ben Hak İş Başkanı olarak televizyonlardan duyuyorum.
Hak-İş Genel Başkanı Arslan: 'Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısını Televizyonlardan Duyuyorum'
15:22
Hak-İş Genel Başkanı Arslan Açıklaması "Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısını ben Hak İş Başkanı olarak televizyonlardan duyuyorum.
10:05
Aksakal'dan Kandil Mesajı Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, Peygamber Efendimizin doğum yıl dönümü olan Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Aksakal'dan Kandil Mesajı
12:31
Halil Özdemir: Kamuda Çalışan Taşeron İşçilere Kadro Verilmeli Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı ve Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Temsilcisi Halil Özdemir, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından; taşeron uygulamaları, sendikal mevzuat ve iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili yeni bir paket hazırlığı yapıldığını belirtti.
Halil Özdemir: Kamuda Çalışan Taşeron İşçilere Kadro Verilmeli
09:14
Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir Açıklaması Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı ve Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Temsilcisi Halil Özdemir yaptığı yazılı açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından taşeron uygulamaları, sendikal mevzuat ve iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili yeni bir paket hazırlığı yapıldığını belirterek, “Taşeron sorunundaki taleplerimizi ısrarla devam ettiriyoruz ve takipçisi olacağız” dedi.
Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir Açıklaması
11:57
İşçi Sendikalarından Asgari Ücret Tepkisi Türk-Metal Sendikası Kayseri Şube Başkanı Ali Gökkaya ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir, asgari ücretin adil bir seviyeye getirilmesi gerektiğini ve asgari ücret probleminin çözülmesi gerektiğini söyledi.
İşçi Sendikalarından Asgari Ücret Tepkisi
18:58
Hak İş Genel Başkanı Arslan: "Önce İnsan ve Onun Hayatı Olmalı" Hak-İş Genel Başkanı Arslan: - "İnsanlar bilerek adeta ölüme gönderiliyor.
Hak İş Genel Başkanı Arslan: 'Önce İnsan ve Onun Hayatı Olmalı'
16:04
Hak-İş Genel Başkanı Arslan Açıklaması "İnsanlar bilerek adeta ölüme gönderiliyor.
09:58
Hizmet-İş Sendikası ile Aşkale Belediyesi Sözleşme İmzaladı Aşkale Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
14:20
Hak-İş Genel Başkanı Arslan: "Bütün Çabam Hak-İş'i Büyütmek" Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmur Arslan, haksız eleştirilere maruz kaldığını belirterek, “Bütün çabam Hak-İş’i, Hizmet-İş’i büyütmek.
12:27
Hizmet-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Kütükçü Açıklaması "Amacımız, hem sendikal hem de sosyal yönden ülkeler arasında ilişkileri artırmak"
13:54
Kongrede Protesto Edilen Hak-İş Başkanı Arslan'a Alkışlı Destek İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hizmet-İş Sendikası İstanbul 2 Nolu İETT Şube Başkanlığı Genel Kurulu Toplantısına katıldı.
17:39
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan Açıklaması Hak-İş Konfederasyonu Kadın Komitesi tarafından Şanlıurfa’da düzenlenen 9. Sendikal Kadın Eğitim programına katılan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Dünyanın geri kalmış ülkelerindeki kadın istihdamı oranlarını bile yakalayabilmiş değiliz” dedi.
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan Açıklaması
18:37
Asgari Ücret, Yine Hayal Kırıklığı Yaşatacak Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı ve HAK-İş Konfederasyonu Kayseri İl Temsilcisi Halil Özdemir, 2015 yılından itibaren geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere toplantılar yapan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun mevcut yapısını eleştirdi.
Asgari Ücret, Yine Hayal Kırıklığı Yaşatacak
11:57
Hizmet-İş Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir Açıklaması Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı ve HAK-İş Konfederasyonu Kayseri İl Temsilcisi Halil Özdemir, 2015 yılından itibaren geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere toplantılar yapan Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun mevcut yapısını eleştirerek, İşçilerin bütünün temsil edilmediği komisyondan sağlıklı bir sonucun çıkmayacağını söyledi.
Hizmet-İş Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir Açıklaması
18:17
Başkan Soğanda'ya Ziyaretler Devam Ediyor AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda’ya ‘hayırlı olsun’ ziyaretleri devam ediyor.
Başkan Soğanda'ya Ziyaretler Devam Ediyor
14:11
Hak İş Genel Başkanı Arslan Hak-İş Genel Başkanı Arslan: - "İşçi sayısı artıyor ama sendikalı işçi sayısı azalıyor.
12:16
Hak-İş Genel Başkanı Arslan Açıklaması "İşçi sayısı artıyor ama sendikalı işçi sayısı azalıyor.
12:33
Adilcevaz Belediyesinde Toplu İş Sözleşmesi Adilcevaz Belediyesi ile Hak İş'e bağlı Hizmet İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
08:38
Hizmet-İş'ten Ulaşım Açıklaması Hizmet-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır, Muş Alparslan Üniversitesi öğrencilerinin yaşamış oldukları ulaşım sıkıntısı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Hizmet-İş'ten Ulaşım Açıklaması
13:10
İskenderun'da Yaşayan Bezgeliler Aşure Etkinliğinde Bir Araya Geldi Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşayan Yeditepe’liler(Bezge) tarafından aşure programı düzenlendi.
İskenderun'da Yaşayan Bezgeliler Aşure Etkinliğinde Bir Araya Geldi
12:10
Yazıkonak'ta Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı Hizmet İş Sendikası ile Elazığ’ın Yazıkonak Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Yazıkonak'ta Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
16:27
Eyyübiye Belediyesi'nde Konut Atağı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bazı STK başkanlarıyla görüş alış verişinde bulundu.
17:10
Temiz Kilis İçin El Ele Hizmet İş Sendikası Kilis Temsilcisi Ekrem Çetin, işçi personelin çok emek vermesine karşın, halkın tutumu nedeniyle Kilis’in temiz görünmediğini söyledi.
Temiz Kilis İçin El Ele
15:05
Karatay Belediyesi'nde Bayramlaşma Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, mesai gününün erken saatlerinde personeli ile bayramlaştı.
Karatay Belediyesi'nde Bayramlaşma
11:54
Eyyübiye'de Dev Konut Atağı Şanlıurfa'nın Eyyübiye İlçe Belediyesi, Yenice bölgesinde yapmayı düşündüğü 15 bin konutluk projenin tanıtım toplantısını gerçekleştirdi.
Eyyübiye'de Dev Konut Atağı
11:53
Öz İletişim-İş Sendikası Urfalı Başkana Emanet Öz İletişim-İş Sendikası birinci Olağan Genel Kurulu yapıldı. Yapılan seçim sonrasında sendika genel başkanlığına Mehmet Nur Güllüoğlu seçildi.
Öz İletişim-İş Sendikası Urfalı Başkana Emanet
17:03
Çetin'den Belediye Başkanı Kara'ya Teşekkür Hizmet İş Sendikası Başkanı Ekrem Çetin, Belediye Başkanı Hasan Kara ile yaptıkları görüşmeler neticesinde emekli olan işçi personel arkadaşlara kıdem tazminatı konusunda kolaylık sağlandığını söyledi.
Çetin'den Belediye Başkanı Kara'ya Teşekkür
09:57
Hizmet-İş'ten İkramiye Teşekkürü Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir, iş verenler tarafından şatırılan ikramiyelerle çifte bayram sevinci yaşadıklarını söyledi.
Hizmet-İş'ten İkramiye Teşekkürü
15:56
Kocasinan'da İkramiye Sevinci Kocasinan Belediyesi’nde çalışan yaklaşık 200 sendikalı işçi bayram öncesinde ikramiye sevinci yaşadı.
09:47
Develi Belediyesi Taşeron Çalışanları Hizmet-İş Ailesine Katıldı Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığının teşkilatlanma çalışmaları neticesinde Develi Belediyesi taşeron personelleri Hizmet-İş Sendikası ailesine katıldı.
Develi Belediyesi Taşeron Çalışanları Hizmet-İş Ailesine Katıldı
19:07
İlkadım'dan Kan Kampanyası İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Halkımız kan bağışı bilincini benimsemiş duyarlılık noktasında üst seviyeye gelmiştir" dedi.
İlkadım'dan Kan Kampanyası
16:52
Onikişubat Belediyesi'nde İşçilerin Zam Sevinci Kahramanmaraş'ın merkez Onikişubat İlçe Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında işçilerin maaşlarına yüzde 13'lük zam sağlayacak toplu sözleşme törenle imzalandı.
Onikişubat Belediyesi'nde İşçilerin Zam Sevinci
16:28
Kahramanmaraş'ta Belediye İşçi Ücretlerine Zam Onikişubat Belediyesi ile 104 işçiyi temsil eden Hizmet İş Sendikası arasındaki görüşmelerde anlaşma sağlanarak sözleşme imzalandı.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 14:21:30. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA HİZMET İŞ SENDİKASI HABERLERİ
[Hata Bildir]