SON DAKİKA HİZMET İŞ SENDİKASI HABERLERİ

Son Dakika Hizmet İş Sendikası Haberleri

 • 18:10Akdemir'den 'İkramiye' AçıklamasıAkdemir'den 'İkramiye' AçıklamasıHizmet-İş Sendikası Bingöl il temsilcisi Abdulmecit Akdemir, Bingöl Belediyesi bünyesinde çalışan kadrolu işçilerin Bakanlar Kurulu kararı ile ödeme tarihi belirlenen ilave ikramiyelerini ilk kez belirlenen tarihte aldıklarını söyledi.
 • 16:41Milletvekili Tüfenkci'den Hak-iş'e ZiyaretMilletvekili Tüfenkci'den Hak-iş'e ZiyaretAK Parti Malatya Milletvekili Av. Bülent Tüfenkci, seçim sonrası teşekkür ziyaretleri kapsamında HAK-İŞ Sendikası ve Hizmet İş Sendikası’nı ziyaret etti.
 • 15:25Başkan Yazgı'ya İkramiye TeşekkürüBaşkan Yazgı'ya İkramiye TeşekkürüHizmet-İş Sendikası Aksaray Şubesi Başkanı Nedim Deniz, belediye işçilerine ikramiyelerini veren Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı makamında ziyaret ederek belediyede çalışan sendikalı tüm işçiler adına teşekkür etti.
 • 09:49Kürşat ve 40 Çerisi Gibi Zulme Karşı AyaktayızKürşat ve 40 Çerisi Gibi Zulme Karşı AyaktayızHizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, Doğu Türkistan’daki Çin zulmünu lanetleyerek, yaşanan olayları şiddetle kınadığını belirtti.
 • 09:59İşçilerin İkramiye Sevinciİşçilerin İkramiye SevinciHizmet İş Sendikasına bağlı Kayseri Büyükşehir Belediyesi, KASKİ Genel Müdürlüğü, Melikgazi, Kocasinan, Talas, İncesu, Hacılar, Develi, Pınarbaşı, Bünyan, Yahyalı, Tomarza, Yeşilhisar Belediyelerinde çalışan yaklaşık bin 500 işçiye gününde ikramiyelerinin ödendiği bildirildi.
 • 12:53Hizmet İş Sendikası Üyelerine İftar Yemeği VerdiHizmet İş Sendikası Üyelerine İftar Yemeği VerdiHak İş Konfederasyonu’na Bağlı Hizmet-İş Sendikası Erzurum Şube Üyeleri, özel bir restoranda düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 16:21Gebze'de Tis İmzaları AtıldıYüzde 11.5 oranında ücret artışının verildiği toplu iş sözleşmesine Başkan Köşker ve Hizmet İş Şube Başkanı İdris Ersoy imza attı.
 • 09:59Çalış Belediyesinde Tis TamamÇalış Belediyesinde Tis TamamHizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı ile Çalış Belediyesi arasında bir süredir yürütülen toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.
 • 14:05Aksakal: Sizi Sendika KorurAksakal: Sizi Sendika KorurHizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, taşeron işçilere seslenerek, “Sizi sendika korur” dedi.
 • 13:19Hizmet-iş Sendikasından Anlamlı YardımHizmet-iş Sendikasından Anlamlı YardımHizmet-İş Sendikası Kayseri Şubesine bağlı Büyükşehir Belediyesinde talihsiz bir kaza sonucu yaşamları yitiren üyelerinin ailelerine ferdi kaza sigortasından temin edilen toplam da 45 Bin Türk Lirası yardım sağlandı.
 • 09:33Erdoğan Tok: Erdoğan Tok: "Çalışanlarımızla Et ve Tırnak Gibiyiz"İlkadım Sosyal Tesisleri’nde belediye personeli ve aileleriyle birlikte iftar yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Memuru ve işçisi ile tüm çalışanlarımızla et ve tırnak gibiyiz” dedi.
 • 17:16Gaziantep'te Sağlık Çalışanının Darbedildiği İddiasıGaziantep'te, bir sağlık çalışanının hasta yakını tarafından darbedildiği öne sürüldü.
 • 13:19Adapazarı Belediyesi Personele Erzak DağıttıAdapazarı Belediyesi Personele Erzak DağıttıAdapazarı Belediyesi her sene olduğu gibi bu Ramazan ayında da personele erzak dağıttı.
 • 14:54Pazarlar Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşme İmzalandıPazarlar Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşme İmzalandıPazarlar Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 11 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.
 • 14:05Çayırova Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıÇayırova Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varıldı.
 • 10:25Hizmet-iş'ten İşçi Çıkarmalara TepkiHizmet-iş'ten İşçi Çıkarmalara TepkiAdıyaman Üniversitesinde taşeron firma elemanı olarak çalışan ve işten çıkarılan 95 taşeron firma işçisi için Hizmet-İş Adıyaman Şube Başkanlığı basın açıklaması yaptı.
 • 19:27Adıyaman'da İşten Çıkartılan İşçilerden ProtestoAdıyaman'da İşten Çıkartılan İşçilerden ProtestoAdıyaman Üniversitesinde çalıştıkları taşeron firmanın değişmesi sonucu işten çıkarılan 95 işçi, işten çıkarılmalarını protesto etti.
 • 18:49Adıyaman'da İşten Çıkartılan İşçilerden ProtestoAdıyaman'da İşten Çıkartılan İşçilerden ProtestoAdıyaman Üniversitesi'nde çalıştıkları taşeron firmanın değişmesi sonucu işten çıkarılan 95 işçi, işten çıkarılmalarını protesto etti.
 • 18:23Adıyaman'da Taşeron İşçilerin İşten Çıkarıldığı İddiasıAdıyaman Üniversitesi'nde taşeron firmaya bağlı 96 işçinin işten çıkarıldığını iddia eden bir grup, basın açıklaması yaptı.
 • 17:15Büyükşehir İşçisine Sözleşme Farkını ÖdediBüyükşehir İşçisine Sözleşme Farkını ÖdediKocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU, işçilerle yapılan toplu sözleşme ardından Başkan İbrahim Karaosmanoğlu'nun talimatı ile 1 Milyon 748 bin TL tutarındaki maaş farklarını, işçilere ödendi
 • 14:25Kocaeli Büyükşehir İşçisine Sözleşme Farkını ÖdediKocaeli Büyükşehir İşçisine Sözleşme Farkını ÖdediKocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU, işçilerle yapılan toplu sözleşmenin ardından işçilerin maaş farklarını ödedi.
 • 18:05Bilecik'te Toplu İş SözleşmesiBilecik Belediyesi ile belediye işçileri Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası-Hizmet İş arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
 • 16:47Büyükşehirde İşçi MutluluğuBüyükşehirde İşçi MutluluğuBüyükşehir Belediyesi ve SASKİ çalışanlarını kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
 • 21:13Hak-İş Genel Başkanı Arslan AçıklamasıHak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, metal çalışanlarının eylemlerine ilişkin, "Kendilerini dev aynasında görenler, işçilere tepeden bakanlar, Türkiye'yi dışarıdan yönetmek arzusunda olan bir kısım uluslararası güç odaklarının Türkiye'deki şubeleri ne yazık ki çalışanlarına reva gördükleri asgari ücretin biraz üzerindeki ücretlerle dünyaya otomotiv satan anlayış, bu eylemlerle gerçekten duvara çarpmıştır" dedi.
 • 11:36Hizmet-iş Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir Ankara'ya GidiyorHizmet-iş Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir Ankara'ya GidiyorHizmet-İş Kayseri Şube Başkanı Halil Özdemir, sendikanın genel merkezinin yapılan 12. Olağan Genel Kurulu’nda yönetim listesine seçildiğini ve bundan sonra Ankara’da 150 bin üyeye hizmet edeceğini söyledi.
 • 10:15Kepez Belediyesi'nde Kepez Belediyesi'nde "Banka Promosyonu" SevinciKepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, banka anlaşmasıyla sağlanan promosyon bedelinin tamamını 500 personele Bin 840’ar TL olarak dağıttı.
 • 16:01Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamuda çalışan işçilerin ücretlerine, 2015'in birinci altı aylık dönemi için yüzde 6, ikinci altı aylık dönem için yüzde 5 oranında olmak üzere toplam yüzde 11,3 oranında zam yapıldığını bildirdi.
 • 15:20Hizmet-İş Sendikası 12. Olağan Genel Kurulu - ArslanHizmet-İş Sendikası 12. Olağan Genel Kurulu - ArslanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mahmut Arslan'ın konuşması Hizmet-İş Sendikası 12. Olağan Genel Kurulu- Hak-İş Genel Başkanı Arslan: - "Ülkemizde taşeron şirketlerde 1 milyon 200 bin civarında işçi çalışmaktadır.
 • 14:28Hizmet-İş Sendikası 12. Olağan Genel KuruluHak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye'de taşeron şirketlerde 1 milyon 200 bin civarında işçi çalıştığını belirterek, "Bunun 800 bin kadarı kamuda, 400 bini de belediyelerde çalışmaktadır.
 • 13:55Başbakan Yardımcısı Akdoğan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Senin bir politikan, vizyonun, projen yoksa çıkıp ortaya konuşamıyorsan, ülke meseleleriyle ilgili tek bir cümle kuramıyorsan sadece popülizm yapıyorsan o zaman bu nasıl siyasettir?
 • 13:31Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Bunlar Doğu’dan tehditle oy almaya çalışıyorlar.
 • 12:55Hak-iş'e Bağlı Hizmet-iş Sendikası 12. Olağan Genel KuruluHak-iş'e Bağlı Hizmet-iş Sendikası 12. Olağan Genel Kuruluİş VE Hizmet-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Yeni ve sivil anayasa, yeni Türkiye’nin ilk ve acil ihtiyacı’dır. Artık yeni anayasa ertelenemez, ötelenemez, bekleme odasına alınamaz” dedi.
 • 10:20Hizmet-iş Sendikası 12. Olağan Genel Kurulu Kızılcahamam'da BaşladıHizmet-iş Sendikası 12. Olağan Genel Kurulu Kızılcahamam'da BaşladıHizmet-İş Sendikası üyeleri 30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılacak olan 12. Olağan Genel Kurulu toplantısı için Kızılcahamam Çam Otel’e giriş yaptı.
 • 21:09Erenler'de Yüzler GülüyorErenler'de Yüzler GülüyorErenler Belediyesi İle Hak İş Konfederasyonuna Bağlı Hizmet İş Sendikası Sakarya Şubesi, 78 işçiyi kapsayacak toplu iş sözleşmesinin imzaları Belediye Meclis Salonunda atıldı.
 • 15:35Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nde Toplu Sözleşme MutluluğuErzurum Büyükşehir Belediyesi'nde Toplu Sözleşme MutluluğuErzurum Büyükşehir Belediyesi ve ESKİ Genel Müdürlüğü ile Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet İş Sendikası arasında 571 işçiye ortalama yüzde 17 oranında zam sağlayacak toplu iş sözleşmesini imzaladı.
 • 14:13Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nde Toplu SözleşmeİŞ'e bağlı Hizmet İş Sendikası ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
 • 12:01Hizmet İş Sendikası Büyükşehir Belediyesi'nde 571 İşçiye Yüzde 17 Zam SağladıHizmet İş Sendikası Büyükşehir Belediyesi'nde 571 İşçiye Yüzde 17 Zam SağladıHizmet İş Sendikası Erzurum Şubesi bir ilke imza atarak Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan 571 işçiye yüzde 17 oranında zam sağlayacak toplu iş sözleşmesini imzaladı.
 • 17:0519 Mayıs Bağımsızlığımızın Miladıdır19 Mayıs Bağımsızlığımızın MiladıdırHizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nu kutlyarak, “Bugün Türk Milleti’nin yeniden doğuşunun başlangıç günüdür.
 • 15:56Tüfenkci, Esnafı Ziyaret EttiTüfenkci, Esnafı Ziyaret EttiAK Parti Malatya Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, AK Parti’nin sahibinin millet olduğunu belirterek, “Biz, milletle birlikte yol yürüyoruz.
 • 12:26Anneler BaştacımızdırAnneler BaştacımızdırHizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, annelerimizin bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini belirterek, “Yeryüzünde şüphesiz en karşılıksız sevgi anne sevgisidir.
 • 12:42İşçilerden Özhaseki'ye Büyük Destekİşçilerden Özhaseki'ye Büyük DestekAK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Özhaseki, Hak İş’e bağlı Hizmet İş Sendikasının yaklaşık 1500 işçinin iştirakiyle gerçekleştirdiği toplantıya katıldı.
 • 12:01Belediye İşçilerine ZamBelediye İşçilerine ZamŞanlıurfa Büyükşehir Belediyesi her işçinin günlük yevmiyelerine seyyanen 9 TL zam yapılmasına yönelik sözleşmeyi imzaladı.
 • 10:00Hizmet-iş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı 'İşçileri Bilgilendirme' Toplantısı DüzenlediHizmet-iş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı 'İşçileri Bilgilendirme' Toplantısı DüzenlediHak-İş Kayseri Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen İşçileri Bilgilendirme Toplantısı’nda konuşan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Sendikacı değilseniz, yoksunuz" dedi.
 • 20:36Arslan: Arslan: "Süreci Devam Ettirmemiz Gerekiyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondaki törene katılan işçilerden detaylar- HAK İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan'ın açıklaması- Sözleşmelerin imzalanması- Halay çekme görüntüleri Hak-İş Genel Başkanı Arslan: - "(Çözüm Süreci) Seçim adına, oy adına bu süreç feda edilmemeli. Birlikte yaşama irademizi boşa çıkaracak, çatışmayı yeniden alevlendirilecek provokasyonların artık yaşanmamasını istiyoruz"- "Bölge halkını sindirerek, psikolojik baskılar kurarak, onların iradelerine yönelik yapılan müdahaleleri sürece uygun görmüyoruz" Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, seçim ve oy adına Çözüm Süreci'nin feda edilmemesi gerektiğini belirterek, "Birlikte yaşama irademizi boşa çıkaracak, çatışmayı yeniden alevlendirilecek provokasyonların artık yaşanmamasını istiyoruz" dedi.
 • 17:22Hak-İş Genel Başkanı Arslan AçıklamasıHak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, seçim ve oy adına Çözüm Süreci'nin feda edilmemesi gerektiğini belirterek, "Birlikte yaşama irademizi boşa çıkaracak, çatışmayı yeniden alevlendirilecek provokasyonların artık yaşanmamasını istiyoruz" dedi.
 • 16:06Ödemiş Belediyesi İşçilerine Yüzde 7 ZamÖdemiş Belediyesi İşçilerine Yüzde 7 ZamÖdemiş Belediyesi bünyesinde çalışan kadrolu işçiler, toplu iş sözleşmesi ile yüzde 7 zam aldı.
 • 18:50AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "2023'ün, 2051'in ve 2071'in teminatı başkanlık sistemidir.
 • 17:36AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Adayı Süleyman Soylu AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Adayı Süleyman Soylu AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili adayı Süleyman Soylu, "Trabzon’a kavga etmeye gelmedim, hizmet etmeye geldim" dedi.
 • 14:46Aksakal: Aksakal: "1 Mayıs İşçi'nin Emeğidir"Hizmet İş Sendikası Erzurum Şubesi, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Konya’da yapılan kutlamalara katıldı.
 • 18:361 Mayıs Emek ve Dayanışma GünüBitlis'te, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı.