23:3700
SON DAKİKA BÜLENT ARINÇ HABERLERİ

Son Dakika Bülent Arınç Haberleri


BÜLENT ARINÇ

Bülent Arınç Manisa Lisesi'ni bitirdi. 1970 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Manisa'da uzun süre serbest avukatlık yaptı. Üniversite yıllarından itibaren siyasete ilgi duydu. Siyasete Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulunarak girdi. Orta derecede... Devamı

   

  Türkiye ve KKTC İçin Birlik Vurgusu

  Türkiye ve KKTC İçin Birlik Vurgusu

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Türkiye ve KKTC, hemen bir barışın gerçekleşmesi yönünde güçlü iradeye sahiptir. (Bugün 23:21)

   

  Davutoğlu-Yorgancıoğlu Ortak Basın Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Türkiye ve KKTC, hemen bir barışın gerçekleşmesi yönünde güçlü iradeye sahiptir. (Bugün 23:00)

   

  Davutoğlu-Yorgancıoğlu Ortak Basın Açıklaması

  Başbakan Davutoğlu: "Çağrımız açıktır, bir an önce barış, çözüm ve bunun için yoğunlaştırılmış müzakere. O olmazsa ortak komite oluşturulması ve doğal kaynakların barışı teşvik edici şekilde kullanım için değerlendirilmesi ama bunların ikisine de 'hayır' deniyorsa bilinsin ki Türkiye ve KKTC'ye Doğu Akdeniz kapatılamaz. Doğu Akdeniz'in ve Kıbrıs'ın münhasır ekonomik bölgesinde iki toplumun da eşit hakkı vardır. (Bugün 21:52)

   

  BBP Lideri Destici: Devletin Görevi Apo'nun İtibarını Kurtarmak Değildir

  BBP Lideri Destici: Devletin Görevi Apo'nun İtibarını Kurtarmak Değildir

  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın açıklamalarıyla hem kendi, hem de milletin itibarını yok ettiğini belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti devletinin yada onun yetkililerinin görevi bebek katili ve İmrali canisi Apo'nun itibarını kurtarmak değildir. (Bugün 19:45)

   

  Başbakanlık'ta Kritik Güvenlik Zirvesi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, iç ve dış gelişmelerin değerlendirileceği "Güvenlik Zirvesi" toplandı. (Bugün 19:38)

   

  Figen Yüksekdağ - 'Aslan, Aslandır, Dişi ya da Erkeği Yoktur'

  Figen Yüksekdağ - "Aslan, Aslandır, Dişi ya da Erkeği Yoktur"

  HDP TBMM Grup Toplantısı-Eş Genel Başkan Yüksekdağ: -"Bir cumhurbaşkanı 'eşitlik kadının fıtratında yoktur' diyorsa, bu ülkede sadece kadın için değil bütün toplum için eşitliği ve adaleti mumla arasanız bulamazsanız"-"Bu ülkede kadın ile erkek arasındaki eşitlik sağlanamadığı için adalet sağlanamıyor"TBMM (AA) - HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Bir cumhurbaşkanı 'eşitlik kadının fıtratında yoktur' diyorsa, bu ülkede sadece kadın için değil bütün toplum için eşitliği ve adaleti mumla (Bugün 16:35)

   

  Hdp TBMM Grup Toplantısı

  Eş Genel Başkan Yüksekdağ: "Bir cumhurbaşkanı 'eşitlik kadının fıtratında yoktur' diyorsa, bu ülkede sadece kadın için değil bütün toplum için eşitliği ve adaleti mumla arasanız bulamazsanız" "Bu ülkede kadın ile erkek arasındaki eşitlik sağlanamadığı için adalet sağlanamıyor" (Bugün 16:31)

   

  Hdp'li Milletvekillerinin İtibarsızlaştırma Yorumu

  Hdp'li Milletvekillerinin İtibarsızlaştırma Yorumu

  Bülent Arıç’ın Öcalan’ın itibarsızlaştırıldığı yönündeki açıklamalarına HDP Muş Milletvekili Demir Çelik cevap verdi. (Bugün 16:09)

   

  Hdp'den Arınç'ın 'Öcalan'ı İtibarsızlaştırıyorsunuz' Sözlerine Yanıt

  Hdp'den Arınç'ın 'Öcalan'ı İtibarsızlaştırıyorsunuz' Sözlerine Yanıt

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arıç'ın, Abdullah Öcalan'ın itibarsızlaştırıldığı yönündeki açıklamalarına HDP Muş Milletvekili Demir Çelik'den cevap geldi. (Bugün 15:55)

   

  Figen Yüksekdağ - 'Eşitsizlik Zihniyetini Kurumsallaştırıyorlar'

  Figen Yüksekdağ - "Eşitsizlik Zihniyetini Kurumsallaştırıyorlar"

  HDP TBMM Grup Toplantısı-Eş Genel Başkan Yüksekdağ: -"Bir cumhurbaşkanı 'eşitlik kadının fıtratında yoktur' diyorsa, bu ülkede sadece kadın için değil bütün toplum için eşitliği ve adaleti mumla arasanız bulamazsanız"-"Bu ülkede kadın ile erkek arasındaki eşitlik sağlanamadığı için adalet sağlanamıyor"TBMM (AA) - HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Bir cumhurbaşkanı 'eşitlik kadının fıtratında yoktur' diyorsa, bu ülkede sadece kadın için değil bütün toplum için eşitliği ve adaleti mumla (Bugün 15:52)

   

  HDP'den Arınç'a Öcalan Yanıtı: İtibarsızlaştırmak Haddimize Değil

  HDP'den Arınç'a Öcalan Yanıtı: İtibarsızlaştırmak Haddimize Değil

  Bülent Arıç'ın "HDP Abdullah Öcalan'ın itibarsızlaştırıyor" yönündeki açıklamalarına, HDP Muş Milletvekili Çelik, "Haddimize değil" yanıtını verdi. (Bugün 15:14)

   

  Destici: İsteselerdi 30 Yılda 30 Kere PKK'yı Bitirirlerdi

  Destici: İsteselerdi 30 Yılda 30 Kere PKK'yı Bitirirlerdi

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye'yi yönetenlerin isteselerdi 30 yılda 30 kere PKK'yı bitirebileceklerini söyledi. (Bugün 13:55)

   

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici

  Partisinin Kocaeli teşkilatınca düzenlenen “Çözüm süreci mi? Bölünme süreci mi?” adlı panelde konuşan BBP Genel Başkan Mustafa Destici, “Suriye’nin kuzeyinde kurmasına yardım edilen devlet Ateist-Marksist bir devlettir ve İsrail’den daha tehlikelidir” dedi. (Bugün 12:59)

   

  Bahçeli Soruları Yanıtladı Açıklaması

  Bahçeli Soruları Yanıtladı Açıklaması

  "AKP iktidarı Sayın Kılıçdaroğlu'nun iddiasını ciddiye almalı, konunun gerçekliği üzerinde durmalı ve CHP'yi rahatlatacak açıklama yapmalı" (Bugün 12:40)

   

  Bahçeli: İktidarın CHP'yi Rahatlatabilecek Bir Açıklamayı Yapmasında Yarar Var

  Bahçeli: İktidarın CHP'yi Rahatlatabilecek Bir Açıklamayı Yapmasında Yarar Var

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. (Bugün 12:04)

   

  Arınç'tan Hdp'ye: Öcalan'ı da Zor Duruma Düşürdüğünüzü Bilmiyor Musunuz?

  Arınç'tan Hdp'ye: Öcalan'ı da Zor Duruma Düşürdüğünüzü Bilmiyor Musunuz?

  BÜLENT Arınç, Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) kendisine yönelik eleştirilerine yanıt vererek, "Üçüncü göz diyorsunuz, bir başka şey diyorsunuz. Bunların iki türlü zararı var. Bir, hükümeti zor durumda bırakıyorsunuz. İkincisi, Öcalan'ın bile talep etmediği, onun taleplerinin dışında bir takım ileri sürmek suretiyle Öcalan'ı da zor duruma düşürdüğünüzü bilmiyor musunuz? Siz kimin sözcülüğünü yapıyorsunuz da Öcalan'ı itibarsız hale getirmek istiyorsunuz ?" dedi. (Dün 23:17)

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (2) "Hiçbir gazeteci Sayın Demirtaş'ın 1,5 ay boyunca nerede olduğunu, grup toplantılarına neden gelmediğini, niçin basınla yüz yüze görüşme imkanı bulmadığını merak etmedi mi, sormadı mı? Sorma ihtiyacını duymadı mı? Duymadı diyelim ama biz neler olup bittiğini çok iyi biliyoruz" "Siyasetçilerle polemik yapmak benim çok arzu ettiğim bir şey değil. Yaparsam da iyi yaparım. 40 senedir siyasetin içinde bulunan bir insan olarak polemiğin nerede, ne (Dün 23:12)

   

  Arınç: 'Sayın Valimiz Yanlış Yapmıştır. Hissi Davranmıştır'

  Arınç: "Sayın Valimiz Yanlış Yapmıştır. Hissi Davranmıştır"

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu'nun ardından Başbakanlık Merkez Binada basın toplantısı düzenledi. (Dün 23:03)

   

  Arınç: 'Siz Kimin Sözcülüğünü Yapıyorsunuz'

  Arınç: "Siz Kimin Sözcülüğünü Yapıyorsunuz"

  Bakanlar Kurulu ToplantısıBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (1)"(Edirne'deki Sinagog'un restore edilmesi) Sinagog'u restore ederken bugüne kadar ibadet yapılmış bir yerden ibadet yapma imkanını, fonksiyonunu düşünmedik. (Dün 22:56)

   

  Arınç: Makul Olan Her Şeyi Karşılıyoruz, Karşılayacağız

  Arınç: Makul Olan Her Şeyi Karşılıyoruz, Karşılayacağız

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Efendim, 'İmralı'ya ziyaret olacak mı', elbette olacak." dedi. (Dün 22:56)

   

  'Küçük Polemiklerin Altına Girmek İstemiyorum'

  "Küçük Polemiklerin Altına Girmek İstemiyorum"

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Küçük polemiklerin altına girmek istemiyorum." dedi. (Dün 22:53)

   

  Arınç'tan Hdp'lilere: Öcalan'ı Zor Duruma Düşürdüğünüzü Bilmiyorsunuz

  Arınç'tan Hdp'lilere: Öcalan'ı Zor Duruma Düşürdüğünüzü Bilmiyorsunuz

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bülent Arınç, HDP’nin çözüm sürecindeki tavırlarını eleştirerek “Öcalan’ın bile talep etmediği, Öcalan ile hükümet olarak görüşmediğimiz, MİT’in bu görüşmeleri yaptığı bilindiği halde onun taleplerinin dışında bir takım şeyler ileri sürmek suretiyle Öcalan’ı da zor duruma düşürdüğünüzü bilmiyorsunuz. Siz kimin sözcülüğünü yapıyorsunuz da Öcalan’ı itibarsız hale getirmek istiyorsunuz?” dedi. (Dün 22:45)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.11.2014 23:37:28. #1.12#