SON DAKİKA BEŞŞAR ESED HABERLERİ

Son Dakika Beşşar Esed Haberleri

 • 12:34Rusya'nın Suriye'deki Hava SaldırılarıCumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD, Türkiye, AB ve Körfez ülkelerinden oluşan Esed karşıtı uluslararası ittifakın, Rusya'nın, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'i kurtarmak için oynadığı kumara nasıl yanıt vereceğinin, küresel güç dengesinin temel parametrelerini şekillendireceğini belirtti.
 • 23:50Esad: Bütün Bölgenin Yok Olma Tehlikesiyle Karşı KarşıyayızEsad: Bütün Bölgenin Yok Olma Tehlikesiyle Karşı KarşıyayızSuriye lideri, Rusya ve İran'la kurulacak koalisyonun başarılı olamaması halinde "Bir-iki ülkenin değil, bütün bölgenin yok olması tehdidiyle karşı karşıyayız." dedi.
 • 12:30Rusya'nın Suriye'deki Hava SaldırılarıRusya'nın Suriye'de başlattığı hava saldırılarının hedefinde muhalifleri etkisiz hale getirip Beşşar Esed rejimini güçlendirmek olduğunu söyleyen uzmanlar Moskova'nın aynı zamanda Ukrayna politikasını dünya gündeminden düşürmek ve unutturmak istediğini belirtiyor.
 • 13:31Abd: Esed, Işid'le Mücadelede Uygun Partner DeğilABD’nin Moskova Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Barack Obama’nın terör örgütü IŞİD’le mücadelede ortak çıkarları olduğu konusunda anlaştığı, ancak Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’in uygun bir partner olamayacağı uyarısı yapıldı.
 • 10:19Fransa'dan Esed Rejiimine Fransa'dan Esed Rejiimine "Savaş Suçları" SoruşturmasıFransız yargısı Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed hakkında "savaş suçları" soruşturması başlattı.
 • 14:04İsrail'in 'Esedli ya da Esedsiz Geçiş Süreci' AçıklamasıTEL İsrail Ulusal Altyapılar, Enerji ve Su Kaynakları Bakanı Yuval Steinitz, "Tel Aviv yönetiminin Beşşar Esed'in görevde kalıp kalmamasına karışmadığını" açıkladı.
 • 23:31BM Genel Kurulu Genel GörüşmeleriBİRLEŞMİŞ Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Suriye'deki sorunun Beşşar Esed'in iktidardan uzaklaştırılmasıyla çözülebileceğini söyledi.
 • 21:02BM Genel Kurulu Genel GörüşmeleriNEW YORK (AA) – ABD Başkanı Barack Obama, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in bir tiran olduğunu belirterek, "Suriye'de gördüğümüz gibi felaketler, gerçek demokrasilerin bulunduğu ve evrensel değerlere saygı duyulan ülkelerde yaşanmıyor" dedi.
 • 17:03Almanya Savunma Bakanı Leyen AçıklamasıAlmanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Beşşar Esed'in Suriye'de uzun vadeli bir çözümün parçası olamayacağını belirtti.
 • 16:11Putin: ABD'nin 'Eğit-Donat Programı'na Girenler, IŞİD'e KatıldıPutin: ABD'nin 'Eğit-Donat Programı'na Girenler, IŞİD'e KatıldıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'de sadece Esad ordusunun meşru olduğunu belirterek "ABD'nin eğit donat programına katılanlar silahlarıyla IŞİD'e katıldı." dedi.
 • 18:31Suriye'deki İç SavaşSuriye'de muhalifler ile Beşşar Esed rejimi adına görüşmeleri yürüten İranlı heyet arasında başkent Şam'ın Zebadani ile İdlib iline bağlı Şii nüfusun çoğunlukta olduğu Fua ve Kafarya bölgeleri için varılan 48 saatlik geçici ateşkesin 5 gün daha uzatıldığı bildirildi.
 • 15:57ABD Dışişleri Bakanı Kerry Londra'daABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in gitmesi gerektiğini ancak gidiş zamanına müzakerelerle karar verilebileceğini söyledi.
 • 14:58Kerry: Esad Gitmeli Ama Hemen Gitmesi GerekmezKerry: Esad Gitmeli Ama Hemen Gitmesi GerekmezABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın görevden ayrılmasıyla ilgili, "Hemen birinci gün ya da ayda olmasına gerek yok." dedi.
 • 20:32Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov AçıklamasıRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in geleceğiyle ilgili kararın Suriye halkına ait olduğunu söyledi.
 • 14:41Rusya'nın Suriye'deki VarlığıSuriyeli gözlemciler, ülkedeki krizin artık Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed ile muhalifler arasında yaşanan bir iç savaştan çıkarak uluslararası bir savaşa dönüştüğünü savunuyor.
 • 14:26Rusya ve Abd, Esed Konusunda AnlaşamıyorRusya ve Abd, Esed Konusunda AnlaşamıyorSuriye’de krizin başından bu yana Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’in görevi bırakmasını isteyen ABD, Rusya’yı ikna edemedi.
 • 14:14Erdoğan'dan Esed'i Destekleyen İran ve Rusya'ya Tepki: Buna da Ombudsman GerekliCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye konusunda Beşşar Esed rejimine destek veren İran ve Rusya'yı eleştirdi.
 • 12:33Esad: Teröre Karşı Kürtlerle BirleştikEsad: Teröre Karşı Kürtlerle BirleştikRus basınına verdiği röportajda Erdoğan ve Davutoğlu'na yönelik eleştirilerde bulunan Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, "Teröre karşı Kürtlerle birleştik." dedi.
 • 03:14Esad: Uzlaşı Olabilir Ama Terör Yenilmeden Bir Şey DeğişmezEsad: Uzlaşı Olabilir Ama Terör Yenilmeden Bir Şey Değişmez300 bin insanın öldüğü Suriye'nin Devlet Başkanı Beşşar Esad, "Uzlaşı sağlayabiliriz, ancak Suriye'de terör yenilmeden hiçbir şey değişmez." dedi.
 • 16:26Putin: Sığınmacı Sorunu Şam Yönetimini Desteklediğimiz İçin ÇıkmadıPutin: Sığınmacı Sorunu Şam Yönetimini Desteklediğimiz İçin ÇıkmadıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’in Suriye muhalefeti ile işbirliği yaparak terörle mücadele etmesi gerektiğini söyledi.
 • 14:37Suriye'deki İç SavaşRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in ülkesindeki sağduyulu muhalifleri yönetime getirmeyi düşündüğünü söyledi.
 • 18:16Suriye Sınırında 4 Farklı Noktada Orman YangınıSuriye Sınırında 4 Farklı Noktada Orman YangınıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yanan ormanların dumanları yakından ve uzaktan çekimi- Yanan orman duman görüntüleri tek ve çoklu çekimi Suriye sınırında 4 farklı noktada orman yangını- Esed rejimin, Bayır Bucak Türkmen Bölgesine saldırısı sonrası Suriye sınırında 4 ayrı noktada yangın çıktı Suriye'de Beşşar Esed rejimine bağlı birliklerin, Lazkiye kırsalındaki Bayır Bucak Türkmen Bölgesi'ne saldırısı sonrası 4 ayrı noktada orman yangını çıktı.
 • 10:58Obama'nın Özel Temsilcisi General Allen: Esad GitmeliObama'nın Özel Temsilcisi General Allen: Esad GitmeliBarack Obama'nın IŞİD'ekarşı özel temsilcisi John Allen, Beşşar Esad'nn "iktidardan gönderilmesi" ve IŞİD'in yenilgiye uğratılması gerektiğini söyledi.
 • 01:40Kremlin: Batı, Esed'in Alternatifini SöylemiyorKremlin: Batı, Esed'in Alternatifini SöylemiyorKremlin Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, Batılı ülkelerin Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’in görevden ayrılması durumunda alternatiflerin ne olduğunu açıklamadıklarını söyledi.
 • 01:32Rusya'nın Suriye'ye Askeri Yardım SağlamasıABD Başkanı Barack Obama, Rusya'nın Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'e destek verme stratejisinin "büyük bir hata" olduğunu belirterek, "Rusya'ya, başarısızlığa mahkum bir stratejiye yatırım yapmaya devam edemeyeceklerini söylemeyi sürdüreceğiz" dedi.
 • 17:18Lavrov: Esed'e Değil, Terörle Mücadeleye Destek VeriyoruzLavrov: Esed'e Değil, Terörle Mücadeleye Destek VeriyoruzRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’nın Şam yönetimine askeri teknik desteğini sürdüreceğini, burada Suriye lideri Beşşar Esed’e değil, terör örgütü IŞİD’le mücadeleye destek verdiklerini söyledi.
 • 01:10İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond Açıklamasıİngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, "Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in ülkedeki bir geçiş sürecinin ilk gününden gitmesi gerektiğini söylemediklerini" belirtti.
 • 00:32İspanya Dışişleri Bakanı: Esed Rejimiyle Masaya Oturmalıyızİspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Garcia-Margallo, Suriye’de Beşşar Esed rejimi ile masaya oturmanın vaktinin geldiğini söyledi.
 • 13:48Hollande: Suriye'deki Durumun Sorumlusu Esed'dirFransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Suriye'deki durumun sorumlusunun Beşşar Esed olduğunu ve çözüm için Esed'in gitmesi gerektiğini söyledi.
 • 21:19Kerry, Rus Mevkidaşı Lavrov ile Suriye'yi KonuştuABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'a Moskova yönetiminin, Beşşar Esed rejimine askeri destek sağladığına yönelik haberlerden duydukları kaygıyı iletti.
 • 02:06Rusya'nın Esed Rejimine Askeri Destek Verdiği İddiasıBeyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, Rusya'nın Suriye'de Beşşar Esed rejimine askeri destek verdiğine dair haberlerin farkında olduklarını belirterek, "Esed rejimine yönelik herhangi bir askeri destek, herhangi bir amaçla, bu ister askeri personel, uçak bakımı, silah veya kaynak sağlama şeklinde olsun, istikrarı bozucu ve zarar vericidir" dedi.
 • 13:30Lavrov: IŞİD'i Bitirmek İçin Esad'in Devrilmesinden VazgeçilmeliLavrov: IŞİD'i Bitirmek İçin Esad'in Devrilmesinden VazgeçilmeliRusya Dışişleri Bakanı Lavrov, IŞİD'le mücadelede başarı için Esad'in devrilmesi yönündeki taleplerden vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.
 • 11:29Suriye Devlet Başkanı Esed AçıklamasıSuriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, Rusya'ya çok güvendiklerini söyledi.
 • 00:53Suriye'nin Hama Merkezi Hapishanesinde İsyanSuriye Devlet Başkanı Beşşar Esed güçlerinin, ülkenin orta kesiminde bulunan Hama'daki merkezi hapishanesinde kötü muamelesinden dolayı tutukluların isyan ettiği ve güvenlik güçlerinin tutuklulara göz yaşartıcı gazla müdahalede bulunduğu bildirildi.
 • 13:39Smdk Heyetinin Moskova ZiyaretiSuriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Halid Hoca, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in, "iktidarını ve rejimin nüfuz alanlarını korumak için bazı bölgeleri terör örgütü DAEŞ'e teslim ettiğini" belirtti.
 • 10:25Cevat Zarif, Beşşar Esed'i Ziyaret EttiCevat Zarif, Beşşar Esed'i Ziyaret Ettiİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevat Zarif, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah ile görüşmesinin ardından Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed ile görüşmek için başkent Şam’ı ziyaret etti.
 • 09:34İran, Suriye Rejimine Desteğini Yinelediİran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'i ziyaretinde ülkesinin rejimine verdiği desteğin süreceği mesajını verdi.
 • 19:01Moskova: Esed Giderse, IŞİD İktidara GelirMoskova: Esed Giderse, IŞİD İktidara GelirRusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed'in dış askeri müdahalelerle görevden uzaklaştırılması durumunda IŞİD'in yönetime geleceğini söyledi.
 • 14:19Suudi Bakan Moskova'da Konuştu: Suriye'nin Geleceğinde Esed YokSuudi Bakan Moskova'da Konuştu: Suriye'nin Geleceğinde Esed YokSuudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Ahmet el-Cübeyir, Suriye’nin geleceğinde mevcut Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’in olmayacağını söyledi.
 • 14:12Esed'in Amcasının Oğlunun Bir Albayı ÖldürmesiLazkiye Valisi İbrahim el Salim, bir albayı öldüren Devlet Başkanı Beşşar Esed'in amcasının oğlu Süleyman Esed'in "normal şartlarda" yargılanacağını belirtti.
 • 00:55Suriye'deki İç SavaşSuriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in amcasının oğlu Süleyman Esed'in güvenlik güçlerince gözaltına alındığı bildirildi.
 • 14:53Lavrov: Esad ve IŞİD İşbirliği Yalan, Kanıt da YokLavrov: Esad ve IŞİD İşbirliği Yalan, Kanıt da YokRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye lideri Beşşar Esad ve IŞİD arasında işbirliği olduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığını ve buna dair kanıt olmadığını söyledi.
 • 00:47Suriye'deki İç SavaşSuriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in amcasının oğlu Süleyman Esed'in bir albayı öldürmesinin, Aleviler arasında öfkeye neden olduğu bildirildi.
 • 12:40Suriye Kürt Ulusal Konseyi İstanbul Temsilcisi Kasım AçıklamasıSuriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) İstanbul Temsilcisi Ahmed Kasım, PYD'nin, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed ve İran'la yaptığı anlaşma gereği" diğer gruplara baskı yaptığı ve Irak'ta eğitilen "Rojavalı Peşmergelerin" geçişine izin vermediğini belirterek, "PYD'nin uyguladığı hiçbir proje Kürtlerin yararına değil" dedi.
 • 15:58Esed'den İran ve Hizbullah'a TeşekkürSuriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, destekleri dolayısıyla İran ve Hizbullah'a teşekkür etti.
 • 01:14Suriye'deki İç SavaşSuriye'de, Beşşar Esed güçlerinin çeşitli kentlerde muhaliflerin denetimindeki yerlere havadan ve karadan düzenlediği saldırılarda 63 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 15:00Esad: İran'ın Desteğinin Süreceğinden EminizEsad: İran'ın Desteğinin Süreceğinden EminizSuriye Devlet Başkanı Beşar Esad, dünya güçleriyle anlaşan İran'ı tebrik etti ve kendilerine olan desteğinin süreceğinden emin olduğunu söyledi.
 • 15:46Putin ve Obama, Esed Konusunda Hala Ayrı DüşünüyorRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in danışmanı Dimitri Peskov, ABD Devlet Başkanı Barack Obama'nın Putin'e, "Suriye'de istikrarın sağlanmasının tek yolu Beşşar Esed olmadan yeni bir hükümetin kurulması" dediğini belirtti.
 • 14:02Putin: Esed'e Desteğimiz SürüyorPutin: Esed'e Desteğimiz SürüyorRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’e desteklerinin sürdüğünü, Suriye politikasında değişen bir durum olmadığını söyledi.
 • 15:43Esed, Daeş ve PKK Ekseninde Türkiye'ye Algı OperasyonuSuriye'nin kuzeyinde yaşanan son gelişmeler ekseninde Beşşar Esed, DAEŞ ve PKK propagandistlerinin Türkiye'ye yönelik algı operasyonu yaptığını gözler önüne serdi.