SON DAKİKA BEŞŞAR ESED HABERLERİ

Son Dakika Beşşar Esed Haberleri

 • 14:19Türkmenlere Yapılan Saldırılar Protesto EdildiTürkmenlere Yapılan Saldırılar Protesto EdildiMemur-Sen üyesi bir grup, Rusya’nın havadan sağladığı destekle Esed rejimine ait güçlerin Suriye’teki Türkmen bölgesine yönelik saldırıları protesto etti.
 • 07:43Esad: Aylan, Batı Tarafından İstismar EdildiEsad: Aylan, Batı Tarafından İstismar EdildiSuriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, cansız bedeni sahile vuran Aylan Kurdi'nin Batı tarafından istismar edildiğini savundu.
 • 15:18Bakan Eroğlu: Bakan Eroğlu: "Ben de Bir Türkmen'im, Gerçekten İçim Sızlıyor"Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun konuşması Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "(Bayırbucak Türkmen bölgesi) Esed o bölgeyi ele geçirmek istiyor, Rusya kasıtlı olarak orayı bombalıyor.
 • 13:56Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Beşşar Esed'in Bayırbucak Türkmen bölgesini ele geçirmek istediğini, Rusya'nın da bölgeyi kasıtlı bombaladığını belirterek, "Uluslararası güçlerin buna dikkat etmesi gerek. Mücadele terör örgütleriyle ve DEAŞ'la yapılmalı. Ben de bir Türkmen'im, içim sızlıyor" dedi.
 • 13:14Fransa, Esed'in Suriye'de İktidarda Kalmasına KarşıFransa yönetiminin, Suriye’de Beşşar Esed’in yönetimde kalmasının ülkedeki sorunun çözümünün bir parçası olduğuna inanmadığı belirtildi.
 • 09:57Suriye Savaşına Çin de KatılıyorSuriye Savaşına Çin de KatılıyorRusya'dan sonra Suriye savaşına dahil olan Çin'in savaş gemileri Akdeniz'den girmeye başladı. Fransız donanmasındaki tek uçak gemisi 'Charles de Gaulle' de Doğu Akdeniz'e doğru yola çıktı.
 • 13:37Avustralya İstihbaratı: Esed, 6 Ay İçinde GidebilirAvustralya İstihbaratı: Esed, 6 Ay İçinde GidebilirAvustralya Federal Parlamentosu İstihbarat ve Güvenlik Komite Başkanı Dan Tehan, önümüzdeki 6 ay içinde Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’in iktidardan ayrılacağı ve savaş yorgunu ülkede politik bir çözümün adımlarının atılacağına inandığını açıkladı.
 • 12:32"Göçmen Akını, Türkiye-AB İlişkilerinin Önemini Ortaya Koymuştur"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beşşar Esed'in, IŞİD'in elindeki petrolleri aldığını, YPG ve PYD'yi desteklediğini söyledi.
 • 11:14Esed İçin "Ölüm Saçan Despot" NitelendirmesiAvustralya Başbakanı Malcolm Turnbull, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed için "ölüm saçan bir despot" ifadesini kullandı.
 • 14:18Esad Putin'i Övdü: Hristiyan Uygarlığının Güvenebileceği Tek SavunucusuEsad Putin'i Övdü: Hristiyan Uygarlığının Güvenebileceği Tek SavunucusuSuriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Fransız dergisinde Putin'i övdü. Esad, Putin'in "Hristiyan medeniyetinin güvenebileceği tek savunucusu" olduğunu söyledi.
 • 15:18Esad, İran'ın Sığınma Teklifini Kabul EtmediEsad, İran'ın Sığınma Teklifini Kabul Etmediİran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad'ın, ailesinin İran'a gelmesi yönünde yapılan teklifi reddettiğini açıkladı.
 • 12:11Viyana Görüşmelerinde Rus TaktikleriRusya, Beşşar Esed'in iktidarda kalmasını sağlamak için yeni formüller arıyor.
 • 10:21Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova: Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova: "Viyana'da Esed Tartışılmayacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova'nın konuşması Viyana'da Esed tartışılmayacak- Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova: - "Esed'in akıbeti Suriye sorununun çözümünde ilk madde değil ve cumartesi yapılacak görüşmede müzakere edilmeyecek" Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Suriye krizine ilişkin Viyana'da yapılacak görüşmede Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in akıbetinin gündem dışı olduğunu söyledi.
 • 15:41Suriye Muhalefeti: Esed Problemi Görüşmelerin Bir Parçası OlmalıSuriye Muhalefeti: Esed Problemi Görüşmelerin Bir Parçası OlmalıÖnümüzdeki hafta sonu Cenevre’de gerçekleştirilecek Suriye toplantısı öncesinde Suriye muhalefeti, Beşşar Esed’in konumu hakkında görüş birliğine varamamış görüntüsü veriyor.
 • 13:55İngiltere Dışişleri Bakanı: Esad'ı İkna Edecek Tek Kişi Vladimir Putinİngiltere Dışişleri Bakanı: Esad'ı İkna Edecek Tek Kişi Vladimir Putinİngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, Suriye'nin geleceği konusunda, "Esad'i ikna edecek güce sahip tek bir kişi var, o da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin" dedi.
 • 14:56Rusya: Abd, Işid'le Mücadelede 'İmitasyon' YapıyorRusya: Abd, Işid'le Mücadelede 'İmitasyon' YapıyorRusya Hava Kuvvetleri Komutanı General Viktor Bondaryov, Washington’un Suriye’de terör örgütü IŞİD’le mücadelede imitasyon yaptığını öne sürdü.
 • 17:32Moskova: Esad'in İktidarda Kalması Bizim İçin Prensip DeğilMoskova: Esad'in İktidarda Kalması Bizim İçin Prensip DeğilRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Suriye lideri Beşşar Esad'in iktidarda kalmasının Moskova için prensip meselesi olmadığına işaret etti.
 • 03:36Viyana'daki Suriye Görüşmelerinden Anlaşma ÇıkmadıViyana'daki Suriye Görüşmelerinden Anlaşma ÇıkmadıViyana'daki kritik zirve sonrası, ABD, "Esad Suriye'yi birleştiremez" derken; İran ve Rusya barışçıl çözümünden yana. Fransa ve Suudi Arabistan, "Esad'ın gitmeli" dedi.
 • 18:41ABD Genelkurmay Başkanı Dunford: İran'ın Suriye'de Yaklaşık 2 Bin Askeri VarABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford, İran'ın Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'e destek vermek üzere bu ülkede yaklaşık iki bin asker bulundurduğunu söyledi.
 • 17:01Umman Dışişleri Bakanı Alavi, Esed ile GörüştüUmman Sultanlığı Dışişleri Bakanı Yusuf bin Alavi'nin, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed ile bir araya geldiği bildirildi.
 • 13:21Esad: Erken Seçime HazırımEsad: Erken Seçime HazırımBeşşar Esad, Rus parlamenter heyeti ile Şam'da yaptığı görüşmesinde erken cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazır olduğunu açıkladı.
 • 11:30Esed, Rus Parlamenterlerle GörüştüSuriye'nin başkenti Şam'da Rus parlamenterlerden oluşan heyetle görüşen Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in, erken seçim düzenlemeye hazır olduğunu söylediği ileri sürüldü.
 • 15:44Rusya, Suriye'de Esed'den Vaz GeçmeyecekRusya, Suriye'de Esed'den Vaz GeçmeyecekSuriye’de 30 Eylül’den bu yana terör örgütü hedeflerine hava operasyonu gerçekleştiren Rusya, önceki gün Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’i Kremlin’de ağırlayarak sürpriz yaptı.
 • 20:47Putin'in Esed ile GörüşmesiFransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e, Moskova'da görüştüğü Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'e iktidarı bırakması konusunda baskı yapması gerektiğini savundu.
 • 16:26Esed'in Moskova'da Putin'le GörüşmesiAlmanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer, Alman hükümetinin, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in dünkü Moskova ziyaretinden haberinin olmadığını söyledi.
 • 15:33Esed'in Moskova ZiyaretiSuriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK), Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in Rusya ziyaretini bu ülkenin siyasi propaganda yürütmeye çalışması olarak değerlendirdi.
 • 15:11Erdoğan, Putin'le Esed'in Moskova Ziyaretini GörüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’in sürpriz Moskova ziyareti ile ilgili Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
 • 13:36Rus Parlamenterler de Yarın Esed'i Şam'da Ziyaret EdecekRus Parlamenterler de Yarın Esed'i Şam'da Ziyaret EdecekRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le Moskova’da dün akşam sürpriz bir görüşme yapan Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed ülkesine döndü.
 • 13:07Davutoğlu: Esad'lı Geçiş Değil, Esad'ın Gidişini Sağlayacak Geçiş Olması LazımBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye'de Beşşar Esed'li bir geçiş sürecine Türkiye'nin de destek verdiği iddialarını yalanladı.
 • 12:24Putin'den Esed'e: Işid Militanları Rusya'ya DönmemeliPutin'den Esed'e: Işid Militanları Rusya'ya DönmemeliRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’le Moskova’da yaptığı sürpriz görüşmede eski Sovyetler Birliği ülkelerinden IŞİD'e katılan 4 binin üzerinde militanla ilgili gelişmeleri de değerlendirdi.
 • 11:52Esed'in Moskova'da Putin'le GörüşmesiRus yönetimi ve Suriye resmi medyasına göre, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed dünkü Moskova ziyaretinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ortak askeri operasyonları ele alarak siyasi çözüm için beraber çalışma isteğini iletti.
 • 11:41Putin'in Esed'le Görüşmesi Uzun SürdüPutin'in Esed'le Görüşmesi Uzun SürdüKremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’in Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le 4 yıl aradan sonra gerçekleşen sürpriz görüşmesinin uzun sürdüğünü, ikili ve genişletilmiş heyet şeklinde toplantıların olduğunu söyledi.
 • 10:48Esed'den Rusya'ya Sürpriz ZiyaretEsed'den Rusya'ya Sürpriz ZiyaretRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye krizi başladığından bu yana ilk kez Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’le Moskova’da bir araya geldi.
 • 09:37İran'ın Suriye'deki Kaybı 400'ü Aştıİran'ın Suriye'deki Kaybı 400'ü Aştıİran savaşa müdahil olduğu yönündeki iddiaları resmi düzeyde yalanlasa da Suriye'de verdiği kayıpların sayısının 400'ü geçtiği tahmin ediliyor.
 • 14:23Kremlin: Esed Karşılığında Putin'e 300 Milyar Dolar Teklif EdilmediKremlin: Esed Karşılığında Putin'e 300 Milyar Dolar Teklif EdilmediKremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Beşşar Esed’e desteğini çekmesi karşılığında Moskova’ya 300 milyar dolar teklif edildiği yönündeki iddiaları yalanladı.
 • 15:39İngiltere Başbakanı Cameron Açıklamasıİngiltere Başbakanı David Cameron sadece uluslararası askeri müdahalelerin değil, böyle müdahalelerden kaçınmanın da bazı sonuçlar doğurduğuna dikkat çekerek, "Ülkelerinin içinde bulunduğu durumdan, Beşşar Esed'in varil bombalarından, kimyasal silah saldırılarından kaçan çok sayıda Suriyeli sığınmacı bunun kanıtı" dedi.
 • 14:44İran Suriye'de Ağır Kayıplar Veriyorİran Suriye'de Ağır Kayıplar VeriyorEsad yönetimini destekleyen İran, bu ülkedeki iç savaşa gönderdiği askeri güçlerde önemli kayıplar veriyor. Şubat 2013'ten bu yana öldürülen İranlı general sayısı 8'e ulaştı.
 • 13:31Suriye'deki İç SavaşSuriye'deki rejime karşı savaşan gruplardan Nusra Cephesi'nin lideri Ebu Muhammed el-Colani'nin, Beşşar Esed'in başına 3, Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın başına da 2 milyon avro ödül koyduğu bildirildi.
 • 11:17Esed'in Danışmanı Çin'deSuriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’in Siyaset ve Basın Danışmanı Buseyna Şaban, Pekin'de Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ile görüştü.
 • 12:34Rusya'nın Suriye'deki Hava SaldırılarıCumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD, Türkiye, AB ve Körfez ülkelerinden oluşan Esed karşıtı uluslararası ittifakın, Rusya'nın, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'i kurtarmak için oynadığı kumara nasıl yanıt vereceğinin, küresel güç dengesinin temel parametrelerini şekillendireceğini belirtti.
 • 23:50Esad: Bütün Bölgenin Yok Olma Tehlikesiyle Karşı KarşıyayızEsad: Bütün Bölgenin Yok Olma Tehlikesiyle Karşı KarşıyayızSuriye lideri, Rusya ve İran'la kurulacak koalisyonun başarılı olamaması halinde "Bir-iki ülkenin değil, bütün bölgenin yok olması tehdidiyle karşı karşıyayız." dedi.
 • 12:30Rusya'nın Suriye'deki Hava SaldırılarıRusya'nın Suriye'de başlattığı hava saldırılarının hedefinde muhalifleri etkisiz hale getirip Beşşar Esed rejimini güçlendirmek olduğunu söyleyen uzmanlar Moskova'nın aynı zamanda Ukrayna politikasını dünya gündeminden düşürmek ve unutturmak istediğini belirtiyor.
 • 13:31Abd: Esed, Işid'le Mücadelede Uygun Partner DeğilABD’nin Moskova Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Barack Obama’nın terör örgütü IŞİD’le mücadelede ortak çıkarları olduğu konusunda anlaştığı, ancak Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’in uygun bir partner olamayacağı uyarısı yapıldı.
 • 10:19Fransa'dan Esed Rejiimine Fransa'dan Esed Rejiimine "Savaş Suçları" SoruşturmasıFransız yargısı Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed hakkında "savaş suçları" soruşturması başlattı.
 • 14:04İsrail'in 'Esedli ya da Esedsiz Geçiş Süreci' AçıklamasıTEL İsrail Ulusal Altyapılar, Enerji ve Su Kaynakları Bakanı Yuval Steinitz, "Tel Aviv yönetiminin Beşşar Esed'in görevde kalıp kalmamasına karışmadığını" açıkladı.
 • 23:31BM Genel Kurulu Genel GörüşmeleriBİRLEŞMİŞ Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Suriye'deki sorunun Beşşar Esed'in iktidardan uzaklaştırılmasıyla çözülebileceğini söyledi.
 • 21:02BM Genel Kurulu Genel GörüşmeleriNEW YORK (AA) – ABD Başkanı Barack Obama, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in bir tiran olduğunu belirterek, "Suriye'de gördüğümüz gibi felaketler, gerçek demokrasilerin bulunduğu ve evrensel değerlere saygı duyulan ülkelerde yaşanmıyor" dedi.
 • 17:03Almanya Savunma Bakanı Leyen AçıklamasıAlmanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Beşşar Esed'in Suriye'de uzun vadeli bir çözümün parçası olamayacağını belirtti.
 • 16:11Putin: ABD'nin 'Eğit-Donat Programı'na Girenler, IŞİD'e KatıldıPutin: ABD'nin 'Eğit-Donat Programı'na Girenler, IŞİD'e KatıldıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'de sadece Esad ordusunun meşru olduğunu belirterek "ABD'nin eğit donat programına katılanlar silahlarıyla IŞİD'e katıldı." dedi.
 • 18:31Suriye'deki İç SavaşSuriye'de muhalifler ile Beşşar Esed rejimi adına görüşmeleri yürüten İranlı heyet arasında başkent Şam'ın Zebadani ile İdlib iline bağlı Şii nüfusun çoğunlukta olduğu Fua ve Kafarya bölgeleri için varılan 48 saatlik geçici ateşkesin 5 gün daha uzatıldığı bildirildi.