11:2800
SON DAKİKA TRT HABERLERİ

Son Dakika TRT Haberleri

  Güzel Türkçemizi 'SEV'!

  Güzel Türkçemizi "SEV"!

  Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu'nun bu yıl ikincisini düzenlediği "Dilden Dile" etkinliğinde öğrenciler Türkçe becerilerini kullanarak dilimizin zenginliğinin ve doğru kullanımının öneminin farkına vardılar. (Dün 15:20)

   

  Yargılandığı Şarkıları Şimdi Barış ve Kardeşlik İçin Söylüyor

  Söylediği Kürtçe şarkılar nedeniyle 1990'lı yıllarda hakkında çok sayıda dava açılan ve Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılanan ses sanatçısı Ali Aktaş, atılan demokratik adımlar ve çözüm süreci ile artık şarkılarını barış ve kardeşlik için seslendiriyor TRT'de koro şefi, programcı ve sunucu olarak. (Dün 13:07)

   

  İnegöllü Ünlülere Vefa

  İnegöllü Ünlülere Vefa

  İnegöl Belediyesi ve Kent Konseyi, ilçedeki şair, sanatçı, sporcu ve akademisyenleri bir araya getirip ödüllendirdi. (Dün 13:00)

   

  Oğlak Dolması Ulusal Basının Takibinde!

  Türk mutfağının en özel lezzetlerinden biri olan Oğlak Dolmasını Yılbaşı Sofralarına taşımak amacıyla düzenlenen ''Dolsa da Yesek'' adlı kampanya ulusal basının gündemine oturdu. (Dün 10:25)

   

  TRT'nin 'Edenbulur' Hashtag'i TBMM Gündeminde

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, TRT’nin 14 Aralık medya operasyonu ile ilgili Twitter’da ‘EdenBulur’ hashtag'i açtığı iddiasını Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’a sordu. (Dün 10:13)

   

  Mabolla TRT Müzik'e Konuk Oldu

  Mabolla TRT Müzik'e Konuk Oldu

  Yönetmenliğini Funda Uluköse'nin yaptığı her cumartesi sabahı saat 09.50'de TRT Müzik ekranında yayınlanan 'Ne Dinliyorsun' programının bu haftaki durağı Muğla oldu. (Dün 00:48)

   

  FIFA Kulüpler Dünya Kupası | Cruz Azul - Real Madrid Maçı Saat Kaçta Hangi Kanalda?

  FIFA Kulüpler Dünya Kupası | Cruz Azul - Real Madrid Maçı Saat Kaçta Hangi Kanalda?

  FIFA Dünya Kulüpler Kupası yarı finalinde Cruz Azul ile Real Madrid Marakeş'te karşılaşacak. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Karabük Tanıtım Günleri"Ne Doğru

  İstanbul'da düzenlenecek etkinlikte, 2 ton Safranbolu lokumu ikram edilecek, demirci, kalaycı, bakırcı ve yemenici gibi geleneksel mesleklerin son ustaları sanatlarını icra edecek. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  MHP Grup Başkanvekili Vural Açıklaması

  "Başbakanlık makamı vesayet altında yürümez. Türkiye, paralel Bakanlar Kurulu ile yönetilemez" "Anlaşılıyor ki Cumhurbaşkanı, kendisine paralel bir yapılanma kurmaya çalışıyor. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Vural: Algı Oluşturmak Suçsa, Yolsuzluğu Darbeye Dönüştürenler Sorgulanacaktır

  Vural: Algı Oluşturmak Suçsa, Yolsuzluğu Darbeye Dönüştürenler Sorgulanacaktır

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 14 Aralık'ta gözaltına alınanlara yönelik, 'Algı oluşturma çabasında bulundunuz mu?' sorusunun yöneltilmesini eleştirerek, "Bir algı oluşturma çalışması bir suç olarak kullanılıyorsa, yolsuzluk ve rüşvet girişimi çabalarını ve bunun soruşturmasını bir darbeye dönüştüren algı çalışmasının da muhakkak sorgulanacağını herkes bilmelidir. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  İha'ya Bir Ödül Daha

  İha'ya Bir Ödül Daha

  Türkiye Spor Adamları tarafından İhlas Haber Ajansı Spor Servisi Müdürü Mustafa Karagöl, Basın Onur Ödülü’ne layık görüldü. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Söz Saz İstanbul'dan Küçükçekmece'de Konser

  Küçükçekmece’de sahne alan Söz Saz İstanbul Klasik Türk Müziği Topluluğu, Küçükçekmecelilere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  TRT'den, Tepki Çeken 'Eden Bulur' Etiketiyle İlgili Açıklama

  TRT'den, Tepki Çeken 'Eden Bulur' Etiketiyle İlgili Açıklama

  TRT'nin sabah haberlerinde Cemaat operasyonunu 'Eden Bulur' etiketiyle sunmasıyla ilgili TRT Genel Müdürü Şenol Göka, "Dikkat çekmek için böyle bir şey yapıldı" dedi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Beylikdüzü'nde Sanat Dolu Bir Akşam Yaşandı

  Beylikdüzü Kültür Sanat Derneği Türk Musiki Korosu, Beylikdüzü Kültür Merkezi'ndeki muhteşem konseriyle dinleyicileri müziğin en gerçek haliyle buluşturdu. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Arınç, İkinci Vip Torpil Listesini Yalanlamadı: İstisnai Kadrolar Hep Vardı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, CHP tarafından iki kez açıklanan KPSS sınavı olmaksızın kamuya atanan 'VİP torpil' listesini "İstisnasi kadro Türkiye kurulduğundan beri var" şeklinde savundu. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (3) "(CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç'un iddiaları) Sizin sadece çocuğu, oğlu değil, gelini de Meclis'te olanlar var. Şimdi ben bunları teşhir mi edeyim? Bunları teşhir etmemek için zamanında Önder Sav'a da Sayın Baykal'a da rica etmiştim, 'Beni mecbur etmeyin' diye. Çünkü onların bir kabahati yok varsa babalarının etik bir noksanlığı var" "1993 ile 2002 yılları arasında yani AK Parti'nin iktidar olmadığı dönemlerde istisnai kadrodan atananların (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Listede Fethullah Gülen Var Mı' Sorusuna Cevap

  Listede Fethullah Gülen Var Mı' Sorusuna Cevap

  Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında basın toplantısı düzenledi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  "İnfial Duymaya Gerek Yok, Türkiye Bu Süreçlerden İlk Defa Geçmedi"

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 14 Aralık Soruşturmasına yönelik, "Bir infial duymaya gerek yok, Türkiye bu süreçlerden ilk defa geçmedi, umarız bu son olsun." dedi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Medya ve Türkiye Bağlamında Trt' Konferansı

  Medya ve Türkiye Bağlamında Trt" Konferansı

  "Medya ve Türkiye bağlamında TRT" Konferansı- TRT Genel Müdürü Göka: - "Medyanın tamamen tarafsız olması mümkün değil. TRT için bunu söylemek gerekiyorsa gelenekten, milletten, kamuoyundan yana bir taraf sergilediğimizi düşünüyoruz"- "Biz bir şeyden söz ederken, kamuoyunun genel algısıyla düşünerek bunu yansıtmaya çalışırız. Genel yapıya ters düşmeyecek, onu paniğe sürüklemeyecek, moral bozukluğuna itmeyecek, yanlış bir yere sevk etmeyecek ilkelerimiz var. Bu ilkeler bir habere ya da olaya (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

 

  Ayvalık' Ta Tsm Ziyafeti

  Ayvalık' Ta Tsm Ziyafeti

  Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Mesut Duran Müzik Derneği tarafından gerçekleştirilen Klasik Türk Sanat Müziği konserine ilgi yoğun oldu. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  TRT'den Arapça ve İngilizce Kanal Geliyor

  TRT'den Arapça ve İngilizce Kanal Geliyor

  Trt Genel Müdürü Şenol Göka, önümüzdeki günlerde TRT'nin İngilizce ve Arapça yayın yapan kanallarının hizmete gireceğini açıkladı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Düzeltme: 'Tüpraş Fuel Oil Dönüşüm Tesislerinin Açılışı' Başlıklı Haberimizin 13. Paragrafındaki...

  Düzeltme: "Tüpraş Fuel Oil Dönüşüm Tesislerinin Açılışı" Başlıklı Haberimizin 13. Paragrafındaki...

  TÜPRAŞ fuel oil dönüşüm tesislerinin açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan: (2) "Olay, bir basın özgürlüğü meselesi değildir. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bitaraf Olan Bertaraf Olur

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bitaraf Olan Bertaraf Olur

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tüpraş Fuel Oil Dönüşüm Projesi'nin açılış töreninde 14 Aralık Operasyonuyla ilgili Avrupa'dan gelen tepkileri eleştirdi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Medya ve Türkiye Bağlamında Trt" Konferansı

  TRT Genel Müdürü Göka: "Medyanın tamamen tarafsız olması mümkün değil. TRT için bunu söylemek gerekiyorsa gelenekten, milletten, kamuoyundan yana bir taraf sergilediğimizi düşünüyoruz" "Biz bir şeyden söz ederken, kamuoyunun genel algısıyla düşünerek bunu yansıtmaya çalışırız. Genel yapıya ters düşmeyecek, onu paniğe sürüklemeyecek, moral bozukluğuna itmeyecek, yanlış bir yere sevk etmeyecek ilkelerimiz var. Bu ilkeler bir habere ya da olaya yaklaşmadaki tarafımızı belirler. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Erdoğan: AB Müdahale Yetkisi Aramasın, Lütfen Kendi İşine Baksın

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Avrupa Birliği kalkıp ulusal güvenliğimizi tehdit eden bu unsurlarla ilgili şu anda güvenlik güçlerimizin attığı bir adıma, hukukun attığı bir adıma kendisinde müdahale yetkisi aramasın, lütfen kendi işine baksın. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Tüpraş Fuel Oil Dönüşüm Tesislerinin Açılışı

  Tüpraş Fuel Oil Dönüşüm Tesislerinin Açılışı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (2) "Olay, bir basın özgürlüğü meselesi değildir. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Kılıçdaroğlu'ndan Ankara Barosuna Ziyaret

  Kılıçdaroğlu'ndan Ankara Barosuna ziyaret-CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: -"Hülya Avşar kim efendim? Sanatçı mı? Sanatçılığı tartışılır. Kimse kusura bakmasın, yalakadan sanatçı olmaz. Herkes bunu böyle bilmek zorundadır"-"Operasyonlar, bize öğretilen hukuk çerçevesinde yapılan operasyonlar değil. İntikam alma güdüsüyle yapılan operasyonlar bunlar. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Diyanet Radyo Mardin'de Yayına Başladı

  Diyanet İşleri Başkanlığı ve TRT’nin ortaklığıyla kurulan Diyanet Radyo 87.7 FM frekansıyla Mardin’de yayına başladı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Kılıçdaroğlu ve Hülya Avşar Polemiği

  Kılıçdaroğlu ve Hülya Avşar Polemiği

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hülya Avşar'a ağır sözlerle yüklendi, "Sanatçılığı tartışılır, sanatçıdan yalaka olmaz. Sanatçı dediğin dik durur." dedi. Hülya Avşar ise bu sözlere ''lider değilsin'' şeklinde yanıt verdi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Kılıçdaroğlu'ndan Ankara Barosuna Ziyaret

  Kılıçdaroğlu'ndan Ankara Barosuna Ziyaret

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Hülya Avşar kim efendim? Sanatçı mı? Sanatçılığı tartışılır. Kimse kusura bakmasın, yalakadan sanatçı olmaz. Herkes bunu böyle bilmek zorundadır" "Operasyonlar, bize öğretilen hukuk çerçevesinde yapılan operasyonlar değil. İntikam alma güdüsüyle yapılan operasyonlar bunlar. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  İstanbul Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu

  CHP Grup Başkanvekili Gök: "Anlaşılıyor ki artık cumhurbaşkanı gerçekten başbakanlık işlevini de beraberinde götürüyor. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Özgür Eren TKM'yi Türkülerle Coşturdu

  Özgür Eren TKM'yi Türkülerle Coşturdu

  Osmangazi Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu ve TRT Sanatçısı Özgür Eren'den Türkü Ziyafeti (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Kılıçdaroğlu: İntikam Alma Güdüsüyle Yapılan Operasyonlar

  Kılıçdaroğlu: İntikam Alma Güdüsüyle Yapılan Operasyonlar

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal KIlıçdaroğlu, Ankara Barosu'nu ziyaret etti. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği Olağan Genel Kurulu

  Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği Olağan Genel Kurulu'nda Genel Başkanlığa TV 6 Genel Yayın Yönetmeni Deniz Güçer seçildi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  RTGD'de İlk Defa Kadınlar Yönetime Damga Vurdu

  Türkiye'nin en eski derneklerinden olan ve her yıl Medya Oscarları ödülünü veren Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği dün olağan genel kurulunu topladı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  TRT'nin 'Eden Bulur' Hashtag'i Tartışma Yarattı

  TRT'nin 'Eden Bulur' Hashtag'i Tartışma Yarattı

  TRT'nin Cemaat'e yönelik operasyonla ilgili hashtag'i sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Pandev Hakkında Flaş İddia! 'İkinci Ligde Oynayabilir'

  Pandev Hakkında Flaş İddia! "İkinci Ligde Oynayabilir"

  Sezon başından bu yana performansıyla hayal kırıklığı yaratan Goran Pandev için İtalyan avukat ve menajer Pasquale Madonna'dan acı bir itiraf geldi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Kurtulmuş, Gelibolu Mevlevihanesinde Şeb-i Arus Programına Katıldı

  Kurtulmuş, Gelibolu Mevlevihanesinde Şeb-i Arus Programına Katıldı

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Balkan coğrafyasının iştirak ettiği Gelibolu Mevlevihanesi Şeb-i Arus programına katıldı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Gelibolu Mevlevihanesi'nde Şeb-İ Arus Programı

  Gelibolu Mevlevihanesi'nde Şeb-İ Arus Programı

  Mevlana’nın 741. ölüm yıldönümü nedeni ile Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde Şeb-i Arus töreni düzenlendi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  The Telegraph: Türkiye Cumhurbaşkanı Muhaliflere 'İnlerinde' Baskın Yaptı

  The Telegraph: Türkiye Cumhurbaşkanı Muhaliflere 'İnlerinde' Baskın Yaptı

  Zaman Gazetesi ve STV’ye yönelik başlatılan ‘Medya Operasyonu’, İngiltere basınında büyük yankı oluşturdu. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Ala: '25 Aralık Paralel Darbe Girişimi'

  Ala: '25 Aralık Paralel Darbe Girişimi'

  Ala, '25 Aralık efendim paralel darbe girişimi. Kardeşim derdin ne. Devletin mekanizmaları var. Ne biriktiriyorsun da sonra oraya getiriyorsun. Neyin peşindesin, ne elde edeceksin. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Ala: "25 Aralık 'Paralel Yapı' Darbe Girişimi"

  AK Parti Ağrı 5. Olağan Kongresi- İçişleri Bakanı Ala: "Birbirimizle kucaklaşıp helalleşmek, birbirimize muhabbetimizin artması gerekirken bir bakıyorsunuz ki 25 Aralık 'paralel yapı' darbe girişimi. Kardeşim derdin ne? Devletin mekanizmaları var. Ne biriktiriyorsun da sonunda oraya getiriyorsun? Neyin peşindesin, ne elde edeceksin, sana bu görevi verenlere biri çıkıp sormaz mı, arkadaş beni kime karşı kışkırtıyorsun, ne elde edeceksin? (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  AK Parti Ağrı 5. Olağan Kongresi

  İçişleri Bakanı Ala: "Birbirimizle kucaklaşıp helalleşmek, birbirimize muhabbetimizin artması gerekirken bir bakıyorsunuz ki 25 Aralık 'paralel yapı' darbe girişimi. Kardeşim derdin ne? Devletin mekanizmaları var. Ne biriktiriyorsun da sonunda oraya getiriyorsun? Neyin peşindesin, ne elde edeceksin, sana bu görevi verenlere biri çıkıp sormaz mı, arkadaş beni kime karşı kışkırtıyorsun, ne elde edeceksin? (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  CHP'li Koç: Bağımsız Yargı, Olmazsa Olmaz Olmalıdır (2)

  Koç'tan, KPSS'DEKİ TORPİLLE İLGİLİ YENİ İDDALAR CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç düzenlediği basın toplantısında, KPSS'deki torpil iddialarına ilişkin yeni iddialar ileri sürdü. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
18.12.2014 11:28:56. #1.12#