16:3000
SON DAKİKA NATO HABERLERİ

Son Dakika NATO Haberleri

  Gül-Berzins ortak basın toplantısı -

  Gül-Berzins ortak basın toplantısı -

  Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins, "Türkiye'nin AB'ye tam üyelik sürecine, önümüzdeki dönem başkanlığımız sırasında tam anlamıyla destek vereceğiz" dedi. (Bugün 15:25)

   

  140 Yıllık Bekleyiş

  140 Yıllık Bekleyiş

  Ordu'da 140 yıl önce Sultan Abdülaziz döneminde Karadeniz'i İç Anadolu Bölgesi'ne bağlayacak yol olarak projelendirilen, ancak maliyetinin yüksek olması, hemen hemen kesintisiz devam eden savaşlar gibi bir dizi sebeplerden bir türlü yaptırılamayan tarihi Dereyolu'nun inşaatı hızla sürüyor. (Bugün 15:24)

   

  Gül-Berzıns Ortak Basın Toplantısı

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin, "Şüphesiz ki başka adaylar olacaktır ve neticede seçimlerde halk karar verecektir. (Bugün 15:10)

   

  Cumhurbaşkanı Gül Soruları Yanıtladı Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Gül Soruları Yanıtladı Açıklaması

  "(Cumhurbaşkanlığı seçimi) 'Sayın Başbakan ile biz konuşacağız' dedim. Bunu yapmadık ama yakında konuşacağız tabii ki. Ama bu şahıslarımızla, ikimizle ilgili bir konu. Şüphesiz ki başka adaylar da söz konusu olacaktır ve neticede Türk halkı karar verecektir" "Hiç kimse şimdiden 'Bu benim cebimde' de dememektedir. (Bugün 15:09)

   

  Gül-Berzins Ortak Basın Toplantısı

  Gül-Berzins Ortak Basın Toplantısı

  Letonya Cumhurbaşkanı Berzins: "Türkiye'nin AB'ye tam üyelik sürecine önümüzdeki dönem başkanlığımız sırasında tam anlamıyla destek vereceğiz" "Hem iyi hem de zor zamanlarda birbirimizi anlayacak iyi bir ilişki tesis ettik" "Ukrayna'daki olaylar düşünüldüğünde NATO'nun önemi, bir kez daha ortaya çıktı. (Bugün 15:09)

   

  NATO'dan Ukrayna İçin Yeni Askeri Önlemler

  NATO'dan Ukrayna İçin Yeni Askeri Önlemler

  NATO Genel Sekreteri Rasmussen, Ukrayna krizine cevap amaçlı yeni askeri önlemler üzerinde anlaşıldığını açıkladı. (Bugün 15:08)

   

  Visegrad Grubu Ülkelerinin NATO'ya Katılımı

  Visegrad Grubu ülkelerinin NATO'ya katılımının 15. yılı kutlanıyor. (Dün 22:06)

   

  Ukrayna'daki Gelişmeler

  McAllister: "Ukrayna'daki durumun, Avrupa'nın 1990'lı yıllardaki Balkan savaşının ardından en büyük dış politika mücadelesi olduğunu düşünüyorum" "Ukrayna diğer ülkeler gibi egemen bir devlettir. (Dün 17:52)

   

  Dü'de, 'Gençlere Mesajlar' Konferansı

  Dü'de, "Gençlere Mesajlar" Konferansı

  Rabia Platformu Sözcüsü Dilipak: "Dünyada var olan bütün terör ve darbe girişimlerinin temel nedeni, emperyalizmin kurulu düzeninin devam etme çabasıdır. (Dün 17:30)

   

  NATO Güçlerinin Eğitim Uçuşunda Bomba Eve İsabet Etti

  Afganistan'ın Host kentinde NATO güçleri tarafından düzenlenen eğitim uçuşu sırasında yanlışlıkla ateş edilen evdeki 3 kişi hayatını kaybetti. (Dün 16:11)

   

 

  İtalya-Karadağ İlişkileri

  İtalya-Karadağ İlişkileri

  İtalya Dışişleri Bakanı Mogherini: “Ukrayna’daki kriz, Balkanların batısındaki önceliğimizi gölgelememeli” Karadağ Dışişleri Bakanı Lukşiç: “Karadağ’ın ekonomisini daha rekabetçi hale getirmemiz için faaliyetlerimizi hızlandırmalıyız” (Dün 16:00)

   

  Rasmussen: Rusya, Ukrayna Sınırındaki Askerlerini Çekmeli

  Rasmussen: Rusya, Ukrayna Sınırındaki Askerlerini Çekmeli

  NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Ukrayna’daki küçük ayrılıkçı grupların şiddet eylemleri sürerken Rusya’nın da Ukrayna sınırlarına askerî baskı uygulamasının kendilerini endişelendirdiğini söyledi. (Dün 15:29)

   

Manşet Haberleri