10:2900
SON DAKİKA NATO HABERLERİ

Son Dakika NATO Haberleri

   

  Başbakan Yardımcısı Babacan Açıklaması

  Başbakan Yardımcısı Babacan Açıklaması

  "Sadece sanayiyi daha cazip hale getirmek değil gayrimenkuldeki bu ölçüsüz işlemleri de önleyici adımlar atmak lazım. Biz bunları söyledikçe de bazı tepkiler oluştu, bundan sonra da tepkiler olacaktır. (Bugün 01:05)

   

  Işid Terörüyle Mücadele

  Işid Terörüyle Mücadele

  ABD Savunma Bakanı Hagel: "Türkiye, diğer her ülke gibi, IŞİD ve diğer aşırılık yanlısı grupların oluşturduğu tehdidin farkında. (Bugün 00:30)

   

  ABD Savunma Bakanı: Türkiye IŞİD ile Mücadelede Önemli Rol Oynayacak

  ABD Savunma Bakanı: Türkiye IŞİD ile Mücadelede Önemli Rol Oynayacak

  ABD Savunma Bakanı Hagel, coğrafi konumunun önemi ve IŞİD'in yok edilmesindeki çıkarı dolayısıyla Türkiye'nin, IŞİD mücadelesinde önemli rol oynayacağını dile getirdi. (Dün 23:28)

   

 

  Tımes'ın IŞİD Yorumu: Gerçek Hedef Türkiye

  İngilizz Times gazetesi, Irak Şam İslam Devleti örgütünün asıl hedefinin Türkiye olduğunu savundu. (Dün 02:03)

   

  Afganistan'da NATO Araçlarına İntihar Saldırısı

  Afganistan'ın Pakistan sınırındaki Nangarhar kentinde NATO'ya ait askeri araç garajına Taliban militanları intihar saldırısı düzenledi. (Dün 01:21)

   

  SP'li Akkiraz: Üniversiteli Gençlerin Yüzde 60'ı Cünüp Geziyor

  SP'li Akkiraz: Üniversiteli Gençlerin Yüzde 60'ı Cünüp Geziyor

  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Akkiraz, üniversiteli gençlerin yüzde 60'ının cünup gezdiğini söyledi ve bunun sorumlusu olarak AK Parti'yi işaret etti. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  'Türkiye'yle Hem Siyasi Hem Ekonomik Hem de Tarihi Bağımız Var'

  "Türkiye'yle Hem Siyasi Hem Ekonomik Hem de Tarihi Bağımız Var"

  Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski, Türkiye'yle hem siyasi hem ekonomik hem de tarihi bağlarının olduğunu belirtti. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Rasmussen: Rusya ve IŞİD'e Karşı Omuz Omuza Vermeliyiz

  Rasmussen: Rusya ve IŞİD'e Karşı Omuz Omuza Vermeliyiz

  NATO Genel Sekreteri Rasmussen, ittifak üyesi ülkelerin, Rusya ve IŞİD'in sebep olduğu güvenlik tehlikelerine karşı omuz omuza vermesi gerektiğini söyledi. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  "Rusya ve IŞİD'e Karşı Omuz Omuza Vermeliyiz"

  NATO Genel Sekreteri Rasmussen, ittifak üyesi ülkelerin, Rusya ve IŞİD'in sebep olduğu güvenlik tehlikelerine karşı omuz omuza vermesi gerektiğini söyledi. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Makedonya Başbakanı Gruevski, Kocaeli'de Açıklaması

  "Türkiye'yle hem siyasi hem ekonomik hem de tarihi bağlarımız var. Makedonya'da çok sayıda Türk iş adamı başarılı çalışmalar yapıyor" "Türkiye gerçekten Avrupa'daki en hızlı büyüyen, özellikle ekonomide çok önemli adımlar atan bir ülke. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'yla. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  NATO'dan Türkiye Vurgusu

  NATO Genel Sekreteri Rasmussen, Türkiye’nin İttifak’ta çok önemli rol oynadığını belirtti. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Times: IŞİD'in Asıl Hedefi Türkiye

  Times: IŞİD'in Asıl Hedefi Türkiye

  Times gazetesi, son olarak İskoç yardım görevlisini öldüren IŞİD'in asıl hedefinin Türkiye olduğunu ve Ankara'nın savaşta kilit rol almasını önlemek istediğini yazdı. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Güngiad'dan Ortadoğu İçin Yeni Öneri: Mezopotamya Beşlisi Oluşsun

  Güngiad'dan Ortadoğu İçin Yeni Öneri: Mezopotamya Beşlisi Oluşsun

  Güneydoğu Genç İşadamları Derneği (GÜNGİAD) Başkanı Hakan Akbal, Ortadoğu'da devam eden kaosu bitirmenin en kestirme yolunun ‘Şanghay Beşlisi’ benzeri bir yapılanma önerisi olan “Mezopotamya beşlisi” olduğunu söyledi. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Irak'taki Çatışmalar

  Irak'taki Çatışmalar

  Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Chebli: "(IŞİD'le mücadele) Almanya hiçbir askeri operasyona katılmayacak" "Belirleyici aktörlerin Paris'te bir araya gelmiş olması önemli" Savunma Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Gerhartz: "(IKBY'ye silah yardımı) İlk kargonun sevkiyatı gelecek hafta, büyük olasılıkla. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Ukrayna'nın Batısında Askeri Tatbikat

  Ukrayna'nın Batısında Askeri Tatbikat

  Tatbikata, başta ABD olmak üzere 15 ülkeden bin 200'den fazla asker katılıyor. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Ukrayna'da NATO Tatbikatı Başladı

  Ukrayna'da NATO Tatbikatı Başladı

  NATO'nun 'Çevik Zıpkın' adını verdiği askeri tatbikat, Ukrayna'nın doğusunda başladı. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Sp Genel Başkan Yardımcısı Tokar: Kerry'nin Türkiye Ziyareti Manidar

  Saadet Partisi (SP)Genel Başkan Yardımcısı ve eski Çevre Bakanı Ziyaettin Tokar, ABD Dışişleri Bakanı Kerry’nin Irak’a müdahale kararının hemen ardından Türkiye’yi ziyaret etmesinin manidar olduğunu söyledi. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Haftanın Tarihine Bakış

  Meclis, 19 Eylül 1921'de Mustafa Kemal Paşa’ya ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verdi. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Ny Times: Işid'in Petrol Sevkiyatından Bazı AKP'liler Rant Sağlamış Olabilir

  Wall Street Journal (WSJ) gazetesi, Newsweek dergisinde çıkan ve Türkiye’nin sert şekilde eleştirildiği yorum haberlerden sonra bir skandal iddia da New York Times (NY Times)'dan geldi. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Dha Dış Haber ? 'Dinlenen Türkiye Alman Muhalefeti Kadar Bile Ses Çıkarmadı?

  Dha Dış Haber ? 'Dinlenen Türkiye Alman Muhalefeti Kadar Bile Ses Çıkarmadı?

  Almanya'nın en kalabalık eyaleti olan Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaleti hükümeti ortağı Yeşiller milletvekili Arif Ünal, Almanya'nın Türkiye'yi dinlediğinin ortaya çıkmasından sonraki süreci analiz ederek, 'Türkiye dinleme olayına karşı, Almanya'daki muhalefet partileri ya da STK'lar kadar bile ses çıkarmadı' dedi. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Dinlenen Türkiye Alman Muhalefeti Kadar Bile Ses Çıkarmadı'

  Dinlenen Türkiye Alman Muhalefeti Kadar Bile Ses Çıkarmadı"

  Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Yeşiller Milletvekili Arif Ünal, dinleme olayının üzerinden bir hayli süre geçmesine rağmen, Türkiye'nin Alman muhalefet partileri kadar bile ses çıkarmamasının çok ilginç bir durum olduğunu söyledi. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Türkiye 3 Uluslararası Tatbikata Katılacak

  Türkiye, Pakistan ile "Komando ve Özel Kuvvetler Tatbikatı", KKTC ile "Sat/Özel Harekat Timleri Müşterek Tatbikatı", ABD ile "Cooperative Resolve 2014 Tatbikatı" yapacak Bazı NATO ülkeleriyle gerçekleştirilecek "Taktik Liderlik Programı Eğitimi" ise İspanya'da gerçekleştirilecek. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Taktik Liderlik Programı Eğitimi İspanya'da Yapılacak

  Genelkurmay Başkanlığı, Türk Hava Kuvvetleri’nin de katılacağı Taktik Liderlik Programı eğitiminin İspanya’da yapılacağını açıkladı. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  ABD'nin Küresel Casusluk Faaliyetleri

  Der Spiegel: "Bilgisayarındaki sahte hava durumu uygulaması üzerinden Amerikalılarla irtibat kurduğu, gizli bilgi ve belge sızdırdığı tahmin edilen Markus R.’nin gelişmiş teknoloji kullanılan dizüstü bilgisayarındaki şifre üç aydır çözülemiyor" (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Libyalı Kadınlar Devrimden Sonra Daha Özgür"

  Kaddafi'nin 42 yıllık iktidarında yerel yönetimlerde dahi söz sahibi olamayan Libyalı kadınlar, devrimin ardından yapılan geçici meclis seçimlerinde parlamentoya giren 32 milletvekili kadınla ülkenin demokrasiye geçiş dönemine güç veriyor Misrata Milletvekili Şalluf: "Kadınlar devrimden sonra Libya'da daha fazla özgürlüklerini kazandılar ve kendilerini daha fazla özgür hissettiler. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Wsj: Türkiye Artık ABD'nin Müttefiki Değil

  Amerika'da yayınlanan Wall Street Journal Gazetesi, Türkiye'nin IŞİD'e karşı uluslararası mücadelede artık Amerika'nın tarafı olmadığını yazdı. (14 Eylül 2014 Pazar )

   

  Yalta Avrupa Stratejisi 11. Forumu

  Ukrayna Başbakanı Yatsenyuk: "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, eski Sovyetler Birliği'ni yeniden canlandırmak istiyor" AB'nin Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle: "AB, Ukrayna ile ilişkilerinin koşullarını Rusya'nın dikte etmesine müsaade etmeyecektir" Ukrayna Dışişleri Bakanı Klimkin: "AB. (13 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  WSJ: Türkiye Artık ABD'nin Müttefiki Değil

  WSJ: Türkiye Artık ABD'nin Müttefiki Değil

  Amerikan Wall Street Journal gazetesi, Obama'nın IŞİD planının ardından ABD ve Türkiye arasındaki görüşme trafiğinden sonra Ankara'nın ABD'nin müttefiki olmadığını yazdı. (13 Eylül 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
17.09.2014 10:29:41. #1.11#