00:1200
SON DAKİKA NATO HABERLERİ

Son Dakika NATO Haberleri

   

  Ukrayna'daki Gelişmeler

  Ukrayna'daki Gelişmeler

  Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko, Amerikan senatörü Robert Menendez bir araya geldi Poroşenko: "Ukrayna'nın şu anda bağımsızlık, özgürlük ve demokrasi için yaptığı mücadelede yardıma ihtiyacı var" (Dün 22:58)

   

  Ukrayna'daki Gelişmeler

  Ukrayna Dışişleri Bakanlığı; "Ukrayna, doğu ile batı arasındaki savaş meydanı olmuştur" Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Perebiynis; "Rusya Silahlı Kuvvetleri Ukrayna'ya girmiştir. (Dün 22:40)

   

  Pentagon Sözcüsünden Türkiye ile İlgili Soruya Kaçamak Cevap

  Pentagon sözcüsü Amiral John Kirby, radikal selefi örgüt IŞİD’in bir Amerikalı gazeteciyi daha boğazını keserek öldürmesinin ardından düzenlediği basın toplantısında, "Türkiye IŞİD konusunda yeterince yardımcı oluyor mu?" şeklinde gelen soruya, Türkiye’nin bölgedeki anahtar bir NATO müttefiki ülke olduğunu, Türkiye’nin bazı çekinceleri olduğunu, Savunma Bakanı Chuck Hagel’in bu konuları Türk yetkililerle görüşeceğini belirtti. (Dün 22:08)

   

  NATO Zirvesi'ne Doğru

  9 bin 500 polisin güvenliği sağlayacağı zirvede, protesto gösterilerin yapılması bekleniyor Newport şehrindeki Usk Vadisi'nde bulunan Celtic Manor tesisinde yapılacak zirve dolayısıyla tesisin etrafı tel örgüyle çevrildi. (Dün 12:40)

   

  Putin'in "İki Haftada Kiev'i Alırım" Dediği İddiasına, Moskova'dan Cevap

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Brüksel’de hafta sonunda gerçekleşen AB liderler zirvesinde Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso’yu telefonla arayarak, Ukrayna konusunda tehdit ettiği iddia edildi. (Dün 12:07)

   

  Bnd Köstebeği Bilinenden Fazlasını Sızdırmış

  Bnd Köstebeği Bilinenden Fazlasını Sızdırmış

  Ahmet YILDIRIM – DORTMUND / DHA - Almanya Dış İstihbarat Teşkilatı BND içerisinden Amerika'ya bilgi ve belge sızdıran köstebeğin bilinenden çok daha fazlasını sızdırdığı ortaya çıktı. (Dün 10:55)

   

  Dinlemeler İstihbarat Savaşı Mı?

  Dinlemeler İstihbarat Savaşı Mı?

  Son dönemde üst üste gelen, Türkiye'nin dinlendiği ile ilgili haberler Ankara'da Alman-Amerikan istihbarat savaşı olarak değerlendiriliyor. (Dün 09:54)

   

 

  Ankara'nın Gündemi Yoğun

  Ankara'nın Gündemi Yoğun

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul edecek. (Dün 08:55)

   

  NATO 'Öncü Güç' Oluşturuyor

  NATO 'Öncü Güç' Oluşturuyor

  NATO, Ukrayna'dakine benzer krizlerde caydırıcı rol oynayacak "öncü güç" oluşturma hazırlığında. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  KFOR komutanı Farina: 'Kosova, terörist bir ülke değildir' -

  KFOR komutanı Farina: "Kosova, terörist bir ülke değildir" -

  Kosova'da güvenliği sağlamakla görevli NATO bünyesindeki çok uluslu barış gücü KFOR'un komutanı Tümgeneral Salvatore Farina, ''Radikalizm, Kosova'nın geleceği için tehdit olmadığı gibi, Kosova da terörist bir ülke değildir'' dedi. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Almanya Federal Meclisi, IKBY'ye silah yardımını görüştü -

  Almanya Federal Meclisi, IKBY'ye silah yardımını görüştü -

  Almanya Başbakanı Angela Merkel, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) yapılacak silah yardımına ilişkin, "Ya risk almayıp, hiçbir şey göndermeyecek ve terörün yayılmasını kabul edecektik ya da IŞİD'e karşı çaresiz ve cesurca kıt malzemelerle savaşanları destekleyecektik" dedi. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Almanya Doğu Avrupa'ya Asker Gönderme Kararı Aldı

  Almanya Doğu Avrupa'ya Asker Gönderme Kararı Aldı

  Almanya, Ukrayna krizi nedeniyle Baltık ülkelerindeki askeri varlığını artırma kararı aldı. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Almanya Federal Meclisi, Ikby'ye Silah Yardımını Görüştü

  Almanya Federal Meclisi, Ikby'ye Silah Yardımını Görüştü

  Başbakanı Merkel: "Ya risk almayıp, hiçbir şey göndermeyecek ve terörün yayılmasını kabul edecektik ya da IŞİD'e karşı çaresiz ve cesurca kıt malzemelerle savaşanları destekleyecektik" "IŞİD'in büyümesi durdurulması lazım. NATO ve AB'de buna karar verdik“ "Son haftalarda IŞİD'in tarif edilemez vahşetine. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Hollanda'dan Afganistan'a Asker Gönderme Kararı

  Hükümet, NATO bünyesinde görev yapmak üzere Afganistan’a gelecek yıl 100 asker gönderecek 1 Ocak 2015’te göreve başlayacak Hollanda askeri birliği Afgan polis ve askerleri eğitecek. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Erdoğan, NATO Devlet ve Hükumet Başkanları Zirvesine Katılacak

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4-5 Eylül 2014 tarihlerinde Birleşik Krallığın ev sahipliğinde Galler'de düzenlenecek olan NATO Devlet ve Hükumet Başkanları Zirvesine katılacak. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu Hükümet Programını Genel Kurul'da Okudu

  Başbakan Davutoğlu Hükümet Programını Genel Kurul'da Okudu

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümet programını TBMM Genel Kurulu’nda okudu. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Kosova'da, Barış Gücü Komutanı General Farina İçin Veda Töreni Düzenlendi

  Kosova'da, Barış Gücü Komutanı General Farina İçin Veda Töreni Düzenlendi

  Kosova'da 1 yıllık görevini tamamlamak üzere olan KFOR Komutanı Salvatore Farina için, Kosova Güvenlik Gücü (FSK) tarafından veda töreni düzenlendi. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Ukrayna: Askerlerimiz Luhansk'ta Rus Birlikleriyle Çatışıyor

  Ukrayna: Askerlerimiz Luhansk'ta Rus Birlikleriyle Çatışıyor

  Ukrayna, Rusya sınırında bulunan Luhansk kentinde Ukrayna askerlerinin Rus tanklarıyla savaş halinde olduğunu ifade etti. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  62. Hükümet Programı TBMM'de

  Hükümet programından: "Yeni Türkiye vizyonumuzda açık, barışçıl ve diyaloğa dayalı bir dış politika öngörüyoruz" "Dış politikadaki duruşumuz bizatihi milletimizin duruşudur" "Dış politikamızın siyaset, ekonomi ve savunma veçheleriyle ana çıpasını oluşturan Avrupa ve Transatlantik kurumlarıyla iliş­kilerin derinleştirilmesi, önceki hükümetlerde olduğu gibi başlıca önceliklerimizden biri olmaya devam edecektir. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Etiyopya'da Zafer Bayramı Resepsiyonu

  Etiyopya'da Zafer Bayramı Resepsiyonu

  Türkiye'nin Addis Ababa Büyükelçiliği, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler günü nedeniyle resepsiyon düzenlendi. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Alman Basınında Yer Alan Dinleme İddiaları

  GCHQ: "İstihbarat konularında yorumda bulunmamak uzun süredir devam eden bir politikamızdır. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  İngiltere Büyükelçisi Moore Açıklaması

  "(Almanya'nın Türkiye'yi dinlediği iddiaları) İstihbarat konularında yorum yapmıyoruz. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  'Kosova, Terörist Bir Ülke Değildir'

  'Kosova, Terörist Bir Ülke Değildir"

  NATO bünyesinde Kosova'da güvenliği sağlamakla görevli komutan Farina, radikalizmin Kosova için tehdit olmadığını, Kosova'nın da terörist bir ülke olmadığını söyledi. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  NATO Zirvesinde Büyük Protestolar Bekleniyor

  NATO Zirvesinde Büyük Protestolar Bekleniyor

  İngiltere'de yayımlanan Morning Star gazetesi, bu haftaki sayısında 'Protestocular Savaş Zirvesi dahilerini protestoya gidiyor' manşetli haberinde, binlerce kişinin 4-5 Eylül'de Galler'de yapılacak NATO zirvesini protesto etmek için Newport'a doğru yola çıktıklarına dikkat çekti. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  'Rusya, NATO'yu 'Hasım' Olarak Görüyor'

  "Rusya, NATO'yu 'Hasım' Olarak Görüyor"

  NATO Genel Sekreteri Rasmussen, Rusya'nın NATO'yu "hasım" olarak gördüğünü, kendilerinin de bu duruma adapte olacaklarını belirtti. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: "(ABD'nin Türkiye'yi dinleme iddiaları) Amerika'nın isminin geçmesi münasebetiyle veya böyle bir iddianın ortaya atılması münasebetiyle, görevli maslahatgüzar bugün sabah saatlerinde Dışişleri Bakanlığına çağrılarak kendisinden izahat alınmıştır" "(Musul'da, alıkonulan Türkler) Çok şükür ki hayattadırlar, bulundukları yerler bilinmektedir. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'de Halka Seslendi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'de Halka Seslendi

  KKTC’de kendisini havalimanında karşılayan vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “KKTC’yi unutmamız söz konusu olamaz” dedi. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Almanya'nın Savaştan Çıkardığı Dersler

  Almanya'nın Savaştan Çıkardığı Dersler

  1 Eylül 1939 tarihinde Alman İmparatorluğu 2. Dünya Savaşı'na girdi. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi Galler'de Düzenlenecek

  NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi Galler'de Düzenlenecek

  NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi, 4-5 Eylül 2014'te Birleşik Krallık'ın ev sahipliğinde Galler'de düzenlenecek. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesine Katılacak

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Galler'de düzenlenecek NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesine katılacak. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  NATO eski temsilcisi, Obama'nın Erdoğan'ı İkna Etmesi Gereğini Savundu

  NATO eski temsilcisi, Obama'nın Erdoğan'ı İkna Etmesi Gereğini Savundu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla 4-5 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan NATO Zirvesi öncesi toplantıda, ele alınacak konulara ilişkin haber ve yorumlar sürüyor. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Eylül 2014 Dünya Gündemi

  Eylül 2014 Dünya Gündemi

  Eylül ayında Galler’de yapılacak NATO Zirvesi ve Brüksel’de AB, Rusya ve Ukrayna arasında yapılması planlanan üçlü toplantı önemli gündem maddeleri olarak ön plana çıkıyor İskoçya'da bağımsızlık referandumunun yapılacağı eylül ayında 69. BM Genel Kurulu ve BM İklim Zirvesi düzenlenecek. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
03.09.2014 00:12:56. #1.12#