16:4400
SON DAKİKA NATO HABERLERİ

Son Dakika NATO Haberleri

  Afganistan'da Saldırı

  Saldırıda bir NATO askeri öldü. (Bugün 12:14)

   

  Cumhurbaşkanlığından Savunma Reformu Raporu

  Cumhurbaşkanı Gül'ün talimatıyla kurulan Savunma Reformu Çalışma Grubu'nca hazırlanan, Cumhuriyet tarihinde ilk defa sivil ve asker uzmanların ortak çalışmasıyla oluşturulan rapor açıklandı Cumhurbaşkanı Gül'ün önsözünden: "Karmaşıklığı ve belirsizliği giderek artan uluslararası güvenlik ortamıyla, bilhassa güncel, bölgesel gelişmeler ışığında, uzun yıllardır gerçekleştiremediğimiz kapsamlı savunma reformunu daha fazla erteleyemeyeceğimiz aşikardır" "Bu çalışmanın amacıyla ilgili en ufak bir (Bugün 12:13)

   

  TSK'ya Pentagon Modeli

  Rapordan: "Siyasi otoritenin silahlı kuvvetlerle ilişkisi diğer kamu kuruluşlarıyla olan ilişkilerine, örneğin herhangi bir genel müdürlükle olan ilişkilerine benzeyemez. Demokratik rejimlerde son söz daima siyasi otoritede olmakla birlikte, silahlı kuvvetlerin kendine göre bir hiyerarşisi, disiplin, terfi ve tayin kuralları ve bu gibi alanlarda belli bir ölçüde takdir yetkisi vardır. (Bugün 12:12)

   

  Cumhurbaşkanlığından Savunma Reformu Raporu

  Rapordan: "Yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın yabancı ülkelerdeki hak ve kazanımlarının korunmasını amaçlayan dövizli askerlik uygulamasına devam edilmesi, bununla birlikte bedelli askerlik uygulamasına son verilmesi mütalaa edilmektedir" "Halen SSM ile MSB Teknoloji ve Koordinasyon Müsteşar Yardımcılığı bünyesinde yürütülen görevleri yerine getirmek üzere, İngiltere'de DE&S, Fransa'da DGA, Almanya'da BAAINBw benzeri bir yapılanmaya gidilmesinin idari, hukuki ve teknik veçheleriyle (Bugün 12:12)

   

  Erdoğan'ın Davutoğlu Kararı İspanyol Basınında

  Erdoğan'ın Davutoğlu Kararı İspanyol Basınında

  İspanya basını, 12. cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine sadık Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu başbakan olarak seçtiğini yazdı. (Bugün 11:46)

   

  Akademiden AK Parti Genel Başkanlığı Adaylığına Uzanan Yol

  Akademik hayatında dış politika ve siyaset bilimi konularına yoğunlaşan Davutoğlu, Türkiye'nin çevresinde tarihi kırılmaların yaşandığı bir dönemde üslendiği 6 yıllık danışmanlık ve 5 yıllık dışişleri bakanlığı görevleriyle bu alanlardaki düşüncelerini uygulamaya geçirme fırsatı elde etti Görev süresi boyunca "komşularla sıfır sorun", "proaktif dış politika", "mekik diplomasisi", "vicdan diplomasisi" gibi önemli kavramları hayata geçirmek için çaba harcayan Davutoğlu, Kıbrıs Sorunu, Ermeni (Dün 19:17)

   

  Afganistan'da Kaçırılan Kızılhaç Çalışanları Serbest Bırakıldı

  Afganistan'da Kaçırılan Kızılhaç Çalışanları Serbest Bırakıldı

  Afganistan'ın batısındaki Herat vilayetinde yaklaşık bir hafta önce Taliban militanlarınca kaçırılan Uluslararası Kızılhaç Komitesi çalışanı 5 kişi serbest bırakıldı. (Dün 15:39)

   

  NATO'dan Çalmak İsterken Doğalgaz Çıktı

  NATO'dan Çalmak İsterken Doğalgaz Çıktı

  Kocaeli'nin Derince ilçesinde, hırsızlar NATO hattı diye doğalgaz hattına düzenek kurdular. (Dün 15:24)

   

  NATO Petrol Boru Hattı Yerine Yanlışlıkla Doğalgaz Hattına Kelepçe Taktılar

  NATO Petrol Boru Hattı Yerine Yanlışlıkla Doğalgaz Hattına Kelepçe Taktılar

  Kocaeli'de NATO'ya ait hattın yakınından geçen doğalgaz borusuna takılı kelepçe bulundu Kelepçenin hırsızlık amacıyla yanlış hatta takıldığı öne sürüldü. (Dün 14:09)

   

  Ya Silahlar Türkiye'ye Doğrultulursa?'

  Ya Silahlar Türkiye'ye Doğrultulursa?'

  Almanya'nın Iraklı Kürtlere silah yardımı kararı NATO müttefiki Türkiye'nin güvenliği konusunda endişelere yol açtı. (Dün 13:54)

   

  Alman İstihbaratı'nın 'Çift Hattı'

  Alman İstihbaratı'nın 'Çift Hattı'

  Alman istihbarat birimleri neden Türkiye'yi dinledi? (Dün 12:54)

   

  Ny Times: Erdoğan Demokratik Çizgiden Uzun Süre Önce Uzaklaştı

  Ny Times: Erdoğan Demokratik Çizgiden Uzun Süre Önce Uzaklaştı

  Amerikan New York Times gazetesi, cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın demokratik çizgiden uzun süre önce uzaklaştığını yazdı. (Dün 09:39)

   

  Merkel: Türkiye'nin Tamamını Dinleyin

  Merkel: Türkiye'nin Tamamını Dinleyin

  Almanya Başbakanı Merkel'in istihbarat servisine verdiği talimatla "Türkiye'nin bölümünü değil, tamamını takip edip, dinleyin" dediği iddia edildi. (Dün 09:06)

   

  Almanya'nın IKBY'ye Yardımda Bulunması

  Almanya Hükumet Sözcüsü, ''Kilise, havra veya cami olsun, ibadethanelere yapılan her saldırıyı Alman Hükumeti olarak kınıyoruz ve bunu yapan karşısında bizi bulur." dedi. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Afganistan'da Çatışmalar: 21 Ölü

  Afganistan'da Çatışmalar: 21 Ölü

  Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab vilayetinin Kaysar ve Almar ilçelerinde Taliban militanlarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 21 kişi yaşamını yitirdi. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Alman Uçağının İncirlik'e İnmesine İzin Verilmedi

  Alman Hava Kuvvetlerinin Kuzey Irak'a yardım malzemesi götürmek üzere yapması planlanan seferi, Türkiye'nin İncirlik hava üssüne iniş izni vermemesi nedeniyle ertelendi. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Almanya ile Türkiye Arasındaki Ön Yargıları Turizm Yok Eder'

  Almanya ile Türkiye Arasındaki Ön Yargıları Turizm Yok Eder"

  Almanya hükümetinin NATO üyesi Türkiye’nin ABD, Fransa ve İngiltere gibi ‘dost ülke’ olmadığını açıklamasının üzerine Türkiye Otelciler Federasyonu (TUREFED) Başkanı Osman Ayık, Türkiye ile Almanya arasındaki ön yargıları yıkacak olan yegane şeyin turizm olduğunu söyledi. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Galler NATO Zirvesine Hazırlanıyor

  Geniş güvenlik önlemlerinin alınacağı zirve boyunca binlerce polis memuru görev yapacak Zirveyi en az 2 bin gazeteci takip edecek. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  İtalya'da Çarpışan Jetlerin Kayıp Pilotları Aranıyor

  Havada çarpışan iki savaş uçağının 4 pilotu için arama kurtarma çalışmaları sürerken, pilotlardan birine ait olduğu belirtilen yanmış ceset bulundu. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Kimyasal Katliamın Yıl Dönümünde Suriye

  Hafız Esed döneminde kimyasal silah edinme imkanına kavuşan Suriye yönetiminin 2011 Mart'ında başlayan halk devrimine karşı giriştiği saldırılarda da kimyasal silahları kullanması tüm dünyanın tepkisini çekti Esed yönetiminin en büyük saldırısı 1 yıl önce bugün bin 300'ün üzerinde sivilin ölümüyle sonuçlanan. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  CHP'li Çıray: Bir NATO Üyesinin Türkiye'yi Dinlemesi Kabul Edilemez

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Alman istihbarat servisinin dinleme yaptığı iddiaları konusunda hükümeti eleştirdi. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  CHP'li Çıray: Erdoğan Türkiye'yi Gizli Kulaklar Ülkesine Çevirdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, Başbakan Erdoğan'ın Türkiye'yi gizli kulaklar ülkesine çevirdiğini belirterek, "Korkarım ki işlediğin suçlar yüzünden bir gün senin hükümetin de teröristlere yardım eden yönetimler listesine girecek" dedi. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.08.2014 16:44:12. #1.13#