SON DAKİKA NATO HABERLERİ

Son Dakika Nato Haberleri

 • 10:58ABD'nin Eski Ankara Büyükelçisi: Sonunda Biri Putin'e Haddini BildirdiABD'nin Eski Ankara Büyükelçisi: Sonunda Biri Putin'e Haddini BildirdiABD'nin Eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, Rus uçağının düşürülmesiyle ilgili, sonunda birinin Putin'e haddini bildirmesinden memnun olduğunu söyledi.
 • 13:13Rusların S-400 Füze Sistemi Suriye'ye UlaştıRusların S-400 Füze Sistemi Suriye'ye UlaştıSuriye sınırında Rus savaş uçağının Türkiye tarafından düşürülmesinin ardından Rusya'nın Suriye'ye gönderdiği S-400 füzelerinin Hmeimim askeri üssüne ulaştığı bildirildi.
 • 14:13NATO: Türkiye ve NATO, Rusya ile Çatışma İstemiyorNATO: Türkiye ve NATO, Rusya ile Çatışma İstemiyorNATO Avrupa Müttefik Kuvvetleri Komutanı, "Rusya, Türkiye ve NATO ile çatışma istemiyor. Aynı zamanda Türkiye ve NATO da, Rusya ile çatışma istemiyor" dedi.
 • 08:42Financial Times: Putin ve Erdoğan Birbirlerini SınıyorFinancial Times: Putin ve Erdoğan Birbirlerini Sınıyorİngiliz Financial Times, uçak krizinin ardından Putin ile Erdoğan'ın birbirlerinin kararlılıklarını sınadığını, ikisinin de diğerinin geri adım atmasını beklediğini yazdı.
 • 17:52Rusya Türkiye ile Askeri Teknik Alandaki Tüm Projeleri DurdurduRusya Türkiye ile Askeri Teknik Alandaki Tüm Projeleri DurdurduRusya Askeri Teknik İşbirliği Federal Servisi üst düzey temsilcisi, Türkiye ile askeri teknik alandaki tüm projelerin dondurulduğunu bildirdi.
 • 22:27Rus Prof. Zubov: Askerlerimiz Putin'in Hataları Yüzünden ÖlmüştürRus Prof. Zubov: Askerlerimiz Putin'in Hataları Yüzünden ÖlmüştürRusya ve Ukrayna'yla ilgili makalesi nedeniyle görevden uzaklaştırılan Rus Prof. Putin'i eleştirdi: Askerlerimizi Türklerin hataları değil, Kremlin'in hataları öldürmüştür.
 • 08:27Putin, Soğuk Savaş Taktiğini Geri GetirdiPutin, Soğuk Savaş Taktiğini Geri GetirdiNATO ülkelerine yönelik hava sahası ihlallerini artıran Putin, bunu Soğuk Savaş dönemindekine benzer 'siyasi ve askeri taktik' olarak kullanıyor. Kendini saldırının kurbanı olarak sunuyor.
 • 10:27Suriye'nin Gökyüzünü Kapatacak S-400 Füzelerinden İlk GörüntülerSuriye'nin Gökyüzünü Kapatacak S-400 Füzelerinden İlk GörüntülerTürkiye'nin Rus uçağını düşürmesinin ardından Suriye'nin gökyüzünü Türkiye ve NATO'ya kapatmayı planlayan Putin'in en tehlikeli silahı S-400'lerinden ilk görüntüler geldi.
 • 22:28Davutoğlu: Davutoğlu: "Türkiyenin Sınır Güvenliğini Tartışma Konusu Yapmayız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamaları, Diyarbakır'daki terör saldırısı- Başbakan Davutoğlu, soruları yanıtladı: (2) -"Türkiye'nin kara, hava, deniz sınır güvenliğini kimseyle tartışma konusu yapmayız. Alacağımız tedbiri de kimseye sormayız. Bütün ülkeler için geçerlidir bu"- "Aynı hava sahasını bu iki koalisyon unsuru kullanıyor.
 • 19:27Rusya'da Türk Vatandaşlarına Yönelik UygulamalarTürkiye'nin Moskova Büyükelçiliği, Rus makamlarından bu ülkede yaşayan Türk vatandaşlarına yönelik baskılara son verilmesi çağrısında bulundu.
 • 17:26Diyarbakır'daki Terör SaldırısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın pazartesi günü Sayın Putin ile Paris'te bir görüşme gerçekleştirmesi önemlidir, ümit ederim gerçekleşir. Bu tür durumlarda iletişim kanallarını kapalı tutmamak lazım. Biz bunu daha önce Türkiye olarak birçok kez yaşadık.
 • 16:10"Türkiye Rusya'ya Ukrayna Ve Gürcistan Olmadığını Gösterdi"Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesi ne anlama gelmektedir?", "Rusya'nın cevabı ne olabilir?", "Suriye sarmalına takılan Türk-Rus ilişkilerinin Türkiye'de, bölgede ve dünyada nasıl algılandığı" konuları tartışıldı.
 • 13:35Aso Meslek Komiteleri Ortak ToplantısıAnkara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Rusya'nın yalnızca Türkiye'de değil, NATO ülkelerinin sınırlarında da 1 yıl içinde bin 800 ihlal yaptığını belirterek, "Rusya'nın böyle bir alışkanlığı var. Buna çürük diş politikası diyorlar, ona dokunduğunuz zaman ağrır tepki gösterirsiniz.
 • 13:03Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Türkiye-Rusya İlişkilerini DeğerlendirdiCumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, Rus savaş uçağının Türkiye'nin hava sahasını ihlal ettiği için düşürülmesi olayının Türkiye-Rusya ilişkilerinde kısa süreli bir karmaşaya yol açtığını ancak ilişkileri rayından çıkarmayacağına dikkati çekti.
 • 12:11Kremlin Sarayı Sözcüsü Erdoğan'ı Ailesi Üzerinden EleştirdiKremlin Sarayı Sözcüsü Erdoğan'ı Ailesi Üzerinden EleştirdiKremlin Sarayı Sözcüsü Dmitri Peskov, Türkiye'nin düşürdüğü Rus savaş uçağı ile ilgili Türk iş dünyasının tepkili olduğunu söyledi. Petkov, Erdoğan'ı da ailesi üzerinden eleştirdi.
 • 11:32Hava Sahasını İhlal Eden Rus Savaş Uçağının DüşürülmesiBERLİN (AA) – Gürcistan Savunma Bakanı Tinatin Khidasheli, "Türkiye ciddi bir ülke, kendisine karşı yapılacak tacizlerin bedelini ödeteceğini gösterdi.
 • 04:40Kosova Cumhurbaşkanı Kışlayı Ziyaret Etti, Silahları İncelediKosova Cumhurbaşkanı Kışlayı Ziyaret Etti, Silahları İncelediKosova Cumhurbaşkanı Kışlayı ziyaret etti, silahları inceledi Kosova Güvenlik Gücü (KGG) günü münasebetiyle, başkent Priştine'deki Adem Yaşari kışlasındaki törene katılan Cumhurbaşkanı Atifete Yayhaga, KGG komutanı General Rahman Rahma eşliğinde, KGG mensuplarının çalışmalarını yerinde izledi.
 • 23:38Jirinovski'den Korkunç Teklif: Boğaz'ı BombalayalımJirinovski'den Korkunç Teklif: Boğaz'ı BombalayalımRusya’nın Liberal Demokrat Partisi lideri Vladimir Jirinovski, Rusya'nın düşürülen uçağına misilleme olarak Boğaz'ı nükleer bombayla patlatma önerisinde bulundu.
 • 22:16Hava Sahasını İhlal Eden Rus Savaş Uçağının DüşürülmesiFransa'nın NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Jean Baptiste Mattei, medyada yer alan "Türkiye'nin DAEŞ'le mücadeleye karşı yürütülen operasyonları baltaladığına" dair ifadelerinin yer aldığı haberin tamamen "uydurma" olduğunu söyledi.
 • 20:06Rusya, Türkiye ile Vize Muafiyetini Askıya AldıRusya, Türkiye ile Vize Muafiyetini Askıya AldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantıdan detaylar- Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un açıklamaları- Genel görüntüler - Rusya, Türkiye ile vize muafiyetini askıya aldı Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye ile Rusya arasındaki vizesiz seyahat uygulamasının 1 Ocak'tan itibaren tek taraflı olarak askıya alındığını açıkladı.
 • 19:08İtalya'dan Türkiye ile Rusya Arasında Temas Ümidiİtalya'dan Türkiye ile Rusya Arasında Temas ÜmidiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İtalya Dışişleri Bakanı Gentiloni'nin düşürülen uçak ve Türk-Rus ilişkilerine dair sözleri- Detay görüntüler İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesi hadisesinin Suriye krizine çözüm çabalarını tehlikeye atmamasını umduğunu söyledi.
 • 19:05Mogherini, Viyana Görüşmelerinden UmutluMogherini, Viyana Görüşmelerinden UmutluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Avrupa Birliği (AB) Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini- Salondan genel plan detay- Katılımcılardan detay- Mogherini'nin videokonferans yöntemiyle NATO-PA müşterek seminerine katılması- Katılımcılardan detay Mogherini, Viyana görüşmelerinden umutlu- AB Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Mogherini: - "Viyana'da görüşmelere katılan 18 ülkenin kendi pozisyonu olsa da siyasi süreç başlamıştır" Avrupa Birliği (AB) Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Suriye krizinin çözümüne yönelik yürütülen Viyana görüşmelerinden umutlu olduğunu söyledi.
 • 18:07Kosova Cumhurbaşkanı Kışlayı Ziyaret Etti, Silahları İncelediKosova Cumhurbaşkanı Kışlayı Ziyaret Etti, Silahları İncelediDha DIŞ HABER – Kosova Güvenlik Gücü (KGG) günü münasebetiyle, başkent Priştine'deki Adem Yaşari kışlasındaki törene katılan Cumhurbaşkanı Atifete Yayhaga, KGG komutanı General Rahman Rahma eşliğinde, KGG mensuplarının çalışmalarını yerinde izledi.
 • 17:59Avrupalı Liberaller: Türkiye-Ab Zirvesi'nde İnsan Hakları Meselesi Ele AlınsınAvrupa Parlamentosu'ndaki Liberaller ve Demokratlar İttifakı (ALDE), Pazar günü Brüksel'de yapılacak Türkiye-AB Zirvesi'nde insan hakları meselesinin ele alınması için AB Konseyi Başkanı Donald Tusk'a çağrıda bulundu.
 • 17:44Rusya, Doğu Akdeniz'e YerleşiyorRusya, Doğu Akdeniz'e YerleşiyorTürkiye Rusya arasındaki ilişkilere uçak krizinin nasıl etki edeceği uzmanlarca yorumlanıyor.
 • 17:44İtalya'dan Türkiye ile Rusya Arasında Temas Ümidiİtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesi hadisesinin Suriye krizine çözüm çabalarını tehlikeye atmamasını umduğunu söyledi.
 • 17:39Mogherini, Viyana Görüşmelerinden UmutluAvrupa Birliği (AB) Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Suriye krizinin çözümüne yönelik yürütülen Viyana görüşmelerinden umutlu olduğunu söyledi.
 • 17:27Hava Sahasını İhlal Eden Rus Savaş Uçağının DüşürülmesiRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye ile Rusya arasındaki vizesiz seyahat uygulamasının 1 Ocak'tan itibaren tek taraflı olarak askıya alındığını açıkladı.
 • 16:27Ankara'da Bazı Yollar Trafiğe KapatıldıAnkara'da bazı yollar 16.00 itibarıyla trafiğe kapatıldı.
 • 16:13Başbakan Davutoğlu NATO Genel Sekreteri ile GörüşecekBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Brüksel ziyareti sırasında NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya gelecek.
 • 15:25İran Kamuoyunda Rus Savaş Uçağının DüşürülmesiTürk hava sahasını ihlal eden Sukhoi Su-24 tipi Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından İranlı devlet yetkilileri birbiri ardına yaptıkları açıklamalarla olaydan Türkiye'nin sorumlu olduğunu öne sürdü.
 • 15:06Rus Basını Çaresizlik GirdabındaRus basını, ülkelerine ait savaş uçağının Türkiye hava sahasını ihlal etmesi nedeniyle düşürülmesine ilişkin haberlerinde "çaresizlik girdabına" girdi.
 • 14:27Ruslara Yapılan Türkiye Anketinin Sonuçları Putin'i KızdıracakRuslara Yapılan Türkiye Anketinin Sonuçları Putin'i KızdıracakRusya'da bir radyoda "Türkiye cezalandırılmalı mı" anketi yapıldı. Dinleyicilerin yüzde 63'ü soruya "Hayır" yanıtını verirken, yüzde 37'sinin cevabı "Evet" oldu.
 • 13:49Çeçen Cumhuriyeti İçkerya Başbakanı'ndan, Türkiye'ye Destek MesajıÇeçen Cumhuriyeti İçkerya Başbakanı'ndan, Türkiye'ye Destek MesajıÇeçen Cumhuriyeti İçkerya Başbakanı Akhmed Zakayev, Rus uçağının düşürülmesi konusunda Türkiye'ye destek verdi.
 • 12:03Rusların S-400 Füze Sistemi ve Moskva Kruvazörü Suriye'ye UlaştıRusların S-400 Füze Sistemi ve Moskva Kruvazörü Suriye'ye UlaştıRusya’nın Suriye sınırında bir Rus uçağının Türkiye tarafından düşürülmesinin ardından bölgeye gönderme kararı aldığı S-400 füze sistemi ile Moskva kruvazörü Suriye'ye ulaştı.
 • 11:45Suriye Sınırında Kullanılan Fırtına ObüsleriSuriye Sınırında Kullanılan Fırtına Obüsleri" Göz Dolduruyor1'inci Ana Bakım Merkezi Komutanlığında yerli imkanlarla üretilen Fırtına obüsleri, manevra kabiliyetleri ve yüksek teknolojik özellikleriyle göz dolduruyor.
 • 11:30Fırtına Obüsleri" Dosta Güven Düşmana Korku VeriyorEMRE AYVAZ - 1'inci Ana Bakım Merkezi Komutanlığında yerli imkanlarla üretilen Fırtına obüsleri, manevra kabiliyetleri ve yüksek teknolojik özellikleriyle göz dolduruyor.
 • 11:21Financial Times: Putin ve Erdoğan Birbirlerini Sınıyorİngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye’nin hava sahasını ihlal eden Rus jetini Suriye sınırında düşürmesinin ardından Vladimir Putin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın birbirlerini sınadığını yazdı.
 • 09:58Financial Times: "Putin ve Erdoğan Birbirlerine Tahammül Edemiyor"İngiliz Financial Times gazetesi Türkiye'nin bir Rus savaş uçağını düşürmesinin ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın birbirlerinin kararlılıklarını sınadığını yazdı.
 • 08:58Economist: NATO Türkiye'den Tutumunu Değiştirmesini İstemeliEconomist: NATO Türkiye'den Tutumunu Değiştirmesini İstemeliHaftalık Economist dergisi, son sayısında başyazılarından birini, Türkiye ile Rusya arasındaki krize ayırdı. Dergi, NATO'dan, Türkiye'ye "davranışını değiştirmesi" çağrısında bulunması gerektiğini yazdı.
 • 07:54Avrupa'da Rus Kabusu! NATO 15 Kez Alarma GeçtiAvrupa'da Rus Kabusu! NATO 15 Kez Alarma GeçtiNATO, eylül 2014 tarihinden beri Rusya'ya ait denizaltı, casusluk ya da savaş uçakları nedeniyle 15 kez alarma geçti.
 • 01:30Hava Sahasını İhlal Eden Rus Savaş Uçağının DüşürülmesiMısır'da Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak, Türkiye'nin egemenliğini savunma konusunda sergilediği tutumu övdü.
 • 00:08Sultan ile Çarın Tarihi MücadelesiSultan ile Çarın Tarihi MücadelesiAtatürk Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Savaş Eğilmez, 24 Kasım’da Türk hava sahasını işgal eden Rus uçağının, Türk savaş uçakları tarafından düşürülmesinin temelinde, iki imparatorluk arasında asırlardır süregelen mücadelenin genetik yansımalarının yatmakta olduğunu ifade ederek, “Başka bir değişle bu ‘Sultanlık’ ile ‘Çarlığın’ tarihi mücadelesinin küçük bir parçasıdır.
 • 23:21Cumhurbaşkanı Erdoğan, France 24'e Konuştu (1)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i aradığını ancak Putin'in bu aramaya dönüş yapmadığını söyledi.
 • 23:07Hava Sahasını İhlal Eden Savaş Uçağının DüşürülmesiPakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Gazi Halilullah, Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesine ilişkin, tarafların konuya ılımlı yaklaşması ve sorunun barışçıl yollarla çözülmesi gerektiğini söyledi.
 • 22:59Steinmeier - Waszczykowski Ortak Basın ToplantısıSteinmeier - Waszczykowski Ortak Basın ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier - Polonya Dışişleri Bakanı Witold Waszczykowski Steinmeier - Waszczykowski görüşmesi- Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier: - "Almanya ve Polonya'nın ilişkileri geçmişte, şu an olduğu gibi iyi olmamıştı" Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Almanya ve Polonya'nın ilişkilerinin şu anki seviyesini korumak istediğini dile getirerek, "Almanya ve Polonya'nın ilişkileri geçmişte, şu an olduğu gibi iyi olmamıştı" dedi.
 • 22:38Steinmeier - Waszczykowski GörüşmesiAlmanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Almanya ve Polonya'nın ilişkilerinin şu anki seviyesini korumak istediğini dile getirerek, "Almanya ve Polonya'nın ilişkileri geçmişte, şu an olduğu gibi iyi olmamıştı" dedi.
 • 20:44Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Putin'i Aradım Ama Şu Ana Kadar Bize Söz Konusu Değil"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ben olaydan bir müddet sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i aradım ama o andan bu ana kadar henüz bize bir dönüş söz konusu değil. Bir dönüş söz konusu olmadığına göre burada tabi neyin nasıl söyleneceği ayrı bir tartışma, müzakere konusudur" dedi.
 • 20:43Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cnn'e KonuştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesine ilişkin, "Burada özür dilemesi gereken biz değiliz. Özür dilemesi gerekenler bizim hava sahamızı ihlal edenlerdir.
 • 19:29Berlin'de Işid'le Mücadele HazırlığıParis saldırılarının ardından Almanya da IŞİD'le mücadeleye katılmaya hazırlanıyor.