SON DAKİKA KARS HABERLERİ

Son Dakika Kars Haberleri

 • 09:36Kars Hediklerle Tırmanıp Kayakla İndilerKars Hediklerle Tırmanıp Kayakla İndilerTürkiye Dağcılık Federasyonu'nun (TDF) 4 üyesi Kars'ta ayaklarına taktıkları hediklerle 2 bin 662 rakımlı Yahni Dağı'na çıkıp, kayakla aşağı indi.
 • 09:36Kars'a İnen Aç Kurtlar 5 Köpeği Telef EttiKars'a İnen Aç Kurtlar 5 Köpeği Telef EttiKars'ta yoğun kış şartları yüzünden doğada aç kalan kurtlar şehir merkezine indi.
 • 01:07Kars'ta 196 Köy ile Ulaşıma Kar EngeliKars'ta 196 Köy ile Ulaşıma Kar EngeliYoğun kar yağışı Kars'ta merkez ve ilçelerin 196 köy ile ulaşımını engelledi.
 • 19:33Derleme - Yurt Genelindeki Kar Yağışı Dolayısıyla Eğitime Ara Verilmesine İlişkin Haberlerimizi...Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime yarın ara verilecek.
 • 18:118 İlde Eğitime Kar Engeli8 İlde Eğitime Kar EngeliYurdun doğu kesimlerinde etkili kar yağışı nedeniyle Kars, Bayburt ve Ağrı'da il genelinde, Erzincan, Muş, Ardahan, Tunceli ve Sivas'da bazı ilçelerde eğitime 1 gün ara verildi.
 • 15:21Kars'ta Okullara 1 Gün Kar TatiliKars'ta Okullara 1 Gün Kar TatiliYoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Kars'ta ilk ve orta dereceli okullar yarın için tatil edildi.
 • 17:45Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde "Sömestr" YoğunluğuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kayak merkezinden detaylar Kayak kayanlar tatilciler Telesiyejden görüntüler Kayak Hocası Murat Cumşitle ile röportaj Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde "sömestr" yoğunluğu Türkiye'nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde yarıyıl tatilinin son günlerinde yoğunluk oluştu Türkiye'nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde, yarı yıl tatilinin son günlerinde yoğunluk yaşanıyor.
 • 14:15Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde "Sömestr" YoğunluğuTürkiye'nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde, yarı yıl tatilinin son günlerinde yoğunluk yaşanıyor.
 • 12:22Hdp'li Bilgen; İthal Et Üreticiyi Ciddi Şekilde Sıkıntıya SokacaktırHdp'li Bilgen; İthal Et Üreticiyi Ciddi Şekilde Sıkıntıya SokacaktırHalkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ayhan Bilgen, ithal etin üreticiyi ciddi şekilde sıkıntıya sokacağını söyledi.
 • 11:22Doktor İzinde Diye Acil Servisi Kapatmak İsteniyor' İddiasıDoktor İzinde Diye Acil Servisi Kapatmak İsteniyor' İddiasıHalkların Demokrasi Partisi (HDP) Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Hastanesi'nde bir doktorun izinde olması dolayısı ile acil servisin kapatılmasını talep etmek gibi durumla karşı karşıya kalındığını ileri sürdü.
 • 05:24Akdağ: Akdağ: "Ak Parti İktidarı Olarak Zorbalığa, Zulme, Şiddete Asla Fırsat Vermeyiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Recep Akdağ'ın konuşması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akdağ: -"Bir taraftan Kandil'in talimatlarıyla hareket edip öbür taraftan özgürlüklerden, demokrasiden, insan haklarından bahsedenler aslında resmen bir tiyatro sergiliyorlar" "İstikrar ve huzur içinde bulunmak şartıyla biz bölgeye yatırımcı getirmek durumundayız, buradaki yatırımcılarla bölgeye gelecek yatırımcıları ortak yatırımlara yönlendirmek durumundayız ki, genç bir nüfusumuz olan Kuzeydoğu Anadolu bölgesinde gençlerimize istihdam alanları açalım, gençlerimizin yolunu açalım" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Recep Akdağ, "Bir taraftan Kandil'in talimatlarıyla hareket edip öbür taraftan özgürlüklerden, demokrasiden, insan haklarından bahsedenler aslında resmen bir tiyatro sergiliyorlar" dedi.
 • 03:33AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akdağ AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Recep Akdağ, "Bir taraftan Kandil'in talimatlarıyla hareket edip öbür taraftan özgürlüklerden, demokrasiden, insan haklarından bahsedenler aslında resmen bir tiyatro sergiliyorlar" dedi.
 • 01:57Kars'ta Başkanlık Sistemi KonuşulduKars'ta Başkanlık Sistemi KonuşulduAK Parti AR-GE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ, Kars’ta Sivil Toplum Kuruluşları ve Muhtarlarla yemekte bir araya geldi.
 • 16:06Orman ve Su İşleri 13. Bölge Müdürlüğü Koordinasyon ToplantısıOrman ve Su İşleri 13. Bölge Müdürlüğü'nün 2 gün sürecek koordinasyon toplantısı Ardahan'da başladı.
 • 15:46Serka'dan Ağrı'ya 45 Milyon Lira DestekSerhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Ağrı Koordinatörü Ceren Kurğa, SERKA tarafından son 5 yılda Ağrı'da 120 projeye 45 milyon lira desetk sağlandığını bildirdi.
 • 15:03Kayakta Ağrı RüzgarıKayakta Ağrı RüzgarıKars’ta yapılan Kayaklı Koşu A Ligi 2. Ayak Yarışması’nda Ağrılı sporcular büyük başarı gösterdi.
 • 14:44Moda Tasarım Öğrencilerinden Tüyap'ta DefileModa Tasarım Öğrencilerinden Tüyap'ta Defileİstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu Moda Tasarım Programı öğrencileri, yıl sonu defilesi olarak hazırladıkları koleksiyonu TÜYAP Fuar Merkezi’nde meraklılarıyla buluşturdu.
 • 13:08Türkiye'de En Fazla Göç Veren İl KarsTürkiye'de En Fazla Göç Veren İl KarsTürkiye'de 2015 yılında nüfusuna oranla en fazla göç veren il Kars olduğu ortaya çıktı.
 • 12:43AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akdağ Kars'taAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Recep Akdağ, "Kalkınma için zenginleşme için gelişme için yapacağımız çok iş var ama bu zalim terör gruplarının ülkemizdeki hareketlerini, baskılarını, vatandaşlarımıza artık hayatı zehir eden zulümlerini de ortadan kaldırmak şu an hükümetimizin bir numaralı hedefidir" dedi.
 • 12:27AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akdağ'dan 'Terör' AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akdağ'dan 'Terör' AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Recep Akdağ, "Zalim terör gruplarının ülkemizdeki hareketlerini, baskılarını vatandaşımıza hayatı zehir eden zulümlerini ortadan kaldırmak şuan hükümetin bir numaralı hedefidir" dedi.
 • 10:24Kuyucuk Kuş Cenneti'ne Yem BırakıldıKuyucuk Kuş Cenneti'ne Yem BırakıldıKars'ta, Ulusal Sulak Alan Komisyonu tarafından 2009 yılında Türkiye'nin 13'üncü Ramsar Alanı ilan edilen, 456 hektar alanda 156 bitki ve 211 kuş türüne ev sahipliği yapan Kuyucuk Kuş Cenneti'nde göç edemeyen kuşlar için yem bırakıldı.
 • 07:52Belediyespor Yönetiminden Başkan Karaçanta'ya ZiyaretBelediyespor Yönetiminden Başkan Karaçanta'ya ZiyaretBelediye Spor Kulübü Başkanı Arda Soner Tatlı,Kulüp Antrenörü Hüseyin Bedel,Kulüp Yöneticileri Hüseyin Polat ve Ferit Yenice,Takım Kaptanı Ziya Yokuş ile birlikte Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’yı ziyaret etti.
 • 06:54Kars-Cennet'in Kuşlarına YemKars-Cennet'in Kuşlarına YemKars'ta 456 hektar büyüklüğünde, Ulusal Sulak Alan Komisyonu tarafından 2009 yılında Türkiye'nin 13. Ramsar Alanı ilan edilen, 156 bitki, 211 kuş türüne ev sahipliği yapan Kuyucuk Kuş Cenneti'nde göç edemeyen kuşlar için yem bırakıldı.
 • 21:20Tkf Kayaklı Koşu A Grubu İkinci Ayak YarışlarıTkf Kayaklı Koşu A Grubu İkinci Ayak YarışlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kayak yarışmalarından görüntüler TKF Yönetim Kurulu Üyesi ve Kars Kayak İl Temsilcisi Şinasi Yıldız'la röportaj Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ali Koçak'la röportaj Madalya töreni TKF Kayaklı Koşu A Grubu İkinci Ayak Yarışları Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) Kayaklı Koşu A Grubu İkinci Ayak Yarışları, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yapıldı.
 • 17:05Tkf Kayaklı Koşu A Grubu İkinci Ayak YarışlarıTürkiye Kayak Federasyonu (TKF) Kayaklı Koşu A Grubu İkinci Ayak Yarışları, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yapıldı.
 • 16:39Sevgi EvleriSevgi Evleri" Çocukları Kayağın Keyfini YaşadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kayak merkezinden görüntüler Sevgi evleri çocuklarının kayak kayması,telesiyej gezintisinden görüntüler Kaymakam Yusuf İzzet Karaman ile röportaj Iğdır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adem Safa ile röportaj Çocuklarla kısa kısa röportajlar "Sevgi Evleri" çocukları kayağın keyfini yaşadı Iğdır'da devlet koruması altında bulunan çocuklar, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde konuk edildi Iğdır'daki "Sevgi Evleri"nde yaşayan çocuklar, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bulunan Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde keyifli vakit geçirdi.
 • 15:41Hdp'li Bilgen'den 'Akademisyenlere Soruşturma' TepkisiHdp'li Bilgen'den 'Akademisyenlere Soruşturma' TepkisiHalkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, dün itibariyle Ankara Üniversitesi ve birçok üniversitede akademisyenlere yönelik açılan soruşturmalara tepki gösterdi.
 • 15:29Sevgi Evleri" Çocukları Kayağın Keyfini YaşadıIğdır'daki "Sevgi Evleri"nde yaşayan çocuklar, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bulunan Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde keyifli vakit geçirdi.
 • 14:47Hdp'li Bilgen: Kabe'de Tezahürat İslam Ülkelerinin Tepkisine Neden OlduHdp'li Bilgen: Kabe'de Tezahürat İslam Ülkelerinin Tepkisine Neden OlduHalkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, ülke gündeminde çok can yakıcı sorunlar olmasına rağmen hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem de Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yurt dışında olmasının ciddi bir talihsizlik olduğunu belirtti.
 • 13:06Anayasa Mutabakat Komisyonunun ToplanmasıHDP Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, TBMM Anayasa Mutabakat Komisyonunun ilk toplantısını yapmasına ilişkin, "Meclis Başkanı'nın siyasi partilerin temsilcilerini, siyasi partilerin uzlaşma komisyonuna verdiği üyeleri bir araya getirmesini önemsiyoruz" dedi.
 • 12:59Hdp Parti Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen Açıklamalarda BulunduHdp Parti Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen Açıklamalarda BulunduHalkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Kars’ta çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 • 12:02Doğu Anadolu'da KışDoğu Anadolu Bölgesi'nde en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 25 dereceyle Kars'ta ölçüldü.
 • 09:22Üç Leylek Eksi 25 Derece Soğukta Kars'ta KaldıÜç Leylek Eksi 25 Derece Soğukta Kars'ta KaldıHavaların soğumasıyla birlikte sıcak bölgelere göç eden leyleklerden üçü eksi 25 derece soğukta Kars’ta kaldı.
 • 07:29Kars- Sarıkamış Şehitliği Ziyaretçi Rekoru KırıyorKars- Sarıkamış Şehitliği Ziyaretçi Rekoru KırıyorSarıkamış Harekatı (1914- 15) sırasında Rus birliklerini püskürtmek isterken ağır kış koşullarına yenik düşerek şehit olan binlerce Mehmetçik için Ali Sofu Köyü yakınına yaptırılan şehitliğin kış mevsiminde bile ziyaretçisi bulunuyor.
 • 11:14Arpaçay'da Karla Mücadele ÇalışmlarıArpaçay'da Karla Mücadele ÇalışmlarıKars’ın Arpaçay İlçesi’nde kar yağışının durmasıyla birlikte karla mücadele çalışmalarına hız verildi.
 • 19:32İzinsiz Eylem Yapan 4 Kişi Tutuklandıİzinsiz Eylem Yapan 4 Kişi TutuklandıKars’ın Kağızman ilçesinde Güneydoğu’daki izinsiz eylem düzenleyen gruba polis müdahale etti.
 • 17:25Eğitimi Tamamlayan Girişimciler Belgelerini AldıKars KOSGEB İl Müdürlüğü ve Sarıkamış Değişim Derneği işbirliğiyle düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan 59 kursiyere törenle sertifikaları verildi.
 • 12:21Ovacıklı Kayakcılar Yarışmalara HazırKars'ın Sarıkamış ilçesinde yapılacak kayak yarışmalarına katılacak Ovacıklı kayakçılar, yaptıkları son antrenmanla hazırlıklarını tamamladı.
 • 11:16Kars'ın Tek Sıcak Demir Ustası Çıraksız KaldıKars'ın Tek Sıcak Demir Ustası Çıraksız KaldıKars'ta 64 yaşındaki sıcak demir ustası Maksut Ak, mesleğinin her geçen yıl yok olmaya yüz tuttuğunu, artık çırak dahi bulamadığını söyledi.
 • 13:49Doğu'yu Soğuklardan Kar Yağış KurtaracakDoğu'yu Soğuklardan Kar Yağış KurtaracakDoğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan şiddetli soğukların beklenen kar yağışı ile birlikte azalacağı açıklandı.
 • 13:07Doğu Anadolu'da KışDoğu Anadolu Bölgesi'nde en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 15 dereceyle Kars ve Ardahan'da ölçüldü.
 • 12:58İzinsiz Eyleme Polis Müdahalesi: 5 Gözaltıİzinsiz Eyleme Polis Müdahalesi: 5 GözaltıKars’ın Kağızman ilçesinde Güneydoğu’daki terör operasyonlarını protesto etmek için izinsiz eylem düzenleyen gruba polis müdahale etti.
 • 10:12Akülü Sandalyeyle Günde 14 Kilometre YolAkülü Sandalyeyle Günde 14 Kilometre YolKars'a 7 kilometre uzaklıktaki Karacaören Köyü'ne akülü tekerlekli sandalye ile gidip- gelen 43 yaşındaki Durbaba Satılmış, dondurucu soğuklar ve sokak köpekleri ile mücadele ediyor.
 • 10:09Beyaz Gelinlikli Ani DiyarıBeyaz Gelinlikli Ani DiyarıGeçmişinden bugüne kadar kadim topraklarında köklü bir tarih barındıran Kars’ın Ani Ören Yeri, kış gelince tüm çehresiyle beyaz gelinliğe büründü.
 • 02:47Akülü Sandalyeyle Günde 14 Kilometre YolAkülü Sandalyeyle Günde 14 Kilometre YolKars'ta minibüslerde engelli merdiveni olmadığı için 7 kilometrelik mesafeyi akülü sandalyesiyle gidip-gelen engelli Durubaba Satılmış, dondurucu soğukla mücadele ediyor.
 • 14:48Kars ve Sarıkamış Emitt'te İlgi Odağı OlduSarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Kars ve Sarıkamış'ın, 20. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT 2016) açılan satantla ilgi odağı olduğunu bildirdi.
 • 14:42Soğuklar Kars'ta Hes Barajını DondurduSoğuklar Kars'ta Hes Barajını DondurduKars’ta hava sıcaklığının eksi 30 dereceye kadar düşmesiyle Dereiçi mevkiinde bulunan Hidroelektrik Santrali Barajı dondu.
 • 11:45Kars'ta 'Atreyder' ile Kar TemizliğiKars'ta 'Atreyder' ile Kar TemizliğiKars'ın Selim İlçesi'ne bağlı Kekeç köyünde yaşayan 20 yaşındaki Furkan Ekinci, evlerinin yolunda biriken karları temizlemek için atından yararlanarak 'atreyder' sistemi geliştirdi.
 • 11:17Cıbıltepe'de Sömestr YoğunluğuKars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde yarıyıl tatili yoğunluğu yaşanıyor.
 • 06:17Kars- Atreyder' ile Karla MücadeleKars- Atreyder' ile Karla MücadeleAtreyder' ile karla mücadele Kars'ın Selim İlçesi'ne bağlı Kekeç Köyü'nde yaşayan 20 yaşındaki Furkan Ekinci, evlerinin yolunda biriken karları temizlemek için 'atreyder' sistemi geliştirdi.