SON DAKİKA KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Son Dakika Karayolları Genel Müdürlüğü Haberleri

 • 14:26İzmit Kandıra Arası Duble Oluyorİzmit Kandıra arasının 2 gidiş 2 geliş duble yol olması için ihale, 8 Ekim 2015’te yapılacak.
 • 14:14Ilık Karışım Asfalt Teknoloji ve Uygulamaları ÇalıştayıTÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Kimya Enstitüsü ile Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) Araştırma ve Geliştirme Daire Başkanlığınca yürütülen, ucuz ve çevreci özellikleriyle öne çıkan "ılık karışım asfalt teknoloji ve uygulamaları" düzenlenen çalıştayla tanıtıldı.
 • 13:468. Uluslararası Çelik Köprüler Sempozyumu için Geri SayımECCS koordinasyonunda TUCSA tarafından İstanbul'da düzenlenen sempozyum, 36 ülkeden 200'e yakın kişiyi bir araya getirecek
 • 11:568. Uluslararası Çelik Köprüler Sempozyumu 14 Eylül'de Başlayacak8. Uluslararası Çelik Köprüler Sempozyumu, 14-16 Eylül tarihlerinde İstanbul'da, Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) tarafından gerçekleştirilecek.
 • 10:21Türkiye'de Beton Yol Kullanımı Hızla ArtıyorTürkiye'de Beton Yol Kullanımı Hızla ArtıyorAsfalt yollarda gözlenen tekerlek oturma izleri ve çökmelerine karşı en etkili çözüm olan "silindirle sıkıştırılmış beton yollar" Türkiye'de hızla yaygınlaşıyor.
 • 09:19Karayollarında DurumKarayollarında üst yapı onarım ve yenileme ile yol yapım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 12:46Sel ve Heyelanın Ardından Arama ve Temizlik Çalışmaları SürüyorSel ve Heyelanın Ardından Arama ve Temizlik Çalışmaları SürüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Selden zarar gören trılardan görüntü, - Zarar gören tırların başka araçlara yüklenip götürülmesi, - Kayıp kişileri arama çalışmaları, - İşyeri zarar gören Yücel Akbıyık ile röportaj, - İneğini evinin balkonuna çıkaran Havva Topaloğlu, - Havva Topaloğlu ile röportaj, Artvin'deki sel ve heyelan- Sel ve heyelanın ardından yaralarının sarılması için 862 personel, 282 iş makinesi ve 2 helikopter ile çöp ve molozların temizlenmesi çalışmaları devam ediyor- Kayıp 3 kişinin bulunması için Hopa ve Sugören Deresi üzerinde başlatılan çalışmalar JAK, AFAD ve Sahil Güvenlik ekiplerince sürdürülüyor Hopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanların ardından yaraların sarılması için 862 personel, 282 iş makinesi ve 2 helikopterle çöp ve molozların temizlenmesi çalışmaların yürütülüyor.
 • 12:20Artvin'deki Sel ve HeyelanHopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanların ardından yaraların sarılması için 862 personel, 282 iş makinesi ve 2 helikopterle çöp ve molozların temizlenmesi çalışmaların yürütülüyor.
 • 20:19Vali Kaban ve Beraberindeki Heyet Heyelan BölgesindeVali Kaban ve Beraberindeki Heyet Heyelan BölgesindeZonguldak Valisi Ali Kaban ve beraberindeki heyet Devrek’teki heyelan bölgesinde incelemelerde bulundu.
 • 12:54Karayolları Genel Müdürlüğüne Kartal AtandıKarayolları Genel Müdürü Cahit Turhan'ın emekliye ayrılmasının ardından yerine Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürü İsmail Kartal atandı.
 • 12:33Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin'deki Sel ve HeyelanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Selin ardından esnafın temizlik çalışmaları, - Bahadır Sarıoğlu ile röportaj, - İbrahim Topçu ile röportaj, Artvin'deki sel ve heyelan- Karayolları ve çevre illerden gelen belediye ekiplerince Karadeniz Sahil Yolu'ndaki çöp ve molozlar temizleniyor - Kayıp 3 kişinin bulunması için Hopa Deresi üzerinde başlatılan çalışmalar JAK, AFAD ve AKUT ekiplerince sürdürülüyor Artvin'in Hopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanların ardından yol ve sokakların temizlenmesi için çalışma yürütülüyor.
 • 11:35Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin'in Hopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanların ardından yol ve sokakların temizlenmesi için çalışma yürütülüyor.
 • 09:29Karayolları'nda Taşeron İşçilerin Kadro SevinciKarayolları'nda Taşeron İşçilerin Kadro SevinciKarayolları 87. Şube Şefliği’nde çalışan taşeron işçiler kadroya geçiş sözleşmelerini imzaladı.
 • 16:10Vali Karaloğlu, Köprülü Kavşakta İncelemelerde BulunduBursa Valisi Münir Karaloğlu, inşaatı devam eden Misi Köprülü Kavşağı ve bölünmüş yolda incelemelerde bulundu.
 • 14:44Dağ İlçelerini Merkeze Bağlayan Yol İnşaatında Sona Gelindi Bursa Valisi Münir Karaloğlu, inşaatı devam eden ve sona gelinen Misi Köprülü Kavşağı ve bölünmüş yol inşaatını gezerek müteahhit firmadan bilgi aldı.
 • 13:50Merkez Otoban Bağlantısı Yapım AşamasındaMerkez Otoban Bağlantısı Yapım AşamasındaDüzce OSB ve inşaatının büyük bir kısmı tamamlanan şehirlerarası otobüs terminalini otobana bağlayacak ve kamulaştırma çalışmaları Düzce Belediyesi tarafından hızla devam eden Düzce-Merkez otoban kavşağı için Karayolları Genel Müdürlüğü düğmeye bastı.
 • 08:43Karayollarında DurumKarayollarının yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanacak.
 • 12:08Türkiye'de Beton Yol Kullanımı Hızla ArtıyorAsfalt yollarda gözlenen tekerlek oturma izleri ve çökmelerine karşı en etkili çözüm olan "silindirle sıkıştırılmış beton yollar" Türkiye'de hızla yaygınlaşıyor.
 • 11:29Türkiye'de Beton Yol Kullanımı Hızla ArtıyorTürkiye'de Beton Yol Kullanımı Hızla ArtıyorAsfalt yollarda gözlenen tekerlek oturma izleri ve çökmelerine karşı en etkili çözüm olan "silindirle sıkıştırılmış beton yollar" Türkiye'de hızla yaygınlaşıyor.
 • 14:19Didimli Turizmciden Tabela ÖnerisiDidimli Turizmciden Tabela ÖnerisiTurizm beldelerinden Kuşadası ile Bodrum arasında kalan Didim Dünyadaki en büyük Apollon tapınmağı olmasına rağmen yön levhalarında bir çok yabancı turistin bile bilmediği İkiz anlamına gelen Didyma adı ile gösteriliyor.
 • 09:18Otoyol ve Köprüler Para Bastı Ama Gişelerde Trafik Çilesi KatlandıOtoyol ve Köprüler Para Bastı Ama Gişelerde Trafik Çilesi KatlandıKöprü ve otoyollar ilk 7 ayda 504 milyon TL para bıraktı. Başka bir alternatifi olmayan gişelerin gelirleri katlanırken, trafik yoğunluğu ise vatandaşları canından bezdirdi.
 • 13:59Köprü ve Otoyolların 7 Aylık Geliri 500 Milyon Lirayı AştıKöprü ve otoyollardan bu yılın Ocak-Temmuz döneminde 504 milyon 950 bin 526 lira gelir elde edildi.
 • 08:34Karayollarında DurumKarayollarının üst yapı, yol genişletme ve yol yapım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 08:39Karayollarında DurumKarayollarının üst yapı, yol genişletme ve yol yapım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 19:59Kastamonu'ya 500 Milyon TL'lik YatırımKastamonu'ya 500 Milyon TL'lik YatırımKastamonu’da yaklaşık 20 yıldır sürdürülen Kırık Barajı Projesi, Kalkınma Bakanlığı’nın 2015 yılı yatırım programına alındı.
 • 14:12Hiç Geçmediği Otoban Gişelerinden Traktöre Ogs İhlali Cezası GönderildiHiç Geçmediği Otoban Gişelerinden Traktöre Ogs İhlali Cezası GönderildiKırklareli'nin Vize ilçesinde bir köylünün traktörüne hiç geçiş yapmadığı otoban gişelerinden 79,75 TL'lik OGS ihlali cezası gönderildi.
 • 12:20Muratpaşa'daki Su KesintileriAntalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü, dün akşam Muratpaşa ilçesinin bazı mahallelerinde yaşanan su kesintisinin Demokrasi Kavşağı’nda (Tedaş Kavşağı) sürdürülen Köprülü alt geçit çalışmaları sırasında su nakil hatlarının zarar görmesi nedeniyle yaşandığını belirtti.
 • 17:17Başkan Çelik, Karayolları Yetkilileriyle GörüştüKayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Karayolları Bölge Müdürü Aydın Doğan ve Bölge Müdürlüğü bürokratları ile bir araya geldi.
 • 16:16Şehre İz Bırakacak İşler YapıyoruzŞehre İz Bırakacak İşler Yapıyoruz"Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Karayolları Bölge Müdürü Aydın Doğan ve Bölge Müdürlüğü bürokratları ile bir araya geldi.
 • 09:59Elbistan-malatya Karayolu Çed Raporu Kabul EdildiElbistan-malatya Karayolu Çed Raporu Kabul EdildiElbistan ile Malatya arasında ulaşımı sağlayan ve Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Darıca Mahallesine kadar uzanan yaklaşık 45 kilometrelik yolun, bölünmüş yol olarak yapılması amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında oluşturulan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu tarafından kabul edildi.
 • 12:35Başkan Toltar, İmo'lu Meslektaşlarıyla Köprüyü GezdiBaşkan Toltar, İmo'lu Meslektaşlarıyla Köprüyü GezdiDilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, İMO üyeleri ile birlikte Körfez Geçiş Köprüsü İnşaatı’nı gezdi.
 • 14:04Çanakkale Boğaz Geçişinde Üçlü İşbirliğiÇanakkale Boğaz Geçişinde Üçlü İşbirliğiÇanakkale Boğaz Geçişi projesinde yapılacak çalışmalar için, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Karayolları Genel Müdürlüğü ve İstanbul Teknik Üniversitesi arasında proje protokolü imzalandı.
 • 17:00Seçimden Önce Karayolları Taşeron İşçilerine Kadro Sözü Yerine Getirilmedi7 Haziran genel seçimleri öncesi Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesindeki 6 bin taşeron işçi için verilen kadro sözü halen yerine getirilmedi.
 • 10:10Haymana Cazibe Merkezi Olma YolundaHaymana Cazibe Merkezi Olma YolundaYer altı ve yer üstü zenginliklere sahip olmasına rağmen uzun yıllar ihmal edilen Haymana ilçesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanmasının ardından kalkınmada iddialı adımlar atmaya başladı.
 • 14:20Başkan Gül'den Karayolları'na TeşekkürKemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, yapımı devam eden kavşak çalışmaları için Karayolları Genel Müdürlüğü'ne teşekkür etti.
 • 16:11Milletvekili Koca Gündoğdu Soru Önergesini Ağır EleştirdiMilletvekili Koca Gündoğdu Soru Önergesini Ağır EleştirdiEskişehir AK Parti Milletvekili Salih Koca, CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel’in, Gündoğdu mahallesine ilişkin verdiği soru önergesinin baştan sona yanlışlarla dolu olduğunu ifade ederek, Yüksel’i eleştirdi.
 • 15:23Başkan Gümrükçüoğlu Sanayi Esnafıyla Bir Araya GeldiBaşkan Gümrükçüoğlu Sanayi Esnafıyla Bir Araya GeldiTrabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İpekyolu Sanayi Sitesi Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği’ni ziyaret ederek sanayi esnafıyla fikir alışverişinde bulundu.
 • 17:57Edirne'den Kısa KısaKeşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, ilçedeki sinyalizasyonlar ile ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladıklarını belirtti.
 • 09:09Bölge Trafik İstasyonunun Hgs YoğunluğuBölge Trafik İstasyonunun Hgs YoğunluğuDüzce’nin Kaynaşlı İlçesi’nde bulunan Şehit Yalçın Güzeler Bölge Trafik Denetleme İstgasyon Müdürlüğü görevlileri, son günlere karayollarının denetimi ve trafik güvenliği uygulamalarından çok bilinçsiz sürücülerle uğraşıyor.
 • 17:43Van - İzmir'de Viyadük Kazasında Ölen 3 İşçi Van'da Toprağa VerildiVan - İzmir'de Viyadük Kazasında Ölen 3 İşçi Van'da Toprağa Verildiİzmir'de viyadük kazasında ölen 3 işçi Van'da toprağa verildi Kenan AŞÇIOĞLU/ERCİŞ(Van), (DHA)- İZMİR- Çanakkale otoyolu Koyundere Mevkii'nde viyadük inşaatında beton dökümü sırasında çelik konstrüksiyon iskelenin çökmesi sonucu ölen işçilerden 40 yaşındaki Mehmet Reşit Işık, 22 yaşındaki Hakan Bilmez ile Sefer Aslan Van'ın Erciş İlçesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • 11:28İzmir'de Viyadük Kazasında Ölen 3 İşçi Van'da Toprağa Verildiİzmir'de Viyadük Kazasında Ölen 3 İşçi Van'da Toprağa Verildiİzmir'de viyadük inşaatında beton dökümü sırasında çelik konstrüksiyon iskelenin çökmesi sonucu ölen işçilerden üçü Van'ın Erciş İlçesinde toprağa verildi.
 • 10:30Körfez Köprüsünün Geçiş Ücreti Dudak UçuklatıyorKörfez Köprüsünün Geçiş Ücreti Dudak UçuklatıyorKörfez köprüsünün 2010'da temeli atılırken geçiş ücreti 35 dolar KDV olarak açıklanmıştı. Kur o tarihte 1.43 iken 60 lira olan geçiş ücreti, bugün dolar 2.79 olunca ikiye katlandı.
 • 09:59İzmir'de Ölen 3 İşçi Erciş'te Toprağa Verildiİzmir'de Ölen 3 İşçi Erciş'te Toprağa VerildiVAN (İHA) – İzmir’de köprü iskelesinin çökmesi sonucu enkaz altında kalarak hayatını kaybeden 4 işçiden 3’ü Van’ın Erciş ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • 02:06Köprü İskelesindeki Çökme - 3 İşçi, Toprağa VerildiKöprü İskelesindeki Çökme - 3 İşçi, Toprağa VerildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Havalimanından cenazelerin alınışı- Araçların alandan ayrılışı- Cenazelerin Erciş'e getilimesi- Çocuğun ağlaması- Kabristana defin edilmesi ve hocanın telkin okuması İzmir'de köprü iskelesindeki çökme- Kazada hayatını kaybeden 3 işçi, Van'da toprağa verildi İzmir çevre yolunun Menemen kesimindeki köprü iskelesinin çökmesi sonucu enkaz altında kalarak yaşamını yitiren 3 işçi, Van'ın Erciş ilçesinde toprağa verildi.
 • 00:44İzmir'de Köprü İskelesindeki Çökmeİzmir'de Köprü İskelesindeki Çökmeİzmir çevre yolunun Menemen kesimindeki köprü iskelesinin çökmesi sonucu enkaz altında kalarak yaşamını yitiren 3 işçi, Van'ın Erciş ilçesinde toprağa verildi.
 • 16:22İzmir'de Köprü İskelesindeki Çökmeİzmir çevre yolunun Menemen kesimindeki köprü iskelesinin çökmesi sonucu enkaz altında kalarak yaşamını yitiren 4 işçinin cenazeleri İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsilerinin ardından ailelerine teslim edildi.
 • 15:39İşçilerin Cenazeleri Adli Tıp'tan Alındıİşçilerin Cenazeleri Adli Tıp'tan Alındıİzmir’de viyadük inşaatında iskelenin yıkılması sonucu göçük altında kalan 4 işçinin cenazesi, yakınları tarafından İzmir Adli Tıp Kurumu’ndan alındı.
 • 13:55Trabzon'da Yıkım GerginliğiTrabzon'da Yıkım GerginliğiTrabzon’un Karşıyaka Mahallesi’nde Kanuni Yolu için yıkım kararı alınan binanın yıkımı sırasında bina sahipleri ile yetkililer arasında kısa süreli gerginlik yaşanırken, binanın yıkımı için polis ekipleri hazır bekledi.
 • 13:53aşkan Dündar Körfez Geçiş Köprüsü'nü GezdiOsmangazi Belediye Başkanı, İstanbul-İzmir arasını 3,5 saatte indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir otoyol projesinin en önemli bölümü olan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü inşaatını gezdi.
 • 13:45Dündar Körfez Geçiş Köprüsü'nü GezdiDündar Körfez Geçiş Köprüsü'nü GezdiOsmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İstanbul-İzmir arasını 3,5 saatte indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir otoyol projesinin en önemli bölümü olan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü inşaatını gezdi.