06:5700
SON DAKİKA IRAK HABERLERİ

Son Dakika Irak Haberleri

   

  Gül: (Işid Konusu) Türkiye'ye Haksızlık Ediliyor

  Gül: (Işid Konusu) Türkiye'ye Haksızlık Ediliyor

  Onbirinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, radikal selefi IŞİD örgütüyle mücadelede Türkiye'ye haksızlık edildiğini söyledi. (Bugün 03:37)

   

  Abdullah Gül Londra'dan Dünya'ya Yardım Çağrısında Bulundu

  Abdullah Gül Londra'dan Dünya'ya Yardım Çağrısında Bulundu

  Onbirinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Chatham House'da konuşmacı olarak katıldığı konferansta, "Bizim üzerimizden yükün alınması gerekiyor. (Bugün 02:30)

   

  Onbirinci Cumhurbaşkanı Gül, Chatham House'da

  Onbirinci Cumhurbaşkanı Gül, Chatham House'da

  Onbirinci Cumhurbaşkanı Gül, Londra'da- Gül, Chatham House düşünce kuruluşunda konuştu (2): "Parlamenter sistemin daha uygun olduğunu düşündüğümü herkes biliyor ama tabii ki başkanlık sisteminin de demokratik olmadığını söyleyemezsiniz"- "Bir ülkenin demokratik olması sağlandığı sürece, o artık halkın tercihidir, başkanlık sistemi olur veya parlamentersistem olur"- "Irak'ta Kürt bölgesinin bağımsızlığını ilan etmesinin, bölgeyi ayrı bir istikrarsızlığın içerisine sokacağıkanaatindeyiz"LONDRA (Bugün 02:17)

   

  Onbirinci Cumhurbaşkanı Gül: 'Işid Politik Bir Hareket'

  Onbirinci Cumhurbaşkanı Gül: "Işid Politik Bir Hareket"

  Onbirinci Cumhurbaşkanı Gül, Londra'da- Gül, Chatham House düşünce kuruluşunda konuştu (1): - "IŞİD politik bir hareket. Dini bir hareket olarak görürsek çok yanılırız"- "Ben IŞİD'in bölgede ideolojik bir tehdit olduğunu hiçbir zaman düşünmem. Türkiye'ye ideolojik bir tehdidi söz konusu olamaz"LONDRA (AA) - Onbirinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, IŞİD'in dini değil, politik bir hareket olduğunu söyleyerek, "Ben IŞİD'in bölgede ideolojik bir tehdit olduğunu hiçbir zaman düşünmem. Türkiye'ye (Bugün 01:30)

   

  Bağdat'ta Gaz Sıkıntısı

  Irak Petrol Bakanlığı, Bağdat'ta yaşanan gaz sıkıntısını gidermek için tüp dolum miktarını artırdı. (Bugün 01:03)

   

  Yyü, Yabancı Öğrencilerini Gecede Buluşturdu

  Yyü, Yabancı Öğrencilerini Gecede Buluşturdu

  YYÜ'deki yabancı öğrenciler gecede buluştu- YYÜ'de 17 farklı ülkeden 200'ün üzerinde lisansüstü eğitim gören öğrenci, düzenlenen gecede bir araya geldi- BBAUM Müdürü Doç. Dr. Çelik: "İkinci dönem için yarından itibaren ilana çıkıyoruz. (Bugün 00:58)

   

  Onbirinci Cumhurbaşkanı Gül, Londra'da

  Gül, Chatham House düşünce kuruluşunda konuştu (2): "Parlamenter sistemin daha uygun olduğunu düşündüğümü herkes biliyor ama tabii ki başkanlık sisteminin de demokratik olmadığını söyleyemezsiniz" "Bir ülkenin demokratik olması sağlandığı sürece, o artık halkın tercihidir, başkanlık sistemi olur veya. (Bugün 00:57)

   

  Irak Başbakanı İbadi, Cumhurbaşkanı Masum ile Bir Araya Geldi

  Irak Başbakanı Haydar el İbadi, Cumhurbaşkanı Fuad Masum ve Meclis Başkanı Selim el Cuburi ile bir araya geldi. (Bugün 00:31)

   

  Onbirinci Cumhurbaşkanı Gül, Londra'da

  Gül, Chatham House düşünce kuruluşunda konuştu (1): "IŞİD politik bir hareket. Dini bir hareket olarak görürsek çok yanılırız" "Ben IŞİD’in bölgede ideolojik bir tehdit olduğunu hiçbir zaman düşünmem. Türkiye'ye ideolojik bir tehdidi söz konusu olamaz" (Dün 23:28)

   

  Yyü'deki Yabancı Öğrenciler Gecede Buluştu

  YYÜ'de 17 farklı ülkeden 200'ün üzerinde lisansüstü eğitim gören öğrenci, düzenlenen gecede bir araya geldi BBAUM Müdürü Doç. Dr. Çelik: "İkinci dönem için yarından itibaren ilana çıkıyoruz. (Dün 23:24)

   

  Çözüm Süreci, Sorunlar ve Çözüm Önerileri' Konferansı

  Çözüm Süreci, Sorunlar ve Çözüm Önerileri" Konferansı

  "Çözüm Süreci, Sorunlar ve Çözüm Önerileri" konferansı- Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Başkanı Prof. Dr. Hakyemez: - "Bölge insanı, herkes şiddetin ne kadar sakıncalı bir yol olduğunu gördü. (Dün 20:20)

   

  Çavuşoğlu, İran Büyükelçisi Bıkdeli'yi Kabul Etti

  Bıkdeli, Çavuşoğlu'nu aşırıcılığa karşı düzenlenecek uluslararası konferans için İran'a davet etti. (Dün 20:04)

   

 

  Arap Gazetesi: IŞİD'i Saddam'ın Subayları Eğitiyor

  Arap Gazetesi: IŞİD'i Saddam'ın Subayları Eğitiyor

  Devrik lider Saddam Hüseyin dönemindeki üst düzey subayların, Musul'daki IŞİD militanlarına eğitim verdiği öne sürüldü. (Dün 17:25)

   

  'Suriye'deki Mesele Devam Ettiği Sürece Yeni Göç Dalgaları Kapıdadır'

  "Suriye'deki Mesele Devam Ettiği Sürece Yeni Göç Dalgaları Kapıdadır"

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Suriye'deki mesele devam ettiği sürece maalesef yeni göç dalgaları kapıdadır." dedi. (Dün 17:25)

   

  Kerkük'te Nefes Kesen Işid Operasyonu

  Irak’ın Kerkük şehrinde güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonda, IŞİD militanı oldukları bildirilen 13 şüpheli göz altına alındı. (Dün 17:15)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  Kerkük'te terör örgütü IŞİD'e bağlı çalışan şebekenin çökertildiği belirtildi. (Dün 17:06)

   

  "Milletin Bir Kesimine Çıban, 'Ur' Diye Bakan Anlayış Bitmiştir"

  Başbakan Davutoğlu, 1930'lu yıllardan, 1994'te yayınlanan genelgelerden bahsederek, "Milletin bir kesimine 'çıban', 'ur' diye bakan anlayış bitmiştir." dedi. (Dün 17:04)

   

  Kerkük'te Kadına Yönelik Şiddette Karşı Protesto Düzenledi

  Kerkük'te Kadına Yönelik Şiddette Karşı Protesto Düzenledi

  Irak'ın Kerkük kentinde bazı sivil toplum kuruluşları, "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" dolayısıyla eylem düzenledi. (Dün 16:59)

   

  Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü"

  Irak’ın Kerkük kentinde bazı sivil toplum kuruluşları, kadına yönelik şiddeti protesto etti. (Dün 16:58)

   

  İngiltere'deki Woolwich Cinayeti

  Londra'da Lee Rigby adlı askerin öldürülmesine ilişkin hazırlanan raporda, İngiliz istihbarat kuruluşları yeterli önlem almamakla eleştirildi Başbakan Cameron: "Bu olaydan dersler çıkarılacaktır" (Dün 16:53)

   

  Irak'ta Eski Milletvekilinin İdam Cezasına Çarptırılması

  Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuceyfi, eski milletvekili Alvani hakkında verilen idam kararının gözden geçirilmesi çağrısında bulundu. (Dün 16:32)

   

  'Hiç Kimsenin Toprağında Gözümüz Yok'

  "Hiç Kimsenin Toprağında Gözümüz Yok"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hiç kimsenin toprağında gözümüz yok, bizim bu aziz vatanımız bize yeter." dedi. (Dün 16:29)

   

  AK Parti TBMM Grup Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (3) "Bir Alevi dedesi elime kapandı, öpmek istedi. (Dün 16:29)

   

  AK Parti TBMM Grup Toplantısı

  AK Parti TBMM Grup Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (4) "7 Şubat'ta MİT'e yönelik operasyonun arkasında kimler varsa, bu iddiaların arkasında da o çevrelerle CHP işbirliği var. Biz de MİT'i veya herhangi bir kurumumuzu böyle bir işbirliğine kurban etmeyiz" "Ben Tunceli'de söylediklerimi Konya'da, Kayseri, Bursa'da, Edirne'de de söyleyeceğim ve milletim anlayacak. (Dün 16:12)

   

  AK Parti Grup Toplantısı

  AK Parti Grup Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Ben Tunceli’de söylediklerimi Konya’da da Kayseri’de de Bursa’da da Edirne’de de söyleyeceğim ve milletim anlayacak. (Dün 16:10)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  Irak'taki Çatışmalar

  Ramadi'de Irak ordusu tarafından eğitilen iki polis bölüğü, IŞİD saldırılarına karşı silahlandırılmaya başlandı. (Dün 16:06)

   

  İstanbul'da 'Bêrî Masalı' Sergisi

  İstanbul'da "Bêrî Masalı" Sergisi

  Vanlı fotoğrafçı Aytaç Araz Selçuk’un Hakkari yöresinde çektiği fotoğraflardan oluşan “Bêrî Masalı” adlı sergi İstanbul’da Galeri Birzamanlar’da açılıyor. (Dün 15:50)

   

  Davutoğlu'dan Kılıçdaroğlu'nun 'Mit' İddiasına Yanıt: MİT'i Böyle Bir İşbirliğine Kurban Etmeyiz

  Davutoğlu'dan Kılıçdaroğlu'nun 'Mit' İddiasına Yanıt: MİT'i Böyle Bir İşbirliğine Kurban Etmeyiz

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başbanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "MİT, CHP'yi izliyor" yönündeki açıklamasına yanıt vererek, "MİT doğrudan bana bağlıdır ama milletin hizmetindedir. (Dün 15:36)

   

  Petrol Fiyatlarının Kaderi Perşembe Günü Çizilecek

  Petrol Fiyatlarının Kaderi Perşembe Günü Çizilecek

  Tüm dünyada araç sahiplerinin gözü OPEC toplantısında. Petrol fiyatlarının seyrini belirleyecek kritik toplantı perşembe günü gerçekleşecek. (Dün 15:27)

   

  İran Dini Lideri Hamaney Açıklaması

  İran Dini Lideri Hamaney Açıklaması

  "ABD ve Avrupa’nın sömürgeci güçleri, İran’a diz çöktürmek için birleşti ancak başaramadılar ve başaramayacaklar” “Bize ulaşan bilgiye göre ABD, Irak’ta IŞİD’in elindeki bölgelere havadan indirme yoluyla silah ve mühimmat yardımında bulundu ve bu 5 kez devam etti” "İsrail’e karşı Batı Şeria da Gazze. (Dün 14:45)

   

  Opec'in Petrol Üretimini Düşüreceği Spekülasyonu Rubleyi Güçlendirdi

  Petrol İhraç Eden Ülkeler’in (OPEC) 27 Kasım’da yapacakları zirvede üretimde kısıtlamaya gidebilecekleri yönündeki spekülasyonlar petrol varil fiyatlarının 80 dolar seviyesine çıkmasına neden olurken, rublenin de güçlenmesine katkı sağladı. (Dün 14:16)

   

  AK Parti Grup Toplantısı

  AK Parti Grup Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülkelerin başkanlığını yaparken, dünyanın en az gelişmiş ülkelerin temsilciliğini de üstleneceklerini söyledi. (Dün 14:15)

   

  AK Parti TBMM Grup Toplantısı

  AK Parti TBMM Grup Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu (1): "İç güvenlik ve özgürlükler reformu hayata geçtiğinde hem vatandaşlarımızın günlük hayatıyla ilgili devrim mahiyetinde değişimler yaşayacağız hem de toplantı ve gösteri özgürlüğünü yok etmeye çalışan vandallara karşı en etkin tedbirlerin alınması sağlanacak" "İnsani. (Dün 14:13)

   

  AK Parti Grup Toplantısı

  AK Parti Grup Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Meydan okuyorum, diğer siyasi liderler de bir gün içinde bu üç yere (Patnos, Erzincan ve Dersim) ziyarette bulunsunlar, görelim" dedi. (Dün 14:13)

   

  Bahçeli: "Fıtratında Doğru İş Yapmak Yok"

  MHP TBMM Grup Toplantısı- Genel Başkan Bahçeli: (2)- "Jandarma teşkilatında müşterek kararnamelerle atanan generaller hariç daire başkanlarını, il ve ilçe jandarma komutanlarını atama yetkisinin İçişleri Bakanı'na verilmesi çok sakıncalı ve mahsurlu bir yaklaşımdır. (Dün 14:03)

   

  Avrupa ile Türkiye Giresun'da Buluştu

  Avrupa ile Türkiye Giresun'da Buluştu

  AB Bölgeler Komitesi Türkiye Çalışma Grubu 16. toplantısı Giresun'da düzenlendi. (Dün 13:45)

   

  Amerika, Savunma Bakanı'nın İstifasını Tartışıyor

  Amerika, Savunma Bakanı'nın İstifasını Tartışıyor

  Amerikan Savunma Bakanı Chuck Hagel'in 'istifa ettirilmesinin' nedeni hakkında çeşitli iddialar ortaya atılıyor. (Dün 13:20)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.11.2014 06:57:58. #1.13#