02:0800
SON DAKİKA IRAK HABERLERİ

Son Dakika Irak Haberleri

  Yezidiler Yakınlarını Toplu Mezarlarda Arıyor

  Yezidiler Yakınlarını Toplu Mezarlarda Arıyor

  Peşmerge’nin Irak‘ın Yezidiler ile anılan Şengal Bölgesi’nde Irak Şam İslam Devleti terör örgütü kuşatmasını kırması sonrası bölgeye dönen yöre halkı büyük bir şokla karşılaştı. (Dün 17:21)

   

  İso Aralık Ayı Meclis Toplantısı

  İSO Yönetim Kurulu Başkanı Bahçıvan: "Enerjimizi kısır iç hesaplaşmalar uğruna harcamanın bedelini geçmiş yıllarda çok ağır ödedik" "Sorunları toplumsal barışa önem vererek, hukuk çerçevesinde çözmek herkesin vazgeçilmezi olmalı" "DİR Belgeleri kapatma işlemlerinin Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülecek. (Dün 17:13)

   

  İso Başkanı Bahçıvan: "Türkiye Büyümesinde Aslan Payı Sanayiye Ait"

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi’nin olağan aylık toplantısında konuşan İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, bu yılki zorlu koşullara rağmen üretimini artırmayı başaran sanayinin Türkiye ekonomisinin büyümesinin üçte birini tek başına karşıladığını söyledi. (Dün 16:36)

   

  İso: Bürokrasi İhracata İvme Kaybettirecek

  İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, dahilde işleme belgeleri kapatma işlemlerinin Ekonomi Bakanlığı'na devredilmesinin, ihracata "ivme kaybettireceği" uyarısında bulundu. (Dün 16:36)

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (Dün 16:34)

   

  İran Meclis Başkanı Laricani Irak'ta

  Irak Meclis Başkanı Ceburi: "Irak'ın güvenliği bölgenin, özellikle de İran'ın başını çektiği bölge ülkelerinin güvenliğinin bir parçasıdır" (Dün 16:28)

   

  Bu Yıl 60 Gazeteci Öldürüldü

  Bu Yıl 60 Gazeteci Öldürüldü

  2014 yılında dünya genelinde en az 60 gazetecinin görev başında hayatlarını kaybettikleri bildirildi. (Dün 16:17)

   

  Kerkük'te Petrol Kaçakçılığı Yapan Çete Çökertildi

  Irak'ın Kerkük şehrinde güvenlik güçleri, petrol kaçakçılığı yapan çeteye düzenlenen operasyonda 4 kişiyi gözaltına aldı. (Dün 16:06)

   

  Kızılay Kayseri Şubesi'nden Türkmenlere Yardım

  Kızılay Kayseri Şubesi'nden Türkmenlere Yardım

  Türk Kızılayı Kayseri Şubesi tarafından hazırlanan 3 TIR yardım malzemesi, Vali Vekili Mehmet Emin Avcı'nın da katıldığı törenle Iraklı Türkmenlere gönderildi. (Dün 16:02)

   

  Barzani'den Hristiyanlara "Irak'ı Terk Etmeyin" Çağrısı

  Irak Kürt Bölgesel Yönetim Başkanı Mesut Barzani, Hristiyan vatandaşlara "Irak'ı terk etmeyin" çağrısında bulundu. (Dün 16:02)

   

  AK Parti 100. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, sektörel dönüşüm programlarının 7 tanesini açıkladıklarını belirterek, “8’incisi kayıt dışı ekonomi. Onu ayrıca paket olarak ya bu Cuma ya önümüzdeki günlerde açıklayacağız” dedi. (Dün 15:56)

   

  Irak Başbakanı El-Abadi Türkiye'ye Geliyor

  Irak Başbakanı Haydar El Abadi, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun davetine icabetle 25-26 Aralık 2014 tarihlerinde Türkiye’ye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. (Dün 15:55)

   

  Destici: O Başkanın Hükümetten Talimat Alarak Komisyon İşlettiğini Biliyoruz

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını araştıran Meclis Soruşturma Komisyonu’nun kararı ertelemesini değerlendirdi. (Dün 15:36)

   

 

  Irak Başbakanı Ebadi Yarın Türkiye'ye Gelecek

  Irak Başbakanı Haydar el Ebadi resmi ziyaret için yarın Türkiye'ye gelecek. (Dün 15:35)

   

  Başbakan Davutoğlu'ndan Bereket Duası

  Başbakan Davutoğlu'ndan Bereket Duası

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda, partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşma yaptı. (Dün 15:32)

   

  Rakka'da Ürdün Uçağının Düşürülmesi

  IŞİD tarafından rehin alınan Ürdünlü pilotun babası Yusuf: "Oğlumun rehin alındığı haberini üst düzey askeri bir yetkili bizi arayarak iletti ve onu kurtarmak için çalışmalara başladıklarını söyledi" "Yetkililer bize ulaşmadan önce sosyal medyada oğlumun fotoğrafları dolaşmaya başlamıştı" (Dün 15:31)

   

  AK Parti 100. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Büyükşehir Belediyesi Yasası’nın çıkması sonrasında kaynaklarla ilgili yaşanan sıkıntıları aşabilmek için çalışma başlattıklarını belirterek, “Bütün tedbirleri gözden geçireceğiz. (Dün 15:29)

   

  Işid Ürdün Savaş Uçağını Düşürdü

  Işid Ürdün Savaş Uçağını Düşürdü

  Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü Suriye’nin Rakka kenti yakınlarında Ürdün’e ait bir koalisyon savaş uçağını düşürdüklerini duyurdu. (Dün 15:21)

   

  Şemdinli'de 20 Kadına Mesleki Eğitim Verilecek

  Şemdinli'de 20 Kadına Mesleki Eğitim Verilecek

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ne bağlı Konur Köyü'nde bulunan 'Aktütün Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği' tarafından hazırlanan 'Kadın İstihdamı Projesi', 2014 yılı gençlik projelerini programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklendi. (Dün 15:18)

   

  Mgk'dan Arıyorum, Bu Bir Devlet Kararıdır; Dursun Çiçek Tutuklanmayacak"

  Gazeteci yazar Ahmet Dönmez, yeni çıkan ‘Yüzde On-Adil Düzenden Havuz Düzenine’ isimli kitabında 17 ve 25 Aralık operasyonlarını anlattı. (Dün 15:12)

   

  Türk Kızılayı'ndan Türkmenlere Yardım

  Türk Kızılayı'ndan Türkmenlere Yardım

  Türk Kızılayı'ndan Türkmenlere yardım- Kayserili hayırseverlerin desteğiyle tedarik edilen 15 ton bulgur, 2 ton bisküvi, 6 ton meyve suyu, bin yorgan, 100 seccadenin bulunduğu 3 yardım tırı Irak'a gönderildi Türk Kızılayı Kayseri Şubesi tarafından Iraklı Türkmenlere üç tır yardım malzemesi düzenlenen törenle gönderildi. (Dün 15:11)

   

  Işid Savaş Uçağı Düşürdü

  Işid Savaş Uçağı Düşürdü

  Terör örgütü IŞİD, başkent ilan ettiği Rakka'da uluslararası koalisyon güçlerine ait bir savaş uçağını düşürdü. (Dün 14:49)

   

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç Soruları Yanıtladı

  Türkiye ile ABD arasında suçluların geri verilmesi ve ceza işlerinde karşılıklı yardımlaşma anlaşması bulunuyor. (Dün 14:47)

   

  Işid Tarafından Askeri Uçağın Düşürülmesi

  Ürdün ordusu: "Rakka'da IŞİD'in terör yuvalarına yönelik askeri operasyonları sırasında bir uçağımız düşürüldü" "Pilotun hayatından, IŞİD ve onu destekleyenler sorumludur" (Dün 14:36)

   

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (5) "(Çözüm süreci) Olumlu yönde gelişmeler var, hep beraber bunları inşallah takip ederek bu sürecin hayırlısıyla bir daha ülkenin hiçbir köşesinde hiçbir annenin ağlamaması, hiçbir ocağa evlat acısı düşmemesi için kararlılıkla bu yolu sürdüreceğiz" "Bize. (Dün 14:35)

   

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (6) "Ben Kılıçdaroğlu'na birçok kere söylediğim, yaptığım çağrıyı buradan da yapıyorum: Biraz büyük düşün. Büyük düşünmek zor ama bari Şişli ölçeğinde düşün. Bırak Türkiye ölçeğini, bırak dünya ölçeğini, bari Şişli ölçeğinde düşün. Bir ilçe ölçeğinde, orayı bir çöz, sonra gel karşımıza konuş. Ama orayı çözmezsen karşımızda konuşamazsın" "Gözümüzün önünde Şişli'de hanedanlık gibi yapı kurulmuş şekilde. (Dün 14:34)

   

  Irak'taki Şiddet Olayları

  Bağdat'ta düzenlenen bombalı saldırılarda 45 kişi öldü, 64 kişi yaralandı. (Dün 14:05)

   

  Behlül Murat Maral Filistin Başbakan Yardımcısıyla Görüştü

  Behlül Murat Maral Filistin Başbakan Yardımcısıyla Görüştü

  Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Ege Bölgesi Başkanı Behlül Murat Maral, Filistin Başbakan Yardımcısı Ziyad Ebu Amr ile görüştü. (Dün 14:05)

   

  Dışişleri Sözcüsü Bilgiç'ten 'Gülen Kararına' İlişkin Açıklama

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Fethullah Gülen’le ilgili karara ilişkin, Türkiye ile ABD arasında suçluların geri verilmesi ve ceza işlerinde karşılıklı yardımlaşma anlaşmasının mevcut olduğunu belirterek, "Evrakların gelmesinden sonra konu incelenecek ve anlaşma hükümlerine göre gerekli neyse o yapılacak, iletilecek evraklar" dedi. (Dün 14:04)

   

  Ruble Fethiyeli İhracatçıları da Vurdu

  Ruble Fethiyeli İhracatçıları da Vurdu

  Türkiye’deki yaş meyve sebze ihracatının önemli pazarlarından olan Rusya’daki ekonomik sıkıntılar, Fethiyeli ihracatçılara da darbe vurdu. (Dün 14:04)

   

  Ölüm Korkusuyla Yaşıyorlar

  Ölüm Korkusuyla Yaşıyorlar

  Irak’taki iç savaştan kaçarak Manisa’ya gelen iki Iraklı genç ölüm korkusuyla yaşıyor. (Dün 13:40)

   

  Türkmenlere Yardım

  Kayserili hayırseverlerin desteğiyle tedarik edilen 15 ton bulgur, 2 ton bisküvi, 6 ton meyve suyu, bin yorgan, 100 seccadenin bulunduğu 3 yardım tırı Irak'a gönderildi. (Dün 13:33)

   

  Güneydoğulu Halıcılar Sınırları Aştı

  Dünyayı adeta karış karış gezen Güneydoğulu iş adamları, haritadaki yeri güçlükle bulunan, çoğu kimsenin adını bile duymadığı ülkelere halı satıyor. (Dün 12:38)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  Ramadi kentinde 19 IŞİD militanı öldürüldü. (Dün 12:34)

   

  Irak Bakanlar Kurulu'nun 2015 Bütçesini Kabul Etmesi

  Irak Parlamentosu Maliye Komisyonu Üyesi Reşit: "Irak bütçesi petrol gelirine bağlı olduğu için petrol fiyatında yaşanan değişiklikler direkt etkisini gösteriyor. (Dün 12:33)

   

  Fransa İçişleri Bakanı, Irak'tan Gelen Sığınmacılarla Görüştü

  Fransa İçişleri Bakanı, Irak'tan Gelen Sığınmacılarla Görüştü

  Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, IŞİD tehdidinden kaçarak Türkiye’ye giden oradan da Fransa’ya göç eden Hristiyan sığınmacılarla bir araya geldi. (Dün 12:19)

   

  Ezidiler, Şengal'ın Işid'den Kurtarılmasını Bekliyor

  Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesindeki kampta barınan sığınmacılar, bölgenin bir an önce IŞİD'den temizlenmesinin ve evlerine dönmenin hayalini kuruyor. (Dün 11:41)

   

  Akdoğan: Kandil'den Yapılan Tahrik Edici Açıklamalar Sürece Yarar Sağlamaz

  Akdoğan: Kandil'den Yapılan Tahrik Edici Açıklamalar Sürece Yarar Sağlamaz

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Kandil'den yapılan gerçek dışı, zamansız, yersiz, tahrik edici açıklamaların sürece yarar sağlamayacağını söyledi. (Dün 10:46)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.12.2014 02:08:36. #1.13#