10:4600
SON DAKİKA IRAK HABERLERİ

Son Dakika Irak Haberleri

   

  2014 Yılı Ocak-Ekim Dönemi İhracat Rakamları'

  2014 Yılı Ocak-Ekim Dönemi İhracat Rakamları"

  2014 yılı Ocak-Ekim dönemlerine ait ihracat rakamlarını açıklayan GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, 7 milyar 369 milyon 819 bin dolarlık ihracatın kayıt altına alındığını ifade ederek, Gaziantep’in 2014 yılı Ocak-Ekim döneminde 5 milyar 419 milyon 891 bin dolar ihracatla Türkiye’nin en çok ihracat yapan altıncı ili olma özelliğini koruduğunu açıkladı. (Bugün 10:29)

   

  Ankara Tezlerine Paris Desteği

  Ankara Tezlerine Paris Desteği

  Fransa'nın başkenti Paris'e yaptığı günübirlik ziyaret kapsamında Fransa'ya giden Erdoğan, Fransız mevkidaşı ile üç başlıkta fikir birliğine vardı. (Bugün 10:08)

   

  MHP'den "Peşmerge Geçişi" İçin Meclis Genel Görüşme Önergesi

  MHP Grubu, "Irak Bölgesel Kürt Yönetimi tarafından, PYD terör örgütüne destek olmaları amacıyla Suriye’nin Ayn el-Arab bölgesine gönderilen peşmergelerin, 29 Ekim’de Türkiye üzerinden geçirilmeleriyle ilgili" Meclis’te Genel Görüşme açılması için önerge verdi. (Bugün 10:04)

   

  MHP'den İç ve Dış Politikanın Değerlendirilmesi İçin Genel Görüşme Talebi

  MHP'den İç ve Dış Politikanın Değerlendirilmesi İçin Genel Görüşme Talebi

  MHP Grup Başkanvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Peşmerge’nin Türkiye üzerinden Suriye’ye geçirilmesiyle ilgili son gelişmeyle iç ve dış politikadaki gelişmelerin değerlendirilmesi için Meclis'te Genel Görüşme yapılması gerektiğini açıklayarak, bu yönde talepte bulundu. (Bugün 09:44)

   

  Kasım 2014 Dünya Gündemi

  BM Güvenlik Konseyi dönem başkanlığının Avustralya'ya geçmesi, Berlin Duvarı'nın yıkılışının 25. yılına ilişkin programlar ve Papa Franciscus'un Türkiye ziyareti, kasım ayında ön plana çıkan gelişmeler. (Bugün 09:17)

   

  Gündem / 1 Kasım 2014

  Gündem / 1 Kasım 2014

  ANADOLU AJANSI. (Bugün 09:00)

   

 

  Erdoğan: 'Türkiye'nin Burada Oluşabilecek Bu Sözde Sınırlara 'Evet' Demesi Mümkün Değil'

  Erdoğan: "Türkiye'nin Burada Oluşabilecek Bu Sözde Sınırlara 'Evet' Demesi Mümkün Değil"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te-Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde konuştu: (4)-(Ortadoğu'daki yeni sınırlarla ilgili senaryo) Türkiye'nin burada oluşabilecek bu sözde sınırlara 'evet' demesi mümkün değil ve bu konuyla ilgili olarak bu süreçte atılan ve atılmakta olan adımlar çok çok önemli"-"Irak ve Suriye konusunda eğer İran ve Türkiye bu işi birlikte ele alabilmiş olsaydı, bu başarıyı gösterebilmiş olsaydı belki de Batı ülkelerine hiç burada iş düşmeyebilirdi çünkü (Dün 19:59)

   

  Erdoğan: 'Batı'ya Sesleniyorum: Siz Demokrasiden Yana Mısınız, Darbeden Yana Mısınız?'

  Erdoğan: "Batı'ya Sesleniyorum: Siz Demokrasiden Yana Mısınız, Darbeden Yana Mısınız?"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te-Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde konuştu: (4)-(Ortadoğu'daki yeni sınırlarla ilgili senaryo) Türkiye'nin burada oluşabilecek bu sözde sınırlara 'evet' demesi mümkün değil ve bu konuyla ilgili olarak bu süreçte atılan ve atılmakta olan adımlar çok çok önemli"-"Irak ve Suriye konusunda eğer İran ve Türkiye bu işi birlikte ele alabilmiş olsaydı, bu başarıyı gösterebilmiş olsaydı belki de Batı ülkelerine hiç burada iş düşmeyebilirdi çünkü (Dün 19:48)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

  Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde konuştu: (4) (Ortadoğu'daki yeni sınırlarla ilgili senaryo) Türkiye'nin burada oluşabilecek bu sözde sınırlara 'evet' demesi mümkün değil ve bu konuyla ilgili olarak bu süreçte atılan ve atılmakta olan adımlar çok çok önemli" ''Irak ve Suriye konusunda eğer İran ve Türkiye bu işi birlikte ele alabilmiş olsaydı, bu başarıyı gösterebilmiş olsaydı belki de Batı ülkelerine hiç burada iş düşmeyebilirdi çünkü Irak'ta da Suriye'de de hem İran'ın (Dün 19:20)

   

  Bahçeli'den Mgk Eleştirisi

  Bahçeli'den Mgk Eleştirisi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına yönelik, "PKK'nın hain ve hunhar saldırıları MGK'nın sonuç bildirisine yansımamış, Ortadoğu'da ABD'nin müdahalesiyle meşrulaşma yoluna giren Kürdistan meselesi kayda değer bulunmamıştır" dedi. (Dün 19:18)

   

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması - Haluk Dursun

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması - Haluk Dursun

  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması-Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, pek çok başka üyesi olduğumuz uluslararası kuruluşlardan fazla UNESCO içinde Türkiye'yi, Türk kültürünü ve Türkiye'nin önceliklerini, beklentilerini yüksek düzeyde temsil etme imkanı buldu"-UNESCO Genel Direktörü Bokova'nın videolu mesajından: -"UTMK'yı UNESCO'nun değerlerinin ve önceliklerinin gelişmesinde önemli bir aktör, ortaklıkları güçlendirmede, bilgi paylaşımı ve deneyim (Dün 19:17)

   

  'Hizmet Verdiğim Yer, Gazi Mustafa Kemal'in Hizmet Verdiği Köşk Değil'

  "Hizmet Verdiğim Yer, Gazi Mustafa Kemal'in Hizmet Verdiği Köşk Değil"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temasları kapsamında gittiği Fransa'daki Fransa Uluslararası İlişkiler Enstitüsünde bir konuşma yaptı. (Dün 19:15)

   

  'AB Tarafından Türkiye'ye Verilen Sözlerin Tutulmasını Bekliyoruz'

  "AB Tarafından Türkiye'ye Verilen Sözlerin Tutulmasını Bekliyoruz"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu katliama karşı dünyanın bir defa konvansiyonel, kimyasal silah ayrımını çok dikkatli yapması lazım." dedi. (Dün 19:01)

   

  MHP Genel Başkanı Bahçeli Açıklaması

  "Yabancı ülke güçleri ile Peşmergeyi bir tutmak, bugünden Kuzey Kürdistan'da bağımsızlığı ilan edilmiş bir Kürdistan'ı kabullenmek demektir. (Dün 19:00)

   

  'AB Tarafından Türkiye'ye Verilen Sözlerin Tutulmasını Bekliyoruz'

  "AB Tarafından Türkiye'ye Verilen Sözlerin Tutulmasını Bekliyoruz"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu katliama karşı dünyanın bir defa konvansiyonel, kimyasal silah ayrımını çok dikkatli yapması lazım." dedi. (Dün 18:51)

   

  Erdoğan: Irak ve Suriye Konusunda Düşüncelerimiz Örtüşüyor

  Erdoğan: Irak ve Suriye Konusunda Düşüncelerimiz Örtüşüyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarını sürdürdüğü Fransa'nın başkenti Paris'te, Fransa Uluslararası İlişkiler Enstitüsünde bir konuşma yaptı. (Dün 18:44)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransa'da

  Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde konuştu: (2) "Çıkıyor şimdi birileri Avrupa'da, Batı'nın değişik yerlerinde, Türkiye'nin, burası bizi ciddi manada rahatsız ediyor, DEAŞ'a yardım ettiğimizi söylüyor. (Dün 18:43)

   

  Mhp, Peşmerge'nin Geçişiyle İlgili Genel Görüşme İstedi

  MHP, genel görüşme talebinde Peşmerge'nin geçişine izin verilmesiyle Anayasa'nın ihlal edildiği ve başka bir ülkedeki terör örgütüne yardım edildiğini öne sürdü. (Dün 18:42)

   

  BM: IŞİD'e 15 Bin Yabancı Savaşçı Katıldı

  BM: IŞİD'e 15 Bin Yabancı Savaşçı Katıldı

  BM raporu, IŞİD'e katılmak için 80'den fazla ülkeden 15 bin civarında yabancı savaşçının Suriye ve Irak'a gittiğini ortaya koydu. (Dün 18:39)

   

  Erdoğan: İran'ın Mezhebi Taassubu Bölgede Sıkıntı Oluşturuyor

  Erdoğan, Irak ve Suriye'deki sorunları İran ve Türkiye'nin Batı'ya ihtiyaç kalmadan çözebileceğini ama İran'ın mezhebi taassubunun bunun engellediğini söyledi. (Dün 18:38)

   

  Erdoğan: 'Çözüm Sürecine Yönelik En Büyük Saldırı Maalesef Kobani Bahanesiyle Geçtiğimiz Haftalar...

  Erdoğan: "Çözüm Sürecine Yönelik En Büyük Saldırı Maalesef Kobani Bahanesiyle Geçtiğimiz Haftalar...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransa'da- Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde konuştu: (2)- "Çıkıyor şimdi birileri Avrupa'da, Batı'nın değişik yerlerinde, Türkiye'nin, burası bizi ciddi manada rahatsız ediyor, DEAŞ'a yardım ettiğimizi söylüyor. (Dün 18:25)

   

  Hdp: 1 Kasım Dünya Kobani ile Dayanışma Günü İlan Edildi

  Hdp, DTK, DBP Eş Genel Başkanları ve HDK Eş Sözcüleri, Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Hatip Dicle, Selma Irmak, Kamuran Yüksek, Emine Ayna, Sebahat Tuncel, Ertuğrul Kürkçü imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, "1 Kasım Dünya Kobani ile Dayanışma Günü ilan edildi" denildi. (Dün 18:16)

   

  Erdoğan: 'Ermenistan ile Farklı Bir Boyutta İlişkilerimizi Geliştirmek İçin Adım Atan, Elini Uzatan...

  Erdoğan: "Ermenistan ile Farklı Bir Boyutta İlişkilerimizi Geliştirmek İçin Adım Atan, Elini Uzatan...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransa'da- Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde konuştu: (2)- "Çıkıyor şimdi birileri Avrupa'da, Batı'nın değişik yerlerinde, Türkiye'nin, burası bizi ciddi manada rahatsız ediyor, DEAŞ'a yardım ettiğimizi söylüyor. (Dün 18:15)

   

  'Anlamı Barış Olan Bir Din Asla Teröre Müsade Etmez'

  "Anlamı Barış Olan Bir Din Asla Teröre Müsade Etmez"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Anlamı barış olan bir din asla teröre müsade etmez." dedi. (Dün 18:08)

   

  'Amerika'nın Verdiği Silahlar Tamamiyle IŞİD'in Eline Geçti'

  "Amerika'nın Verdiği Silahlar Tamamiyle IŞİD'in Eline Geçti"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu katliama karşı dünyanın bir defa konvansiyonel, kimyasal silah ayrımını çok dikkatli yapması lazım." dedi. (Dün 18:02)

   

  Erdoğan: (Esed) Bana Göre Teröristtir

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı için ‘terörist’ ifadesini kullandı. (Dün 18:02)

   

  Fransa'dan IŞİD ile Mücadelede Türkiye'nin Şartlarına Destek

  Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, "Bölgede tek bir düşmanımız olmadığının bilincindeyiz." dedi. (Dün 17:59)

   

  Erdoğan: 'Dünyanın Konvansiyonel-kimyasal Silah Ayrımını Çok Dikkatli Yapması Lazım'

  Erdoğan: "Dünyanın Konvansiyonel-kimyasal Silah Ayrımını Çok Dikkatli Yapması Lazım"

  -Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te-Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde konuştu: (1)-"Bu katliama karşı dünyanın bir defa konvansiyonel, kimyasal silah ayrımını çok dikkatli yapması lazım. Bunun toplanmasını sağlayabilirsiniz, teşvik edebilirsiniz o ayrı mesele. Ama konvansiyonel silahı da kullanıyorsanız, oradaki devlet terörünü estiren kişi ki bana göre bir teröristtir, ortada bir devlet terörü vardır. (Dün 17:53)

   

  Doğal Kararlılık" Operasyonları

  ABD ve koalisyon güçleri, Suriye ve Irak'taki IŞİD hedeflerine sekiz hava saldırısı düzenledi. (Dün 17:47)

   

  Hdp-Dtk-Dbp ve Hdk Ortak Kobani Açıklaması Yaptı

  DTK-DBP Eş Genel Başkanları ve HDK Eş Sözcüleri, 1 Kasım Dünya Kobani ile Dayanışma Günü ilan edilmesi nedeniyle ortak basın açıklaması yaptı. (Dün 17:47)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

  Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde konuştu: (1) "Bu katliama karşı dünyanın bir defa konvansiyonel, kimyasal silah ayrımını çok dikkatli yapması lazım. Bunun toplanmasını sağlayabilirsiniz, teşvik edebilirsiniz o ayrı mesele. Ama konvansiyonel silahı da kullanıyorsanız, oradaki devlet terörünü estiren kişi ki bana göre bir teröristtir, ortada bir devlet terörü vardır. (Dün 17:46)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.11.2014 10:46:05. #1.12#