04:2900
SON DAKİKA IRAK HABERLERİ

Son Dakika Irak Haberleri

   

  Işid, 4 Sahva Üyesini Kurşuna Dizerek Katletti

  Terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), Suriye ve Irak'ta gerçekleştirdiği eylem ile infazları kaydedip görüntüleri sosyal medyada yayınlamaya devam ediyor. (Bugün 03:58)

   

  ABD Başkanı Obama Açıklaması

  "IŞİD'i uzun vadede zayıflatabilmemiz için bölgesel bir strateji inşa etmeliyiz" Obama, IŞİD'e karşı koalisyon oluşturma çabası kapsamında Dışişleri Bakanı Kerry'yi bölgeye göndereceğini, Pentagon'dan da bir dizi seçenek hazırlamalarını istediğini bildirdi Obama, bölge ülkelerinin de IŞİD gibi radikal gruplara karşı ''ikircikli olmaya'' son vermesi gerektiği uyarısında bulundu. (Bugün 03:07)

   

  Lübnan-Suriye Sınırındaki Çatışmalar

  Kaçırılan bir Lübnan askeri IŞİD tarafından öldürüldü. (Bugün 02:47)

   

  BM'nin Suriye'de "İnsani Erişim Kaygıları" Devam Ediyor

  BM İnsani İşler ve Acil Durumlar Koordinatör Yardımcısı Kang: ''Suriye'de insani erişim konusunda bazı olumlu gelişmeler karşın, tarafların daha hızlı, düzenli, güvenli ve engelsiz bir şekilde insani erişim sağlanması için daha çok şey yapmaları gerekiyor. (Dün 23:38)

   

  ABD Ordusu, Irak'ta IŞİD'i Vurmaya Devam Ediyor

  ABD ordusu, Irak'ta Musul Barajı civarındaki terör örgütü Irak Şam İslam Devleti hedeflerine 5 yeni hava saldırısı düzenledi. (Dün 23:04)

   

  Batman'da Yezidiler İçin Çadır Kurulacak

  Batman'da Yezidiler İçin Çadır Kurulacak

  Irak'ın Şengal bölgesinde IŞİD saldırılarından kaçarak Batman'a sığınan Yezidiler için çadır kurulacak. (Dün 22:44)

   

  Ekonomide 'Babacan' Devri Sürecek

  Ekonomide 'Babacan' Devri Sürecek

  Yeni kabineyi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunacak Başbakan Davutoğlu'nun uluslararası yatırımcıların beklentilerini gözeterek Babacan'ı görevinde tutması bekleniyor. (Dün 21:54)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  IŞİD militanları ile milisler arasında çıkan çatışmalarda 5 kişi öldü, 12 kişi yaralandı. (Dün 20:49)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  Irak'taki Çatışmalar

  IKBY Başkanı Barzani, İngiltere Güvenlik İşleri Komutanı ve Kürdistan Özel Temsilcisi General Mayall ile beraberindeki heyetle görüştü General Mayall, Irak'taki sığınmacılara ve Peşmergeye yapılacak askeri yardımları yönetmek üzere İngiltere Başbakanı Cameron tarafından görevlendirildiğini bildirdi. (Dün 20:40)

   

 

Manşet Haberleri

 • Karabükspor, Saint-Etienne'ye 4-3 Yenildi

  Karabükspor, Saint-Etienne'ye 4-3 Yenildi UEFA Avrupa Ligi'ndeki temsilcimiz Karabükspor, normal süresi ve uzatmaları 1-0 yenik tamamladıkları maçta penaltılarla Saint-Etienne'ye elendi.

 • Sosyal Medyanın Yeni Fenomeni: Laf Ebesi Çaycı

  Sosyal Medyanın Yeni Fenomeni: Laf Ebesi Çaycı Sahilde seyyar çay satışı yapan çocuk ile müşterisi arasındaki komik diyalog müşteri tarafından kaydedildi. Sempatikliği ve hazır cevaplarıyla dikkat çeken çaycı çocuk sosyal medyanın yeni fenomeni oldu.

 • Gül Çiftinin Yeni Yuvası Çekmeköy Oldu

  Gül Çiftinin Yeni Yuvası Çekmeköy Oldu Devir teslim töreninin ardından Çankaya Köşkü'nden ayrılan Gül çiftinin İstanbul'da ikamet edeceği adres belli oldu. Gül çifti Çekmeköy'de bir villada oturacak.

[Hata Bildir]
29.08.2014 04:29:55. #1.12#