SON DAKİKA IRAK HABERLERİ

Son Dakika Irak Haberleri

 • 00:03Gündem Özeti/ 1 Aralık 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa'daki ikili görüşmeleri kapsamında ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya gelecek.
 • 00:01Uluslararası 24. Müslüman Topluluklar Birliği KongresiEkonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) tarafından düzenlenen Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi'nin sonuç bildirgesi açıklandı.
 • 23:55Erdoğan: Erdoğan: "Biz Daha İlk Günden Putin ile Görüşme İsteğimizi İfade Ettik"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te- Erdoğan: - (Putin'in petrol iddiası) Burada çok çok iddialı bir şeyi de ortaya koyarım. Böyle bir şey ispat edildiği anda bizim milletimizin asaleti şunu gerektirir, ben bu makamda durmam ama Sayın Putin'e diyorum, 'Sen o makamda durur musun?' Bu kadar açık bunu konuşuyorum.
 • 23:48Geniş Haber)cumhurbaşkanı Erdoğan: Geniş Haber)cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ben Bu Makamda Durmam Ama Sayın Putin'e Diyorum, 'Sen O Makamda...Paris'teki BM İklim Değişikliği Zirvesi kapsamında Fransa'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 • 23:47Irak Başbakanı İbadi AçıklamasıIrak Başbakanı Haydar el-İbadi, ülkesinin terör örgütü DAEŞ'i yenilgiye uğratmak için yeteri sayı ve azimde insan gücüne sahip olduğunu belirtti.
 • 23:33Cumhurbaşkanı Erdoğan: Daeş'ten Petrol Alacak Kadar Haysiyetsiz Değiliz21. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Taraflar Konferansı için Paris’te bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınırı ihlali sonucu Rus uçağının düşürülmesi ve sonrasında Rusya Devlet Başkanı Putin'in Türkiye'ye yönelik petrol iddialarına cevap vererek, “İftira at, tutmazsa iz bırakır tavrı onların zaten geleneğinde var, iftiralarla böyle şeyler yürümez. Ve burada çok çok iddialı bir şeyi de ortaya koyarım, böyle bir şey ispat edildiği anda ben bu makamda durmam. Ama Sayın Putin’e soruyorum ‘Sen o makamda durur musun?’ Bu kadar açık bunu konuşuyorum ve bugün bunu buradaki bazı liderlerle de paylaştım” dediCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris’te devam eden Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği 21. Taraflar Konferansı'nda (COP21) basın mensuplarının sorularını cevaplayarak, konferans ve konferans kapsamında gerçekleştirdiği ikili görüşmeler ile gündemdeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunduCOP-21’e dünyadaki yaklaşık 180’e yakın ülkenin devlet ve hükûmet başkanlarının katıldığı çok büyük bir katılım sağlandığını, Türkiye olarak sunumlarını yaptıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikili görüşmeleri kapsamında da Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile bir araya geldiklerini söyledi.
 • 23:16İngiltere'de Suriye Oylamasının Günü Belli Olduİngiltere Başbakanı David Cameron, ülkesinin Suriye'deki DAEŞ hedeflerine yönelik uluslararası koalisyonun yürüttüğü hava operasyonuna katılmasına ilişkin oylamanın çarşamba günü yapılacağını açıkladı.
 • 23:04Erdoğan: "Sayın Putin'e Diyorum, Sen O Makamda Durur Musun?"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin’in Türkiye’nin DAİŞ’ten petrol aldığı iddialarıyla alakalı olarak, " Böyle bir şey ispat edildiği anda bizim milletimizin asaleti şunu gerektirir, ben bu makamda durmam. Ama Sayın Putin’e diyorum: Sen o makamda durur musun? Bu kadar açık bunu konuşuyorum" dedi.
 • 22:44Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'teCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "Türkiye'nin terör örgütü DAEŞ'ten petrol satın aldığı" yönündeki iddiasına ilişkin, "Burada çok çok iddialı bir şeyi de ortaya koyarım. Böyle bir şey ispat edildiği anda bizim milletimizin asaleti şunu gerektirir, ben bu makamda durmam ama Sayın Putin'e diyorum, 'Sen o makamda durur musun?' Bu kadar açık bunu konuşuyorum.
 • 22:25Irak'taki Şiddet OlaylarıIrak'ın başkenti Bağdat'tan "Erbain" etkinliklerine katılmak üzere Kerbela kentine doğru yola çıkan Şii ziyaretçilere yönelik bombalı saldırıda 8 kişinin öldüğü, 2 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 22:05Koalisyon Güçlerinin Daeş'e Yönelik OperasyonlarıABD öncülüğündeki koalisyonun, Ağustos 2014'ten bu yana terör örgütü DAEŞ'e karşı yürüttüğü operasyonlar çerçevesinde 23 bin silahlı militanın öldürüldüğü bildirildi.
 • 21:07Makedonya Sınırına 13 Kilometre Tel ÖrgüMakedonya Sınırına 13 Kilometre Tel ÖrgüMakedonya sınırına 13 kilometre tel örgü Kaçak göçmenlerin Yunanistan'dan Makedonya'ya girmesini kontrol etmek için 13 kilometrelik tel örgü tamamlandı.
 • 20:53Demirtaş: Demirtaş: "Mermi Çekirdeği Olmadığı Müddetçe Kimin Ateş Ettiğini Bulmak Zor Olacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çağdaş Esnaf ve Sanayici İşverenler Derneği'nin mecliste ziyareti- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın dernek üylerinin karşılaması- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın konuşması Diyarbakır'daki terör saldırısı- HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: - "Şu da bizim açımızdan nettir ki o dakikada o bölgede ve o sokakta polisler dışında ateş eden hiç kimse yok. Tahir Elçi'yi öldüren kurşunun polis silahından çıktığı kesin ama hangi amaçla hangisinden çıktığı ancak adil bir soruşturma ile ortaya çıkarılabilir"- "Mermi çekirdeği bulunmuş olsaydı faile ulaşmak çok kolay olacaktı.
 • 20:47Demirtaş: AKP Yandaşı Olmayanlar Devletin Sadece Zulüm Yüzünü GörüyorlarHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti yandaşlarının devletin her türlü nimetinden faydalandığını belirterek AK Parti yandaşı olmayanların devletin sadece zulüm yüzünü görüyor olduğunu söyledi.
 • 20:12Diyarbakır'daki Terör SaldırısıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'daki terör saldırısına ilişkin, "Şu da bizim açımızdan nettir ki o dakikada o bölgede ve o sokakta polisler dışında ateş eden hiç kimse yok. Tahir Elçi'yi öldüren kurşunun polis silahından çıktığı kesin ama hangi amaçla hangisinden çıktığı ancak adil bir soruşturma ile ortaya çıkarılabilir" dedi.
 • 20:03ABD Heyeti Irak'taABD Heyeti Irak'taDha DIŞ HABER- ABD heyeti Irak'ta ABD kongresinden bir heyet Irak'ın Başkenti Bağdat'ta Başbakan Haydar El Ibadi, Parlamento başkanı Selim El Cuburi ve Savunma Bakanı Halit El Ubeydi ile bir araya geldi.
 • 19:56ABD Heyeti Irak'taABD Heyeti Irak'taAbd kongresinden bir heyet Irak'ın Başkenti Bağdat'ta Başbakan Haydar El Ibadi, Parlamento başkanı Selim El Cuburi ve Savunma Bakanı Halit El Ubeydi ile bir araya geldi.
 • 19:51İngiltere'de Suriye Oylaması Tartışmalarıİngiltere'nin Suriye'yi bombalamasına karşı çıkan muhalefetteki İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, parti üyelerinin bu hafta yapılması planlanan olası oylamada istedikleri yönde oy kullanabilmelerine karar verdi.
 • 19:15Avrupa'daki Sığınmacı KriziOrta Doğu ve Afrika ülkelerinde yaşanan sorunlar nedeniyle evlerini terk eden ve daha iyi bir yaşam umuduyla Batı Avrupa ülkelerine ulaşmak isteyen sığınmacıların "koridor" bölge olarak kullandıkları Balkan ülkelerinden geçişleri devam ediyor.
 • 18:39Merkel: Türklere Vize Serbestisi Kriterlerin Yerine Getirilmesine BağlıTürkiye Zirvesi’nin ardından basın toplantısı düzenleyen Angela Merkel, “Türkiye, Haziran 2016’nın sonuna kadar üçüncü ülkelerden AB’ye gelenleri Geri Kabul Anlaşması kapsamında kabul edecek ve sonbaharda ise vize serbestisi için kriterlerin yerine getirilip getirilmediğine bakılacak.
 • 18:28Riyad, İngiltere'nin Suriye'deki Operasyonlara Katılmasından YanaSuudi Arabistan'ın, İngiltere'nin uluslararası koalisyon bünyesinde terör örgütü DAEŞ'e karşı operasyonlara katılmasını desteklediği ifade edildi.
 • 17:52Erbil'de Yahudi Soykırımı AnıldıIrak'ın Erbil kentinde Yahudi Soykırımı kurbanları için ilk kez anma etkinliği gerçekleştirildi.
 • 17:35IŞİD Yeni Başkentini Seçmeye HazırlanıyorIŞİD Yeni Başkentini Seçmeye HazırlanıyorIŞİD'in Libya'nın Akdeniz kenti Sirte'de varlığını önemli ölçüde artırdığını ve burayı yeni 'başkenti' ilan etmeyi planladığı ortaya çıktı.
 • 17:34Avrupa'daki Sığınmacı Krizi - Makedonya Ombudsmanı MemetiAvrupa'daki Sığınmacı Krizi - Makedonya Ombudsmanı MemetiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Heyetin kamptaki ziyaretinden detaylar- Makedonya Ombudsmanı İcet Memeti'in açıklamaları- Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Makedonya Temsilcisi Muhammed Arif'in açıklamaları Avrupa'daki sığınmacı krizi- Makedonya Ombudsmanı Memeti: - "Sığınmacı merkezinde koşulların yeterince iyi olmadığını gözlemledim" Makedonya Ombudsmanı İcet Memeti, Avusturya Ombudsmanı Gertrude Brenik ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Makedonya Temsilcisi Muhammed Arif, Makedonya'nın Yunanistan sınırında bulunan Gevgeli kasabasındaki sığınmacı merkezini ziyaret etti.
 • 17:27Edirne'de 31 Kaçak ve Sığınmacı YakalandıEdirne'de yasa dışı yollarla yurtdışına gitmek isteyen 31 sığınmacı ve kaçak yakalandı.
 • 17:27Ikby Başbakanı Barzani, Senatör Mccain ile GörüştüIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin önde gelen senatörlerinden John McCain ile görüştü.
 • 17:18NATO Genel Sekreteri Stoltenberg AçıklamasıNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesiyle ilgili olarak, "Türkiye'nin sunduğu veriler, bizimkilerle uyumlu. Bunlar aynı mesajı veriyor.
 • 17:11Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna AçıklamasıEskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, basın mensuplarıyla bir araya gelerek çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.
 • 16:45CHP'li Erdem AçıklamasıCHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, "IŞİD terör örgütünün, Irak El Kaidesi döneminden itibaren arkasındaki bir numaralı destekçisi ABD'dir.
 • 16:32Barzani'nin Bae TemaslarıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ziyareti kapsamında, Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile görüştüğü bildirildi.
 • 16:17Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris'te, Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Taraflar Konferansı (COP21) kapsamında, ülke pavyonlarının bulunduğu alanda, Türk gazetecilerin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelip gelmeyeceğine ilişkin soruya "İlk gün talebimizi yaptık, şu anda cevap bekliyoruz" karşılığını verdi.
 • 16:16Yurda Kaçak Giriş Yapan Bin 330 Kişi YakalandıYurda kaçak yollardan girmeye çalıştığı belirlenen bin 330 kişinin yakalandığı bildirildi.
 • 16:14Erdem: Can Dündar'ın Tutuklanmasıyla Hükümet Işid'e Silah Sevkiyatını Kabul EttiCHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmasıyla hükümetin IŞİD’e silah sevkiyatı yaptığını kabul ettiğini söyledi.
 • 16:00Işid'le Mücadelenin Maliyeti ÇıkarıldıIşid'le Mücadelenin Maliyeti ÇıkarıldıAlman Birinci Kanalı'nın (ARD) haberine göre, Almanya'nın IŞİD'le mücadele amacıyla planladığı Suriye misyonunun maliyeti 134 milyon euroyu bulacak.
 • 15:50Makedonya Sınırına 13 Kilometre Tel ÖrgüKaçak göçmenlerin Yunanistan'dan Makedonya'ya girmesini kontrol etmek için 13 kilometrelik tel örgü tamamlandı.
 • 15:47Avrupa'daki Sığınmacı KriziMakedonya Ombudsmanı İcet Memeti, Avusturya Ombudsmanı Gertrude Brenik ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Makedonya Temsilcisi Muhammed Arif, Makedonya'nın Yunanistan sınırında bulunan Gevgeli kasabasındaki sığınmacı merkezini ziyaret etti.
 • 15:43Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,30020 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02232 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,7716 BHD BAHREYN DİNARI 7,7214 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:33Rusya'nın Suriye'deki Hava SaldırılarıAzad Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mehdi Mutahharniya, "Rusya'nın Hazar Denizi'nden Suriye'ye füze fırlatması, Tahran'ın izni ve iki ülke arasında bir anlaşma olmaksızın meydana gelmiştir.
 • 15:29Çanakkale'deki Yasa Dışı Geçiş OperasyonlarıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, jandarmanın yaptığı operasyonlarda yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalıştığı sırada yakalanan yabancı uyruklu sayısı bin 300'e yükseldi.
 • 15:27Türkiye'nin Eğlence ve Rekreasyon Fuarı, ATRAX Kapılarını AçıyorTürkiye'nin Eğlence ve Rekreasyon Fuarı, ATRAX Kapılarını AçıyorAVM yöneticilerini ve mimarları buluşturan Eğlence-Aktivite, Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX 2015, 3-5 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde kapılarını açıyor.
 • 15:27MHP'nin İki İlçe Başkanı Türkmen Dağı'nda Savaşa KatıldıMHP'nin İki İlçe Başkanı Türkmen Dağı'nda Savaşa KatıldıMHP'nin Esenler ve Bağcılar ilçe başkanlarının Suriye'ye geçerek Bayırbucak Türkmenleri'nin yanında savaşmaya başladığı ortaya çıktı.
 • 15:21Kara ve Deniz Hudutlarında Bin 335 Kişi YakalandıGenelkurmay Başkanlığı, kara ve deniz hudutlarından yasa dışı yolla yurda girmek isteyen bin 335 kişinin yakalandığını açıkladı.
 • 15:05Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma GünüFilistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma GünüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dayanışma Günü etkinliği- Dayanışma Günü etkinliğine gelen konuklar- Filistin'in Erbil Büyükelçisi Nazmi Hazuri'nin açıklaması- KDP Siyasi Büro Sekreteri Fazıl Mirani'nin açıklaması Irak'ın Erbil kentinde Filistin'le Dayanışma Günü etkinliği düzenlendi.
 • 14:49Erbil'de Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma GünüIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümeti Sözcüsü Sefin Dizayi, Filistin davasını desteklediklerini belirterek, "Filistin halkı, devlet olma ve huzura kavuşma hakkına sahiptir" dedi.
 • 14:38Enver Erkan: Dış Ticaret Rakamları İyileşmeye Devam EdiyorALB Forex Analisti Enver Erkan, dış ticaret rakamlarının iyileşmeye devam ettiğini vurguladı.
 • 14:37Çanakkale'de Kaçak Göçmen OperasyonuÇanakkale'de Kaçak Göçmen OperasyonuÇanakkale’nin Ayvacık ilçesinde düzenlenen operasyonda yakalanan göçmen sayısı bin 300’e ulaştı.
 • 14:27Tarım Kredi Genel Müdürü Güvendi AçıklamasıTarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) Genel Müdürü İrfan Güvendi, Rusya'nın Türkiye'den meyve sebze ithalatını yasaklama kararına ilişkin, "Eğer böyle bir yaptırım olacaksa bundan ilk önce Rusya'nın çiftçisi etkilenecek, biz değil" dedi.
 • 14:18Eskişehirspor İçin Elinizi Taşın Altına Koyun"Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, "Eskişehir'de yaşayan herkesin, Eskişehirspor ile ilgili söz söylemeye hakkı var. Sorumluluk makamında olan kişilerin de Eskişehirspor için elini taşın altına koyması gerekir" dedi.
 • 14:16Irak-İran Sınır Kapısında GerginlikIrak'ın Kerbela kentindeki "Erbain" etkinliklerine katılmak için gelen İranlıların, Irak-İran sınır kapısı "Zırbatiye"de yaşanan izdihamın kontrolden çıkmasına neden olan İran'ın bu konuda "sorumsuz davrandığı" bildirildi.
 • 13:56Botları Alabora Olan 142 Kaçak Denizden KurtarıldıBalıkesir'in Ayvalık İlçesi'nden sabah birer gün arayla üç ayrı lastik botta yola çıkan yabancu uyruklu toplam 142 kaçak, alabora olunca korkulu anlar yaşadı.