SON DAKİKA IRAK HABERLERİ

Son Dakika Irak Haberleri

 • 21:56CHP'nin İskenderun MitingiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hani diyorlar ya 'emekliye kaynak yok'. 2 milyon Suriyeli kardeşimize 5.5 milyar dolar para harcadılar.
 • 21:45Irak Başbakanı İbadi ile Biden GörüştüIrak Başbakanı Haydar el-İbadi'nin, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkan Yardımcısı Joe Biden ile telefonda görüştüğü belirtildi.
 • 21:18Irak'ta Eğitime "Çatışma" EngeliBirleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), ordu birlikleri ile terör örgütü DAEŞ arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı Irak'ta, okula gidemeyen çocuk oranının yüzde 20 ile rekor seviyeye ulaştığını bildirdi.
 • 20:59Sultanbeyli'de Tapu Devir TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Eskiden biz CHP'yi bilirdik 'Kabe Arap'ın olsun bize Çankaya yeter' diyorlardı.
 • 20:57Mogherini'ye İtalya'dan ÖdülMogherini'ye İtalya'dan ÖdülGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mogherini'ye İtalya'dan ödül- Detay görüntüler- ISPI Başkanı Giancarlo Aragona'nın konuşması- Eski Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano'nun konuşması- Napolitano'nun Mogherini'ye ödül taktimi- Mogherini'nin konuşması Mogherini'ye İtalya'dan ödül- Mogherini, düşünce kuruluşu Uluslararası Siyasi Çalışmalar Enstitüsü'nün, İtalya'yı dünyada iyi şekilde temsil eden kişilere verdiği ödüle layık görüldü- AB Dışişleri ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Mogherini: "İngiltere ve Yunanistan'daki durum, daha fazla Avrupalı gibi hissetmeye ihtiyaç olduğunu gösteriyor"- "Zaman zaman güç kullanımı zaruri hale gelse de bu, sorun çözücü olmuyor"- "İzole edilmiş Rusya, bizim çıkarımıza değil" Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İngiltere, Polonya, İspanya ve Yunanistan'daki son gelişmeler doğrultusunda "daha fazla Avrupalı gibi hissetmeye ihtiyaç olduğunu" söyledi.
 • 20:55Başbakan Yardımcısı Babacan, Antalya İş Dünyasıyla Buluştu AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, ekonomik kalkınmanın olmazsa olmaz şartının siyasi istikrar olduğunu belirterek, "Güven ve istikrar ortamına sahip çıkarsak inşallah Türkiye'nin önü açık" dedi.
 • 20:50CHP Lideri Kılıçdaroğlu Hatay'daCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'yüzyılın projesi' olarak değerlendirdiği projede ilk kez bir siyasi partinin bir ilçenin adını yazdığının altını çizdi.
 • 20:41Irak'tan ABD Savunma Bakanı'nın Açıklamalarına TepkiIrak Parlamentosu Güvenlik ve Savunma Komisyonu, ABD Savunma Bakanı Ashton Carter'ın Irak ordusuna yönelik eleştirilerinin "Irak askeri kurumunun maneviyatını bozacak türden" olduğunu belirtti.
 • 20:38Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Fabrika Değil, Cezaevi Yaptığı İçin Sevinen Bir İktidar Var"- CHP'nin Tarsus mitingi- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Tarsus'ta: - "13 yıl tek başına iktidar oldular.
 • 19:12CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Tarsus'ta AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin 13 yıl tek başına iktidar olduğunu belirterek, "13 yıl sonunda neyimiz oldu?
 • 19:06Sırbistan'da 58 Kaçak Göçmen YakalandıSırbistan'da, yasa dışı yollarla ülkeye giren 58 kaçak göçmen yakalandı.
 • 19:01Bakan Çelik: Bakan Çelik: "Daeş, İnsanlık Mirasını Tehdit Ediyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik konuşması - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz konuşması - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker konuşması Diyarbakır'da, "İçkale Müze Kompleksi"nin açılışı- Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Birileri çıkıp diyor ki; 'Bugünler 12 Eylül'den bile beter.' Bu topraklarda söylenmiş en utanç verici laflardan biri bu. Bundan daha büyük nankörlük, bundan daha ayıp bir laf olamaz. O 12 Eylül politikalarını bitiren biziz. Devletten kaynaklanan ret, inkar ve asimilasyon politikalarını bitirirken de ret inkar ve asimilasyonun her türlüsüne karşıyız"- "(Suriye'deki Palmira antik kentinin DAEŞ tehdidi altına olması) DAEŞ denilen insanlığın belası bir terör örgütü, Palmira antik kentini ele geçirdi, insanlık mirasını tehdit ediyor.
 • 18:44Gazilerden Harp Okuluna ZiyaretTSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Başkanlığında tedavi olan gaziler, Kara Harp Okulunu ziyaret edip öğrencilerle deneyimlerini paylaştılar.
 • 18:36PKK ile İkdp Çatışmasında Ölen PeşmergePKK ile İkdp Çatışmasında Ölen PeşmergeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ölen peşmergenin cenazesinin getirilmesi - Cenazenin taşınması - İKDP Siyasi Büro Üyesi Miro Aliyar röportaj - Ölen peşmergenin oğlu Kadir Kerim'le röportaj Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) dağlık bölgelerinde PKK ile İran Kürdistan Demokrat Partisi (İKDP) arasında "mevzi kapma" sebebiyle çıkan çatışmada hayatını kaybeden peşmerge, toprağa verildi.
 • 18:18Ege'de 331 Göçmen Denizin Ortasından KurtarıldıEge'de 331 Göçmen Denizin Ortasından KurtarıldıSahil Güvenlik Komutanlığı, Ege Denizi’nde yürüttüğü “Ege’de Umut Harekatı-Operation Aegan Hope” kapsamında 23-25 Mayıs 2015 tarihleri arasında kaçak yollardan yurt dışına çıkmak isteyen 331 kaçak göçmeni boğulmak üzereyken kurtarırken, 2 organizatör de yakalandı.
 • 17:55Mogherini'ye İtalya'dan ÖdülAvrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İngiltere, Polonya, İspanya ve Yunanistan'daki son gelişmeler doğrultusunda "daha fazla Avrupalı gibi hissetmeye ihtiyaç olduğunu" söyledi.
 • 17:50Kılıçdaroğlu: Cezaevi Yapmakla Övünen Bir Yönetim VarCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ülkeyi fabrika yerine cezaevi yapmakla övünen bir yönetimin yönettiğini söyledi.
 • 17:43PKK ile İkdp Arasındaki ÇatışmaIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) dağlık bölgelerinde PKK ile İran Kürdistan Demokrat Partisi (İKDP) arasında "mevzi kapma" sebebiyle çıkan çatışmada hayatını kaybeden peşmerge, toprağa verildi.
 • 17:26CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tarsus'taCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tarsus'taCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde Ortadoğu’da barış ve huzuru sağlayacaklarını belirterek, insanın insana silah çekmesini engelleyeceklerini söyledi.
 • 17:01Bağdat'taki Nida Camii, Sığınmacıların Evi OlduIrak'ta terör örgütü DAEŞ'in saldırılarından kaçarak Bağdat'a sığınan onlarca Enbarlı aile, başkentin "ihtişamlı" ibadet mekanlarından biri olan Nida Camii'nde barınıyor.
 • 16:56Barzani, PKK ve İ-Kdp Arasındaki Çatışmayı KınadıBarzani, PKK ve İ-Kdp Arasındaki Çatışmayı KınadıIrak'taki kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani, İran sınırında İran Kürdistan Demokrat Partisi (İKDP) peşmergeleri ile PKK arasında çıkan ve 1 peşmergenin öldüğü çatışmayı kınadı.
 • 16:51Diyarbakır'da "İçkale Müze Kompleksi" Açıldı (1)Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Birileri çıkıp diyor ki: 'Bugünler 12 Eylül'den bile beter.' Bu topraklarda söylenmiş en utanç verici laflardan biri bu. Bundan daha büyük nankörlük, bundan daha ayıp bir laf olamaz. O 12 Eylül politikalarını bitiren biziz. Biz devletten kaynaklanan ret, inkar ve asimilasyon politikalarını bitirirken de ret inkar ve asimilasyonun her türlüsüne karşıyız" dedi.
 • 16:44Ramadi'nin Daeş'in Kontrolüne GeçmesiIrak Başbakanı Haydar el-İbadi, terör örgütü DAEŞ'in kontrolüne geçen Irak'ın Ramadi kentini birkaç gün içinde geri alacaklarını ancak uluslararası koalisyon ortaklarının daha fazla desteğine ihtiyaçları olduğunu söyledi.
 • 16:43Ege'de Umut Harekatı: 7 Bin 864 Göçmen Kurtarıldı, 24 Organizatör YakalandıEge'de Umut Harekatı: 7 Bin 864 Göçmen Kurtarıldı, 24 Organizatör YakalandıSahil Güvenlik Komutanlığı, Ege Denizi’nde yürüttüğü “Ege’de Umut Harekatı-Operation Aegan Hope” kapsamında, 1 Ocak-25 Mayıs 2015 arasında 268 arama kurtarma operasyonunda 7 bin 864 kaçak göçmen kurtardı, 24 organizatör yakaladı.
 • 16:42Bağdat - Kerkük Yolu Trafiğe AçıldıBağdat - Kerkük Yolu Trafiğe AçıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kerkük Valiliğinden detay- Irak Göç ve Göçmenler Bakanı Derbaz Muhammed'in basın açıklaması- Kerkük Valisi Necmetin Kerim'in basın açıklaması Irak'taki çatışmalar nedeniyle yaklaşık olarak 3 ay önce trafiğe kapatılan Bağdat-Kerkük karayolunun, bugün itibarıyla araçların geçişine açıldığı belirtildi.
 • 16:41Irak'ta Daeş'le MücadeleIrak ordusunun, ülkenin en büyük petrol rafinerisinin bulunduğu Tikrit'in Beyci ilçesini terör örgütü DAEŞ'ten kurtarmak için geniş çaplı operasyon başlattığı bildirildi.
 • 16:19Kerkük'teki Sığınmacı SorunuIrak Göç ve Göçmenler Bakanı Derbas Muhammet, Kerkük'e gelerek Vali Necmettin Kerim ve üst düzey yetkililerle görüştü.
 • 16:18İran'dan ABD'ye Daeş'le Mücadelede "İradesizlik" Suçlamasıİran Devrim Muhafızları Kudüs Ordusu Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Kasım Süleymani, ABD'nin DAEŞ'le mücadelesini eleştirdi.
 • 16:086. Dünya Enerji Düzenleme ForumuAnadolu Ajansı'nın Global İletişim Ortağı olduğu 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun evsahipliğinde, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda başladı.
 • 15:57CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Başkanlık Sistemi tartışılmasını tamamen gereksiz görüyorum.
 • 15:53Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,28994 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02029 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,4980 BHD BAHREYN DİNARI 6,9190 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:24PKK'dan Dağlıca'ya Havanlı SaldırıIrak sınırında bulunan Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Dağlıca'daki askeri birliğe bir grup PKK'lının ateş açtığı, anında karşılık verilmesi üzerine ateşin kesildiği açıklandı.
 • 15:24Karamollaoğlu: Her Yıl Faize Ödenen Parayla Onlarca Fabrika KurulurKaramollaoğlu: Her Yıl Faize Ödenen Parayla Onlarca Fabrika KurulurSaadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Milli İttifak Bursa 1. sıra milletvekili adayı Temel Karamollaoğlu, her yıl faize ödenen para ile onlarca fabrika kurulabileceğini söyledi.
 • 15:21Bağdat-Kerkük Yolu Trafiğe AçıldıIrak'taki çatışmalar nedeniyle yaklaşık olarak 3 ay önce trafiğe kapatılan Bağdat-Kerkük karayolunun, bugün itibarıyla araçların geçişine açıldığı belirtildi.
 • 14:48İha'ya Teşekkür ve Katılım Belgesiİha'ya Teşekkür ve Katılım BelgesiMardin’de düzenlenen Uluslararası Kan Davası Çalıştayı okunan sonuç bildirgesinin ardından sona erdi.
 • 14:36Ünlü Türkmen Şairi Mahtumkulu Firaki Selçuk'ta AnıldıÜnlü Türkmen Şairi Mahtumkulu Firaki Selçuk'ta AnıldıÜnlü Türkmen Şairi Mahtumkulu Firaki doğumunun 282. yıldönümü nedeniyle Selçuk Üniversitesi Etkileşim ve Uzlaşım Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı.
 • 14:28Times: IŞİD İngiltere'de Kimyasal Saldırı DüzenleyebilirTimes: IŞİD İngiltere'de Kimyasal Saldırı DüzenleyebilirThe Times gazetesi, IŞİD saflarında savaşan İngiliz militanların, ülkeye geri döndükten sonra kimyasal saldırı düzenleyebileceklerini yazdı.
 • 13:38Ödenek Gelmeyince Kerkük'te 534 Proje DurduÖdenek Gelmeyince Kerkük'te 534 Proje DurduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yarım kalan inşaatlardan genel ve detay planlar- Kerkük Valiliği'nin yeni binasının inşaatının şantiye müdürü Mahmut Yılmaz ile röportaj- Projelerden Sorumlu Kerkük Vali Yardımcısı Ali Hummadi ile röportaj Irak'ta yaşanan ekonomik kriz ve merkezi hükümetin 2014 - 2015 yılı mali bütçelerini göndermemesi nedeniyle Kerkük'te 534 projenin durduğu belirtildi.
 • 13:33Kırklareli'nde 37 Kaçak YakalandıYasa dışı yollardan Avrupa'ya gitmek isteyen 37 kişi yakalandı.
 • 13:276. Dünya Enerji Düzenleme ForumuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC'nin ve adanın enerji kaynaklarıyla ilgili politikalarından taviz vermelerinin söz konusu olmadığını belirterek, "Bölgede çıkarılacak herhangi bir kaynağın tüm ada halkının olduğunu her fırsatta dile getirdik, dile getiriyoruz.
 • 13:25Kurtulmuş: Çözüm Sürecinin Sahibi HalktırKurtulmuş: Çözüm Sürecinin Sahibi HalktırBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kürt sorununun demokratik ve barışçıl yollardan çözümü için başlatılan sürecin seçim sonrasındaki geleceğini değerlendirdi.
 • 13:216. Dünya Enerji Düzenleme ForumuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "DEAŞ tehdidinin dünyaya verdiği en büyük ders, Suriye'deki genel olarak Ortadoğu'daki sorunların lokal, bölgesel sorunlar değil bilakis küresel sorunlar olduğudur.
 • 13:17Seferihisar'da 1'inci Uluslararası Çocuk Futbol TurnuvasıSeferihisar'da 1'inci Uluslararası Çocuk Futbol TurnuvasıSeferihisar Belediyesi'nin düzenlediği 1'inci Uluslararası Çocuk Futbol Turnuvası, kortej yürüyüşüyle başladı.
 • 13:17Erdoğan: Uluslararası Toplum İyi Bir İmtihan Vermedi6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu’nda konuşan Erdoğan, ülkelerin enerji politikalarını eleştirdi.
 • 13:14Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Deaş Petrolden Elde Ettiği İmkanlarla Silah Alarak İnsan Kıyımını...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütü IŞİD’in petrol kuyularından elde ettiği imkanlarla silah alarak insan kıyımını sürdürdüğüne dikkat çekerek, “Bölgede yaşanan trajediyi görmek için acilen tedbir almalıyız. Daha fazla geç kalırsak telafisi uzun yıllar sürece çetrefilli bir sorunla mücadele etmek zorunda kalabiliriz” dedi.
 • 13:06Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 13.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dünya Enerji Düzenleme Forumu"nda konuştu: "Şu anda petrol kuyuları DEAŞ'ın ellerinde.
 • 13:06PKK-Peşmerge Çatışmasına Barzani'den Sert Tepki: Kürtler İçin İntiharPKK-Peşmerge Çatışmasına Barzani'den Sert Tepki: Kürtler İçin İntiharIrak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani, PKK ile İKDP peşmergeleri arasındaki çatışmayı kınayarak "Bu çatışmalar, Kürtler için intihardır ve kimsenin kazancı olmaz" dedi.
 • 12:53Erdoğan: Bölgemizde Akan Kanın Durması İçin Tedbir Almak ZorundayızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde düzenlenen 6.Enerji Düzenleme Forumunda konuştu.
 • 12:41Hakkari'de Askeri HareketlilikHakkari'de Askeri HareketlilikHakkari’de askeri hareketlilik devam ediyor.
 • 12:22Ödenek Gelmeyince Kerkük'te 534 Proje DurduIrak'ta yaşanan ekonomik kriz ve merkezi hükümetin 2014 - 2015 yılı mali bütçelerini göndermemesi nedeniyle Kerkük'te 534 projenin durduğu belirtildi.