05:0800
SON DAKİKA IRAK HABERLERİ

Son Dakika Irak Haberleri

   

  Irak'ta Şiddet Olayları

  Musul'da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 8 kişi öldü, 45 kişi yaralandı. (Dün 23:37)

   

  TBMM'nin 94. Açılış Yıl Dönümü Resepsiyonu

  Başbakan Erdoğan: "(Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin) Ülkemizi herhangi bir sıkıntıya sokmayacak nihai kararımızı veririz, adımı atarız" "Ben düşüncemi söyledim, verdikleri sözleri yerine getirdiler, getirdiler. (Dün 21:46)

   

  Irak'ta Patlama: İl Meclis Üyesi Hayatını Kaybetti

  Irak'ın kuzeyindeki Sehraban bölgesinde meydana gelen bombalı saldırıda, Diyala İl Meclis üyesi Ahmet El Harbi'nin hayatını kaybettiği bildirildi. (Dün 20:19)

   

  Ikby Başkanı Mesut Barzani Açıklaması

  "Diyarbakır ziyareti benim için bir hayalin gerçekleşmesiydi. (Dün 17:40)

   

  Van, Hakkari ve Bitlis'te 23 Nisan Coşkusu (2)

  Sınırda 23 NİSAN COŞKUSU Hakkari'nin Şemdinli İlçesi ve Derecik Beldesi'nde de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. (Dün 17:37)

   

  Konya'da Yaşayan Iraklı Türklerden Seçim Açıklaması

  Konya'da Yaşayan Iraklı Türklerden Seçim Açıklaması

  Konya'da yaşayan Iraklı Türkler, 30 Nisan'da Irak'ta yapılacak olan parlamento seçimleriyle ilgili basın açıklaması yaptı. (Dün 17:24)

   

  Irak'ta Parlamento Seçimlerine Doğru

  Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Beyatlı: "Önceki seçimlerde Türkmenlere karşı psikolojik baskı yapılmış, adam kaçırma, korkutma ve sindirme politikası uygulanmış, sandıkta da pek çok sahtekarlıklar yapılmıştı. (Dün 17:23)

   

  Kayseri Mobilya Fuarı'nda 25 Malezyalı Firma

  Kayseri Mobilya Fuarı'nda 25 Malezyalı Firma

  Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Kayseri Marangozlar, Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası'nın sağladıkları destek ve işbirlikleri ile Kayseri Dünya Ticaret Merkezinde gerçekleştirilen fuarın açılış kurdelesini Vali Orhan Düzgün, AK Parti il Başkanı Ömer Dengiz, ERÜ Rektör Vekili Prof.Dr. Hasan Yetim, Kayseri Sanayi Odası başkanı Mustafa Boydak, Mısır'ın Kahire Ticaret Odası başkanı Akram El (Dün 17:04)

   

  Kardaş: Adında 'Kürdistan' Olan Partiye Bakanlık Onay Verdi

  Türkiye Kürdistan Demokrat Parti (T-KDP) kurucu Genel Başkanı Mehmet Emin Kardaş, kurulus dilekçesi verdikleri İçişleri Bakanlığı'nın kendilerini arayarak, onay yazısı almak için Ankara'ya çağırdıklarını söyledi. (Dün 17:01)

   

 

  Erbil Film Festivaline Hazırlanıyor

  Uluslararası Erbil Film Festivali 5 Mayıs'ta başlayacak. (Dün 14:32)

   

  Irak'ın Turizm İncileri, Soran ve Revanduz

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin dik yamaçları, derin vadileri ve şelaleleriyle eşsiz bir güzelliğe sahip Soran ve Revanduz ilçeleri, serinliği arayan turistler, raftingçiler ve dağcıların uğrak yeri olacak nitelikte. (Dün 12:59)

   

  Dizi İzle: Kızıl Elma İzle (15. Bölüm) Murad ve Sinan IŞİD'in Elinden Kurtulabilecek mi? Kızıl Elma Son Bölüm İzle

  Dizi İzle: Kızıl Elma İzle (15. Bölüm) Murad ve Sinan IŞİD'in Elinden Kurtulabilecek mi? Kızıl Elma Son Bölüm İzle

  Kızıl Elma dizisi 15. yeni bölüm Murad ve Sinan'ın IŞİD'in elinde ölümle burun buruna gelmelerine sahne olacak. Kızıl Elma izle. Dizinin bu haftaki bölümünde neler olacak? Kızıl Elma son bölüm izle. İşte Kızıl Elma dizisinden detaylar ve Kızıl Elma izleme linkleri... (Dün 12:30)

   

  ABD'den Irak'a Yeni Silah Sevkiyatı

  ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği yetkilisi Michael Bednarik, Irak'ın aldığı silahların sevkiyatının yakında yapılacağını söyledi. (Dün 12:11)

   

  Irak'taki İslami Kesimden Barzani'ye 'Kürt Devleti Planı?

  Irak'taki İslami Kesimden Barzani'ye 'Kürt Devleti Planı?

  İran devlet radyosu, Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin son 1 ay içerisindeki konfederalizm ve bağımsız Kürt devleti konusundaki görüşlerini değerlendirirken, Türkiye'nin yanı başında bağımsız bir Kkürdistan devleti kurulmasının uyguladığı stratejilere aykırı göründüğünü ancak, Iraklı Kürtler'in daha bağımsız ama kontrollü hareket etme meselesini Bağdat yönetimine karşı bir koz olarak kullanmaya çalıştığını öne sürdü. (Dün 12:03)

   

  Irak'taki İslami Kesimden Barzani'ye 'Kürt Devleti Planı'

  Irak'taki İran destekli olarak bilinen Komal-i İslam adlı örgütün lideri Ali Papir'in geçen hafta Kürt devletinin kurulmasını içeren bir planı yerel yönetim Başkanı Barzani'ye sunduğu belirtildi. (Dün 10:49)

   

  Biga Ovası Sulama Birliği Toplantısı

  Biga Ovası Sulama Birliği Toplantısı

  Çanakkale’nin Biga ilçesi Ovası Sulama Birliği Başkanı Necdet Irak, Bakacak barajında 57,5 milyon metre küp su bulunduğunu söyledi. (Dün 10:30)

   

  Ali Babacan, 12. İhracatın Yıldızları Ödül Törenine Katıldı

  Ali Babacan, 12. İhracatın Yıldızları Ödül Törenine Katıldı

  Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 12. İhracatın Yıldızları ödül törenine katıldı. (Dün 08:43)

   

  23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı 23.04.2014

  23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı 23.04.2014

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilk ne zaman kutlanmaya başlandı? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı niye kutlanıyor? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tarihi... (Dün 08:39)

   

  23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı (23 Nisan Şiirleri) 23.04.2014

  23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı (23 Nisan Şiirleri) 23.04.2014

  23 Nisan Şiirleri burada. Çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı için yazılan 23 Nisan şiirleri haberimizde. 23 Nisan bayramı ilk ne zaman kutlandı? 23 Nisan niye kutlanıyor? (Dün 08:31)

   

  Irak'ın ABD'den Silah Alımı

  Irak'ın ABD'den Silah Alımı

  ABD Irak'a bugün 99 füze ve bin tank mermisi teslim edecek. (Dün 03:13)

   

  İhracatın Yıldızları-Teşvik Ödülleri' Sahiplerini Buldu

  İhracatın Yıldızları-Teşvik Ödülleri" Sahiplerini Buldu

  Bu yıl 12'ncisi düzenlenen "İhracatın Yıldızları-Teşvik Ödülleri", Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın katıldığı törenle sahiplerini buldu. (Dün 01:47)

   

  'Teşvik Ödülleri' Sahiplerini Buldu

  "Teşvik Ödülleri" Sahiplerini Buldu

  Ali Babacan "30 Mart seçimleriyle dünyaya güçlü bir şekilde, Türkiye'de istikrar ile ilgili bir sıkıntı olmayacağı mesajı verilmiş oldu." dedi. (Dün 01:44)

   

  İhracatın Yıldızları-Teşvik Ödülleri'

  İhracatın Yıldızları-Teşvik Ödülleri"

  Başbakan Yardımcısı Babacan: (2) "Gelişmekte olan pek çok ülkede önümüzdeki dönemde yüzde 8'lik, 9'luk büyüme oranları uzunca bir süre görülmeyecek ama yine de gelişmekte olan ülkelerin ortalama büyüme hızı, gelişmiş ülkelerin çok üzerinde olacak" "2013 yılı gerçekten bambaşka problemlerin, hiç de beklemediğimiz. (Dün 00:58)

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş Açıklaması

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş Açıklaması

  "(Cumhurbaşkanlığı seçimleri) Çok şükür ilk sefer, bu sefer cumhurbaşkanlığı seçimleri ali cengiz oyunlarıyla değil, kapalı kapılar ardında yapılan birtakım hesaplarla değil, milletin doğrudan doğruya helal oylarıyla seçilecektir ve inşallah 10 Ağustos'ta birinci turda Türkiye yeni cumhurbaşkanını seçecektir" (22 Nisan 2014 Salı )

   

  Kürdistan Demokrat Partisi'nin Erbil Seçim Mitingi

  Kürdistan Demokrat Partisi'nin Erbil Seçim Mitingi

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, partisinin parlamento seçim mitinginde halka hitap etti Barzani: "Bağdat'ın tehditleri, vatandaşlarımızın günlük yaşamını durdurdu. (22 Nisan 2014 Salı )

   

  Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nin Erbil Temasları

  Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti üyesi 20 gazeteci, temaslarının ikinci gününde Erbil Polis Müdürü Amid Abdulhalik Talat'ı ziyaret etti. (22 Nisan 2014 Salı )

   

  OMÜ'de Karşıt Görüşlü Öğrenciler Arasında Kavga: 47 Gözaltı

  OMÜ'de Karşıt Görüşlü Öğrenciler Arasında Kavga: 47 Gözaltı

  Ondokuz Mayıs Üniversitesinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında stant açma meselesi yüzünden çıkan kavga sonucu 47 öğrenci gözaltına alındı. (22 Nisan 2014 Salı )

   

  Halk Eğitim Kursiyerlerine Halfeti Gezisi

  Halk Eğitim Kursiyerlerine Halfeti Gezisi

  Batman'ın Sason Kaymakamlığı tarafından yürütülen ‘Sosyal Hizmet Merkezi Projesi’nde yer alan kursiyerlere Şanlıurfa merkez ve Halfeti ilçesine gezi düzenlendi. (22 Nisan 2014 Salı )

   

  Üniversitede Öğrenci Kavgası

  Samsun'da demokratik Öğrenci Derneği'ne bağlı bir grup öğrenci, Irak'taki bölgesel Kürt Yönetimini'nin Suriye'de Kürtler'in denetiminde bulunan 'Rojava' olarak nitelendirilen bölgede sınırına kaçakçılığın önlenmesi için hendek kazmasını protesto etti. (22 Nisan 2014 Salı )

   

  Biga'dan Kısa Kısa

  Biga ile Bosna Hersek'in Zavidoviç kenti, kardeş kent olma yolunda. (22 Nisan 2014 Salı )

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (22 Nisan 2014 Salı )

   

  Zeytin ve Zeytinyağı Sektöründe Barış Rüzgârları Esiyor

  Zeytin ve Zeytinyağı Sektöründe Barış Rüzgârları Esiyor

  Son 11 yıldır Dahilde İşleme Rejimi (DİR) isteyenler ve istemeyenler şeklinde ikiye ayrılan zeytin ve zeytinyağı sektöründe barış rüzgarları esiyor. (22 Nisan 2014 Salı )

   

  Projebeyaz International, 8. Yazlık Evler Fuarı'nda Yerini Aldı

  Projebeyaz International, 8. Yazlık Evler Fuarı'nda Yerini Aldı

  Projebeyaz International, sahip olduğu geniş portföyünü bu defa yurt içinde düzenlenen 8. Gayrimenkul Yazlık Evler Fuarı aracılığıyla yabancı yatırımcıların beğenisine sundu. (22 Nisan 2014 Salı )

   

  Mersin'de Turizm Gecesi

  Mersin'de Turizm Gecesi

  MERTİD tarafından düzenlenen 'Turizm Gecesi'nde, sivil toplum örgütleri ile kent yöneticileri bir araya geldi. (22 Nisan 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri