13:3000
SON DAKİKA ERZURUM HABERLERİ

Son Dakika Erzurum Haberleri

  Uyuşturucu Tacirlerine 16 Yıl 8 Ay Hapis Cezası

  Erzurum’da piyasaya 1 kilo 925 gram toz esrar satmak isteyen uyuşturucu tacirleri S.A. ve K.K. yargılandıkları Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 8’er yıl 4’er ay hapis cezasına çarptırıldı. (Bugün 13:11)

   

  Erzurum'da Cinsel İstismara 3 Yıl 4 Ay Hapis

  Erzurum'da 6 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan 37 yaşındaki S.D. tutuklu yargılandığı 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. (Bugün 13:10)

   

  Bayramda Sivil Polisler "Yolcu" Olacak

  Emniyet Genel Müdürlüğünce bayram tatili için alınan trafik önlemleri kapsamında sivil polisler, otobüslerde özel denetim yapacak Polisler, yolcu olarak binecekleri otobüslerde hem trafik görevlerinin çalışmalarını hem de otobüs şoförlerinin kurallara uyup uymadıklarını kontrol edecek. (Bugün 13:10)

   

  Çanakkale'de Kadın Ömrü Erkeklerden Daha Uzun

  Çanakkale'de Kadın Ömrü Erkeklerden Daha Uzun

  TUİK’in hayat tabloları araştırması, Çanakkale’de, doğuşta beklenen yaşam süresinin kadınlarda, erkeklere oranla daha uzun olduğunu ortaya koydu. (Bugün 12:40)

   

  Annelerinin Sesini Üniversite Duyuracak

  Erzurum'daki Atatürk Üniversitesi KBB Anabilim Dalı, Doğu Anadolu Bölgesi'nde ilk kez işitme yetisini tamamen yitirmiş 3 çocuğa, biyonik kulak (koklear implant) uygulaması yaptı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Güldiken: "Bölgede akraba evliliğine bağlı doğumsal işitme kayıpları çok fazla. Bu hizmetin verileceği en uygun yer burası. Hastalar başka şehre gitmeden bu merkezde yapılan ameliyatla anadilini anasının kucağında öğrenecek" "Ama bir yaşına kadar bir (Bugün 12:37)

   

  Mideden Alınan Parçayla Yemek Borusu Yapıldı

  Mideden Alınan Parçayla Yemek Borusu Yapıldı

  Yozgat'ta 'yemek borusu kanseri' teşhisi konulan Azerbaycan uyruklu 58 yaşındaki Maya Yakın adlı kadına, Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde gerçekleştirilen bir operasyonla midesinden alınan parça ile yemek borusu yapılarak sağlığına kavuşturuldu. (Bugün 12:35)

   

  Ervak'ın Gençlerinden Başkan Orhan'a Ziyaret

  Ervak'ın Gençlerinden Başkan Orhan'a Ziyaret

  Erzurum Kalkınma Vakfı Gençlik Teşkilatı, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'ı ziyaret etti. (Bugün 12:10)

   

  Aşkale'de "Hayatta Biz de Varız" Projesi

  Aşkale Kaymakamlığı tarafından hazırlanan "Hayatta Biz de Varız" Projesi hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. (Bugün 12:04)

   

  Kurbanlıklar Bakmalık !

  Kurbanlıklar Bakmalık !

  Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle besledikleri kurbanlıkları pazara indiren canlı hayvan üreticileri umduklarını bulamamaktan şikâyetçi.Kalabalığa rağmen geçmiş yıllara oranla canlı bir alışverişin yaşanmadığını aktaran canlı hayvan sahipleri, ‘soranın çok, ama alanın olmadığı” bir pazarın yaşandığını dile getirdiler. (Bugün 11:43)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.10.2014 13:30:30. #1.11#