00:1200
SON DAKİKA ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Haberleri

   

  Turizm Çalışanlarına Uyum Eğitimi Verildi

  Turizm sektöründe çevre duyarlılığını güçlendirmeyi hedefleyen 'Turizm Sektöründe Uyum Projesi' kapsamındaki toplantı Erzurum Palandöken'de gerçekleştirildi. (Dün 14:53)

   

  En Çok Milli Eğitim'i En Az Hazine'yi Şikayet Ettik

  En Çok Milli Eğitim'i En Az Hazine'yi Şikayet Ettik

  İdarenin her türlü eylem ve işlemleri ile tutum ve davranışlarını, insan haklarına dayalı adalet anlayışı içinde, hukuka ve hakkaniyete uygunluk yönlerinden incelemek, araştırmak ve önerilerde bulunmak amacıyla kurulan Kamu Denetçiliği Kurumu'na, vatandaşlardan şikayet kabul etmeye başladığı ilk yılında 7 bin 638 başvuru yapıldı Kuruma yapılan başvurularda, idare bazında en fazla şikayet alınan kurumlar Milli Eğitim, Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıkları ile üniversite ve fakülteler (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Turizm Sektörü Temsilcileri Erzurum'da Bir Araya Geliyor

  Turizm sektöründe eğitimin kalitesini ve çevre duyarlılığını güçlendirmeyi hedefleyen TUYUP (Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Artırılması Projesi) kapsamında düzenlenen Bilgilendirme toplantısının 02 Eylül 2014 tarihinde Erzurum Xanadu Snow White Hotel’de gerçekleştirileceği bildirildi. (31 Ağustos 2014 Pazar )

   

  43 Yaşında Şehit Çocuğu Olmadığını Öğrendi

  43 Yaşında Şehit Çocuğu Olmadığını Öğrendi

  Babası 1974 yılında Kıbrıs’ta şehit olan 43 yaşındaki İzmirli Cafer Can, şehit ailelerine sağlanan haklardan yararlanmak için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na başvurdu. (30 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Eski Bakanın Kardeşi Silahlı Saldırıya Uğradı

  Eski Bakanın Kardeşi Silahlı Saldırıya Uğradı

  Tunceli'de, DYP-CHP koalisyon hükümetinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı görevlerinde bulunan Moğultay'ın kardeşi silahlı saldırıya uğradı. (29 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Evde Sağlık Hizmeti Umut Oluyor

  Evde Sağlık Hizmeti Umut Oluyor

  Adana'da kalıtsal kas hastası 19 yaşındaki Fatih Kurt, Sağlık Bakanlığı'nın hizmeti sayesinde evinde tedavi görme imkanına kavuştu Anne Şadiye Kurt: ''7 aydır bu hizmetten faydalanıyoruz, yalnız olmadığımızı anladık. (27 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Bazı Bakanlıklara Ait Atama Kararları Resmi Gazetede

  Bazı Bakanlıklara Ait Atama Kararları Resmi Gazetede

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Kalkınma ile Orman ve Su İşleri bakanlıklarına yapılan atamalar Resmi Gazetede yayımlandı. (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  Kuyap Bilgilendirme ve Eğitim Konferansı Ankara'da Yapılacak

  KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi (KUYAP) bilgilendirme ve eğitim konferanslarının üçüncüsü, 26-27 Ağustos 2014 tarihlerinde TOBB'un evsahipliğinde Holiday Inn Hotel'de gerçekleştirilecek. (25 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Çalışanların Yarısı Sigorta Primlerinin Yatırılmadığını İfade Ediyor

  Çalışanların Yarısı Sigorta Primlerinin Yatırılmadığını İfade Ediyor

  Türkiye genelinde iş gücü piyasında gerçekleşen araştırmaya göre, çalışanların yüzde 50'si sigorta primlerinin düzenli olarak ödenmediğini ifade ediyor. (25 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  7 Ayda 1.100 İşçi İş Kazasında Hayatını Kaybetti

  Türkiye, dünyada işçi ölümlerinin en çok yaşandığı ülkelerin başında geliyor. (23 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Kuyap Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

  Kuyap Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

  KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı. (23 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcısı Alacak

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcısı Alacak

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda Genel İdare Hizmetleri Sınıfında 8. ve 9. derecede açık bulunan 100 adet İş Müfettişi Yardımcısı kadrolarına, Ankara'da yapılacak sınavla işin yürütümü yönünden görev yapmak üzere 25, iş sağlığı ve güvenliği yönünden görev yapmak üzere 50 maden, 25 inşaat yüksek mühendisi veya mühendisi olmak üzere, İş Müfettişi Yardımcısı alınacak. (22 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Atama Kararları Resmi Gazete'de

  Atama Kararları Resmi Gazete'de

  Başbakan Yardımcılığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Ait Atama Kararları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. (22 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Atama Kararları Resmi Gazetede

  Başbakan Yardımcılığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ait atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı. (22 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Gümüş'den 'Bonzai' Açıklaması

  Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Gümüş'den "Bonzai" Açıklaması

  Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, “Bonzai maddesi” ile ilgili olarak, “Bununla ilgili Sağlık Bakanlığı olarak diğer bakanlıklarla beraber, 6 bakanlık katıldı, bir komisyon kuruldu. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Gümüş - Bonzai kullanımını önleme çalışmaları -

  Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Gümüş - Bonzai kullanımını önleme çalışmaları -

  Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, bonzai kullanımını önlemek için alınacak tedbirlerle ilgili, İçişleri, Adalet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın da içinde bulunduğu bir komisyonun çalışmalarını tamamladığını, buna ilişkin acil eylem planının Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından önümüzdeki hafta kamuoyuna duyurulacağını bildirdi. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Gümüş Açıklaması

  Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Gümüş Açıklaması

  "(Bonzai kullanımını önleme çalışmaları) İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı gibi diğer bakanlıkların olduğu bir komisyon çalışmalarını tamamladı. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  KUYAP Eğitimleri Sürüyor

  KUYAP Eğitimleri Sürüyor

  KUYAP Projesi kapsamında Diyarbakır'da 8 ayrı grupta eğitimlerin verildiği ve ilk altı ay içinde belirlenen hedeflere ulaşıldığı belirtildi. (19 Ağustos 2014 Salı )

   

  Suriyelilere İstihdamın Önü Açılıyor

  Suriyelilere İstihdamın Önü Açılıyor

  Suriyeli mülteciler için çalışma izni gündemde. İllerin açık istihdam pozisyonlarına göre, o illerde ikamet alamamış olsalar bile Suriyeliler çalışma izni alabilecek. (19 Ağustos 2014 Salı )

   

 

  Engelli Memur Kadrosu 4 Bin 151'e Yükseltildi

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, daha önce duyurulan 3 bin 138 rakamına ilave olarak 1013 engelli memurun da kamu kurum ve kuruluşlarınca kadroya alınacağını bildirdi. (16 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Anadolu Ajansı Özel Haber Gündemi

  Anadolu Ajansı Özel Haber Gündemi

  16 Ağustos 2014. (16 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Ankara Kalkınma Ajansı'ndan Genç İstihdamı Projesi

  Ankara Kalkınma Ajansı tarafından Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım (IPA) programı kapsamında sunulan "Genç İstihdamının Artırılması için Ankara Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Projesi", tüm Türkiye’den başvuran projeler arasından onaylanan ilk proje oldu. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Bakanlıklara Ait Atama Kararları

  Bakanlıklara Ait Atama Kararları

  Başbakan Yardımcılığı, Adalet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Milli Savunma, Orman ve Su İşleri, Sağlık ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Bakanlıklarda Atama Depremi

  Başbakan Yardımcılığı, Adalet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Gümrük ve Ticaret, Kültür ve Turizm, Millî Eğitim, Millî Savunma, Orman ve Su İşleri, Sağlık ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına Ait Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Ankara'da Atama Rüzgarı

  Ankara'da Atama Rüzgarı

  4 bakanlıkta yeni atamalar ve görevden almalar gerçekleştirildi. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Seydişehir'e İşkur Hizmet Merkezi

  Seydişehir'e İşkur Hizmet Merkezi

  AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekci, Seydişehir'e İŞKUR hizmet merkezinin açılacağı müjdesini verdi. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Trabzon'da İşsizlik Oranı Yüzde 1,6 Azaldı

  Trabzon'da İşsizlik Oranı Yüzde 1,6 Azaldı

  Trabzon'da istihdama yönelik geliştirilen projeler sayesinde işsizlik oranı yüzde 1,6 oranında azaldı. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Trabzon'da İşkur'a Kayıtlı İşsiz Sayısında Yüzde 1,6 Düşüş

  Trabzon'da İşkur'a Kayıtlı İşsiz Sayısında Yüzde 1,6 Düşüş

  Trabzon’da İş-Kur’a kayıtlı işsiz sayısında yüzde 1,6 düşüş yaşandığı belirtildi. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Arpaçay'da Mevsimlik Tarım İşçileri Evlerine Kavuştu

  Arpaçay'da Mevsimlik Tarım İşçileri Evlerine Kavuştu

  Arpaçay Kaymakamlığı’nca ilçe dışından gelip, ilçede geçici olarak çalışan tarım işçilerinin hayatlarının iyileştirilmesine yönelik olarak alınan 10 konteynır evler hak sahiplerine dağıtıldı. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  CHP: Ruhsatı İptal Edilen Madenler Yeniden Denetlenmeli

  CHP, Zonguldak'taki son göçük olayının ardından, ilgili bakanlığın ruhsatları iptal edilen tüm madenleri yeniden incelemesini istedi. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  İşçileri İşsizlik Korkusu Sardı

  İşçileri İşsizlik Korkusu Sardı

  Zonguldak'ta göçük altından kurtarılan 9 işçinin çalıştığı madende müfettişler inceleme başlattı. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  İşçilerin Ocağın Üretime Kapatıldığından Haberi Yokmuş

  Zonguldak’ta dün meydana gelen göçükten sağ kurtulan işçiler, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  CHP'li Özel: Zonguldak'taki Maden Kazasının Sorumluları Çalışma ve Enerji Bakanlıklarıdır

  CHP'li Özel: Zonguldak'taki Maden Kazasının Sorumluları Çalışma ve Enerji Bakanlıklarıdır

  CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Zongulda'daki maden kazasının sorumlularının, 2013'te ocağı kapatıp sonra takip etmeyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı olduğunu öne sürdü. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Zonguldak'ta Maden Ocağındaki Göçük

  Zonguldak'ta Maden Ocağındaki Göçük

  Göçüğün meydana geldiği maden ocağında inceleme başlatan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş müfettişlerinin rapor sonucuna göre yasal işlem yapılacak Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Demirsu: "Bu yıl içinde bakanlığımız iş müfettişlerince yapılan incelemeler sonucunda 13 ocak ve 1 iş yerinde. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Bmc'de İşçi Kıyımı Başladı

  Bmc'de İşçi Kıyımı Başladı

  BMC'de devir öncesi fabrikada çalışan işçileri çıkarılmaya başlandı. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Zonguldak'ta Göçükte Mahsur Kalan Madenciler Sağ Olarak Kurtarıldı

  Zonguldak'ta Göçükte Mahsur Kalan Madenciler Sağ Olarak Kurtarıldı

  Zonguldak'ta özel maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan 9 işçiye yaklaşık 14 saat sonra saat 16.20 sıralarında sağ olarak ulaşıldı. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Maden Ocağında Göçük: 9 İşçi Mahsur (5)

  Maden Ocağında Göçük: 9 İşçi Mahsur (5)

  Sağ OLARAK KURTARILDILAR Zonguldak'ta özel maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan 9 işçiye yaklaşık 14 saat sonra saat 16.20'de sağ olarak ulaşıldı. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Zonguldak'ta Maden Ocağındaki Göçük

  Zonguldak'ta Maden Ocağındaki Göçük

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı: "9 işçimizin halen mahsur kaldığı göçüğün, gece yarısı meydana geldiği ancak işletme yetkililerinin kurtarma ekiplerine haber vermediği tespit edildi" "Bakanlık müfettişleri, Mart 2014'te, ilgili ocakta kontrol amaçlı tekrar incelemelerde bulundu. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Çalışma Bakanlığı: Zonguldak'taki Maden Ocağının Üretimi Bakanlık Müfettişlerince Durdurulmuştu

  Çalışma Bakanlığı: Zonguldak'taki Maden Ocağının Üretimi Bakanlık Müfettişlerince Durdurulmuştu

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Zonguldak'ta göçük meydana gelen özel maden ocağının, Bakanlık tarafından 2013 Kasım ayında yapılan teftişler sonucu üretim faaliyetlerinin durdurulduğunu belirtti. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  İŞKUR Ordu İl Müdürü Kaymak Uyardı

  İŞKUR Ordu İl Müdürü Kaymak Uyardı

  İŞKUR İl Müdürü İsa Kaymak, iş yeri, ev hizmetleri veya tarım işlerinde çalışma izin belgesi olmayan yabancıları çalıştırılmaması gerektiğini hatırlattı. (11 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Memur-Sen 762 Bin 650 Üye Sayısı ile Zirvede

  Memur-Sen 762 Bin 650 Üye Sayısı ile Zirvede

  Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, Memur-Sen’in 762 bin 650 üye sayısı ile zirvedeki yerini koruduğunu belirtti. (11 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Bağımsız Sağlık-Sen Başkanı Bayraktar: Sağlıkçıya 3 Yıla 1 Yıl Yıpranma İstiyoruz

  Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, ilgili bakanlıklar tarafından 5 yıl hizmeti bulunan sağlık çalışanına 1 yıl yıpranma payı verilmesi için çalışma yürütüldüğünü belirterek, "7 gün 24 saat hizmet veren ve mesleklerini icra ederken yıpranan sağlık çalışanlarının her an ölüm ve hastalık riskiyle karşı karşıya olduğunu unutulmamalıdır. (05 Ağustos 2014 Salı )

   

  Mesleki Eğitimle Büyüyoruz Projesi

  Mesleki Eğitimle Büyüyoruz Projesi

  Gümüşhane Milli Eğitim Müdürü Şahinkaya: "İlimizin ihtiyaçlarını ve bu ihtiyaçlara yönelik mesleki eğitim programlarını hayata geçirmek istiyoruz" (01 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Vodafone Türkiye ve Casper'dan Kurumsal İşbirliği

  Vodafone Türkiye ve Casper'dan Kurumsal İşbirliği

  Vodafone, Türkiye'nin kamudaki ilk önemli mobil projelerinden birini Casper Bilgisayar Sistemleri AŞ ve Sosyal Güvenlik Kurumu ortaklığıyla hayata geçirdi. (31 Temmuz 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
03.09.2014 00:12:57. #1.13#