02:5400
SON DAKİKA ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Haberleri

   

  Vakıfbank'tan Kadın Girişimcilere Destek

  VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Çelebi: "Türkiye ekonomisi için bu denli önemli bir programda yer almaktan mutluluk duyuyoruz" (Dün 13:46)

   

  "İşçi Güvenliği Yasaları Kağıt Üzerinde Devam Etmemeli, Denetim Yetersiz"

  İnşaat Mühendisleri Odası Üyesi Ali Aslıyüksek, "Mevcut yasalar kağıt üzerinde devam ettiği sürece ülkemizde felaketlerin başımıza gelmesi kaçınılmazdır." (Dün 13:17)

   

  BBP Genel Başkanı Destici Açıklaması

  BBP Genel Başkanı Destici Açıklaması

  ''Derhal bu bu çözüm sürecini durdurun, bir bir askerlerimizin polislerimizin şehit edilmesine göz yumulmasına müsaade etmeyin" "(Ermenek'te kömür ocağında işçilerin mahsur kalması) Bu tür kazalara karşı maden ocaklarının bulunduğu havzalarda ortak arama kurtarma istasyonları kurularak anında müdahale. (Dün 13:17)

   

  Amelebirliği Danışma Kurulu Toplantısı

  Amelebirliği sandığı, bu yılın ocak eylül döneminde 5 bin 471 üyesine 32 milyon 292 bin 405 lira yardım gerçekleştirdi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Torba Kanun ile Ttk ve Özel Maden Şirketleri Bitecek'

  Torba Kanun ile Ttk ve Özel Maden Şirketleri Bitecek'

  Amelebirliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı eski Başkanı Muzaffer Kalaycıoğlu, maden işçilerinin çalışma koşullarını iyileştiren Torba Kanun ile Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ve özel maden şirketlerinin biteceğini savunarak, "Bu şehir bunu hak etmiyor. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  'Maden Kazaları ve Can Kayıplarının Birinci Derece Sorumlusu İktidar'

  "Maden Kazaları ve Can Kayıplarının Birinci Derece Sorumlusu İktidar"

  MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, maden kazalarının ve can kayıplarının birinci derece sorumlusunun mevcut iktidar olduğunu söyledi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan Açıklama Açıklaması

  "Sayın Bakanımızın kastı, rezerve ve işletme ruhsatı mevzuatlarının uluslararası normlara çıkartılması, denetimlerin de buna uygun olarak yapılması gerektiğine işaret etmiştir" (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Açıklaması

  "(Bazı hastanelerde kalp ameliyatlarının yüzde 80 civarında durduğu iddiası) Şu anda söylediğiniz rakamsal yüzde 80 durmuş durumda olan şey; kamu hastanelerimizde asla söz konusu değil. Ama üniversitelerimizin bazı uygulamalarından veya bütçelerinden kaynaklanan sorunlar nedeniyle üniversitelerimizde yaşanıyor" "(Ermenek'te maden ocağındaki kaza) Bu tür felaketler canımızı acıtıyor, yüreğimizi yakıyor. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Müezzinoğlu: Hotamışlıgil'in Yaşadığı Sorunlar Tamamen Bürokrasinin İşgüzarlığı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, katıldığı Türk Tıp Dünyası Kurultayı'ndaki konuşmasında Harvard Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil’den ilkokul diploması istenmesine sitem etti. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: Kamu Hastanelerinde Sıkıntı Yok; Sıkıntı Üniversite Hastanelerinde

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: Kamu Hastanelerinde Sıkıntı Yok; Sıkıntı Üniversite Hastanelerinde

  Türk Tıp Dünyası Kurultayı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yönetmelik sonrası bazı ameliyatların durmasındaki sıkıntının, üretici firmayla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasındaki ücretlendirme konusunda yaşandığını söyledi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Bakan Müezzinoğlu: 18 Vatandaşımızı Sağ Salim Kurtarabilmeyi Umuyoruz

  Bakan Müezzinoğlu: 18 Vatandaşımızı Sağ Salim Kurtarabilmeyi Umuyoruz

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Her ne kadar ümidimiz azalıyor olsa da oradaki 18 vatandaşımızı sağ salim kurtarabilmeyi umuyoruz dedi." dedi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Sigorta Acenteleri Teknik Personel Yetiştirme Kursu'nu Bitirdiler Sektör Temsilcileri ile Buluştular

  Sigorta Acenteleri Teknik Personel Yetiştirme Kursu'nu Bitirdiler Sektör Temsilcileri ile Buluştular

  Kayseri Ticaret Odası tarafından düzenlenen Sigorta Acenteleri Teknik Personel Yetiştirme Kurs programını başarı ile bitiren kursiyerler ile sektör temsilcilerinin buluştuğu toplantı gerçekleştirildi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  45 Saattir Su Altındalar

  45 Saattir Su Altındalar

  Ermenek'teki kömür ocağını su basalı 45 saat oldu. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Erdoğan: Yasal Düzenlemeyi Hazmedemeyen İşverenler Var

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemizde madencilikle ilgili yapılan çalışmaların Soma olayından sonra çok daha farklı bir şekilde ele alınmasına yönelik bir dizi yasal düzenleme yaptık. Fakat bunu hazmeden veya hazmedemeyen işverenler var. İşverenlerin, bunları hazmedemeyişi ne yazık ki bazı sıkıntıları doğuracağı belliydi. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Ermenek'te Müfettişler Maden Faciasını 3 Ay Önceden Haber Vermiş

  Ermenek'te Müfettişler Maden Faciasını 3 Ay Önceden Haber Vermiş

  18 işçinin su altında kaldığı ocakta müfettişler, hazirandaki raporda yeraltı suyu ve gaz riskinin ölçümü için gerekli olan kontrol sondajlarının yapılmadığını belirtmiş. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  CHP'li Öz'den Has Şekerler Madencilik Sorusu

  CHP'li Öz'den Has Şekerler Madencilik Sorusu

  Chp Manisa Milletvekili Sakine Öz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın, 18 madencinin su basmasıyla mahsur kaldığı Has Şekerler Madencilik'e daha önce kapatma cezası verdiğini ancak kapatılmadığını öne sürdü, bunun nedenini sordu. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  İstanbul'da Ermenek Protestosu

  İstanbul'da Ermenek Protestosu

  Bazı siyasi parti, sendika ve sivil toplum örgütlerine üye yaklaşık 200 kişilik grup, Karaman'ın Ermenek ilçesindeki maden kazasını protesto etti. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Türkiye'de İş Güvenliği Olmayan 758 İnşaata Mühür Vuruldu

  Türkiye'de İş Güvenliği Olmayan 758 İnşaata Mühür Vuruldu

  Bursa’da 87 inşaatın işçi iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine uygun olmadığı için mühürlendiğini bildiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet Tezel, bu sayının Türkiye genelinde ise 758 olduğunu söyledi. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  TMMOB İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Demirhan: Kaza Havza Madenciliği Yapılmamasının Bir Sonucudur

  TMMOB İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Demirhan: Kaza Havza Madenciliği Yapılmamasının Bir Sonucudur

  Beyoğlu'nda bir araya gelen aralarında parti, sendika ve sivil toplum örgütü üyelerinin de olduğu yaklaşık 200 kişilik grup, Karaman'ın Ermenek ilçesinde 18 işçinin sular altında kaldığı maden faciasını protesto etti. (29 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Bakan Taner Yıldız: Zaman Aleyhimize İşliyor

  Bakan Taner Yıldız: Zaman Aleyhimize İşliyor

  Bakan Taner Yıldız, Ermenek'te 18 işçinin mahsur kaldığı maden ocağında kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Zaman aleyhimize işliyor." dedi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Elvan: 'Su Seviyesinin Daha da Aşağılara İndirilmesi İçin Yoğun Şekilde Çalışmalar Sürüyor'

  Elvan: "Su Seviyesinin Daha da Aşağılara İndirilmesi İçin Yoğun Şekilde Çalışmalar Sürüyor"

  Ermenek'te kömür ocağında işçilerin mahsur kalması- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: "Yer altında ciddi bir su birikintisi söz konusu. Buradaki öncelikli hedefimiz, bir an evvel madende bulunan su seviyesinin daha da aşağılara indirilmesi. O yönde yoğun şekilde çalışmalar sürüyor"- "Pompa, boru, jeneratör gibi eksikliklerimiz var. Onların süratle, Konya, Karaman ve Mersin'den temin edilmesi yoluna gidildi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Ermenek'te Kömür Ocağında İşçilerin Mahsur Kalması

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: "Yer altında ciddi bir su birikintisi söz konusu. Buradaki öncelikli hedefimiz, bir an evvel madende bulunan su seviyesinin daha da aşağılara indirilmesi. O yönde yoğun şekilde çalışmalar sürüyor" "Pompa, boru, jeneratör gibi eksikliklerimiz var. Onların süratle, Konya, Karaman ve Mersin'den temin edilmesi yoluna gidildi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

 

  Su Basan Maden Ocağına Bakanlık Ceza Kesmiş

  Su Basan Maden Ocağına Bakanlık Ceza Kesmiş

  Karaman'ın Ermenek ilçesinde su basan maden ile ilgili bakanlığın geçtiğimiz haziran ayında denetim yaptığı ve 9 bin TL para cezası kestiği öğrenildi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  İş Güvenliği Uzmanından İşçilere Hayati Uyarılar

  Kağıthane Belediyesi sağlıklı iş yerlerinin oluşturulması, meslek hastalıklarının önlenebilmesi ve çalışanlara iş güvenliği kültürünü kazandırmak için iş güvenliği uzmanlarıyla eğitim seminerine başladı. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  ATO'ya Guınness Sertifikası

  ATO'ya Guınness Sertifikası

  Ankara Alışveriş Festivali (Ankara Shopping Fest-ASF) kapsamında Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanan Ankara Ticaret Odası, sertifikasını aldı. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Komutanı Tuğgeneral Bacanlı Açıklaması

  "1 Ekim 2014'te yayınlanan sağlık uygulama tebliğinde gazilerimize yönelik ciddi olumlu değişiklikler yapılmıştır" "Gazilerimizin fizik tedavide uygulanan bölge ve seans sınırlamaları kaldırılmış, tıbbi malzemelerin listesi 10 kalemden 75 kaleme çıkarılmış, ortez ve protezlerin yenilenme süreleri. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Özel Güvenlik Sektörü Çalışan Hakları Yapılandırılıyor

  Özel Güvenlik Sektörü Çalışan Hakları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birlikte ele alındı. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Açıklaması

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Açıklaması

  "Bir yılda dünyada 2 milyon 300 bin kişi iş kazaları sonucu hayatını kaybediyor. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Ahilik Perspektifinde Çalışma Barışı' Çalıştayı

  Ahilik Perspektifinde Çalışma Barışı' Çalıştayı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, “Sosyal politikaları dışarıda tutan bir yönetim anlayışının başarılı olması elbette ki mümkün değildir. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  İş Sağlığı ve Güvenliği Vodafone İle İnsan Yönetimi Kongresi'nde

  Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası, PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi'nde masaya yatırılıyor. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'yla İyi Niyet Mektubu İmzaladı

  Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye İş Kurumu tarafından ortaklaşa başlatılan 'Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı' kapsamında Garanti Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)'yla iyi niyet mektubu imzaladı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Atama Kararları

  Atama Kararları

  Başbakanlık ile Avrupa Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Enerji ve Tabii Kaynaklar ve Sağlık Bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Ankara'da Başbakanlık ve Bakanlıklara Yeni Atamalar

  Ankara'da Başbakanlık ve Bakanlıklara Yeni Atamalar

  Başbakanlık ile Avrupa Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Enerji ve Tabii Kaynaklar ve Sağlık bakanlıklarına atamalar yapıldı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Gündoğdu, Bakan Çelik'le Bir Araya Geldi

  Gündoğdu, Bakan Çelik'le Bir Araya Geldi

  Memur-Sen Taleplerini Bakan Çelik'e İletti (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Açıklaması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Açıklaması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Kobani’deki durumu dengeleyebilmek veya Kobani’deki durumu en azından zararlarını minimize edebilmek için bazı unsurların Kobani’ye geçişi konusunda da insani ve lojistik amaçlı söylüyorum görüşmeler sürüyor. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  'Metruk Binaların Süratle Yıkılması Gerekiyor'

  "Metruk Binaların Süratle Yıkılması Gerekiyor"

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Türkiye'nin neresinde metruk yapılar, viraneler bulunuyorsa bunların süratle yıkılması, ortadan kaldırılması gerekiyor." dedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  İzmir'in Yeni Fuar İnşaatında Çalışma Başlıyor

  İzmir'in Yeni Fuar İnşaatında Çalışma Başlıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Gaziemir Serbest Bölge yakınında inşaatına başladığı yeni fuar alanında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişleri tarafından işgüvenliği kurallarına uyulmadığı gerekçesiyle durdurulan çalışmalar, incelemenin ve eksikliklerin tamamlanmasının ardından yeniden başlıyor. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Uyuşturucu ile Mücadele Bakanlar Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, uyuşturucu kullanımının özellikle metruk binalarda olduğunu belirterek, “Türkiye’nin neresinde metruk yapılar, viran haneler bulunuyorsa bunların süratle yıkılması, ortadan kaldırılması gerekiyor. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  İzmir'in Yeni Fuar Alanı İnşaatı Yeniden Başlıyor

  İzmir'in Yeni Fuar Alanı İnşaatı Yeniden Başlıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir'de yapılan Yeni Fuar Alanı inşaatı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişlerinin raporu sonucu 29 Eylül 2014'te durdurulmuştu. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Şiddet Gören Kadınlara Kucak Açacaklar

  Şiddet Gören Kadınlara Kucak Açacaklar

  AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı desteğiyle hayata geçirilecek proje kapsamında eşinden şiddet gören ve bakıma muhtaç durumdaki kadınlar koruma altına alınacak. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  İzmir'de Yeni Fuar Alanı İnşaatında Eksiklikler Tamamlandı

  İzmir'de Yeni Fuar Alanı İnşaatında Eksiklikler Tamamlandı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İzmir İş Teftiş Kurulu' tarafından, 29 Eylül tarihinde, yüklenici firmanın işçilerin hayati güvenliğini ilgilendiren eksiklikleri giderinceye kadar durdurduğu İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Gaziemir'de yaptırdığı Yeni Fuar Alanı inşaatında eksiklikler tamamlandı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik İstanbul'da

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik İstanbul'da

  Bakan Çelik, Küçükçekmece Belediye Başkanı Karadeniz’i makamında ziyaret ederek ilçede yapılacak yeni SGK binasıyla ilgili bilgi aldı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  2015 Yılı Bütçe Maratonu Takvimi Belli Oldu

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine, 23 Ekim Perşembe günü, Maliye Bakanı Şimşek'in sunuş konuşmasıyla başlanacak Komisyonda kurum, kuruluş ve bakanlıkların bütçelerinin görüşülmesi Kasım ayı sonuna kadar sürecek. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Madenciye Asgari Ücret Şoku

  Madenciye Asgari Ücret Şoku

  Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda çalışan madencilere Torba Yasa ile gelen iki asgari ücret uygulamasının uygulanmadığını ifade etti. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Gazilerin Ortez ve Protez İhtiyaçlarının Karşılanması

  Gazilerin Ortez ve Protez İhtiyaçlarının Karşılanması

  Genelkurmay Başkanlığı: "Gazilerimizin büyük çoğunluğunun, kuruluş amacına uygun olarak TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Başkanlığından sağlık hizmeti almaları, ortez ve protezlerin önemli ölçüde Merkez tarafından yapılmasından dolayı gazilerimizin uygulamadan kaynaklanan sorunları tespit edilerek giderilmeye çalışılmaktadır" "Genelkurmay Başkanlığınca tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerine yönelik olarak, Milli Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Efeler'de 'Kadın Dayanışma Merkezi' İçin Harekete Geçildi

  Efeler'de "Kadın Dayanışma Merkezi" İçin Harekete Geçildi

  Efeler Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülsevil Ergünoğlu,”Kadın Dayanışma Merkezi” için kolları sıvadı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Efeler'de ' Kadın Dayanışma Merkezi' İçin Harekete Geçildi

  Efeler'de " Kadın Dayanışma Merkezi" İçin Harekete Geçildi

  Efeler Kent Konseyi Kadın Meclisi seçimlerinde “ Kadın Dayanışma Merkezi” açacaklarını vadetmiş olan Gülsevil Ergünoğlu, başkan seçilir seçilmez konuyla ilgili çalışmalara başladı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.11.2014 02:54:26. #1.12#