20:2600
SON DAKİKA ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Haberleri

  Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'yla İyi Niyet Mektubu İmzaladı

  Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye İş Kurumu tarafından ortaklaşa başlatılan 'Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı' kapsamında Garanti Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)'yla iyi niyet mektubu imzaladı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Atama Kararları

  Atama Kararları

  Başbakanlık ile Avrupa Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Enerji ve Tabii Kaynaklar ve Sağlık Bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Ankara'da Başbakanlık ve Bakanlıklara Yeni Atamalar

  Ankara'da Başbakanlık ve Bakanlıklara Yeni Atamalar

  Başbakanlık ile Avrupa Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Enerji ve Tabii Kaynaklar ve Sağlık bakanlıklarına atamalar yapıldı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Gündoğdu, Bakan Çelik'le Bir Araya Geldi

  Gündoğdu, Bakan Çelik'le Bir Araya Geldi

  Memur-Sen Taleplerini Bakan Çelik'e İletti (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Açıklaması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Açıklaması

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Kobani’deki durumu dengeleyebilmek veya Kobani’deki durumu en azından zararlarını minimize edebilmek için bazı unsurların Kobani’ye geçişi konusunda da insani ve lojistik amaçlı söylüyorum görüşmeler sürüyor. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  'Metruk Binaların Süratle Yıkılması Gerekiyor'

  "Metruk Binaların Süratle Yıkılması Gerekiyor"

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Türkiye'nin neresinde metruk yapılar, viraneler bulunuyorsa bunların süratle yıkılması, ortadan kaldırılması gerekiyor." dedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  İzmir'in Yeni Fuar İnşaatında Çalışma Başlıyor

  İzmir'in Yeni Fuar İnşaatında Çalışma Başlıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Gaziemir Serbest Bölge yakınında inşaatına başladığı yeni fuar alanında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişleri tarafından işgüvenliği kurallarına uyulmadığı gerekçesiyle durdurulan çalışmalar, incelemenin ve eksikliklerin tamamlanmasının ardından yeniden başlıyor. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Uyuşturucu ile Mücadele Bakanlar Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, uyuşturucu kullanımının özellikle metruk binalarda olduğunu belirterek, “Türkiye’nin neresinde metruk yapılar, viran haneler bulunuyorsa bunların süratle yıkılması, ortadan kaldırılması gerekiyor. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  İzmir'in Yeni Fuar Alanı İnşaatı Yeniden Başlıyor

  İzmir'in Yeni Fuar Alanı İnşaatı Yeniden Başlıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziemir'de yapılan Yeni Fuar Alanı inşaatı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişlerinin raporu sonucu 29 Eylül 2014'te durdurulmuştu. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Şiddet Gören Kadınlara Kucak Açacaklar

  Şiddet Gören Kadınlara Kucak Açacaklar

  AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı desteğiyle hayata geçirilecek proje kapsamında eşinden şiddet gören ve bakıma muhtaç durumdaki kadınlar koruma altına alınacak. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  İzmir'de Yeni Fuar Alanı İnşaatında Eksiklikler Tamamlandı

  İzmir'de Yeni Fuar Alanı İnşaatında Eksiklikler Tamamlandı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İzmir İş Teftiş Kurulu' tarafından, 29 Eylül tarihinde, yüklenici firmanın işçilerin hayati güvenliğini ilgilendiren eksiklikleri giderinceye kadar durdurduğu İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Gaziemir'de yaptırdığı Yeni Fuar Alanı inşaatında eksiklikler tamamlandı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik İstanbul'da

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik İstanbul'da

  Bakan Çelik, Küçükçekmece Belediye Başkanı Karadeniz’i makamında ziyaret ederek ilçede yapılacak yeni SGK binasıyla ilgili bilgi aldı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  2015 Yılı Bütçe Maratonu Takvimi Belli Oldu

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine, 23 Ekim Perşembe günü, Maliye Bakanı Şimşek'in sunuş konuşmasıyla başlanacak Komisyonda kurum, kuruluş ve bakanlıkların bütçelerinin görüşülmesi Kasım ayı sonuna kadar sürecek. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Madenciye Asgari Ücret Şoku

  Madenciye Asgari Ücret Şoku

  Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda çalışan madencilere Torba Yasa ile gelen iki asgari ücret uygulamasının uygulanmadığını ifade etti. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Gazilerin Ortez ve Protez İhtiyaçlarının Karşılanması

  Gazilerin Ortez ve Protez İhtiyaçlarının Karşılanması

  Genelkurmay Başkanlığı: "Gazilerimizin büyük çoğunluğunun, kuruluş amacına uygun olarak TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Başkanlığından sağlık hizmeti almaları, ortez ve protezlerin önemli ölçüde Merkez tarafından yapılmasından dolayı gazilerimizin uygulamadan kaynaklanan sorunları tespit edilerek giderilmeye çalışılmaktadır" "Genelkurmay Başkanlığınca tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerine yönelik olarak, Milli Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Efeler'de 'Kadın Dayanışma Merkezi' İçin Harekete Geçildi

  Efeler'de "Kadın Dayanışma Merkezi" İçin Harekete Geçildi

  Efeler Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülsevil Ergünoğlu,”Kadın Dayanışma Merkezi” için kolları sıvadı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Efeler'de ' Kadın Dayanışma Merkezi' İçin Harekete Geçildi

  Efeler'de " Kadın Dayanışma Merkezi" İçin Harekete Geçildi

  Efeler Kent Konseyi Kadın Meclisi seçimlerinde “ Kadın Dayanışma Merkezi” açacaklarını vadetmiş olan Gülsevil Ergünoğlu, başkan seçilir seçilmez konuyla ilgili çalışmalara başladı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Tuyup Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

  Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi (TUYUP) kapsamında Avanos DoubleTree By Hilton’da bilgilendirme toplantısı yapıldı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Erken Emeklilik İçin Yeni Düzenlemeler Geliyor

  Erken Emeklilik İçin Yeni Düzenlemeler Geliyor

  Kısa bir süre önce hayata geçen torba yasa ile 4 kesime erken emeklilik fırsatı geldi. Bu yetmeyince 4 konuda daha çalışma başlatıldı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

 

  Adana'da İş Sağlığı ve Güvenliği Paneli

  Adana'da İş Sağlığı ve Güvenliği Paneli

  TMMOB’UN kuruluşunun 60. Yılı etkinlikleri kapsamında Adana’da İl Koordinasyon Kurulu (İKK) tarafından “İş Sağlığı ve İş Güvenliği” konulu panel düzenlendi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Makine Mühendislerinden Asansör Uyarısı

  TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, asansör kazalarıyla sık karşılasılmasının tesadüf olmadığını belirterek, ihmallerden kaynaklanan cinayetler olduğunu söyledi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kamu Hastaneleri 'İşyeri Hekimi' Bulamıyor!

  Kamu Hastaneleri 'İşyeri Hekimi' Bulamıyor!

  6331 Sayılı İş sağlığı ve Güvenliği Kanunu'na göre 'çok tehlikeli' sınıfta yer alan kamu hastanelerinde iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile işyeri hekimi istihdamı zorunlu hale getirildi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  İzsiad'ın İş Güvenliği Zirvesi Başladı

  İzsiad'ın İş Güvenliği Zirvesi Başladı

  İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (İZSİAD) ev sahipliğinde, Türkiye’de ilk kez bir işveren örgütü tarafından düzenlenen İzmir İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi ile İzmir İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı düzenlenen açılış töreniyle başladı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  İzmir Valisi Toprak, Asansör Kazasıyla İlgili İnceleme Yaptı

  İzmir Valisi Toprak, Asansör Kazasıyla İlgili İnceleme Yaptı

  İzmir Valisi Mustafa Toprak, 4 işçinin yaralandığı asansör kazasının olduğu inşaatta incelemelerde bulunup, kaza hakkında yetkililerden bilgi aldı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  İzmir Valisi Toprak: Asansör Kazasıyla İlgili Soruşturma Başlattık

  İzmir Valisi Mustafa Toprak, bin inşaatta meydana gelen asansönlü iskele kazasının ardından Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kadri Kabak ile beraber ilgililerden bilgiler aldı ve olay yerinde incelemelerde bulundu. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Ev Eksenli Çalışan Kadınların Sosyal Haklarının Geliştirilmesi" Projesi

  EVÇAD'ın ev eksenli çalışan kadınların sosyal güvence kapsamına alınması amacıyla hazırladığı proje AB'den hibe desteği almaya hak kazandı EVÇAD Başkanı Güven: "Yüzde 90'ı AB tarafından karşılanan 42 milyon 703 bin avro bütçeli proje ile evde çalışan kadınların sosyal haklarının artırılmasını. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  İzmir'deki İnşaat Kazasıyla İlgili Adli Soruşturma Devam Ediyor

  İzmir'deki İnşaat Kazasıyla İlgili Adli Soruşturma Devam Ediyor

  İzmir Valisi Toprak, Karşıyaka ilçesindeki inşaatta dış cephe asansörünün düşmesi sonucu 4 işçinin yaralandığı kazayla ilgili, adli soruşturmanın devam ettiğini söyledi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  İstihdam Edilecek Kişiler İçin Seçmeler Başladı

  İstihdam Edilecek Kişiler İçin Seçmeler Başladı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın "Toplum Yararına Çalışma Programı" kapsamında Bor’da çeşitli Kamu kurumlarında iş sahibi olacak vatandaşlar için seçmeler gerçekleştirildi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Basına Yönelik Şiddeti Gündeme Getirdi

  Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Basına Yönelik Şiddeti Gündeme Getirdi

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, basın emekçilerine yönelik şiddeti TBMM Genel Kurulunda gündeme getirdi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Dört Kişinin Yaralandığı Asansör Kazasındaki İnceleme Sürüyor

  Dört Kişinin Yaralandığı Asansör Kazasındaki İnceleme Sürüyor

  İzmir’in Karşıyaka semtinde inşaat halindeki bir binanın dış cephe yapımı sırasında kullandıkları asansörün arızalanıp düşmesi sonucu 4 işçi yaralandı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Engellilerin İstihdamıyla İlgili Sorunlar Tartışılacak

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Engelliler Konfederasyonu, Gazi Üniversitesi ile Avrupa Birliği Engelliler Formu'nun düzenlediği ''1. Uluslararası Engellilerin İstihdamı Sosyal Güvenlik Sorunları ve Çözüm Önerileri Kongresi'' başladı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  İzmir'de Dört Kişinin Yaralandığı Kazadaki Asansör İnceleniyor

  İzmir'de Dört Kişinin Yaralandığı Kazadaki Asansör İnceleniyor

  İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, inşaat halindeki bir binanın dış cephe yapımında kullanılan motorlu iskelenin 10. kattan düşmesiyle ilgili inceleme yapılıyor. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Kit'lerin 2015'e Ait Genel Yatırım ve Finansman Programı

  Kit'lerin 2015'e Ait Genel Yatırım ve Finansman Programı

  Kamu teşebbüslerince, tüm işletmecilik faaliyetlerinde verimliliği ve karlılığı artıracak tedbirler alınacak KİT'lere ait atıl durumdaki gayrimenkuller, satış, kiralama veya bedelli devir gibi usullerle, rayiç bedel esas alınarak değerlendirilecek Kamu teşebbüsleri, yıl içerisinde 179 prim gün süresini aşmamak üzere ve sadece mevsimlik işlerde veya kampanya işlerinde geçici işçi çalıştırabilecek. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Ankara'da Madencilik Toplantısı Başladı

  Ankara'da Madencilik Toplantısı Başladı

  Madencilik Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesine İlişkin Ulusal 3 Taraflı Toplantı 16 Ekim 2014 tarihinde Ankara Hilton Otelinde başladı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Kent Konseyi İş Güvenliğine Dikkat Çekiyor

  Bursa Kent Konseyi (BKK) İş Hayatı Çalışma Grubu, iş sağlığı güvenliği yasası gereği işyerlerinde alınan tedbirler ve uygulamalardaki eksikliklere dikkat çekiyor. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  İzzet Baysal Vakfı'nın 131'nci Eseri Açıldı

  İzzet Baysal Vakfı'nın 131'nci Eseri Açıldı

  İzzet Baysal Vakfı'nın 135 eserinden biri olan Seben İzzet Baysal Meslek Yüksek Okulunun binası törenle açıldı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Manavgat'ta 60 Bin Turizm Çalışanı 5 Ay İşsiz Kalacak

  DSP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, işsizlik oranının %9,8 noktaya ulaşmasının son 5 yılın en ürkütücü rakamı olduğunu söyledi. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  "Bor Madeni, AK Parti Hükumetleri Zamanında Özelleşmeyecek"

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, "Bor madeni, AK Parti hükumetleri zamanında özelleşmeyecek." dedi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  O Madene Yeniden Üretim İzni Verildi

  O Madene Yeniden Üretim İzni Verildi

  Manisa'nın Soma ilçesinde, 13 Mayıs tarihinde 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasının yaşandığı ocağı işleten Işıklar maden ocağına yeniden üretim izni verildi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  O Madene Yeniden Üretim İzni Verildi

  O Madene Yeniden Üretim İzni Verildi

  Manisa’nın Soma ilçesinde, 13 Mayıs tarihinde 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasının yaşandığı ocağı işleten Soma Kömür İşletmeleri’ne ait Işıklar maden ocağına yeniden üretim izni verildi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Soma'da Şirketin Kapattığı Maden İçin Yeni Karar

  Soma'da Şirketin Kapattığı Maden İçin Yeni Karar

  Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin yaşamını yitirmesine neden olan facianın meydana geldiği ocağı çalıştıran Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'ye bağlı Işıklar Maden Ocağı, müfettişlerin olumlu rapor vermesi üzerine tekrar açıldı. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Mevsimlik İşçiler İçin Yapılan Tesisler Harabeye Döndü

  Mevsimlik İşçiler İçin Yapılan Tesisler Harabeye Döndü

  Kayseri'nin Develi ilçesi Sarıca mahallesinde Kaymakamlık tarafından iki yıl önce Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi (METİP) projesi kapsamında yaptırılan sosyal tesisler, yetki devri sonrası sahipsiz kalınca kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından tahrip edildi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  AK Parti TBMM Grup Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu (1) : "Bütün şiddet ve vandalizmde hedef alınanlardan biri AK Parti. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  METİP Ahlat'ta Hayata Geçiyor

  METİP Ahlat'ta Hayata Geçiyor

  Bitlis'in Ahlat ilçesinde hayata geçirilen Mevsimlik Tarım İşçileri Kenti Projesi ile işçiler daha iyi koşullarda barınma ve yaşama olanağı bulacak. (14 Ekim 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.10.2014 20:26:24. #1.12#