SON DAKİKA ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Haberleri

 • 12:59Eş Durumundan Tayinde Yeni DüzenlemeEş Durumundan Tayinde Yeni DüzenlemeBakanlar Kurulu tarafından alınan devlet memurlarının yer değiştirme suretiyle atanmalarına ilişkin yönetmelikteki değişiklik kararı, resmi gazetede yayımlandı.
 • 18:15Başbakan Davutoğlu'nun Milletvekillerine Verdiği Süre DolduBaşbakan Ahmet Davutoğlu’nun geçici hükümet kurma çabaları kapsamında kabinede yer almasını istediği isimlere verdiği süre saat 18.00’de doldu.
 • 15:37Mesleki Eğitim Kurulu ToplandıTürkiye'de mesleki eğitim politikalarının oluşturulmasında tavsiye kararlar almakla yetkili Mesleki Eğitim Kurulu toplandı.
 • 14:47Grafikli - Davutoğlu, Bir Yıla Bunları SığdırdıAK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık görevinde bir yılı dolan Ahmet Davutoğlu, 27 Ağustos tarihinden bu yana, yurtiçi ve yurtdışında yoğun bir mesai harcadı.
 • 11:07Ordu'ya 15 Bin Fındık İşçisi Geldi, Valilik Çocuk İşçiyi YasakladıOrdu'ya 15 Bin Fındık İşçisi Geldi, Valilik Çocuk İşçiyi YasakladıDoğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi illerinden Ağustos ayı başında başlayan fındık hasadı için kente gelen mevsimlik işçi sayısı 15 bini buldu.
 • 17:47Ilo Heyeti Ordu'da İncelemelerde BulunduUluslararası Çalışma Örgütü (ILO) heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ortaklığında yürütülen "Türkiye'de Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi" kapsamında, Ordu'da yürütülen çalışmalarla ilgili saha ziyaretinde bulundu.
 • 15:09Ilo'dan Ordu'ya TakdirIlo'dan Ordu'ya TakdirUluslararası Çalışma Örgütü (İLO) Heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İLO Türkiye Temsilciliği ortaklığında yürütülen ‘Mevsimlik Fındık Tarımında Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesi’ model projesi kapsamında, Ordu’da yürütülen çalışmalarla ilgili toplantı ve saha ziyaretlerinde bulundu.
 • 12:02Öz Finans İş Ankara'da Eğitim VerdiÖz Finans İş Ankara'da Eğitim VerdiÖz Finans-İş Sendikası tarafından hayata geçirilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından desteklenen İş Sağlığı ve Güvenliği projesi kapsamında Ankara Ziraat Bankası konferans salonunda Halk Bank ve Ziraat Bank çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.
 • 14:32Öz Finans-iş, İş Sağlığı Eğitimi VeriyorÖz Finans-İş Sendikası tarafından hayata geçirilen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından desteklenen ’İş Sağlığı ve Güvenliği’ projesi kapsamında İstanbul Ticaret Üniversitesi konferans salonunda Halk Bank ve Ziraat Bank çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.
 • 11:14Baydemir, Sığınmacıları SorduBaydemir, Sığınmacıları SorduHDP Urfa Milletvekili Osman Baydemir, Suriyeli sığınmacılarla ilgili üç soru önergesi sundu.
 • 16:40Misiad'dan İş Sağlığı ve Güvenliği ToplantısıMemleketçi Sanayici ve İşadamları Derneği (MİSİAD) tarafından Mesleki Yeterlilik Belgelendirme ve Sınav Merkezi (MEYEBS) ortaklığında 6645 sayılı kanun bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 • 16:40Misiad Üyelerine SeminerMisiad Üyelerine SeminerMemleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği (MİSİAD) Konya Şubesi üyelerine iş güvenliği ve mesleki yeterlilik eğitimi verdi.
 • 13:19Metip Yoluna Asfalt DöküldüMetip Yoluna Asfalt DöküldüKilis’te, bulunan mevsimlik işçilerin barınma merkezi olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve İl Özel idaresi işbirliği ile yapılan “METİP Acar Köyü Barınma Merkezi”ne ait yol Özel İdare ekipleri tarafından 1. kat asfalt yapılarak hizmete sunuldu.
 • 15:36Toplumsal Cinsiyet Eşitliği' Birincilik Ödülü Çimsa'yaToplumsal Cinsiyet Eşitliği' Birincilik Ödülü Çimsa'yaÇimsa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 'Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü' ile onurlandırıldı.
 • 15:46Memur-sen'den Toplu Sözleşmeye İlişkin AçıklamaMemur-sen'den Toplu Sözleşmeye İlişkin AçıklamaMemur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Siirt İl Başkanı Murat Şeker, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşme sürecinin geldiği aşama hakkında açıklama yaptı.
 • 14:16MHP'li Balkız: Başbakanlık da Soma Davasından Sonuç Çıkmasını İstemiyorMHP'li Balkız: Başbakanlık da Soma Davasından Sonuç Çıkmasını İstemiyorMHP Manisa Milletvekili Zeynel Balkız, Soma maden faciası davasının küllenmesi ve sonuç çıkmamasına yönelik iki bakanlığın engelleme faaliyetlerine Başbakanlık'ın da eklendiğini söyledi.
 • 14:00Vodafone Arena'da Güvenliği Artırma Çalışmaları BaşladıVodafone Arena'da Güvenliği Artırma Çalışmaları BaşladıBeşiktaş, geçtiğimiz günlerde iş güvenliği tedbirlerinin yetersiz olduğu gerekçesiyle inşaatı durdurulan Vodafone Arena ile ilgili bir açıklama yaptı.
 • 13:50Balkız'dan Soma Davası AçıklamasıBalkız'dan Soma Davası AçıklamasıMHP Manisa Milletvekili Zeynel Balkız, Soma davasıyla ilgili yaptığı açıklamada, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişlerinin soruşturma yetkisinin, Başbakanlık Denetleme Teftiş Kuruluna verildiğini belirterek, “Bu davanın küllenmesi ve bu davadan sonuç çıkmamasına yönelik iki Bakanlığın engelleme faaliyetlerine maalesef Başbakanlığın da girdiğini anlıyoruz” dedi.
 • 13:47Vodafone Arena'da Güvenliği Artırma Çalışmaları BaşladıAli DANAŞ-İSTANBUL-DHA Üç hafta önce meydana gelen kaza sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın talepleri doğrultusunda inşaatı durdurulan Vodafone Arena'da güvenliği artırıcı çalışmalar yapılıyor.
 • 13:45Şehit Madenci Yakınları Gürkan'a 'Pis Katil' Deyince Salonda Gerginlik YaşandıAkhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden, Soma maden faciası ceza davasının üçüncü duruşmasında tutuklu yargılanan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, bir patron olarak büyük bir vebal taşıdığını söyledi.
 • 12:52Ak Partilinin İsyanına CHP'li Milletvekili Kulak VerdiAk Partilinin İsyanına CHP'li Milletvekili Kulak VerdiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Diş Teknisyenleri Federasyonu Saymanı Necdet Çemrek’i ziyaret ederek, diş teknisyenlerinin sorunları ve çözüm önerileri konusunda bilgi alışverişinde bulundu.
 • 14:26Kamu-Sen'den Hükümete Toplu Sözleşme TeklifiKamu-Sen'den Hükümete Toplu Sözleşme TeklifiKamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, hükümetin yeni zam teklifini eleştirdi.
 • 13:42Sgk İl Müdürlüğü Görevine Kemal Duran AtandıNevşehir SGK İl Müdürlüğü görevine Kemal Duran atandı.
 • 13:11Kesk'ten Hükümetin Yeni Zam Teklifine TepkiKesk'ten Hükümetin Yeni Zam Teklifine TepkiKESK Genel Başkanı Lami Özgen, hükümetin yaptığı yeni zam teklifine tepki gösterdi.
 • 12:47Memur-Sen: Kasa Açıldı, Masanın da Önü AçıldıMemur-Sen: Kasa Açıldı, Masanın da Önü AçıldıMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşme görüşmeleri devam ederken toplantı ile ilgili bilgiler verdi.
 • 09:01Gündem/ 17 Ağustos 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile TBMM'de bir araya gelecek.
 • 00:39Cihan Haber Ajansı Ön GündemiBaşbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümet kurma kapsamında TBMM’de bir araya gelecek.
 • 15:12Beşiktaş Vodafone Arena İnşaatı DurdurulduBeşiktaş Vodafone Arena İnşaatı DurdurulduBeşiktaş Vodafone Arena Stadı inşaatı iki hafta önce meydana gelen ve 2 işçinin yaralanmasıyla sonuçlanan iş kazası yüzünden geçici olarak durduruldu.
 • 14:29Beşiktaş Vodafone Arena İnşaatı Geçici Olarak DurdurulduBeşiktaş Vodafone Arena İnşaatı Geçici Olarak DurdurulduHaber-Kamera: Ali DANAŞ - Zeki GÜNAL - İstanbul DHA Beşiktaş Vodafone Arena Stadı inşaatı geçici olarak yine durduruldu.
 • 14:05Beşiktaş Vodafone Arena İnşaatı Geçici Olarak DurdurulduBeşiktaş Vodafone Arena İnşaatı Geçici Olarak DurdurulduHaber-Kamera: Ali DANAŞ - Zeki GÜNAL - İstanbul DHA Beşiktaş Vodafone Arena Stadı inşaatı geçici olarak yine durduruldu.
 • 14:01Fotoğraf) Beşiktaş Vodafone Arena İnşaatı Geçici Olarak DurdurulduFotoğraf) Beşiktaş Vodafone Arena İnşaatı Geçici Olarak DurdurulduBeşiktaş Vodafone Arena Stadı inşaatı geçici olarak yine durduruldu.
 • 13:55Vodafone Arena'nın İnşaatı DurdurulduVodafone Arena'nın İnşaatı DurdurulduYapımı devam eden Vodafone Arena Stadı’nın inşaatı durduruldu.
 • 13:51Vodafone Arena'da İnşaat Çalışmaları DurdulduVodafone Arena'da İnşaat Çalışmaları DurdulduBeşiktaş Kulübü, yapımı devam eden Vodafone Arena’da iş güvenliğinin arttırılması gerekçesiyle inşaat çalışmalarına ara verilecek.
 • 13:29Beşiktaş Vodafone Arena İnşaatı Geçici Olarak DurdurulduAli DANAŞ,İstanbul-DHA İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri bu sabah stat inşaatına giderek çalışmaların geçici olarak durdurulduğu kararının yetkililere bildirdi.
 • 13:20Arena'da İnşaat Geçici Olarak DurdurulduArena'da İnşaat Geçici Olarak DurdurulduVodafone Arena'dan detaylar- İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekibinin Vodafone Arena'nın inşaatından çıkışı- Vodafone Arena'nın havadan çekilmiş arşiv görüntüleri Vodafone Arena'da inşaat geçici olarak durduruldu- İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekibi, stat inşaatına giderek çalışmaların durdurulması kararını tebliğ etti- Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Albayrak: "İşçi güvenliğinin daha da iyileştirilmesi çalışmaları kapsamında inşaatta 2-3 günlük bir geçici duraklama söz konusu" Beşiktaş Kulübü'nün tamamlanması için yoğun çaba sarf ettiği yeni stadı Vodafone Arena'da çalışmalar durduruldu.
 • 13:12Tbb, Madenlerle İlgili Çalışma ve Adalet Bakanlıklarını UyardıTürkiye Barolar Birliği (TBB), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı'nı madenlerde kullanılan makine, ekipman ve teçhizatlarda sertifikasyon uygulanması konusunda uyardı.
 • 12:59Vodafone Arena'da İnşaat Geçici Olarak DurdurulduVodafone Arena'da İnşaat Geçici Olarak DurdurulduBeşiktaş'ın tamamlanması için yoğun çaba sarf ettiği yeni stadı Vodafone Arena'da çalışmalar, 2 işçi yaralandığı için geçici olarak durduruldu.
 • 11:19Çilimli'de Çocuklar Bahçeye Değil Okula GidiyorlarÇilimli'de Çocuklar Bahçeye Değil Okula GidiyorlarFındık toplamak için Düzce’nin Çilimli ve Akçakoca ilçesine gelen mevsimlik tarım işçileri fındık bahçesine fındık toplamaya giderken, beraberinde getirdikleri çocuklar da belirlenen alanlarda okula giderek eğitimlerine devam ediyor.
 • 17:03Birleşik Kamu-İş'ten Tis EylemiBirleşik Kamu-İş'ten Tis EylemiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eylem yapanlar ile güvenlik güçleri arasındaki konuşmalar, - Eylem yapanlar ile polisler arasındaki arbede görüntüleri, - Göz altına alınanların görüntüsü, - Yürüyüşten detay görüntüler, - Göz altına alınan kişilerin, eylemciler tarafından istenmesi, - Açıklamanın yapılması, - Açıklama aralarında sloganların atılması, Birleşik Kamu-İş'ten TİS eylemi- Birleşik Kamu-İş Sendikaları Konfederasyonu üyeleri toplu sözleşme görüşmelerini protesto için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yürüdü- Polis ile sendika üyeleri arasında çıkan arbede sonucu gözaltına alınan 4 kişiden 3'ü serbest bırakıldıANKARA (AA) – Birleşik Kamu-İş Sendikaları Konfederasyonu hükümetle memur konfederasyonları arasında yürütülen toplu sözleşme görüşmelerini protesto için eylem düzenledi.
 • 16:50Birleşik Kamu-İş'ten Tis EylemiANKARA (AA) – Birleşik Kamu-İş Sendikaları Konfederasyonu hükümetle memur konfederasyonları arasında yürütülen toplu sözleşme görüşmelerini protesto için eylem düzenledi.
 • 15:20Kamu Görevlilerinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri (3)Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kamu İşveren Heyeti'nin kamu çalışanlarına 2016 için 4+4, 2017 için 3+3 zam öneriyle ilgili, "Bu teklif masada oturmayı zorlaştırıyor" değerlendirmesinde bulundu.
 • 14:46Kesk: Kamu Emekçileri Açısından Bir Kez Daha Dağ Fare DoğurmadıKesk: Kamu Emekçileri Açısından Bir Kez Daha Dağ Fare DoğurmadıKESK Genel Başkanı Lami Özgen, hükümetin zam teklifleri için “3. toplu sözleşme süreci kamu emekçileri açısından bir kez daha dağ fare doğurmadı.
 • 14:03Bakan Çelik: 2016 İçin Yüzde 4+4, 2017 İçin Yüzde 3+3 Zam Teklifinde BulunduBakan Çelik: 2016 İçin Yüzde 4+4, 2017 İçin Yüzde 3+3 Zam Teklifinde BulunduHükümetle Memur-Sen Konfederasyonları arasında yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, hükümetin 2016-2017 yılları için zam teklifini açıkladı.
 • 12:10Çalışma Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Grup ile Polis Arasında Arbede Yaşandı -1Çalışma Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Grup ile Polis Arasında Arbede Yaşandı -1Çalışma Bakanlığı'na yürümek isteyen grup ile polis arasında arbede yaşandı Kamu İşveren Heyeti ile memur konfederasyonları arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinin üçüncüsünün yapıldığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na yürümek isteyen gruba polis müdahale ederek bazı eylemcileri gözaltına aldı.
 • 12:10Çalışma Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Grup ile Polis Arasında Arbede Yaşandı -2Çalışma Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Grup ile Polis Arasında Arbede Yaşandı -2Çalışma Bakanlığı'na yürümek isteyen grup ile polis arasında arbede yaşandı Kamu İşveren Heyeti ile memur konfederasyonları arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinin üçüncüsünün yapıldığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na yürümek isteyen gruba polis müdahale ederek bazı eylemcileri gözaltına aldı.
 • 12:04Çalışma Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Grup ile Polis Arasında Arbede YaşandıKamu İşveren Heyeti ile memur konfederasyonları arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinin üçüncüsünün yapıldığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na yürümek isteyen gruba polis müdahale ederek bazı eylemcileri gözaltına aldı.
 • 11:58Çalışma Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Gruba Sert MüdahaleÇalışma Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Gruba Sert MüdahaleToplu iş sözleşmesi görüşmesinin dördüncü gününde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yürümek isteyen kalabalığa, polis sert müdahale etti.
 • 11:39Bakan Çelik: 2016 Yılı İçin 4+4, 2017 Yılı İçin 3+3 Teklif EdiyoruzÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde kamu çalışanlarına yapılacak zam tekliflerinin 2016 yılı için 4+4, 2017 yılı için 3+3 olduğunu açıkladı.
 • 11:24Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Gruba Polis Müdahale EttiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığındaki Toplu Sözleşme görüşmelerini protesto etmek isteyen grubun bakanlık önüne yürüyüşüne polis izin vermedi.
 • 10:56Çalışma Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Gruba Sert MüdahaleToplu iş sözleşmesi görüşmesinde hükümetin bugün açıklanması beklenen zam teklifi öncesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yürümek isteyen gruba polis sert müdahale etti.