15:0800
SON DAKİKA ANTALYA HABERLERİ

Son Dakika Antalya Haberleri

 

  Antalya İhracatçılar Birliği Başkanı Satıcı Açıklaması

  Antalya İhracatçılar Birliği Başkanı Satıcı Açıklaması

  "Birliğimizin 2014 yılı ihracat hedefi 1,8 milyar dolar, 2023 hedefimiz ise 5 milyar dolar" "Antalya İhracatçılar Birliğinin ismini Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği olarak değiştirmeyi planlıyoruz" (Bugün 12:17)

   

  Antalya Sahil Güvenlikin Denetimleri

  Antalya Sahil Güvenlikin Denetimleri

  Antalya Sahil Güvenlik Grup Komutanlığının tur teknelerine yönelik denetimleri sürüyor. (Bugün 12:15)

   

  Tütüncü 'Müteahhitler Bizim Mesai Arkadaşlarımız'

  Tütüncü "Müteahhitler Bizim Mesai Arkadaşlarımız"

  Kepez Müteahhitler Dernek Yönetimi ve üyelerinden oluşan heyet, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret etti. (Bugün 11:55)

   

  Aü Öğrencilerinden 'Engelsiz 23 Nisan Şenliği'

  Aü Öğrencilerinden "Engelsiz 23 Nisan Şenliği"

  Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hemşirelik Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Dersi’ni alan 3’üncü sınıf öğrencileri, Özel Büyükşehir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Öğrencileri için “Engelsiz 23 Nisan Şenliği” konulu bir Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği düzenliyor. (Bugün 11:51)

   

  Devleti 216 Milyon Liralık Vergi Kaybından Kurtardılar

  Türkiye'de kaçakçılık suçlarıyla mücadele kapsamında 2013 yılının son 4 ayında gerçekleştirilen 8 bin 989 operasyonda ele geçirilen suç unsurlarının piyasa değerinin 306 milyon lira civarında olduğu, yaklaşık 216 milyon liralık vergi kaybının önüne geçildiği bildirildi Kaçakçılık operasyonlarında 6 milyon 661 bin litre kaçak akaryakıt, 36 milyon 648 bin paket sigara, 148 bin cep telefonu, 9 bin 133 tarihi eser ve sikke ele geçirildi Türkiye genelinde kaçakçılıkta en fazla sigara Adana'da, (Bugün 11:47)

   

  Beş Yıldır Çocuklarının Acısını Yaşıyorlar

  Beş Yıldır Çocuklarının Acısını Yaşıyorlar

  Adıyaman’da 5 yıl önce kaybolan ve 21 gün sonra sadece birkaç kemik parçası bulunan 3 yaşındaki Mustafa Kelepçe’nin ailesi, çocuklarını kimin, neden öldürdüğünü öğrenmek istiyor. (Bugün 11:45)

   

  Antdob Sahnesinde Trioloji Konseri

  Antdob Sahnesinde Trioloji Konseri

  Antalya Devlet Opera ve Balesi, 24 Nisan'da "Trioloji" konserini gerçekleştirecek. (Bugün 11:40)

   

  Başbakan Erdoğan'dan "Malatya'ya Teşekkür" Programı

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Mayıs günü Malatya’ya geleceği ve çeşitli programlara katılacağı bildirildi. (Bugün 11:40)

   

  2 Kişiyi Öldüren Sanık: PKK 1 Milyon TL ve 2 Yeğenimi İstedi

  2 Kişiyi Öldüren Sanık: PKK 1 Milyon TL ve 2 Yeğenimi İstedi

  Diyarbakır Canlı Hayvan Borsası'nda 2 kişinin öldürüldüğü kavga ile ilgili davanın görülmesine başlandı. Sanık, ilk ifadesinde kendini savundu. (Bugün 11:39)

   

  50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na Doğru

  50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na Doğru

  Turun maskotu, Anadolu parsı "Pardus" oldu. (Bugün 11:36)

   

  Konyaaltı Belediyespor, Amatör Ligin Şampiyonu Oldu

  Antalya Süper Amatör Play Off final karşılaşmasında Korkuteli Belediyespor'u 3-0 yenen Konyaaltı Belediyespor, şampiyon oldu. (Bugün 11:32)

   

  Antalya'da 15 Bin 930 Dekar Tarım Alanı Suya Kavuşuyor

  Antalya'da 15 Bin 930 Dekar Tarım Alanı Suya Kavuşuyor

  DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Elmalı Özdemir ve Korkuteli Kozağacı Çağman Göleti ve Sulaması inşaatlarının devam ettiğini belirterek, her iki gölet ve sulama inşaatı tamamlandığında 15 bin 930 dekar tarım alanının suya kavuşacağını belirtti. (Bugün 11:29)

   

  100 Yıldır Reçel Yapıyor, 27 Ülkeye Gönderiyor

  Antalya'nın en eski firmalarından Yenigün Şekercisi, 100'üncü yılını kutluyor 1914 yılından bu yana faaliyette olan, bugün yönetiminde dördüncü ve beşinci kuşağın bulunduğu Yenigün Gıda Sanayi turunç reçeli başta olmak üzere 47 çeşit reçel üretiyor, Türkiye'nin yanı sıra 27 ülkeye pazarlıyor. (Bugün 11:24)

   

  Ege'nin 'Kırmızı Altını'Nın İhracatında Artış

  Ege'nin "Kırmızı Altını"Nın İhracatında Artış

  Türkiye'nin önemli üretim merkezlerinden Fethiye yöresinde "kırmızı altın" olarak tabir edilen domatesin ihracatı, bu yılın yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 47 arttı Geçen yılın ilk çeyreğinde 55 bin ton olan ihracat, bu yılın aynı döneminde 81 bin tona ulaştı. (Bugün 11:23)

   

  Dpü'den Demokrasi Şöleni

  Dpü'den Demokrasi Şöleni

  Başbakanlık Merkezi Finans İhale Birimi ve Avrupa Birliği’nin ortaklaşa yürüttükleri ve finanse ettikleri “Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi” kapsamında düzenlenecek olan “Demokrasi Şöleni” adlı “Uluslararası Sanat Çalıştayı” 22-28 Nisan 2014 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek. (Bugün 11:19)

   

  Hedefe Ulaşmayı, Cam Kırıkları Üzerinde Yürüyerek Öğreniyorlar

  Hedefe Ulaşmayı, Cam Kırıkları Üzerinde Yürüyerek Öğreniyorlar

  Alman Mental Antrenman ve Kişisel Hedef Eğitmeni Dirk Griesdorn öncülüğünde Kemer ilçesinde düzenlenen kampta, Avrupa'nın farklı ülkelerinden gelen 110 kursiyer, hedefe ulaşma eğitimleri için cam kırıkları üzerinde yürüyor, boğazlarında demir büküyor Eğitmen Griesdorn: "Benim asıl amacım insanların kendisini. (Bugün 11:11)

   

  23 Nisan'da Antalya Devlet Tiyatrosu Ücretsiz Olacak

  23 Nisan'da Antalya Devlet Tiyatrosu Ücretsiz Olacak

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Antalya Devlet Tiyatrosu perdeleri, çocuklara ücretsiz açılacak. (Bugün 11:10)

   

  Gençlik Merkezi 'Kutlu Doğum Haftası'Nı Kutladı

  Gençlik Merkezi "Kutlu Doğum Haftası"Nı Kutladı

  Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Antalya Gençlik Merkezi tarafından bin kişiye nohutlu pilav dağıtıldı. (Bugün 11:10)

   

  Ailece Böbrek Nakli Bekliyorlar

  Ailece Böbrek Nakli Bekliyorlar

  Sivas'ta böbrek yetmezliği nedeniyle diyaliz makinesiyle yaşama tutunan 65 yaşındaki Yahya Ceran ile kızı Abide Koç (40) ve oğlu Erdal Ceran (33), organ nakliyle sağlıklarına kavuşacakları günün hayalini kuruyor Baba Ceran: "Çok zor oluyor. (Bugün 11:09)

   

  Ortaokullar Arası Basketbol Yarı Final Birinciliği

  Ortaokullar Arası Basketbol Yarı Final Birinciliği

  Spor Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği “Okullar arası Basketbol Yarı Final” müsabakaları farklı illerden gelen 8 kız, toplam 16 okulun katılımıyla gerçekleştirildi. (Bugün 11:05)

   

  Atso Akademi'den 'İş Sağlığı ve Güvenliği' Eğitimi

  Atso Akademi'den "İş Sağlığı ve Güvenliği" Eğitimi

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) bünyesinde kurulan ATSO Akademi tarafından Gazipaşa ve Kemer ilçelerinde "İş sağlığı ve güvenliği" eğitimi verileceği bildirildi. (Bugün 11:03)

   

  Turkcell Superonline'da Yeni Dönem

  Turkcell Superonline'da Yeni Dönem

  Turkcell Superonline eşsiz müşteri deneyimi hedefini bayileriyle paylaştı. (Bugün 10:54)

   

  Çocuk Gelinler Ömür Boyu İstismar Mağduru'

  Çocuk Gelinler Ömür Boyu İstismar Mağduru'

  Dicle Üniversitesi'nden Prof. Dr. Remzi Oto, Türkiye'de üç evlilikten birinin çocuk yaşta gerçekleştiğini belirterek, "Bu çocuklar, gelin gittikleri evde mevsimlik işçi olarak çalıştırılan, cinsel, ekonomik anlamda hizmet eden bireyler haline dönüşüyor" dedi. (Bugün 10:48)

   

Manşet Haberleri