SON DAKİKA ANADOLU AJANSI HABERLERİ

Son Dakika Anadolu Ajansı Haberleri

 • 15:52Çanakkale'de 54 Yabancı Uyruklu YakalandıÇanakkale'de, yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçme hazırlığındaki 54 yabancı uyruklu yakalandı.
 • 15:52Gazetecilerden Alay Komutanına ZiyaretGazetecilerden Alay Komutanına ZiyaretNiğde’de görev yapan basın mensupları İl Jandarma Alay Komutanı olarak göreve başlayan Albay İbrahim Taşkına hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
 • 15:21Anadolu Ajansı: PKK'nın Cizre Sorumlusu ÖldürüldüAnadolu Ajansı: PKK'nın Cizre Sorumlusu ÖldürüldüAnadolu Ajansı PKK'nın sözde Cizre sorumlusu, "Mamo" kod adlı Mustafa D'nin ve yönetici kadrosundan 2 teröristin operasyonda öldürüldüğünü ileri sürdü.
 • 14:31Kars Gazeteciler, Buzla Kaplı Çıldır Gölü'nde Kamp YaptıKars Gazeteciler, Buzla Kaplı Çıldır Gölü'nde Kamp YaptıKars'taki Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından Ardahan'ı Çıldır ilçesindeki Gölde düzenlenen etkinliğe katılan Reuters ve Anadolu Ajansı ile CNN Türk, Kanal D, Haber Türk, Kanal 24, Milliyet, Fox TV gibi yayın kuruluşlarının temsilcilerinin bulunduğu gazeteciler, yüzeyi buzla kaplı gölde kamp kurdu.
 • 13:45Şırnak'ta Memurları Taşıyan Araçta Patlama: 2 Ölü, 1 YaralıŞırnak'ta Memurları Taşıyan Araçta Patlama: 2 Ölü, 1 YaralıUludere ilçesinde, içinde 3 memurun bulunduğu araçta patlama meydana geldi. Patlamada 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ağır yaralandı.
 • 13:03Vali Büyük'ten Anadolu Ajansı'na Taziye ZiyaretiVali Büyük'ten Anadolu Ajansı'na Taziye ZiyaretiAdana Vali Mustafa Büyük, Anadolu Ajansı (AA) Muhabiri Abdulgafur Kılıç’ın vefatı dolayısıyla AA Adana Bölge Müdürlüğüne taziye ziyaretinde bulundu.
 • 09:49Adana Valisi Büyük'ten Aa'ya Taziye ZiyaretiAdana Valisi Mustafa Büyük, Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Abdulgafur Kılıç'ın hayatını kaybetmesi nedeniyle, AA Adana Bölge Müdürlüğüne taziye ziyaretinde bulundu.
 • 17:13Aa'dan Polise "Yazılı Haber Teknikleri" EğitimiANKARA(AA) - Anadolu Ajansı'nın (AA) deneyimli habercileri tarafından, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Dairesinde görevli personele "yazılı haber teknikleri" eğitimi veriliyor.
 • 17:00AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Özkal'dan, Aa Afyonkarahisar Bürosuna ZiyaretAK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Anadolu Ajansı Afyonkarahisar bürosunu ziyaret etti.
 • 16:21MHP'li Günal: Teknik Kurumların Arpalık Olarak Kullanılmaması GerekirTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün özel bütçe, bütçe, kesinhesap, Sayıştay Raporu görüşülmeye başlandı.
 • 16:07Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile baş başa ve heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
 • 14:09Epdk Başkanı Yılmaz Enerji Masası'na Konuk Oldu: (3)Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, elektrikte kayıp ve kaçağa ilişkin, "İç Anadolu ve Batı kesiminde teknik kayıp ve kaçak ideal noktada, Avrupa ortalamasını yakalamış durumdayız. Doğuda ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde dağıtım şirketlerinin daha dinamik bir yapıya kavuşarak, tekniğin ötesindeki birtakım sosyal projelerle, sorunun üstesinden gelecek her türlü gayreti göstermekteyiz" dedi.
 • 13:51Aa Hizmet İçi Eğitimi(AA) - Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu, "Biz hiçbir şekilde doğru olmayanı yazmıyoruz.
 • 13:23Epdk Başkanı Yılmaz Enerji Masası'na Konuk Oldu: (2)Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, elektrikte serbest tüketici limitinin indirilmesinin piyasadaki elektrik tüketiminin yüzde 86'sını serbest piyasa sınırları içerisine çektiğini ifade ederek, "Dağıtım şirketlerinin böyle bir beklentisini (serbest piyasa limitinin sıfırlanmasını) şu an için çok sağlıklı, inandırıcı ve gerçekçi bulmuyorum" dedi.
 • 13:08Epdk Başkanı Yılmaz Enerji Masası'na Konuk Oldu: (1)Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, elektrik fiyatlarındaki yüzde 6,8 artışın ardından, elektrik faturalarında tüketilen miktarla alınan bedel arasındaki farkın belirtilen fiyat artışını aşması durumunda, "Bununla ilgili her türlü şikayete açığız. Zerre kuruş farkı çıksın, biz bunun hesabını bütün dağıtım şirketlerinden sorarız" dedi.
 • 12:43Gazeteciler, Buzla Kaplı Çıldır Gölü'nde Kamp YaptıGazeteciler, Buzla Kaplı Çıldır Gölü'nde Kamp YaptıSerhat Kalkınma Ajansı’nın organize ettiği program kapsamında Çıldır Gölü’ne gelen ve aralarında Reuters Haber Ajansı, Anadolu Ajansı, CNN Türk, Kanal D, Haber Türk, Kanal 24, Milliyet, Fox TV gibi yayın kuruluşlarının temsilcilerinin bulunduğu 18 gazeteci, buzla kaplı gölde kamp kurdu, Eskimo usulü balık avı ve atlı kızak etkinliklerine eşlik etti.
 • 11:13Aa'nın "Ajans Haberciliği" Hizmet İçi Eğitimi BaşladıAnadolu Ajansı (AA) Haber Akademisince, kurumda çalışan habercilerin habercilik refleksi ve algılarının geliştirilmesi, eksiklerinin giderilmesi amacıyla düzenlenen "Ajans Haberciliği" hizmet içi eğitimi başladı.
 • 17:39Başbakan Davutoğlu, Medya Yöneticileriyle GörüştüBaşbakan Ahmet Davutoğlu, ulusal medya kuruluşları sahipleri ve üst düzey yöneticileriyle görüştü.
 • 16:2621. Zoom Uluslararası Yılın En İyi Haber Görüntüleri YarışmasıTürkiye Haber Kameramanları Derneğince (THKD) düzenlenen 21. Zoom Uluslararası Yılın En İyi Haber Görüntüleri Yarışması'nda finalistler belirlendi.
 • 11:04Anadolu Ajansı Özel Haber1- KOBİ'leri sevindirecek yeni teminat sistemi yolda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek: "KOBİ'ler artık kredi çekerken taşınırını teminat gösterebilecek.
 • 18:07Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Canlı YayındaBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bu coğrafyanın, Ortadoğu'nun, Türk dünyasının, Balkanlar'ın, Kafkaslar'ın İslam coğrafyasının kilit taşı Türkiye'dir.
 • 18:45İsrail Askerleri Aa Kameramanını Yaraladıİsrail Askerleri Aa Kameramanını YaraladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Filistinli göstericilerin ateş yakarak yol kapatması İsrail askerlerinin müdahalesi Yaralanan AA Kameramanı Hişam Ebu Şekra'nın tedavi edilmesi Filistin'in Beytullahim kentinde İsrail askerleriyle Filistinliler arasında yaşanan olayları takip eden Anadolu Ajansı kameramanı Hişam Ebu Şekra, askerlerin ateş açması sonucu ayağından yaralandı.
 • 18:20Halep'ten Kaçanlar Türkiye Sınırına DayandıHalep'ten Kaçanlar Türkiye Sınırına DayandıBM, Esad rejiminin saldırıları nedeniyle Halep'ten kaçan on binlerce kişinin Türkiye sınırına dayandığını duyurdu.
 • 17:00Ayın Fotoğrafları ve Videosu belli oldu AA'nın ocak ayı fotoğraf ve video haber oylaması sonuçlandı.
 • 16:09İsrail Askerleri Aa Kameramanını YaraladıFilistin'in Beytullahim kentinde İsrail askerleriyle Filistinliler arasında yaşanan olayları takip eden Anadolu Ajansı kameramanı Hişam Ebu Şekra, askerlerin ateş açması sonucu ayağından yaralandı.
 • 19:36Aa Muhabiri Kılıç'ın Cenazesi, Mardin'de Toprağa VerildiKanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Abdulgafur Kılıç'ın cenazesi, memleketi Mardin'in Midyat ilçesine bağlı Şenköy'de toprağa verildi.
 • 18:42Manisa CHP'li Özel'den Arınç'a 'Bildiklerini Anlat' ÇağrısıManisa CHP'li Özel'den Arınç'a 'Bildiklerini Anlat' ÇağrısıCHP'li Özel'den Arınç'a 'bildiklerini anlat' çağrısı CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, kamuoyundaki her açıklamasından sonra Manisa'da bir dizi operasyonların düzenlendiğini belirttiği Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç'ı cesur davranarak bildiklerini anlatmaya davet edip, "Partinizde geçmişte ne yaşandıysa, siz ne biliyorsanız bunu kamuoyu ile paylaşmalısınız. Eteklerinizdeki taşı dökün. Yetmez bunu savcılar ile paylaşmalısınız" dedi.
 • 17:55CHP'li Özel'den Arınç'a 'Bildiklerini Anlat' ÇağrısıCHP'li Özel'den Arınç'a 'Bildiklerini Anlat' ÇağrısıChp Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, kamuoyundaki her açıklamasından sonra Manisa'da bir dizi operasyonların düzenlendiğini belirttiği Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç'ı cesur davranarak bildiklerini anlatmaya davet edip, "Partinizde geçmişte ne yaşandıysa, siz ne biliyorsanız bunu kamuoyu ile paylaşmalısınız. Eteklerinizdeki taşı dökün. Yetmez bunu savcılar ile paylaşmalısınız" dedi.
 • 16:25CHP'li Özel'den Arınç'a ÇağrıCHP'li Özel'den Arınç'a ÇağrıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı son günlerde yaptığı açıklamalar üzerinden eleştirerek, “Sayın Arınç, ne biliyorsanız söyleyin.
 • 16:02CHP Grup Başkan Vekili Özel: Arınç'ı Cesur ve Şeffaf Olmaya Davet EdiyorumCHP Grup Başkan Vekili Özel: Arınç'ı Cesur ve Şeffaf Olmaya Davet EdiyorumCHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, eski Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç ile AKP arasındaki restleşmenin, Manisa’da birtakım operasyonlar olarak karşılığını bulduğunu söyledi.
 • 13:02Messi ve Suarez Çıldırdı! 7 GolMessi ve Suarez Çıldırdı! 7 Golİspanya Kral Kupası yarı final ilk maçında Barcelona, sahasında Valencia'yı konuk etti.
 • 20:27Aa Muhabiri Kılıç'ın VefatıAa Muhabiri Kılıç'ın VefatıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nde AA muhabiri Kılıç için tören düzenlenmesi - Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafir Esendemir'in konuşması - Ağabey Salih Kılıç'ın konuşması - AA muhabiri Kılıç'ın Asri Mezarlıkta cenaze namazının kılınması AA muhabiri Kılıç'ın vefatı Kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Abdulgafur Kılıç için Çukurova Gazeteciler Cemiyeti önünde tören düzenlendi Kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Abdulgafur Kılıç için Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) önünde tören düzenlendi.
 • 18:00Aa Muhabiri Kılıç'ın VefatıKanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Abdulgafur Kılıç için Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) önünde tören düzenlendi.
 • 17:59Genç Gazetecinin Vefatı Medya Dünyasını Yasa BoğduGenç Gazetecinin Vefatı Medya Dünyasını Yasa BoğduAnadolu Ajansı Adana Bölgesi muhabirlerinden Abdulgafur Kılıç (35) hayatını kaybetti.
 • 17:21Aa Muhabiri Kılıç, Hayatını KaybettiAa Muhabiri Kılıç, Hayatını KaybettiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Abdulgafur Kılıç'a ait arşiv görüntüler AA muhabiri Kılıç, hayatını kaybetti Anadolu Ajansı (AA) Adana Bölge Müdürlüğünde muhabir olarak görev yapan Abdulgafur Kılıç, kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
 • 16:13Kılıç İçin Çgc'de Tören DüzenlendiTedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Anadolu Ajansı Adana Bölge Müdürlüğü'nde görevli muhabir Abdulgafur Kılıç için Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) önünde tören düzenlendi.
 • 14:32Aa Muhabiri Kılıç, Hayatını KaybettiAnadolu Ajansı (AA) Adana Bölge Müdürlüğünde muhabir olarak görev yapan Abdulgafur Kılıç, kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
 • 14:16Aa Muhabiri Kılıç Kansere Yenik DüştüAa Muhabiri Kılıç Kansere Yenik DüştüAnadolu Ajansı (AA) muhabiri Abdulgafur Kılıç, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
 • 11:53CHP Eskişehir Milletvekili Çakırözer AçıklamasıCHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, "Türkiye'yi düşüncelerin, yazıların, karikatürlerin hapsedildiği bir ülke olmaktan bir an önce çıkarmalıyız" dedi.
 • 10:29Bitlisli Ressamın Hayali Gerçek OlduBitlisli Ressamın Hayali Gerçek OlduGörüntü Dökümü: Ressam Mevlan Acar'ın resim çizmesi Ressam Mevlan Acar ile röportaj Hizan Gençlik Merkezi Müdürü Hayrullah Bulduk ile röportaj Bitlisli ressamın hayali gerçek oldu Resime olan tutkusu nedeniyle samanlığı atölye gibi kullanan genç ressam, yetkililerin desteğiyle Hizan Gençlik Merkezinde açılan atölyede hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor Hizan Kaymakamı Bölükbaşı: "Genç ressamın hayallerini gerçekleştirmek için gençlik merkezi bünyesinde resim atölyesi kurduk" Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı Gayda köyünde yaşayan Mevlan Acar, Gençlik Merkezinin girişimleriyle açılan resim atölyesinde hayallerini gerçekleştirme olanağı buldu.
 • 07:14Erdoğan-Humala Ortak Basın ToplantısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye, ülkelerindeki çatışmalardan kaçan 2 milyon 700 bin insan, Suriyeli olarak söylüyorum ve bunun yanında artı 150 bini aşkın Iraklı'ya da ev sahipliği yapıyor.
 • 05:02Peru ve Türkiye Arasında 5 AnlaşmaPeru ve Türkiye Arasında 5 AnlaşmaPeru’ya resmi ziyaret düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Peru Devlet Başkanı Humala ile düzenlediği ortak basın toplantısı öncesi iki ülke arasında 5 ortak anlaşma imzalandı.
 • 16:16Aa Günün1- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Doğu ve Güneydoğu illeri milletvekilleriyle kahvaltıda bir araya geldi.
 • 13:43CHP Milletvekili Tümer'den Aa'ya ZiyaretCHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Anadolu Ajansı (AA) Adana Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti.
 • 13:36Karabük'teki SelKarabük'te etkili sağanak nedeniyle su altında kalan köyü ve çöken Bostanbükü Köprüsü'nü, Anadolu Ajansı (AA) ekibi havadan görüntüledi.
 • 12:46Derebucak Belediyesi'nden Fotoğraf YarışmasıDerebucak ilçe belediyesi tarafından "Kadrajda Derebucak Var" isimli fotoğraf yarışması düzenlendi.
 • 11:35Bitlisli Ressamın Hayali Gerçek OlduBitlis'in Hizan ilçesine bağlı Gayda köyünde yaşayan Mevlan Acar, Gençlik Merkezinin girişimleriyle açılan resim atölyesinde hayallerini gerçekleştirme olanağı buldu.
 • 11:01Istanbul Photo Awards 2016" Başvuruları Sona ErdiAnadolu Ajansı (AA) tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen uluslararası haber fotoğrafı yarışması "Istanbul Photo Awards"a başvurular sona erdi.
 • 19:20Cumhurbaşkanı Erdoğan-Bachelet GörüşmesiCumhurbaşkanı Erdoğan-Bachelet GörüşmesiGörüntü Dökümü: -Çevre binalarda güvenlik önlemleri -Türk heyetinin binaya girişi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın araçla gelişi -İki ülkenin milli marşlarının çalması -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Şili Devlet Başkanı Michelle Bachelet'in görüşmesi Cumhurbaşkanı Erdoğan Şili'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şili Devlet Başkanı Michelle Bachelet tarafından resmi törenle karşılandı.
 • 17:55Cumhurbaşkanı Erdoğan Şili'deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şili Devlet Başkanı Michelle Bachelet tarafından resmi törenle karşılandı.