SON DAKİKA ANADOLU AJANSI HABERLERİ

Son Dakika Anadolu Ajansı Haberleri

 • 00:06Anadolu Ajansı'nın Halep Muhabiri Hayatını KaybettiAnadolu Ajansı'nın Halep Muhabiri Hayatını KaybettiAnadolu Ajansı'nın Halep muhabiri Salih Mahmud Leyla bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda hayatını kaybetti.
 • 03:54Aa Halep Muhabiri Leyla'nın Hayatını KaybetmesiABD Dışişleri Bakanlığı, AA Halep muhabiri Salih Mahmud Leyla'nın öldürülmesine ilişkin başsağlığı dileğinde bulundu.
 • 02:17Memur-Sen Genel Başkanı Ali YalçınMemur-Sen Genel Başkanı Ali YalçınGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan görüntüler- Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın konuşması Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: - "1 Kasım'dan istikrar çıkmalı. Bu ülkenin bir daha istikrarsızlığı kaldırabilecek gücü yok. Bu kadar planların, mizansenlerin bu ülke üzerinde operasyon yapmak için uygulandığı bir ortamda bu ülkenin güçsüz olmaya şansı yok" Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "1 Kasım'dan istikrar çıkmalı. Bu ülkenin bir daha istikrarsızlığı kaldırabilecek gücü yok. Bu kadar planların, mizansenlerin bu ülke üzerinde operasyon yapmak için uygulandığı bir ortamda bu ülkenin güçsüz olmaya şansı yok" dedi.
 • 23:46Canbay: Canbay: "Ülkenin Huzur ve Barışı Adına Gereken Adımlar Atılmalıdır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Canbay'ın açıklamaları Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Canbay: - "Türkiye'nin daha fazla kan kaybetmesine seyirci kalmadan, siyasi çıkar hesabına düşmeden ülkenin huzur ve barışı adına gereken adımlar atılmalıdır" Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay, "Türkiye'nin daha fazla kan kaybetmesine seyirci kalmadan, siyasi çıkar hesabına düşmeden ülkenin huzur ve barışı adına gereken adımlar atılmalıdır" dedi.
 • 23:19Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın AçıklamasıMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "1 Kasım'dan istikrar çıkmalı. Bu ülkenin bir daha istikrarsızlığı kaldırabilecek gücü yok. Bu kadar planların, mizansenlerin bu ülke üzerinde operasyon yapmak için uygulandığı bir ortamda bu ülkenin güçsüz olmaya şansı yok" dedi.
 • 23:19Aa Halep Muhabiri Leyla'nın Hayatını KaybetmesiAralarında Birleşmiş Milletler, Medya-İş ve TRT'nin de olduğu çeşitli kurum ve kuruluşlar, Anadolu Ajansı (AA) Halep muhabiri Salih Mahmud Leyla'nın bomba yüklü araçla düzenlenen DAEŞ saldırısında hayatını kaybetmesi dolayısıyla AA'ya taziye mesajı gönderdi.
 • 21:23Vali Tapsız, Anadolu Ajansı Halep Muhabirinin Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu.Vali Tapsız, Anadolu Ajansı Halep Muhabirinin Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu.KİLİS (İHA) Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Suriye’nin Halep kentinde bombalı saldırıda hayatını kaybeden Anadolu Ajansı Halep Muhabiri Salih Mahmud Leyla’nın Kilis’teki evini ziyaret ederek taziyede bulundu.
 • 20:26Diyanet İşleri Başkanı Görmez: Diyanet İşleri Başkanı Görmez: "İslam Medeniyeti Havzası Çöküş Yaşıyor"Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in Yalova ziyaretinden detay- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in konuşması Diyanet İşleri Başkanı Görmez: - "Hem Hicaz hem Irak hem Şam bölgeleri, İslam medeniyetinin ilk büyük havzası burada oluştuğu halde, hep birlikte -üzülerek belirteyim- çöküşüne şahit oluyoruz"- "Şiilerle Sünnileri beraber yaşatan, Müslim ile gayrimüslimi, Hristiyan ile Yahudi'yi, Ezidi'yi, Müslüman ile Müslüman'ı birlikte, barış içerisinde yaşatan bir ahlak ve hukuk çerçevesinde varlıklarını sürdüren o büyük doku yok edildi.
 • 20:14Vali Tapsız'dan Aa Muhabiri Leyla'nın Ailesine Taziye ZiyaretiKilis Valisi Süleyman Tapsız, bomba yüklü araçla düzenlenen DAEŞ saldırısında hayatını kaybeden Anadolu Ajansı (AA) Halep muhabiri Salih Mahmut Leyla'nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 19:06Diyanet İşleri Başkanı Görmez AçıklamasıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Hem Hicaz hem Irak hem Şam bölgeleri, İslam medeniyetin ilk büyük havzası burada oluştuğu halde, hep birlikte üzülerek belirteyim, çöküşüne şahit oluyoruz" dedi.
 • 18:32Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Bu Kadar Çok Hayırdan, Bir Hayır Çıkmadı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Anadolu Ajansı Editör Masası- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları, Kurtulmuş AA Editör Masası'na konuk oldu- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (5)- "(HDP) Çıksınlar partinin resmi görüşü olarak, 'bizim yuvamız dağlardır, biz terörün gölgesinde yaşayacağız' desinler.
 • 18:21Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Canbay AçıklamasıSaadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay, "Türkiye'nin daha fazla kan kaybetmesine seyirci kalmadan, siyasi çıkar hesabına düşmeden ülkenin huzur ve barışı adına gereken adımlar atılmalıdır" dedi.
 • 18:16Derleme Aa Halep Muhabiri Leyla'nın Hayatını KaybetmesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve DSP Genel Başkanı Masum Türker, Anadolu Ajansı (AA) Halep muhabiri Salih Mahmud Leyla'nın bomba yüklü araçla düzenlenen DAEŞ saldırısında hayatını kaybetmesi dolayısıyla, AA'ya taziye mesajı gönderdi.
 • 18:04Atatürk'ün Nazilli'ye Gelişinin 78. Yılı KutlandıMustafa Kemal Atatürk'ün Aydın'ın Nazilli ilçesine gelişinin ve Sümerbank Basma Fabrikası'nın hizmete açılışının 78. yıl dönümü törenle kutlandı.
 • 17:12Başbakan Davutoğlu'ndan Aa'ya TaziyeBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Anadolu Ajansı (AA) Halep muhabiri Salih Mahmud Leyla'nın bomba yüklü araçla düzenlenen DAEŞ saldırısında hayatını kaybetmesi dolayısıyla, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı'ya taziye mesajı gönderdi.
 • 16:58Kılıçdaroğlu'ndan Aa Genel Müdürü Kazancı'ya Başsağlığı TelgrafıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Şenol Kazancı’ya bir telgraf göndererek, AA Suriye Muhabiri Salih Mahmud Leyla’nın hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü ifade etti.
 • 16:46Kılıçdaroğlu'ndan Aa Genel Müdürü'ne Başsağlığı TelgrafıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Müdür Şenol Kazancı’ya bir telgraf göndererek Anadolu Ajansı (AA) Suriye Muhabiri Salih Mahmud Leyla’nın hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü belirtti.
 • 16:38Aa Halep Muhabiri Leyla'nın Hayatını KaybetmesiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anadolu Ajansı (AA) Halep muhabiri Salih Mahmud Leyla'nın bomba yüklü araçla düzenlenen DAEŞ saldırısında hayatını kaybetmesi dolayısıyla, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı'ya taziye telgrafı gönderdi.
 • 16:31Aa Halep Muhabiri Leyla'nın Hayatını KaybetmesiAzerbaycan'ın resmi haber ajansı AzerTac Genel Müdürü Aslan Aslanov, Anadolu Ajansı (AA) Halep muhabiri Salih Mahmud Leyla'nın bomba yüklü araçla düzenlenen DAEŞ saldırısında hayatını kaybetmesi dolayısıyla, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı'ya bir taziye mesajı gönderdi.
 • 16:30Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Chp'nin Peşine Takılmamız Mümkün Değil"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları, Kurtulmuş AA Editör Masası'na konuk oldu- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (4)- "Fırat'ın batısındaki bölge Hama'nın, Humus'un, Halep'in Suriye nüfusunun ağırlıklı yaşadığı bölgedir.
 • 16:29Aa Halep Muhabiri Leyla'nın Hayatını KaybetmesiSiirt Gazeteciler Derneği (SGD) Başkanı Atilla Durak, DAEŞ'in bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden Anadolu Ajansı (AA) Halep Muhabiri Salih Mahmud Leyla için AA'ya başsağlığı dileğinde bulundu.
 • 16:22Aa Halep Muhabiri Leyla'nın Hayatını KaybetmesiMedya İşçileri Sendikası (Medya-İş) Genel Başkanı Gürsel Eser, Anadolu Ajansı (AA) Halep muhabiri Salih Mahmud Leyla'nın bomba yüklü araçla düzenlenen DAEŞ saldırısında hayatını kaybetmesi dolayısıyla, Leyla'nın ailesi, yakınları, meslektaşları ve AA'ya başsağlığı diledi.
 • 16:14Kanser Hastalığında Kişiye Özel Tedavi DönemiKanser Hastalığında Kişiye Özel Tedavi DönemiGÖRÜNTÜ DÖKÜM: - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nın açıklamaları, Kanser hastalığında kişiye özel tedavi dönemiTümörün moleküler yapısı ve kişinin genetik özelliklerine göre etkin ilacın belirlenmesinin ardından kanser tedavisinin uygulanacağı "ONKOGEN Projesi" için altyapı çalışmaları tamamlandı.
 • 16:06Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- AA Halep muhabiri saldırıda hayatını kaybetti Anadolu Ajansı Halep muhabiri Salih Mahmud Leyla, bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda hayatını kaybetti.
 • 16:01Eski İçişleri Bakanının Konvoyunda KazaEski İçişleri Bakanının Konvoyunda KazaEski İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın Bursa’daki programlarını takip eden basın mensupları kaza yaptı.
 • 15:17Kurtulmuş Aa Editör Masası'na Konuk OlduBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Fırat'ın batısındaki bölge Hama'nın, Humus'un Halep'in Suriye nüfusunun ağırlıklı yaşadığı bölgedir.
 • 14:48Mınds International" Konferansı Paris'te YapıldıAnadolu Ajansı (AA), uluslararası alandaki etkinliğini artırma çalışmaları kapsamında Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen "MINDS International" konferansına katıldı.
 • 14:48Aa Halep Muhabiri Leyla'nın Hayatını KaybetmesiAnadolu Ajansı (AA) Suriye Haberleri Koordinatörü Ali Demir, dün Halep'te DAEŞ saldırısında hayatını kaybeden AA muhabiri Salih Muhammed Leyla'nın bölgedeki en cesur ve etkin gazetecilerden olduğunu söyledi.
 • 14:32Aa Halep Muhabiri Leyla'nın Hayatını KaybetmesiAnadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Şenol Kazancı, Halep Muhabiri Salih Mahmud Leyla'nın bombalı saldırıda hayatına kaybetmesine ilişkin, "Bizim açımızdan son derece acı veren bir hadise" ifadesini kullandı.
 • 14:26Milleti Kamplaştırmak İstiyorlar' Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 • 13:41Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Fevkalade Vahim, İnsanlık Dışı Bir Olaydır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları Kurtulmuş AA Editör Masası'na konuk oldu- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)- "Burada uyanık olmamız lazım. Terör örgütü, Türkiye'yi ayırıp ayrı bir bölge kurmak ve burada bir yapı oluşturmalarının mümkün olmadığını biliyor.
 • 13:07Aa Halep Muhabiri Leyla'nın Arşiv GörüntüleriAa Halep Muhabiri Leyla'nın Arşiv GörüntüleriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salih Mahmud Leyla'nın "AA Haber Akademisi Savaş Muhabirliği" eğitiminden arşiv görüntüler ANKARA - Halep kırsalındaki Hıreytan ilçesinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda yaşamını yitiren Anadolu Ajansı Halep muhabiri Salih Mahmud Leyla'nın arşiv görüntüleri.
 • 12:48Kanser Hastalığında Kişiye Özel Tedavi DönemiSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, tümörün moleküler yapısı ve kişinin genetik özellikleri incelendikten sonra etkin ilacın belirlenerek kanser tedavisinin uygulanacağı "ONKOGEN Projesi" için altyapının kurulduğunu bildirdi.
 • 12:43Kurtulmuş Aa Editör Masası'na Konuk OlduBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Burada uyanık olmamız lazım. Terör örgütü, Türkiye'yi ayırıp ayrı bir bölge kurmak ve burada bir yapı oluşturmalarının mümkün olmadığını biliyor.
 • 12:41Alternatif Basın Organlarına Çok Ciddi Boyutlarda Sansür Uygulanıyor"HDP Mersin Milletvekili Çilem Küçükkeleş, insanların haber alma özgürlüğü için mücadele eden, gerçekleri haberleştirmek isteyen gazetecilerin hapse atıldığını, kimi gazetecilerin darp edildiğini, başlarına silah dayandığını, gazetelerin hedef gösterildiğini, saldırılara uğradığını, haber ajanlarına, dergilere baskınlar düzenlendiğini, alternatif basın organlarına çok ciddi boyutlarda sansür uygulandığını söyledi.
 • 12:38Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Aa'ya TaziyeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Ajansı (AA) Halep muhabiri Salih Mahmud Leyla'nın bomba yüklü araçla düzenlenen DAEŞ saldırısında hayatını kaybetmesi dolayısıyla, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı'ya taziye telgrafı gönderdi.
 • 12:19Aa Halep Muhabiri Leyla'nın Hayatını KaybetmesiTürkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), bomba yüklü araçla düzenlenen DAEŞ saldırısında hayatını kaybeden Anadolu Ajansı (AA) Halep muhabiri Salih Mahmud Leyla için AA'ya başsağlığı diledi.
 • 11:13Hdp Milletvekli Adaylarından Aa'ya ZiyaretHalkların Demokratik Partisi (HDP) Siirt Milletvekili adayları, Anadolu Ajansı (AA) Siirt Bürosunu ziyaret etti.
 • 10:27Aa Muhabiri Işid Saldırısında ÖldüAa Muhabiri Işid Saldırısında ÖldüAnadolu Ajansı, Halep muhabiri Salih Mahmud Leyla'nın bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda can verdiğini duyurdu.
 • 10:26Aa Halep Muhabiri Leyla'nın Hayatını KaybetmesiBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "terör örgütlerinin ve zalim Esed rejiminin her gün gerçekleştirdiği alçak saldırılarda yüzlerce sivilin yaşamını yitirdiğini" belirterek, "Dünkü alçak saldırıda hayatını kaybeden merhum Salih Leyla'ya Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.
 • 10:06Aa Yardımcı Kameramanı Çavuş Baba OlduAnadolu Ajansı (AA) Samsun Bölge Müdürlüğü'nde görev yapan yardımcı kameraman Mustafa Çavuş, baba oldu.
 • 09:01Gündem/ 9 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Dedeoğlu Şehit Hikmet Duman Camisi ile İsmet Yılmaz Bulvarı ve Köprüsü'nün açılışlarını yapacak ve TOKİ sosyal konutlar temel atma törenine katılacak.
 • 08:36AA Halep muhabiri hayatını kaybetti Anadolu Ajansı Halep muhabiri Salih Mahmud Leyla bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda hayatını kaybetti.
 • 01:39Arşiv) Aa Halep Muhabiri Hayatını KaybettiArşiv) Aa Halep Muhabiri Hayatını KaybettiSalih Mahmud Leyla'nın Temmuz ayında yaralanması sonrasında çekilen arşiv görüntüleri Anadolu Ajansı Halep muhabiri Salih Mahmud Leyla bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda hayatını kaybetti.
 • 20:11Ensarioğlu: Ensarioğlu: "Sakallı Olduğu İçin Dindarları Öldürdüler"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Anadolu Ajansı Diyarbakır Bölge Müdürlüğü- AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Galip Ensarioğlu AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Ensarioğlu: - "HDP sıkışmış ve zor durumdadır.
 • 19:18Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Aa Editör Masası'na Konuk OlacakBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk olacak.
 • 19:11Ensarioğlu: Ensarioğlu: "Hdp Sıkışmış ve Zor Durumdadır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Anadolu Ajansı Diyarbakır Bölge Müdürlüğü- AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Galip Ensarioğlu - "HDP sıkışmış ve zor durumdadır.
 • 17:27Aa Sakarya Bölge Müdürlüğüne ZiyaretlerAnadolu Ajansı (AA) Sakarya Bölge Müdürlüğüne ziyaretlerde bulunuldu.
 • 16:46MHP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan AçıklamasıMHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, iktidarın önümüzdeki dönemde ekonomide ortaya çıkabilecek problemlere karşı yapısal tedbirleri almadığını söyledi.
 • 16:20AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Ensarioğlu AçıklamasıAK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, "HDP sıkışmış ve zor durumdadır.