SON DAKİKA ANADOLU AJANSI HABERLERİ

Son Dakika Anadolu Ajansı Haberleri

 • 18:04Koza Operasyonunda 7 Kişi Serbest! Akın İpek Hakkında Tutuklama TalebiKoza Operasyonunda 7 Kişi Serbest! Akın İpek Hakkında Tutuklama TalebiKoza İpek Holding'e yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 7 kişi serbest bırakıldı. Akın İpek, hakkında ise "yokluğunda tutuklama" talep edildi.
 • 21:49Spor A.Ş. Ofis Oyunları Basın Turnuvasıİstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.'nin "Yarış Ofiste Başlar" sloganıyla düzenlediği Spor A.Ş. Ofis Oyunları Basın Turnuvası'nda Anadolu Ajansı, organizasyonu 4. sırada tamamladı.
 • 17:29AA Farsça Servisi'nin Açılışı İran MedyasındaAnadolu Ajansı (AA) Farsça Servisi ve Tahran ofisinin açılması İran'ın önde gelen medya kuruluşlarında geniş yer buldu.
 • 16:51Aa Farsça Servisi'nin Açılışı İran MedyasındaAnadolu Ajansı (AA) Farsça Servisi ve Tahran ofisinin açılması İran'ın önde gelen medya kuruluşlarında geniş yer buldu.
 • 16:35Aa Heyeti Mehr Ajansını Ziyaret EttiAnadolu Ajansı (AA) Farsça Haberler Servisi'nin yayına başlaması ve yeni ofisinin açılışı dolayısıyla İran'ın başkenti Tahran'da bulunan AA heyeti, İran'da yayın yapan yarı resmi MEHR haber ajansını ziyaret etti.
 • 14:32'Yeni Nesil Habercilik Eğitimi'ne Rekor BaşvuruAA Haber Akademisi, Türkiye'deki genç gazetecilere "Yeni Nesil Habercilik Eğitimi" ile kapılarını açıyor. 700'ün üzerinde başvurunun yapıldığı eğitim, 28 Eylül'de başlayacak.
 • 12:58Yeni Nesil Habercilik Eğitimi"Ne Rekor BaşvuruAnadolu Ajansının (AA) 100. yıl vizyonu çerçevesinde kurulan AA Haber Akademisinde, gazeteci yetiştirmek amacıyla düzenlenen "Yeni Nesil Habercilik Eğitimi" için başvurular sona erdi.
 • 22:41Geniş Haber) - Taksim'de Göstericilere Müdahale: Çok Sayıda Gözaltı VarGeniş Haber) - Taksim'de Göstericilere Müdahale: Çok Sayıda Gözaltı Var"1 Eylül Dünya Barış Günü" nedeniyle Tünel'de toplanarak Galatasaray Meydanı'na yürüyen gruba polis müdahale etti.
 • 21:45Spor A.Ş. Ofis Oyunları Basın Turnuvasıİstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.'nin "Yarış Ofiste Başlar" sloganıyla düzenlediği Spor A.Ş. Ofis Oyunları Basın Turnuvası'nda Anadolu Ajansı, çeyrek finale yükseldi.
 • 19:57Aa, Farsça Yayına Başladı (2)Aa, Farsça Yayına Başladı (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Açılış töreni- AA Farsça Haberler Editörü Hikmet Gök'ün konuşması Anadolu Ajansı (AA), dünyanın en etkili haber ajanslarından biri olma hedefi doğrultusunda, dokuzuncu yayın dili olan Farsça yayına resmen başladı.
 • 19:28Aa, Farsça Yayına BaşladıAa, Farsça Yayına BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Açılış töreni- İran'ın resmi haber ajansı İRNA'nın Genel Müdürü Muhammed Huddadi'nin konuşması- Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin'in konuşması Anadolu Ajansı (AA), dünyanın en etkili haber ajanslarından biri olma hedefi doğrultusunda, dokuzuncu yayın dili olan Farsça yayına resmen başladı.
 • 19:00Aa İkinci Kez Dünyanın En Önemli Haber Fotoğrafı FestivalindeAnadolu Ajansı (AA), Fransa'nın Perpignan kentinde düzenlenen ve dünyanın en önemli haber fotoğrafı festivali olarak kabul edilen Visa pour l'image'da ikinci kez yer aldı.
 • 18:53Aa, Farsça Yayına BaşladıİSTANBUL/ Anadolu Ajansı (AA), dünyanın en etkili haber ajanslarından biri olma hedefi doğrultusunda, dokuzuncu yayın dili olan Farsça yayına resmen başladı.
 • 18:43Aa, Farsça Yayına BaşladıAa, Farsça Yayına BaşladıResepsiyondan detaylar- AA Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu'nun konuşması- Pasta kesimi AA, Farsça yayına başladı- Merkezi Tahran'da bulunan Farsça Haberler Editörlüğü, dünyada siyaset, ekonomi, spor, turizm, yaşam, kültür ve sanat alanlarındaki gelişmeleri, fotoğraflı ve görüntülü olarak Farsça yayın yapan mecralara servis edecek Anadolu Ajansı (AA), dünyanın en etkili haber ajanslarından biri olma hedefi doğrultusunda, dokuzuncu yayın dili olan Farsça yayına resmen başladı.
 • 18:06Aa, Farsça Yayına BaşladıAnadolu Ajansı (AA), dünyanın en etkili haber ajanslarından biri olma hedefi doğrultusunda, dokuzuncu yayın dili olan Farsça yayına resmen başladı.
 • 14:26Cemaat'e Yakın İpek Medya'ya Operasyon! CHP'den Sürpriz DestekCemaat'e Yakın İpek Medya'ya Operasyon! CHP'den Sürpriz DestekBugün TV, Kanaltürk gibi TV kanalları ve Bugün gazetesinin sahibi olan Koza İpek Holding'e sabah erken saatlerde operasyon düzenlendi. Gruba sürpriz destek ise CHP'den geldi.
 • 13:54Aa'dan, Vali Şahin'e ZiyaretAnadolu Ajansı (AA) Samsun Bölge Müdürü İsa Sansar, Vali İbrahim Şahin'i makamında ziyaret etti.
 • 12:30Aa Heyeti İrna'yı Ziyaret EttiAnadolu Ajansı (AA) Dünya Dilleri Yayın Yönetmeni Mehmet Öztürk, "Ajansımız bünyesinde açılacak Farsça Haberler Servisi, Türkiye ve İran ilişkilerinin gelişmesinde önemli bir misyon üstlenecektir" dedi.
 • 11:17Akın İpek kimdir? İpek: Trafik borcum bile yokAkın İpek kimdir? İpek: Trafik borcum bile yokAkın İpek kimdir? İpek: Trafik borcum bile yok dedi. Akın İpek'in sahibi olduğu İpek Medya Grubu'na operasyon başlatıldı. Koza İpek Holding Ankara'daki genel merkezinde polis arama yapıyor.
 • 11:16Akın İpek kimdir? İpek grubuna operasyonAkın İpek kimdir? İpek grubuna operasyonAkın İpek kimdir? İpek grubuna operasyon. Akın İpek'in sahibi olduğu İpek Medya Grubu'na operasyon başlatıldı. Koza İpek Holding Ankara'daki genel merkezinde polis arama yapıyor.
 • 08:45Cemaate Yakın İpek Medya Grubu'na OperasyonCemaate Yakın İpek Medya Grubu'na Operasyonİpek Medya Grubu'na operasyon başlatıldı. Koza İpek Holding'in Ankara'daki genel merkezinde polis arama yapıyor. Akın İpek hakkında gözaltı kararı var.
 • 19:34Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Yeni Basın Kartı Yönetmeliği'ni DeğerlendirdiYozgat Gazeteciler Cemiyeti Yeni Basın Kartı Yönetmeliği'ni DeğerlendirdiYozgat Gazeteciler Cemiyeti (YGC) toplantısında Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyonu Genel Müdürlüğü’nce değiştirilerek yeniden düzenlenen Basın Kartı Yönetmeliği değerlendirildi.
 • 16:34AA Farsça Servisi Açılıyor Anadolu Ajansı'nın Farsça Servisi yarın yayın hayatına başlayacak.
 • 15:06Aa Farsça Servisi AçılıyorAnadolu Ajansı (AA), Farsça haber yayınına yarın başlıyor.
 • 14:31Şanghay Medya Grubu Temsilcilerinden Aa'ya ZiyaretŞanghay Medya Grubu Temsilcilerinden Aa'ya ZiyaretŞanghay Medya Grubu temsilcilerinin ziyareti Şanghay Medya Grubu (SMG) ile kentin önde gelen basın, yayın, kültür ve enformasyon kurumlarının temsilcilerinden oluşan medya heyeti, Anadolu Ajansı (AA) İstanbul Ofisi'ni ziyaret etti.
 • 13:52Şanghay Medya Grubu Temsilcilerinden Aa'ya ZiyaretŞanghay Medya Grubu (SMG) ile kentin önde gelen basın, yayın, kültür ve enformasyon kurumlarının temsilcilerinden oluşan heyet, Anadolu Ajansı (AA) İstanbul Ofisi'ni ziyaret etti.
 • 13:51Gazeteci Olmayanlara Sarı Basın Kartı Verilmesi Haksızlık'Gazeteci Olmayanlara Sarı Basın Kartı Verilmesi Haksızlık'Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Osman Hakan Kiracı, Başbakanlık Basın Yayın ve Enfermasyonu Genel Müdürlüğünce değiştirilerek yeniden düzenlenen basın kartlarının gazeteci olmayanlara verilmesinin haksızlık olduğunu belirterek, sürekli sarı basın kartına layık görülen 94 gazeteciye de kartlarının verilmesi gerektiğini söyledi.
 • 11:27Başbakan Yardımcılarının Görev Dağılımı Belli OlduSeçim hükümetin görev yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Başbakan Yardımcılarına bağlı kurum kuruluşlar belli oldu.
 • 08:53Başbakan Yardımcılarının Görev DağılımlarıBaşbakan Yardımcıları arasındaki görev dağılımıyla ilgili genelge, Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • 05:50Başbakan Yardımcısı Türkeş'in Görevi Belli OlduBaşbakan Yardımcısı Türkeş'in Görevi Belli OlduBaşbakan Yardımcılarının görev dağılımına ilişkin Başbakanlık Genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Türkeş, Kıbrıs, MGK ve Danıştay ile ilişkilerden sorumlu olacak.
 • 18:59Aa Muhabirlerinin Mutlu GünüAnadolu Ajansı (AA) muhabirleri Esin Işık ile Emin Avundukluoğlu törenle hayatlarını birleştirdi.
 • 18:57Harp Okulu Törenlerinde İlk...Harp Okulu Törenlerinde İlk...İstanbul'da yarın yapılacak törenleri sadece Anadolu Ajansı ve TRT muhabirleri yerinde takip edebilecek.
 • 17:15Bik ve Kgc'den Aa Kastamonu Büro'ya ZiyaretBasın İlan Kurumu (BİK) Kastamonu Şube Müdürü Yaşar Kuru ve Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Erkan Yılmaz, Anadolu Ajansı (AA) Kastamonu Bürosu'nun yeni ofisini ziyaret etti.
 • 12:54Aa Muhabiri Doğan EvlendiAnadolu Ajansı (AA) muhabiri Abdullah Doğan, Kezban Aksoy ile evlendi.
 • 15:46Tgc ile Tgs, Basın Kartları Komisyonu'ndan ÇekildiTgc ile Tgs, Basın Kartları Komisyonu'ndan Çekildi* TGC Başkanı Turgay Olcayto, "Biz bunca yıl komisyona emek veren bir kuruluşuz. Ben komisyon başkanlığı yaparken hep şunu düşündüm; gazeteci önemli, gazetenin ismi değil. Dolayısıyla bizim orada olmamız bugün kü o bozuk yapıya bir meşruiyet kazandıracaktır.
 • 15:39Tgs ile Tgc Basın Kartı Komisyonu'ndan Çekildi (2)Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Türkiye Gazeteciler Sendikası(TGS) geçtiğimiz günlerde Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından yapılan düzenlemenin ardından yürürlüğe giren yeni Basın Kartı Yönetmeliği'ni hukuksuz olduğu gerekçesiyle kabul etmediklerini belirterek, Basın Kartları Komisyonu'ndan çekildiklerini açıkladı.
 • 15:02Aa Kayseri Bölge Müdürü Işık'ın Acı GünüAnadolu Ajansı (AA) Kayseri Bölge Müdürü Tevfik Işık'ın, bu sabaha karşı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden dedesi Tevfik Işık (86), Kayseri'de toprağa verildi.
 • 14:51Olcayto: Bundan Sonra Muhalif Gazetecilere Sarı Basın Kartı VerilmeyecekOlcayto: Bundan Sonra Muhalif Gazetecilere Sarı Basın Kartı VerilmeyecekBasın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Basın Kartı Yönetmeliği’nde yaptığı değişiklikleri hukuksuzluk olarak değerlendiren TGC Başkanı Turgay Olcayto, muhalif medya çalışanlarına bundan sonra basın kartı verilmeyeceğini söyledi.
 • 14:39Türk Edebiyatı Vakfı Başkanı Kabaklı Yarın Son Yolculuğuna UğurlanacakTürk Edebiyatı Vakfı Başkanı Kabaklı Yarın Son Yolculuğuna UğurlanacakDün gece tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Türk Edebiyatı Vakfı Başkanı Servet Kabaklı, yarın son yolculuğuna uğurlanacak.
 • 14:22Aa Kayseri Bölge Müdürü Tevfik Işık'ın Acı GünüAa Kayseri Bölge Müdürü Tevfik Işık'ın Acı GünüAnadolu Ajansı(AA) Kayseri Bölge Müdürü Tevfik Işık’ın 86 yaşında hayatını kaybeden dedesi Tevfik Işık son yolculuğuna uğurlandı.
 • 13:03Aa "Visa Pour L'image" Haber Fotoğrafı Festivaline KatılacakAnadolu Ajansı (AA), dünyanın en önemli haber fotoğrafı festivali olarak gösterilen, önde gelen foto muhabirleri ile haber ajansları, gazete ve dergilerin fotoğraf editörlerinin katılacağı "Visa pour l'Image" festivaline iştirak ederek, dünyanın dört bir yanında gerçekleştirdiği faaliyetleri ve ürünlerini tanıtacak.
 • 10:25Servet Kabaklı Hayatını KaybettiServet Kabaklı Hayatını KaybettiTürk Edebiyatı Vakfı Başkanı Servet Kabaklı, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.
 • 14:29'Syria Survey' Yayına Başladı Anadolu Ajansı, "Syria Survey" web sitesi ile Suriye'de savaşın açtığı derin yaraların unutulmasını engellemeyi hedefliyor.
 • 13:27CHP'li Çakırözer: Yeni Yönetmelikle Basın Kartı Sadece Yandaşlara VerilecekCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Basın Kartı Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik ile basın kartının sadece yandaşlara verileceğini öne sürdü.
 • 12:47General Abdürreşit Dostum CephedeGeneral Abdürreşit Dostum CephedeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Afganistan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı General Abdürreşit Dostum'un zırhlı araçla gezmesi- Dostum'un vatandaşlarla sohbeti General Abdürreşit Dostum cephede- Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı General Abdürreşit Dostum, Taliban va DAEŞ'e yönelik operasyonlar kapsamında Seripul'u ziyaret etti- Dostum: - "General Dostum yaşadıkça teröristler Afganistan'da hareket edemeyecekler" MUSTAFA BAĞ - MOHAMMAD FAHİM ABED - Afganistan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı General Abdürreşit Dostum, bir aydır yürütülen Taliban va DAEŞ'e yönelik operasyonlar kapsamında kuzey vilayetlerinden Seripul'u ziyaret etti.
 • 17:25Polisin Okula Baskın Yaptığı Sırada Veliler Öğrenci KaydettiPolisin Okula Baskın Yaptığı Sırada Veliler Öğrenci KaydettiPolisin özel okullarda yaptığı denetim baskınları Yozgat’a da sıçradı.
 • 17:17"Istanbul Photo Awards" Sergisi Antalya'da AçıldıAnadolu Ajansı'nın bu yıl ilkini düzenlediği uluslararası haber fotoğrafı yarışması "Istanbul Photo Awards"ın ödüllü fotoğrafları, Antalya Havalimanı'nda sergiye sunuldu.
 • 16:58Istanbul Photo AwardsIstanbul Photo Awards" SergisiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Serginin açıldığı havalimanından genel görüntü- Sergilenen fotoğraflardan görüntüler- Anadolu Ajansı Fotoğraf Editörü Fırat Yurdakul,Anadolu Ajansı Kurumsal İletişim Direktörlüğü Proje Yönetim Müdürü Nezahat Kocabıyık'ın fotoğraf çektirmesi- Genel görüntü ve detaylar "Istanbul Photo Awards" Sergisi Antalya'da açıldı- Anadolu Ajansı'nın bu yıl ilkini düzenlediği uluslararası haber fotoğrafı yarışması "Istanbul Photo Awards"ın ödüllü fotoğrafları, Antalya Havalimanı'nda sergiye sunuldu- Antalya'ya tatile gelen yabancı turistler, havalimanındaki sergideki fotoğrafları büyük ilgiyle inceledi Anadolu Ajansının düzenlediği uluslararası haber fotoğrafı yarışması "Istanbul Photo Awards"ın ödüllü fotoğraflarından oluşan sergi, Antalya'da açıldı.
 • 16:03Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Başbakan Ahmet Davutoğlu, parti genel merkezindeki "AKİM 2 Milyon Gülen Yüz Ödül Töreni"nde konuştu.
 • 14:49Aa Ekibi, Sel ve Heyelan Bölgesine Yapılan Yardımları Havadan GörüntülediAa Ekibi, Sel ve Heyelan Bölgesine Yapılan Yardımları Havadan GörüntülediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hopa ilçesinde sel ve heyelandan etkilenenlere yapılan yardımları havadan görüntüsü, AA ekibi, sel ve heyelan bölgesine yapılan yardımları havadan görüntüledi- Hopa'da sel ve heyelandan etkilenen 12 vatandaş askeri helikopterle alınarak şehir merkezine getirildi, 200 vatandaşa havadan kuru gıda yardımı yapıldı- Sel ve heyelandan etkilenen yaklaşık bin 300 kişi yardım için kriz merkezine müracaat etti Anadolu Ajansı (AA), Artvin'nin Hopa ilçesinde sel ve heyelandan etkilenenlere yapılan yardımları havadan görüntüledi.