12:1700
SON DAKİKA ZİYA GÖKALP HABERLERİ

Son Dakika Ziya Gökalp Haberleri


ZİYA GÖKALP

Ziya Gökalp, 23 Mart 1876 yılında Diyarbakır'da doğmuştur. Kendisine, babasının isteği üzerine Mehmet Ziya ismi verilmiştir. Babası, Vilayet Evrak Memuru Mehmet Tevfik Efendi (1851-1890), annesi Zeliha Hanım'dır (1856-1923). İlköğrenimini 1883 yazında kayıt yaptırdığı Mercimekörtmesi Mahalle... Devamı

   

  Diyarbakırlı İlim Adamları, Yazarlar ve Sanatçılar Kitabı

  Diyarbakırlı İlim Adamları, Yazarlar ve Sanatçılar Kitabı

  Diyarbakır Valiliği'nin Kültür Sanat Yayınlarından hazırlanan "Geçmişten Günümüze Diyarbakırlı İlim Adamları, Yazarlar ve Sanatçılar" isimli kitabın basımı tamamlandı. (08 Temmuz 2014 Salı )

   

  'Melek Yatırım'cısı Ziya Boyacıgiller'e Veda Ediyoruz

  Merhum Boyacıgiller'in cenazesi, 30 Haziran Pazartesi günü öğle namazının ardından Bebek Camii'nden kaldırılarak Kilyos Mezarlığı aile kabristanına defnedilecek. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı Adayı

  Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı Adayı

  Lise yıllarında MTTB öğrenci kollarında aktif rol alan Erdoğan, siyasi hayatına 22 yaşında MSP Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı'na seçilerek başladı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na 1994 yılında seçilen Erdoğan, Siirt'te yaptığı konuşma nedeniyle siyasi yasaklı hale geldi ve 4 ay hapis yattı 2001 yılında AK Parti'yi kuran Erdoğan, partisini girdiği 3 genel, 3 yerel seçimden de birinci parti olarak çıkarmayı başardı. (01 Temmuz 2014 Salı )

   

  Diyarbakır'da Yaz Spor Okulları Başladı

  Diyarbakır'da Yaz Spor Okulları Başladı

  Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Yaz Spor Okulları'nın açılışı yapıldı. (30 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Batmanlı Öğrenci Velilerinden Milli Eğitime Tepki

  Batmanlı Öğrenci Velilerinden Milli Eğitime Tepki

  Batman'da son zamanlarda uygulamalarıyla çeşitli kesimlerden tepki gören Milli Eğitim Müdürlüğüne, velilerden de tepki geldi. (26 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Ramazan Tır'ı Hareket Ediyor

  Ramazan Tır'ı Hareket Ediyor

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi kültür-sanat faaliyetleri kapsamında geleneksel hale getirilen Ramazan geceleri etkinliği bu yıl da devam edecek. (25 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Öib 12 İlde 15 Gayrimenkulü Özelleştirecek

  Öib 12 İlde 15 Gayrimenkulü Özelleştirecek

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), aralarında İstanbul ve Bursa'nın da olduğu 12 ilde toplam 15 gayrimenkul satış yöntemiyle özelleştirecek. (25 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Ramazan Tırı Hareket Ediyor

  Ramazan Tırı Hareket Ediyor

  Büyükşehir Belediyesi kültür-sanat faaliyetleri kapsamında geleneksel hale getirilen Ramazan Geceleri etkinliği bu yıl da devam edecek. (25 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  D.Ü'de Resim Bölümü Özel Yetenek Sınavı Yapıldı

  D.Ü'de Resim Bölümü Özel Yetenek Sınavı Yapıldı

  Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı başladı. (24 Haziran 2014 Salı )

   

  Erdoğan: 'Cezaevinden çıkınca intikam ifadeleriyle bağırıp çağırıyorlar' -

  Erdoğan: "Cezaevinden çıkınca intikam ifadeleriyle bağırıp çağırıyorlar" -

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin "Pınarhisar'da yattığın günleri arayacaksın" dediğini, orada yatışının nedeninin asilliğinin ifadesi olduğunu vurgulayarak, "O günler Pınarhisar günleri senin düşündüğün ve düşlediğin günler değil zaten. Eğer bizim için o tür günler yine gelecekse biz öper başımıza koyarız. Bundan herhangi bir sıkıntımız yok" dedi. (24 Haziran 2014 Salı )

   

  AK Parti Grup Toplantısı…(2)

  AK Parti Grup Toplantısı…(2)

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bahçeli, ne diyor biliyor musunuz? ‘Pınarhisar’da yattığın günleri arayacaksın’ diyor. (24 Haziran 2014 Salı )

   

  AK Parti TBMM Grup Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (3) "(Bahçeli'ye) Pınarhisar günleri senin düşündüğün ve düşlediğin günler değil zaten. Eğer bizim için o tür günler yine gelecekse biz öper başımıza koyarız. Bundan herhangi bir sıkıntımız yok" "İnanın ortaya daha çok fazla bilgi çıkacak, belge çıkacak, yargı içinde , emniyet içinde nasıl ahlak dışı, insaf dışı, vicdan dışı komplolara giriştikleri tek tek ortaya çıkacak. (24 Haziran 2014 Salı )

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Türk askeri uçağı, 22 Haziran 2012'de sınırda gözetleme görevi yaparken Suriye tarafından düşürüldü Uçağın pilotları Hava Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan ve Hava Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy şehit oldu. (16 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Demirci'de Öğrencilerin Karnelerini Kaymakam Sezgin Dağıttı

  Demirci'de Öğrencilerin Karnelerini Kaymakam Sezgin Dağıttı

  Demirci'de düzenlenen karne dağıtım töreninde, öğrencilerin karnelerini Kaymakam Yalçın Sezgin dağıttı. (13 Haziran 2014 Cuma )

   

  Mert Aydın'ın Karnesi Unutulmadı

  Mert Aydın'ın Karnesi Unutulmadı

  Kars'ta kaybolduktan 2 gün sonra cesedi bulunan ve tüm Türkiye'yi yasa boğan 9 yaşındaki Mert Aydın'ın karnesi arkadaşları tarafından sırasına kondu. (13 Haziran 2014 Cuma )

   

  Merimder'den '8. Geleneksel Pilav Günü' Etkinliği

  Merimder'den "8. Geleneksel Pilav Günü" Etkinliği

  Mersin İmam Hatip Liseleri Mezunları Mensupları ve Muhipleri Derneği (MERİMDER) tarafından "8. Geleneksel Pilav Günü" etkinliği düzenlendi. (13 Haziran 2014 Cuma )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.07.2014 12:17:42. #1.11#