SON DAKİKA ZİYA GÖKALP HABERLERİ

Son Dakika Ziya Gökalp Haberleri


ZİYA GÖKALP

Ziya Gökalp, 23 Mart 1876 yılında Diyarbakır'da doğmuştur. Kendisine, babasının isteği üzerine Mehmet Ziya ismi verilmiştir. Babası, Vilayet Evrak Memuru Mehmet Tevfik Efendi (1851-1890), annesi Zeliha Hanım'dır (1856-1923). İlköğrenimini 1883 yazında kayıt yaptırdığı Mercimekörtmesi Mahalle... Devamı

08:51
4 Ayda 20 Bin Kişi Tiyatro İzledi Kaliteli kültür ve sanat etkinlikleriyle adından söz ettiren Karşıyaka Belediyesi, geçen Ekim ayından bu yana 20 bin kişiye ücretsiz tiyatro izleme imkanı sundu.
16:47
Dicle Üniversitesinde Pop Müzik Rüzgarı Dicle Üniversitesi Konservatuar bölümü mezunlarından oluşan Grup Bazen, ilk konserini Dicle Üniversitesinde verdi.
Dicle Üniversitesinde Pop Müzik Rüzgarı
16:43
Konservatuar Mezunlarından Konser Grup Bazen, Dicle Üniversitesinde konser verdi.
16:02
D.Ü'de Pop Müzik Rüzgarı Esti Dicle Üniversitesi Konservatuar mezunlarından oluşan Grup Bazen, ilk konserini gerçekleştirdi. Gençlerin sahne performansı göz doldurdu.
D.Ü'de Pop Müzik Rüzgarı Esti
11:56
Uğur Mumcu Karşıyaka'da Unutulmadı 24 Ocak 1993’te uğradığı bombalı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Araştırmacı-Yazar Uğur Mumcu İzmir’in Karşıyaka ilçesinde çeşitli etkinliklerle anıldı.
Uğur Mumcu Karşıyaka'da Unutulmadı
12:31
Kadınlara meme kanseri semineri Sur Belediyesi Kadın Politikalar Müdürlüğü kadınlara yönelik meme kanseri eğitimi verildi.
Kadınlara meme kanseri semineri
11:29
Kadınlara Meme Kanseri Semineri Verildi Diyarbakır’ın Sur İlçe Belediyesi Kadın Politikalar Müdürlüğü tarafından, kadınlara yönelik meme kanseri eğitimi verildi.
Kadınlara Meme Kanseri Semineri Verildi
13:50
Canan Nine'nin Erdoğan Sevgisi Başına Bela Oldu Türkiye Canan Nine'yi Cumhurbaşkanı Erdoğan hayranı olarak tanıdı. Ancak mahalle baskısına uğrayan yaşlı kadın önce dayak yedi sonra evini değiştirdi.
Canan Nine'nin Erdoğan Sevgisi Başına Bela Oldu
13:25
Özel) Canan Nine de Mahalle Baskısı Mağduru Oldu Türkiye O’nu AK Parti sevdalısı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hayranı olarak tanıdı.
Özel) Canan Nine de Mahalle Baskısı Mağduru Oldu
17:59
MHP Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 11. Dönem Sertifika Töreni - Bahçeli MHP Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 11. Dönem Sertifika Töreni-Genel Başkan Bahçeli: - "2013'de idare-i maslahatçı olarak mimlenen 16 Türk devleti, şimdi nasıl olmuştur da yere göğe sığdırılamamaktadır?
MHP Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 11. Dönem Sertifika Töreni - Bahçeli
17:45
"Türk Devletinin Kıyafeti Kaçak Sarayda, 9 Tuğ Milliyetçi Hareket'te" MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Sarayında 16 Türk devletine ait elbiseler giymiş askerlerin resmi törenlerde yer almaya başlamasına 9 tuğ ile cevap verdi.
'Türk Devletinin Kıyafeti Kaçak Sarayda, 9 Tuğ Milliyetçi Hareket'te'
17:32
MHP Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 11. Dönem Sertifika Töreni Genel Başkan Bahçeli: "2013'de idare i maslahatçı olarak mimlenen 16 Türk devleti, şimdi nasıl olmuştur da yere göğe sığdırılamamaktadır?
15:00
Düzeltme <br/>"İzmir'deki Güneş Tarlası Portekiz'e Örnek Oldu" Başlıklı Haberimizin İkinci... Türkiye'de bir yerel yönetim tarafından kurulan en büyük güneş enerjisi yatırımı olan Karşıyaka Güneş Tarlası, Portekiz'deki bir kente örnek oldu Belediyenin ödediği elektrik faturalarına yıllık 420 bin liralık indirim getiren santralin ardından güneş enerjisiyle ısıtma soğutma yapılan parkların yapımı için de proje başlatıldı.
Düzeltme <br/>'İzmir'deki Güneş Tarlası Portekiz'e Örnek Oldu' Başlıklı Haberimizin İkinci...
12:24
İzmir'deki Güneş Tarlası Portekiz'e Örnek Oldu Türkiye'de bir yerel yönetim tarafından kurulan en büyük güneş enerjisi yatırımı olan Karşıyaka Güneş Tarlası, Portekiz'deki bir kente örnek oldu.
06:32
40 Yıl Sonra Öğretmenlerini Ziyaret Ettiler Diyarbakır Lisesi ile Ziya Gökalp Lisesi'nin efsane tarih öğretmeni Mevlüde Tütenk'i 40 yıl önce mezun olan öğrencileri ziyaret ettiler.
13:20
Dicle Vadisinde Kapadokya ile Yarışabilecek Oluşumlar Var" DÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sabri Karadoğan, Dicle Vadisinde Hasankeyf gibi geçmişe ışık tutan ve dünyada benzeri olmayan, Kapadokya ile yarışabilecek oluşumların olduğunu belirtti.
17:35
Muazzez Sümer Şampiyonluğa Abone Diyarbakır Okul Sporları Genç Kızlar Basketbol İl Şampiyonasında Muazzez Sümer şampiyon oldu.
Muazzez Sümer Şampiyonluğa Abone
01:36
Eğitim Fakültesinde Tahtalar Artık Akıllı Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, öğrencilerinin iyi bir eğitim alması için ellerinden gelenin en iyisini yapmak için çalıştıklarını söyledi.
Eğitim Fakültesinde Tahtalar Artık Akıllı
01:13
Diyarbakır Okul Sporlarında Basketbol Şampiyonları Belli Oldu Diyarbakır Okul Sporları Basketbol Branşında Genç Kızlar ve Genç Erkeklerde oynanan final maçları sonunda şampiyonlar belli oldu.
Diyarbakır Okul Sporlarında Basketbol Şampiyonları Belli Oldu
15:57
Diyarbakır'da Okul Müsabakaları Diyarbakır'da okulararası basketbol müsabakaları tamamlandı.
09:14
Aydınlılar Şiir Gecesinde Buluştu Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Aydın Şubesinin düzenlediği 'İşte Birlik' adlı şiir gecesi ilgi gördü.
Aydınlılar Şiir Gecesinde Buluştu
13:17
Sanatçılar Girişimi Üyesi Behramoğlu: Türkçeye Düşmanlık Ulusa ve Cumhuriyete Düşmanlıktır Türkçe ve Osmanlıca tartışmaları üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Sanatçılar Girişimi üyesi Ataol Behramoğlu, "Cumhurbaşkanlığı makamında oturan kişinin Türkçe düşmanlığı, kapkara bir bilgisizlik örneği olduğu kadar, cumhuriyetimizin temel değerlerini yok etme konusunda kararlılıkla yürütülmekte olan savaşın yeni bir evresidir.
17:51
Dil Derneği: Pek Çok Yönetici Türkçe'nin Tarihsel Akışında İhanetle Yer Almıştır Dil Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sevgi Özel, hiç bir dilin, düşüncesi siyasal çıkara göre durmadan değişen insanlar gibi bir gecede değişmediğine dikkat çekerek, “Hiçbir toplum, bir gece yatıp ertesi sabah dilsiz kalkmaz. Ancak ‘din’ gibi ‘dil’ de siyasetin aracı yapılır. Pek çok yönetici Türkçe’nin tarihsel akışında, Türkçeye ihanetle yer almıştır.
19:46
Trafiği Kapatan Gruba Polis Müdahalesi Devrimci Karargah davasında Yargıtay’ın aldığı kararları protesto etmek için toplanan ve trafiği kapatan gruba polis müdahale etti.
Trafiği Kapatan Gruba Polis Müdahalesi
12:41
Baraj Gölü Altında Kalacak Yerlere Coğrafi Özellik Araştırması Yapımı süren Ilısu Barajı'nın suları altında kalacak yerlerin coğrafi özelliklerinin araştırılması ve kayıt altına alınması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca desteklenen "Dicle Nehri ve Garzan Vadisinin Çevre Jeomorfoloji Projesi" hazırlandı Prof. Dr. Kozbe: "Proje ile su altında kalacak bölgedeki.
14:57
Öğrencilerin Resim Sergisi Konukları Büyüledi Dicle Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin resim sergisi konukları büyüledi.
Öğrencilerin Resim Sergisi Konukları Büyüledi
11:31
Yol Çalışmasında, Ortaçağ'a Ait Eserler Bulundu Batman'da bir köy yolu çalışmasında bulunan seramik parçalar ve surların Ortaçağ dönemine ait olduğu tespit edildi
09:14
'Nutuk Osmanlı Türkçesi ile Yazılmıştır' Prof. Dr. Musa Duman, ideolojik yaklaşımla Osmanlı'yı reddeden kesimin, Nutuk'un Osmanlı Türkçesi ile yazıldığının unutmaması gerektiğini söyledi.
'Nutuk Osmanlı Türkçesi ile Yazılmıştır'
23:03
Dicle Üniversitesi Konservatuar Öğrencilerinden Müzik Ziyafeti Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sanat Müziği Kulübünün düzenlediği Türk Sanat Müziği Konseri geniş bir izleyici kitlesinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Dicle Üniversitesi Konservatuar Öğrencilerinden Müzik Ziyafeti
23:20
CHP'nin 'Yolsuzluk Haftası' Programı, AK Parti'yi Çok Kızdıracak CHP'nin 17-25 Aralık tarihlerini 'yolsuzluk haftası' ilan ederek yapacağı etkinlikler belli oldu. CHP, her akşam düdük çalarak protesto yapacak.
CHP'nin 'Yolsuzluk Haftası' Programı, AK Parti'yi Çok Kızdıracak
17:04
Gündüz, Nihal Atsız'ı Anlattı Türkçü Turancılar Derneği Genel Başkanı Recep Ali Gündüz, vefatının 39’uncu yıl dönümünde Hüseyin Nihal Atsız’ı anlattı.
Gündüz, Nihal Atsız'ı Anlattı
15:32
Dicle Üniversitesindeki Kavga Dicle Üniversitesindeki kavga- Dicle Üniversitesinde iki öğrenci grubu, "stant açma" gerekçesiyle yaşanan kavgaya ilişkin, basın açıklaması yaptı Dicle Üniversitesinde iki öğrenci grubu "stant açma" gerekçesiyle başlayan ve polisin müdahale ettiği kavgaya ilişkin basın açıklaması yaptı.
Dicle Üniversitesindeki Kavga
19:57
Dicle Üniversitesindeki Kavgaya Polis Müdahalesi Dicle Üniversitesindeki kavga- Dicle Üniversitesinde iki öğrenci grubu arasında "stant açma" gerekçesiyle başlayan kavganın ardından rektörlük binasına yürümek isteyen öğrencilere güvenlik güçleri müdahale etti Dicle Üniversitesinde (DÜ) iki öğrenci grubu arasında "stant açma" gerekçesiyle başlayan kavganın ardından rektörlük binasına yürümek isteyen öğrencilere güvenlik güçleri müdahalede bulundu.
Dicle Üniversitesindeki Kavgaya Polis Müdahalesi
17:49
Dicle Üniversitesindeki Kavga Dicle Üniversitesinde iki öğrenci grubu arasında "stant açma" gerekçesiyle başlayan kavganın ardından rektörlük binasına yürümek isteyen öğrencilere güvenlik güçleri müdahale etti.
15:37
Dicle Üniversitesinde Kavga Karşıt görüşlü öğrenciler arasında "stant açma" gerekçesiyle başlayan kavgaya güvenlik güçleri müdahale etti.
15:25
Dicle Üniversitesinde Kavga Dicle Üniversitesinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında stant açma gerekçesiyle başlayan kavgaya güvenlik güçleri müdahale etti.
Dicle Üniversitesinde Kavga
14:45
DÜ Öğrencileri Saldırıları Kınadı Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğrenim gören bir grup öğrenci, Yüksekova'da hayatını kaybeden Rojhat Özdel ve Bolu'da Kürt öğrencilere yapılan saldırıları kınadı.
DÜ Öğrencileri Saldırıları Kınadı
10:06
Kadınların Varlığı Her Yerde Hissedilmeli MANİSA Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, 5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı Tanınması'nın 80. Yıldönümü nedeniyle seminer düzenledi.
Kadınların Varlığı Her Yerde Hissedilmeli
18:51
İzmir'de Elektrik Kesintileri GEDİZ EDAŞ İzmir İl Müdürlüğü, altyapı çalışmaları nedeniyle 7-8 Aralık’ta İzmir’in ilçelerinde gerçekleştireceği bildirimli elektrik kesinti listesini yayınladı.
16:23
Almanca Bölümü Öğrencileri Geleceğe Hazırlanıyor Dicle Üniversitesi'nde "Mezuniyet Sonrasına Hazırlık" konusunda Almanca bölümü öğrencilerine seminer verildi.
Almanca Bölümü Öğrencileri Geleceğe Hazırlanıyor
16:17
Okul Öncesi Öğretmenliği Semineri Şiir ve Müzik Dinletisi İle Renklendi Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Ana Bilim Dalı semineri yapıldı.
Okul Öncesi Öğretmenliği Semineri Şiir ve Müzik Dinletisi İle Renklendi
12:14
Dü'de "Mezuniyet Sonrasına Hazırlık" Semineri Dicle Üniversitesi'nde Almanca bölümü öğrencilerine "Mezuniyet Sonrasına Hazırlık" konulu seminer verildi.
10:16
Malatya'da Öğrencilere Trafik Eğitimi Verildi Malatya Emniyet Müdürlüğü, Kasım ayında 775 öğrenciye çeşitli alanlarda trafik eğitimi verdi.
Malatya'da Öğrencilere Trafik Eğitimi Verildi
15:32
MHP'nin 3. Bölge İstişare Toplantısı TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener: "Sayın Davutoğlu'nu salı günü Meclis kürsüsünden Oslo'da yapılan görüşmeleri açıklamaya davet ediyorum" "Diyarbakır Bağlar Mahallesi'nde böyle bir kürsüye çıkıp 'Abdullah Öcalan, bebek katilidir, İmralı canisidir ve teröristtir' diyebilmesini bekliyorum.
22:45
DÜBTAM Türk Akreditasyon Kurumundan Akredite Oldu Dicle Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBTAM) TÜRKAK'dan akredite oldu.
DÜBTAM Türk Akreditasyon Kurumundan Akredite Oldu
19:48
Dicle'de Geleceğin Öğretmeni Programı Diyarbakır Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi tarafından Öğretmenler Günü nedeniyle "Geleceğin Öğretmeni" adlı bir program düzenlendi.
Dicle'de Geleceğin Öğretmeni Programı
18:38
Erzincan Emniyeti Miniklere Trafik Bilincini Oluşturuyor Erzincan İl Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) finansman desteği ile Erzincan Valiliği koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan "Can Kardeşler Projesi" kapsamında, il merkezinde bulunan 33 ilköğretim 1, 2. sınıf ve anaokullarında, ilçelerde bütün ilköğretim 1, 2. sınıf öğrencileri ile anasınıfı öğrencilerine bir ay süre ile çocuklara trafik
Erzincan Emniyeti Miniklere Trafik Bilincini Oluşturuyor
10:49
Ziya Gökalp Lisesi Ninova Park'ta Geçmişe Döndü Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezlerinden olan Ninova Park’ta, Diyarbakır’ın en eski okulu ve çok sayıda ünlü kişinin mezun olduğu Ziya Gökalp Lise mezunlarının fotoğraf sergisi açıldı.
Ziya Gökalp Lisesi Ninova Park'ta Geçmişe Döndü
11:34
Tiyatroya 4 Oyunla Merhaba Kültür ve sanat etkinliklerine ağırlık veren Karşıyaka Belediyesi, operanın ardından tiyatroda da perde açtı.
Tiyatroya 4 Oyunla Merhaba
11:22
Tiyatroya 4 Oyun İle Merhaba Kültür ve sanat etkinliklerine ağırlık veren Karşıyaka Belediyesi, operanın ardından tiyatroda da perde açtı.
Tiyatroya 4 Oyun İle Merhaba
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 21:40:49. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ZİYA GÖKALP HABERLERİ
[Hata Bildir]