SON DAKİKA URLA HABERLERİ

Son Dakika Urla Haberleri

 • 17:40Roman Mahallesinde Kırmızı Plaka Heyecanı; Davullar Çaldı, Mahalleli OynadıRoman Mahallesinde Kırmızı Plaka Heyecanı; Davullar Çaldı, Mahalleli OynadıTBMM Başkanlık Divanı Katip Üyeliğine seçilen CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Urla ilçesinde ziyarete gittiği Roman mahallesinde coşkuyla karşılandı.
 • 17:30Roman Vekilden Kırmızı Plakalı Makam Aracıyla Çadırlara ZiyaretRoman Vekilden Kırmızı Plakalı Makam Aracıyla Çadırlara ZiyaretTürkiye’nin ilk Roman milletvekili olan ve çadırlarda büyüyen CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi seçilmesinin ardından kırmızı plakalı makam aracı ile naylon çadırlarda yaşayan Romanları ziyaret etti.
 • 17:25Roman Milletvekiline Coşkulu KarşılamaTBMM Başkanlık Divanı Katip Üyeliğine seçilen CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Urla ilçesinde ziyarete gittiği Roman mahallesinde coşkuyla karşılandı.
 • 16:29Kırmızı Plaka Roman ÇadırındaKırmızı Plaka Roman ÇadırındaNaylon çadırda doğup büyüyen ve Türkiye'nin ilk Roman milletvekili olan CHP'li Özcan Purçu, TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi seçilince söz verdiği gibi kırmızı plakayla ilk ziyaretini naylon çadırlarda yaşayan Romanlara yaptı.
 • 11:38İzmir'de Kültür Sanatİzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB), bu hafta "Bach Alla Turca-Dansın Rengi" adlı bale ile "Sihirli Dünya" isimli müzikli çocuk oyununu sahneleyecek.
 • 14:10Göztepe'de Boluspor Maçı HazırlıklarıPTT 1. Lig'de 28 Kasım Cumartesi günü Boluspor'a konuk olacak Göztepe, bu müsabakanın hazırlıklarını sürdürdü.
 • 10:18İzsu'dan 11 Yılda 3 Bin 260 Kilometre İçme Suyu Şebekesiİzsu'dan 11 Yılda 3 Bin 260 Kilometre İçme Suyu Şebekesiİzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, son 11 yıla 11 büyük arıtma, 3 bin 260 kilometre yeni içme suyu şebekesi, 796 kilometre yeni kanalizasyon şebekesi, 283 kilometre yağmur suyu hattı ve 201 kilometre dere ıslahı sığdırdı.
 • 08:33Hsyk, İlk Defa Birinci Sınıfa Ayrılma İncelemesine Tabi Tutulanları AçıkladıHâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanlığı, 31 Ağustos 2015 tarihi itibari ile 1. dereceye yükselip aynı tarih itibariyle geçerli olmak üzere ilk defa birinci sınıfa ayrılma incelemesine tâbi tutulan adli ve idari yargı hâkim ile Cumhuriyet başsavcı ve savcılarının adları yayımlandı.
 • 14:55Foçalı Kadınlar Basket Maçlarını KaçırmıyorFoçalı Kadınlar Basket Maçlarını KaçırmıyorBirbirinden kaliteli kadroların mücadelesine sahne olan Bayan Basketbol Ligi’nde hafta Ekiz Yumurta Foça ve Urla Pera Spor mücadele etti.
 • 20:22Yalaz Yeniden CHP Urla İlçe BaşkanıCHP Urla İlçe Başkanlığına Bahri Yalaz yeniden seçildi.
 • 17:43İzmir CHP Kongrelere Gergin Başladıİzmir CHP Kongrelere Gergin BaşladıCHP İzmir'de ilçe kongrelerine gergin başladı.
 • 12:19CHP İzmir'de Kongre Maratonu BaşlıyorCHP İzmir İl Teşkilatı'nda, delege seçimlerinin tamamlanmasından sonra 30 ilçede yeni başkan ve yönetim belirlenmesi için kongreler başlıyor.
 • 13:37Göztepe'de Fuchs ve Barış'tan Zemine İsyanGöztepe'de Fuchs ve Barış'tan Zemine İsyanGöztepe'de teknik direktör Metin Diyadin'in raporu doğrultusunda kadro dışı bırakılıp antrenmanlarını U21 takımıyla Gürsel Aksel Tesisleri'nde sürdüren Benjamin Fuchs ve Barış Başdaş'ın sahanın zeminine isyan ederek idmanları bıraktığı öğrenildi.
 • 14:45Göztepe'nin Gözü KaraPtt 1'inci Lig'de pazar günü lider Samsunspor'u Manisa 19 Mayıs Stadı'nda konuk edecek Göztepe, güçlü rakibini gözüne kestirdi.
 • 13:35Göztepe'ye AfPtt 1'inci Ligi'nde son 3 maçını kaybederek yarışta gerilere düşen Göztepeli futbolculara Samsunspor mücadelesi için yönetimden af çıktı.
 • 16:31Urla Villalarının Bulunduğu Bölgedeki Sit Değişikliği Karara KaldıUrla Villalarının Bulunduğu Bölgedeki Sit Değişikliği Karara KaldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ailesiyle birlikte zaman zaman tatil yaptığı, İzmir’in Urla ilçesi Zeytineli köyündeki kaçak ve ruhsatsız villaların bulunduğu bölgenin sit derecesi değişikliğinin iptali talebiyle açılan davaya devam edildi.
 • 14:05Urla Villaları Karara KaldıUrla Villaları Karara Kaldıİzmir'in Urla İlçesi Zeytineli Köyünün Hacılar Koyu'nda, Mustafa Latif Topbaş'ın yaptırdığı villaların bulunduğu bölgenin SİT derecesi değişikliğinin iptali istemiyle açılan davada, Bölge İdare Mahkemesi'nin yürütmenin durdurulması kararının iptali için açılan dava İzmir 2'nci İdare Mahkemesi'nde görüldü.
 • 16:26İzmir Körfezi'nde Canlı Yaşamın İzleriEdebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğe öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
 • 15:49Fildişi Sahili ve Benin Sağlık Personeline Acil Yardım EğitimiFildişi Sahili ve Benin Sağlık Personeline Acil Yardım EğitimiTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Fildişi Sahili ve Benin’den Türkiye’ye gelen sağlık personeline İzmir Urla Uluslararası Acil Afet Eğitim ve Simülasyon Merkezinde eğitim programı düzenlendi.
 • 13:44İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Açıklamasıİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Açıklamasıİzmir Tarım Grubu üyelerini kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Kenti, çiftçiyi kalkındırsın da, kim kalkındırırsa kalkındırsın.
 • 12:27İzmir Urla Gayrimenkulün Yükselen Yıldızıİzmir Urla Gayrimenkulün Yükselen YıldızıBrad Pitt ve Angelina Jolie çifti ile Cristiano Ronaldo'nun villa aldığı söylentisi bile yetti URLA GAYRİMENKULÜN YÜKSELEN YILDIZI İzmir'in, en sakin ilçelerinden Urla'da, Brad Pitt ve Angelina Jolie çifti ile Cristiano Ronaldo'nun villa aldığı söylentisi, vatandaşlarda farklı heyecana, beklentilere neden oldu.
 • 11:29Urla, Gayrimenkulün Yükselen YıldızıUrla, Gayrimenkulün Yükselen Yıldızıİzmir'in, en sakin ilçelerinden Urla'da, Brad Pitt ve Angelina Jolie çifti ile Cristiano Ronaldo'nun villa aldığı söylentisi, yörede oturanlarda farklı heyecana, beklentilere neden oldu.
 • 09:18Paris'teki Saldırıda Ölen Türk Genci Elif Doğan'ın Baba Ocağında Yas VarParis'teki Saldırıda Ölen Türk Genci Elif Doğan'ın Baba Ocağında Yas VarFransa’nın başkenti Paris’teki terör saldırılarında hayatını kaybeden Türk genci Elif Doğan’ın ailesinin yaşadığı İzmir’in Urla ilçesindeki baba evinde yas var. Baba Kemal Doğan, kızı Elif ile en son olaydan önceki gün konuştuğunu söyledi.
 • 03:32Elif Doğan'ın Baba Evinde Yas VarElif Doğan'ın Baba Evinde Yas VarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Elif Doğan'ın babası Kemal Doğan ile röportaj Paris'teki terör saldırıları - Saldırıda hayatını kaybeden Türk asıllı Elif Doğan'ın İzmir'in Urla ilçesindeki babaevinde yas var - Terör saldırısında ölen Elif Doğan'ın Babası Kemal Doğan: - "Bu tür eylemlere dünyanın topyekun sesini çıkarması gerekiyor.
 • 01:55Paris'teki Terör SaldırılarıFransa'nın başkenti Paris'teki terör saldırılarında hayatını kaybeden Türk asıllı Elif Doğan'ın İzmir'in Urla ilçesindeki ailesi, büyük üzüntü yaşıyor.
 • 15:25Sualtı Bilim ve Teknoloji Toplantısı 2015Sualtıyla ilgili birçok alandan araştırmacı, akademisyen, fotoğrafçı ve kameramanları bir araya getiren "Sualtı Bilim ve Teknoloji Toplantısı" Urla'da yapıldı.
 • 15:24"Hükümetle Belediye Etle Tırnak Gibidir"İzmir Tarım Grubu üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret ederek sektöre yaptığı katkılardan dolayı plaketle teşekkür etti.
 • 10:41İzmir Büyükşehir'den Küçük Menderes'e 11. Arıtma Geliyorİzmir Büyükşehir'den Küçük Menderes'e 11. Arıtma Geliyorİzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayındır ilçe merkezine uzak yerleşim yerlerinin atık su meselesini çözmek amacıyla 13.3 milyon liralık bir yatırıma hazırlanıyor.
 • 10:14Bir'den Dokuza Hayatı Nakledin" Sergisi Bornova'da Açıldıİzmir İl Sağlık Müdürlüğünün önderliğinde Bornova İlçe Sağlık Müdürlüğünün hazırladığı ve Bornova'da açılan "Bir'den dokuza hayatı nakledin" sergisi 18 Kasım Çarşamba gününe kadar ziyaret edilebilecek.
 • 09:34Büyükşehir'den K.Menderes'e 11. Arıtma Geliyorİzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayındır merkeze uzak yerleşim yerlerinin atık su sorununu çözmek amacıyla 13.3 milyon liralık yatırıma hazırlanıyor.
 • 16:04Afrikalı Sağlık Personeline İzmir'de EğitimUrla Uluslararası Acil Afet Eğitim ve Simülasyon Merkezinde (UrlaSim) Fildişi Sahilleri ve Benin'den gelen sağlık kuruluşlarının yöneticilerine eğitim verildi.
 • 08:37Urla Belediyesi Yapex Yapı Fuarı'na KatılacakUrla Belediyesi 18 ile 21 Kasım tarihleri arasında restorasyon, renovasyon ve kültür mirasını koruma teması ile Antalya Expo Center'da gerçekleşecek olan Yapex Yapı Fuarı'na katılacak.
 • 17:15İzmir'de Göçmen Kaçakçılığı Operasyonuİzmir'de, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 37 Suriyeli yakalandı.
 • 15:21Ankara Üniversitesi, Koç Holding'e Üstün Hayırseverlik Beratı VerdiAnkara Üniversitesi, Koç Holding'e Üstün Hayırseverlik Beratı VerdiAnkara Üniversitesi, eğitim hayatına ve Ankara Üniversitesi’ne uzun yıllardır sağladıkları katkıları nedeniyle Koç Ailesi’ne 'üstün hayırseverlik beratı' takdim etti.
 • 15:46Ronaldo Urlalı Oldu' İddiasıRonaldo Urlalı Oldu' İddiasıDünyanın en ünlü futbolcularından Cristiano Ronaldo'nun da İzmir'in Urla ilçesinde villa aldığı, yaz tatilinde bu eve geleceği öne sürüldü.
 • 16:41İzmir'de 37 Suriyeli Yakalandıİzmir-Çeşme karayolunda yasa dışı yollardan yurt dışına gitmeye çalıştıkları belirlenen 37 Suriyeli yakaladı.
 • 16:12İzmir'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Yaralıİzmir'in Urla ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi yaralandı.
 • 13:36Göztepe'ye Taraftar MoraliGöztepe'ye Taraftar MoraliPTT 1. Ligde yarın ezeli rakibi Karşıyaka ile karşılaşacak Göztepe'nin taraftarı, dev derbi öncesi takıma moral verdi.
 • 12:28Göztepe, Karşıyaka Maçının Hazırlıklarını TamamladıPTT 1. Ligde yarın İzmir derbisinde Karşıyaka ile mücadele edecek Göztepe, müsabakanın hazırlıklarını tamamladı.
 • 09:40Anadolu'da Felsefeye Yolculukta Urlalı Anaksagoras KonuşulduAnadolu'da Felsefeye Yolculukta Urlalı Anaksagoras KonuşulduTürkiye Felsefe Kurumu'nun öncülüğünde başlanan "Anadolu'da Felsefeye Yolculuk" toplantıları dizisi, Urla'da Anaksagoras'la devam etti.
 • 19:12Göztepe'de Karşıyaka Maçı HazırlıklarıPTT 1. Lig'de 8 Kasım Pazar günü Karşıyaka ile mücadele edecek Göztepe, karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürdü.
 • 14:51Urla'dan "BİRLİK" AşuresiUrla Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla Urla Mini Meydanda aşure ikramı yaptı.
 • 14:23Göztepe Başkanı Sepil: Göztepe Başkanı Sepil: "Sonuna Kadar Diyadin"Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, art arda gelen kötü sonuçlar yüzünden eleştiri oklarının hedefi olan ve istifaya davet edilen teknik direktör Metin Diyadin'e Karşıyaka derbisi öncesi tam destek verdi.
 • 12:27Bademler Köy Kooperatifi'nde Yılın İlk Yağı SıkıldıBademler Köy Kooperatifi'nde Yılın İlk Yağı SıkıldıUrla Bademler köyünde yer alan Bademler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, yılın ilk zeytin sıkımını gerçekleştirdi.
 • 12:18Çankırı'da 'Anıza Ekim Demonstrasyon' Etkinliği DüzenlendiÇankırı'da 'Anıza Ekim Demonstrasyon' Etkinliği DüzenlendiÇankırı Merkez Germece Köyü'nde yapılan ‘Korumalı Tarım Projesi’ kapsamında ‘Anıza Ekim Demonstrasyon’ etkinliği düzenlendi.
 • 12:10Urla ve Çeşme'de Kaçak Göçmen Operasyonuİzmir'in Urla İlçesi'nde polis tarafından yapılan kontrolde, kapalı kasa kamyondaki 56 Suriyeli ile şoför M.A. yakalandı.
 • 12:05İnsan Taciri ve Kaçak Suriyeliler Kamyon Kasasında YakalandıUrla Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda, bir kamyonun kapalı kasasında Suriye uyruklu 56 şahıs ile araç sürücüsü M.A. (36) yakalandı.
 • 11:4412 Bin Kişi Gemi Yolculuğu Yaptı12 Bin Kişi Gemi Yolculuğu Yaptıİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yaz başlattığı Foça’ya hafta sonu gemi seferleri büyük ilgi gördü.
 • 11:32Angelina Jolie-Brad Pitt Çifti Urlalıları HeyecanlandırdıAngelina Jolie-Brad Pitt Çifti Urlalıları HeyecanlandırdıBrad Pitt ve Angelina Jolie'nin aldıkları iddia edilen yazlığa doğru tekneyle gidiş-Yazlıktan detay-Daha önce Brad Pitt ve Angelina Jolie'yi teknesiyle gezdirdiğini söyleyen Urlalı iş adamı Mehmet Ünal ile röportaj-İzmir Emlak Komisyoncuları Esnaf Odası Başkanı Mesut Güleroğlu ile röportaj-Ömer Reis adlı balıkçı ile röportaj-Hasan Özerinç adlı iş adamı ile röportaj EFSUN YILMAZ - Magazin dünyasında "Brangelina" olarak da bilinen, dünyanın en gözde çiftlerinden, Hollywood yıldızları Brad Pitt ve Angelina Jolie'nin İtalyan bir emlak şirketi aracılığıyla 2,6 milyon dolara Urla'da yazlık satın aldığı haberleri, yörede heyecan yarattı.
 • 11:11Angelina Jolie-Brad Pitt Çifti Urlalıları HeyecanlandırdıMagazin dünyasında "Brangelina" olarak da bilinen, dünyanın en gözde çiftlerinden, Hollywood yıldızları Brad Pitt ve Angelina Jolie'nin İtalyan bir emlak şirketi aracılığıyla 2,6 milyon dolara Urla'da yazlık satın aldığı haberleri, yörede heyecan yarattı.