SON DAKİKA SİİRT HABERLERİ

Son Dakika Siirt Haberleri

 • 11:13Siirt'in Evliya ÇelebisiSiirt'in Evliya ÇelebisiSiirtli seyyah Vahip Emrah, kendisine ait araçla 26 yılda Türkiye’nin 81 ilini ve ve birçok ülkeyi geçerek 2 milyon kilometre yol katetti.
 • 13:22Siirt'te Güvenlik İçin 'Drone'lar Devreye SokuluyorSiirt'te Güvenlik İçin 'Drone'lar Devreye SokuluyorSiirt Valiliği, vatandaşın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve olası terör olaylarını önlemek amacıyla, 'drone' adı verilen kameralı hava araçlarını kullanmaya başladı.
 • 10:53Şirvan'ın Güvenliği Mini İnsansız Hava Araçlarına EmanetŞirvan'ın Güvenliği Mini İnsansız Hava Araçlarına EmanetSiirt'te Şirvan İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı İHA'lar, çekilen görüntüleri merkeze ileterek güvenlik güçlerine olaylara anında müdahale edebilme imkanı veriyor.
 • 19:43Siirt'te Asker PKK'nın 'Mahkemesini' YıktıSiirt'te Asker PKK'nın 'Mahkemesini' YıktıSiirt'in Pervari ilçesinde terör örgütü PKK'nın sözde mahkeme ve eğitim amaçlı kullandığı yapılar iş makinesiyle yıkıldı.
 • 13:25Bursa ve Kilis'te 4 Işid Üyesi YakalandıGenelkurmay Başkanlığı, Bursa ve Kilis’te 4 terör örgütü IŞİD üyesinin yakalandığını açıkladı.
 • 16:38Özel Celal Değer Okulları Öğrencilerine Diş Sağlığı Taraması YapıldıÖzel Celal Değer Okulları Öğrencilerine Diş Sağlığı Taraması YapıldıSiirt Özel Celal Değer Okulu öğrencilerine yönelik ağız bakımı ve diş sağlığı taraması yapıldı.
 • 15:43Türkiye'ye Sığınan Suriyeli Öğretmenler UnutulmadıTürkiye'ye Sığınan Suriyeli Öğretmenler UnutulmadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mehmet Akif İlkokulu genel görüntüsü- Derse giren öğrenciler- Arapça logolar- Milli Eğitim Müdürü ve beraberindekiler sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etmeleri- Öğretmenlere karanfil dağıtılması- Röportajlar- Detaylar Suriyeli öğretmenlere Türkiye'de karanfilli kutlama- Ülkelerindeki iş savaştan kaçarak Batman ve Siirt'e yerleşen Suriyeli öğretmenlere, sığınmacı çocuklara eğitim verdikleri okullarda 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla karanfil takdim edildi- Batman Milli Eğitim Müdürü Aslan: - "Suriyeli öğretmen misafirlerimizi kendi öğretmenlerimizden ayrı tutmadık"- Suriyeli öğretmen Abdulmecit Ali: - "Türkiye hükümetini, yardımlarını esirgemeyen halkı, Suriye halkı olarak kıyamete kadar unutmayacağız. Bu güzel anıları çocuklarımıza anlatacağız"BATMAN/ Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Batman'a ve Siirt'e yerleşen Suriyeli öğretmenlere, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve sendika yöneticilerince karanfiller verildi.
 • 15:02Kck Ana Davasına Devam EdildiDiyarbakır'da devam eden 175 sanıklı KCK ana davasında ifade veren tutuksuz sanıklardan Siirt Belediye eski Başkanı Selim Sadak, bir baba olarak bir Kürt genci kadar bir askerin ölümüne içinin sızladığını söyledi.
 • 14:12Kck Ana Davası Görülmeye BaşlandıPKK’nın şehir yapılanması olan KCK ana davasında tutuksuz yargılanan sanıklar, savunmalarını tercüman aracılığıyla Kürtçe ve Zazaca yaptı.
 • 10:0025 Yılını Çocuklara, 17 Yılını da Gençlere Adadı25 Yılını Çocuklara, 17 Yılını da Gençlere AdadıSiirt’te 25 yıl boyunca köy okullarında öğretmenlik yapan eğitimci-yazar İzzettin İçin, ilerleyen yaşına rağmen kalan ömrünü de gençlere adadı.
 • 15:08Siirt Zabıtası Dilencilere Operasyon YaptıSiirt Zabıtası Dilencilere Operasyon YaptıSiirt Belediyesi zabıta ekipleri, kent merkezine il dışından geldikleri belirlenen dilencilere yönelik toplama operasyonu yaptı.
 • 15:30CHP Siirt İl Kongresi YapıldıCHP Siirt İl Kongresi YapıldıPartisinin Siirt İl Kongresi’ne katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Türkiye’nin Kürt meselesinin hendekle ve şiddetle çözemeyeceğini kaydetti.
 • 14:58Siirt'te HDP ve DBP İlçe Başkanları TutuklandıSiirt'te HDP ve DBP İlçe Başkanları TutuklandıSiirt'te aralarında HDP İlçe Eş Başkanı Mekin Er ve DBP İlçe Eş Başkanı Orhan Erbek'in de bulunduğu 7 kişi tutuklandı.
 • 12:46Tarihi Matbaasına Gözü Gibi BakıyorTarihi Matbaasına Gözü Gibi BakıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhur Kılıççıoğlu'nun matbaasında çalışma yapması, - Cumhur Kılıççıoğlu'nun konuşması, Tarihi matbaasına gözü gibi bakıyor- Siirtli 77 yaşındaki gazeteci Kılıççıoğlu, 53 yıl önce devraldığı Johannes Gutenberg'in bulduğu dizgi sisteminin geliştirilmiş biçimi ve metal harflerin elle dizilmesine dayalı olan matbaasını gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlıyor- Kılıççıoğlu: - "Bu mesleğin unutulmaması ve hatırlanması için matbaayı bugünlere kadar muhafaza ettim" FECRİ BARLIK - Siirtli bir gazeteciye ait ayak pedalıyla baskı yapan 80 yıllık matbaa, ziyaretçilerine nostalji yaşatıyor.
 • 15:11Engelsiz Müze ProjesiEngelsiz Müze Projesi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Batman müze girişi, - Müze girişinde engellileri için yapılan sarı yol, - Kurulan engelsiz müze standından detaylar, - Hem sesli hemde braille alfabesiyle hazırlanan açıklama tabelalarından detay, - Standtaki eserlerden görüntü, - Müze Müdürü Vehbi Yurt'un açıklaması, "Engelsiz Müze Projesi"- Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğüne ait projenin startı Batman'dan verildi- Müzedeki 6 eserin 3 boyutlu yazıcı ile çıkarılan kopyasına dokunan engelliler, Braille alfabesiyle hazırlanan yazı ve sesli rehberlik sistemi sayesinde eser hakkında bilgi alıyor- Batman Müze Müdürü Yurt: "Proje, Türkiye'de ilk kez Batman'da uygulamaya geçirildi" Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünün "Engelsiz Müze Projesi" Batman'dan başlatıldı.
 • 13:25Çocuklarınıza Para Değil, Zaman HarcayınÇocuklarınıza Para Değil, Zaman Harcayın"Siirt Özel Celal Değer İlkokulu ve Ortaokulu'nda velilere yönelik 'Başarıda Aile Faktörü' konulu seminer düzenlendi.
 • 11:24Siirt'te Terör Operasyonu: 2 GözaltıSiirt'te Terör Operasyonu: 2 GözaltıSiirt’te bir eve düzenlenen terör operasyonunda 2 kişi gözaltına alındı.
 • 14:37Hdp ve Dbp İlçe Eş Başkanları Gözaltına AlındıSiirt’in Şirvan ilçesinde HDP ve DBP ilçe yöneticilerine yönelik düzenlenen operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.
 • 14:0017 Yaşındaki Kızdan 5 Gündür Haber Alınamıyor17 Yaşındaki Kızdan 5 Gündür Haber AlınamıyorSiirt’te ikamet eden 17 yaşındaki kızdan 5 gündür haber alınamıyor.
 • 12:57Siirt'te 'Gecici Güvenlik Bölgeleri' İlan EdildiSiirt Valiliği, Eruh ve Pervari ilçelerinde bazı bölgelerin 15 gün süreyle, 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildiğini açıkladı.
 • 19:04PKK Tarafından Katledilen 11 Kişi UnutulmadıPKK Tarafından Katledilen 11 Kişi UnutulmadıSiirt'in Bayraktepe köyünde PKK'lı teröristlerce katledilen biri bebek 2'si çocuk 11 kişinin acısı, aradan geçen 21 yıla rağmen unutulmadı.
 • 19:03Siirt Valiliğinden "Özel Güvenlik Bölgeleri" AçıklamasıSiirt Valiliği, Eruh ve Pervari’nin bazı bölgelerini 21 Kasım-5 Aralık 2015 tarihleri arasında 15 gün süreyle “Özel Güvenlik Bölgeleri” olarak açıkladı.
 • 14:01Siirt'teki 47 Stk'dan Ortak BildiriSiirt'teki 47 Stk'dan Ortak BildiriSiirt’teki 47 sivil toplum kuruluşu, “Barış için diyalog ve müzakere” çağrısında bulunarak, ortak bildiri yayımladı.
 • 14:01Siirt'te Terör Örgütüne Ait 'Sözde Şehitlik' YıktırıldıSiirt Valiliği, Pervari ilçesi Yazlıca Dağı eteklerinde terör örgütü tarafından kullanılan 'sözde şehitliğin' mezarlara dokunulmadan yıktırıldığını açıkladı.
 • 14:19Terör Endişesi Cami Cemaatini EtkiliyorTerör Endişesi Cami Cemaatini EtkiliyorCamiden detay- Vatandaşlardan Muhammed Dayan'ın konuşması - Cami cemaatinden Hüseyin Çiçek'in konuşması- Genel detay Terör endişesi cami cemaatini etkiliyor- Siirt'te terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'nin saldırılarını gerçekleştirdiği cadde ve sokaklardaki bazı camilerde vatandaşlar duydukları endişe nedeniyle akşam ve yatsı namazlarını cemaatle kılamıyor- İl Müftüsü Arvas: - "Olayların olduğu günlerde camilerin yakınlarında oturan vatandaşlarımız evlerinden çıkamadığı için, cemaatte büyük azalma olduğu bilgisini aldık" Siirt'te terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'nin gerçekleştirdiği saldırıların camilerdeki cemaat sayısını olumsuz etkilediği bildirildi.
 • 12:54Koruculardan 'Özlük Hakkı' TalebiSiirt Bayraktepe Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı İsmail Şehitoğlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde görev yapan korucuların devletin üçüncü büyük silahlı gücü olduğunu belirterek, her zaman devletin yanında olan korucuların özlük haklarının iyileştirilmesini istedi.
 • 11:59Kandil ve Siirt'te Hava Harekâtı: Sığınak ve Mevziler İmha EdildiKandil ve Siirt'te Hava Harekâtı: Sığınak ve Mevziler İmha EdildiSiirt Pervari ve Kandil bölgesinde teröristlerce kullanıldığı tespit edilen barınak, toprak altı sığınak ve silah mevziileri düzenlenen hava harekâtı ile imha edildi.
 • 17:53Muş - Sığırcıklar, Koyun Sürüsüyle Göç YolundaMuş - Sığırcıklar, Koyun Sürüsüyle Göç YolundaSığırcıklar, koyun sürüsüyle göç yolunda HAVALARIN soğumasıyla birlikte göçerler sürülerini güney bölgelere götürmeye başladı.
 • 15:24Siirt'te 4 Ayda 102 Hırsızlık Olayı Aydınlatıldı, 46 Kişi TutuklandıSiirt'te 4 Ayda 102 Hırsızlık Olayı Aydınlatıldı, 46 Kişi TutuklandıSiirt Emniyet Müdürlüğü ekiplerince il geneli yapılan 4 aylık çalışma neticesinde meydana gelen 194 adet çeşitli hırsızlık olaylarının 102’si aydınlatılırken, gözaltına alınan 181 şüpheliden 46’sı tutuklandı.
 • 13:07Sığırcıklar, Koyun Sürüsüyle Göç YolundaSığırcıklar, Koyun Sürüsüyle Göç YolundaHavaların soğumasıyla birlikte göçerler sürülerini güney bölgelere götürmeye başladı.
 • 11:43Siirt'te PKK'nın Silah ve Mühimmat Ele GeçirildiSiirt'te PKK'nın Silah ve Mühimmat Ele GeçirildiSiirt'te, ihbar üzerine Polis Meslek Yüksekokulu yakınlarında fıstık bahçesi içerisinde yapılan aramada, PKK'ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdi.
 • 11:28Siirt'te PKK'nın Silah ve Mühimmat Ele GeçirildiSiirt'te PKK'nın Silah ve Mühimmat Ele GeçirildiSiirt'te PKK'nın silah ve mühimmat ele geçirildi SİİRT'te, polis ekipleri ihbar üzerine Polis Meslek Yüksek Okulu yakınlarında fıstık bahçesi içerisinde yaptıkları aramada PKK'ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdi.
 • 01:23Vatandaş İhbar Etti, PKK'nın Cephanesi Ele GeçirildiVatandaş İhbar Etti, PKK'nın Cephanesi Ele GeçirildiSiirt'te vatandaşların ihbarı üzerine fıstık bahçesine operasyon düzenleyen polis ekipleri, terör örgütü PKK'ya ait, kullanıma hazır çok sayıda silah ve mühimmat buldu.
 • 15:51Feyzioğlu, Öldürülen Avukatın Taziyesi İçin Siirt'e GittiFeyzioğlu, Öldürülen Avukatın Taziyesi İçin Siirt'e GittiTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, silahlı saldırıda hayatını kaybeden Siirt Barosu avukatlarından Mehmet Nezir Okur'un ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 15:40TBB Başkanı Feyzioğlu, Başsağlığı Ziyareti İçin Siirt'e GeldiTBB Başkanı Feyzioğlu, Başsağlığı Ziyareti İçin Siirt'e GeldiTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Siirt Barosu avukatlarından Mehmet Nezir Okur’un ailesine taziye ziyaretinde bulunmak için geldiği Siirt’te, kendisine yöneltilen “CHP kurultayında genel başkanlığa aday mısınız?” sorusunu yanıtlamadı.
 • 12:02Siirtliler Ana Dillerini Okulda ÖğreniyorSiirtliler Ana Dillerini Okulda ÖğreniyorSiirt'te 2015-2016 eğitim öğretim döneminde 4 bini aşkın öğrenci, seçmeli ders kapsamında ana dili Kürtçe'yi öğrenmeye başladı.
 • 05:49AK Parti Siirt Milletvekili Aktay: AK Parti Siirt Milletvekili Aktay: "Silahla, Şiddetle Türkiye'de Demokratikleşme Yolunda Bir Arpa...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Aktay ve beraberindeki heyetin esnaf ziyaretleri - Aktay'ın vatandaşlarla sohbeti - Aktay'ın konuşması AK Parti Siirt Milletvekili Aktay: - "Silahla, şiddetle Türkiye'de demokratikleşme yolunda bir arpa boyu yol dahi yürünmez, yürünmemiştir" Ak Parti Siirt Milletvekili Aktay, "Silahla, şiddetle Türkiye'de demokratikleşme yolunda bir arpa boyu yol dahi yürünmez, yürünmemiştir" dedi.
 • 13:14Pervari'de Şehit Askerler İçin Anma Programı DüzenlendiPervari'de Şehit Askerler İçin Anma Programı DüzenlendiSiirt’in Pervari ilçesinde 10 Kasım 2012’de yaşanan helikopter kazasında şehit olan 17 asker, törenle anıldı.
 • 12:36Siirt'te Silah ve Yaşam Malzemesi Ele GeçirildiSiirt'te Silah ve Yaşam Malzemesi Ele GeçirildiSiirt’te yapılan operasyonda terör örgütü mensuplarına ait makinalı tüfek ve yaşam malzemesi ele geçirildi.
 • 16:534 İlde Uyuşturucu Operasyonu4 İlde Uyuşturucu OperasyonuSiirt merkezli 3 ilde düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında gözaltına alınan 9 kişiden 7’si tutuklandı.
 • 16:49Okul Yakınında Silah ve Mühimmat BulunduOkul Yakınında Silah ve Mühimmat BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Okulun görüntüsü-Mühammat bulunan bölge- Polis ekiplerinin operasyon yapması-Bulunan mühimmatlardan detaylar Okul yakınında silah ve mühimmat bulundu- Siirt'te ilkokul yakınında PKK'lı teröristlere ait silah, mühimmat ve patlayıcı ele geçirildi- Vali Tutulmaz: - "Bu malzemelerin ele geçirilmesinde halkımızın büyük desteği olmuştur" Siirt'te ilkokul yakınında terör örgütü PKK mensuplarına ait silah, mühimmat ve patlayıcı ele geçirildi.
 • 16:45Siirt'te Okul Yanında Silah, Mühimmat ve Patlayıcı BulunduSiirt'te Okul Yanında Silah, Mühimmat ve Patlayıcı BulunduSiirt kent merkezinde bir ilkokulun yakınındaki merdivenin altına gizlenen 5 kaleşnikof, 5 el bombası, 5 kilo C4 patlayıcı, tüpler, çuvallar ve yağ tenekelerinin içinde 152 kilogram amonyum nitrat bulundu.
 • 15:15Mezarlıktaki Silahların Çıkarılma Anı KameradaMezarlıktaki Silahların Çıkarılma Anı KameradaPKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye ait silahların bir bölümü cami, bir bölümü de mezarlıkta bulunmuştu. O anın görüntüleri yayınlandı.
 • 21:13Siirt'te Mezarlık ve Türbede PKK Cephaneliği BulunduSiirt'te Mezarlık ve Türbede PKK Cephaneliği BulunduSiirt'te PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla düzenlenen operasyonda, mezarlıkta ve türbede PKK cephaneliği bulundu.
 • 12:45Siirt Eğitim Bir-Sen'den Suriyeli Öğrencilere Kırtasiye YardımıSiirt Eğitim Bir-Sen'den Suriyeli Öğrencilere Kırtasiye YardımıEğitim Bir-Sen, Siirt'te eğitimini sürdüren 120 Suriyeli çocuğa kırtasiye yardımında bulundu.
 • 11:24Siirt'te Tüfekle Yaralanan Çocuk Hayatını KaybettiSiirt'te Tüfekle Yaralanan Çocuk Hayatını KaybettiSiirt'te babasına ait tüfeği temizleyen bir çocuk, silahın ateş alması sonucu hayatını kaybetti.
 • 15:09Polise Saldırı ile İlgili 2 TutuklamaSiirt şehir merkezinde önceki gün polise düzenlenen saldırı ile ilgili gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı.
 • 10:02Temizlik İşçisi, Havalimanı Tuvaletinde Bulduğu 24 Bin 500 Euroyu Teslim EttiTemizlik İşçisi, Havalimanı Tuvaletinde Bulduğu 24 Bin 500 Euroyu Teslim EttiAtatürk Havalimanı'nda temizlik işçisi olarak görev yapan Emrah Evrensel tuvalette bulduğu parayı, örnek bir davranış göstererek, yetkililere verdi.
 • 08:53Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, yurdun güneydoğusu ile zamanla kuzey kıyılarının parçalı yer yer çok bulutlu, Mardin, Şırnak, Hakkari çevreleri, Siirt ve Batman’ın güneyi ile gece saatlerinden itibaren Karadeniz kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 02:25Polis Ekibine Saldıran 2 Kadın Terörist Tutuklandı!Polis Ekibine Saldıran 2 Kadın Terörist Tutuklandı!Siirt'te, polis ekibine silahlı saldırıda bulundukları gerekçesiyle gözaltına alınan 2 kadın terörist, tutuklandı.