15:2500
SON DAKİKA KENAN EVREN HABERLERİ

Son Dakika Kenan Evren Haberleri


KENAN EVREN

1918 yılında Manisa ilinin Alaşehir ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Alaşehir, Manisa, Balıkesir ve İstanbul'da sürdürdü ve Maltepe Askerî Lisesi'nden mezun oldu.

1938 yılında Kara Harp Okulu'nu, 1949 yılında Harp Akademisi'ni bitirdi. Topçu subayı ve Kurmay subay olarak Silahlı... Devamı

  Selahattin Demirtaş: 'İlk İşimiz Sivil Bir Demokrasi Olcak'

  Selahattin Demirtaş: "İlk İşimiz Sivil Bir Demokrasi Olcak"

  BATMAN (İHA) – Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, “İlk işimiz yeni bir sivil demokrasi yapmak olacak ve ilk kısıtlayacağımız yetki cumhurbaşkanlığı yetkileri olacaktır” dedi. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş Batman'da

  Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş Batman'da

  Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Batman'da Beyaz Şato'da düzenlenen toplantıda konuştu. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  12 Eylül Davasının Gerekçeli Kararı Açıklandı

  Karardan: "Anayasa ve yasalara göre sivil idareye karşı bağlı ve sorumlu olduklarını unutarak ülkeyi yönetmek istemişler, ülkenin menfaati için yaptıklarını söyledikleri darbeler ile demokrasiyi kesintiye uğratarak, Türk milletinin medeni milletler arasında yer almasını ve ülkenin gelişmesini engelleyerek demokrasi kazanımlarını ve demokrasi birikimlerini yok etmişler, demokrasi kültürünün oluşmasını engelleyerek ülkeyi daha da geriye götürmüşlerdir" "Sanıklar, devletin yapısını, rejimini, (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  12 Eylül Davasının Gerekçeli Kararı Açıklandı

  Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya'nın 765 sayılı TCK'nın "Devlet kuvvetleri aleyhine cürümler" başlıklı 146. maddesi uyarınca "müebbet hapis cezasına" çarptırmasına ilişkin gerekçeli kararda, TSK komuta kademesinin 27 Aralık 1979'da Cumhurbaşkanı Korutürk'e, sonrasında da başbakan ve siyasi parti liderlerine verdiği "uyarı mektubu" ile ilgili "Her türlü silaha sahip, ülke içinde karşı koyacak başka bir güç de bulunmayan silahlı kuvvetlerin, emir komuta zinciri içinde verdiği bu muhtırası halk (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  12 Eylül Davasının Gerekçeli Kararı Açıklandı

  12 Eylül Davasının Gerekçeli Kararı Açıklandı

  Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi dönemin Genelkurmay Başkanı Evren ile Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Org. Şahinkaya'yı müebbet hapse çarptırma gerekçesini açıkladı. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  12 Eylül Davasının Gerekçeli Kararı Açıklandı

  12 Eylül Davasının Gerekçeli Kararı Açıklandı

  Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi, Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya'yı 765 sayılı TCK'nın "Devlet kuvvetleri aleyhine cürümler" başlıklı 146. maddesi uyarınca "müebbet hapis cezasına" çarptırmasının gerekçesini açıkladı Gerekçeden: "(Askerler) Ülkenin, devletin, milletin bekasını sadece kendilerinin düşündüğü. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.07.2014 15:25:17. #1.12#