SON DAKİKA KENAN EVREN HABERLERİ

Son Dakika Kenan Evren Haberleri


KENAN EVREN

1918 yılında Manisa ilinin Alaşehir ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Alaşehir, Manisa, Balıkesir ve İstanbul'da sürdürdü ve Maltepe Askerî Lisesi'nden mezun oldu.

1938 yılında Kara Harp Okulu'nu, 1949 yılında Harp Akademisi'ni bitirdi. Topçu subayı ve Kurmay subay olarak Silahlı... Devamı

16:33
Diyarbakır' da Hdp Kongresi Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, IŞİD'ten temizlenerek Kürt güçlerinin eline geçen Kobani'de İslam'la savaşılmadığını, asıl hedefin özgür bir yaşamı orda boğmaya çalışanlar olduğunu belirterek, Kobani zaferinin tüm Ortadoğu dengelerini değiştirecek güçte olduğunu söyledi.
Diyarbakır' da Hdp Kongresi
16:09
Hdp Diyarbakır İl Örgütü Kongresi Yapıldı Partisinin Diyarbakır il örgütü’nün 1’inci Olağan Kongresi’nde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, IŞİD ve destekçilerini eleştirerek, IŞİD’in İslam adını kullanarak Müslümanlara savaş açtığını söyledi.
Hdp Diyarbakır İl Örgütü Kongresi Yapıldı
09:23
Netekim Karakolu 13 Şubatta Sinemalarda Seyircisiyle Buluşuyor 12 Eylül Döneminin karakollarını temsilen Netekim Karakolu adı verilen kara mizah film 13 Şubat'ta sinemalarda seyircisiyle buluşuyor.
Netekim Karakolu 13 Şubatta Sinemalarda Seyircisiyle Buluşuyor
13:27
Demirtaş: Kenan Evren'in Barajı Tarumar Olacak Partisinin Urfa il kongresine katılan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, seçim barajı eleştirilerine yönelik "Evren'in barajı tarumar olacak' dedi.
Demirtaş: Kenan Evren'in Barajı Tarumar Olacak
17:38
Demirtaş: "Zihinlerdeki Barajı Yıkın" HDP Şanlıurfa İl Kongresi- Eş Genel Başkan Demirtaş: - "Zihinlerdeki barajı yıkın.
Demirtaş: 'Zihinlerdeki Barajı Yıkın'
17:35
Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Şanlıurfa'da Partisinin Şanlıurfa il kongresinde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, baraj sorunlarının olmadığını belirterek, partililere zihinlerdeki barajı yıkmalarını istedi.
Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Şanlıurfa'da
17:15
Selahattin Demirtaş: Baraj Sorunumuz Yoktur HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Şanlıurfa il kongresine katıldı.
Selahattin Demirtaş: Baraj Sorunumuz Yoktur
17:06
Hdp Şanlıurfa İl Kongresi Eş Genel Başkan Demirtaş: "Zihinlerdeki barajı yıkın.
16:51
Demirtaş: Tekçi Zihniyet Hakim Olursa Evvela İslamiyeti Bitireceklerdir HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Eğer tekçi zihniyet hakim olursa, benden olmayana, benim gibi düşünmeyene, benim gibi namaz kılmayana Müslüman demem tekçi anlayışı hakim olursa evvela İslamiyeti bitireceklerdir.
Demirtaş: Tekçi Zihniyet Hakim Olursa Evvela İslamiyeti Bitireceklerdir
17:07
Kılıç: "Türkiye'de Gençliğin Önünü Açan Parti ve Siyasi Hareket, AK Parti'dir" Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Gümüşhane'de- Bakan Kılıç: "Türkiye'de gençliğin önünü açan parti ve siyasi hareket, AK Parti'dir"- "Milli iradenin temsilini üzerimizde taşıdığımız sürece biz bu davanın uğrunda yürümeye devam edeceğiz" Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Türkiye'de gençliğin önünü açan parti ve siyasi hareket, AK Parti'dir" dedi.
Kılıç: 'Türkiye'de Gençliğin Önünü Açan Parti ve Siyasi Hareket, AK Parti'dir'
17:05
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Gümüşhane'de Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 5. AK Parti Olağan Genel Kongresi’ne katılmak için Gümüşhaneye geldi.
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Gümüşhane'de
14:55
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Gümüşhane'de Bakan Kılıç "Türkiye'de gençliğin önünü açan parti ve siyasi hareket, AK Parti'dir." dedi.
10:10
CHP, Hükümet ve Erdoğan'ı AK Saray'daki Oturma Düzeninden Vurdu CHP, AK Saray'da toplanan Bakanlar Kurulu toplantısını oturma düzeni üzerinden eleştirdi. Eski toplantılarda Cumhurbaşkanları'nın Başbakanlar'ın yanında oturduğunu savundu.
CHP, Hükümet ve Erdoğan'ı AK Saray'daki Oturma Düzeninden Vurdu
18:05
Nusaybin'de Öcalan'a Özgürlük Mitingi Mardin'in Nusaybin ilçesinde HDP ve DBP öncülüğünde Abdullah Öcalan'a özgürlük mitingi düzenlendi.
Nusaybin'de Öcalan'a Özgürlük Mitingi
17:51
Nusaybin'de Öcalan'a Özgürlük Mitingi Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde HDP ve DBP öncülüğünde Abdullah Öcalan'a özgürlük mitingi düzenlendi.
Nusaybin'de Öcalan'a Özgürlük Mitingi
08:54
Türkiye'de Başkanlık Sistemi Provası Türkiye'nin başkanlık sistemine geçmesi gerektiğini savunan Erdoğan'ın, anayasa değişikliği olmadan Bakanlar Kurulu'nu toplamasını 'doğal' bulanların yanısıra 'anayasal darbe' olarak nitelendirenler de var. Türkiye'nin halkoyuyla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan, seçilmiş cumhurbaşkanı olarak Bakanlar Kurulu'na başkanlık eden ilk cumhurbaşkanı da oldu.
Türkiye'de Başkanlık Sistemi Provası
07:47
Erdoğan-Davutoğlu Görüştü, Bakanlar 1 Saat 20 Dakika Bekledi Dün saat 11'de başlaması öngörülen Bakanlar Kurulu Erdoğan-Davutoğlu görüşmesi nedeniyle 1 saat 20 dakika geç başladı. Salona erken gelen Bakanlar beklemek zorunda kaldı.
Erdoğan-Davutoğlu Görüştü, Bakanlar 1 Saat 20 Dakika Bekledi
00:04
"Cumhurbaşkanı Anayasa'da 40 Yıldır Olan Yetkiyi Kullanıyor" Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Sayın Cumhurbaşkanımız ilerleyen süreç içinde tekrar bir toplantıya başkanlık etmek isterse buna karar verirler." dedi.
'Cumhurbaşkanı Anayasa'da 40 Yıldır Olan Yetkiyi Kullanıyor'
23:55
Bakanlar Kurulu Toplantısı Sona Erdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığındaki Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi.
Bakanlar Kurulu Toplantısı Sona Erdi
21:28
"Cumhurbaşkanı'nın, Başbakan'la Arasında Bir Çekişme Yok" Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı'nın, Başbakan'la arasında bir çekişme varmış gibi göstermeye gayret edenlerin yanlış yaptığını söyledi.
21:07
Cumhurbaşkanının Başkanlık Ettiği Bakanlar Kurulunda Ne Konuşuldu? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı bitti. Toplantı sonrası Bülenç Arınç açıklama yaptı.
Cumhurbaşkanının Başkanlık Ettiği  Bakanlar Kurulunda  Ne Konuşuldu?
17:56
Eski Tarım Bakanı, Demirel Başkanlığındaki Bakanlar Kurulu Toplantısını Değerlendirdi 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in topladığı Bakanlar Kurulu’na katılan 57’inci hükümetin Tarım ve Köyişleri Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp, Cumhurbaşkanının Başbakanlığa ziyaretinde bakanlarla ülkenin genel meseleleriyle ilgili sohbet toplantısı yapıldığını belirterek, “Ancak gündemli tüm bakanların davet edildiği toplantılar yapılmadı.
14:11
Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Toplandı Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Toplandı
13:07
Cumhurbaşkanlığı Sarayında Bakanlar Kurulu Toplantısı Başladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı başladı.
Cumhurbaşkanlığı Sarayında Bakanlar Kurulu Toplantısı Başladı
11:33
Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Toplandı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 yıl sonra bir ilke imza atarak bugün Bakanlar Kurulu'na başkanlık ediyor. Kritik toplantı 11:00'da başladı.
Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Toplandı
09:00
Erdoğan Türkiye'de 15 Yıl Sonra Bir İlke İmza Atıyor Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 yıl sonra bir ilke imza atarak bugün Bakanlar Kurulu'na başkanlık edecek.
Erdoğan Türkiye'de 15 Yıl Sonra Bir İlke İmza Atıyor
00:40
Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Toplandı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 yıl sonra bir ilke imza atarak bugün Bakanlar Kurulu'na başkanlık ediyor. Kritik toplantı 11:00'da başladı.
Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Toplandı
14:23
Erdoğan Başkanlığı'ndaki Bakanlar Kurulu Yarın 11:00'da Toplanacak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık edeceği toplantı saat 11.00'de başlayacak Toplantı sonrasında açıklama, Bülent Arınç tarafından yapılacak.
Erdoğan Başkanlığı'ndaki Bakanlar Kurulu Yarın 11:00'da Toplanacak
12:39
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Kabine Toplantısı İlk kez kabineye başkanlık edecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu’na başkanlık eden 6. cumhurbaşkanı olacak.
10:54
Marmara Üniversitesi'nin 132'inci Kuruluş Yılı Kutlandı Haber Murat DELİKLİTAŞ - Kamera Zeki GÜNAL İSTANBUL DHA İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi'nin 132'nci kuruluş yıldönümü kutlandı.
Marmara Üniversitesi'nin 132'inci Kuruluş Yılı Kutlandı
10:38
Marmara Üniversitesi'nin 132'inci Kuruluş Yılı Kutlandı İstanbul yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi'nin 132'nci kuruluş yıldönümü kutlandı.
Marmara Üniversitesi'nin 132'inci Kuruluş Yılı Kutlandı
07:33
Erdoğan, 5 Bin 365 Gün Sonra Bakanlar Kurulu'nu Topluyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2000'de dönemin Cumhurbaşkanı Demirel'den sonra 5 bin 365 gün ilk kez Bakanlar Kurulu toplayıp başkanlık edecek. Gündem: Yatırımlar ve projeler
Erdoğan, 5 Bin 365 Gün Sonra Bakanlar Kurulu'nu Topluyor
10:20
Yılmaz Odabaşı: Akp, Öcalan'ın Konaklayacağı Yeri ve Nasıl Korunacağını Hazırladı Gazeteci, şair ve yazar Yılmaz Odabaşı, çözüm sürecinin Abdullah Öcalan için son şans olduğunu söyledi.
18:03
Kamu Yönetiminde Şeffaflık Programı Açıklandı Başbakan Davutoğlu: (5) "Gerekirse İstanbul ile ilgili yasal bir düzenleme dahi yapılabilir.
19:15
Demirtaş: "İnsan Aklının Yitirildiği Çılgınlık Döneminde Yaşıyoruz" HDP Kocaeli 1. Olağan Kongresi- HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: - "(Paris'teki terör saldırıları) İşte 2 gündür Fransa'da yaşananlara, Suriye'ye bakın, ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız, insan aklının yitirildiği çılgınlık döneminde yaşıyoruz" Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Paris'teki terör saldırılarına ilişkin, "İşte 2 gündür Fransa'da yaşananlara, Suriye'ye bakın, ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız, insan aklının yitirildiği
Demirtaş: 'İnsan Aklının Yitirildiği Çılgınlık Döneminde Yaşıyoruz'
18:12
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş: "Ağlamadan Sorumlu Bakan Gece Gündüz Hdp'ye Çatıyor" Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a yüklenerek, “Ağlamadan sorumlu bakanı kast ediyorum.
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş: 'Ağlamadan Sorumlu Bakan Gece Gündüz Hdp'ye Çatıyor'
17:10
Hdp Kocaeli 1. Olağan Kongresi HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: "(Paris'teki terör saldırıları) İşte 2 gündür Fransa'da yaşananlara, Suriye'ye bakın, ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız, insan aklının yitirildiği çılgınlık döneminde yaşıyoruz"
16:17
Sevgili Arınç, Şu Hırsızlar, Yolsuzlukların Önüne Yatanlar Kime Oy Veriyor?' Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, "Farklı temsil gruplarının oyunu almıştır HDP. Yani lezbiyenler, biseksüeller, translar da dahil olmak üzere, Türkiye’de ben herhangi bir partide temsil imkanı bulamıyorum diyen farklı seçmen gruplarının oylarını da almıştır.
16:20
Hdp'li Çelik: Haşim Kılıç'ı Ötekileştirmek Kampanyasıyla Olumsuz Sonuç Yayınlandı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Başkan Yardımcısı ve Muş Milletvekili Demir Çelik, "Başbakan, bakan ve milletvekilleri habire Anayasa Mahkemesi Başkanı'nı rencide eden, suçlayan, darbeci ve paralelci olarak suçlayarak tehdit ediyordu.
Hdp'li Çelik: Haşim Kılıç'ı Ötekileştirmek Kampanyasıyla Olumsuz Sonuç Yayınlandı
08:42
Haftanın Tarihine Bakış Gazetecilerin haklarını ''fikir işçisi'' olarak düzenleyen 212 sayılı yasa, 10 Ocak 1961'de yürürlüğe girdi.
19:18
Selahattin Demirtaş: İnanın Ki Barajı Çoktan Aştık Hdp Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirilen HDP İstanbul İl Kongresine katıldı.
Selahattin Demirtaş: İnanın Ki Barajı Çoktan Aştık
18:33
Hdp İstanbul İl Kongresi HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: "(Seçim barajı) İnanın ki barajı çoktan aştık. Şimdi onlar açısından panik başlamış durumda.
18:22
Selahattin Demirtaş: İnanın Ki Barajı Çoktan Aştık -1 * HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş: "İnanın ki barajı çoktan aştık. Şimdi onlar açısından panik başlamış durumda.
Selahattin Demirtaş: İnanın Ki Barajı Çoktan Aştık -1
16:49
Demirtaş: Hırsızda Yüzde 50 Oy İsteyecek Özgüven Varsa, Biz O Barajı Yıkarız HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim barajının darbeci ve cuntacı bir mantığın ürünü olduğunu belirterek hırsızda yüzde 50 oy isteyecek güven varsa, o barajı kesin yıkacaklarını söyledi.
17:05
Bakanlar Kurulu'na Başkanlık Eden Cumhurbaşkanları Bakanlar Kurulu'nu 19 Ocak'ta Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplayacağını açıklayan Erdoğan'dan önce 5 cumhurbaşkanı kabine toplantısına başkanlık ederek, Anayasa'nın kendilerine tanıdığı bu görev ve yetkiyi kullandı Eski cumhurbaşkanları Gürsel, Korutürk, Evren, Özal ve Demirel de Bakanlar Kurulu'na başkanlık ettti Sekizinci Cumhurbaşkanı Özal'ın 7 defa başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu'nu, Yedinci Cumhurbaşkanı Evren 4, Dördüncü Cumhurbaşkanı Gürsel, Altıncı Cumhurbaşkanı Korutürk ve Dokuzuncu
Bakanlar Kurulu'na Başkanlık Eden Cumhurbaşkanları
14:33
Hdp'li Kürkçü Açıklaması "(Bakanlar Kurulu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanması) Bu toplantı, Erdoğan'ın başkanlık hırsına mevcut anayasayı kalkan yapması için düzenlenmiş bir oyun, bir gösteriden ibarettir"
12:45
Hdp Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü Açıklaması Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, “1982’den bugüne kadar 19 Ocak’a kadar hiçbir bakanlar kurulu, hiçbir cumhurbaşkanı tarafından çağırılmadı” dedi.
07:50
Haftanın Tarihine Bakış 1 Ocak 2005'te paradan 6 sıfır atıldı ve ''Yeni Türk Lirası'' tedavüle alındı.
Haftanın Tarihine Bakış
17:44
CHP'li İnce: Terör Örgütüne Yardım ve Yataklıktan Sen de Yargılanmalısın * CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Diyor ki, bu cemaat terör örgütüdür.
CHP'li İnce: Terör Örgütüne Yardım ve Yataklıktan Sen de Yargılanmalısın
16:53
CHP'li İnce: Terör Örgütüne Yardım ve Yataklıktan Sen de Yargılanmalısın İş Sendikası'nın düzenlediği 'Eğitim Nereye Gidiyor?
CHP'li İnce: Terör Örgütüne Yardım ve Yataklıktan Sen de Yargılanmalısın
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.01.2015 10:16:00. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA KENAN EVREN HABERLERİ
[Hata Bildir]