03:0000
SON DAKİKA ISPARTA HABERLERİ

Son Dakika Isparta Haberleri

   

  Traktör Sayısı En Çok Konya'da Arttı

  Traktör Sayısı En Çok Konya'da Arttı

  TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, traktör sayısının Eylül ayında en çok Konya'da arttığını bildirerek, "Eylül ayında Konya'da traktör sayısı 348 adet arttı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Kışlanın İçindeki Dere Islah Edilecek

  Kışlanın İçindeki Dere Islah Edilecek

  Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, BASKİ ve DSİ yetkilileriyle beraber 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Topçu’yu ziyaret ederek, kışla içinden geçen ve defalarca ilçe merkezini sular içinde bırakan Ağlı Dere’de yapılacak ıslah çalışmalarını görüştü. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  'Eşektrik' Dünyaya Yayılıyor

  "Eşektrik" Dünyaya Yayılıyor

  Ulaşımın olmadığı yerlere eşek sırtında elektrik ulaştırdığı için 'Eşektrik' adı verilen uygulamaya, yurtiçi ve dışından talep geldi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

 

  Dış Ticaret Seminerleri Sona Erdi

  Ekonomi Bakanlığı ile BAİB işbirliği ile Fethiye'de başlayan Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri, Burdur ve Isparta'nın ardından Antalya'da da gerçekleşti. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Yabancı Öğrencilerin Çocuklarına Türkçe Dersi

  Yabancı Öğrencilerin Çocuklarına Türkçe Dersi

  Yabancı öğrencilerin çocuklarına Türkçe dersi- Süleyman Demirel Üniversitesinde yabancı yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile akademisyenlerin çocukları için Türkçe kursu açıldı- SDÜ doktora öğrencisi Irak Maden Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Drub: - "Bu okulun Türkiye'de ilk olarak SDÜ'de açılmış olması, insanların Isparta'yı tercih etmesinde büyük rol oynayacak"ISPARTA (AA) - Süleyman Demirel Üniversitesinde (SDÜ) öğrenim gören 80 ülkeden 2 bin yüksek lisans ve doktora öğrencisi ile (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Yabancı Öğrencilerin Çocuklarına Türkçe Dersi

  Yabancı Öğrencilerin Çocuklarına Türkçe Dersi

  Süleyman Demirel Üniversitesinde yabancı yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile akademisyenlerin çocukları için Türkçe kursu açıldı. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Faal Amatör Futbolcu Haritası Çıkartıldı

  Faal Amatör Futbolcu Haritası Çıkartıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu, (TÜİK) Türkiye’de 2013-2014 sezonunda 596 bin 765 faal amatör futbolcu olduğunu açıkladı. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Teneffüste Kalp Krizi Geçiren Öğrenci Öldü

  Teneffüste Kalp Krizi Geçiren Öğrenci Öldü

  Isparta'da teneffüste kalp krizi geçiren 7'nci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Fatih Tunçbilek yaşamını yitirdi. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Telefonu Denemek İçin 112'yi Arıyorlar

  Telefonu Denemek İçin 112'yi Arıyorlar

  Isparta 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Ethem Kılıçarslan: "Yılın ilk 8 ayında merkezimize gelen 318 bine yakın çağrının yaklaşık 149 bini kuyruktayken kapandı." (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Antalya ve Muğla İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı

  Antalya ve Muğla İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı

  Hava sıcaklığının azalacağı Antalya ve Muğla'da yağışlar kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacak. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Çöp Konteynırının Yanında 15 Kilogram Dinamit Bulundu

  Çöp Konteynırının Yanında 15 Kilogram Dinamit Bulundu

  Isparta'nın Şarkikaraağaç İlçesi'nde bir çöp konteynırının yanına koli içinde bırakılmış dinamit bulundu. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Şarkikaraağaç'ta 50 Kilo Dinamit Bulundu

  Şarkikaraağaç'ta 50 Kilo Dinamit Bulundu

  Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesinde, bir kız öğrenci yurdunun yakınlarındaki çöp konteynerinin yanında 3 paket halinde 50 kilo dinamit bulundu. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  TBMM Genel Kurulu'nda "Dersim" ve "Soykırım" Tartışması

  CHP Grup Başkanvekili Altay: "Dersim'de acı olaylar yaşandı. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  5 İlin Turizmcileri Afyonkarahisar'da Toplanacak

  5 İlin Turizmcileri Afyonkarahisar'da Toplanacak

  Afyonkarahisar, Isparta, Kütahya, Uşak, Burdur'un otel, restoran ve turizm sektörü temsilcileri Kültür ve Turizm Bakanlığı Koordinasyonu'da bir araya geliyor. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Tuyup Toplantısı 17 Kasım'da Afyonkarahisar'da Yapılacak

  Turizm Sektöründe İşverenlerin ve Çalışanların Uyum Yeteneklerinin Artırılması Projesi (TUYUP) Toplantısı, 17 Kasım’da Afyonkarahisar’da gerçekleşecek. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Isparta'da Çöp Kutusunda 50 Adet Dinamit Bulundu

  Isparta'da Çöp Kutusunda 50 Adet Dinamit Bulundu

  Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinde bir çöp konteynerinde, 15 kilogram ağırlığında yaklaşık 50 adet dinamit bulundu. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Davraz'da Tesis ve Kar Sorunu

  Davraz'da Tesis ve Kar Sorunu

  Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Tanyeri, Davraz Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulunmak üzere Isparta’ya geldi. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Mevsimlik İşçiler İçin Araştırma Komisyonu Kuruldu

  CHP Gaziantep Milletvekili Dr. Mehmet Şeker’in mevsimlik tarım işçilerinin sorunlarının tespiti ve çözümüne yönelik tedbirlerin belirlenmesi amacıyla 6 ay önce verdiği araştırma önergesi, diğer grupların önergeleriyle birleştirilerek TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Lösev'in "İyilikler Tırı" Yollarda

  LÖSEV'in "İyilikler Tırı", son 10 günde 9 şehre giderek, ihtiyaç sahibi lösemi hastalarına ve ailelerine gıda, giysi ve ev eşyası yardımı ulaştırdı LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Yelgök: "Ziyaret ettiğimiz 9 ilde yaklaşık 500 lösemili ve ailesine yardım götürdük" (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Uzman Komanda Olacaktı, Kalp Krizine Yenildi

  Uzman Komanda Olacaktı, Kalp Krizine Yenildi

  Malatya’da Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi sınavlarını kazanan 22 yaşındaki Levent Güleç, birliğe teslim olmasına günler kala geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Gölhisar, Başkan Canural'ın Mega Projeleriyle Büyüyor

  Gölhisar Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural, göreve geldiği günden bu tarafa 7 aylık dönemde yapılan icraatlar ve devam etmekte olan projeler hakkında bilgiler verdi. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  TBMM Genel Kurulu'nda Karar Yeter Sayısı Bulunamadı

  Ak Parti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız hakkında HDP'nin verdiği gensorunun cuma günü görüşülmesini istedi. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Çözüm Süreci Ülkemizin Doğusunda Asayişi Terör Örgütüne Bıraktı'

  TBMM Genel Kurulu 13. Birleşimi saat 14.00'te yoklama yapılarak açıldı. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  3.yöresel Ürünler Tanıtım Günleri Başladı

  3.yöresel Ürünler Tanıtım Günleri Başladı

  Ziraat Ajans tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Yöresel Ürünler Tanıtım Günleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri, Antalya’da başladı. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  3. Yöresel Ürünler Tanıtım Günleri

  3. Yöresel Ürünler Tanıtım Günleri

  Ziraat Ajans tarafından organize edilen Yöresel Ürünler Tanıtım Günleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri, başladı TESK Genel Başkanı Palandöken: "Güçlü millet olmamızın en önemli nedeni, esnaf ve sanatkar arasındaki dayanışma ruhudur" (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Türkiye'deki Depremlerin Tomografisini Çekti: "Endişeye Gerek Yok"

  Gökova Körfezi'nde 2007'de başlayan sismik aktivite Ege ve Akdeniz'de son aylarda sismik fırtınaya dönüştü, geçen aylarda Bodrum ve Fethiye'de görülen sismik fırtına 2 gündür Muğla'nın Ula ilçesinde yaşanıyor SDÜ Sismoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şahin: "2 gün içinde Muğla Turgut Ula'da 3 büyüklüğün üzerinde 11 deprem yaşandı. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İhracatçıya Dış Ticaret Semineri

  İhracatçıya Dış Ticaret Semineri

  Ekonomi Bakanlığı ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) işbirliği ile Fethiye, Burdur, Isparta ve Antalya’da Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri düzenleniyor. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Takviye Kurslarına Kayıt 2 Milyonu Aştı

  Türkiye'de MEB tarafından halk eğitim merkezleri ve okullarda düzenlenen ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarına,2 milyon 199 bin öğrenci kayıt yaptırdı. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.11.2014 03:00:04. #1.12#