Son Dakika Haberleri: Tiyatro Sanatçısı Mehmet Akan Toprağa Verildi

Tiyatro Sanatçısı Mehmet Akan Toprağa Verildi

Tiyatro sanatçısı Mehmet Akan'ın cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi.

11.07.2006 15:29
Tiyatro sanatçısı Mehmet Akan'ın cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi.

Akan'ın cenazesi Atatürk Kültür Merkezi Taksim Sahnesinde düzenlenen törenin ardından, Şişli Camii'ne getirildi. Burada Akan'ın Türk bayrağına sarılı naaşı önünde arkadaşları tarafından saygı nöbeti tutuldu.

Tiyatro sanatçısı Nejat Uygur, Akan'ın örnek bir insan olduğunu belirterek, sanatçılığının büyüklüğüyle anılacağını söyledi.

50 yıllık dostu ve tiyatro sanatçısı Arif Erkin de, Mehmet Akan'ın en yakın arkadaşı hatta kardeşi gibi olduğunu ifade etti.

Kızı Şirvan Akan da, ''Babam çok önemli bir insandı. Türk tiyatrosu için önemli şeyler başardı. Onu yaşatmak için elimizden geleni yapacağız'' dedi.

Mehmet Akan'ın ''Bizimkiler'' adlı dizide eşini canlandıran Meral Çetinkaya da, Akan'ı çok özleyeceğini dile getirerek, ''Çok güzel, çok değerli bir insanı, dostumuzu kaybettik. Onu tanıdığım için çok mutluyum'' diye konuştu.

Cenaze töreni sırasında Mehmet Akan'ın eşi Alev ve kızı Şirvan, tabuta bir buket çiçek bıraktılar.

Bu arada, Meral Çetinkaya, cami avlusunda Alev ve Şirvan Akan'a başsağlığı dileğinde bulundu.

Törene Hadi Çaman, Selçuk Yöntem, Rutkay Aziz, Genco Erkal'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda tiyatro sanatçısı ve Akan'ın sevenleri katıldı.

Mehmet Akan'ın cenazesi, kılınan namazın ardından götürüldüğü Zincirlikuyu Mezarlığında toprağa verildi.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.04.2015 12:41:18. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Tiyatro Sanatçısı Mehmet Akan Toprağa Verildi
  [Hata Bildir]