09:3200
Son Dakika Haberleri: TEOG soruları nerelerden çıkıyor? 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınavı örnek TEOG soruları...

TEOG soruları nerelerden çıkıyor? 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınavı örnek TEOG soruları...


TEOG soruları nerelerden çıkıyor? İşte 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınavı örnek TEOG soruları... TEOG sınavına örnek TEOG soruları ile çalışın! 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınavı ne zaman? TEOG Soruları burada! Merkezi Ortak Sınav başvuru tarihi 2. Dönem Örnek Teog soruları!

TEOG soruları nerelerden çıkıyor? 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınavı örnek TEOG soruları...,

TEOG soruları nerelerden çıkıyor? İşte 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınavı örnek TEOG soruları... TEOG sınavına örnek TEOG soruları ile çalışın! 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınavı ne zaman? TEOG Soruları burada! Merkezi Ortak Sınav başvuru tarihi 2. Dönem Örnek Teog soruları!

TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi) örnek soruları 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınavı ne zaman? TEOG Soruları burada! Merkezi Ortak Sınav başvuru tarihi 2. Dönem Örnek Teog soruları! 8. Sınıflar 2. Dönem Teog tarihleri belli oldu. TEOG sınavları 8. sınıflar için geçerli.

TEOG Soruları burada! Merkezi Ortak Sınav başvuru tarihi 2. Dönem Örnek Teog soruları! 8. Sınıflar 2. Dönem Teog tarihleri belli oldu. TEOG sınavları 8. sınıflar için geçerli. 28-29 Nisan 2014 8. sınıflar için teog ortak sınav tarihleri ne zaman sınav konuları hangi derslerden mazeret sınavı olacak?

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi kapsamında 2013-2014 eğitim öğretim yılı 2. dönem merkezi ortak sınavları 28-29 Nisan 2014 tarihlerinde, mazeret sınavları ise 10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılacaktır.

8. Sınıflar 2. Dönem TEOG Merkezi Ortak Sınav başvuruları Teog tarihleri soruları konuları 28 29 Nisan 2014'de 28 29 Nisan tarihinde yapılacak 8. sınıflar TEOG merkezi ortak sınav başvuruları başladı.

Teog Örnek Soruları 2.Dönem Teog Örnek Sorular Çöz MEB 2.Dönem 2014 Teog Örnek Sorular...

Teog Örnek Soruları MEB 2014 yılı içerinde ikincisi düzenlenecek olan teog örnek sorular meb tarafından yayınlandı. Uzun bir süredir bekleyen binlerce okuyucumuz için yayınlanan teog örnek sorular için haberimizin devamına ilerlemeniz yeterli olacaktır.

Teog örnek sorular sayesinde binlerce kişi için derlenen bu sayfa üzerinden teog örnek sorular çöz böylece sınava daha iyi hazırlan. Teog örnek sorular için gün sayan binlerce kişi için derlenen teog örnek sorular 2.dönem için sayfamızda bulunmaktadır.

Böylece bu sayfa üzerinde tüm gelişmeleri anlık olarak bire bir takip edebilirsiniz. Şimdiden herkese başarılar diliyoruz.

Teog örnek sorular için gün sayan ve teog örnek sorular çözmek isteyen arkadaşalr için sayılı güne çok kısa bir zaman kalmış durumdadır. Böylece teog örnek sorular çözerek bire bir kendinizi sınava hazı olup olmadığınızı ölçebilirsiniz.

Teog örnek sorular uzun için meb tarafından yayınlandı. Şİmdi ise aşağıdaki linke tıklayarak teog örnek sorular için sayfaya ulaşmış olacaksınız. Şimdiden herkese başarılar diliyor tüm gelişmeleri yakından takip edebilmeniz için sayfamızı sık kullanılanlara eklemenizi rica ediyoruz.

Bu yıl ilki uygulanan teog örnek sorularsorularıda sayfamızda yer almaktadır. Sizlerde bu linke tıklayarak meb tarafından yayınlanan 2. dönem teog sınavı için teog örnek sorularedinebilrisiniz. Herkese başarılar diliyoruz.

-MEB Tarafından Yayınlanan Sorular İçin Tıklayınız

Merkezi Sınavda Çıkabilecek Örnek Sorular! Ortaöğretime geçiş sistemine ilişkin ek tedbirlerin yer aldığı bir genelde yayınlayan MEB, 2013-2014 öğretim yılında 2. dönem merkezi sınavlarının ve mazeretlerinin ne zaman yapılacağını açıkladı. 8. Sınıf merkezi sınavları ne zaman yapılacak?
2014 TEOG Merkezi Ortak Sınavları 28 Nisan 2014 Perşembe ve 29 Nisan 2014 Cuma günü yapılacaktır.

28 Nisan 2014 Perşembe günü: Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

29 Nisan 2014 Cuma günü: Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil sınavlarından adaylar sınava girecekler.

Adaylar 28-29 Nisan 2014 Tarihlerinde sınava girecekler.Sınavlar belirlenen tarihlerde 09:00-12:00 arasında yapılacaktır.
Her ders için adaylar 20 soruluk test sınavlarına tabi tutulacaklar. Sınavlar için adaylara 40 dakika süre veriliyor. Her sınav arasında ise öğrencilerin dinlenmesi için 30 dakikalık süre verilecek.Sınavları kaçıranlar gerekli mazerete sahiplerse mazeret sınavına girebilecekler.
2013-2014 eğitim öğretim yılında SBS’nin yerine 8. sınıflar için ilk defa geçtiğimiz dönem yapılan TEOG merkezi sınavı, ikinci dönemde de yapılacaktır.

Peki ikinci dönem TEOG sınavı ne zaman yapılacak ? Merkezi sınavın tarihleri açıklandı mı ? 2014 TEOG İkinci Dönem Sınav Tarihleri: 2014 8. Sınıflar 2. Dönem Merkezi Sınav Tarihi 2014 TEOG Merkezi Ortak Sınavları 28 Nisan 2014 Perşembe ve 29 Nisan 2014 Cuma günü yapılacaktır.

Günlere göre düzenlenecek sınavlar: 28 Nisan 2014 Perşembe günü: Türkçe, Matematik, DinKültürü ve Ahlak Bilgisi 29 Nisan 2014 Cuma günü: Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil sınavlarından adaylar sınava girecekler.Adaylar 28-29 Nisan 2014 Tarihlerinde sınava girecekler.

TEOG Sınavları belirlenen tarihlerde 09:00-12:00 arasında yapılacaktır. Her ders için adaylar 20 soruluk test sınavlarına tabi tutulacaklar. Sınavlar için adaylara 40 dakika süre veriliyor. Her sınav arasında ise öğrencilerin dinlenmesi için 30 dakikalık süre verilecek.Sınavları kaçıranlar gerekli mazerete sahiplerse mazeret sınavına girebilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kuramlarına Geçiş Yönergesi (TEOG)

b) Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 22/11/2013 tarih ve 39339088/480/3511492 sayılı 2013/33 nolu Genelgesi,

c) Milli Eğitim Bakanlığı insan Kaynaklan Genel Müdürlüğünün 01/10/2013 tarih ve 736300/10.06/2773584 sayılı 2013/27 nolu Genelgesi.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi kapsamında 2013-2014 eğitim öğretim yılı 2. dönem merkezi ortak sınavları 28-29 Nisan 2014 tarihlerinde, mazeret sınavları ise 10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde ilgi (a) Yönergenin 9. maddesinde belirtilen sınav merkezlerinde yapılacaktır.

8 inci sınıf öğrencilerimizin söz konusu sınava sorunsuz, güvenli ve sağlıklı bir şekilde girebilmelerini sağlamak amacıyla, ilgi (b) ve (c) Genelgelerde belirtilen tedbirlere ek olarak aşağıda belirtilen hususlar 05 Mart 2014 tarihine kadar tamamlanacaktır.

1- 8 inci sınıf öğrencilerinin e-Okul Yönetim Bilgi Sistemindeki fotoğrafları e-okul/mem izlemleri/raporlar/ IOMOIOOIAIO 8. Sınıf Fotoğrafı Olmayan Öğrenci Sayılan ekranından kontrol edilecek, yurtdışından gelme, yeni kayıt gibi nedenlerle fotoğrafı bulunmayan öğrencilerin fotoğraflan e-okul duyurular ekranındaki standartlara uygun olarak tamamlanacak, mevcut fotoğraflardan eski olanlar güncellenecektir.

2- Bünyesinde 8 inci sınıfı bulunan kademeli ilkokullar ile ortaokullar sınav merkezi olarak belirleneceğinden, 12 yıllık kademeli zorunlu eğitim uygulamaları kapsamında öğrencisi bulunmayan okullar, Devlet Kuramları Modülünden kapatılacak ve nakil gitmesi gereken öğrencilerin nakilleri tamamlanacaktır.

3- 8 inci sınıf öğrencileriyle ilgili e-Okul Yönetim Bilgi Sisteminde "Ortak Sınav Öğrenci Kontrol Ekranı" hazırlanmıştır. Okul yönetimlerince söz konusu ekran kontrol edilecek, bilgileri doğra olan öğrenciler kontrol edildi butonundan çek edilecek, bilgi eksikliği veya yanlışlığı bulunan öğrencilerin durumu düzeltilecektir. Il/ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkililerince ilgili ekran raporları kontrol edilecektir.

4- Zorunlu yabancı dil ile ilgili düzeltme ekranları 05 Mart 2014 tarihine kadar açık tutulacak, bu tarihten sonraki düzeltme talepleri işleme alınmayacaktır.

5- Birinci dönemde yapılan Ortak Sınavlarda tedbir alman özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için ikinci dönemde yapılacak Ortak Sınavlarda yeni bir başvuru alınmayacak ve bu öğrenciler aynı hizmetlerden yararlanacaktır. Ancak birinci dönemde sınav tedbirlerine yönelik işlem yapılamayanlar ile ikinci dönemde yapılacak Ortak Sınavlarda özelliklerine uygun yeni tedbir alınmasına ihtiyaç duyulan öğrenciler için başvuru işlemi yapılacaktır Söz konusu başvurular örgün eğitime devam eden öğrenciler için okul müdürlüğünün bağlı bulunduğu rehberlik ve araştırma merkezi (RAM) müdürlüğüne, Açık Öğretim Ortaokuluna devam eden öğrenciler için açık öğretim ortaokulu müdürlüklerine 5 Mart 2014 tarihi mesai bitimine kadar yapılacaktır.

6- işitme veya hafif düzeyde zihinsel engelli olan öğrencilerden yabancı dil dersi sınavına katılmak isteyenlerin velisinin/vasisinin rehberlik ve araştırma merkezi müdürlüklerine/açık öğretim ortaokulu müdürlüklerine yazılı başvurusu esas alınarak yabancı dil sınavına katılmaları sağlanacaktır.

7- Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerden (Görme, işitme, hafif düzeyde zihinsel engelliler, ruhsal ve duygusal bozukluğu olan öğrenciler, yaygın gelişimsel bozukluğu olan öğrenciler, bedensel engelli öğrenciler, süreğen hastalığı olan öğrenciler) ortak sınavlara katılmak istemeyenlerin velisinin/vasisinin rehberlik ve araştırma merkezi müdürlüklerine/açık öğretim ortaokulu müdürlüklerine, yazı ekinde örneği yer alan dilekçe ile yaptığı başvuru esas alınacak ve bu öğrenciler Ortak Sınavlara alınmayacaklardır.

Bu kapsamda birinci ve ikinci dönem yapılan/yapılacak TEOG Ortak Sınavlara katılmayan öğrencilerin ağırlıklandırılmış ortak sınav puanlan ile ortaöğretime yerleştirmeye esas puanı hesaplanmayacaktır. Bu öğrencilerin 8 inci sınıf yıl sonu başarı puanlarının hesaplanabilmesi için öğretmen tarafından yapılan sınav notlar sisteme girilecektir. Öğrenciler diploma notlar ile sınavsız öğrenci alan şartlara uygun okul /kuramlara yerleştirilebilecektir.

8- ikinci dönemdeki Ortak Sınavlar için yapılacak yeni başvurularda görme, işitme, zihinsel, ortopedik engelliler ortaokullar ile yatılı bölge ortaokullarda (YBO) öğrenim gören engelli öğrenciye ait "Özürlü Sağlık Kurulu Rapora", "Özürlü Kimlik Kartı" veya "özür bilgisinin işlenmiş olduğu nüfus cüzdanı" ile ortak sınavlara katılmak istemeyen öğrencilerin velisi/vasisi tarafından yazılmış dilekçeleri okul müdürlüklerince rehberlik ve araştırma merkezi müdürlüklerine topluca gönderilecektir.

9- Özel eğitim uygulama okullar (merkezleri) ve bu okulların programını uygulayan özel eğitim sınıflarında öğrenimlerini sürdüren orta veya ağır düzeyde zihinsel engelli öğrenciler ile ağır otistik olan öğrenciler ortak sınavlardan muaf olacaktır. Ortak Sınavlardan muaf olan öğrenciler için ortak sınav puanı ile ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplanmayacaktır. Bu öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kademesindeki şartlarına uygun okul/kuramlara yerleştirilebilecektir.
Bilgilerinizi ve yukardaki açıklamalarla ilgili resmi ve özel tüm ilköğretim kurumu müdürlükleri ile rehberlik ve araştırma merkezi müdürlüklerinin bilgilendirilmeleri hususunda gereğini rica ederim.

Gazeteler:
[Hata Bildir]
02.08.2014 09:32:45. #1.11#