Son Dakika Haberleri: Siyasilerin Kasetleri Koltuklarından Ediyor

Siyasilerin Kasetleri Koltuklarından Ediyor

Türk siyasi tarihinde yasak aşk yaşayan, uygunsuz görüntüleri ortaya çıkan siyasetçiler koltuklarını kaybetti.

08.05.2011 15:45
Türk siyasi tarihinde yasak aşk yaşayan, uygunsuz görüntüleri ortaya çıkan siyasetçiler koltuklarını kaybetti.

Türkiye'nin çok partili hayata geçmesinin ardından ortaya zaman zaman çıkan siyasetçilerin yasak aşk ve uygunsuz görüntüleri, ülke gündemini işgal etti. Son olarak iki MHP Genel Başkan yardımcısı uygunsuz görüntüleri ortaya çıktığı için milletvekili adaylığı ve genel başkan yardımcılığı görevlerinden istifa etmek zorunda kaldı.

Dün de MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez ve MHP eski İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu'ya ait uygun olmayan görüntüleri internet sitesinde yer aldı. MHP yönetiminin bu görüntüler karşısında nasıl bir tavır takınacağı merakla bekleniyor.

Yakın dönemde yaşanan benzer olaylar ise şöyle:

1979 yılında dönemin İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş'in oyuncu Aynur Aydan'la olan yasak ilişkisinin fotoğraflara yansıması üzerine bakanlık görevinden ayrılmak zorunda kaldı.

1996 yılında DYP'li Bakanı Hamdi Üçpınarlar'ın Ayla Karaduman ile yasak ilişkisi ortaya çıkması bakanlık koltuğunu yitirmesine sebep oldu.

2009 yılı yere seçimleri öncesinde Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un daha önce çekilmiş yasak uygunsuz görüntüleri internet sitelerinde yayınlanmasının ardından adaylıktan çekildi.

En son olarak eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok ile olduğu iddia edilen kaseti ortaya çıktı. Kasetin basın organlarında yer almasının ardından Baykal, genel başkanlık görevinden ayrılmak zorunda kaldı. Baykal yeniden milletvekili adayı gösterilirken Baytok, milletvekili adayı yapılmadı.

Merhum Başbakanlardan Adnan Menderes'in sanatçı Ayhan Aydın'la aşk iddiaları gündeme geldi. Menderes'in aşk iddiaları 27 Mayıs yargılamalarına konu oldu.

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.03.2015 02:00:35. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Siyasilerin Kasetleri Koltuklarından Ediyor
[Hata Bildir]