Son Dakika Haberleri: Çiftçiye, Yağlı Tohumlu Bitkilere Fark Ödemesi Desteği Sağlanacak

Çiftçiye, Yağlı Tohumlu Bitkilere Fark Ödemesi Desteği Sağlanacak

Suşehri ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde çiftçilere yönelik 2013 yılı ürünü yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve baklagil fark ödemesi desteği yapılacağı bildirildi.

06.10.2013 14:12
Çiftçiye, Yağlı Tohumlu Bitkilere Fark Ödemesi Desteği Sağlanacak,
Suşehri ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde çiftçilere yönelik 2013 yılı ürünü yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve baklagil fark ödemesi desteği yapılacağı bildirildi.

Konu hakkında açıklama yapan Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çiftçilere yönelik Türkiye Tarım Havzaları üretim ve destekleme modeline göre 2013 yılı ürünü yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve baklagil fark ödemesi desteğine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı uygulama tebliği resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. 2013 yılı ürünü kütlü pamuk (yurt içerisinde üretilip sertifikalandırılan tohumları kullananlar), yağlık ayçiçeği, soya fasulyesi, kanola, dane mısır, aspir, zeytinyağı, buğday, arpa, çavdar, tritikale, yulaf, çeltik, kuru fasulye, nohut ve mercimek üreticilerine fark desteği ödemesi yapılacaktır" dedi.

Fark ödemesi desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerin 2013 yılına dair Çiftçi Kayıt Sistemi(ÇKS) kayıtlarını desteğe tabi ürünlerin son hasat tarihleri dikkate alınarak il prim komisyonunca belirlenen tarihten önce 01.11.2013 tarihi itibariyle yapmaları gerekmektedir diyen Perçi;"Ayrıca Buğday, Arpa, Çavdar, Tritikale, Yulaf, çeltik, kuru fasulye, nohut ve mercimek için fatura başlangıç tarihi 01.05.2013 son başvuru tarihi 02.05.2014'tür. Bu tarihten sonraki başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. Çiftçilerimiz bu konuyla ilgili İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvuruda bulunması gerekmektedir."ifadelerini kullandı. - SİVAS

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.04.2015 22:22:53. #1.13#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Çiftçiye, Yağlı Tohumlu Bitkilere Fark Ödemesi Desteği Sağlanacak
  [Hata Bildir]