09:1300
Son Dakika Haberleri: Çeyrek altının fiyatı? Çeyrek altın fiyatı son durum! Serbest piyasada Çeyrek Altın ne kadar?

Çeyrek altının fiyatı? Çeyrek altın fiyatı son durum! Serbest piyasada Çeyrek Altın ne kadar?


Çeyrek altın fiyatında son durum altın yatırımcıları tarafından bir hayli merak ediliyor. 18 Temmuz 2013 perşembe günü, hafta sonuna doğru yol alırken çeyrek altın kaç Lira'dan işlem görüyor?

Çeyrek altının fiyatı? Çeyrek altın fiyatı son durum! Serbest piyasada Çeyrek Altın ne kadar?,
Bu aralar altın piyasalarında hareketlilik söz konusu. Hem darphanenin piyasaya çeyrek altın sürmesi, hem de FED Başkanı Bernanke'nin açıklamaları, çeyrek altın oklarını bir aşağı bir yukarı seyrettiriyor. 136 TL'lere kadar çıkmış olan çeyrek altın fiyatı yeniden 132 TL'lere indi. Altın piyasalarında ve Kapalı çarşıdaki grafik nasıl bir yönde? Çeyrek altın, yarım altın, tam altın, cumhuriyet altını kaç Lira'dan işlem görüyor? Çeyrek altını yastık altı yapmış olan teyzelerin bile, bozdurma durumları olmadığı halde oldukça tedirgin oldukları çeyrek altın fiyatı, sürekli bir iniş çıkış halinde. 136 TL'lere kadar çıkan çeyrek altın fiyatı, bugün yeniden 132'li fiyatlara düştü. Gerek darphane durumları, gerekse FED Başkanı Bernanke'nin açıklamaları çeyrek altın fiyatında oldukça belirleyici bir yere sahip. 18.07.2013. Bugün çeyrek altın 132,96 TL'den işlem görüyor.

 
Fed Başkanı Bernanke'nin açıklamalarıyla yükselişe geçip onus 1.296 doları seviyesini gören altın ani bir düşüşle 1.272 dolar seviyesine kadar geriledi.

Altın fiyatları yüksekten uçmaya devam ediyor. Hafta başından bu yana yükseks eviyede çizgisini sabit tutmaya çalışan altının ons fiyatı gündüz saatlerinde1.290 dolar sınırında ilerledi. 
 
FED ETKİSİ YÜKSELİŞİ TETİKLEDİ 

Fed Başkanı Ben S. Bernanke'nin bugün yapacağı konuşmanın metninde varlık alımlarının daha önceden belirlenmiş bir doğrultuda gerçekleşmediğini söylemesinin ardından yüzde 0.4'e varan yükselişlerle 1,296.60 doları gördü. 
 
ANİ DÜŞÜŞ 
 
Fakat Fed Başkanı'nın piyasalarda pozitif algılanan konuşmasının ardından yükselen altın sonra düşüşe geçti ve onus 1.272 dolar seviyesine kadar geriledi.   
 
ABD'DE ENFLASYON 4 AYIN ZİRVESİNDE

ABD'de dün açıklanan ve beklenenden yüksek gelen tüketici fiyatları endeksi de Fed'in enflasyon hedefine yaklaşıldığı sinyalini verdi. Haziran ayı tüketici fiyat endeksi (CPI) yüzde 0.5 yükselirken, mayıs ayının rakamı yüzde 0.1 olarak gerçekleşmişti. Böylece 4 ayın en hızlı yükselişi geldi. 
 
DARPHANE RAHATLATTI

İç piyasada ise daha ılımlı bir hava hakim. Dün, daha önce açıkladığı gibi piyasaya 4 ton altın süren Darphane, kuyumcuları rahatlattı. Ardından çeyrek altının fiyatı düşmeye başladı. 155 TL'lere kadar çıkan çeyrek altın 145 lira seviyesine kadar geriledi. 

Altın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi? Altın fiyatları bugün nasıl seyir izleyecek? Çeyrek Altın Fiyatları ne kadar ve ne kadar olması bekleniyor? Altın fiyatları ne olur? İşte 18 Temmuz 2013 Altın Fiyatları ile günün altın analizi ve yorumları..

Kapalıçarşı'da 1,9210 liradan alınan dolar 1,9240 liradan satılıyor. 2,5250 liradan alınan Euro'nun satış fiyatı ise 2,5280 lira olarak belirlendi.

Önceki kapanışta doların satış fiyatı 1,9340 lira, Euro'nun satış fiyatı ise 2,5310 lira olmuştu.
Borsa İstanbul (BIST) 100 endeksi günü yüzde 1.84 artışla 77.072.09 puandan kapattı.
Altın ın piyasaya sürülmesinin ardından çeyrek altın 140 liradan satılırken, yarım altının fiyatı 275 liradan 270 liraya geriledi.

Darphane altın arzındaki sıkıntıya karşı harekete geçti. NTV'nin haberine göre, daha önce 16 Temmuz gününe kadar 4 ton altını piyasaya süreceğini belirten Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, duyurduğu üzere altınları piyasaya sürmeye başladı.

Piyasaya altın sürülmesini değerlendiren para piyasaları uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk Darphane'nin grevde olduğu dönemde bu altınların piyasaya sürülmesinin piyasaları psikolojik olarak rahatlattığını söyledi.
Ramazan dolayısıyla düğünlere ara verildiğini aktaran Yıldırımtürk, "Talep de oldukça düşmüş durumda. Talepler düşerken arzın artmış olması sonucu fiyatlar biraz aşağıya gitti" dedi.

Yıldırımtürk, önümüzdeki günlerde talebin zayıf seyretmesi sonucu altın fiyatlarının bir miktar daha düşebileceğini söyledi ve şöyle devam etti:

"Bu süreçte vatandaşın çeyrek altın ihtiyacını ihtiyacının olduğu gün karşılamasının daha doğru olduğu kanaatindeyim."

Altının piyasaya sürülmesinin ardından çeyrek altın 140 liradan satılırken, yarım altının fiyatı 275 liradan 270 liraya geriledi.

GCM Menkul Kıymetler  Tarafından Hazırlanan Altın Fiyatları Raporu:

Geride bıraktığımız hafta üzerinde durduğumuz ve bu hafta da duracağımız RSI indikatörü ve bu indikatör içerisinde belirlemiş olduğumuz 50 seviyesi her fırsatta test edilen ancak geçilemeyerek düşüş trendinin devam etmesini sağlayan önemli bir sinyal olarak karşımıza çıkmaktadır. Günlük grafikte yer alan hareketleri incelediğimizde daha öncelerde defalarca bu bölgeden döndüğünü görmekteyiz. Şuanda 48,81 seviyesinde hareket eden RSI indikatöründe 50 seviyesi dikkatle takip edilmeli ve Altındaki olası dönüşler için piyasayı yakından incelemeliyiz.

Kısa vadeli olarak baktığımızda 1303,40 ile 1263,70 arasında bant hareketi gerçekleştirdiğini, bu bandın dışına çıkılması ile daha net hareketler gerçekleştirmek isteyeceğini söyleyebiliriz.

Gazeteler:
[Hata Bildir]
28.07.2014 09:13:25. #1.12#