Son Dakika Haberleri: Antalya Kumluca'da Enduro motor kros yarışları düzenlendi

Antalya Kumluca'da Enduro motor kros yarışları düzenlendi

Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı Beykonak Beldesinde Enduro motor kros yarışları düzenlendi.

17.02.2008 20:21
Antalya Kumluca'da Enduro motor kros yarışları düzenlendi,
Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı Beykonak Beldesinde Enduro motor kros yarışları düzenlendi.

Beykonak Enduro Motor Yarışları Kulübünün düzenlediği yarışlara Beykonak Belediyesi ev sahipliği yaptı. Yarışlar dört ana kategoride yapıldı. Yarışlara dördü ATV olmak üzere 38 motorcu katıldı. Yarışmalar sonunda her kategorinin birinci, ikinci ve üçüncülerine kupa verildi.

Ulusal olmayan yerel anlamda yapılan yarışmalara gözlemci olarak katılan Türkiye motosiklet Federasyonu Enduro Genel Direktörü Bahadır Batur yaptığı açıklamada; "Bugün Beykonak'ta yarışmalar E 1, 2, 3 ve ATV olmak üzere dört ana kategoride yapıldı. Yarışmalar 38 sporcu katıldı. Beykonak pisti ulusal yarışmalar aday bir pist. Beykonak pisti bizim için bulunmaz bir alandır. Yapılan organizasyonu çok güzel buldum. Bu yüzden ulusal yarışmalara aday olan Beykonak'ı çok şanslı buluyorum. Halkın ilgisi ve belediyenin katkısı beklediğimizden fazlasıyla var''diyen Batur,'' Yarışmaların sonunda rapor tutup federasyona vereceğiz. Bu şartlar altında Beykonak yarışlarının ulusal platformda yapılacağına emin gözle bakıyorum" dedi.

Beykonak Belediye Başkanı Recep Turan ise; bu sporun beldede yaygınlaşması için çalıştıklarını ifade etti. Turan, şöyle dedi: "Eğer yerelden çok ulusal alanda resmi bir yarış haline gelirse daha ciddi bir şekilde çalışıyoruz. Katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Enduro Motor kros yarışmalarını Kumluca Kaymakamı Abdullah Aslaner, Kumluca İlçe Jandarma Komutanı Eser Levent Sevimli ve yaklaşık 3 bin kadar sporsever izledi.

Yarışmalar sonunda ATV de Mehmet Saygın birinci, Engin Koşar ikinci, Nihat Üresin üçüncü, Cemal Tezol da dördüncü oldu. E 1 A kategorisinde Burak Özel birinci, İsmail Özgül ikinci, Cevdet Kaya'da üçüncü oldu. E 1 B de de Bülent Dönmez birinci, Çağlar Aktaş ikinci, Ali Özgül de üçüncü oldu. E 1 C de Özcan İnce birinci, Orhan Özdemir ikinci, Mustafa Özkeskin üçüncü oldu. E 2 A da İbrahim Taş birinci oldu. E 2 B de Şeref Akar birinci, Ahmet Aktaş ikinci oldu. E 2 C de Eyüp Okka birinci, Yılmaz Kaya ikinci, Davut Kara üçüncü oldu. E 3 A da Onur Altan Tan birinci oldu. E 3 C de Taner tatlı birinci, Özcan Eraslan ikinci ve Cemalettin Çırpıcı da üçüncü oldu. Yarışlar kupa töreniyle sona erdi.

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.04.2015 19:49:25. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Antalya Kumluca'da Enduro motor kros yarışları düzenlendi
[Hata Bildir]