Son Dakika Haberleri: Kapıkule'de Sahte Dozvola Operasyonu

Kapıkule'de Sahte Dozvola Operasyonu


Edirne Sanayi ve Ticaret Odası'na bağlı olarak TIR bürosunda çalışan 10 kişi, 'sahte dozvola' belgesi hazırladıkları ve yolsuzluk yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alındı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü'nün Kapıkule Sınır Kapısı'nda düzenlediği operasyonda Edirne Sanayi ve Ticaret Odası'na bağlı olarak TIR bürosunda çalışan 10 kişi, 'sahte dozvola' belgesi hazırladıkları ve yolsuzluk yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alındı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi, Kapıkule Sınır Kapısı'nda ETSO bünyesindeki TIR bürosunda çalışan personelin sahte dozvola (ülkelerarası TIR geçiş belgesi) hazırladığı ihbarı üzerine soruşturma başlattı. Yaklaşık 2 aydır takip edilen büro personeline sabah saatlerinde operasyon düzenleyen polis ekipleri, TIR bürosunda sahte dozvola belgesi hazırladığı öne sürülen 4 kişiyi ve aynı büroda daha önce çalışmış olan 6 kişiyi gözaltına aldı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan şüphelilerin, TIR'ların ülke geçişlerinde kullandığı dozvola belgelerinin sahtelerini hazırlayarak yolsuzluk yaptıkları iddia ediliyor. Polis, şüphelilerin ev ve işyerlerinde yaptığı aramalarda çok sayıda sahte ve gerçek dozvola belgesi ve bir tabanca ele geçirdi.

Şüphelilerin Edirne Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorguları sürüyor. - Edirne

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 25.01.2015 14:13:57. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Kapıkule'de Sahte Dozvola Operasyonu
[Hata Bildir]