20:3500
SON DAKİKA EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Son Dakika Emniyet Genel Müdürlüğü Haberleri

   

  Polislerin Avukatı: Galiba Müvekkilere Bayram Hediyesi Verilmek İstendi (2)

  Adana'da “yasadışı dinleme” iddialarıyla Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan 2’si Emniyet Müdür Yardımcısı, biri emekli polis başmemuru 6 polis meslekten ihraç edildi. (Bugün 19:26)

   

  Yasa Dışı Dinleme' İddiasında 6 Polise İhraç

  Yasa Dışı Dinleme' İddiasında 6 Polise İhraç

  Adana'da aralarında hakim ve savcıların da bulunduğu kişilerin cep telefonlarının yasadışı dinlendiği iddiasıyla haklarında 3 ayrı dava açılan 2'si emniyet müdürü 6 polis hakkında meslekten ihraç istemiyle rapor hazırlandı ve polislerin meslekten atıldığı belirtildi. (Bugün 18:22)

   

  Yasa Dışı Dinleme' İddiasında 6 Polise İhraç

  Yasa Dışı Dinleme' İddiasında 6 Polise İhraç

  Adana'da aralarında hakim ve savcıların da bulunduğu kişilerin cep telefonlarının yasadışı dinlendiği iddiasıyla haklarında 3 ayrı dava açılan 2'si emniyet müdürü 6 polis hakkında meslekten ihraç istemiyle rapor hazırlandı ve polislerin meslekten atıldığı belirtildi. (Bugün 17:47)

   

  Emniyette "Paralel Yapı" Operasyonu

  Bağımsız Kütahya Milletvekili Bal: "Soruyorum İçişleri Bakanı'na; siz 22 Temmuz operasyonundan sonra İstanbul Emniyet Müdür Selami Altınok'u arayarak 'gözaltına alınanlara kelepçe takın' dediniz mi, demediniz mi?" (Bugün 15:54)

   

  Artvin Valisi Cirit, Gazetecilerle Bir Araya Geldi

  Artvin Valisi Cirit, Gazetecilerle Bir Araya Geldi

  Artvin Valisi Kemal Cirit, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla gazetecilerle iftar yemeğinde bir araya geldi. (Bugün 15:46)

   

  Eğitimini Tamamlayan 32 Polise Sertifika Verildi

  Eğitimini Tamamlayan 32 Polise Sertifika Verildi

  Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa'da düzenlenen 'Motosikletli Polis Timleri Temel Eğitim Kurusu'nu başarıyla tamamlayan 32 polise sertifikaları törenle verildi. (Bugün 15:16)

   

  Kom Suç İstatistikleri Açıklandı

  Kom Suç İstatistikleri Açıklandı

  Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığının hazırladığı 2013 yılı Türkiye geneli KOM Suç İstatistikleri açıklandı. (Bugün 15:12)

   

  Bayram Seyahatinde Saat 12.00 ile 16.00'ya Dikkat

  Bayram Seyahatinde Saat 12.00 ile 16.00'ya Dikkat

  Emniyet Genel Müdürlüğü'nün istatistiklerine göre bayram tatili süresinde meydana gelen trafik kazaları, en çok 12.00-16.00 saatleri arasında meydana geliyor. (Bugün 14:45)

   

  Yargıtay, Tevhid-Selam'ı 2 Kez Terör Örgütü Olarak Onadı

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu’nun, basın açıklamasında 'sözde Selam-Tevhid adlı örgüt' olarak yer alan Tevhid-Selam ve Kudüs Ordusu’nun terör örgütü olduğu, Yargıtay tarafından iki kez onandı. (Bugün 14:11)

   

  Kudüs'te 3'üncü İntifada Sesleri

  İsrail askerlerinin, “Kadir Gecesi'ni” ihya etmek için Mescidi Aksa'ya gelen Müslümanlardan 50 yaş altındakileri içeri sokmaması nedeniyle eski şehrin giriş kapılarında başlayan İsrail karşıtı gösteriler tüm şehre yayılarak sabahın ilk saatlerine kadar sürdü. (Bugün 12:17)

   

  Bayram Trafiğine Çıkacaklara 'Sigorta' Uyarısı

  Bayram Trafiğine Çıkacaklara 'Sigorta' Uyarısı

  Yaşar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Aktüerya Bilimleri Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Banu Özgürel, beş gün sürecek Ramazan Bayramı tatili nedeniyle kazalar açısından riskli günlere girildiğini belirterek, trafiğe çıkacaklara trafik sigortası yaptırmaları uyarısında bulundu. (Bugün 12:15)

   

  Türkiye'nin Bayram Trafiği

  Anlık yol durumunu bildirmesinin yanında topluma trafik bilincini de aşılamayı hedefleyen Radyo Trafik, kısa sürede geniş kitlelere ulaştı. (Bugün 11:47)

   

  Bayramda Yola Çıkacaklara Uzmanlardan Uyarı: Her İki Saatte Bir 15 Dakika Mola Verin

  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı koordinasyonunda ve TÜVTÜRK'ün desteğiyle hayata geçirilen Trafikte Sorumluluk Hareketi, Ramazan Bayramı'nda yola çıkacak sürücüleri uyardı. (Bugün 11:42)

   

  Bayramda Trafiğe Çıkacaklara 'Sigorta' Uyarısı

  Bayramda Trafiğe Çıkacaklara "Sigorta" Uyarısı

  Beş gün sürecek Ramazan Bayramı tatili ile birlikte, trafik kazaları açısından riskli günlere de giriyoruz. (Bugün 11:34)

   

  Başbuğ: Başbakan'a Verdiğim Listenin Başında Ali Fuat Yılmazer Vardı

  Başbuğ: Başbakan'a Verdiğim Listenin Başında Ali Fuat Yılmazer Vardı

  Genelkurmay eski başkanı İlker Başbuğ, görevdeyken Erdoğan'a paralel yapı ile ilgili bir liste verdiğini belirterek: "Listenin başında Ali Fuat Yılmazer vardı" dedi. (Dün 21:37)

   

  Aşti'de Trafik Denetimi

  Aşti'de Trafik Denetimi

  EGM Trafik Uygulama ve Denetleme Dairesi Başkanı Murat: "Tüm izinleri iptal ettik. Bayram boyunca yaklaşık 17 bin personelle trafik denetimi yapacağız" "Şehirlerarası otobüslere yolcu gibi binen sivil polis de denetim yapacak. (Dün 14:35)

   

  Bayramda Otobüslerde Muhbir Polisler Bulundurulacak

  Bayramda Otobüslerde Muhbir Polisler Bulundurulacak

  Emniyet, bayram tatilinde trafik kazaları ve ölümlerin önüne geçmek için belirlenen kara yolu güzergahlarında sivil polisleri yolcu gibi otobüslere bindirecek. (Dün 14:25)

   

  Emniyet Genel Müdürlüğü, Emniyet Kemerine Dikkat Çekti

  Emniyet Genel Müdürlüğü, Emniyet Kemerine Dikkat Çekti

  Yaklaşan bayram öncesinde artan trafik kazalarına dikkat çekilmesi ve kazalardan yaşanan can kaybını önlemek için emniyet kemerinin önemini vurgulamak amacıyla Trafik Güvenliği Platformu simülasyon etkinliği düzenledi. (Dün 12:53)

   

 

  Türkiye'yi Haziran'da 4.3 Milyon Yabancı Ziyaret Etti

  Türkiye'yi 2014 yılı Haziran ayında 4 milyon 335 bin 75 yabancı ziyaret etti. (Dün 11:38)

   

  Emniyetten Öğrenci ve Ailelerine Kaynaşma Yemeği

  Emniyet Genel Müdürlüğü ÇOGEP "Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı" finansman desteği ile Erzincan Valiliği koordinesinde, faaliyetleri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen "Can Kardeşler Projesi" kapsamında, Erzincan merkezine bağlı Polis sorumluluk bölgesindeki Ulalar, Kavakyolu, Demirkent ve Geçit Beldelerinde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı ‘nda başarılı olup Nevşehir ve Konya (Dün 11:15)

   

  Bayram Tatilinde Trafik Önlemleri Artırılıyor

  Emniyet Genel Müdürlüğü, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla trafik önlemlerini artırdı. (Dün 10:32)

   

  Bayramda Trafik Tedbirleri Artacak

  Bayramda Trafik Tedbirleri Artacak

  Emniyet Genel Müdürlüğü tatili süresince ve sonrasında vatandaşların huzur ve güven içinde seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla yollarda denetimleri arttıracak. (Dün 10:09)

   

  Polislere Yönelik Operasyonu 15 Soru Önergesiyle Meclis'e Taşıdı

  MHP Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Alim Işık, yolsuzluk operasyonunu yürüten polislerin sahur vakti gözaltına alınmasıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na 15 yazılı soru önergesi verdi. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Hukuka Uymadılar; Denize Düşen Yılana, Yolsuzluğa Bulaşan Yalana Sarılır'

  17 ve 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının ardından ‘Polis horlanıp, sürgün ediliyor. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Emniyet Müdürlüğü: Her Yıl 4 Bin İnsanımız Trafik Kazasında Ölüyor

  Emniyet Müdürlüğü: Her Yıl 4 Bin İnsanımız Trafik Kazasında Ölüyor

  Emniyet Genel Müdürlüğü, trafik kazalarında dünyada her yıl 1 milyon 300 bin, Türkiye'de de 4 bin kişinin öldüğünü ve 250 bin kişinin de yaralandığını açıkladı. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Emniyetten Bayram Öncesi "Trafikte Farkındalık" Etkinliği

  Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye'de her yıl trafik kazalarında yaklaşık 4 bin kişinin kaza mahallinde hayatını kaybettiğini, 250 binden fazla kişinin yaralandığını, son otuz yılda yaklaşık 160 bin insanının yaşamını yitirdiğini vurgularken, kurallara uyulmasının önemine dikkat çekti. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Son 8 Bayramda Yaşanan Trafik Kazalarında 743 Kişi Öldü

  Son 8 Bayramda Yaşanan Trafik Kazalarında 743 Kişi Öldü

  Türkiye’de son 4 yılda Ramazan ve Kurban bayramı tatilleri süresinde meydana gelen trafik kazalarında 743 kişi hayatını kaybetti. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  MHP'nin Özel Güvenlik Görevlilerine İlişkin Önerisi Kabul Edilmedi

  Meclis Genel Kurulu'nda, MHP'nin özel güvenlik görevlilerin sorunlarının tespit edilmesi, bu sorunların giderilmesi amacıyla Meclis'te araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin verdiği grup önerisi kabul edilmedi. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Bursa Sanayi ve Ticaret Odası'nda 'Fişlenme' Tepkisi

  Bursa Sanayi ve Ticaret Odası'nda 'Fişlenme' Tepkisi

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) temmuz ayı olağan toplantısına Meclis Üyesi ve BUGİAD Başkanı Ali Fuat Er, firmalarla ilgili herhangi bir yargı kararı olmamasına rağmen, MASAK, BDDK, Maliye, SGK ve hazineden firmalarla ilgili bilgiler toplandığını ileri sürdü. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  BUGİAD Başkanı Er: Cemaat'e Yakın 100 Bin İşletme Bitirilecek

  BUGİAD Başkanı Er: Cemaat'e Yakın 100 Bin İşletme Bitirilecek

  Bursa Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Ali Fuat Er, Hizmet Hareketi ile ilişkisi kurulan Türkiye genelindeki 100 bin işletmenin bitirilmesinin amaçlandığını söyledi. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Otobüs Firmalarına Bayram Öncesi Önemli Uyarılar

  Ramazan Bayramına sayılı günler kalırken, Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Derneği (KTYG) Genel Başkan Vekili Abidin Memili, Ramazan bayramı dolayısıyla otobüs firmalarına önemli uyarılarda bulundu. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Emniyette "Paralel Yapı" Operasyonu

  Soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Kazım A, sağlık kontrolünden geçirildi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının emniyetteki "paralel yapı" iddialarına ilişkin yürüttüğü soruşturmalar kapsamında 115 emniyet görevlisi hakkında yakalama kararı çıkarıldı Operasyonda şu ana kadar İstanbul başta olmak üzere aralarında Ankara, İzmir, Diyarbakır, Van, Antalya ve Bitlis'in de bulunduğu illerde 67 kişi gözaltına alındı Gözaltına alınanlar arasında (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Işid'e Sözle Bile Operasyon Yapamayanlar, Polis Teşkilatına Operasyon Yapıyor'

  17 ve 25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nda görev alan polislere yönelik saat 01.30 sıralarında başlayan operasyona bir tepki de CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'dan geldi. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  TBMM Genel Kurul

  CHP Grup Başkanvekili Altay: "(Emniyet'te 'paralel yapı' operasyonu) Hükümetin bu operasyonlarla ilglii Genel Kurul'u derhal bilgilendirmesini talep ediyorum" "TBMM'nin canlı araçlara enerji sağlayan güç kaynağından Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının canlı yayınlanmasını engellemeye yönelik bir sabotaj yaşandı. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Emniyette 'Paralel Yapı' Operasyonu

  Emniyette "Paralel Yapı" Operasyonu

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, emniyette paralel yapı iddialarına ilişkin yürütülen "casusluk" ve "yasadışı dinleme" soruşturmalarında, 115 emniyet görevlisi hakkında yakalama ve gözaltı kararı çıkartıldığını, 67 kişinin de şu anda gözaltına alındığını bildirdi Açıklamadan: "Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Paralel Yapı Operasyonu Açıklaması: 76 Emniyet Görevlisi...

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Emniyette "paralel yapı" operasyonu kapsamında, 39 şüpheli hakkında yakalama, arama ve gözaltı talimatı verildiğini belirterek, 15 şüphelinin gözaltına alındığını, uygulamanın halen devam ettiğini açıkladı. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Çipli Pasaportu Olmayan Hac ve Umreye Gidemeyecek

  Çipli Pasaportu Olmayan Hac ve Umreye Gidemeyecek

  On binlerce hacı adayı Ramazan Bayramı’ndan sonra kutsal topraklara seyahat heyecanı yaşayacak. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  CHP'den "Kızılelma" Sorusu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a, "TRT'de yayınlanan Kızılelma isimli dizinin yayından kaldırılmasıyla Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yerel birimlere göndermiş olduğu yazı arasında bir ilişki bulunmakta mıdır? (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  CHP'li Tanrıkulu: Kızılelma'nın Yayından Kaldırılmasını IŞİD Mi İstedi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesinde Kızılelma dizisinin 'Yayından kaldırılmasını IŞİD mi istedi' diye sordu. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Torba Tasarı'da İkinci Bölüm Meclis'ten Geçti

  TBMM Genel Kurulunda görüşülen "torba kanun" tasarısının 25-50. maddelerini kapsayan ikinci bölümü kabul edildi. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  MHP Grup Başkanvekili Vural Açıklaması

  "Ticaretin artıyor, İsrail'in güvenliğini oluşturacak Ortadoğu politikalarını takip ediyorsun. Peki İsrail'i nasıl durduracaksınız? Nasıl tepki ortaya koyacaksınız? Öyle mitinglerde kof kabadayılık, kolpaçinoluk, laf kalabalığı yapmayın. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Pasaport Yenilerken Tekrar Parmak İzi Verilecek

  Pasaport Yenilerken Tekrar Parmak İzi Verilecek

  Geçtiğimiz hafta yayınlanan bir genelge ile pasaport alırken verilen parmak izi, artık pasaport yenilendiğinde tekrar verilecek. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Kızılelma Dizisini 'IŞİD Tehdidi' Bitirdi İddiası

  Kızılelma Dizisini 'IŞİD Tehdidi' Bitirdi İddiası

  TRT'de yayınlanan ve aniden reytingi düşük gerekçesiyle erken final yaptırılan Kızıl Elma dizisinin, Emniyet'in IŞİD'le ilgili uyarı yazısı üzerine bittiği iddia edildi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.07.2014 20:35:51. #1.12#