SON DAKİKA EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Son Dakika Emniyet Genel Müdürlüğü Haberleri

 • 11:58Londra Emniyeti'nden 'Silahından Vazgeç' Kampanyasıİngiltere’nin başkenti Londra’da Emniyet Genel Müdürlüğü, kent sakinlerinin silah bırakması için kampanya başlattı.
 • 23:06Marmara Denizi'nde Nefes Kesen Tatbikat 2* Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından denizlerde acil durumlara, yasa dışı faaliyetlere müşterek müdahale edebilme kabiliyeti ve kurumlar arası işbirliğinin geliştirilmesini hedefleyen 'Deniz Güvenliği-2015' tatbikatı gerçekleşti.
 • 17:47Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı" GerçekleştirildiSahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde denizlerde acil durumlara ve yasa dışı faaliyetlere müşterek müdahale edebilme kabiliyetinin ve kurumlar arası iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla "Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı" düzenlendi.
 • 17:21Marmara Denizi'nde Nefes Kesen Tatbikat2015' tatbikatı gerçekleşti.
 • 16:50Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 TatbikatıDeniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı" GerçekleştirildiTatbikattan detaylar Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde denizlerde acil durumlara ve yasa dışı faaliyetlere müşterek müdahale edebilme kabiliyetinin ve kurumlar arası işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla "Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı" düzenlendi.
 • 16:01Moldova'da 'Darbe' GözaltılarıMoldova'da iktidarı zorla ele geçirmek ve terör faaliyetleri düzenleyerek anayasal düzeni değiştirmek suçlamasıyla 13 kişinin gözaltına alındığı bildiriliyor.
 • 13:04Marmara'da 'Deniz Güvenliği-2015' Tatbikatı2015' tatbikatı başladı.
 • 12:22Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 TatbikatıDeniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı" BaşladıEkiplerin denize açılması- TCSG UMUT gemisinin 2. Komutanı Binbaşı Umut Yavaş'ın konuşması - Tatbikattan detaylar "Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı" başladı Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde "Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı", Marmara Denizi'nde başladı.
 • 11:54Türkiye'ye Gelen Ziyaretçiler Ekim Ayında Yüzde 4 Azaldı2015 yılı Ekim ayında Türkiye’yi ziyaret eden yabancı sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,02 azaldı.
 • 10:29Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı" BaşladıSahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde "Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı", Marmara Denizi'nde başladı.
 • 22:29Emniyet Genel Müdürlüğü Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri AçıkladıEmniyet Genel Müdürlüğü, kış mevsiminde vatandaşların güven içinde seyahat edebilmeleri için alınacak trafik tedbirlerini açıkladı.
 • 21:28Trafiğe Kış ÖnlemleriEmniyet Genel Müdürlüğünce, kış mevsiminde vatandaşların güven içinde seyahat edebilmeleri için uygulanacak tedbirler belirlendi.
 • 19:07Eski Başbakanın Kızına Özçekimden "Vatana İhanet" SuçlamasıKUALA Malezya'da tutuklu muhalif lider ve eski Başbakan Enver İbrahim'in kızı Nurul İzzah Enver hakkında, "vatana ihanet" suçlamasıyla soruşturma açılması talep edildi.
 • 18:36Yıldırım: Yıldırım: "Bu Sene Kar ve Kış Mücadelesinde 9 Bin Kişi Görev Yapacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın salona girişi- Bakan Yıldırım'ın konuşması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: - "Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluk alanındaki 66 bin kilometreden fazla yolda bu sene kar ve kış mücadelesinde yaklaşık 9 bin arkadaşımız etkin olarak görev yapacak"- "Tur iptalleri, geçmiş dönemlerde daha ağır savaş şartları yaşandığı durumlarda bile olmadı.
 • 17:30Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım AçıklamasıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Karayolları Genel Müdürlüğünün (KGM) sorumluluk alanındaki 66 bin kilometreden fazla yolda bu sene kar ve kış mücadelesinde yaklaşık 9 bin kişinin görev yapacağını belirtti.
 • 12:14Tutuklu İki Hakim Hakkındaki İddianameBakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, "Paralel Devlet Yapılanması"na yönelik soruşturmada, tutukluların reddihakim talebini yetkisi olmadığı halde kabul eden hakim Metin Özçelik ile salıverilmelerine hükmeden hakim Mustafa Başer hakkında hazırlanan iddianamelerle ilgili olarak son soruşturmanın açılmasına hükmederek, dosyaların Yargıtay'a gönderilmesine karar verdi.
 • 08:23Teröristi İhbar Edenler ÖdüllendirilecekTeröristi İhbar Edenler Ödüllendirilecekİçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde yürütülen çalışmalar kapsamında terör örgütü içerisinde faaliyet yürütenleri ihbar edenlerin ödüllendirileceği belirtildi.
 • 22:28Çubuk'ta Mobese Sistemi Devreye GirdiÇubuk'ta Mobese Sistemi Devreye GirdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - MOBESE sisteminden detaylar- Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin'in açıklamaları Çubuk'ta MOBESE sistemi devreye girdi Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, MOBESE sisteminin hizmete girdiğini belirterek, ilçenin bu sayede daha huzurlu olacağını söyledi.
 • 17:32Deniz Emniyeti ve Güvenliği - 2015 Tatbikatı Açılış TöreniDeniz Emniyeti ve Güvenliği - 2015 Tatbikatı Açılış TöreniGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Geçim'in konuşması- Harekat Eğitim Şube Müdürü Deniz Binbaşı Taşkın Coşkun'un konuşması- Tatbikattan görüntüler - Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Kıdemli Albay Geçim: - "Denizde başlayıp karada, karada başlayıp denizde devam eden terör ve yasa dışı faaliyetlerde, deniz kirliliği olaylarında, yasa dışı su ürünleri avcılığı ve tıbbi tahliye faaliyetlerinde kurumlar arası iş birliğiyle koordinasyonu en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz" Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde 25-27 Kasım tarihlerinde Marmara Denizi Adalar Bölgesi'nde gerçekleştirilecek Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'nın açılış töreni gerçekleştirildi.
 • 17:26Marmara Denizi'nde Marmara Denizi'nde "Deniz Emniyeti ve Güvenliği -2015 Tatbikatı"27 Kasım tarihlerinde Marmara Denizi Adalar Bölgesi'nde gerçekleştirilecek 'Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'nın açılış töreni gerçekleştirildi.
 • 17:23Marmara Denizi'nde 'Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'Marmara Denizi'nde 'Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'*Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'nda, denizlerde acil durumlara, yasa dışı faaliyetlere müşterek müdahale edebilme kabiliyeti ve kurumlar arası işbirliğinin geliştirilmesi hedefleniyor.
 • 17:06Şehit Komiser Tuncay Son Yolculuğuna Uğurlandı (1)Şehit Komiser Tuncay Son Yolculuğuna Uğurlandı (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Şehit cenazesinin omuzlarda getirilişi-Acılı ailesinin taziyeleri kabulü-Törende hazır bulunan generaller, subaylar ve diğer askeri erkan-Devlet erkanının taziye için gelmesi-Şehidin babasının rahatsızlanmasıYalçın Akdoğan. Efkan Ala, Gürsel Tekin, Levent Gök ve Devlet Bahçeli'nin gelişi-Cenaze namazı için saf tutulması-Cenaze namazının kılınması-Naaşın polis cenaze aracına konması-Şehidin yakınlarının baygınlık geçirmesi Şırnak'ın Cizre ilçesindeki terör saldırısında şehit düşen komiser Umut Tuncay, Kocatepe Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.
 • 16:37Cizre'deki Terör SaldırısıŞırnak'ın Cizre ilçesindeki terör saldırısında şehit olan komiser Umut Tuncay, Kocatepe Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Cebeci Polis Şehitliği'nde toprağa verildi.
 • 16:29Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı Açılış TöreniSahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde 25-27 Kasım tarihlerinde Marmara Denizi Adalar Bölgesi'nde gerçekleştirilecek Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'nın açılış töreni gerçekleştirildi.
 • 15:42POMEM başvuruları ve adaylardan istenen şartlarPOMEM başvuruları ve adaylardan istenen şartlarPOMEM başvuruları ve adaylardan istenen şartlar. POMEM başvuruları değerlendirirken hangi şartlara bakıyor. POMEM'e başvurular öncesi istenen şartlar ve adayların müracaat öncesi bilmesi gereken bazı önemli hususlar var.
 • 13:42Çubuk'ta Mobese Sistemi Devreye GirdiÇubuk Kaymakamı Cemal Şahin, MOBESE sisteminin hizmete girdiğini belirterek, ilçenin bu sayede daha huzurlu olacağını söyledi.
 • 13:01İçişleri Bakanlığında Devir Teslim Töreniİçişleri Bakanı Efkan Ala, "Güvenlik birimlerimiz son derece ciddi tedbirlerle mücadele edip terör meselesinin üzerine gitmektedir.
 • 16:3910 Ayda 62 Kişi, Trafik Kazalarında ÖldüKastamonu’da 2015 yılının Ocak-Ekim ayları arasında meydana gelen trafik kazalarında, 62 kişi hayatını kaybetti.
 • 12:35Polat: Çocuklarımız Elimizden Çıkmak ÜzerePolat: Çocuklarımız Elimizden Çıkmak ÜzereDemokrat Parti Şanlıurfa 2'nci Başkanı Mustafa Polat, uyuşturucu sorununa dikkat çekerek "Çocuklarımız elimizden çıkmak üzere" uyarısını yaptı.
 • 18:46Ordu'da Kamyon ve Tır Yasağı BaşladıOrdu'da Kamyon ve Tır Yasağı BaşladıOrdu'da şehir içi trafiğini rahatlamak amacıyla kamyon ile tırların sabah ve akşam belli saatlerde şehir içine girmesini yasaklayan karar uygulanmaya başlandı.
 • 14:48Ordu'da Kamyon ve Tır Yasağı BaşladıOrdu'da Kamyon ve Tır Yasağı BaşladıOrdu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) şehir içi trafiğini rahatlamak amacıyla kamyon ile TIR'ların sabah ve akşam belli saatlerde şehir içine girmesini yasaklayan kararı uygulanmaya başladı.
 • 13:2710 Ekim Mitingini Düzenleyen Kurumlardan Suç Duyurusu10 Ekim Mitingini Düzenleyen Kurumlardan Suç Duyurusu10 Ekim Emek, Barış ve Demokrasi mitingininin düzenleyicisi kurumları, 'kasta varan ağır ihmalleri' bulundukları gerekçesi ile başta Başbakan Ahmet Davutoğlu olmak üzere çok sayıda kamu görevlisi hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
 • 17:53İl Emniyet Müdürlüğünden "Trafik" AçıklamasıVan'da trafikte yaşanan sıkıntıları içeren haberler üzerine, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı.
 • 13:34Emniyet Müdürlüğü'nden AçıklamaVan Emniyet Müdürlüğü, bazı yayın organlarında yer alan bazı haberler üzerine bir açıklama yayınladı.
 • 08:18Emniyet'ten 'Esedullah' Genelgesi: İtibarımıza Zarar VeriyorEmniyet'ten 'Esedullah' Genelgesi: İtibarımıza Zarar VeriyorÖzel Harekâtçıların operasyon bölgelerinde duvarlara yazı yazmasının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü hazırladığı genelgeyle olaya el attı.
 • 18:46Emniyet Kemerinin Önemi Simülasyon Aracıyla ÖğretilecekGölbaşı ilçesindeki liselerde okuyan gençlere emniyet kemeri kullanmanın önemi simülasyon aracıyla yaşayarak öğretilecek.
 • 17:52Kaynak Holding Hakkındaki SoruşturmaKaynak Holding ve bünyesindeki şirketlere yönelik soruşturma kapsamında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nda müşteki sıfatıyla ifade veren bir kişinin, Kaynak Holding'in sağladığı parayla kendisine bir şirket kurdurulduğunu, şirket zarar etmesine rağmen toplanan himmet paralarının oradan kazanılmış gibi gösterildiğini, bunları kendisinin bizzat İstanbul'a götürerek cemaatin belirlediği bir yetkiliye, çoğu zaman da özellikle yönetim kurulu başkanı Naci Tosun'a teslim ettiğini anlattığı öğrenildi.
 • 16:01Fatsa ve Altınordu İlçelerinde Tır ve Kamyon Geçişlerine KısıtlamaFatsa ve Altınordu İlçelerinde Tır ve Kamyon Geçişlerine KısıtlamaOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, çevre yolu olmadığı için şehir merkezinden geçişi sağlayan Karadeniz Sahil Yolu'ndan TIR ve kamyon geçişine, Fatsa ve Altınordu ilçelerinde 23 Kasım itibariyle kısıtlama getirildiğini söyledi.
 • 16:00Ordu Karadeniz Sahil Yolu?nda Tır ve Kamyon Geçişine Kısıtlama GeldiOrdu Karadeniz Sahil Yolu?nda Tır ve Kamyon Geçişine Kısıtlama GeldiOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, çevre yolu olmadığı için şehir merkezinden geçişi sağlayan Karadeniz Sahil Yolu'ndan TIR ve kamyon geçişinin 23 Kasım itibariyle kısıtlama getirildiğini söyledi.
 • 13:33Türkiye-İsrail Maçını 60 Mossad Ajanı Takip EdecekTürkiye-İsrail Maçını 60 Mossad Ajanı Takip EdecekTürkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın yarın 20.00'de İsrail ile Ankara'da oynayacağı maçı 60 Mossad ajanı takip edecek.
 • 12:02Türkiye Tarihinin En Büyük Captagon OperasyonuTürkiye Tarihinin En Büyük Captagon OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Operasyon görüntüsü, - Narkotik köpeklerin araması, - Ele geçirilen hapların fotoğrafı, Türkiye tarihinin en büyük captagon operasyonu- İçişleri Bakanlığınca, Hatay'da düzenlenen 2 ayrı operasyonda, 10 milyon 926 bin adet captagon ele geçirildi- Operasyonlarda, kamyon yağ filtrelerine zulalanmış vaziyette Suriye'de imal edilerek Türkiye üzerinden deniz yoluyla Körfez ülkelerine sevk edilmeyi bekleyen 7 milyon 326 bin adet, Hatay il merkezindeki bir depoda da 3 milyon 600 bin adet captagon hap bulundu- Suriye uyruklu 1 kişi ile Türk vatandaşı 2 şüpheli gözaltına alındı İçişleri Bakanlığınca, Hatay'da düzenlenen 2 ayrı operasyonda, bugüne kadar Türkiye tarihinin en büyük uyuşturucu madde captagon hapı yakalandığı bildirildi.
 • 08:05Türkiye Tarihinin En Büyük Uyuşturucu Hapı OperasyonuTürkiye Tarihinin En Büyük Uyuşturucu Hapı OperasyonuHatay'da düzenlenen 2 ayrı operasyonda tam 10 milyon 626 bin adet uyuşturucu madde captagon hapı yakalandı. Bu sayı Türkiye tarihinde bugüne dek ele geçirilen en büyük miktar.
 • 20:00Savaş Muhabiri Adaylarına Zorlu EğitimSavaş Muhabiri Adaylarına Zorlu EğitimGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Helikopter iniş - biniş intikal detayları- Yakın dövüş teknikleri- Suda hayatta kalma mücadelesi- Hızlı sürüş teknikleri,- İlk yardım dersinden detaylar- Toplumsal olaylarda müdahale- Dağda hayatta kalama detayları Savaş muhabiri adaylarına zorlu eğitim- Anadolu Ajansı Haber Akademisi ile Polis Akademisi Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği 5. Dönem "Savaş Muhabirliği Sertifika Programı"nda muhabirlerin zorlu eğitimi sürüyor- Türkiye'nin önde gelen uzmanlarından eğitim alan kursiyerler, Kesikköprü Barajı'nda suda hayatta kalmayı öğrendi, Gölbaşı'nda gerçekleştirilen eğitimde kamp yaptı- Savaş Muhabirliği Sertifika Programı öğrencileri, olağanüstü durumlarda yaşayabilecekleri tehlikeleri çeşitli operasyonlarla uygulamalı olarak tecrübe etti Anadolu Ajansı (AA) Haber Akademisi ile Polis Akademisi Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği 5. Dönem "Savaş Muhabirliği Sertifika Programı"nda muhabirlerin zorlu eğitimi devam ediyor.
 • 18:22Paris'te Cuma Namazı Sonrası Düzenlenecek Gösteri İptal EdildiFransa'nın başkenti Paris'i kana bulayan terör saldırıları sonrası Paris Büyük Cami'nde Cuma namazı sonrası düzenlenecek gösteri, güvenlik önlemleri nedeniyle iptal edildi.
 • 17:37Sürücüler, Tedes'ten KaçamadıSürücüler, Tedes'ten KaçamadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TEDES ekibinden detaylar- Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın açıklamaları Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'nin (TEDES) 18 Kasım Çarşamba gününden itibaren devreye girdiğini belirterek, "İlk gün itibariyle tahmin ediyorum yaklaşık 2 bin civarında sürücü işleme tabi tutulmuştur" dedi.
 • 16:22Ordu'da Sürücüler Tedes'ten KaçamadıOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'nin (TEDES) 18 Kasım Çarşamba gününden itibaren devreye girdiğini belirterek, "İlk gün itibariyle tahmin ediyorum yaklaşık 2 bin civarında sürücü işleme tabi tutulmuştur" dedi.
 • 15:44Karadeniz Sahil Yolu'nda İlk Günde 2 Bin Sürücü Radara YakalandıKaradeniz Sahil Yolu'nda İlk Günde 2 Bin Sürücü Radara YakalandıOrdu'da Karadeniz Sahil Yolu'nda ilk günde kırmızı ışık ve hız limitlerini aşarak ihlalde bulunan yaklaşık 2 bin sürücüye cezai işlem yapıldığını söyledi.
 • 13:24Ölen 17 Yaşındaki Afganlı Sığınmacının DavasıVan’da 17 yaşındaki Afgan sığınmacı Lütfullah Tacik’in darp edilerek öldürülmesine ilişkin 2 polis hakkında açılan davanın bugün ilk duruşması görüldü.
 • 12:58Cinsel Gücü Arttırıcı Hap İstedi, Kargoyla Salatalık Geldi!Cinsel Gücü Arttırıcı Hap İstedi, Kargoyla Salatalık Geldi!Cinsel gücü arttırıcı hap sipariş ettiği firma tarafından ürün yerine salatalık kargolanan erkekler, durumu açıklayamadığı için dolandırıcılar tarafından resmen soyuluyor.
 • 12:23Fransa Başbakanı Valls: Kimyasal, Biyolojik Saldırı Riski VarFransa Başbakanı Manuel Valls, Fransa'da kimyasal ve biyolojik saldırı düzenlenebileceği uyarısında bulundu.