21:1100
SON DAKİKA ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Haberleri

  Şişli'deki Asansör Kazası

  İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Durbakayım: "6331 sayılı kanun, iş sağlığı ve güvenliği alanında önemli bir dönüm noktası oldu. (10 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Torba Kanun Meclis'ten Geçti (2/son)

  Meclis Genel Kurul'da kabul edilen torba kanunu ile yer altı çalışanları için yeni ve koruyu önlemler getirilirken, taşeron sistemi de değişiyor. (10 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Torba Tasarı' TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi

  Torba Tasarı" TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi

  Yeraltı maden işlerinde çalışan işçilerin emeklilik yaşı 55'ten 50'ye düşürülecek Maden ocakları, kanalizasyon ve tünel yapımı gibi yeraltında yapılan işlerde çalışan sigortalıların, bu işlerde fiilen çalışmadıkları ücretli izin, yıllık izin, eğitim ve kurs, iş öncesi ve sonrası hazırlık süreleri ile resmi tatil günleri de fiili hizmet süresi zammı kapsamında olacak İşveren; çalışanları arasından iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ile 10 ve daha fazla çalışanı bulunan ve çok tehlikeli (10 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  'Torba Tasarı' TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi

  "Torba Tasarı" TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi

  TBMM Genel Kurulunda, Somalı madenciler, taşeron sistemi ve birçok vergi cezasının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili düzenlemeleri içeren "torba tasarı" kabul edildi. (10 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  İstanbul'daki Asansör Kazası

  İstanbul'daki Asansör Kazası

  Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi Başkanı Ersin Fener, İstanbul’da meydana gelen asansör kazası nedeniyle bir açıklama yaptı. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  'İş Güvenliği İktidar Tarafından Ciddiye Alınmayan Bir Konu'

  "İş Güvenliği İktidar Tarafından Ciddiye Alınmayan Bir Konu"

  TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mart, İstanbul'da 10 işçinin ölümü ile sonuçlanan asansör kazası nedeniyle açıklama yaptı. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  MHP'li Türkkan, Bakan Çelik'e Asansör Faciasını Sordu

  MHP'li Türkkan, Bakan Çelik'e Asansör Faciasını Sordu

  MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, rezidans inşaatında meydana gelen asansör faciasında 10 işçinin yaşamını yitirmesini TBMM gündemine taşıdı. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  Mardin'de Gastronomi Mesleğinin Geliştirilmesi Projesi

  Türkiye'nin gastronomi başkentlerinden bir tanesi olan Mardin'de bu aralar gastro proje heyecanı yaşanıyor. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  Btso'dan Arınç ve Çelik Ziyareti

  Btso'dan Arınç ve Çelik Ziyareti

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Meclis Başkanı Remzi Topuk ve BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener; Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’i ziyaret etti. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  Mmo: Ölümlerin Nedeni Güvenceli Önlemler Almayan Siyasi İktidar

  TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Yönetim Kurulu, İstanbul Mecidiyeköy'de meydana gelen ve 10 işçinin ölümüyle sonuçlanan asansör kazasının nedeninin kentsel rant ve yoğun emek sömürüsü için işçilerin yaşamlarını gözden çıkaran sermayedarlar ile işçi sağlığı ve güvenliği alanında kalıcı, kesin, güvenceli önlemleri almayan siyasi iktidar olduğunu savundu. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  Soma'daki Işıklar Maden Ocağı Faaliyete Geçecek

  Soma'daki Işıklar Maden Ocağı Faaliyete Geçecek

  Maden İşleri Genel Müdürlüğü ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş güvenliği müfettişlerinin defalarca denetleme yaptığını dile getiren Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, firma tarafından eksikliklerin giderildiğini, iş güvenliği müfettişlerinin vereceği son raporun olumlu olması durumunda, kısa süre sonra ocakta yeniden kömür çıkartılmaya başlanacağını dile getirdi. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (2) "(Şişli'deki asansör kazası) Bu yurttaşlarımızın her birine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın sosyal güvenlik alanında ölüm geliri, ölüm aylığı ve diğer ödemelerin süratle yapılmasına karar verildi. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Soma'daki Işıklar Maden Ocağı Faaliyete Geçecek

  Soma'daki Işıklar Maden Ocağı Faaliyete Geçecek

  Soma'da geçen 13 Mayıs'ta 301 madencinin hayatını kaybettiği facia sonrası faaliyeti durdurulan Soma Holdinge ait Işıklar Maden Ocağında yeniden üretim başlayacak. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.09.2014 21:11:19. #1.13#