04:3700
SON DAKİKA BEŞAR ESAD HABERLERİ

Son Dakika Beşar Esad Haberleri

   

  Onbirinci Cumhurbaşkanı Gül, Chatham House'da

  Onbirinci Cumhurbaşkanı Gül, Chatham House'da

  Onbirinci Cumhurbaşkanı Gül, Londra'da- Gül, Chatham House düşünce kuruluşunda konuştu (2): "Parlamenter sistemin daha uygun olduğunu düşündüğümü herkes biliyor ama tabii ki başkanlık sisteminin de demokratik olmadığını söyleyemezsiniz"- "Bir ülkenin demokratik olması sağlandığı sürece, o artık halkın tercihidir, başkanlık sistemi olur veya parlamentersistem olur"- "Irak'ta Kürt bölgesinin bağımsızlığını ilan etmesinin, bölgeyi ayrı bir istikrarsızlığın içerisine sokacağıkanaatindeyiz"LONDRA (Bugün 02:17)

   

  Onbirinci Cumhurbaşkanı Gül, Londra'da

  Gül, Chatham House düşünce kuruluşunda konuştu (2): "Parlamenter sistemin daha uygun olduğunu düşündüğümü herkes biliyor ama tabii ki başkanlık sisteminin de demokratik olmadığını söyleyemezsiniz" "Bir ülkenin demokratik olması sağlandığı sürece, o artık halkın tercihidir, başkanlık sistemi olur veya. (Bugün 00:57)

   

  Suriye'deki İç Savaş

  İslami Cephenin Halep'teki basın sorumlularından Anadani: "İslami Cephe, Halep'in Nubul ve Zehra köylerine ağır silahlarla saldıran 30 rejim askerini öldürdü, 3 tankı imha etti" (Dün 19:54)

   

  'Hiç Kimsenin Toprağında Gözümüz Yok'

  "Hiç Kimsenin Toprağında Gözümüz Yok"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hiç kimsenin toprağında gözümüz yok, bizim bu aziz vatanımız bize yeter." dedi. (Dün 16:29)

   

  Başbakan Davutoğlu

  Başbakan Davutoğlu

  Başbakan Davutoğlu: "İnşallah Türkiye ile Irak arasında 2009'da kurulan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi mantığıyla toplanan ortak kabine toplantısının bir yenisini, 24-25 Aralık tarihlerinde Türkiye'de gerçekleştireceğiz. (Dün 12:43)

   

  Biden'ın Ardından Anlaşmazlıklar Sürüyor

  Biden'ın Ardından Anlaşmazlıklar Sürüyor

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın üç günlük Türkiye ziyaretinin ardından yapılan açıklamalarda 'tarafların biribirinin tavrını daha iyi anladığı' vurgulansa da, ABD ve Türkiye arasında IŞİD ile mücadelede görüş ayrılıkları sürüyor. (Dün 08:57)

   

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda

  CHP Denizli Milletvekili Keskin: "AK Parti hükümetlerinin en anlaşılmaz marifetlerinden biri, Türk dış politikasının altını üstüne getirerek tanımaz hale getirmek ve ülkeyi tehlikelerle karşı karşıya bırakmak olmuştur" HDP Hakkari Milletvekili Zozani: "Türkiye, Arap Baharı denilen süreçle birlikte Ortadoğu coğrafyasında, sünni eksene oturtulmuş bir dış politikayı esas aldı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Erdoğan - Biden Zirvesinde Neler Konuşuldu

  Erdoğan - Biden Zirvesinde Neler Konuşuldu

  Beyaz Saray, Türkiye'ye gelen ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki kritik zirvede neler konuşulduğunu aktardı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Faruk Loğoğlu: Çok Konuşan Ama Sözü Dinlenmeyen Bir Ülke Haline Geldik

  Faruk Loğoğlu: Çok Konuşan Ama Sözü Dinlenmeyen Bir Ülke Haline Geldik

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Dış İlişkilerden Sorumlu eski Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Türkiye’nin bugün uluslararası camiada dalga geçilen bir ülke haline geldiğini ifade etti. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  ABD Güvenli Bölgeye Mesafeli

  ABD Güvenli Bölgeye Mesafeli

  Biden'in ziyareti başlarken Türkiye'nin Suriye'de güvenli bölge taleplerine yine mesafeli açıklamalar geldi. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  ABD Başkan Yardımcısı Biden, Türkiye'de

  Beyaz Saray’dan üst düzey bir yetkili: "Eğer amaç, muhalif grupların kuzeyde kendi bölgelerini etkili şekilde temizlemeleri, buraları ellerinde tutmaları ve sonrasında da ailelerin geri dönebileceği güvenli bölgeler yaratmaları imkanını sağlamak olursa, bu, Suriye’deki çatışmalar ile Türkiye arasında bir tampon bölge yaratır" "Sonrasında eğitim ekipman misyonu da gerçekten bu amaca yararlı olur. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Danimarka Dışişleri Bakanı Lidegaard Açıklaması

  Danimarka Dışişleri Bakanı Lidegaard Açıklaması

  "Hedef, Suriye'de Esed'siz demokratik bir hükümet kurmak" (21 Kasım 2014 Cuma )

   

 

  Obama: IŞİD, Nükleer Silah Elde Ederse Asker Göndeririz

  Obama: IŞİD, Nükleer Silah Elde Ederse Asker Göndeririz

  ABD Başkanı Obama, IŞİD'in nükleer silah elde etmesi halinde IŞİD'e karşı savaşmak için asker gönderebileceklerini söyledi. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  G20 Zirvesi

  ABD Başkanı Obama: "Rusya'nın bu şekilde yalnız kalması bizim tercih ettiğimiz bir şey değil" "Esed'e karşı tavrımızda hiçbir değişiklik yok" (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  CHP'li Akgöl: MHP İyi Politika Uygulasa İktidara Gider

  CHP'li Akgöl: MHP İyi Politika Uygulasa İktidara Gider

  Chp Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, MHP'nin sağ seçmeni toplayabileceğini savunarak, "İyi bir politika uygulasa, seçmenin sesine kulak verse, ülke gerçeğine göre hareket etse, koltuk değneği olmasa MHP iktidara gider" dedi. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Davutoğlu: Doğruysa Olumlu Bir Gelişme

  Davutoğlu: Doğruysa Olumlu Bir Gelişme

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, ABD'nin Suriye politikasını değiştireceği yönündeki iddiaları, doğru olması durumunda olumlu bir gelişme olarak gördüklerini söyledi. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  ABD Genelkurmay Başkanı: Irak'ın 80 Bin Etkili Askere İhtiyacı Var

  ABD Genelkurmay Başkanı: Irak'ın 80 Bin Etkili Askere İhtiyacı Var

  ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey, Irak'ın, IŞİD'in kontrolünde olan bölgeleri geri alabilmesi için 80 bin yetenekli askere ihtiyacı olduğunu vurguladı. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  'Irak'ın Topraklarını Geri Alması İçin 80 Bin Askere İhtiyacı Var'

  "Irak'ın Topraklarını Geri Alması İçin 80 Bin Askere İhtiyacı Var"

  ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey, Irak'ın, IŞİD'in kontrolünde olan bölgeleri geri alabilmesi için 80 bin yetenekli askere ihtiyacı olduğunu söyledi. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Doğal Kararlılık" Operasyonları

  ABD Savunma Bakanı Hagel: "(Suriye Devlet Başkanı Beşşar) Esed tabi ki denklemin bir parçası ama şu anda Suriye’nin doğusunda, Irak’ın batı ve kuzeyinde IŞİD’in kontrol ettiği yerlere bakarsanız, bugün Esed’i değiştirirseniz, bu tüm dinamikleri hemen değiştirmeyecek, özellikle de Suriye’de. Esed’in yerini kim alacak ve IŞİD’i nasıl bir ordu yenecek? (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Suriye'deki İç Savaş

  SMDK Türkiye Temsilcisi Hoca: "Rejim, krizin başlangıcından bu yana komşu ülkelere göç politikasını demografik baskı olarak kullandı" "ÖSO'ya İdlip ve Halep'te gerekli desteğin ulaşması halinde, rejimin kuşatma planı başarısız olacak. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Canbolat: 'Türkiye, Başından Beri Esed'i İkna Etmeye Çalıştı'

  Canbolat: "Türkiye, Başından Beri Esed'i İkna Etmeye Çalıştı"

  Lübnanlı Dürzi lider Velid Canbolat, Türkiye'nin başından beri Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'i refomlar yapması için ikna etmeye çalıştığını ancak Esed'in bu konuda "yalan" söylediğini belirtti. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Suriye'den Gelmesi Beklenen 'Göç' Dalgası

  Suriye'den Gelmesi Beklenen 'Göç' Dalgası

  Suriye'de Esad rejiminin muhaliflerin üzerinde baskı kurması nedeniyle binlerce Suriyelinin Türkiye’ye doğru hareket ettiği iddiasına rağmen, Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan Suriye’ye gidenlerin sayısının gelenlerden daha fazla olduğu bildirildi. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Suriye'den Gelmesi Beklenen 'Göç' Dalgası

  Suriye'den Gelmesi Beklenen "Göç" Dalgası

  Binlerce Suriyelinin Türkiye'ye doğru hareket ettiği iddiasına rağmen, Öncüpınar Sınır Kapısından Suriye'ye gidenlerin sayısının gelenlerden daha fazla olduğu bildirildi. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın Şam Temasları

  BM Suriye Özel Temsilcisi Mistura: "Suriye'deki krizde askeri değil, siyasi çözüme öncelik verilmesi gerekir" (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Esed'den "Batılılar Nezdinde Muhatap Alınma Adımı"

  Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dedeoğlu: "Esed'in böyle demesi, uluslararası toplum tarafından muhatap alınması konusundaki ısrarının delilidir" Yıldız Teknik Üniversitesi eski Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kalaycıoğlu: "Esed, Batı'nın kendisini (ve İran'ı) muhatap. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Suriye'deki İç Savaş

  Suriye Dışişleri Bakanı Muallim ile BM Genel Sekreteri'nin Özel Temsilcisi Mistura'nın "çatışmaların dondurulması" planıyla ilgili görüşmeleri sürdürme konusunda anlaştığı belirtildi. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Tanrıkulu'ndan Başbakan'a Cevap: Okumamış ya da Okumuşsa Anlamamış

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarına cevap verdi. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Suriye'de Esed'siz Bir Çözüm Mümkün Görünmüyor

  Suriye'de Esed'siz Bir Çözüm Mümkün Görünmüyor

  Zirve Üniversitesi'nden Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi Üyesi Yrd. Doç. Dr. Alper Dede, Suriye’de Esed’siz bir çözümün mümkün olamayacağını belirtti. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu Açıklaması

  "CHP, çok açıkça den dersinin zorunlu olmaktan çıkarılmasını istiyor, kaldırılmasını değil. Ayrıca, içeriğinin de bütün inanç ve mezheplere eşit yaklaşmasını savunuyor. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Suriye'deki İç Savaş

  ÖSO Askeri Konsey Başkanı Tuğgeneral Sakit: "Mistura’nın planını ancak 4 şartın yerine getirilmesi durumunda kabul edebiliriz" (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Suriyeli Muhaliflerin Moskova Ziyareti

  SMDK'nın Doha Büyükelçisi Hiraki: "Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Esed'in kalmasına ısrarcı olmadıklarını söyledi" (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Smdk'ya Alternatif Yeni Bir Oluşum Hazırlığı

  SMDK'ya alternatif yeni bir oluşum hazırlıkları yapıldığı, söz konusu oluşumda SMDK eski başkanı Muaz el Hatip'in de bulunduğu belirtildi. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Sınırda Sessizlik Hakim

  Sınırda Sessizlik Hakim

  Suriye sınırında bulunan Kilis’te, fırtına öncesi sessizlik yaşanıyor. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Sınırda Sessizlik Hakim

  Sınırda Sessizlik Hakim

  Suriye sınırında bulunan Kilis’te, fırtına öncesi sessizlik yaşanıyor. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Suriye'de 'Çatışmaların Yerel Olarak Dondurulması' Planı

  Suriye'de "Çatışmaların Yerel Olarak Dondurulması" Planı

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Psaki: “Mistura’nın çabalarını kesinlikle destekliyoruz ancak bu tür bazı yerel ateşkeslerde Esed rejiminin geçmişteki kayıtlarının farkındayız” (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Suriye'deki İç Savaş

  Suriye'deki İç Savaş

  Suriye Devlet Başkanı Esed'in, BM tarafından sunulan Halep Ateşkes Planı'nı inceleyeceği bildirildi. (10 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Suriye'de 'Çatışmaların Yerel Olarak Dondurulması' Planı

  Suriye'de "Çatışmaların Yerel Olarak Dondurulması" Planı

  BM Suriye Özel Temsilcisi de Mistura'nın "çatışmaların dondurulması" planının Halep'te uygulanması konusunda taraflarla görüştüğü bildirildi. (10 Kasım 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.11.2014 04:37:49. #1.11#