SON DAKİKA BEŞAR ESAD HABERLERİ

Son Dakika Beşar Esad Haberleri

18:10
Moskova'da Suriye Görüşmeleri Sona Erdi; 4 Maddede Uzlaşı Sağlandı Rusya’nın başkenti Moskova’da Suriye muhalefeti ve hükümet arasında bir yıl aradan sonra yapılan görüşmeler sona erdi.
00:20
Rusya'daki "Suriye Toplantısı" Suriyeli muhalifler, rejimi temsil eden heyetin oturumlara katılımında sunulması planlanan uzlaşı belgesinde yer alacak hususlar üzerinde anlaştı.
Rusya'daki 'Suriye Toplantısı'
19:46
Başbakan Yardımcısı Akdoğan Açıklaması "Seçimden sonra eğer AK Parti iktidara gelirse biz her şeyi kaybederiz' düşüncesiyle tamamen bir topyekun saldırıya geçebilirler.
18:44
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Açıklaması "Cumhurbaşkanımızla Başbakanımız, Cumhurbaşkanlığı ile hükümet arasında bir fitnenin olduğu tarzındaki yorumların hiçbir gerçekliği yoktur.
18:19
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Bir İlk Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Sayın cumhurbaşkanımızın halkla yaptığı temaslar, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki temasları dikkate alındığı zaman sahadaki mevcudiyeti her zaman devam ediyor.
18:19
Kalın: Başkanlık Sistemiyle İlgili Bir Takım Çalışmalar Yapılmaktadır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, başkanlık sistemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
17:28
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Değişik Modelleri ve Örnekleri Var, Bu Farklı Modeller... Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın Saray'daki ilk basın toplantısını gerçekleştirdi.
16:22
İbrahim Kalın Kimdir ? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Cumhurbaşkanlığı, Türkiye'de bir ilke imza attı. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın ilk kez bir basın toplantısı düzenleyip, basın mensuplarına brifing verdi.
İbrahim Kalın Kimdir ? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın
16:19
Suriye Muhalefeti, Hükümet ile Müzakereleri Sürdürecek Rusya'nın başkenti Moskova'da yapılan Suriye görüşmelerinde, Suriye muhalefeti ile hükümet 10 konuda uzlaşı sağladı. Muhalifler ve hükümetin görüşmeleri devam edecek.
Suriye Muhalefeti, Hükümet ile Müzakereleri Sürdürecek
16:04
Türkiye'de İlk Defa Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Basın Toplantısı Yaptı Cumhurbaşkanlığı, Türkiye'de bir ilke imza attı. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın ilk kez bir basın toplantısı düzenleyip, basın mensuplarına brifing verdi.
Türkiye'de İlk Defa Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Basın Toplantısı Yaptı
13:42
Suriye Muhalefeti Bir Yıl Aradan Sonra Moskova'da Hükümetle Masaya Oturdu Rusya’nın başkenti Moskova’da devam eden Suriye görüşmelerinde, muhalefet bir yıl aradan sonra ilk kez hükümetle masaya oturdu.
Suriye Muhalefeti Bir Yıl Aradan Sonra Moskova'da Hükümetle Masaya Oturdu
00:13
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Psaki Açıklaması "Türkiye IŞİD ile mücadelenin her ayağına katkı sağlıyor.
20:02
Lübnan'da "Suriye Hapishanelerindeki Tutuklulara" Destek Gösterisi Gösteriyi organize eden Hasan: "Esed rejiminin hapishanelerindeki tutuklu sayısı gün geçtikçe artıyor.
16:26
Beşar Esad'tan Ağır Suçlamalar: "Suriye'de Olanlardan Bizzat Erdoğan Sorumlu" Dha DIŞ HABER- Beşar Esad'tan ağır suçlamalar: "Suriye'de olanlardan bizzat Erdoğan sorumlu" Suriye lideri Beşar Esad, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı El Kaide'nin temeli olan Müslüman Kardeşler ideolojisini desteklemekle suçladı.
Beşar Esad'tan Ağır Suçlamalar: 'Suriye'de Olanlardan Bizzat Erdoğan Sorumlu'
13:54
Moskova'da 'Barış Görüşmeleri' Rus hükümetinin çağrısı üzerine Esad rejiminin temsilcileriyle Suriye muhalefeti arasındaki müzakereler bugün Moskova'da başlıyor.
Moskova'da 'Barış Görüşmeleri'
13:38
Esad'dan Türkiye ve Erdoğan Hakkında Ağır Sözler ABD'de yayımlanan Foreign Affairs dergisine röportaj veren Suriye Devlet Başkanı Esad "Erdoğan, El Kaide'nin temeli olan Müslüman Kardeşler ideolojisine bağlı" dedi.
Esad'dan Türkiye ve Erdoğan Hakkında Ağır Sözler
17:15
Suriyeli Muhalifler Mısır'daki Toplantısı Sona Erdi Kahire'de toplanan Suriye muhalefeti, Cenevre Bildirisi ve BM kararları doğrultusunda siyasi çözümün önemini teyit eden 10 maddelik Kahire Bildirisi'ni yayımladı Ulusal Koordinasyon Kurulu Genel Koordinatör Yardımcısı Menna: "Diğer bütün çözümlerden önce siyasi çözümün olması için çalışıyoruz" "Moskova'ya gitmek isteyen gidebilir.
16:20
Suriye'nin Kimyasal Silah Üretimi ile İlgili İddialar Alman şirketlerinin geçmiş yıllarda Suriye’ye kimyasal silah üretmek için yardımcı olduğu yönünde Alman hükümeti ve Suriye rejiminin elinde belge bulunduğu iddia edildi.
23:54
Suriye'de İç Savaş Esed güçlerinin operasyonlarında 92 kişi öldü.
17:41
Suriye'deki İç Savaş Danimarka Dışişleri Bakanı Martin Lidegaard, Suriye'de barışın sağlanması için Esed rejimi ile görüşülmesi gerektiğini söyledi.
14:44
Rusya'daki "Suriye Toplantısı" Moskova’da yapılması planlanan Suriye toplantısına muhalefetin önde gelen isimlerinin katılmayacağı öne sürüldü.
22:56
Suriye'deki İç Savaş ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Psaki: "Esed’in tüm meşruiyetini kaybettiği ve gitmesi gerektiğine yönelik inancımızı koruyoruz.
00:15
Davutoğlu: "Burada Yüreğimden Konuşuyorum, Metinlerden Değil" Başbakan Davutoğlu Davos'ta- Davutoğlu, Arap kanaat önderleriyle bir araya geldi (1)- Başbakan Davutoğlu: "Biz, her zaman açık, dürüst ve doğrudan bir dil kullanmaktayız. Çünkü bizim için değerler çok önemli. Biz, karşı taraftakilerin mutlu olması için duygularımızı ve değerlerimizi saklayamayız"- "Arap Baharı'na baktığımızda bizim tutumuz çok açıktı ve halen çok açık. Biz pozisyonumuzu değiştirmedik.
Davutoğlu: 'Burada Yüreğimden Konuşuyorum, Metinlerden Değil'
00:10
Başbakan Davutoğlu Davos'ta Başbakan Davutoğlu "Arap Baharına baktığımızda bizim tutumuz çok açıktı ve halen çok açık. Biz pozisyonumuzu değiştirmedik." dedi.
14:46
Esed'in Amcası Muhammed Mahluf'a AB Mahkemesinden Ret Suriye lideri Beşşar Esed'in amcası Muhammed Mahluf, AB yaptırımlarından kurtulmak için açtığı davayı kaybetti.
14:42
Rusya Dışişleri Bakanı: Suriye'de ESED Değil, IŞİD Sorun Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'de en büyük sorunun IŞİD'le mücadele olduğunu söyledi.
Rusya Dışişleri Bakanı: Suriye'de ESED Değil, IŞİD Sorun
02:21
Irak Başbakanı İbadi Açıklaması "İran, IŞİD'in sınırına yaklaşmasını hızlıca anladı ve Bağdat ile IKBY'ye silah yardımı yapan ilk ülke oldu" "Biz ABD ve İran'dan, Irak'ta anlaşmazlığa düşmemelerini rica ettik. Halihazırda da aralarında herhangi bir anlaşmazlık yok" "Irak'taki IŞİD saldırıları, birçok Batılı ülkenin önceliğini değiştirmesine sebep oldu.
Irak Başbakanı İbadi Açıklaması
09:46
İngiliz Basını: 16 Askerli Pandomim Şovun Bile Özü Olmalı İngiliz Financial Times gazetesi Erdoğan'ın konuklarını eski Türk askerlerle karşılamasını kaleme aldı ve karşılama törenini pandomim şov olarak değerlendirdi.
İngiliz Basını: 16 Askerli Pandomim Şovun Bile Özü Olmalı
21:26
Suriyeli Muhalifler, Moskova Zirvesine Katılmayacak Rusya’nın başkenti Moskova’da 26-29 Ocak tarihlerinde yapılması planlanan Suriye zirvesine, İstanbul’da bulunan Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu’nun (SMDK) katılmayacağı belirtildi.
Suriyeli Muhalifler, Moskova Zirvesine Katılmayacak
17:12
Bakan Çavuşoğlu'nun Kuveyt Ziyareti Çavuşoğlu: "Bölgesel konularda da Kuveyt ile aynı düşünüyoruz.
14:24
Kürtlerle Esad Birlikleri Çatışıyor Suriye'nin doğusundaki Haseke kentinde Kürt güçleriyle Beşar Esad'a bağlı rejim birlikleri arasında çatışmalar sürüyor.
Kürtlerle Esad Birlikleri Çatışıyor
19:33
"Esed'in Ailesinin Tahran'a Gelmesini İstedik" İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Emir Abdullahiyan, "Esed'in ailesinin Tahran'a gelmesini istedik." dedi.
19:05
Suriye Devlet Başkanı Esed Açıklaması "Rusya'ya diyaloğu başlatmak için değil, Suriye'nin birliği, terörle mücadele ve orduya destek gibi diyaloğun temellerini görüşmek için gidiyoruz"
15:12
Konya İhh Suriye'ye 10 Tır Yardım Gönderiyor Suriye’de, iç savaş başladığı günden bu yana çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Konya İHH, kış mevsimi nedeniyle yeni bir kampanya başlattı.
Konya İhh Suriye'ye 10 Tır Yardım Gönderiyor
14:31
Suriye'deki İç Savaş Esed güçlerinin Hama kırsalına düzenlediği varil bombalı saldırıda 2 kişi öldü, 10 kişi yaralandı.
Suriye'deki İç Savaş
19:15
Davutoğlu: "Silahsızlanmanın Olmadığı Bir Sürecin Başarılı veya Anlamlı Olması Mümkün Değil" Başbakan Davutoğlu, soruları yanıtladı-Davutoğlu: (3)-(Çözüm Süreci) "Silahsızlanmanın olmadığı bir sürecin başarılı veya anlamlı olması mümkün değil. Mutlaka bu süreç içinde silahlar terk edilecek"- "Türkiye'de demokratik siyaset yapmak için her türlü imkan varken, Ankara'da ve Türkiye'nin her yerinde her türlü görüş açıkça dile getirebilirken, her türlü toplantı ve gösteriyle kanaatler beyan edilebilirken, silaha başvurulmasını herhangi bir demokrasiye inanan kişinin ya da grubun savunması
Davutoğlu: 'Silahsızlanmanın Olmadığı Bir Sürecin Başarılı veya Anlamlı Olması Mümkün Değil'
15:02
AK Parti Grup Toplantısı (2) Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bazıları bizim İsrail Başbakanıyla niye orada olduğumuz sorguluyorlar, bugün sabah Bahçeli’nin yaptığı gibi. Biz meydanı onlara bırakmayız, insanlık neredeyse biz orada olacağız. Bizim orada olmamız ne kadar doğalsa ne kadar samimiyse İsrail Başbakanının orada olması o kadar anormal o kadar gayri samimidir.
AK Parti Grup Toplantısı (2)
14:42
AK Parti TBMM Grup Toplantısı Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1) "Terörün herhangi bir şekilde İslam'la veya herhangi bir dinle yan yana anılmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz.
14:15
Davutoğlu: İslam Karşıtlığını Körükleyenler, Müslümanların Olmadığı Resim İstedi Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fransa’daki terör saldırılarını gerçekleştiren “piyonların” en büyük zararı İslam’a verdiğini belirterek, “Bu saldırıyı yapanlar üzerinden İslam karşıtlığını körükleyenler ise tam da Müslümanların olmadığı bir resim istediler Paris’te.” dedi.
Davutoğlu: İslam Karşıtlığını Körükleyenler, Müslümanların Olmadığı Resim İstedi
09:16
Davutoğlu: Partililerle Ne Konuştuğum Beni İlgilendirir Başbakan Davutoğlu, "Dört bakana, 'Kendi iradenizle Yüce Divan'a gidin' dediniz mi?" sorusuna "Bizi ilgilendirir. Kamuoyuyla paylaşacak bir şey yok." yanıtını verdi.
Davutoğlu: Partililerle Ne Konuştuğum Beni İlgilendirir
00:26
Davutoğlu: Terör Tehdidinin Her Yerde Olduğunu Hatta, Paris'te Bile Olduğunu Görüyoruz" (2) Dış POLİTİKA İKİ TEMEL ÜZERİNE KURULU Almanya'daki temasları kapsamında Körber Vakfı'ndaki etkinlikte konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Eğer BM sistemi Suriye'de rejim tarafından insanlığa karşı işlenen suçları engelleyemiyorsa Ortadoğu'da ve diğer bölgelerde terörist örgütlerin ortaya çıkmasını engelleyemiyorsa o zaman yeni bir yaklaşıma ihtiyaç bulunuyor" dedi.
Davutoğlu: Terör Tehdidinin Her Yerde Olduğunu Hatta, Paris'te Bile Olduğunu Görüyoruz' (2)
23:38
Davutoğlu: "Kırım'ın İşgalini Tanımıyoruz" Başbakan Davutoğlu Almanya'da- Davutoğlu: (3)"Kapılarımız tüm Suriyelilere açık. Etnik veya mezhepsel farklılıkları asla gözetmeden sadece kapımızı değil, kalplerimizi de Suriyelilere açtık. Sadece Suriyelilere değil, bütün bu acımasız saldırıların mağdurlarına açık. Saddam zamanında da birçok kişi Türkiye'ye gelmişti.
Davutoğlu: 'Kırım'ın İşgalini Tanımıyoruz'
21:16
Davutoğlu: Kapılarımız Tüm Suriyelilere Açık Başbakan Davutoğlu "Kapılarımız tüm Suriyelilere açık. Etnik veya mezhepsel farklılıkları asla gözetmeden sadece kapımızı değil, kalplerimizi de Suriyelilere açtık" dedi.
18:16
Yüzü Soyulmuş Ceset Suriyeli Muhalif Keskin Nişancı Çıktı Mersin’de geçen hafta portakal bahçesinde boğazı kesilmiş ve yüz derisi soyulmuş olarak bulunan cesedin Suriye Devrimci Cephesi’ne bağlı Liva Sivar’ın keskin nişancısı Muhammed el Ahras’a ait olduğu tespit edildi.
15:50
Suriyeliler Şimdi de Soğuk Hava ile Mücadele Ediyor Esed güçlerinin Halep ve çevresine saldırılar düzenlemesinden dolayı evlerini bırakarak güvenli bölgelere kaçan Suriyeliler şimdi de soğuk havalarla mücadele ediyor.
Suriyeliler Şimdi de Soğuk Hava ile Mücadele Ediyor
17:20
Alman Dergisi Der Spiegel: Esed, Gizli Nükleer Santral İnşa Ediyor Almanya’nın önde gelen dergilerinden Der Spiegel, Suriye yönetiminin yer altında gizli bir nükleer santral inşa ettiğini yazdı.
17:12
Esed'in Gizli Nükleer Tesis Kurduğu İddia Edildi Suriye'de Esed rejiminin Lübnan sınırına yakın gizli bir yerde nükleer tesis kurduğu iddia edildi.
14:31
Suriye'de İç Savaş Suriye Genel Devrim Konseyi: "Silahlı muhalifler, Halep'in kuzeyindeki Nubul ve Zehra beldesinin güney ve doğu kesimlerini ele geçirerek 60 askeri öldürdü" Nubul ve Zehra beldesindeki saldırılarda ölenler arasında 11 Hizbullah milisi ile bir İranlı komutan da var"
22:33
Işid ile Mücadele Eski ABD başkan adayı Cumhuriyetçi Senatör McCain: "Bir strateji geliştirmek zorundayız ve bu strateji ABD'nin müdahalesini gerekli kılıyor.
22:06
Suriye'de İç Savaş: 10 Rejim Askeri Öldü Suriye'de muhalif Şam Cephesi, Halep'in Amiriye bölgesinde 10 rejim askerini öldürdü.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 07:35:52. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA BEŞAR ESAD HABERLERİ
[Hata Bildir]